Zklamaná — 30. 6. 2010 18:14

Tak na politice se rozjela trošku off diskuze o základním platě - vize budoucnosti. Krátce shrnuto - základní plat, jako prostředek pro důstojné žití člověka bez nutnosti pracovat, nebo lépe řečeno - není to odměna za vykonanou práci, ale pouze finanční prostředky k (pře) žití. Ale co je to to přežití? Je to tedy mít kde bydlet, mít co jíst, nebo je to něco navíc? Užívat si života?
ZP (základní příjem) je něco, co prý vymýtí chudobu. Osobně si myslím, že chudoba v naší republice není. Chudobu já osobně vidím třeba v Indii, kdy lidé nemají co jíst, nemají kde bydlet, přežívají s rodinou v nějaké odpadní rouře.
Kdo vlastně bojuje (?) o zavedení ZP? Odůvodněním je prý robotizace a automatizace práce, není už tolik pracovních míst a bude jich ještě méně. Kde se vezmou peníze na tento vyplácený příjem? V dokumentu, který předložil Kalik je jasně popsáno, co a jak - ale má to plno svých ALE. Třeba jsou pracovní místa, která prostě nelze nahradit strojem - kdo to bude dělat? Opravdu budou lidé chtít dělat? Člověk je od přírody líný tvor, jen díky tomu, že potřebuje peníze na obživu, musí nyní pracovat, věříte tomu, že pokud nebude nutnost pracovat, neboť peníze na obživu a žití dostane měsíčně "jen tak", že třeba ti lidé, co práci teď mají, nebudou houfně opouštět své zaměstnání, protože te´d už je nebude nic nutit něco vykonávat? Věříte tomu, že lidé díky ZP budou moci začít jít za svými sny a vizemi - prý jim v tom nyní překážela nutnost chodit do zaměstnání a pracovat, tzn, chyběl jim čas a i peníze? Takže tito lidé "počítají" s tím, že ZP bude tak velký, že jim pokryje nejen náklady na žití, ale pokryje jim i nadstandart (dovolené, koníčky) a vlastně jim dodá finance i k tomu, aby vytvořili své díla - která vlastně nyní nemohou, protože nemají čas a peníze? Ptám se tedy - kde vezmou čas, když svorně v dokumentu hovoří o tom, že budou dál pracovat, kde vezmou ty finance navíc, když tedy dosud pracovali a finance měli a přesto prý nemohli uskutečnit své vize - počítají s tím, že budou mít mnohem víc, než dosud?
Zastánci tohoto ZP tvrdí, že je zapotřebí změnit společnost a toto je jedna ze změn.
Já tvrdím, že se myšlení lidí nezmění, ani kdyby dostali 10 ZP měsíčně, stále tu budou ti, kdo budou tvořit a mít tedy mnohem více, než ti, kdo budou pobírat ZP - tzn. stále tu budou ti, co budou vidět bohatství u druhých, milionářské vily, luxusní život, drahá auta, jachty aj. Nevěřím, že díky ZP přestanou ti méně majetení závidět těm více majetným.

Tady je ten odkaz od Kalika - jeho vize budoucnosti
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni- … einkommen/

A ted, abych vůbec odpověděla na otázku, co jsem položila sama - čí je to vize? Osobně si myslím, že je to vize tzn. prostého lidu - ti, co nic nemají a chtěli by mít - ale nejsou ochotni pro to něco navíc udělat. Takže tak nějak natvrdo - jsou to lidé, co by chtěli žít na úkor někoho jiného a honosí se siláckými řečmi někde u žejdlíku piva, co oni by světu ukázali, kdyby měli - čas, peníze....a kdoví, co ještě.
Já říkám, čas, pokud někdo chce, najde vždy, aby mohl začít s čímkoliv a peníze taktéž. Jsou lidé, co z ničeho vytvořili imperium, jsou lidé, co třeba vyhráli ve sportce a do roka byli na větší mizině, než byli před výhrou.

Zklamaná — 30. 6. 2010 23:14

A jedna ze zásadních otázek - kolik by podle vás měl činit onen základní příjem? Vaše představa - tj, aby tedy pokryl vaše měsíční výdaje bez toho, aby jste trpěli nouzí....

Petr100 — 1. 7. 2010 5:12

Konečně je ZP pryč z politiky. Kalik přišel také s jedním geniálním nápadem- PŘIMĚŘENÁ MZDA. Takže podle mého názoru je ZP i PM utopie a výmysl chorobného mouku. Všichni stejně chudí. To zde již 45 roků bylo a nikdy více.

Zklamaná — 2. 7. 2010 15:36

tak ač se to zdálo být velmi prioritním směrem pro ty, kdo se tuto myšlenku ZP snaží prosadit, na konkrétní otázky neznají odpověď - ba co, řekla bych, že je jímá strach jít za svou vizí - je to líbivá myšlenka - pobírat peníze v "právu na život" ale jak jsem odhadla, vidí jen tu jednu část toho - brát peníze - ale systém celého tohoto kroku už neumí vysvětlit. Nedokáží vysvětlit princip, co to přinese. Sobecky vidí jen to, že měsíc co měsíc by jim bez námahy stát poslal na účet určitou částku k životu ve jménu "práva"
Pokud je to tak vzletná myšlenka, kde jsou ti, co mluví o těch změnách, přerodech, solidaritě a jiných líbivých frází. Proč tu plamenně neobhajují své vize? Mají je vůbec? Asi ne....

Zklamaná — 6. 7. 2010 9:09

Petr100 napsal(a):

Konečně je ZP pryč z politiky. Kalik přišel také s jedním geniálním nápadem- PŘIMĚŘENÁ MZDA. Takže podle mého názoru je ZP i PM utopie a výmysl chorobného mouku. Všichni stejně chudí. To zde již 45 roků bylo a nikdy více.

Také jsem četla názor jednoho "osvíceného", že by nejlepší bylo, kdyby bylo všechno zadarmo...
no tak to by mohlo vydržet jen do té doby, než by se zlikvidovaly zásoby všeho, protože podle známého naturelu člověka, je to tvor líný, takže by nemakal (kecy o tom, že by lidi dělali je lhaní těch, kdo to říkají - sami sebe přeci neshodí před druhým, že by řekli, já makat nebudu - krom teda těch, co nechtějí makat ani te´d a pak těch, co se těší na utopistický ZP). A pak také člověk má oproti ostatním živočichům tu výhodu, že dokáže používat rozum, takže pak by ti, co dote´d pracují a vytváří, tak by buď přestali také pracovat a přestali by být tou "tažnou mulou", nebo by se začali utvářet skupiny lidí, kteří by vytvářeli pro vlastní spotřebu skupiny a nekompromisně by byl vyobcován ten, kdo by se nezapojil... a pak ty druhé skupiny, co by se skládali z těch, co nechtějí pracovat a mnohem schůdnější by bylo pro ně zaopatřit si základní potřeby kriminálním způsobem. Že by se ti první začali bránit, je nasnadě a krvavých konfliktů by tu bylo ještě více, než je nyní.

Zklamaná — 7. 7. 2010 7:58

Kaliku: 10.000,- ? No možná rodině o 1-2 dětem na jakž takž žití ano, ale jedinci? Třeba tomu, kdo žije sám a ani nemá v plánu (nebo nemá šanci) spojit se s někým do páru aby dali dohromady víc peněz? Kupříkladu ty - jak bys z této částky chtěl tedy ještě cestovat, nebo předpoklad, že by jiní mohli začít plnit si své sny - věnovat se svým skrytým potenciálům (doteď to jsou výmluvy na čas - ten by tedy získali, ale pak je tam ještě výmluva těch peněz...)?
A když už jsi tu hodil tuto částklu, uděla sis propočet na 10 milionů obyvatel? Možná se počet obyvatel zvýší, neboť ZP by měl být pro všechny, takže někteří by to pojali jak výdělečný podnik...
Z čeho ZP získat - tak v tom dokumentu se hovořilo o spotřební dani - žádné jiné daně, ale jasná koncepce spotřeby (demonstrace na latté)...já říkám, naprosto nedostatečné, neboť ti, kdož horují pro ZP jsou proti konzumní společnosti a najednou by byli závislí na spotřebě. Zdanit spotřebu cca 50% - nedostatečné - stačí kupecké počty - dostaneš 10 tisíc a vrátíš ve spotřebě na da ni 50% - tj. 5 tisíc....zákonitě budou chybět prostředky.
Zdanit práci strojů? Kterých strojů - těch, co již byly zdaněny? Jaké sorty strojů se to bude týkat - jen těch, co budou v držení u výrobců, nebo všech strojů? Tedy kupříkladu i tvého počítače, co máš doma, nebo pračky, kávovaru, rychlovarné konvice? Takže je tu tendence už delší čas ušetřit lidem namáhavou práci a nahradit ji strojem....a ted by se měl ten pomocník zdanit? Za každý šroubeček, co vyrobí? Za každý pecen chleba, co upeče?
Já vím, že nejsi autor - ale pokud něco chceš prosazovat a tleskáš tomu, je potřeba , aby si věděl, pro co tleskáš - aby si netleskal jen pro ten fakt, že chceš mít bez práce peníze na živobytí.
10 mil x 10 tis = 100 miliard / měsíčně  x 12 měs = 1,2 bil / rok jen pro ZP
ted mi řekni, kde budou ty miliony do bezplatného zdravotnictví, armádu, správu, splátku dluhu a j.
Jak vidno z rozpočtu na rok 2010, tolik ani v příjmech stát nemá....
ted je stížnost na velké daně, na nedostatečnou péči ve zdravotnictví, platby div ne za upr*dnutí....

Česko má svůj státní rozpočet na rok 2010. Země by tak měla hospodařit se schodkem 163 miliard korun. Rozpočet počítá s příjmy zhruba 1,022 bilionu a výdaji 1,185 bilionu korun.

Zklamaná — 7. 7. 2010 11:47

Kaliku:
i když stále trucovitě odpovídáš na politice, přesto ti budu odpovídat zde, abych neplevelila vlákno týkající se politiky, stačí, když si tam občas zaplevelím(e) názorově miimo mísu všichni.

takže: jistě, že wikipedii jsem omrkla, a nejen ji
takže k tomu financování - sám se odvoláváš na to, co už bylo propagátory ZP řečeno - ale osobně k tomu nedokážeš zaujmout postoj, natož abys zapojil selský rozum a hodil si pár čísel na papír.
dobrá - udělám to za tebe - odbourání sociálních dávek - fajn, bedru to jako dobrý počin, ale prostě TO nestačí, neboť jen na sociální výdaje je ročně vydáno cca 430 miliard (ZP dle tvých 10.000 pro každého spotřebuje 1,2 bilionu), takže nám ještě schází nějaká ta kačka, že jo? Takže důchody - ty dělají cca 340 miliard - důchodci budou dostávat ten ZP 10.000, což je asi tak odhadem průměr důchodu (odhaduji)...takže to máme cca 770 miliard - ale zapomínáš na jedno, že toto jsou čísla, která se rekrutují z příjmu v rozpočtu - tzn. v současné době ze všech těch daní. No a vzhledem k tomu, že podle propagátorů ZP by zdroj pro ZP měl vycházet ze zdanění spotřeby, je to logicky nereálné - to by musela být spotřeba zdaněna rovným 100% - aby se vše zase vrátilo do příjmu rozpočtu a mohlo se opět vyplácet  ZP (takové perpetuum mobile) a kde máš tedy peníze na výrobu té spotřeby? Díval ses pořádně na tu demonstraci v dokumentu, když tam rozdělovalo se to latté?
Ber to logicky - pokud spotřební dan bude 50% (klidně i více) - dostaneš 10.000 a vrátíš státu na dani ve spotřebě 5 tisíc (třeba i víc) kde stát vezme další peníze na dolnění toho, aby ti mohl opět další měsíc vyplatit 10 tisíc?
DPH - ale ta bude obsažena již ve výrobku - v konečném důsledku to celé zaplatí spotřebitel.

No a abych tě přesvědčila, že jsem se tím opravdu více zabývala - nikoliv jen jak jásající obyčejný člověk - super, dostanu peníze za nic - ale právě z toho ekonomického hlediska, tak další návrh se ukázal - zdanit veškeré převody peněz - jakýchkoliv peněz. Z krátkodobého hlediska - nerealizovatelné, není na to vybavení a navíc, kdo by byl sledovatelem? Znamenalo by to také zrušení vůbec peněz v reálném slova pojetí a mít peníze tzv. pouze virtuální (i tento návrh kdesi padl) ovšem člověk je mistr (tedy jak který) v nalézání různých alternativ, které by byly životaschopné a můžu ti říct, že i tento princip policejního státu nad financemi se dá krásně obejít.

Takže jak jsem tě pochopila - ty pouze vítáš myšlenku ZP - co by to obnášelo, nebo jak se k tomu dopracovat, to necháváš na jiných, ale rád se připojíš k rebelům, co půjdou drancovat a dělat revoluci za ZP, protože ho chceš. Já se tě ptám, co uděláš ty pro to, aby ten ZP mohl FUNGOVAT. ?

KALIK — 7. 7. 2010 12:29

Zklamaná napsal(a):

Kaliku:
i když stále trucovitě odpovídáš na politice, přesto ti budu odpovídat zde, abych neplevelila vlákno týkající se politiky, stačí, když si tam občas zaplevelím(e) názorově miimo mísu všichni.

takže: jistě, že wikipedii jsem omrkla, a nejen ji
takže k tomu financování - sám se odvoláváš na to, co už bylo propagátory ZP řečeno - ale osobně k tomu nedokážeš zaujmout postoj, natož abys zapojil selský rozum a hodil si pár čísel na papír.
dobrá - udělám to za tebe - odbourání sociálních dávek - fajn, bedru to jako dobrý počin, ale prostě TO nestačí, neboť jen na sociální výdaje je ročně vydáno cca 430 miliard (ZP dle tvých 10.000 pro každého spotřebuje 1,2 bilionu), takže nám ještě schází nějaká ta kačka, že jo? Takže důchody - ty dělají cca 340 miliard - důchodci budou dostávat ten ZP 10.000, což je asi tak odhadem průměr důchodu (odhaduji)...takže to máme cca 770 miliard - ale zapomínáš na jedno, že toto jsou čísla, která se rekrutují z příjmu v rozpočtu - tzn. v současné době ze všech těch daní. No a vzhledem k tomu, že podle propagátorů ZP by zdroj pro ZP měl vycházet ze zdanění spotřeby, je to logicky nereálné - to by musela být spotřeba zdaněna rovným 100% - aby se vše zase vrátilo do příjmu rozpočtu a mohlo se opět vyplácet  ZP (takové perpetuum mobile) a kde máš tedy peníze na výrobu té spotřeby? Díval ses pořádně na tu demonstraci v dokumentu, když tam rozdělovalo se to latté?
Ber to logicky - pokud spotřební dan bude 50% (klidně i více) - dostaneš 10.000 a vrátíš státu na dani ve spotřebě 5 tisíc (třeba i víc) kde stát vezme další peníze na dolnění toho, aby ti mohl opět další měsíc vyplatit 10 tisíc?
DPH - ale ta bude obsažena již ve výrobku - v konečném důsledku to celé zaplatí spotřebitel.

No a abych tě přesvědčila, že jsem se tím opravdu více zabývala - nikoliv jen jak jásající obyčejný člověk - super, dostanu peníze za nic - ale právě z toho ekonomického hlediska, tak další návrh se ukázal - zdanit veškeré převody peněz - jakýchkoliv peněz. Z krátkodobého hlediska - nerealizovatelné, není na to vybavení a navíc, kdo by byl sledovatelem? Znamenalo by to také zrušení vůbec peněz v reálném slova pojetí a mít peníze tzv. pouze virtuální (i tento návrh kdesi padl) ovšem člověk je mistr (tedy jak který) v nalézání různých alternativ, které by byly životaschopné a můžu ti říct, že i tento princip policejního státu nad financemi se dá krásně obejít.

Takže jak jsem tě pochopila - ty pouze vítáš myšlenku ZP - co by to obnášelo, nebo jak se k tomu dopracovat, to necháváš na jiných, ale rád se připojíš k rebelům, co půjdou drancovat a dělat revoluci za ZP, protože ho chceš. Já se tě ptám, co uděláš ty pro to, aby ten ZP mohl FUNGOVAT. ?

Pár bodů:
10 000 000 lidí x 10 000 Kč = 100 mld., což není zas tak špatné číslo. Navíc 10 000 Kč by bylo pravděpodobně jen pro dospělé jedince, pro děti by byla částka samozřejmě měnší.

Zdanění spotřeby není problém, většina lidí, co dnes pracuje, by pracovala i při ZP, o financování se tudíž nebojím. Při klesajících pracovních místech by se samozřejmě zvedaly daně. ZP musí za všech okolností tvořit důstojné životní minimum. Zdanění spotřeby je spravedlivé zdanění vedoucí k efektivitě využívání přírodních zdrojů. supr, jsem všemi deseti pro :) Při změně daňové struktury je financovatelnost reálná. Jak jsem už však říkal, ZP by musel být zaveden shora, což se spoustě darwinistických papalášů, co drží moc a peníze, nebude líbit, což s vyššími pošty lidí bez prostředků povede k revoluci :)

Zdanit veškeré převody peněz jak říkáš je možné v bankách. Znamenalo by to vyřazení papírových peněz z oběhu, což dneska není problém. Ostatně stejně jsou to jen potištěné papírky. Banky by však musely být zreformované a ve správě (nebo pod kontrolou) státu. Znamenalo by to zreformovat bankovnictví zgruntu a zamezit systému fiat money. Znamenalo by to převést expanzní ekonomiku na neexpanzní atd. Prostě přerod komplet společnosti ;) Systémově v tom problém nevidím. Problém bude především ta neochota jistých lidí u moci, protože by tím samozřejmě přišli o kontrolu populace :)

Policejní stát, jak si ho tu nazvala už máme dnes a pořád přitvrzuje v zájmu boje proti terorismu. ZP, přímá demokracie jde přesně proti "policejnímu státu", je to o svobodě, o liberalismu :)

Co udělám pro ZP? Budu šířit tu myšlenku ;) Jinak si myslíš, že máme málo "fundovaných" ekonomů, pro které by to měla být náplň činnosti? :D

Zklamaná — 7. 7. 2010 15:53

Kaliku:
100 miliard na měsíc = 1,2 bilionu na rok
ani v současné době při těch velkých výběrech, při kterých většina lidi skuhrá se ten 1,20 bilionu nevybere do příjmu v rozpočtu. A to těch 1,2 bilionu je pouze na to ZP - kde máš ted další finance na především zdravotnictví, školství, ochrana lidí ve státě, ochrana státu, peníze na státní sektor (pořád máš tendenci se místa držet jak klíště) aj. výdaje - nezapoměn na ty obrovské dluhy, co stát jako celek má.

Pořád máš na jedná straně plno řečí, jak je práce nedostatková - přitom na druhou stranu říkáš, že se prakticky nic moc nezmění - změní  se a hodně. Plno lidí přestane pracovat, protože jim ZP bude stačit a budou si rozvíjet své koníčky - třeba statisíce těch, co se hlásí na různé "talenty"....a budou je chtít rozvíjet - tito rádoby umělci bych fakt chtěla vidět, jak budou natolik úspěšní, že se při ZP svým rozvíjením koníčku uživí k nadstandartu, aby si dopřáli víc, než chleba s máslem k obědu....ale jistě bude meuzi lidem plno solidarity a budou chodit na koncerty "hvězdné pěchoty".
a vidíš, co píšeš? Budou se muset zvedat daně - do jaké výše si myslíš budou ti, co tu táhnou ekonomiku, nechat si zvedat daně a budou ochotni živit bandu flákačů, umělců, hrnčířů a korálkářů a malířů a lepičů obrázků z ubrousků? Jo a abych nezapoměla - cestovatelů, kteří budou dělat přednášku, že byli tam a tam, nebo si půjdou dát za těžký peníz šálek jedovatého čaje, aby měli vidiny?
Na diskuzi u politiky si se stavěl na zadní ohledně čipování,abys náhodou nebyl v přísném dohledu...a tady klidně kýváš nad drobnohledem nad každou korunou...
Jakékoliv zdanění bude spravedlivé tehdy, bude-li zdanění probíhat u všech - bez rozdílu a stejným měřítkem. Kolik myslíš že je spravedlnosti v tom, že někdo (cca 85% lidstva) bude pobírat zdarma ZP, na který minimálně z 50% bude nespravedlivě vybráno u 10-20% ostatních - rovnou říkám pracujících? Ono je to hodně líbivá písnička, když se řekne, bude se na to brát ze spotřební daně a jelikož každý musí žít a jíst, bude to spravedlivé - ale jak jsme psala, kolik bude muset být ta spotřební daň vysoká, aby opravdu byla vůči výběru spravedlivá? 100%.... protože pokud nebude vše vráceno zpět co bude rozdáno, vždy se bude muset vybrat někde mimo - a u těch, co budou pobírat JEN ZP to asi nebude, že? Takže kdo doplatí měsíc co měsíc 50 miliard do rozpočtu, abys mohl zase dostat 10 tisíc na chleba s máslem? Jak se k tomu ty, jako člen této solidární společnosti postavíš? Co solidárně dáš ty té společnosti?

KALIK — 7. 7. 2010 18:36

Pořád všechno stavíš na předpokladu, že nikdo nebude pracovat, ale to je chybný předpoklad. Spousta lidí pracuje, protože se chce realizovat, to číslo by se prostě zvedlo a pracovali by ti, co by opravdu chtěli pracovat :) Podnikal by ten, kdo by podnikat skutečně chtěl atd. Pořád je to dokola. Ty tomu nevěříš, já ano. Ty mě nechápeš, já zas tebe. Asi s tím nic jiného neuděláme :)

Pořád ale mluvíme o ZP jako náhradě sociálního systému (ekonomického systému). Sama si ale nepřišla s ničím, co by nějak funkčně (alespoň vzdáleně) nahrazovalo kapitalismus. Že jde ke dnu a má to spočítaný, o tom nemusíme špekulovat, to je jasné. Že se "třídní" rozdíly zvyšují, je zřejmé i z oné statistiky, co jsem tu posílal. Myslíš si, že lidé budou dobře snášet svoji chudobu a koukat se na paláce "kapitalistů"? Jak se vyrovná toto napětí? V atmosféře mezi místy s velkým rozdílem potenciálů nakonec přeskočí blesk, který nerovnováhu vyrovná. Tento blesk může ničit a zabíjet. Jak myslíš, že to může dopadnout v lidské společnosti, kde ti majetní si sobecky všechno podrží pro sebe a nepodělí se s ostatními? :) Ptám se tě Zklamčo, jak bys to ty funkčně řešila. Zapoj šedou kůru mozkovou a přemýšlej, dle tvých komentářů na to máš ;)

Petr100 — 7. 7. 2010 18:52

Kaliku ty můžeš jen litovat, že již není VUML. Ty bys byl perfektní učitel.

KALIK — 7. 7. 2010 19:08

jj, já mám totiž talent, Petře :D

Zklamaná — 10. 7. 2010 14:24

KALIK napsal(a):

Pořád všechno stavíš na předpokladu, že nikdo nebude pracovat, ale to je chybný předpoklad. Spousta lidí pracuje, protože se chce realizovat, to číslo by se prostě zvedlo a pracovali by ti, co by opravdu chtěli pracovat :) Podnikal by ten, kdo by podnikat skutečně chtěl atd. Pořád je to dokola. Ty tomu nevěříš, já ano. Ty mě nechápeš, já zas tebe. Asi s tím nic jiného neuděláme :)

Pořád ale mluvíme o ZP jako náhradě sociálního systému (ekonomického systému). Sama si ale nepřišla s ničím, co by nějak funkčně (alespoň vzdáleně) nahrazovalo kapitalismus. Že jde ke dnu a má to spočítaný, o tom nemusíme špekulovat, to je jasné. Že se "třídní" rozdíly zvyšují, je zřejmé i z oné statistiky, co jsem tu posílal. Myslíš si, že lidé budou dobře snášet svoji chudobu a koukat se na paláce "kapitalistů"? Jak se vyrovná toto napětí? V atmosféře mezi místy s velkým rozdílem potenciálů nakonec přeskočí blesk, který nerovnováhu vyrovná. Tento blesk může ničit a zabíjet. Jak myslíš, že to může dopadnout v lidské společnosti, kde ti majetní si sobecky všechno podrží pro sebe a nepodělí se s ostatními? :) Ptám se tě Zklamčo, jak bys to ty funkčně řešila. Zapoj šedou kůru mozkovou a přemýšlej, dle tvých komentářů na to máš ;)

Nemluv o spoustě lidí, mluv o sobě - a jak si se vyjádřil - mít ty ZP, tak prostě pracovat nebudeš - chceš cestovat. Konec. Tečka.
Číslo pracujících by se nezvedlo - číslo by se hodně snížilo. nehledě na to, že práce by nebylo více - ale řekla bych, že méně - a proč? Jednoduchá odpověď, neboť plno lidí jakž takž ještě překousnou to, že někomu se nechce pracovat a žije ze sociálních dávek. Až by díky ZP a bezpracnému příjmu hodilo práci na hřebík více lidí, co si myslí, že díky práci jsou nedoceněni, že mají na víc - ale vůbec nevědí, v čem to jejich "mám na víc" vězí, tak budou sedět doma, čučet na bednu (jistě prvotně budou v euforii, že se můžou flákat a hlady nechcípnou). Neboť kdyby věděli, co je bude naplňovat, tak už by to dávno dělali. Teď mají akorát skvělou výmluvu, že musí pracovat, aby se uživili a tudíž nemají čas, aby začali zhodnocovat svůj potenciál. Ale to se pořád opakuju - tito lidé mají výmluvy jako svůj potenciál, to umí perfektně.
No a tady malé zastavení o současných pobíratelích sociálních dávek - co myslíš, že se změní tím, že jim dáš  - dopřeješ ZP? No a jelikož ty nebudeš patřit mezi ty, kteří budou vytvářet hodnoty, z tebe se v té době stane pouze spotřebitel, věřím, že tě to ani nijak rozčilovat nebude - ale jsou tu lidé, kteří ty hodnoty vytváří, kteří v současné době vytvářejí pracovní místa, aby lidé nepošli hlady, protože sami se neumí (nebo nechtějí) realizovat a je pro ně přijatelnější být zaměstnancem. Tito lidé táhnou ekonomiku a pokud s tím praští, věř, že nebude ani na ZP, ani na sociální dávky.
http://www.facebook.com/home.php?sk=fl_ … 848?v=info

amely — 21. 7. 2010 15:15

Tak Zklamčo - kde by se ty peníze vzaly- nevyplácely by se sociální dávky, důchody atd, nebo omezeně, zrušil by se celý aparát těch co to vyplácejí, jejich školitelů, ředitelů, odpadly by náklady na provoz těchto osob - a těch lidí jsou statisíce a to papírování kolem toho je strašné. Dnes je strašná umělá zaměstnanost ve státním sektoru, protože někam se ty masy zbytečných lidí upíchnout musí aby nebyli všichni na pracáku. nebyly by pracáky a všechny ty zbytečné rekvalifikační kurzy na téma jak hledat práci - další ušetřené miliardy.  A taky by se mohly transformovat neziskovky aby fungovaly jako v Americe - tam nejsou žádné dotace z ESF a podobně, ale pracují tam dobrovolníci - ve vedení  většinou bývalí manažeři, jinak ti, co dříve úspěšně podnikali a už skončili. Peníze si získávají od jednotlivých dárců - jde jim to rychle bez zbytečného papírování, udělají spousty práce a každou korunu efektivně využijí.
Pracuji teď mimo jiné pro jednu neziskovku, která se stará o postižené děti a ten systém u nás je strašný.  šíleného papírování, na hodinu pomoci té postižené rodině připadá 50 hodin papírování. ten americký systém by zefektivnil práci a ušetřil další miliardy.
Nemyslím, že by měl každý dostávat dvacítku, ale třeba  7000, děti polovinu. kdy by chtěl víc podnikal by nebo pracoval, daně by se zvyšovat nemusely, nebo jen minimálně. Zdanit by se mohla spotřeba, ne příjmy.
pro postižené by mohli existovat individuální sponzoři.
Spousty lidí by pracovalo jako dobrovolníci. Těch, co by nedělali nic, by bylo minimum. Mohlo by se pracovat kratší dobu. A taky těch 200 miliard ročně, co se prodělá na státních zakázkách. 
Toto mne jen tak rychle napadlo.

Teď Ti napíšu, k čemu by ten ZP taky mohl být dobrý.
Moje 16 ti letá dcera pracuje dobrovolně celý rok s dětmi, vede turistický oddíl, teď dělá vedoucí na táboře - zadarmo. Jejich hlavní vedoucí, co oddíl celý rok vede, udělá za ten rok práce jako manažer malé firmy. Dělá to zadarmo, zatímco jiní vydělávají, Asi s tím bude muset skončit a jít vydělávat peníze, bohužel ho nemá zatím kdo nahradit. Ten oddíl je moc dobrý, ten tábor je lepší než spousty komerčních táborů, vedoucí tomu věnují všechno.
Kdyby tito lidé měli základní příjem, mohli by takovou užitečnou práci dělat stále.

KALIK — 21. 7. 2010 21:16

Konečně nový vítr. Buď vítán, větříku ;)

amely — 22. 7. 2010 6:51

Kaliku, nevěřím, že bych se za svého života něčeho jako základní příjem dočkala.

Ale ta myšlenka je zajímavá. Jde jen o to, jak si to kdo vyloží. Někdo vidí jen příjem bez práce, druhý může vidět ten přínos, možnost dobrovolnictví, větší tvořivost, odvahu pouštět se do nových projektků a taky vzdělávat a cestovat atd.

Pisatel — 22. 7. 2010 7:38

Petr100 napsal(a):

Kaliku ty můžeš jen litovat, že již není VUML. Ty bys byl perfektní učitel.

Hele tys ho studoval, že tak dobře víš, kdo by tam mohl dělat učitele?

Pisatel — 22. 7. 2010 7:50

Kaliku, Amely, tohle je debata off topic bo se hledají argumenty o tom, jak to nejde a jak je to špatné a neúčelné atd. Prostě není zde snaha a nebo chuť změnit svoje myšlení k tomu, jak to udělat, aby to bylo účelné, vhodné atd.
Podivej se kolik snesou argumentů k tomu jak to nejde. Dají si víc práce s tím to v samém zárodku pohledu to zazdít, než pracovat nad tím co s tím, aby to bylo ku prospěchu. S tou skupinou nelze nic dělat, než je litovat, nad tolik marně vynaložené práce.
Nemá cenu debatovat. Navrhuji eliminační cestu, kdo má být propuštěn tak u osob nad 50 zastřelit u osob do 50 deportace na neobydlený ostrov na náklady propuštěného. Nebude nezaměstnanost, nebudou třeba sociální dávky a jiné sociální výhody, nebude třeba tolik staveb a jiných tolik zbytečných věcí a soudruzi kapitalisté budou moci si víc užívat svých penízků, které nemusí dávat do státu :-)

KALIK — 22. 7. 2010 8:06

Pisateli, pokud myšlenka osloví alespoň jednoho člověka a ukáže mu nové netušené možnosti, nebyla to zbytečná práce. Čím víc nás bude, tím líp :)

Pisatel — 22. 7. 2010 8:55

KALIK napsal(a):

Pisateli, pokud myšlenka osloví alespoň jednoho člověka a ukáže mu nové netušené možnosti, nebyla to zbytečná práce. Čím víc nás bude, tím líp :)

Ale ano Kaliku v tomto s tebou souhlasím. Navíc, si dovolím, poznamenat, že svým způsobem tím, jak opoziční pozice argumentuje, naopak ty moudré utvrzuje v dobrém konání a současně ty váhající přímo vhání do náručí těch moudrých.

xxxx — 22. 7. 2010 9:29

uááááá dlouho jsem se takhle nenasmála, dokoukat se to nedalo. Ten chlápek co to tam komentoval měl ton hlasu jako Parsifal Emanuel a k té 3,14čovině co povídal se přesně hodil. Nikdo nebude makat když nebude muset. Moc bych si přála dostat peníze, které by mi stačili na byt a stravu a nemuset hnout prstem. Zbytek času bych využila k válení v Karibiku. Tam by se s průměrným německým ZP dalo královsky vyžít :godlike: :lol: to snad někdo natáčel v léčebně jako součást terapie psychopatů. Utopie, ale sem s ní. Jen mě tak napadá až budu potřebovat zubaře nebo si nakoupit kdo mě obslouží Když budu líná jako zbytek populace a budu se válet doma, že bych pak zaplatila rybízem z vlastní zahrádky za to že ukecám kolegu a on se mi podívá znuděně do pusy? Jestli bude teda mít čím, protože nebude makat a bude taky na zahrádce chytat bronz a jeho vybavení zatím zastará. Že by to zaplatil stát? A z čeho? Už dneska jsme v hájí z podobných utopií. Moc bych si to ale přála, stejně jako když mi bylo pět a věřila jsem že budu kosmonautka :D Nehla bych prstem a se mnou 1/2 národa, druhá půlka by byla v důchodu, na který by nebyly prachy protože by nikdo nedělal :D

KALIK — 22. 7. 2010 14:50

xxxx, pokud toho neumíš vyplodit obsahově víc než Zklamča, neopakuj se, mrháš svým drahocenným časem a nakonec i naším :)

xxxx — 22. 7. 2010 16:13

KALIK napsal(a):

xxxx, pokud toho neumíš vyplodit obsahově víc než Zklamča, neopakuj se, mrháš svým drahocenným časem a nakonec i naším :)

...zato tvoje utopistické názory tě nezdržují ? :D tak mě nečti a co kam nepíšu do toho ti je prd a je to jen moje věc

KALIK — 22. 7. 2010 16:30

No, já tu aspoň plodím, kdežto ty jen píšeš :) No, chtěl jsem ti jenom pomoct. Třeba by si pak měla víc času na nějaké jiné a produktivnější aktivity :)

Zklamaná — 22. 7. 2010 16:50

KALIK napsal(a):

xxxx, pokud toho neumíš vyplodit obsahově víc než Zklamča, neopakuj se, mrháš svým drahocenným časem a nakonec i naším :)

Kaliku - uklidni hormon. Já chápu, že se ti nelíbí jiné názory, ale to je čistě tvůj problém.
Zatím si tu neřekl, z čeho by se měl rekrutovat ten tvůj ZP...... stále jen opakuješ, že lidi by pracovali (ale ty ne), takže kdo by vlastně pracoval? Beru to totiž podle toho, že ti, kdož jsou jaksi "někde jinde" - tedy v myšlení asi tam, jak ty - tzn. ti, co by chtěli ZP, tak ti se těší na tu utopii z toho důvodu, že by nemuseli pracovat "pro cizí". Pracovat na vlastním je jim cizí, neboť to by již nyní dělali (a nech si ty výmluvy - to jsou jen výmluvy - pokud ne, tak zdůvodnění racionální tam chybí).
Početně jsem ti to samd zdůvodnila - spotřební daň. Petr jasně řekl, že pokud by měla tato spotřební daň pokrýt pro všechny lidi ZP, tak by zákonitě musela cena zboží hezky stoupnout. Dál si ještě říkal, že kdo by chtěl, ten by pracoval a že by lidi nepracovali za nízké mzdy - fajn - takže pokud by měla být mzda taková, aby se vůbec někdo namáhal zvednout zadek a šel pracovat, museli by zaměstanvatelé (ať velké podniky, nebo menší podnikatelé) zvednout mzdy - čímž opět, zvýšila by se cena zboží, na což by ZP opět nestačil.
Prostě a jasně - je to pouze velmi líbivá vize - ale zrealizovat ji je prostě nereálné. Pokud mi tu budeš chtít oponovat, než s tím začneš, vem si do ruky tužku, papír a kalkulačku a počítej. Nezapomeň, že nás v ČR je 10 milionů - současný výběr peněz do státního rozpočtu je cca 1,02 bilionu - a je to na současné sociální platby, důchody, platy státního sektoru, zdravotní péče, školství, bezpečnost aj. složky. Takže - kolik toho ZP, kolik to dělá v jednom roce a pok - a to je hodně důležité, od toho se to celé odvíjí - KDE NA TO VEZMEŠ - takže tam bych prosila ty výpočty.
Tzn. kolik kde se vybere, na jakých daních....když už něco propaguješ, měl bys to také umět vysvětlit. Je mi jasné, že ti, kdo neumí počítat ti ti tu tvou vizi ZP budou nadšeně vítat, ti, kdo umí počítat alespoň v základech vědí, že by rozpočet měl být tedy vyrovnaný - nebo se chceš se ZP dál zadlužovat? Kdo na to půjčí? Z čeho to bude spláceno?
Pro tvé "duchovní" počty - měla by být rovnováha - jak v příjmech, tak ve výdajích.

Pisateli - chápu, že pro tebe tato diskuze může být off topic, ale věř tomu, že jsem tuto diskuzi založila právě proto, že ZP je totální Off Topic. Pokud nemáš "relevantní" příspěvek, tak se raději zdrž mlácení prázdné slámy.

Amely díky, že ses připojila k diskuzi - ale nezlob se, máš naivní pohled. Zkus si také trošku osvěžit základy matematiky - má dáti - dal a pak také - kdo má dáti, kdo dostane...

xxxx — 22. 7. 2010 16:51

KALIK napsal(a):

No, já tu aspoň plodím, kdežto ty jen píšeš :) No, chtěl jsem ti jenom pomoct. Třeba by si pak měla víc času na nějaké jiné a produktivnější aktivity :)

:lol:

amely — 22. 7. 2010 17:00

Mýlíš se Zklamčo.
Vím dobře, co je to má dáti, dal, rozvaha i výsledovka. Vystudovala jsem i VŠ technického směru, umím si spočítat, kolik by to stálo, mám představu, jaký je státní rozpočet a kde by se dalo kolik ušetřit.

Mám o ZP v některých věcech dost jiné představy než Kalik, ale některé věci umím srovnat.

Nemůže být chyba v tom, že Ty si neumíš některé věci představit?

xxxx — 22. 7. 2010 17:03

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):

xxxx, pokud toho neumíš vyplodit obsahově víc než Zklamča, neopakuj se, mrháš svým drahocenným časem a nakonec i naším :)

Kaliku - uklidni hormon. Já chápu, že se ti nelíbí jiné názory, ale to je čistě tvůj problém.
Zatím si tu neřekl, z čeho by se měl rekrutovat ten tvůj ZP...... stále jen opakuješ, že lidi by pracovali (ale ty ne), takže kdo by vlastně pracoval? Beru to totiž podle toho, že ti, kdož jsou jaksi "někde jinde" - tedy v myšlení asi tam, jak ty - tzn. ti, co by chtěli ZP, tak ti se těší na tu utopii z toho důvodu, že by nemuseli pracovat "pro cizí". Pracovat na vlastním je jim cizí, neboť to by již nyní dělali (a nech si ty výmluvy - to jsou jen výmluvy - pokud ne, tak zdůvodnění racionální tam chybí).
Početně jsem ti to samd zdůvodnila - spotřební daň. Petr jasně řekl, že pokud by měla tato spotřební daň pokrýt pro všechny lidi ZP, tak by zákonitě musela cena zboží hezky stoupnout. Dál si ještě říkal, že kdo by chtěl, ten by pracoval a že by lidi nepracovali za nízké mzdy - fajn - takže pokud by měla být mzda taková, aby se vůbec někdo namáhal zvednout zadek a šel pracovat, museli by zaměstanvatelé (ať velké podniky, nebo menší podnikatelé) zvednout mzdy - čímž opět, zvýšila by se cena zboží, na což by ZP opět nestačil.
Prostě a jasně - je to pouze velmi líbivá vize - ale zrealizovat ji je prostě nereálné. Pokud mi tu budeš chtít oponovat, než s tím začneš, vem si do ruky tužku, papír a kalkulačku a počítej. Nezapomeň, že nás v ČR je 10 milionů - současný výběr peněz do státního rozpočtu je cca 1,02 bilionu - a je to na současné sociální platby, důchody, platy státního sektoru, zdravotní péče, školství, bezpečnost aj. složky. Takže - kolik toho ZP, kolik to dělá v jednom roce a pok - a to je hodně důležité, od toho se to celé odvíjí - KDE NA TO VEZMEŠ - takže tam bych prosila ty výpočty.
Tzn. kolik kde se vybere, na jakých daních....když už něco propaguješ, měl bys to také umět vysvětlit. Je mi jasné, že ti, kdo neumí počítat ti ti tu tvou vizi ZP budou nadšeně vítat, ti, kdo umí počítat alespoň v základech vědí, že by rozpočet měl být tedy vyrovnaný - nebo se chceš se ZP dál zadlužovat? Kdo na to půjčí? Z čeho to bude spláceno?
Pro tvé "duchovní" počty - měla by být rovnováha - jak v příjmech, tak ve výdajích.

Pisateli - chápu, že pro tebe tato diskuze může být off topic, ale věř tomu, že jsem tuto diskuzi založila právě proto, že ZP je totální Off Topic. Pokud nemáš "relevantní" příspěvek, tak se raději zdrž mlácení prázdné slámy.

Amely díky, že ses připojila k diskuzi - ale nezlob se, máš naivní pohled. Zkus si také trošku osvěžit základy matematiky - má dáti - dal a pak také - kdo má dáti, kdo dostane...

... mne by nejvíc zajímalo kdo by jako řekl to "včil" od ted firmy, těm co budou laskavě pracovat, přidají jednou tolik, aby bylo na pořádně tučné daně  ze kterých by se hradila tahle utopie. To by jako někdo řekl "teď" a firmy by už nebyly v krachu, ale v mohutném zisku a přidaly by lidem? A proč by to ty firmy dělaly? Že by to někdo chtěl? Já jako majitel firmy, bych nepřidala nikomu a nehonila se za ničím, ale rovnou bych už mladá šla na ZP a ten by mi napřiklad v Dominikánské republice stačil na krásný život u Karibiku. Mám tam kámoše co se tam odstěhoval a z našeho průměrného důchodu se tam dobře žije, lidi si tam běžně nevydělají víc než 300 dolarů, denní plat prodavačky je 6 doolarů. On není důchodce, ale stačí mu tolik co tu bere jeho matka a tak s za ním stěhuje i ona. Vystačí si tam platit z našeho důchodu malý domek s bazénem a jídlo je tam velice levné taky. Takže mě se ta utopie líbí sem s ní a Kalík  a jemu podobní musí pracovat abych měla dost :D Dlouho  jsem neslyšela podobnou slátaninu a i za komunismu jsme se ve škole učili, že komunismus je utopie. Protože nikdo nebude makat, aby se druhý měl dobře a všechny socialistické státy napříč planetou jsou ty nejchudší.

KALIK — 22. 7. 2010 17:11

Zklamčo, ty si nějaká nasr... nebo se mi to jen zdá? Já vím, zdá... :D
Financování viz. video + další zdroje na internetu. Děláš pořád zásadní chybu v tom, že stavíš na současném stavu daní a rozpočtu. Se ZP vy se to úplně převoralo. Je dost možné, že kdyby se zdanila spotřeba, že by spotřeba klesla, ceny by zase klesly, kleslo by i ZP. Omezení spotřeby tě jistě jako zastánce neustálého růstu děsí. Mě zase děsil neustálý neomezený růst ve společnosti jasně omezené. To prostě nemohlo dlouho fungovat. Na příslušných článcích jsem ti demonstroval, že pokud bohatí neplatí daně (a že je neplatí :) ), tak to nemůžou ti dole utáhnout. Tady je jasné, že je tu velký prostor na finance do státního rozpočtu. Těch faktorů, ovlivňují cenou hladinu, velikosti daní apod je tolik, že ať se snažíš počítat, tak se z tvých výchozích podmínek nedopočítáš :) Pokud se všechno tohle zohlední, jsem si jistej, že financovatelnost zaručená. Problém, a to zásadní, je jen v politické vůli zavést něco podobného. Že k tomu budem nuceni jednou přistoupit je jasné, jinak nepřežijeme, ty i já :D Zůstanou jen bankéři :D A jak už jednou řekl Pisatel, pokud chceš vést diskuzi jen z toho úhlu, že to nejde a hledáš důvody, jen aby to nešlo, tak je s tebou zbytečná diskuze. Až budeš mít zájem na realizaci, tak pak dej vědět, můžem se o to pokusit :) A abych tě nakonec potěšil, tak přiznávám, že za současné politické situace je ZP nemyslitejnej, je to nesmysl ;)

KALIK — 22. 7. 2010 17:12

amely napsal(a):

Mýlíš se Zklamčo.
Vím dobře, co je to má dáti, dal, rozvaha i výsledovka. Vystudovala jsem i VŠ technického směru, umím si spočítat, kolik by to stálo, mám představu, jaký je státní rozpočet a kde by se dalo kolik ušetřit.

Mám o ZP v některých věcech dost jiné představy než Kalik, ale některé věci umím srovnat.

Nemůže být chyba v tom, že Ty si neumíš některé věci představit?

Já myslím, že si na to přišla ;)

amely — 22. 7. 2010 17:31

xxxx napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):

xxxx, pokud toho neumíš vyplodit obsahově víc než Zklamča, neopakuj se, mrháš svým drahocenným časem a nakonec i naším :)

Kaliku - uklidni hormon. Já chápu, že se ti nelíbí jiné názory, ale to je čistě tvůj problém.
Zatím si tu neřekl, z čeho by se měl rekrutovat ten tvůj ZP...... stále jen opakuješ, že lidi by pracovali (ale ty ne), takže kdo by vlastně pracoval? Beru to totiž podle toho, že ti, kdož jsou jaksi "někde jinde" - tedy v myšlení asi tam, jak ty - tzn. ti, co by chtěli ZP, tak ti se těší na tu utopii z toho důvodu, že by nemuseli pracovat "pro cizí". Pracovat na vlastním je jim cizí, neboť to by již nyní dělali (a nech si ty výmluvy - to jsou jen výmluvy - pokud ne, tak zdůvodnění racionální tam chybí).
Početně jsem ti to samd zdůvodnila - spotřební daň. Petr jasně řekl, že pokud by měla tato spotřební daň pokrýt pro všechny lidi ZP, tak by zákonitě musela cena zboží hezky stoupnout. Dál si ještě říkal, že kdo by chtěl, ten by pracoval a že by lidi nepracovali za nízké mzdy - fajn - takže pokud by měla být mzda taková, aby se vůbec někdo namáhal zvednout zadek a šel pracovat, museli by zaměstanvatelé (ať velké podniky, nebo menší podnikatelé) zvednout mzdy - čímž opět, zvýšila by se cena zboží, na což by ZP opět nestačil.
Prostě a jasně - je to pouze velmi líbivá vize - ale zrealizovat ji je prostě nereálné. Pokud mi tu budeš chtít oponovat, než s tím začneš, vem si do ruky tužku, papír a kalkulačku a počítej. Nezapomeň, že nás v ČR je 10 milionů - současný výběr peněz do státního rozpočtu je cca 1,02 bilionu - a je to na současné sociální platby, důchody, platy státního sektoru, zdravotní péče, školství, bezpečnost aj. složky. Takže - kolik toho ZP, kolik to dělá v jednom roce a pok - a to je hodně důležité, od toho se to celé odvíjí - KDE NA TO VEZMEŠ - takže tam bych prosila ty výpočty.
Tzn. kolik kde se vybere, na jakých daních....když už něco propaguješ, měl bys to také umět vysvětlit. Je mi jasné, že ti, kdo neumí počítat ti ti tu tvou vizi ZP budou nadšeně vítat, ti, kdo umí počítat alespoň v základech vědí, že by rozpočet měl být tedy vyrovnaný - nebo se chceš se ZP dál zadlužovat? Kdo na to půjčí? Z čeho to bude spláceno?
Pro tvé "duchovní" počty - měla by být rovnováha - jak v příjmech, tak ve výdajích.

Pisateli - chápu, že pro tebe tato diskuze může být off topic, ale věř tomu, že jsem tuto diskuzi založila právě proto, že ZP je totální Off Topic. Pokud nemáš "relevantní" příspěvek, tak se raději zdrž mlácení prázdné slámy.

Amely díky, že ses připojila k diskuzi - ale nezlob se, máš naivní pohled. Zkus si také trošku osvěžit základy matematiky - má dáti - dal a pak také - kdo má dáti, kdo dostane...

... mne by nejvíc zajímalo kdo by jako řekl to "včil" od ted firmy, těm co budou laskavě pracovat, přidají jednou tolik, aby bylo na pořádně tučné daně  ze kterých by se hradila tahle utopie. To by jako někdo řekl "teď" a firmy by už nebyly v krachu, ale v mohutném zisku a přidaly by lidem? A proč by to ty firmy dělaly? Že by to někdo chtěl? Já jako majitel firmy, bych nepřidala nikomu a nehonila se za ničím, ale rovnou bych už mladá šla na ZP a ten by mi napřiklad v Dominikánské republice stačil na krásný život u Karibiku. Mám tam kámoše co se tam odstěhoval a z našeho průměrného důchodu se tam dobře žije, lidi si tam běžně nevydělají víc než 300 dolarů, denní plat prodavačky je 6 doolarů. On není důchodce, ale stačí mu tolik co tu bere jeho matka a tak s za ním stěhuje i ona. Vystačí si tam platit z našeho důchodu malý domek s bazénem a jídlo je tam velice levné taky. Takže mě se ta utopie líbí sem s ní a Kalík  a jemu podobní musí pracovat abych měla dost :D Dlouho  jsem neslyšela podobnou slátaninu a i za komunismu jsme se ve škole učili, že komunismus je utopie. Protože nikdo nebude makat, aby se druhý měl dobře a všechny socialistické státy napříč planetou jsou ty nejchudší.

Stejně u nás vždycky bude skupina lidí, co nikdy dělat nebude. Zařídí si invalidky, nebo pořídí kupu dětí, sem tam něco ukradnou - a v součtu to stát vyjde i víc než ten ZP. (Já bych ho teda navrhovala nižší než Kalik a nezvyšovala bych daně)
Ale co s touto nepracující skupinou - nebylo by pro stát levnější, kdyby těm lidem posílal každý měsíc  ZP třeba 5000 - když se odstěhují do té Dominikánské republiky nebo na Kubu, nebo jinam už jako mladí a nebudou tady otravovat?
Ty invalidní důchody, sociální dávky, aparát sociálky co vyplácí podpory i ten aparát, co posuzuje invalidky stojí mnohem víc, než to, co navrhuji. Ještě by stát ušetřil i na letenky, pro toho, kdo by tam chtěl.

KALIK — 22. 7. 2010 17:42

Konkrétní částka ZP není zas až tak důležitá. ZP by měl stačit na levný nájem, jídlo tak, aby si neumřela hlady nebo nemusela krást v samoobsluze plus nějaký skromný oblečení. Jak vidno, nebylo by to na děvky, na chlast, na kouření a kasino :D Musí to prostě zajistit skromný a důstojný standard.

xxxx — 22. 7. 2010 19:24

KALIK napsal(a):

Zklamčo, ty si nějaká nasr... nebo se mi to jen zdá? Já vím, zdá... :D
Financování viz. video + další zdroje na internetu. Děláš pořád zásadní chybu v tom, že stavíš na současném stavu daní a rozpočtu. Se ZP vy se to úplně převoralo. Je dost možné, že kdyby se zdanila spotřeba, že by spotřeba klesla, ceny by zase klesly, kleslo by i ZP. Omezení spotřeby tě jistě jako zastánce neustálého růstu děsí. Mě zase děsil neustálý neomezený růst ve společnosti jasně omezené. To prostě nemohlo dlouho fungovat. Na příslušných článcích jsem ti demonstroval, že pokud bohatí neplatí daně (a že je neplatí :) ), tak to nemůžou ti dole utáhnout. Tady je jasné, že je tu velký prostor na finance do státního rozpočtu. Těch faktorů, ovlivňují cenou hladinu, velikosti daní apod je tolik, že ať se snažíš počítat, tak se z tvých výchozích podmínek nedopočítáš :) Pokud se všechno tohle zohlední, jsem si jistej, že financovatelnost zaručená. Problém, a to zásadní, je jen v politické vůli zavést něco podobného. Že k tomu budem nuceni jednou přistoupit je jasné, jinak nepřežijeme, ty i já :D Zůstanou jen bankéři :D A jak už jednou řekl Pisatel, pokud chceš vést diskuzi jen z toho úhlu, že to nejde a hledáš důvody, jen aby to nešlo, tak je s tebou zbytečná diskuze. Až budeš mít zájem na realizaci, tak pak dej vědět, můžem se o to pokusit :) A abych tě nakonec potěšil, tak přiznávám, že za současné politické situace je ZP nemyslitejnej, je to nesmysl ;)

...sakra a já už se těšila, že nebudu muset do práce :dumbom: proč to nikdo nezařídí a nedá mi prachy když je to tak výhodný :godlike: Jednou jedna snědá spoluobčanka řekla v elevizi, že nesnáší gádži bo jim nedaj peníze. Takže vidím, že nejen snědí spoluobčané nechápou, že peníze se netisknou podle potřeby

Pisatel — 23. 7. 2010 7:56

KALIK napsal(a):

Zklamčo, ty si nějaká nasr... nebo se mi to jen zdá? Já vím, zdá... :D

.....
A jak už jednou řekl Pisatel, pokud chceš vést diskuzi jen z toho úhlu, že to nejde a hledáš důvody, jen aby to nešlo, tak je s tebou zbytečná diskuze. Až budeš mít zájem na realizaci, tak pak dej vědět, můžem se o to pokusit :) A abych tě nakonec potěšil, tak přiznávám, že za současné politické situace je ZP nemyslitejnej, je to nesmysl ;)

Kaliku nas**** no nebude to tím, že je tak trochu víc teplo a ona na to není projektována a má z toho přehřáté závity, starýho na záletech a amarouny netuhnou :lol: :vissla:
Víš Kaliku kdesi mě tady sdělila, že nemám diskutovat a přestat mlátit prázdnou slámu.  Víš to je přesně to, jak myslí a čím, sláma je sláma a nemůže být prázdná :P No za to ona místo psaní utopistických slátanin, by mohla jít pomoci třeba těm zemědělcům a to obilí jít jim pomáhat žnout a mlátit a slámu poklízet (aspoň by jí došlo že sláma prázdná není a nebude:reta: , bylo by to účelnější, možná by pomohla sobě a přišla na jiné snad moudřejší myšlenky a pomohla by hladovějícímu světu.
Víš byla zde kouzelná věta, že ZP si mohou dovolit ty státy, které mají nerostné bohatství a že vlastaně rozdělují mezi lid zisk z toho prodeje. Ale nějak autorům této "myšlenky" nedošlo, že to nerostné bohatství nemá nožičky a k tomu novému vlastníkovi nedojde samo, ale že někdo ho musí vytěžit, někdo odvést, nějak upravit a někde složit.  Ty Káliku dovedeš si představit jak bohatý a jak vysoké ZP musí mít Egypstký lid ze svou zásobou písku :lol: :vissla:
No vidíš a jsme u jádra pudla. Dokonce v ústavně je nepsáno, že veškeré nerostné zdroje jsou ve vlastnictví státu. No a já koukal, jak tam u našich jezdí jeden rakouský kamion s kolečkama proklatě široko rozevřenými z místního kamenolomu a tradá směr Ostenraich a jak to skládaj do první díry. Prej dělaj zásoby a pak jakási neznáma firma Straback tady staví komunikace ze zaručené vlastního zahraničního materiálu, neboť zdejší prý nedosahuje jimi požadované kvality a nárokům na technologie kladené na výstavbu pozemních komunikací v evropské kvalitě. Že jak se ukázalo dálnice se staví rychlostí 40 cm za 2 hodiny bohužel do výšky.

No Kaliku jak to je, starého psa novým kouskům nenaučíš, na dlani chlup nenejdeš a tak, tam kde je pusto a prázdno semínko nevzklíčí. Nebuď z toho smutný a nechť tě hřeje poznání, žes měl aspoň u jednoho človíčka dobrou vůli mu pomoci poznat možnost lepšího životního trendu, ale jeho nemoc zvaná blud mu nedovolí pochopit dobro dané myšlenky. neplýtvejh energií tam kde není přijímána a jdi tam kde s ten proud ještě zesílí až se z toho stane řeka, který tyhle politování hodné lidi sebere.

Daphné — 23. 7. 2010 10:07

Zklamaná, já si nemyslím, že lidi jsou od přírody líní. Nejsou, a ti, co jsou, tak například makají na tom, jak si práci ulehčit  - jsou hnacím motorem technického pokroku. Jistě, jsou povaleči, co by se svalili k televizi s buřtem a pivem, ale moc jich není. Člověk je spíš tvořivý - však například "sedět" ve vězení a nic nedělat se oprávněně považuje za trest.
Kaliku, idea je to hezká, leč neprůchodná a neproveditelná. Zářným příkladem je Řecko - se spadlou čelistí jsem vnímala zprávy, že spousta jich pobírala od státu peníze za fiktivní zaměstnání, do kterého ani nechodili (obdoba ZP), a k tomu normálně pracovali v cestovním ruchu, taxíkařili a podobně, a kde jsou teď? Čili to měli jako přilepšení, a že se tím zvyšovala spotřeba, o tom žádná. Takže utopická vize, řekla bych. V dějinách lidstva takových už bylo spousta, vypadaly lákavě...ale byly neproveditelné, případně se ten velký experiment na lidstvu extrémně nepovedl a vedl k válkám, hladu a bídě.
Vždycky, když se lidstvo trochu vzpamatuje a zrepetá, vstanou noví bojovníci, ideu opráší, naleští a .......

Pisatel — 23. 7. 2010 12:55

Ty Daphné, tak nějak to zas pokulhává, pokud se zvýší spotřeba, pak se zvýší počet zaměstnavých, tedy i je vyšší výběr daní ze mzdy, k tomu se zvýší objem tržeb tedy DPH atd., takže je někde daleko větší chyba. Někde byl dobrej tunel, v které bance potažmo kapse skočily? A nebylo to o tom, že už další peníze nemohl někdo dostat, tak se zvedl a šel dál a udělal z někoho "mrzáka-chudáka" aby vytáhl prachy z jiných?

KALIK — 23. 7. 2010 14:13

Daphné, právě strašák Řecka je to, co se současným vládcům náramně podařilo. Člověk z televize slyšel, jak je to tam samý "komunista" atd., přitom já jsem slyšel od pár lidí, co tam žijou, že to vůbec není pravda a že možná tací jsou, ale jsou to jednotlivci, nikoliv většina. A pak komu věřit, že? Už tak nějak jsem se naučil nedůvěřovat masovým médiím typu televize, rádio, noviny. Vesměs to nemá všechno české vlastníky a reprezentuje to něčí soukromé zájmy. Kdyby člověk dostatečně pátral, došel by přes německé magnáty až k vazbám na mezinárodní bankovní oligarchii. Proč myslíš, že je takový hon na sociálno, na solidaritu? Netřeba velkého přemýšlení. Proč se přetřásalo Řecko, když větší problémy má třeba Itálie? Že by Řecko bylo víc sociální než je v západní Evropě a Emérice obvyklé? :D No, informace ukazují právě na nadnárodní zájmy bankéřů a jiných finančních institucí. Řekové za nic nemohou, stejně jak oni i my jsme vazaly v rukou našich politiků a ti jsou vazaly právě těch nadnárodních finančních zájmů :D No není sranda, že půjčka MMF Řecku byla dána z toho důvodu, aby Řecko mohlo splácet svoje úvěry a úroky z úvěrů bankám? Ty peníze vůbec nešly do lidí. Ty se v Řecku ani neohřály. A kdo na to doplácí? Zase jen řadoví lidé. Divíte se Řekům, že se jim nelíbí ony reformy šetřící zase jen na obyčejných lidech? Já teda ne :) Takže já Řekům fandím a přidávám se: Ať krizi zaplatí ten, co jí způsobil. Ostatně tohle je spravedlnost ;)

KALIK — 23. 7. 2010 14:17

S Řeckem a strašením z přebujelého sociálna je to to samé, jako kdyby v Německu dělali propagandu, že tady lidi nepracují a dostávají nehorázné dávky bez ničeho, přitom by zamlčeli, že se jedná o zvláštní skupinu lidí (cikánů), že takoví nejsou všichni Češi a že s tím vláda záměrně nic nedělá :D

Pisatel — 23. 7. 2010 14:34

Kaliku tys perla :)
Ale Kaliku, zvedám varovně prst, tady vyzrazuješ nadnárodní tajemství a hlavně bereš argumenty zapáleným pravičákům, zejména jim bereš to podstané, a to iluzi jak oni jsou v jádru spravedlivými k plebsu, když jim dají ze své kapsičky trochu zrní v podobě páru korunek. Pamatuješ, jak tu Petr kdysi říkal, jak mu dělnictvo co v potu na něj dělá bere z kapsy peníze. Či jak Blossom byla sociální když to, že někoho zaměstnala udělala dobře a má to správné sociální a společenské myšlení. Jak tu všichni (skoro) hlásí jací jsou vlastníky svého pozemečku a baráčku, ale hrozně se durdí, když jim říkám, proč tedy platí daň, když ty daně z baráku když ho stavěli už zaplatily, vždyť platí půjčovné na vlastní majetek, platí daň z daně, platí jiným svou práci, kterou sami sobě udělali. Proč tedy neplatí každoročně daň z televize nebo z auta nebo z manželky :) ? Jo Kaliku nejhorší je, když sami sobě lžou o tom jak jsou spravedlivými kapitalisty (a ještě ostatní mocnější podporují), ale že jsou ještě větší plebs jim ne a ne dojít. :) Ale mluví jinak krásně a plameně :)))))

Daphné — 23. 7. 2010 16:07

Kaliku, to nic nemění na věci, že je to všechno jen utopie, neuskutečnitelná vize. A že prosazovaní podobných vizí silou zaplatily spousty lidí životy, bídou a beznadějí, aby se pak ukázalo, že jsou ty vize opravdu jen nápady snílků. A povstanou noví snílci a hlásají, jak teď už by to bylo to pravé, všichni by se měli dobře a mohli pracovat jen v případě zájmu......Zpozorním a jsem velmi ostražitá, pokud potkám podobné vizionáře.
Jo a Pisateli, nejsem kapitalista a z auta a televize už poplatky platím, manželku nemám. Necítím se jako ještě větší plebs, ty jo?

KALIK — 23. 7. 2010 17:02

i ten, co si sestrojil zvláštní stroj a chtěl lítat, byl to snílek. Každý se mu smál. Dnes se nesmějeme, létáme běžně přes oceán, do kosmu. Dneska jsou k smíchu ti, co se tehdá těmto lidem smáli :)

Daphné — 23. 7. 2010 17:16

KALIK napsal(a):

i ten, co si sestrojil zvláštní stroj a chtěl lítat, byl to snílek. Každý se mu smál. Dnes se nesmějeme, létáme běžně přes oceán, do kosmu. Dneska jsou k smíchu ti, co se tehdá těmto lidem smáli :)

Já se nesměju, mně mrazí. Vynálezce létacího stroje měl možnost stroj všelijak vyzkoušet, případně ohrožoval jen sebe. Tyhle vize jsou nebezpečné tím, že jejich případnou pokusnou laboratoří jsme my všichni, a když se ukážou nereálné (což se dosud vždycky ukázaly), taky na ně všichni doplatíme. Jestli na podobné pokusy zapomeneme a nepoučíme se, historie se bohužel bude opakovat. K smíchu to není.

KALIK — 23. 7. 2010 17:55

Daphné a všimla sis, že takového sociálního pokusu si účastna i teď? Teď tohle spěje do terminálního stádia :) Bude muset nastoupit něco nového. Jde jen o to, zda-li si systém vymyslíme sami, nebo nám jej nadiktují ti nahoře ;) A ještě něco. Kdo se bojí, nesmí do lesa se říká. Buď si budoucnost zvolíme sami jako svobodní lidé, nebo nám bude vnucena. Co zvolíš ty? Nikdo ti však nezaručí, že se něco nepos... Přeci jenom žiješ na světě, kde se holt chyby projevují tvrdě. Stejně jednou umřem, tak jako tak, tomu se nevyhneme. :D

Daphné — 23. 7. 2010 18:19

Mám si vybrat ze dvou zel to, které se už neosvědčilo ( vize a iluze, v praxi neproveditelné)? Díky, radši žiju v tom, co se mi jeví žitelné.

Zklamaná — 23. 7. 2010 18:35

Kaliku:
žádný pokus se tu nekoná - to jen ty v tom vidíš hokusy pokusy, protože to jde mimo tebe a nikdo se tě neptal. Ty si (odhaduju) hodil lístek do urny pro levici a teď prostě se ti nelíbí, že v čele státu stojí pravice a vlastně bude propagovat své návrhy.Další utopie - buď si systém vymyslíme sami.....nebo jej nám nadiktují. Prober se, kdyby byla u kormidla levice, stejné výkřiky by mohli být slyšet ze strany pravice.
Kdo se bojí, nesmí do lesa - dobré přísloví, ale že ho nejdeš dát do vlastní reality? Ty se přeci nebojíš, že? proč už tedy sám, s hrstkou statečných nejdeš tvořit ty lepší nové zítřky? Jo tááák - ty k tomu potřebuješ nějakou tu jistotu,l nějaké to záchranné lano, síť, co tě zachytí, až si strmě půjdeš namlít kousadla ;)
Něco ti povím Kaliku - někdo jde do rizika - a někdo se drží při zdi (dobré je taky přísloví - kdo se bojí - se*re v síni). Teď připusť myšlenku, že ten, kdo volil pravici není jen "bankéř! a "oligarcha" - ale je to taky normální podnikatel - co třeba začal od nuly, začal třeba hned po revoluci, takže už hezkých pár roků jede na vlastní triko, nebo je to někdo, kdo vytáhl ze srabu nějaký krachující podnik, který by bez něho v klidu mohl zaniknout - ale on se do toho pustil a dal třeba v určité oblasti lidem práci (te´d by třeba byli na podpoře - a kdoví, jak dlouho)...jen jsem ti chtěla říct, že normální podnikatel je ten, kdo táhne ekonomiku státu - ne ti bankéři a oligarchové - i ti jsou de facto závislí právě na těch ekonomických subjektech. Takže kdyby kupříkladu vyhrála ta levice (paroubek) - tak věř tomu, že už te´d by některé ekonomické subjeky měly své sídlo v daňovém ráji...a tady hochu by ubylo zas pár fufniků do státního rozpočtu. A to by byl jen začátek, ono by se to za chvíli rozkřiklo i do zapadlejších koutů státu a stát jako celek by popadal jako dominové kostky. A skončilo by to tak, že ten, kdo ještě ted práci má a nemusí být závislý celkově na státu, by se tam dostal - a stát by neměl z čeho vyplácet sociální....kde by je taky vzal, když by svým jednáním vyhnal své chlebodárce do daňpových rájů? Noo, možná by mu někdo pujčil (nějaký ten oloígarcha, nebo světový bankéř) - ale určitě ne zadarmo - až by stát mohl také nakrásně ten svůj stát prodat - po kouskách by se odkrajovalo....

No a do toho by ses měl tedy vložit, nebát se sr*t v síni, či nebát se jít do lesa - a jestli nevíš, kde začít - začni třeba spojením se Sklenářkou - uděklate si "stát ve státě".... takové nové "Slušovice" Buď od té odvahy, co pořád že musí i ostatní - buď průkopníkem, jdi a vem prapor do ruky...zastav se na každém náměstí a hoď proslov se svou vizí budoucnosti - když jim to podáš plamenně a tak, jak tady (nemusíš jim přeci vysvětlovat, kde se na to vezmou peníze - stačí, když budeš stále dokola hlásat zdarma a bez práce..... pracovat jen ten, kdo bude chtít...uvidíš, že vás za chvíliu bude plno. Tady na babinetě ty zástupy nenajdeš.....musíš do reality.

Daphné — 23. 7. 2010 19:52

Zklamaná napsal(a):

Kaliku:
Ty si (odhaduju) hodil lístek do urny pro levici a teď prostě se ti nelíbí, že v čele státu stojí pravice a vlastně bude propagovat své návrhy.

Já teda tipuju, že Kalik nevolil vůbec. Ono je to ale nakonec jedno.

Zklamaná — 24. 7. 2010 12:13

Tak jsem se včera ze zvědavosti podívala na film "Absurdistán" a směle bych ho mohla nazvat - Kalikova budoucnost.
Já vím, že Kalik má o té budoucnosti zcela jiné představy, ale když si promítnu, co vlastně dnešního člověka tak nejvíc zajímá (bez práce se mít dobře), jaké pořady v TV sleduje - různé reality show, super star, talent...stačí mi jen ty spoty ukázek - krkání kupříkladu, tak mě vůbec nepřekvapí, že v Absurdistánu získá Oskara celovečerní film " Pr*del", který je plných 90 minut jen záběrem na nahý zadek a vyluzování pazvuků.
Musím říct kaliku - máš pravdu - zejména v tom, že na vše by mohly být roboti, i to pole s bramborama při troše fantazie a důvtipu by šlo už nyní hodně zrobotizovat - a jako hlavní strava budoucího člověka hranolky a k pití elektrolytové nápoje.....jediná starost, jak mít co největší a nejdelší erekci....takhle již mnozí přemýšlí už teď - a ty Kaliku věříš, že lidstvo bude jiné? Ty hory odpadků, o kterých jsem tu zpočátku mluvila - jistě, že by nějaký ten robot na úklid z ulic mohl být vymyšlen - ale nebude tady nikdo, kdo ho bude umět opravit, až se porouchá. Lidi nečtou knihy - až na pár vyjímek, možná ty čteš, já tedy osobně také...ale zase, je to o tom, CO se čte. Pokud někdo čte žánr alá Osud, 57 cizích civilizací a napojení se na ně, skrze vypití jedovatého čaje... a podobné ptákoviny, moc lidstvu a světu neotevře oči.
Vím, že to je prozatím sci-fi (ale mnohem bližší budoucnost, než lze přepokládat), ale opravdu bych ti dopřála hibernaci na 500 let, aby si mohl vidět na vlastní oči, kam to lidstvo spěje a kam dospěje - zda jim bude stačit ZP k přežití (nastrkán do automatu na výdej hranolek a elektrolytového nápoje),  nebo zda tu budou ti, co si nenechají vymývat mozky, budou i nadále umět přemýšlet a podle toho "kvalitně" žít - nikoliv jen přežívat za pomoci ZP.
Osobně - věřím, že lidstvo nezdegraduje takovým způsobem, jak bylo předvedeno ve filmu Absurdistán.... i když, pokud nad tím budu dál více přemýšlet, dokázala bych si představit i tu vizi se ZP na zalepení hu*by, necháním ten lidský odpad zdegradovat a ti, kdo umí přemýšlet by byli zcela někde jinde....ti zdegradovanci by se drželi sami dobrovolně poblíž automatů na hranolky a elektrolytu v plechovce.

Mmch. Kaliku posílám odkaz - možná, že některá z těchto nově objevených planet je volná .... možná, že budoucnost může být i taková, že pobíratelům ZP bude přenechána k jejich experimentům a přežití matička Země a ti, kdož na to budou mít, začnou někde jinde, bez přítěže zdegradovaného lidstva. Věř, že ZP ti palubní lístek nezajistí....ale tito vizionáři budou moci v plném nasazení uvést vše do chodu - nebudou vám tu ti "bohatí" uzurpátoři stát v rozletu a směle se budete moci vrátit do prvobytně pospolné společnosti. A možná, že postupným uzavíráním "solidárního kohoutku" se lidstvo naučí opět pracovat, přemýšlet....možná dostanou šanci začít znova - ale napřed budou muset padnout pěkně až na samé dno.....

http://www.novinky.cz/veda-skoly/206702 … -zemi.html

ps. vím, že můžeš namítnout, že ty nevěříš, co je psáno v novinách, co se odvysíláno v TV apd. Ale dovolím si říct, že toto je mnohem důvěryhodnější zpráva, co jsem našla na netu, než zpráva jakéhosi "vyvoleného" diskutéra s 57 civilizacemi, co si našel na netu TY.

KALIK — 25. 7. 2010 12:24

Koho jsem volil, je zřejmé z mého podpisu ;)

Pisatel — 25. 7. 2010 14:28

Daphné napsal(a):

KALIK napsal(a):

i ten, co si sestrojil zvláštní stroj a chtěl lítat, byl to snílek. Každý se mu smál. Dnes se nesmějeme, létáme běžně přes oceán, do kosmu. Dneska jsou k smíchu ti, co se tehdá těmto lidem smáli :)

Já se nesměju, mně mrazí. Vynálezce létacího stroje měl možnost stroj všelijak vyzkoušet, případně ohrožoval jen sebe. Tyhle vize jsou nebezpečné tím, že jejich případnou pokusnou laboratoří jsme my všichni, a když se ukážou nereálné (což se dosud vždycky ukázaly), taky na ně všichni doplatíme. Jestli na podobné pokusy zapomeneme a nepoučíme se, historie se bohužel bude opakovat. K smíchu to není.

Ty kočko, já se směju něčemu jinému. Nikoli vizionářům, ale tomu, že přes stálé propady a stálé informace o tom,že tento způsob života není ten pravý vizionáře hází všichni do pytle a topí a žije ve stále stejném bahnu.
Víš i nositel nobelovky za ekonomii ze rok 2008 varuje před tím, kam směřujeme tím co chtějí a kam směřují pravičáci, kteří jsou už i v USA tak radikální, že to začíná mít podobu fašismu obdobného v Chile a to nebylo nic jiného než ten z Evropy ze 30tých a 40 let. Takže ještě se chvíli směj a pak už jen čekej odkud tě co sešmelcuje.

amely — 27. 7. 2010 6:51

http://ekonomika.idnes.cz/davky-dame-vs … race-16w-/
eko-zahranicni.asp?c=A100726_191547_eko-zahranicni_vel

amely — 27. 7. 2010 7:02

Nějak se mi seká počítač, ale chtěla jsem upozornit na článek z dnešní Idnes Dávky dáme všem.
Vypadá to, že základní příjem už máme za dveřmi. A baví se o něm ministři, ne snílci.

Zklamaná — 28. 7. 2010 9:49

Ještě něco Kaliku - a to vzhledem k tomu duševnímu pohledu a různým "učením" kupříkladu tady na babinetu se dost hojně rozšířilo VOS (vesmírný objednávkový systém) - jinými slovy Tajemství, nebo přivolání hojnosti a přání.
Jako že stačí si přát a vesmír ti to dodá - co si přeješ, na co myslíš...atd.

No chtěla bych k tomu říct asi tolik - jistě, že přání a sny se mohou plnit - ale určitě ne tím, že o tom budeš jen přemýšet - ty totiž musíš vykázat nějakou akci, jinak to bohužel nefunguje - musíš vydat nějakou energii, aby se ti vrátila v tom, co chceš. Takže pokud budeš jen o tom mluvit, nic nebude - žádný ZP, žádný blaho pro všechny (byť si to solidárně přeješ pro všechny - nebo snad ne? Možná, že ty si to přeješ špatně - blaho pro chudé, nikoliv pro všechny...;) to bys v sobě nesměl mít tolik zášti vůči těm bohatým)

Tady malá ukázka VOS :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=BZkcN0i1l84

dnes mám rozvernou :lol:

KALIK — 28. 7. 2010 10:01

Zklamčo, to je to, ty totiž nechápeš zásadní věci o energii, pak je těžký s tebou o tom mluvit, protože jsme každý na jiným levelu, jak už jsem mockrát říkal :)

Zklamaná — 28. 7. 2010 11:43

KALIK napsal(a):

Zklamčo, to je to, ty totiž nechápeš zásadní věci o energii, pak je těžký s tebou o tom mluvit, protože jsme každý na jiným levelu, jak už jsem mockrát říkal :)

ano, máš pravdu, jsme každý jinde :cool:  takže dostáváme každý to, co si zasloužíme :vissla: zajímavé, že mě ta budoucnost tak neděsí, jak tebe.

KALIK — 28. 7. 2010 12:01

No, ty jen nevíš, do čeho jdeš. Nevědomost je sladká, souhlasím :) Já se budoucnosti také nebojím, ba naopak, v dlouhodobém horizontu ji vidím velice pozitivně :) Mocní sice mají velmi dobré prostředky na kontrolu populace, ale masy lidí se masově probouzejí z letargie, ze sna. Světem se šíří vlna politického probuzení, kdy si masy uvědomují nespravedlnosti na světě, které doposud mocným procházely. Zajímavé je, že toto probuzení je nejvýraznější právě v těch nejchudším místech na Zemi :) Chudí lidé tedy budou tím impulzem změny. Avšak pravděpodobně dojde ke střetu právě těch bohatých, co se nechtějí dělit, právě s těmito utiskovanými chudými. Masa vs. menšina hající status quo a stará paradigmata. Jedno je jisté, stejným způsobem to dál nepůjde, bude se muset něco změnit :)

Zklamaná — 28. 7. 2010 12:53

KALIK napsal(a):

No, ty jen nevíš, do čeho jdeš. Nevědomost je sladká, souhlasím :) Já se budoucnosti také nebojím, ba naopak, v dlouhodobém horizontu ji vidím velice pozitivně :) Mocní sice mají velmi dobré prostředky na kontrolu populace, ale masy lidí se masově probouzejí z letargie, ze sna. Světem se šíří vlna politického probuzení, kdy si masy uvědomují nespravedlnosti na světě, které doposud mocným procházely. Zajímavé je, že toto probuzení je nejvýraznější právě v těch nejchudším místech na Zemi :) Chudí lidé tedy budou tím impulzem změny. Avšak pravděpodobně dojde ke střetu právě těch bohatých, co se nechtějí dělit, právě s těmito utiskovanými chudými. Masa vs. menšina hající status quo a stará paradigmata. Jedno je jisté, stejným způsobem to dál nepůjde, bude se muset něco změnit :)

Kaliku, já ti tvou vizi neberu, hýčkej si ji a pěstuj. Nespravedlnost si tvoříš jen sám v sobě - neboť ty máš na to mít vše, po čem tvé srdce touží, ale neumíš si na to sáhnout, ještě ses to nenaučil a hodně tě štve, že ti mocní tu moc mají. Moc toho všeho dosáhnout. když to řeknu hodně syrově - bohatým vůbec nejde o nějaké chudáky, bohatí se umí postarat sami o sebe a ty chudáky nepotřebují. Pokud však namítneš, že potřebují, řeknu ti, že nepotřebují, chudáci potřebují právě někoho, kdo jim třeba tu práci dá a udrží je tím ještě chvíli přežívat. Kdyby ti chudí chtěli a uměli (to hlavně) tak chudými nejsou. Chudí totiž nevědí, jak se svou vlastní mocí mají pracovat. Místo, aby hledali chybu u sebe a pokusili se o změnu, hledají ji vně - na okolí, jen aby nemuseli přiznat, že nezvládají svůj život tak, jak by si přáli - že to neumí a nedokáží.
Vidíš to, co píšeš? Už opět děláš revoluci chudí versus bohatí - viděl si někdy bohatého, aby šel do revoluce proti chudému, protože ten chudý má něco, co ten bohatý nemá?
Podívej se, co píšeš za slova - střet, kontrola, masy, vlna politického probuzení, nespravedlnost, mocní, nejchudší, impulz změny, nechtějí se dělit, utiskovaní.....
ano, bude se něco muset změnit - bude se muset změnit každý jedinec. Začni od sebe a nehledej viníky vně, hledej je uvnitř sebe. Máš strach udělat vlastní změnu, proto se zaklínáš masami. Mysli sám za sebe, jednej sám za sebe a nezaštiťuj se tím, že to, co potřebuješ, jiní za tebe udělají, protože se domníváš, že to potřebují stejně, jako ty - nikdo nemá stejné myšlení jako ty, každý myslí sám za sebe.

KALIK — 28. 7. 2010 14:05

Zklamčo, v jistém slova smyslu máš pravdu, ale mám dojem, že to stejně chápeš jinak, než já. Řeknu to takhle, já se měním, lidé se mění a že zatím nedošlo k tomu impulzu změny, tedy té akce, jak ty říkáš, to je jen otázka času :) Pak uvidíš, jak jsou ti "neschopní" schopní. Tvoje teze se potvrdí, dají ti zapravdu :) Ano, zatím lidé nechápou svoji sílu, není jí ještě dost, aby změnila systém, který je nespravedlivý :) Vše má svůj čas a čas ještě nedozrál, ale každým dnem se ten čas blíží. Takže Zklamčo, máš pravdu... ;)

Zklamaná — 28. 7. 2010 14:27

KALIK napsal(a):

Zklamčo, v jistém slova smyslu máš pravdu, ale mám dojem, že to stejně chápeš jinak, než já. Řeknu to takhle, já se měním, lidé se mění a že zatím nedošlo k tomu impulzu změny, tedy té akce, jak ty říkáš, to je jen otázka času :) Pak uvidíš, jak jsou ti "neschopní" schopní. Tvoje teze se potvrdí, dají ti zapravdu :) Ano, zatím lidé nechápou svoji sílu, není jí ještě dost, aby změnila systém, který je nespravedlivý :) Vše má svůj čas a čas ještě nedozrál, ale každým dnem se ten čas blíží. Takže Zklamčo, máš pravdu... ;)

ano, chápeš to opravdu jinak, než já - já píšu o jednotlivci a jeho změně - ty k tomu pořád potřebuješ masy. Moje "akce" se týká vlastních akcích, ty "akci" bereš jako akci mas - revoluci (viz. pak uvidíš, jak jsou ti "neschopní" schopní), a opět - opíráš se a zaštiťuješ masami - co chceš měnit v systému jako celku, když jedinec není schopen učinit změnu vlastní? V čem je podle tebe systém nespravedlivý?

KALIK — 28. 7. 2010 14:36

No vidíš Zklamčo. Ty měnit systém, který je k většině společnosti (lidí) nespravedlivý, nelidský atd. nechceš, tobě tento systém vyhovuje. Svůj k svému, že, ale věř, že je dost těch, co nejsou s tím, co jim servírují ti nahoře, ti, jež by měli zastupovat ty dole, spokojeni. A pokud proběhne revoluce, která vůbec nemusí být násilná, když se dvě strany dohodnou, je to následek nějaké příčiny, která na tyto lidi doléhá od vládců, ať už je nazýváš jak chceš :) O násilí tu mluvíš pořád jen ty :) Pokud jsem mluvil o násilí, tak jsem jen konstatoval průběh dosavadních revolucí a jakým způsobem proběhly. Pokud tato revoluce bude fyzicky nenásilná, tak jedině dobře pro všechny lidi, já jsem rozhodně pro :)

Nespravedlnost? Opakovat to opravdu nemíním, už jsem tu to komentoval mockrát. Zajeď si do historie :)

KALIK — 28. 7. 2010 14:39

Pokud jde o jedince případně o masy. Ano, pokud chceš změnit globální systém, musí být na změnu globální masy lidí, to je snad jasné. Jistě by si toho moc nesvedla, kdyby si šla demonstrovat před parlament sama, ale když přijde 1000, 10 000, 1 000 000, je to něco jiného ;) To snad chápeš, ne? :D

Zklamaná — 28. 7. 2010 14:46

KALIK napsal(a):

No vidíš Zklamčo. Ty měnit systém, který je k většině společnosti (lidí) nespravedlivý, nelidský atd. nechceš, tobě tento systém vyhovuje. Svůj k svému, že, ale věř, že je dost těch, co nejsou s tím, co jim servírují ti nahoře, ti, jež by měli zastupovat ty dole, spokojeni. A pokud proběhne revoluce, která vůbec nemusí být násilná, když se dvě strany dohodnou, je to následek nějaké příčiny, která na tyto lidi doléhá od vládců, ať už je nazýváš jak chceš :) O násilí tu mluvíš pořád jen ty :) Pokud jsem mluvil o násilí, tak jsem jen konstatoval průběh dosavadních revolucí a jakým způsobem proběhly. Pokud tato revoluce bude fyzicky nenásilná, tak jedině dobře pro všechny lidi, já jsem rozhodně pro :)

Nespravedlnost? Opakovat to opravdu nemíním, už jsem tu to komentoval mockrát. Zajeď si do historie :)

promiň, ale hledat v historii tvou definici nespravedlnosti, to je jak hledat jehlu v kupce sena. Mě stačí tvůj názor, jak ty vnímáš svět a dění kolem sebe, jak ho prezentuješ a na co hlavně poukazuješ. No já v tom tu nespravedlnost nevidím - já tam vidím spravedlnost. No a pokud tě čílí nespravedlnost současná zde, nebo jinde, jsi svobodný a můžeš vegetovat tam, kde se ti to zdá spravedlné - třeba na Kubě.
A naprosto chápu tvou nespokojenost, že na postech vedení státu není člověk, co jsi volil, nemáš tedy zastání a vidíš, že tio ostatní jdou proti tobě. Chtějí ti dokonce vzít tu zahřátou židli na úřadě, což tě dostává do varu.
Ps - vzdej se dobrovolně všech svých dosavadních vymoženstí, nebo toho, co sis za práci a plat zakoupil. Zatím to po tobě chci nenásilně - mohli bychom se domluvit, co ty na to?

Zklamaná — 28. 7. 2010 14:51

KALIK napsal(a):

Pokud jde o jedince případně o masy. Ano, pokud chceš změnit globální systém, musí být na změnu globální masy lidí, to je snad jasné. Jistě by si toho moc nesvedla, kdyby si šla demonstrovat před parlament sama, ale když přijde 1000, 10 000, 1 000 000, je to něco jiného ;) To snad chápeš, ne? :D

a co chceš vydemonstrovat? Vždyť nemáš ani žádnou koncepci - tvoje vize ZP se mění okamžik od okamžiku, jak si kde kdo něco vymyslí - viz. 185 eur na Slovensku - původně (líbivě) hlásáno pro všechny - malým písmem pod čarou - a budem z toho odebírat 10% z toho, co si vyděláte. Přesně je uveden příklad - vyděláš si 1000 eur - strhnou ti z tohoto ZP (nemají pro to ještě název) 100 eur (10%) takže ti vyplatí jen 85 eur., smolíka budeš mít, když si vyděláš 1850 eur - to nedostaneš nic...a docela by mě pobavilo, kdyby přišli na to, že kdo si vydělá ještě víc, ten bude ještě doplácet.

Zklamaná — 28. 7. 2010 14:52

Ty tu chceš změnit globální systém a nedokážeš změnit sebe :dumbom:

KALIK — 28. 7. 2010 14:53

Zkalmčo, diskuze s tebou je jak diskutovat s tatarem. Jak říkám budoucnost vidím pozitivně. Ty si jen počkej na výsledek, protože jak vidno, nic pro společnost sama neuděláš :)

KALIK — 28. 7. 2010 14:54

Zklamaná napsal(a):

Ty tu chceš změnit globální systém a nedokážeš změnit sebe :dumbom:

Jak říkám Tatar :) Nepsal jsem snad, že se měním? :) Rozumíš vůbec psanému slovu? :D

Zklamaná — 28. 7. 2010 14:59

KALIK napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Ty tu chceš změnit globální systém a nedokážeš změnit sebe :dumbom:

Jak říkám Tatar :) Nepsal jsem snad, že se měním? :) Rozumíš vůbec psanému slovu? :D

nezaznamenala jsem žádnou tvou změnu.... pořád si jen řečník, pořád jen dřepíš u snu a vize - akce žádná.
Opusť vyhřátou státní ouřednickou židli, sedni doma k PC a mákni na ZP - výpočty, peníze - z čeho je vzít ...a buď spravedlivý, tzn - měj na paměti desatero...

Zklamaná — 28. 7. 2010 15:00

KALIK napsal(a):

Zkalmčo, diskuze s tebou je jak diskutovat s tatarem. Jak říkám budoucnost vidím pozitivně. Ty si jen počkej na výsledek, protože jak vidno, nic pro společnost sama neuděláš :)

nápodobně....(ať to nemusím kopírovat)

KALIK — 28. 7. 2010 15:04

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Ty tu chceš změnit globální systém a nedokážeš změnit sebe :dumbom:

Jak říkám Tatar :) Nepsal jsem snad, že se měním? :) Rozumíš vůbec psanému slovu? :D

nezaznamenala jsem žádnou tvou změnu.... pořád si jen řečník, pořád jen dřepíš u snu a vize - akce žádná.
Opusť vyhřátou státní ouřednickou židli, sedni doma k PC a mákni na ZP - výpočty, peníze - z čeho je vzít ...a buď spravedlivý, tzn - měj na paměti desatero...

No, nezaznamenala :) U toho to můžeme utnout, ok? :)

KALIK — 28. 7. 2010 15:05

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):

Zkalmčo, diskuze s tebou je jak diskutovat s tatarem. Jak říkám budoucnost vidím pozitivně. Ty si jen počkej na výsledek, protože jak vidno, nic pro společnost sama neuděláš :)

nápodobně....(ať to nemusím kopírovat)

No, pokud si společnosti prospěšná, tak řekni jak. Nebo jen na společnosti parazituješ? :)

Zklamaná — 28. 7. 2010 16:51

KALIK napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):

Zkalmčo, diskuze s tebou je jak diskutovat s tatarem. Jak říkám budoucnost vidím pozitivně. Ty si jen počkej na výsledek, protože jak vidno, nic pro společnost sama neuděláš :)

nápodobně....(ať to nemusím kopírovat)

No, pokud si společnosti prospěšná, tak řekni jak. Nebo jen na společnosti parazituješ? :)

Platím daně , aby Kalik měl plat.

KALIK — 28. 7. 2010 17:05

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):

Zklamaná napsal(a):


nápodobně....(ať to nemusím kopírovat)

No, pokud si společnosti prospěšná, tak řekni jak. Nebo jen na společnosti parazituješ? :)

Platím daně , aby Kalik měl plat.

Platíš daně? Ale to je tvoje povinnost, ne? Stejně jako moje. Já si de facto platím i sám na sebe. Zkus něco jiného. Tohleto je příliš málo a stejně mám dojem, že se placení daní vyhýbáš jak můžeš, viď? :)

Daphné — 28. 7. 2010 19:11

Kaliku, ty mně fakt děsíš. Doposud vždycky, při každé revoluci, nebo líp při pokusu o společenskou přeměnu, nakonec ty první vůdce (idealisty, co ji vymysleli, případně vedli) smetla lůza, nastalo vypalování, rabování a násilí, pod pláštěm a vlajkou "lepších zítřků". Pak už nešlo o ideály, o vize.....Revoluce požírá svoje děti. Snad se těchhle "lepších zítřků" nedožiju. Pokud se z historie nepoučíme, budeme ji muset prožít znova.....a jeden společenský pokus v mém životě už mi stačil.
(Kdopak by mi mohl ukrást důl? Ten ani nejde ukrást. Viděl jste někdy důl? To je taková díra v zemi...:))

Petr100 — 28. 7. 2010 19:23

Daphné napsal(a):

Kaliku, ty mně fakt děsíš. Doposud vždycky, při každé revoluci, nebo líp při pokusu o společenskou přeměnu, nakonec ty první vůdce (idealisty, co ji vymysleli, případně vedli) smetla lůza, nastalo vypalování, rabování a násilí, pod pláštěm a vlajkou "lepších zítřků". Pak už nešlo o ideály, o vize.....Revoluce požírá svoje děti. Snad se těchhle "lepších zítřků" nedožiju. Pokud se z historie nepoučíme, budeme ji muset prožít znova.....a jeden společenský pokus v mém životě už mi stačil.
(Kdopak by mi mohl ukrást důl? Ten ani nejde ukrást. Viděl jste někdy důl? To je taková díra v zemi...:))

A bude se jmenovat Petr Bezruč.  :)

Petr100 — 28. 7. 2010 19:27

KALIK napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

KALIK napsal(a):


No, pokud si společnosti prospěšná, tak řekni jak. Nebo jen na společnosti parazituješ? :)

Platím daně , aby Kalik měl plat.

Platíš daně? Ale to je tvoje povinnost, ne? Stejně jako moje. Já si de facto platím i sám na sebe. Zkus něco jiného. Tohleto je příliš málo a stejně mám dojem, že se placení daní vyhýbáš jak můžeš, viď? :)

Můžeš mně prosím napsat jak státní zaměstnanec platí daně sám sobě? Jo a Zklamča si dává i hajzlpapír do nákladů.

Selima — 28. 7. 2010 19:33

amely napsal(a):

Tak Zklamčo - kde by se ty peníze vzaly- nevyplácely by se sociální dávky, důchody atd, nebo omezeně, zrušil by se celý aparát těch co to vyplácejí, jejich školitelů, ředitelů, odpadly by náklady na provoz těchto osob - a těch lidí jsou statisíce a to papírování kolem toho je strašné. Dnes je strašná umělá zaměstnanost ve státním sektoru, protože někam se ty masy zbytečných lidí upíchnout musí aby nebyli všichni na pracáku. nebyly by pracáky a všechny ty zbytečné rekvalifikační kurzy na téma jak hledat práci - další ušetřené miliardy.  A taky by se mohly transformovat neziskovky aby fungovaly jako v Americe - tam nejsou žádné dotace z ESF a podobně, ale pracují tam dobrovolníci - ve vedení  většinou bývalí manažeři, jinak ti, co dříve úspěšně podnikali a už skončili. Peníze si získávají od jednotlivých dárců - jde jim to rychle bez zbytečného papírování, udělají spousty práce a každou korunu efektivně využijí.
Pracuji teď mimo jiné pro jednu neziskovku, která se stará o postižené děti a ten systém u nás je strašný.  šíleného papírování, na hodinu pomoci té postižené rodině připadá 50 hodin papírování. ten americký systém by zefektivnil práci a ušetřil další miliardy.
Nemyslím, že by měl každý dostávat dvacítku, ale třeba  7000, děti polovinu. kdy by chtěl víc podnikal by nebo pracoval, daně by se zvyšovat nemusely, nebo jen minimálně. Zdanit by se mohla spotřeba, ne příjmy.
pro postižené by mohli existovat individuální sponzoři.
Spousty lidí by pracovalo jako dobrovolníci. Těch, co by nedělali nic, by bylo minimum. Mohlo by se pracovat kratší dobu. A taky těch 200 miliard ročně, co se prodělá na státních zakázkách. 
Toto mne jen tak rychle napadlo.
Teď Ti napíšu, k čemu by ten ZP taky mohl být dobrý.
Moje 16 ti letá dcera pracuje dobrovolně celý rok s dětmi, vede turistický oddíl, teď dělá vedoucí na táboře - zadarmo. Jejich hlavní vedoucí, co oddíl celý rok vede, udělá za ten rok práce jako manažer malé firmy. Dělá to zadarmo, zatímco jiní vydělávají, Asi s tím bude muset skončit a jít vydělávat peníze, bohužel ho nemá zatím kdo nahradit. Ten oddíl je moc dobrý, ten tábor je lepší než spousty komerčních táborů, vedoucí tomu věnují všechno.
Kdyby tito lidé měli základní příjem, mohli by takovou užitečnou práci dělat stále.

Všetko vychádza z toho, že niekto by DOBROVOĽNE OBMEDZIL SPOTREBU. Bohužiaľ, osobne poznám všetkých ľudí v SR (a skoro všetkých v ČR), ktorí by boli takto ochotní... :D Nie je ich veľa. Ľudská nátura proste nepustí, hoci pripúšťam, že sa to číta dobre... (Počula som nárek sociálne potrebnej spoluobčanky, že z čoho má žiť, keď len na mobil MUSÍ zaplatiť 5,000Sk mesačne! :lol: Podotýkam, že je to taká, čo v živote nepracovala a zrejme ani pracovať nemieni... ale ani uspokojiť sa s nejakým ZP :kapitulation: )

Selima — 28. 7. 2010 19:40

KALIK napsal(a):

Daphné, právě strašák Řecka je to, co se současným vládcům náramně podařilo. Člověk z televize slyšel, jak je to tam samý "komunista" atd., přitom já jsem slyšel od pár lidí, co tam žijou, že to vůbec není pravda a že možná tací jsou, ale jsou to jednotlivci, nikoliv většina. A pak komu věřit, že? Už tak nějak jsem se naučil nedůvěřovat masovým médiím typu televize, rádio, noviny. Vesměs to nemá všechno české vlastníky a reprezentuje to něčí soukromé zájmy. Kdyby člověk dostatečně pátral, došel by přes německé magnáty až k vazbám na mezinárodní bankovní oligarchii. Proč myslíš, že je takový hon na sociálno, na solidaritu? Netřeba velkého přemýšlení. Proč se přetřásalo Řecko, když větší problémy má třeba Itálie? Že by Řecko bylo víc sociální než je v západní Evropě a Emérice obvyklé? :D No, informace ukazují právě na nadnárodní zájmy bankéřů a jiných finančních institucí. Řekové za nic nemohou, stejně jak oni i my jsme vazaly v rukou našich politiků a ti jsou vazaly právě těch nadnárodních finančních zájmů :D No není sranda, že půjčka MMF Řecku byla dána z toho důvodu, aby Řecko mohlo splácet svoje úvěry a úroky z úvěrů bankám? Ty peníze vůbec nešly do lidí. Ty se v Řecku ani neohřály. A kdo na to doplácí? Zase jen řadoví lidé. Divíte se Řekům, že se jim nelíbí ony reformy šetřící zase jen na obyčejných lidech? Já teda ne :) Takže já Řekům fandím a přidávám se: Ať krizi zaplatí ten, co jí způsobil. Ostatně tohle je spravedlnost ;)

Gréckych komunistov som poznala osobne, posielali ich k nám - a aj k vám - na štúdiá. Ale nie je ich tak veľa, to je fakt. Dôležitejšie je, že tá komunisticko-socialistická idea, že štát sa musí postarať o svojich - aj nepracujúcich občanov, nech to stojí, čo to stojí, nejako vyprázdnila štátne kufre natoľko, že už to musia platiť ostatné štáty. Otázka znie - čo až sa vyprázdnia všetky pokladnice v EÚ? Pôjdeme lúpiť do Iraku alebo inam, kde majú ropu a sú dostatočne rozhádaní? ;)
Nie, proste ma nepresvedčíš, že ľudia SA DOBROVOĽNE OBMEDZIA a uspokoja s málom. Nie väčšina, nie v rozumnej miere. Pozri sa len na politikov, ich asistentov, starostov, štátnych úradníkov... ;) Už plasticky vidím tie protesty a štrajky, keby sa im siahlo na pôžitky.

Selima — 28. 7. 2010 19:42

KALIK napsal(a):

S Řeckem a strašením z přebujelého sociálna je to to samé, jako kdyby v Německu dělali propagandu, že tady lidi nepracují a dostávají nehorázné dávky bez ničeho, přitom by zamlčeli, že se jedná o zvláštní skupinu lidí (cikánů), že takoví nejsou všichni Češi a že s tím vláda záměrně nic nedělá :D

V Grécku ich je vážne ale väčšina, nie menšina...  (Aj keď aj tu sa už pomaly mení obsah toho, KTO je väčšina a kto menšina... :jojo: .)

Selima — 28. 7. 2010 19:47

KALIK napsal(a):

i ten, co si sestrojil zvláštní stroj a chtěl lítat, byl to snílek. Každý se mu smál. Dnes se nesmějeme, létáme běžně přes oceán, do kosmu. Dneska jsou k smíchu ti, co se tehdá těmto lidem smáli :)

Technické konštrukcie a sociálne konštrukty sú dosť odlišné veci - líšia sa minimálne v tom, koľko ľudí stoja životy (v prvom prípade len vynálezcu a pár "bláznov a vizionárov", ktorí DOBROVOĽNE skúšajú novninky, v druhom prípade milióny ne-dobrovoľníkov, NA KTORÝCH SA BEZ ICH SÚHLASU robia podobné experimenty :dumbom: ).
Ľutujem, ale odkedy "socialistický model" skrachoval aj vo Švédsku, som silne skeptická. (A to je ešte švédska mentalita podľa mňa trochu iná ako "priemerná stredoeurópska".)

amely — 28. 7. 2010 20:49

Selimo, Slovensko bude první, co ten ZP zavede - prý do 3 let. Sice jenom asi 180 Euro - ale každému a bez dalších podmínek. To bys měla k platu navíc - tak se těš.

KALIK — 28. 7. 2010 21:50

Selimo, moc se soustřeďuješ na minulost. Chápu, že se lidi nových věcí bojí, ale bez nich není vývoje.

Daphné — 28. 7. 2010 22:05

:) :kapitulation:

Selima — 28. 7. 2010 22:08

amely napsal(a):

Selimo, Slovensko bude první, co ten ZP zavede - prý do 3 let. Sice jenom asi 180 Euro - ale každému a bez dalších podmínek. To bys měla k platu navíc - tak se těš.

Máme novú pravicovú vládu a od tej by ma to hodne prekvapilo... :D Zasa na druhej strane babička hovorievala: "Keď dávajú - ber, keď bijú - utekaj..." :jojo: a oplatí sa tým riadiť.

Selima — 28. 7. 2010 22:12

KALIK napsal(a):

Selimo, moc se soustřeďuješ na minulost. Chápu, že se lidi nových věcí bojí, ale bez nich není vývoje.

Ja mám dosť dlhú minulosť na to, aby som sa bála sociálnych experimentov... :D Vývoj neraz viedol do slepej uličky...
a reovoúcie, na rozdiel od evolúcií, priniesli zatiaľ VŽDY viac krvi a tráum ako pozitív. Na druhej strane - ľudstvo už JE v slepej uličke, je nás priveľa, zdrojov primálo a ak sa má situácia zlepšiť nejakým sociálnym experimentom, tak nedbám. Podľa mňa aj tak skapeme skôr vinou klimatických zmien a životného prostredia, takže spoločenské zriadenie mi až tak žily netrhá...

Blossom — 28. 7. 2010 23:05

Základní příjem podle mě je jednoznačná utopie. A jejím obsahem je motivovat lidi k tomu, aby NEpracovali.  protože když dáte komukoli cokoli zadarmo, je to demotivující. Podívejte se třeba na systém některých typů charity - když jen do hladovějící země přivezete chleba (zadarmo), tak ho ti lidé sní a hned natáhnou ruku pro další. A tak pořád dokola.
Když tam (například) přivezete třeba osivo a nářadí na okopávání pole, a naučíte je ho používat, mohou se postavit na své nohy, I SVÝM ÚSILÍM, a do budoucna se budou schopni živit sami.

Pokud jakékoli prostředky (peníze či materiální pomoc) někdo dostane "za nic", bez kouska vlastního přičinění, je to nesmírně demotivující.
A pokud ten, kdo by si k ZP chtěl přivydělat něco navíc, měl za tuto svou  iniciativu ještě srážky ze ZP, tak to je fakt přesně dle přísloví Každá iniciativa musí být po zásluze potrestána...
To by museli být úplně na hlavu padlí ti, co by vůbec něco dělali. A tudíž by nedělal nikdo, a systém by se celý zhroutil.
Jediná výjimka je, kdyby třeba měli ropu nebo tak něco, prostě nějaké bohatství, které odněkud tryská "samo" a je tedy donekonečna co přerozdělovat na ZP.

V záhlaví této diskuse je otázka: ZP - čí je to vize?
Podle mě je autorem této vize  jednoznačně Lotrandův otec, který mladému Lotrandovi dal na smrtelné posteli zásadní životní radu:
A HLAVNĚ HOCHU : NE-PRA-CUJ  !!!!! :lol:

Blossom — 29. 7. 2010 0:37

amely napsal(a):

Selimo, Slovensko bude první, co ten ZP zavede - prý do 3 let. Sice jenom asi 180 Euro - ale každému a bez dalších podmínek. To bys měla k platu navíc - tak se těš.

Tak jsem si dala tu práci a zmiňovaný článek jsem si našla, přečtěte si to, a prosím celé a hlavně POZORNĚ:
http://ekonomika.idnes.cz/davky-dame-vs … anicni_vel

A je to dost zajímavé, se nad tím zamyslet:


1/ na Slovensku se zatím ještě nic nezavádí, zatím to ve fázi (viz článek) že jejich ministr to "slibuje" a "chce prosadit" , plánuje to prý od  roku 2013.
Takže - zatím je to jen návrh, nic neprošlo parlamentem, nic není schválené.

2/ 185 EUR je při kursu cca 25 Kč/EURO 4625 Kč. A toto by měla být jediná dávka pro každého občana staršího 15ti let.
K tomu ještě prý ještě pár mimořádných dávek , konkrétně tyto 3- obdoba dnešní rodičovské, obdoba přídavků na děti a mimořádná dávka pro invalidy dle zdravot. stavu., 
Důchodci vyrovnávací příspěvek do výše nynějšího jejich důchodu, - tedy v podstatě u důchodců by se nezměnilo  oproti dnešku vůbec nic.

Neumím si představit, že by třeba nezaměstnaná matka se 2 dětmi, dejme tomu bez alimentů od otce, mohla vyžít z 4625 Kč na měsíc. Prý by k tomu byly ještě dávka na děti místo dnešních přídavků na děti - ale kolik, to nepíšou. Neznám výši přídavků na děti, ale myslím, že přídavky na děti jsou  řádově pár stovek.
Myslíte si, že by z 4625 Kč + přídavky na 2 děti - dejme tomu 1000 Kč na obě děti dohromady, tedy celkem 5625 Kč, mohly takové 3členné rodině stačit k přežití?? :co: :co:

Systém soc.dávek moc neznám, protože jsem je nikdy nepotřebovala. Ale mám pocit, že by si ti sociálně potřební oproti dnešku strašně  pohoršili. Což bych jim nepřála.

A je mi proto velmi divné, jak se tady někteří na toto opatření tak těší.....? :co: :co: :co:

PS: Selimě bylo od amely doporučeno, ať se právě Selima těší, že těch 185 EUR  bude mít k platu navíc.... Amely, aspoň si pořádně přečti článek, který tady ty sama propaguješ. Píše se tam totiž, že výše dávky by se upravovala podle vlastního příjmu, (že by se dle toho snižovala). Tak Selimě přibude případně k platu jen část (nikoli celých 185 EUR), a pokud si Selima dobře vydělává, tak jí taky zřejmě  nebude z této sociální dávky "pro každého"idáno vůbec nic.

A chtěla bych vidět třeba právě Kalika, jak za částku 4625 Kč měsíčně cestuje a v poklidu na sobě pracuje, jak psal, že toto by dělal, kdyby ZP měl.
Za částku 4625 Kč měsíčně  bude tak leda cestovat pěšky celý den po městě, obíhat popelnice a hrabat, jestli v nich nezbylo náhodou někde něco k snědku.... :(  :kapitulation:

Pisatel — 29. 7. 2010 7:17

Blossom napsal(a):

amely napsal(a):

Selimo, Slovensko bude první, co ten ZP zavede - prý do 3 let. Sice jenom asi 180 Euro - ale každému a bez dalších podmínek. To bys měla k platu navíc - tak se těš.

Tak jsem si dala tu práci a zmiňovaný článek jsem si našla, přečtěte si to, a prosím celé a hlavně POZORNĚ:
http://ekonomika.idnes.cz/davky-dame-vs … anicni_vel

A je to dost zajímavé, se nad tím zamyslet:


1/ na Slovensku se zatím ještě nic nezavádí, zatím to ve fázi (viz článek) že jejich ministr to "slibuje" a "chce prosadit" , plánuje to prý od  roku 2013.
Takže - zatím je to jen návrh, nic neprošlo parlamentem, nic není schválené.

2/ 185 EUR je při kursu cca 25 Kč/EURO 4625 Kč. A toto by měla být jediná dávka pro každého občana staršího 15ti let.
K tomu ještě prý ještě pár mimořádných dávek , konkrétně tyto 3- obdoba dnešní rodičovské, obdoba přídavků na děti a mimořádná dávka pro invalidy dle zdravot. stavu., 
Důchodci vyrovnávací příspěvek do výše nynějšího jejich důchodu, - tedy v podstatě u důchodců by se nezměnilo  oproti dnešku vůbec nic.

Neumím si představit, že by třeba nezaměstnaná matka se 2 dětmi, dejme tomu bez alimentů od otce, mohla vyžít z 4625 Kč na měsíc. Prý by k tomu byly ještě dávka na děti místo dnešních přídavků na děti - ale kolik, to nepíšou. Neznám výši přídavků na děti, ale myslím, že přídavky na děti jsou  řádově pár stovek.
Myslíte si, že by z 4625 Kč + přídavky na 2 děti - dejme tomu 1000 Kč na obě děti dohromady, tedy celkem 5625 Kč, mohly takové 3členné rodině stačit k přežití?? :co: :co:

Systém soc.dávek moc neznám, protože jsem je nikdy nepotřebovala. Ale mám pocit, že by si ti sociálně potřební oproti dnešku strašně  pohoršili. Což bych jim nepřála.

A je mi proto velmi divné, jak se tady někteří na toto opatření tak těší.....? :co: :co: :co:

PS: Selimě bylo od amely doporučeno, ať se právě Selima těší, že těch 185 EUR  bude mít k platu navíc.... Amely, aspoň si pořádně přečti článek, který tady ty sama propaguješ. Píše se tam totiž, že výše dávky by se upravovala podle vlastního příjmu, (že by se dle toho snižovala). Tak Selimě přibude případně k platu jen část (nikoli celých 185 EUR), a pokud si Selima dobře vydělává, tak jí taky zřejmě  nebude z této sociální dávky "pro každého"idáno vůbec nic.

A chtěla bych vidět třeba právě Kalika, jak za částku 4625 Kč měsíčně cestuje a v poklidu na sobě pracuje, jak psal, že toto by dělal, kdyby ZP měl.
Za částku 4625 Kč měsíčně  bude tak leda cestovat pěšky celý den po městě, obíhat popelnice a hrabat, jestli v nich nezbylo náhodou někde něco k snědku.... :(  :kapitulation:

Výborně Blossom, a že ta částka je cca 60% všech dávek ve nězaměstnanosti ti jaksi nedošlo. Je hezké něco plácnout a pak zjistit že je to jináč :) Jedn dál ještě větší houšť aspoń se ukáže jak na to jsi se soc. cítěním.

KALIK — 29. 7. 2010 7:34

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Selimo, moc se soustřeďuješ na minulost. Chápu, že se lidi nových věcí bojí, ale bez nich není vývoje.

Ja mám dosť dlhú minulosť na to, aby som sa bála sociálnych experimentov... :D Vývoj neraz viedol do slepej uličky...
a reovoúcie, na rozdiel od evolúcií, priniesli zatiaľ VŽDY viac krvi a tráum ako pozitív. Na druhej strane - ľudstvo už JE v slepej uličke, je nás priveľa, zdrojov primálo a ak sa má situácia zlepšiť nejakým sociálnym experimentom, tak nedbám. Podľa mňa aj tak skapeme skôr vinou klimatických zmien a životného prostredia, takže spoločenské zriadenie mi až tak žily netrhá...

Selimo, si pěkně zaháčková v současném stínovém systému. Odpoj se od Matrixu a zříš Pravdu ;) Možná sis neuvědomila, ale momentálně žiješ v sociálním experimentu, který se pod svojí nepřirizeností, nabubřelostí, chamtivostí a zlobou hroutí. Kapitalismus končí, je v smrtelné posteli v křečích. Jde o to, co bude dál, jestli se necháme svými pastýři opět zavést tam, kam nechceme, nebo si sami uděláme lepší svět :) Zkus méně poslouchat televizi a více sebe :)

KALIK — 29. 7. 2010 7:51

Jak se dá myšlenka ZP zneužít? Tím, že se ZP nastaví příliš nízko. Proto jsem říkal, že tohleto není ZP. Je to krok správným směrem, pokud to nebude znamenat zhoršení situace některých skupin obyvatelstva. Pokud to bude pro zmiňovanou matku se třemi dětmi znamenat, že dostane výrazně míň, než před tím, je to špatně.

amely — 29. 7. 2010 8:25

Pisatel napsal(a):

Blossom napsal(a):

amely napsal(a):

Selimo, Slovensko bude první, co ten ZP zavede - prý do 3 let. Sice jenom asi 180 Euro - ale každému a bez dalších podmínek. To bys měla k platu navíc - tak se těš.

Tak jsem si dala tu práci a zmiňovaný článek jsem si našla, přečtěte si to, a prosím celé a hlavně POZORNĚ:
http://ekonomika.idnes.cz/davky-dame-vs … anicni_vel

A je to dost zajímavé, se nad tím zamyslet:


1/ na Slovensku se zatím ještě nic nezavádí, zatím to ve fázi (viz článek) že jejich ministr to "slibuje" a "chce prosadit" , plánuje to prý od  roku 2013.
Takže - zatím je to jen návrh, nic neprošlo parlamentem, nic není schválené.

2/ 185 EUR je při kursu cca 25 Kč/EURO 4625 Kč. A toto by měla být jediná dávka pro každého občana staršího 15ti let.
K tomu ještě prý ještě pár mimořádných dávek , konkrétně tyto 3- obdoba dnešní rodičovské, obdoba přídavků na děti a mimořádná dávka pro invalidy dle zdravot. stavu., 
Důchodci vyrovnávací příspěvek do výše nynějšího jejich důchodu, - tedy v podstatě u důchodců by se nezměnilo  oproti dnešku vůbec nic.

Neumím si představit, že by třeba nezaměstnaná matka se 2 dětmi, dejme tomu bez alimentů od otce, mohla vyžít z 4625 Kč na měsíc. Prý by k tomu byly ještě dávka na děti místo dnešních přídavků na děti - ale kolik, to nepíšou. Neznám výši přídavků na děti, ale myslím, že přídavky na děti jsou  řádově pár stovek.
Myslíte si, že by z 4625 Kč + přídavky na 2 děti - dejme tomu 1000 Kč na obě děti dohromady, tedy celkem 5625 Kč, mohly takové 3členné rodině stačit k přežití?? :co: :co:

Systém soc.dávek moc neznám, protože jsem je nikdy nepotřebovala. Ale mám pocit, že by si ti sociálně potřební oproti dnešku strašně  pohoršili. Což bych jim nepřála.

A je mi proto velmi divné, jak se tady někteří na toto opatření tak těší.....? :co: :co: :co:

PS: Selimě bylo od amely doporučeno, ať se právě Selima těší, že těch 185 EUR  bude mít k platu navíc.... Amely, aspoň si pořádně přečti článek, který tady ty sama propaguješ. Píše se tam totiž, že výše dávky by se upravovala podle vlastního příjmu, (že by se dle toho snižovala). Tak Selimě přibude případně k platu jen část (nikoli celých 185 EUR), a pokud si Selima dobře vydělává, tak jí taky zřejmě  nebude z této sociální dávky "pro každého"idáno vůbec nic.

A chtěla bych vidět třeba právě Kalika, jak za částku 4625 Kč měsíčně cestuje a v poklidu na sobě pracuje, jak psal, že toto by dělal, kdyby ZP měl.
Za částku 4625 Kč měsíčně  bude tak leda cestovat pěšky celý den po městě, obíhat popelnice a hrabat, jestli v nich nezbylo náhodou někde něco k snědku.... :(  :kapitulation:

Výborně Blossom, a že ta částka je cca 60% všech dávek ve nězaměstnanosti ti jaksi nedošlo. Je hezké něco plácnout a pak zjistit že je to jináč :) Jedn dál ještě větší houšť aspoń se ukáže jak na to jsi se soc. cítěním.

Píšou, že by bylo pár dávek navíc, třeba pro tu nezaměstnanou matku s dětmi.
Jinak, kolik taková matka s děmi dostane? Byla jsem kdysi v té situaci pár let , když byly dcery úplně malé.  Celkem jsme dostaly asi 7300, z toho jsem dala 4000 za byt a ze zbytku jsme žily, nic navíc. Dnes je minimum na dítě do 6 let asi 1600,-Kč a do 15 let 2000,- a z toho matky ještě dotují bydlení. I když jsem tehdy bydlela za 4000, na bydlení mi dali tak 2500, zbytek jsem musela vzít z toho i tak nízkého životního minima dětí.

Pro řadu lidí by to bylo hodně peněz  - třeba studující děti nad 15 let by se mohly věnovat studiu a nemusely si vydělávat na brigádách v hypermarketech, nezaměstnaní absolventi škol by měli taky aspoň něco, než najdou práci, rodiny, kde je jeden nezaměstnaný, by si pomohly, lidé s minimálním důchodem taky. A ta pracující samoživitelka taky, dnes když vydělá trochu víc, tak jí žádná dávka nevyjde.

Kalik je zvyklý mít výplatu pro sebe, tak se mu to zdá málo. je taky fakt, že když je člověk furt v práci, tak nemá čas utrácet, když by byl nezaměstnaný, tak by měl větší potřebu peněz na zábavu.
Ale zase by se mohl odastěhovat třeba do Dominikánské republiky a tam si za tu částku žít slušně.

Je zajímavé Blossom (teď Ti nic nezávidím, ˇale konstatuji realitu) - Tvoje děti něco jako ten ZP dostávají, jen ve formě toho sirotčího důchodu. Sama na sobě můžeš vidět blahodárnost. Ty nemusíš tolik vydělávat, děti jsou zajištěné a můžou v klidu studovat.
Blossom, psala jsi, že v krizi pracuješ za minimální mzdu. Můžeš si to dovolit, protože máte navíc ty sirotčí důchody, které jsou dohromady vyšší než minimální mzda, máš nějaký pronájem, bydlíte v domku za relativně málo peněz, ještě tam bydlí i dědeček. jsi vlastně finančně zajištěná - a můžeš v klidu tvořit.
Představ si situaci, kdy bys žádné jiné zdroje příjmu neměla, jenom svoji mzdu a za byt bys dala 7000,-, což vychází tady kolem u družstevních bytů a ze zbytku byste měli všichni 3 žít. Obávám se, že by bylo po tvoření a seberealizaci a zajímalo by Tě hlavně jak vyděláš peníze. Nic Ti nezávidím, jenom na Tvém vlastním příkladu Ti chci ukázat, jak blahodárný účinek může mít ZP.  Máš o sobě vysoké mínění a považuješ se za úspěšnou ale i k tomu pocitu Ti hodně pomáhá ten ZP, u vás teda ty SD.

KALIK — 29. 7. 2010 8:37

Tak to mě u Bloss překvapuje, že si dovolí brát jakési sociální dávky, když je de facto nepotřebuje a jsou jiní, co je skutečně potřebují, navíc se prezentuje jako úspěšná podnikatelka :D No jo, začíná ten obrázek dostávat reálnější kontury :)

amely — 29. 7. 2010 8:59

KALIK napsal(a):

Tak to mě u Bloss překvapuje, že si dovolí brát jakési sociální dávky, když je de facto nepotřebuje a jsou jiní, co je skutečně potřebují, navíc se prezentuje jako úspěšná podnikatelka :D No jo, začíná ten obrázek dostávat reálnější kontury :)

Tak Kaliku, teď to pěkně schytám, že jí závidím.

Ale ty sirotčí důchody jsou téměř 5000,- měsíšně, přídavky na děti tak maximálně 700,-, abys byl v obraze.
mne třeba Blossom překvapila, že po maturitě dala děti na rok na jazykovku a až potom na VŠ. proč by ne, když stát je klidně bude živit o rok déle. Rodina, co si děti živí sama jen z výdělku se snaží aby děti vystudovaly co nejdříve.
Já jí to přeju, jenom poukazuji blahodárnost toho ZP i na tomto příkladu.

KALIK — 29. 7. 2010 9:26

Ale jo amely, já chápu význam ZP a jeho potenciál, proto ho tu taky propaguju, jakožto dosud jedinou reálnou alternativu současného ekonomicko-sociílního systému, který jak vidno, je před krachem. U Bloss jsem byl toho přesvědčení, že dle toho, jak mluví, jak se vyjadřuje, jaké postoje zastává, že by bylo proti jejímu přesvědčení brát jakékoliv dávky navíc, když je vůbec nepotřebuje, jelikož má firmu, dvě ruce zdravý atd. :) Pořád tu předhazuje ostatní jako vyžírky systému a že ona na to sama musí platit :D Prostě jsem překvapen, což se u mě moc často nestává :)

amely — 29. 7. 2010 9:44

KALIK napsal(a):

Ale jo amely, já chápu význam ZP a jeho potenciál, proto ho tu taky propaguju, jakožto dosud jedinou reálnou alternativu současného ekonomicko-sociílního systému, který jak vidno, je před krachem. U Bloss jsem byl toho přesvědčení, že dle toho, jak mluví, jak se vyjadřuje, jaké postoje zastává, že by bylo proti jejímu přesvědčení brát jakékoliv dávky navíc, když je vůbec nepotřebuje, jelikož má firmu, dvě ruce zdravý atd. :) Pořád tu předhazuje ostatní jako vyžírky systému a že ona na to sama musí platit :D Prostě jsem překvapen, což se u mě moc často nestává :)

Blossom je z právního hlediska zaměstnankyně s minimální mzdou, nebo jen o něco vyšší. Myslím, že i Ty nosíš domů vyšší výplatu než ona.

Ale bohužel, ona se na ty peníze hodně nadře. Vytváří pracovní místa pro jiné lidi. To vidím jako velký přínos. Ale obávám se, že její obor podnikání v budoucnu nějak mimořádně prosperovat nebude. Blossom na firmě strašně lpí.Taky jsem měla firmu i zaměstnance, už ji nemám. Ale sama to považuji z dlouhodobého hlediska za dobré řešení, že jsem o ni přišla. Otevřely se mi tím úplně jiné možnosti. nejsem na straně levice, jako Ty. Spíš jsem ten střed. Menší ZP a přivýdělek k tomu.

Blossom — 29. 7. 2010 9:53

Tak aspoň k několika věcem, co píšete:

Amely:

1/
Uvádíš, že: Píšou, že by bylo pár dávek navíc, třeba pro tu nezaměstnanou matku s dětmi.
Amely, prosím, KDE PŘESNÉ to píšou? JAKÉ dávky a kolik? Prosím, pošli mi citaci.
Já si článek přečetla hodně pozorně, a tam o dávkách navíc mluvili jen o 3 : o něčem podobném jako je dnešní rodičovská (tedy pro rodiče malých dětí do 3 nebo 4 let), pak o něčem jako jsou přídavky na děti nyní (což je myslím několik set korun) a příspěvky pro invalidy, podle stupně jejich postižení.
Prosím, KDE tam píšou o DALŠÍCH dávkách?

Zdá se mi, že ačkoli na několika vláknech  píšeš, jak máš  zjištěny vlohy pro právnickou činnost a pro práci s textem, čteš text velmi nepozorně a vkládáš si do něj věci, co tam vůbec nejsou psané (ale které bys tam ráda ty měla).

2/
Píšeš, že v takové situaci matky 2 malých dětí bez alimentů  jsi tehdy brala celkem asi 7300 Kč.
Podle návrhu ze Slovenska, na který se tak těšíš, bys pak v téže situaci brala 4625 Kč + dávku podobnou přídavkům, což (domnívám se) může být tak 1000 Kč na obě děti dohromady, takže po "slovenském způsobu" bys ve stejné situaci brala nikoli těch 7300 Kč, co jste měli, ale skoro  o 2 tisíce míň. ¨
Takto to aspoň vychází pro matky s dětmi mezi 4. rokem (po skončení rodičovské) a než dětem klapne 15 (a tedy by dostaly na sebe též 4625 Kč)
Těch devět let mezi tím by to bylo, jak píšu - jen kolem těch 5625 Kč. A to je oproti i těm 7300 Kč pořádný sešup dolů.

Psala jsi někde, že si věci umíš spočítat. Ale tady tvé počty prostě nevycházejí.

3/
Píšeš, že pracující samoživitelka dnes, pokud vydělá trochu víc, tak jí žádná dávka nevyjde. Jenže v tom slovenském návrhu by se ta jednotná dávka 185 EUR (na české peníze 4625 Kč) krátila podle výdělku, což opakovaně nebereš na vědomí. 
Takže samoživitelka, která vydělá trochu víc, by opět i podle toho slovenského návrhu žádnou sociální dávku nedostala. A nebo pokud vydělá středně, tak jen její malou poměrnou část.

Píšeš, že lidi s minimálními důchody by si dle slovenského návrhu polepšili.... Prosím, přečti si ten jmenovaný článek znovu, pozorně, a tam se dočteš, že důchodcům by se tato dávka dorovnávala do výše současného důchodu. Tedy by to měli úplně stejné jako dnes, nemluvíš pravdu, že by si důchodci pomohli.
Pochybuji, že má dnes někdo starobní důchod nižší než 4625 Kč, a jestli ano, tak výjimky, které nepracovaly, nebo jim chybí odpracované roky  apod. Běžní důchodci mají tak dvojnásobek těch 4625 Kč a ti by to měli stejné před slovenským návrhem, tak po něm.

4/
Ohledně sirotčích důchodů mých dětí, tedy jediné dávky, kterou má rodina kdy brala (kromě samozřejmě mé velmi zřídkavé nemocenské a po manželově smrti jednorázovém příspěvku od státu na pohřeb):
Na sirotčí důchod mají mé děti ( a všechny ostatní děti, kterým zemřel rodič !)  zákonné právo. Prosím, přečti si znovu vlákno na právním, které jsi ty sama založila:Souběh živnostenského listu a sirotčího důchodu.
Sirotčí důchody nejsou žádným ZP.

Sirotčí důchody, vdovské důchody, invalidní důchody i starobní důchody  jsou dávky, které vycházejí z toho, že je člověk celoživotně ze zákona pojištěn, tedy - PLATÍ si celý život toto pojištění. Podobně jako nemocenské pojištění - myslím tím dávky v nemoci (které je ovšem u některých nepovinné- ti pak v nemoci žádné dávky neberou vůbec).

Tudíž všichni tito výše uvedení berou tyto dávky nezávisle na tom, kolik vydělávají a kolik mají majetku. Protože si na to formou důchodového a nemocenského pojištění šetří, a tedy na to mají právo nejen zákonné, ale i morální.
Taktéž podobně přispíváme všichni pracující do fondu nezaměstnanosti (přesný termín neznám, najděte si ho sami), takže pokud přijde o práci třeba i člověk s padesátitisícovým platem, má opět zákonné (i morální) právo brát po určený čas podporu v nezaměstnanosti.

Už jsi někdy amely slyšela o nějakém důchodci (nemocném, nezaměstnaném) , který by odmítl svůj důchod (dávky v nemoci, podporu v nezaměstnanosti) se slovy: Děkuji, neposílejte mi to, já mám vyděláno dost?  A proč by to taky dělal, vždyť si na to celý život poctivě platil!

Sirotčí důchod mých dětí tě evidentně pořád irituje. Dokonce jsi někde psala, že mé děti jsou těmi, kdo od státu berou nejvíce. :usch: :co: :dumbom: 

K tomu můžu jen dodat: mé děti zrovna minulý týden zaplatily za kvartální DPH státu částku kolem 100.000 Kč. Což je řádově trojnásobek, než za tutéž dobu od státu na svých sirotčích důchodech dostaly. A to pro jednoduchost zmiňuji jen DPH, těch odvodů a daní se platí mnohem víc.
Takže příště už nepoužívej demagogickou lež, že mé děti jsou ty, kdo berou od státu nejvíc. Opak je pravdou - mé děti jsou ty, kdo do státního rozpočtu díky firmě, kterou jim vedu STÁTU NEJVÍC DÁVAJÍ.5

5/
Amely, v jednom ze svých vláken ses zmínila něco v tom smyslu, že jen za převod nemovitosti jsi loni zaplatila 60.000 Kč (až budu mít víc času, najdu a uvedu přesnou citaci). A v jiném  vlákně jsi uvedla větu - "perlu" :co: :usch: - ve smyslu,že každá slušná ženská nějaký majetek má. (Případně také dohledám a uvedu přesné znění).
Z toho mi vyplývá, že jsi pravděpodobně nějaký domek zdědila, a že tedy nějaký větší majetek také vlastníš (dalo by se to odvodit od těch 60.000 Kč za převod). Dnes i ten nejmenší domek mívá hodnotu minimálně milión. Buď ten domek vlastníš dál , a nebo jsi ho spíš prodala, a máš z prodeje odpovídající peníze.

Když použiju tvoji a Kalikovu logiku, jakto, že si dovolíš žádat a brát jakési sociální dávky, když je de facto nepotřebuješ a jsou jiní, co je skutečně potřebují?

Už chápeš aspoň na tomto případě absurditu vaší "logiky"?

No, nedělám si iluze, že názor ty, Kalik a další podobní změníte, vy ho prostě máte v sobě zabetonovaný - argumenty neargumenty, stejně pořád stejná písnička.
Tak si ji klidně vesele zpívejte dál ;) , já se jdu věnovat práci, abych si na sebe vydělala a nemusela poukazovat, kdokde by mi mohl nebo měl přidat sociálních dávek, a kdo všechno má nějaký větší příjem, než já....... :vissla:

KALIK — 29. 7. 2010 9:58

No, dnešní podnikatelé už tací jsou, že z právního hlediska mají příjmy minimální :) Podle toho se poznají ti praví podnikatelé, tzn. přesto že mají zisky v miliardách, vykazují ztrátu a na daních neplatí nic nebo jen minimum :D Rozhodně si však nemyslím, že by Bloss byla takto "úspěšná" a pokud jde o vytváření pracovních míst, jsem jednoznačně pro a pokud jde o spravedlivou odměnu za dobře odvedenou práci, jsem 2x pro :) Pokud jde o současnou hospodářskou situaci, tak je zřejmé, že není dobrá a bude ještě hůř. Média sice do nás tlačí furt onu propagandu, že jsme se odrazili ode dna a teď bude vše už jen krásné, neomezený růst, ale je mám jiné informace, které svědčí právě o pravém opaku. Lidi prostě chtějí být klamáni a dle našich vůdců dokonce musí být klamáni :)

Pokud jde o moji orientaci, tak se nezařazuji do "pravice" a "levice", protože vím, že tyhlety označení už dnes ztratila na obsahu, na reálném obsahu politiky. Můžu jen říct, že mám smysl pro sociální cítění, solidaritu a spravedlnost. Je potřeba jak organizátorů, tak těch, co dávají ideím skutečnou (reálnou) podobu :) Přesto souhlasím, že zavádění ZP bude muset být postupné a když to začne na minimální mzdě, jsem pro, ale musí to být ošetřeno tak, aby to neohrozilo některé skupiny obyvatel.

Blossom — 29. 7. 2010 10:05

Prosím, naučte se už konečně normální diskusi: Používejte věcné, ověřené či ověřitelné argumenty, nikoli vaše vlastní dohady o mé osobě a rodině.

amely — 29. 7. 2010 10:29

Blossom napsal(a):

Tak aspoň k několika věcem, co píšete:

Amely:

1/
Uvádíš, že: Píšou, že by bylo pár dávek navíc, třeba pro tu nezaměstnanou matku s dětmi.
Amely, prosím, KDE PŘESNÉ to píšou? JAKÉ dávky a kolik? Prosím, pošli mi citaci.
Já si článek přečetla hodně pozorně, a tam o dávkách navíc mluvili jen o 3 : o něčem podobném jako je dnešní rodičovská (tedy pro rodiče malých dětí do 3 nebo 4 let), pak o něčem jako jsou přídavky na děti nyní (což je myslím několik set korun) a příspěvky pro invalidy, podle stupně jejich postižení.
Prosím, KDE tam píšou o DALŠÍCH dávkách?

Zdá se mi, že ačkoli na několika vláknech  píšeš, jak máš  zjištěny vlohy pro právnickou činnost a pro práci s textem, čteš text velmi nepozorně a vkládáš si do něj věci, co tam vůbec nejsou psané (ale které bys tam ráda ty měla).

2/
Píšeš, že v takové situaci matky 2 malých dětí bez alimentů  jsi tehdy brala celkem asi 7300 Kč.
Podle návrhu ze Slovenska, na který se tak těšíš, bys pak v téže situaci brala 4625 Kč + dávku podobnou přídavkům, což (domnívám se) může být tak 1000 Kč na obě děti dohromady, takže po "slovenském způsobu" bys ve stejné situaci brala nikoli těch 7300 Kč, co jste měli, ale skoro  o 2 tisíce míň. ¨
Takto to aspoň vychází pro matky s dětmi mezi 4. rokem (po skončení rodičovské) a než dětem klapne 15 (a tedy by dostaly na sebe též 4625 Kč)
Těch devět let mezi tím by to bylo, jak píšu - jen kolem těch 5625 Kč. A to je oproti i těm 7300 Kč pořádný sešup dolů.

Psala jsi někde, že si věci umíš spočítat. Ale tady tvé počty prostě nevycházejí.

3/
Píšeš, že pracující samoživitelka dnes, pokud vydělá trochu víc, tak jí žádná dávka nevyjde. Jenže v tom slovenském návrhu by se ta jednotná dávka 185 EUR (na české peníze 4625 Kč) krátila podle výdělku, což opakovaně nebereš na vědomí. 
Takže samoživitelka, která vydělá trochu víc, by opět i podle toho slovenského návrhu žádnou sociální dávku nedostala. A nebo pokud vydělá středně, tak jen její malou poměrnou část.

Píšeš, že lidi s minimálními důchody by si dle slovenského návrhu polepšili.... Prosím, přečti si ten jmenovaný článek znovu, pozorně, a tam se dočteš, že důchodcům by se tato dávka dorovnávala do výše současného důchodu. Tedy by to měli úplně stejné jako dnes, nemluvíš pravdu, že by si důchodci pomohli.
Pochybuji, že má dnes někdo starobní důchod nižší než 4625 Kč, a jestli ano, tak výjimky, které nepracovaly, nebo jim chybí odpracované roky  apod. Běžní důchodci mají tak dvojnásobek těch 4625 Kč a ti by to měli stejné před slovenským návrhem, tak po něm.

4/
Ohledně sirotčích důchodů mých dětí, tedy jediné dávky, kterou má rodina kdy brala (kromě samozřejmě mé velmi zřídkavé nemocenské a po manželově smrti jednorázovém příspěvku od státu na pohřeb):
Na sirotčí důchod mají mé děti ( a všechny ostatní děti, kterým zemřel rodič !)  zákonné právo. Prosím, přečti si znovu vlákno na právním, které jsi ty sama založila:Souběh živnostenského listu a sirotčího důchodu.
Sirotčí důchody nejsou žádným ZP.

Sirotčí důchody, vdovské důchody, invalidní důchody i starobní důchody  jsou dávky, které vycházejí z toho, že je člověk celoživotně ze zákona pojištěn, tedy - PLATÍ si celý život toto pojištění. Podobně jako nemocenské pojištění - myslím tím dávky v nemoci (které je ovšem u některých nepovinné- ti pak v nemoci žádné dávky neberou vůbec).

Tudíž všichni tito výše uvedení berou tyto dávky nezávisle na tom, kolik vydělávají a kolik mají majetku. Protože si na to formou důchodového a nemocenského pojištění šetří, a tedy na to mají právo nejen zákonné, ale i morální.
Taktéž podobně přispíváme všichni pracující do fondu nezaměstnanosti (přesný termín neznám, najděte si ho sami), takže pokud přijde o práci třeba i člověk s padesátitisícovým platem, má opět zákonné (i morální) právo brát po určený čas podporu v nezaměstnanosti.

Už jsi někdy amely slyšela o nějakém důchodci (nemocném, nezaměstnaném) , který by odmítl svůj důchod (dávky v nemoci, podporu v nezaměstnanosti) se slovy: Děkuji, neposílejte mi to, já mám vyděláno dost?  A proč by to taky dělal, vždyť si na to celý život poctivě platil!

Sirotčí důchod mých dětí tě evidentně pořád irituje. Dokonce jsi někde psala, že mé děti jsou těmi, kdo od státu berou nejvíce. :usch: :co: :dumbom: 

K tomu můžu jen dodat: mé děti zrovna minulý týden zaplatily za kvartální DPH státu částku kolem 100.000 Kč. Což je řádově trojnásobek, než za tutéž dobu od státu na svých sirotčích důchodech dostaly. A to pro jednoduchost zmiňuji jen DPH, těch odvodů a daní se platí mnohem víc.
Takže příště už nepoužívej demagogickou lež, že mé děti jsou ty, kdo berou od státu nejvíc. Opak je pravdou - mé děti jsou ty, kdo do státního rozpočtu díky firmě, kterou jim vedu STÁTU NEJVÍC DÁVAJÍ.5

5/
Amely, v jednom ze svých vláken ses zmínila něco v tom smyslu, že jen za převod nemovitosti jsi loni zaplatila 60.000 Kč (až budu mít víc času, najdu a uvedu přesnou citaci). A v jiném  vlákně jsi uvedla větu - "perlu" :co: :usch: - ve smyslu,že každá slušná ženská nějaký majetek má. (Případně také dohledám a uvedu přesné znění).
Z toho mi vyplývá, že jsi pravděpodobně nějaký domek zdědila, a že tedy nějaký větší majetek také vlastníš (dalo by se to odvodit od těch 60.000 Kč za převod). Dnes i ten nejmenší domek mívá hodnotu minimálně milión. Buď ten domek vlastníš dál , a nebo jsi ho spíš prodala, a máš z prodeje odpovídající peníze.

Když použiju tvoji a Kalikovu logiku, jakto, že si dovolíš žádat a brát jakési sociální dávky, když je de facto nepotřebuješ a jsou jiní, co je skutečně potřebují?

Už chápeš aspoň na tomto případě absurditu vaší "logiky"?

No, nedělám si iluze, že názor ty, Kalik a další podobní změníte, vy ho prostě máte v sobě zabetonovaný - argumenty neargumenty, stejně pořád stejná písnička.
Tak si ji klidně vesele zpívejte dál ;) , já se jdu věnovat práci, abych si na sebe vydělala a nemusela poukazovat, kdokde by mi mohl nebo měl přidat sociálních dávek, a kdo všechno má nějaký větší příjem, než já....... :vissla:

tak s tím majetkem, odešla jsemz domu v 19 letech jen s taškou v ruce. Na tržní podnájem. Na bydlení jsem si vydělala, nejdříve jsem si koupila garsonku za tržní cenu, pak  postupně větší byty dražší byty. Teď bydlím ve čtvrtém bytě, který vlastním jen já. Máme 4+kk v novostavbě, já bych to nepotřebovala, je to k vůli tomu postiženému děcku. Bohužel, když prodáš jeden byt, aby sis koupila podobný  v OV tak tu daň zaplatíš. Když prodáš obyčejný byt v paneláku za 2000 000, tak Ti taková daň vyjde. Nikdo mi na ty byty nic nedal, byt 2+1 jsem měla ještě před svatbou. A vydělala jsem si na to sama. Nebylo to z dědictví a ještě splácím menší hypotéku, a budu ještě 12 let. Nevím, kolik je tady samoživitelek, co si samy vydělaly na slušný byt. Asi moc ne. Já ano. Od koupě toho posledního bytu mne známí zrazovali, všichni viděli jen ty problémy, co s tím budu mít, zaměřovali se na detaily, na nepodstatné věci, ale já jsem viděla ten výsledek a možnosti které oni nechtěli vidět - a mám byt, jaký jsem si přála ve snu.

Za to, co mi dal stát, jsem vděčná, jen mám pocit že Ty to bereš jako samozřejmost.

Ta hra s čísly jak se hrabeš kdo by kolik dostal, nemá význam, to je jen otázka nastavení systému a dá se to změnit. Ani ten slovenský ministr to nemá připravené přesně, to je jen otázka diskuse. Šlo mi jen o základní myšlenku, ukázat blahodárnost ZP.  Moc se zaměřuješ na detaily, hledáš mušky v systému a uniká Ti celek.
Třeba na Tvém příkladě je to zřejmé, jak je ten ZP blahodárný.

KALIK — 29. 7. 2010 10:45

amely, :godlike:

No jo no, s Bloss je to těžké. Využívá sociální systém, přesto proti němu bojuje, jak typické :) Bloss, vítej mezi "socky" :D

Petr100 — 29. 7. 2010 11:18

Bloss že se na to NEVYKAŠLEŠ!

Pisatel — 29. 7. 2010 11:59

amely napsal(a):

Píšou, že by bylo pár dávek navíc, třeba pro tu nezaměstnanou matku s dětmi.
Jinak, kolik taková matka s děmi dostane? Byla jsem kdysi v té situaci pár let , když byly dcery úplně malé.  Celkem jsme dostaly asi 7300, z toho jsem dala 4000 za byt a ze zbytku jsme žily, nic navíc. Dnes je minimum na dítě do 6 let asi 1600,-Kč a do 15 let 2000,- a z toho matky ještě dotují bydlení. I když jsem tehdy bydlela za 4000, na bydlení mi dali tak 2500, zbytek jsem musela vzít z toho i tak nízkého životního minima dětí.

Pro řadu lidí by to bylo hodně peněz  - třeba studující děti nad 15 let by se mohly věnovat studiu a nemusely si vydělávat na brigádách v hypermarketech, nezaměstnaní absolventi škol by měli taky aspoň něco, než najdou práci, rodiny, kde je jeden nezaměstnaný, by si pomohly, lidé s minimálním důchodem taky. A ta pracující samoživitelka taky, dnes když vydělá trochu víc, tak jí žádná dávka nevyjde.

Kalik je zvyklý mít výplatu pro sebe, tak se mu to zdá málo. je taky fakt, že když je člověk furt v práci, tak nemá čas utrácet, když by byl nezaměstnaný, tak by měl větší potřebu peněz na zábavu.
Ale zase by se mohl odastěhovat třeba do Dominikánské republiky a tam si za tu částku žít slušně.

Je zajímavé Blossom (teď Ti nic nezávidím, ˇale konstatuji realitu) - Tvoje děti něco jako ten ZP dostávají, jen ve formě toho sirotčího důchodu. Sama na sobě můžeš vidět blahodárnost. Ty nemusíš tolik vydělávat, děti jsou zajištěné a můžou v klidu studovat.
Blossom, psala jsi, že v krizi pracuješ za minimální mzdu. Můžeš si to dovolit, protože máte navíc ty sirotčí důchody, které jsou dohromady vyšší než minimální mzda, máš nějaký pronájem, bydlíte v domku za relativně málo peněz, ještě tam bydlí i dědeček. jsi vlastně finančně zajištěná - a můžeš v klidu tvořit.
Představ si situaci, kdy bys žádné jiné zdroje příjmu neměla, jenom svoji mzdu a za byt bys dala 7000,-, což vychází tady kolem u družstevních bytů a ze zbytku byste měli všichni 3 žít. Obávám se, že by bylo po tvoření a seberealizaci a zajímalo by Tě hlavně jak vyděláš peníze. Nic Ti nezávidím, jenom na Tvém vlastním příkladu Ti chci ukázat, jak blahodárný účinek může mít ZP.  Máš o sobě vysoké mínění a považuješ se za úspěšnou ale i k tomu pocitu Ti hodně pomáhá ten ZP, u vás teda ty SD.

Anely, já si dovolím říci, že matce-samoživitelce s dítětem se žije zle. Pokud vím, tak na právním se to svého času rozebíralo s Plnou parou zpět a dalšími. Tuším jak by se tohle mělo ubýrat a jak vůbec stanovovat, bohužel současná hujerocko neinteligentní vláda a společnost, mamonářsky-majetnicjko-individuální a bohužel i pohled Vás samotných žen vás zahnal do pozice ubližovaných. A tak nějak oprávněně, neboť ženami vládnou emoce, muži pragmatismus. Emočně v daném okamžiku postižené osobě, nelze než vrazit políček. Je to obdobné jako v současné politické oblsti boje náboženských systémů o jedinečnost boha a svého duchovního přesvědčení dnes umě maskovaném jako mezinárodní terorismus. Kdys jsme my křesťané dali po ústech mohamedánůn a židům a dnes už nám nic než ústup z pozic jedinečnosti mnezbývá majíc na rukouch svých předků krev svoji a jejich. A přesně to je i v otázce matka dítě po rozvodu. Kdysi jste nám dali po ústech teď se dušujete.
Houajíc se na houpačce, pozorujích nedozírné vodné mláně a poslouchajíc rozhovory kolem jdoucích či sedících zjiš´tuji, že vlevo, vpravo, na sever,  na jih, jsou ty příběhy pořád o jednom a stále stejné. Chci slušně žít, a mít podobné možnosti jak ti další vedle mě. Tak trochu úsměv neboť na téhle pláži mají ti vedle stejnou příjmovou skupinu podobný pokoj a stejné možnosti. Jo jedna běloška si čte detektivku od Mc Baina a jiná na půl nahá, román ro ženy.... Klidně beru, ale to podstatné nevyřeší pokud skutečně nevstoupíme všich a najednou do očisté lázně a zapomenem na minulost a nastavíme skutečně ten sprvedlivý společenský systém založený na toleranci, úctě jednoho k druhému a pomoci si navzájem a ne apriory stavět cokoli a kohololi kdo plně nesouhlasí s mým názorem do opoztice hodného máznout pánví mezi světla. Až tohle najdeme ve své mysly pak se vyřeší i problém matek s dětmi.

Blossom — 29. 7. 2010 13:09

Petr100 napsal(a):

Bloss že se na to NEVYKAŠLEŠ!

Jo, většinou už to tady ignoruju, a nebo nakouknu jen jednou za pár dní, jen tiše čtu a zírám nad nedozírností lidské...........no, řekněme eufemisticky "naivity" ;)  :D .

Ale občas se mi chce napsat i nějaká fakta, věcné argumenty do diskuse.
Nejzajímavější je při tom propočítat právě to, co zdejší příznivci ZP sami předkládají, a nebo použít fakta z článku, kterým svou teorii ZP oni sami podporují. Nějak si přitom nevšimnou, že si ta fakta ani pořádně nepřečetli a vykládají si je velmi překrouceně, prostě jak JIM by se zrovna hodilo...
Na ně sedí naprosto přesně tento smajlík: :lyssna:

No a pak se sem chodím občas pobavit nad ubohostí a trapností specielně příspěvků Kalikových, to se fakt málokde vidí. Dnes se mu, tak jako vždy když nemá žádný věcný argument, podařilo obzvlášť zaperlit :jojo: .

Ale je pravda, že tady na Babinetu je fůra diskusí zajímavějších a smysluplnějších, tak se tu zas na čas mějte!!! :)

KALIK — 29. 7. 2010 13:19

Bloss, můžeš nám tu předvést ten výpočet a předložit ty věcné argumenty o ZP? Rád si věcně podiskutuji ;) Jsem zvědav, jaký vhled může mít člověk, který je nejenom hluchý... (jak naznačuje ten smajlík) :D

Pisatel — 29. 7. 2010 13:20

Blossom, já jen koukám, tedy česky čumím. :)
Ona je tu nějaká debata? Já měl dojem že zatím tu byla položena otázka většina debatujících zatím jen snáší překonané teorie, a nebo kope těžké zákopy a překážky. ANo moje drahá je těžké debatovat o něčem o čem všichni nic neví, pár moudrejch na myšlence se nějak přiživilo, a dál v myšlence nepokračovalo nebo od ní jako od zcestné odešlo a nebo termínus technikus změnilo a nikdo si toho nevšiml.
No tobě nešlo o debatu neboť debata je o tříbení názorů, ale tys debatu postavila do pozice, buď po mém a nebo je to špatně, Mé argumenty jsou ty pravé zdravé a basta. Budeš se divit četl jsem je a dost důlkadně, neboť mám fůru času a pohledů na obnažená těla žen se mi již zajedlo, ale když si je řádně filozoficky rozeberu tak dojdu i k závěru, že autor si protiřečí, vyhledává jen chyby nebo není tak zdatnýý aby argumentoval, protože mu někdo v debatě dal už zauši. No je to tvá volba jak se k věci postavíš.

Vějířovka — 29. 7. 2010 13:27

KALIK napsal(a):

amely, :godlike:

No jo no, s Bloss je to těžké. Využívá sociální systém, přesto proti němu bojuje, jak typické :) Bloss, vítej mezi "socky" :D

Prosím tě, jaký sociální systém, sirotčí důchod snad není soc. systém - ostatně, to je dětí.

Petr100 — 29. 7. 2010 13:39

KALIK napsal(a):

Bloss, můžeš nám tu předvést ten výpočet a předložit ty věcné argumenty o ZP? Rád si věcně podiskutuji ;) Jsem zvědav, jaký vhled může mít člověk, který je nejenom hluchý... (jak naznačuje ten smajlík) :D

Kaliku od toho jsi zde TY! Napiš zde ekonomickou rozvahu pro naši republiku na ZP a potom můžeme diskutovat dále. Zatím je to jen fantasmagorie a zbožná přání bez ekonomických podkladů.

KALIK — 29. 7. 2010 13:51

Petře, já své už řekl. Bloss se vyjádřila, že by nám chtěla o ZP něco říci, teda jestli nekecala ;)

Vějířovka, sirotčí důchod že není sociálno? Ale no tak ;) A že to dostávají JEJÍ děti? Jaksi nechápu tvojí poznámku :)

Vějířovka — 29. 7. 2010 14:25

KALIK napsal(a):

Petře, já své už řekl. Bloss se vyjádřila, že by nám chtěla o ZP něco říci, teda jestli nekecala ;)

Vějířovka, sirotčí důchod že není sociálno? Ale no tak ;) A že to dostávají JEJÍ děti? Jaksi nechápu tvojí poznámku :)

Ten sirotčí důchod je dávka pro děti, kterou si rodiče už dávno zaplatili, kdyby ho chtěla Blos odmítnout, tak by s tím měla asi velké potíže. Jinak musím říct, že ta vaše skupinka bojovníků proti Blos je neskutečně trapná.

Pisatel — 29. 7. 2010 14:31

Vějířovka napsal(a):

KALIK napsal(a):

Petře, já své už řekl. Bloss se vyjádřila, že by nám chtěla o ZP něco říci, teda jestli nekecala ;)

Vějířovka, sirotčí důchod že není sociálno? Ale no tak ;) A že to dostávají JEJÍ děti? Jaksi nechápu tvojí poznámku :)

Ten sirotčí důchod je dávka pro děti, kterou si rodiče už dávno zaplatili, kdyby ho chtěla Blos odmítnout, tak by s tím měla asi velké potíže. Jinak musím říct, že ta vaše skupinka bojovníků proti Blos je neskutečně trapná.

kdo co kdy zaplatil? Já nevím, ale důchody a to všechny od starobních po invalidní a sirotčí jsou dávkami sociálními nebo vycházející ze zákonů o sociálním zabezpečení.
Počkej kdo bojuje s Blossom? Ona bojuje sama se sebou a s námi., snažíme se dostat z základní definici obsahu ZP co by to mělo pokrýt, kdo to má a od kdy dostat a jeho průběh a ona jednou ukazuje co vše je proti debatě. A pokud má být debata "věděcká" tak je třeba definovat pojmy, aby jsme na konci věděckého zkoumání a bádání nezjitili že Blossom mluvila o sociální dávce při nezamestnanosti a jiní o ZP a někteří o minimálním důchodu..

KALIK — 29. 7. 2010 14:34

Vějířovko, si vedle, pokud peníze nedostává plátce, je to sociálno jak Brno :D Navíc pojištění je v současné době "daň", o kterou tě stát obere, ale už negarantuje, že něco dostaneš zpět :) Nebo ještě jinak, současní plátci platí na současné důchodce :D Takže asi tak k sociálnu :)

A co se týče té skupinky proti Bloss, tak jsem si žádné nevšiml. Prostě jen tak debatíme :)

KALIK — 29. 7. 2010 14:37

Pisateli, to jsou obraty a ohýbání pojmů dle momentálních tužeb, že? Jednou jsou důchody sociálno, podruhé ne, hlavně v těch případech, kdy mi to vyhovuje, kdy může sociální systém vysávat a přitom se holedbat, jak státu nezneužívám, jak jsem samostatný, schopný, ... :D Ach jo, člověk se tu občas nasměje :D

Pisatel — 29. 7. 2010 14:42

Kaliku myslím, že je to tady jedna parta o koze a jak jí nepodojit a druhá o voze, jak jej naložit až se koza pobobkuje. Ale ta patra s vozem ještě ani neví jak se vůz zapřahá. :)
Ono totiž Kaliku bay se jasně vymezilo jádro pudla je třeba začít od sebe a svých nejniternějších potřeb. A to jak víme u mnohých je velkej problém, viz Petr s Ferarri, Dále pak fakt že najít si byldení přiměřené a ne se s někým dělit o postel na Titaniku je v ceně slušné a přiměřené problém, to by se musela změnit celá cenová politika, ale jak víme tu dělá ten pán s bydlištěm na pražský hrad kancelář prezidenta neboť ten kdysi dávno řekl, že do 5 let máme 20ti tis. platy a jakmile jsme jich "došli" zvyšování platů se zastavilo. Jen se koukni na průběh průměrného platu jak dlouho osciluje na oné hranici. Hod zas musí hradní pán a vládce nasypat plebsu.  Současně jak už jsem dnes napsal jde o to, že každej "závidí druhému a chce to samé" u čechů přímo těžké ego a přímo hobby. Ono najít ten " základní pojem minimálního požadavku uspokojení potřeb jednotlivce totiž většině zavání komunismem a byť to znich těžko lámeš oni to v tom vidí. Ale komunismus tedy ukazují právě vrchnostečtí a nikoli plebs, Jsou rovnější nad rovnými se kouni kolem sebe jak se chovají. Pokud se nezmění oni a češi neřestanou se chtít vyrovnat tak jak mají pak tady nemá cenu o sociálním státu nebo společnosti vůbec mluvit.

Pisatel — 29. 7. 2010 14:48

KALIK napsal(a):

Vějířovko, si vedle, pokud peníze nedostává plátce, je to sociálno jak Brno :D Navíc pojištění je v současné době "daň", o kterou tě stát obere, ale už negarantuje, že něco dostaneš zpět :) Nebo ještě jinak, současní plátci platí na současné důchodce :D Takže asi tak k sociálnu :)

A co se týče té skupinky proti Bloss, tak jsem si žádné nevšiml. Prostě jen tak debatíme :)

Ty Kaliku dávej bacha, nechtěl jsi světu sdělit, že veškeré sociální zlo a dobro současně pochází od Petra. Aby se nám chlapec z toho sdělení nevosypal a nebo neměl jinou újmu na svém zdraví. :lol:

KALIK — 29. 7. 2010 14:58

Pisateli, ono co by si chtěl od lidí, co jediný zdroj informací a vůbec pravdy je televize, rádio a noviny, všechno zaručeně české, podléhající moci lidí, tedy demokracii :) Když se tihleti konzumenti moc cukaj, pohrozí se jim Řeckem a jsou zase zpět :) Samostatně myslet jim dělá problémy, respektive to tak bolí, že to raději ani nezkoušej a věří svým pastýřům :)

Víš co je skutečný problém u těchto lidí? že nevěří sami v sebe, i když se snaží své okolí neustále přesvědčovat, že jsou mistr king. Oni jsou si tak nejistí, že potřebují pořád dráždit egouška, aby se sebou vůbec vydrželi. Tolik touží po úspěchu, uznání, protože se jim nedostává. Jsou to takoví duchovní mrzáčci. Pořád se zaměřují na to, co je tam venku, přesto všechny odpovědi leží uvnitř nich. Jejich uzdravení leží uvnitř nich. Ale nevidí, ve svojí zaslepenosti nevidí a nechtějí vidět. Pak máme takový svět, jako jsou oni. Takových lidí je bohužel drtivá většina :)

KALIK — 29. 7. 2010 15:00

Ale tak Petr vůbec nechápe, která bije. Potřeboval by nejdříve pořádnou "ránu" do hlavy, aby aspoň chytil nit :)

Pisatel — 29. 7. 2010 15:25

KALIK napsal(a):

Pisateli, to jsou obraty a ohýbání pojmů dle momentálních tužeb, že? Jednou jsou důchody sociálno, podruhé ne, hlavně v těch případech, kdy mi to vyhovuje, kdy může sociální systém vysávat a přitom se holedbat, jak státu nezneužívám, jak jsem samostatný, schopný, ... :D Ach jo, člověk se tu občas nasměje :D

Vono Kaliku, ono to jak si mnozí tvoří pojmoslový a své tužby není k smíchu, ale k hlubokému politování jich samých. Pak se nediv, že nerozumí a nechtějí chápat když jsou jednou masírování tím termínem a pak jiným o stejném obsahu jen s jiným vý´kladem. Viz současně bývalý pan ministr financí.

Pisatel — 29. 7. 2010 15:26

KALIK napsal(a):

Ale tak Petr vůbec nechápe, která bije. Potřeboval by nejdříve pořádnou "ránu" do hlavy, aby aspoň chytil nit :)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::supr:
Ty br´do ty abys z něho ale neudělal kapra :vissla: :lol:

Pisatel — 29. 7. 2010 15:28

KALIK napsal(a):

Pisateli, ono co by si chtěl od lidí, co jediný zdroj informací a vůbec pravdy je televize, rádio a noviny, všechno zaručeně české, podléhající moci lidí, tedy demokracii :) Když se tihleti konzumenti moc cukaj, pohrozí se jim Řeckem a jsou zase zpět :) Samostatně myslet jim dělá problémy, respektive to tak bolí, že to raději ani nezkoušej a věří svým pastýřům :)

Víš co je skutečný problém u těchto lidí? že nevěří sami v sebe, i když se snaží své okolí neustále přesvědčovat, že jsou mistr king. Oni jsou si tak nejistí, že potřebují pořád dráždit egouška, aby se sebou vůbec vydrželi. Tolik touží po úspěchu, uznání, protože se jim nedostává. Jsou to takoví duchovní mrzáčci. Pořád se zaměřují na to, co je tam venku, přesto všechny odpovědi leží uvnitř nich. Jejich uzdravení leží uvnitř nich. Ale nevidí, ve svojí zaslepenosti nevidí a nechtějí vidět. Pak máme takový svět, jako jsou oni. Takových lidí je bohužel drtivá většina :)

:godlike: :godlike:

Daphné — 29. 7. 2010 16:39

KALIK napsal(a):

....současní plátci platí na současné důchodce :D

Jen malinká, tichá poznámečka: současní důchodci, co začínají být "problém", celá léta platili jako plátci.

Daphné — 29. 7. 2010 16:45

KALIK napsal(a):

Pisateli, ono co by si chtěl od lidí, co jediný zdroj informací a vůbec pravdy je televize, rádio a noviny, všechno zaručeně české, podléhající moci lidí, tedy demokracii :) Když se tihleti konzumenti moc cukaj, pohrozí se jim Řeckem a jsou zase zpět :) Samostatně myslet jim dělá problémy, respektive to tak bolí, že to raději ani nezkoušej a věří svým pastýřům :)

Víš co je skutečný problém u těchto lidí? že nevěří sami v sebe, i když se snaží své okolí neustále přesvědčovat, že jsou mistr king. Oni jsou si tak nejistí, že potřebují pořád dráždit egouška, aby se sebou vůbec vydrželi. Tolik touží po úspěchu, uznání, protože se jim nedostává. Jsou to takoví duchovní mrzáčci. Pořád se zaměřují na to, co je tam venku, přesto všechny odpovědi leží uvnitř nich. Jejich uzdravení leží uvnitř nich. Ale nevidí, ve svojí zaslepenosti nevidí a nechtějí vidět. Pak máme takový svět, jako jsou oni. Takových lidí je bohužel drtivá většina :)

Kaliku: co na tom, že tam venku říkají, že lít vodu do kyseliny je blbost! Nechte mě, přijdu si na to sám (nejsem totiž žádný duchovní mrzáček a myslím samostatně :)) (volná parafráze)
Kaliku, připustíš vůbec někdy, že by ses mohl mýlit? Pochyby...nic?

Selima — 29. 7. 2010 18:03

KALIK napsal(a):

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Selimo, moc se soustřeďuješ na minulost. Chápu, že se lidi nových věcí bojí, ale bez nich není vývoje.

Ja mám dosť dlhú minulosť na to, aby som sa bála sociálnych experimentov... :D Vývoj neraz viedol do slepej uličky...
a reovoúcie, na rozdiel od evolúcií, priniesli zatiaľ VŽDY viac krvi a tráum ako pozitív. Na druhej strane - ľudstvo už JE v slepej uličke, je nás priveľa, zdrojov primálo a ak sa má situácia zlepšiť nejakým sociálnym experimentom, tak nedbám. Podľa mňa aj tak skapeme skôr vinou klimatických zmien a životného prostredia, takže spoločenské zriadenie mi až tak žily netrhá...

Selimo, si pěkně zaháčková v současném stínovém systému. Odpoj se od Matrixu a zříš Pravdu ;) Možná sis neuvědomila, ale momentálně žiješ v sociálním experimentu, který se pod svojí nepřirizeností, nabubřelostí, chamtivostí a zlobou hroutí. Kapitalismus končí, je v smrtelné posteli v křečích. Jde o to, co bude dál, jestli se necháme svými pastýři opět zavést tam, kam nechceme, nebo si sami uděláme lepší svět :) Zkus méně poslouchat televizi a více sebe :)

Kalik môj predrahý, ja televíziu ani nemám :D - čo neznamená, že som úplne mimo informácie, ale Matrix ma ešte nemá celkom zachytenú. Povedzme to takto: Až sa ti podarí vybudovať nejakú obývateľnú oázu s novým, ešte neprefláknutým a funkčným sociálnym systémom, daj mi vedieť. ;) Dovtedy si to tu budem vo voľných chíľach nezáväzne čítať a možno snívať o spravodlivejšom svete. :jojo:

KALIK — 29. 7. 2010 18:17

Selimo, ale sedět a vézt se, to nefunguje, to zůstaneš pouze tam, kde jsi. Buď ti současná situace vyhovuje, nebo ne, ale musíš si vybrat a podle toho se taky zařídit. Dyk to znáš. Je to o každém z nás. Na každém záleží :) Není to o nějaké oáze, to prostě nefunguje, to musí být celosvětová záležitost a to taky bude celosvětové, tím jsem si jist. Nikdo se nebude moct schovat do oázy a čekat, až to přejde :)

KALIK — 29. 7. 2010 18:19

Daphné napsal(a):

KALIK napsal(a):

Pisateli, ono co by si chtěl od lidí, co jediný zdroj informací a vůbec pravdy je televize, rádio a noviny, všechno zaručeně české, podléhající moci lidí, tedy demokracii :) Když se tihleti konzumenti moc cukaj, pohrozí se jim Řeckem a jsou zase zpět :) Samostatně myslet jim dělá problémy, respektive to tak bolí, že to raději ani nezkoušej a věří svým pastýřům :)

Víš co je skutečný problém u těchto lidí? že nevěří sami v sebe, i když se snaží své okolí neustále přesvědčovat, že jsou mistr king. Oni jsou si tak nejistí, že potřebují pořád dráždit egouška, aby se sebou vůbec vydrželi. Tolik touží po úspěchu, uznání, protože se jim nedostává. Jsou to takoví duchovní mrzáčci. Pořád se zaměřují na to, co je tam venku, přesto všechny odpovědi leží uvnitř nich. Jejich uzdravení leží uvnitř nich. Ale nevidí, ve svojí zaslepenosti nevidí a nechtějí vidět. Pak máme takový svět, jako jsou oni. Takových lidí je bohužel drtivá většina :)

Kaliku: co na tom, že tam venku říkají, že lít vodu do kyseliny je blbost! Nechte mě, přijdu si na to sám (nejsem totiž žádný duchovní mrzáček a myslím samostatně :)) (volná parafráze)
Kaliku, připustíš vůbec někdy, že by ses mohl mýlit? Pochyby...nic?

Myslím, že jsem blíže pravdě, než ten mrzáček :) A jistě mýlit se mohu, ale intuice mi říká, že nikoliv :) Budu věřit intuici :)

Daphné — 29. 7. 2010 18:36

Dávám přednost evoluci.
Nelíbí se mi myšlenka - seberem všechno bohatejm, protože jsou nestoudně bohatí a nechtěj se dělit, a budeme se mít chvilku všichni dobře (a některý ještě líp). Pak budem všichni chudí......Spolehlivě tak končí všechny podobné pokusy.
Už včera jsem ti chtěla doporučit, a pak to smázla: zkus si přečíst například povídku Jerome Klapky Jeroma (z r. 1891 !) Nová utopie.
Nejspíš to není tvá intuice, kdo ti napovídá. Hodně fatálních omylů a katastrof končívá pocitem - ale takhle já to nechtěl, nebo  - já to myslel dobře a vypadalo to tak krásně.....

KALIK — 29. 7. 2010 18:56

Daphné, ta tvá evoluce bude ale revoluce, prostě rychlejší vývoj, což je vlastně definice revoluce. Pokud jde o sebrání bohatství bohatým, tak si špatně poslouchala, co jsem říkal. Ty to pořád nevidíš. Pokud mluvím o revoluci, myslím tím především revoluci vědomí, která se bude manifestovat i do hmotné reality. Výsledek bude nakonec pozitivní. Co se bude dít mezi tím, záleží na každém jednotlivci, na jeho evoluci, na jeho stavu poznání. Nemusí jít nutně o násilí! To není jistě a není to nutné :) Není třeba se bát.

Pokud jde o mojí intuici, tak jsem přesvědčen, že je to intuice. Pokud se bojíš, není to intuice, to je strach a to je chyba :)

KALIK — 29. 7. 2010 19:03

Ještě doplním. Tady nejde o jakýsi majetek, to je jen prostředek k ovládání nás všech. Tady jde čistě o nás, o naší evoluci, o naše duše :) Hmotno je tu pro nás, aby nám soužilo, nám lidem. Přeci život není o tom, kolik hraček budeš mít před smrtí, protože ty si nahoru nevezmeš. Na světě jde o jiné věci a o tom celém je ta evoluce :)

LENNNA — 29. 7. 2010 19:08

Blossom napsal(a):

Systém soc.dávek moc neznám, protože jsem je nikdy nepotřebovala. Ale mám pocit, že by si ti sociálně potřební oproti dnešku strašně  pohoršili. Což bych jim nepřála.

A je mi proto velmi divné, jak se tady někteří na toto opatření tak těší.....? :co: :co: :co:

Já se teda těším a mě se ta vize líbí! Nepřeju přihoršení postiženým, maminkám... ale líbí se mi, pokud se přiskřípne tipec všem těm (většinou tmavým) nemakačenkům!!!

Daphné — 29. 7. 2010 19:17

Ale ZP, kvůli kterému, Kaliku, vznikla celá takhle debata, je o materiálnu, no ni? :) Duši, zvláště té vyspělejší (nebo jak to říct) by mělo být pár eur fuk.

KALIK — 29. 7. 2010 20:32

ZP v konečném důsledku je právě o tu duši, jak to nazýváš. To hmotno má té duši sloužit a ne obráceně. Chňápeš? :)

amely — 29. 7. 2010 20:48

Pisatel napsal(a):

Blossom, já jen koukám, tedy česky čumím. :)
Ona je tu nějaká debata? Já měl dojem že zatím tu byla položena otázka většina debatujících zatím jen snáší překonané teorie, a nebo kope těžké zákopy a překážky. ANo moje drahá je těžké debatovat o něčem o čem všichni nic neví, pár moudrejch na myšlence se nějak přiživilo, a dál v myšlence nepokračovalo nebo od ní jako od zcestné odešlo a nebo termínus technikus změnilo a nikdo si toho nevšiml.
No tobě nešlo o debatu neboť debata je o tříbení názorů, ale tys debatu postavila do pozice, buď po mém a nebo je to špatně, Mé argumenty jsou ty pravé zdravé a basta. Budeš se divit četl jsem je a dost důlkadně, neboť mám fůru času a pohledů na obnažená těla žen se mi již zajedlo, ale když si je řádně filozoficky rozeberu tak dojdu i k závěru, že autor si protiřečí, vyhledává jen chyby nebo není tak zdatnýý aby argumentoval, protože mu někdo v debatě dal už zauši. No je to tvá volba jak se k věci postavíš.

Pisateli, tento pocit jsem měla z Blossom ve více debatách na nejrůznější témata, nejen tady.

Daphné — 29. 7. 2010 21:17

KALIK napsal(a):

ZP v konečném důsledku je právě o tu duši, jak to nazýváš. To hmotno má té duši sloužit a ne obráceně. Chňápeš? :)

Ch(ň)ápu. Přesně tohle ale je, myslím si, tvoje utopická vize. Myšlenka hezká, leč neproveditelná. A i když lidí, kteří se obracejí sami k sobě, hledají se a připojují se nějakým způsobem k New Age přibývá, stále je to jen zlomek celkové populace, žádná vzedmutá vlna, natož celosvětová.
To ale celkem neřeší otázku, kde by se vzalo na příjmové straně rozpočtu tolik peněz, i kdyby k nějakému podobnému konsenzu došlo. Můžeme sebevíc chtít, aby lidi měli volné ruce a čas pro svůj osobnostní rozvoj, ale vem chlup na dlani, žejo. Nejsem národohospodář, ale na to stačí selský rozum.

KALIK — 29. 7. 2010 21:32

Má to společné prvky s new age, ale není to new age. Obecně jakékoliv náboženství omezuje. Lepší je si intuitivně vyšlapat vlastní cestičku a když následuješ intuici, nemůžeš zabloudit :)

KALIK — 29. 7. 2010 21:34

Dřímá v nás velká moc, jen o tom nevíme. Ti nahoře nás nepřestanou přesvědčovat, že jsme slabí :)

Pisatel — 30. 7. 2010 7:21

Daphné napsal(a):

Ale ZP, kvůli kterému, Kaliku, vznikla celá takhle debata, je o materiálnu, no ni? :) Duši, zvláště té vyspělejší (nebo jak to říct) by mělo být pár eur fuk.

No kočko máš jistým způsobem pravdu, neboť kromě vzduchu se za vše platí bohužel a nemalý peníz ku prospěchu někoho prý jedinečnému, kdo to "vymyslel", ale on spíš si zorganizoval svůj byznis. Copak se dá s vodou kupčit?, když je dle všech informací majetkem státu? Ono pokud budou k minimálnímu životnímu standardu potřebé bankovky pak je třeba je lidem dát. A pokud někomu nestačí nechť pracuje dle libosti.

Pisatel — 30. 7. 2010 7:25

KALIK napsal(a):

Dřímá v nás velká moc, jen o tom nevíme. Ti nahoře nás nepřestanou přesvědčovat, že jsme slabí :)

No že třímá to i lid ví, ale je tak línej, že tu sílu raději nechá jiným zejména pak politickým stranám vzít, které jejich sílu rozmělní a utlumí v pískových bitvách a svůj osobní prospěch. Ono Kaliku začínám se děsit těch slov demo a krátos tedy vlády lidu to nedopadne jinak než další válkou.

Pisatel — 30. 7. 2010 7:26

amely napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Blossom, já jen koukám, tedy česky čumím. :)
Ona je tu nějaká debata? Já měl dojem že zatím tu byla položena otázka většina debatujících zatím jen snáší překonané teorie, a nebo kope těžké zákopy a překážky. ANo moje drahá je těžké debatovat o něčem o čem všichni nic neví, pár moudrejch na myšlence se nějak přiživilo, a dál v myšlence nepokračovalo nebo od ní jako od zcestné odešlo a nebo termínus technikus změnilo a nikdo si toho nevšiml.
No tobě nešlo o debatu neboť debata je o tříbení názorů, ale tys debatu postavila do pozice, buď po mém a nebo je to špatně, Mé argumenty jsou ty pravé zdravé a basta. Budeš se divit četl jsem je a dost důlkadně, neboť mám fůru času a pohledů na obnažená těla žen se mi již zajedlo, ale když si je řádně filozoficky rozeberu tak dojdu i k závěru, že autor si protiřečí, vyhledává jen chyby nebo není tak zdatnýý aby argumentoval, protože mu někdo v debatě dal už zauši. No je to tvá volba jak se k věci postavíš.

Pisateli, tento pocit jsem měla z Blossom ve více debatách na nejrůznější témata, nejen tady.

A nejen u ní :)

KALIK — 30. 7. 2010 7:34

Tak válka tu demokracii tady už dávno je, jen není v ČR, ani nikde poblíže, ale třeba v Afghánistánu, Iráku atd. Rovněž jsou některé války za demokracii naplánovány a to s Íráném a Severní Koreou, stačí jen hvízdnout píšťalkou pro start a strhne se hrozná bratrovražedná vřava. Ono dokud je to daleko, tak to lidi nezajímá. Stačí jim se na to podívat v televizi :) To jsou ty skutečné (fyzické) války. A pak tu máme ty války za demokracii, které se vedou spíše v mentální rovině, jsou tedy pro většinu neprobuzené populace skryté. To je možná o to horší. Třeba u nás dostává demokracie docela na frak a lidi jsou laksní, protože o mentálnu jim bylo řečeno, že na tom nezáleží, že to neexistuje, když si na to nemůžeš sáhnou, ochutnat to :) Přitom je to přesně naopak. To mentálno je ten základ, bez kterého není to fyzično možné.

Pisatel — 30. 7. 2010 7:53

KALIK napsal(a):

Tak válka tu demokracii tady už dávno je, jen není v ČR, ani nikde poblíže, ale třeba v Afghánistánu, Iráku atd. Rovněž jsou některé války za demokracii naplánovány a to s Íráném a Severní Koreou, stačí jen hvízdnout píšťalkou pro start a strhne se hrozná bratrovražedná vřava. Ono dokud je to daleko, tak to lidi nezajímá. Stačí jim se na to podívat v televizi :) To jsou ty skutečné (fyzické) války. A pak tu máme ty války za demokracii, které se vedou spíše v mentální rovině, jsou tedy pro většinu neprobuzené populace skryté. To je možná o to horší. Třeba u nás dostává demokracie docela na frak a lidi jsou laksní, protože o mentálnu jim bylo řečeno, že na tom nezáleží, že to neexistuje, když si na to nemůžeš sáhnou, ochutnat to :) Přitom je to přesně naopak. To mentálno je ten základ, bez kterého není to fyzično možné.

No ono Kaliku na to že ta válka je za humny a nikoli jen v přípravách a myšlenkách lidí jsem říkal už kdysi dávno. ty to jistě umíš dohledat. Dokonce si dovoluji opětovně sdělit, že je to již 3 světová válka.
No jo Kaliku, ale co chceš od státu (USA, náš vzor a učitel :P S USA až na kraj světa  :vissla:), který přiznal, že nedosahuje kvalitou vzdělání a jejím rozprostřením ve společnosti úrovně něktrerých evropských zemí, zejména zemí bývalých totalitních. S masou polovzdělanců a negramotů vzdělanec - manipulátor udělá hodně, hlavně špatného :)
Pak se nedívím výrokům Petra či Blossom a jiných, když jim stačí jen zprávy JPP či z Rádia (svoboda) tedy Jerevan. No nedivím se, že už ani v Evropě není zájem o moudré mozky a není na ně pořádán tak velký hon.

Daphné — 30. 7. 2010 8:07

Přiznávám, že se mi zdá, že demokracie prohrává proti vládě pevné ruky, proti křiklounům, kteří strhnou dav. Jaksi podléhá ze své humanistické povahy, a tak se může stát, že například volby jsou na dlouhou dobu poslední, nebo poslední skutečné. Má své chyby, ne že ne.....ale nic lepšího nikdo dosud nevymyslel, proto bychom ji spíš měli chránit, pečovat o ni, než zneužívat jejích "slabších" stránek. A ona má tak trochu samočistící schopnost.
Bourat, Kaliku, je snadné, ale stavět na tom místě něco smysluplného, lepšího, je přetěžké a s nejistým výsledkem. Je to jako se vztahem, který je léta buduješ, opečováváš, který zahrnuje spoustu společných a neopakovatelných prožitků a překonání karambolů (naučíš se v něm ty karamboly řešit), a pak ti začne připadat, že ti život vlastně protéká nudně mezi prsty, že jinde je tráva zelenější a kolem projíždí poslední vagon - a místo, abys měnil stávající, snažil se překonat stereotyp a zachoval to, co je dobré a osvědčené, začneš to bořit a jdeš za vidinou......Nemyslím tebe osobně, to je jen přirovnání. Takové myšlenky - všechno minulé je špatně, tak to rozkopem, zboříme a začnem budovat podle snů a vizí, ty mne fakt děsí. Nechci být oběť dalšího pokusu.
V těch válkách o demokracii, jak píšeš, vyhrává demokracie? Spíš všichni prohrávají, bych řekla.

KALIK — 30. 7. 2010 8:32

Daph, to tvé přirovnání je pěkné. On vlastně celý Babinet, jeho problémy nejsou o ničem jiném než o tom vzít život do vlastních rukou, oprostit se od nevyhovujícího a vytvořit si něco vyhovujícího a lepší. S demokracií, státem, je to to samé, akorát ve větším měřítku. A ten tvůj příklad? Budeš setrvávat ve vztahu, kde ti partner bude lhát, nebude na tebe brát ohledy, bude tě využívat, ponižovat? Já bych v takovém vztahu už nezůstal.

KALIK — 30. 7. 2010 8:34

Nejdříve je ale potřeba změnit sebe, svoje myšlení, svoje smýšlení o sobě, zvednout si sebevědomé (uvědomit si sám sebe) a hlavně mít se rád. Pak už nemáš důvod v tom vztahu setrvávat :) Po rozchodu můžeš hledat něco jiného, lepšího a zpravidla to najdeš, když se opravdu změníš ;)

Pisatel — 30. 7. 2010 8:54

Daphné napsal(a):

Přiznávám, že se mi zdá, že demokracie prohrává proti vládě pevné ruky, proti křiklounům, kteří strhnou dav. Jaksi podléhá ze své humanistické povahy, a tak se může stát, že například volby jsou na dlouhou dobu poslední, nebo poslední skutečné. Má své chyby, ne že ne.....ale nic lepšího nikdo dosud nevymyslel, proto bychom ji spíš měli chránit, pečovat o ni, než zneužívat jejích "slabších" stránek. A ona má tak trochu samočistící schopnost. Bourat, Kaliku, je snadné, ale stavět na tom místě něco smysluplného, lepšího, je přetěžké a s nejistým výsledkem. Je to jako se vztahem, který je léta buduješ, opečováváš, který zahrnuje spoustu společných a neopakovatelných prožitků a překonání karambolů (naučíš se v něm ty karamboly řešit), a pak ti začne připadat, že ti život vlastně protéká nudně mezi prsty, že jinde je tráva zelenější a kolem projíždí poslední vagon - a místo, abys měnil stávající, snažil se překonat stereotyp a zachoval to, co je dobré a osvědčené, začneš to bořit a jdeš za vidinou......Nemyslím tebe osobně, to je jen přirovnání. Takové myšlenky - všechno minulé je špatně, tak to rozkopem, zboříme a začnem budovat podle snů a vizí, ty mne fakt děsí. Nechci být oběť dalšího pokusu.
V těch válkách o demokracii, jak píšeš, vyhrává demokracie? Spíš všichni prohrávají, bych řekla.

Můžeš mi laskavě Daphné vysvětlit zvýrazněné?

Pisatel — 30. 7. 2010 8:57

Daphné napsal(a):

....
V těch válkách o demokracii, jak píšeš, vyhrává demokracie? Spíš všichni prohrávají, bych řekla.

No spíš bych tohle definoval tak, že demokracie vnucená zbraní je diktát. A pokud jsme už v dobách Říma zazdily demokracii a udělaly z ní nástroj moci vyvolených, pak jsme prohrály už v dobách dávno dávno minulých.

KALIK — 30. 7. 2010 9:01

Ještě to trochu zlehčím. Nemůžeme čekat, že ze života vyvázneme živí. Tak proč se bát? :D

Daphné — 30. 7. 2010 9:08

KALIK napsal(a):

Nejdříve je ale potřeba změnit sebe, svoje myšlení, svoje smýšlení o sobě, zvednout si sebevědomé (uvědomit si sám sebe) a hlavně mít se rád. Pak už nemáš důvod v tom vztahu setrvávat :) Po rozchodu můžeš hledat něco jiného, lepšího a zpravidla to najdeš, když se opravdu změníš ;)

Ano, vo tom žádná. Nejdřív je potřeba změnit sebe, mít se rád, pak se začne měnit i ten vztah. Otázka je, jestli žiju ve vztahu, kde mi ten druhý lže a podvádí, a pak jej nechci měnit, ale odejít - nebo v takovém, ve kterém jen převládla rutina a stereotyp, ale je v něm plno dobrého.
Na tohle se naše pohledy liší....já to vidím jako zlepšitelný, změnitelný vztah, ty zřejmě ten se lží a podvody.
Necháme teda čas, a uvidíme, čí pohled byl objektivnější.:) Teď už nemá cenu se navzájem přesvědčovat.

KALIK — 30. 7. 2010 9:14

Daphné napsal(a):

Ano, vo tom žádná. Nejdřív je potřeba změnit sebe, mít se rád, pak se začne měnit i ten vztah. Otázka je, jestli žiju ve vztahu, kde mi ten druhý lže a podvádí, a pak jej nechci měnit, ale odejít - nebo v takovém, ve kterém jen převládla rutina a stereotyp, ale je v něm plno dobrého.
Na tohle se naše pohledy liší....já to vidím jako zlepšitelný, změnitelný vztah, ty zřejmě ten se lží a podvody.
Necháme teda čas, a uvidíme, čí pohled byl objektivnější.:) Teď už nemá cenu se navzájem přesvědčovat.

Daph, ty sis vážně nevšimla těch podvodů a lhaní? Jo, pokud sis nevšimla, pak je všechno v pořádku a zžejmě ti ten vztah vyhovuje. Možná sis ale všimla, ale bojíš se nového, bojíš se nejistoty, pak máš problém. Strach ti nemůže být vodítkem. Strach je opak lásky. Kde je strach, nemůže být láska :)

Daphné — 30. 7. 2010 9:17

JJ, Kaliku, nech mě s mým strachem, já už to nějak dožiju. Ty si ve jménu lásky bojuj, za co chceš - to je přece demokracie, ne? :)

KALIK — 30. 7. 2010 9:22

Rezignovanost rovná se smrt (přinejmenším duchovní). Kde není duch, není život, není jedinec, není člověk, ... :) Já pevně věřím, žeš nerezignovala, třeba máš děti, vnoučata atd. Kdo se zlu nepostaví, jako by ho schvaloval :) A ještě jedno. Zlu postačí, když všichni dobří a spravedliví lidé budou mlčet :)

Pisatel — 30. 7. 2010 12:55

Daphné napsal(a):

JJ, Kaliku, nech mě s mým strachem, já už to nějak dožiju. Ty si ve jménu lásky bojuj, za co chceš - to je přece demokracie, ne? :)

No jo Daphné, ale může on demokraticky žít, když ho tady masírují pro bezvěrectví či kamenují za jiný názor?

Selima — 31. 7. 2010 21:35

KALIK napsal(a):

Selimo, ale sedět a vézt se, to nefunguje, to zůstaneš pouze tam, kde jsi. Buď ti současná situace vyhovuje, nebo ne, ale musíš si vybrat a podle toho se taky zařídit. Dyk to znáš. Je to o každém z nás. Na každém záleží :) Není to o nějaké oáze, to prostě nefunguje, to musí být celosvětová záležitost a to taky bude celosvětové, tím jsem si jist. Nikdo se nebude moct schovat do oázy a čekat, až to přejde :)

Ja nemusím nič, len zomrieť. ;) Až uvidím niečo, o čom budem VEDIEŤ, že to je riešenie (reálne, resp. aspoň uskutočniteľné), tak porozmýšľam a možno sa nadchnem a pridám. Dovtedy budem radšej sedět a vézt se, než pomáhať niečomu obludnému a zločineckému, ako prví nadšení komouši, ktorých potom ich "vynález", respektíve moloch, ktorý pomáhali inštalovať, nakoniec zomlel. :jojo:

Selima — 31. 7. 2010 21:39

KALIK napsal(a):

Nejdříve je ale potřeba změnit sebe, svoje myšlení, svoje smýšlení o sobě, zvednout si sebevědomé (uvědomit si sám sebe) a hlavně mít se rád. Pak už nemáš důvod v tom vztahu setrvávat :) Po rozchodu můžeš hledat něco jiného, lepšího a zpravidla to najdeš, když se opravdu změníš ;)

Ja seba zmením rada, ale vnucovať druhým to práve nechcem, ani presviedčať ich, že to MOJE je jediné správne... Čo keď je to JEDINÉ SPRÁVNE pre Fera Kaňaráša iné ako JEDINÉ SPRÁVNE MOJE? Čo keď je ZP môj a Fera Kaňaráša odlišný? Hm? Kto nám to odkrokuje a PREČO?

Selima — 31. 7. 2010 21:41

KALIK napsal(a):

Ještě to trochu zlehčím. Nemůžeme čekat, že ze života vyvázneme živí. Tak proč se bát? :D

Lebo môžem zasiahnuť do života DRUHÝCH a na to nemám právo. ;)

Selima — 31. 7. 2010 21:44

KALIK napsal(a):

Rezignovanost rovná se smrt (přinejmenším duchovní). Kde není duch, není život, není jedinec, není člověk, ... :) Já pevně věřím, žeš nerezignovala, třeba máš děti, vnoučata atd. Kdo se zlu nepostaví, jako by ho schvaloval :) A ještě jedno. Zlu postačí, když všichni dobří a spravedliví lidé budou mlčet :)

To je ako "Kto neští s nami, ští proti nám!"... :D
Inak, mýliš sa, jedna čečenská utečenkyňa naopak povedala, že zlu je dobré sa postaviť, ale ak človek nemôže konať, je dobré aspoň sa OZVAŤ a o zle rozprávať. A ak aj za to hrozí napr. trest smrti alebo iné, ešte horšie, veci, stačí V MYŠLIENKACH definovať zlo ako zlo. :jojo:

KALIK — 1. 8. 2010 15:12

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Selimo, ale sedět a vézt se, to nefunguje, to zůstaneš pouze tam, kde jsi. Buď ti současná situace vyhovuje, nebo ne, ale musíš si vybrat a podle toho se taky zařídit. Dyk to znáš. Je to o každém z nás. Na každém záleží :) Není to o nějaké oáze, to prostě nefunguje, to musí být celosvětová záležitost a to taky bude celosvětové, tím jsem si jist. Nikdo se nebude moct schovat do oázy a čekat, až to přejde :)

Ja nemusím nič, len zomrieť. ;) Až uvidím niečo, o čom budem VEDIEŤ, že to je riešenie (reálne, resp. aspoň uskutočniteľné), tak porozmýšľam a možno sa nadchnem a pridám. Dovtedy budem radšej sedět a vézt se, než pomáhať niečomu obludnému a zločineckému, ako prví nadšení komouši, ktorých potom ich "vynález", respektíve moloch, ktorý pomáhali inštalovať, nakoniec zomlel. :jojo:

No vidíš, právě tím sezením a vezením pomáháš tomu obludnému a zločineckému. Jistě, dá se souhlasit s tím, že kdo nic nedělá, nic nezkazí.

KALIK — 1. 8. 2010 15:14

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Ještě to trochu zlehčím. Nemůžeme čekat, že ze života vyvázneme živí. Tak proč se bát? :D

Lebo môžem zasiahnuť do života DRUHÝCH a na to nemám právo. ;)

To už děláš, smudlo :)

KALIK — 1. 8. 2010 15:17

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Rezignovanost rovná se smrt (přinejmenším duchovní). Kde není duch, není život, není jedinec, není člověk, ... :) Já pevně věřím, žeš nerezignovala, třeba máš děti, vnoučata atd. Kdo se zlu nepostaví, jako by ho schvaloval :) A ještě jedno. Zlu postačí, když všichni dobří a spravedliví lidé budou mlčet :)

To je ako "Kto neští s nami, ští proti nám!"... :D
Inak, mýliš sa, jedna čečenská utečenkyňa naopak povedala, že zlu je dobré sa postaviť, ale ak človek nemôže konať, je dobré aspoň sa OZVAŤ a o zle rozprávať. A ak aj za to hrozí napr. trest smrti alebo iné, ešte horšie, veci, stačí V MYŠLIENKACH definovať zlo ako zlo. :jojo:

Tohle jsem nepochopil. Můžeš i to nějak víc přiblížit?

Pisatel — 2. 8. 2010 8:10

Selima napsal(a):

Ja nemusím nič, len zomrieť. ;) Až uvidím niečo, o čom budem VEDIEŤ, že to je riešenie (reálne, resp. aspoň uskutočniteľné), tak porozmýšľam a možno sa nadchnem a pridám. Dovtedy budem radšej sedět a vézt se, než pomáhať niečomu obludnému a zločineckému, ako prví nadšení komouši, ktorých potom ich "vynález", respektíve moloch, ktorý pomáhali inštalovať, nakoniec zomlel. :jojo:

Máš pravdu že nemusíš nic iba zomreť. Ale zemřít jako zbabelec? Nicméně Selimko a další, co třeba tohle: "Zbabělost je, když víme, co máme dělat, a neděláme to."

Pisatel — 2. 8. 2010 8:12

KALIK napsal(a):

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Rezignovanost rovná se smrt (přinejmenším duchovní). Kde není duch, není život, není jedinec, není člověk, ... :) Já pevně věřím, žeš nerezignovala, třeba máš děti, vnoučata atd. Kdo se zlu nepostaví, jako by ho schvaloval :) A ještě jedno. Zlu postačí, když všichni dobří a spravedliví lidé budou mlčet :)

To je ako "Kto neští s nami, ští proti nám!"... :D
Inak, mýliš sa, jedna čečenská utečenkyňa naopak povedala, že zlu je dobré sa postaviť, ale ak človek nemôže konať, je dobré aspoň sa OZVAŤ a o zle rozprávať. A ak aj za to hrozí napr. trest smrti alebo iné, ešte horšie, veci, stačí V MYŠLIENKACH definovať zlo ako zlo. :jojo:

Tohle jsem nepochopil. Můžeš i to nějak víc přiblížit?

Tys to nepobral? Já ano, a myslím, že Selimka rezignovala :( Škoda.
Nějak jí a mnohým dalším utíká, že smrt není smrtí, ale jinou formou života. Mnohdy významější.  Ale to je ono, že lpíme na současnosti, neučíme se z minulosti a nehledíme do budoucna.

Blossom — 2. 8. 2010 8:18

Hmmm, zajímavý závěr: Selima je rezignovaný zbabělec...... :co: :vissla:

No, ještě že  "akčních"  "hrdinů"  tu máme dost, zejména na tomto vlákně.... ;) :D :vissla:

BB — 2. 8. 2010 9:14

Pisatel napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja nemusím nič, len zomrieť. ;) Až uvidím niečo, o čom budem VEDIEŤ, že to je riešenie (reálne, resp. aspoň uskutočniteľné), tak porozmýšľam a možno sa nadchnem a pridám. Dovtedy budem radšej sedět a vézt se, než pomáhať niečomu obludnému a zločineckému, ako prví nadšení komouši, ktorých potom ich "vynález", respektíve moloch, ktorý pomáhali inštalovať, nakoniec zomlel. :jojo:

Máš pravdu že nemusíš nic iba zomreť. Ale zemřít jako zbabelec? Nicméně Selimko a další, co třeba tohle: "Zbabělost je, když víme, co máme dělat, a neděláme to."

Já jsem to spíš pochopila tak, že sice jí  status quo nevyhovuje, ale  v současné chvíli nevidí řešení a tak vyčkává. Objeví-li se  smysluplné řešení ... tak to zváží a  event. ho podpoří ..... 
Já to mám alespoň podobně. Nejsem žádný vizionář a tak číhám na NĚCO .... nevím co, tuším, že by to mohlo přijít a doufám, že to rozpoznám .... ale zatím ....    :vissla:

KALIK — 2. 8. 2010 9:41

Tak hlavně abyste to včas poznaly a neprošvihly třebas jedinou příležitost, jak něco změnit k lepšímu. Když to neuděláte vy (my), udělají to za nás naši pastýři. A ujišťuju vás, že jestli se vám to teď nelíbí, tak pak tuplem ne. Ze shora nemůžete čekat změnu k lepšímu. Vy si stěžujete, že není alternativa a ano, není, ta se holt musí vymyslet, vytvořit a pokud se všichni povezou, žádná alternativa ani nebude.

BB — 2. 8. 2010 10:46

KALIK napsal(a):

Tak hlavně abyste to včas poznaly a neprošvihly třebas jedinou příležitost, jak něco změnit k lepšímu. Když to neuděláte vy (my), udělají to za nás naši pastýři. A ujišťuju vás, že jestli se vám to teď nelíbí, tak pak tuplem ne. Ze shora nemůžete čekat změnu k lepšímu. Vy si stěžujete, že není alternativa a ano, není, ta se holt musí vymyslet, vytvořit a pokud se všichni povezou, žádná alternativa ani nebude.

Tak to si teda neumím konkrétně představit, jak bych  to mohla udělat .... JÁ  konkrétně.  Asi mi chybí nějakej návod .... prostě nemám na to vybavenej software ....  nejsem programátor ... jen uživatel .... a od uživatele se  svět asi převratných myšlenek nedočká.  Neumím si přadstavit jak zařídit, aby NÁPAD přišel. Když si člověk uvědomí, že  většina převratných myšlenek a nových řešení PŘIŠLA jako blesk z čistého nebe .... a  podle mne  ... se to nedá  ani vynutit ani přivolat ani ovlivnit ... to prostě musí přijít.  Nečekám, že  ten nápad  přijde shora ... ale shůry :)   možná jo.  Takový brainstrorming  ......  A to bych pak chtěla poznat a být  při tom ....

KALIK — 2. 8. 2010 11:38

BB, mám dojem, že si dnešní společnost moc "idealizuješ". Shůry a z hora sem zcela určitě něco přijde, ale mám dojem, že brainstorming mezi plebs nepřijde, protože proč by do toho měla "lůza", dyk i to IQ musí mít malé, pokud se nedostali na nahoru a pokud pořád odmítají převzít věci veřejné do vlastních rukou, což může být považováno za slabost a neschopnost (viz. rétorika Bloss, Petra a Zklamči). Tady se pořád operuje s tím, že to ti nahoře s námi myslí dobře, ale jaksi se už tento názor nekonfrontuje s realitou. Dnešní politická scéna je toho výmluvným důkazem. Opravdu, z hora opravdu nepřijde nic idylického. Plány jak nás dostat do globální kontroly tu již jsou a pomalu se už realizují. Kdo se trochu rozhlíží, tak vidí. Bohužel teď se vést znamená nechat si tu něco zavést, co pravděpodobně 90% lidí nebude chtít. Jedinou cestu vidím právě v převzetí svých životů a svých nezadatelných práv zpět způsobem "zdola". Něco na principu komunitního open-source programování když použiji počítačovou terminologii. Nadějný adept na společensko-ekonomický systém by mohl být právě ZP. Nic slibnějšího jsem doposavad neviděl. A jak přispět? Přinejmenším se zajímat! Případně myšlenku šířit dál, pokud se ti bude jevit dobrá. Sdílet informace! To je cesta, cesta spojování, ne rozdělování, jako je tomu v současné době.

Pisatel — 2. 8. 2010 13:45

BB napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja nemusím nič, len zomrieť. ;) Až uvidím niečo, o čom budem VEDIEŤ, že to je riešenie (reálne, resp. aspoň uskutočniteľné), tak porozmýšľam a možno sa nadchnem a pridám. Dovtedy budem radšej sedět a vézt se, než pomáhať niečomu obludnému a zločineckému, ako prví nadšení komouši, ktorých potom ich "vynález", respektíve moloch, ktorý pomáhali inštalovať, nakoniec zomlel. :jojo:

Máš pravdu že nemusíš nic iba zomreť. Ale zemřít jako zbabelec? Nicméně Selimko a další, co třeba tohle: "Zbabělost je, když víme, co máme dělat, a neděláme to."

Já jsem to spíš pochopila tak, že sice jí  status quo nevyhovuje, ale  v současné chvíli nevidí řešení a tak vyčkává. Objeví-li se  smysluplné řešení ... tak to zváží a  event. ho podpoří ..... 
Já to mám alespoň podobně. Nejsem žádný vizionář a tak číhám na NĚCO .... nevím co, tuším, že by to mohlo přijít a doufám, že to rozpoznám .... ale zatím ....    :vissla:

No použiji trochu jiný příměr. Ono ani oběšenci oprátka nevyhovuje, ale nakonec si zvykne. Vlak jménem život má toliko jen jednu zastávku, a moc nepřidržďuje v zatáčkách.
No tak dobrá tak číhej číhej, ale ten kabát po babičce ne :).

BB — 2. 8. 2010 14:58

Kaliku, samozřejmě jsem neměla na mysli vládu a přidružený kolektiv poslanců a senátorů, ti mi připadají spíš jako že nic lepšího neumí a nic "lidského " jim není cizí. Rozhodně nejsem idealista .....   
Spíš je otázka, jestli  by  naši slavní papaláši při zavedení ZP dokázali omezit  přebujelou administrativu .... jak  konečně už 20 let slibují a  nebo by z toho udělali ještě složitější záležitost, než je doposavadní systém a tím by se to všechno  ještě "vylepšilo" ...  a vylezl by z toho jakýsi paskvil. Možná se ti to zdá nemožné, ale  já věřím, že by to naši papaláši dokázali.

Pisateli, oběšenci oprátka nevyhovuje, ale celkem s ní nemá možnost nic jiného dělat, než do ní strčit hlavu  a zkoupnout se. Ono se toho se svázanýma rukama asi moc dělat nedá.

Zatím se snažím, aby byl život pro mne a moje blízké človíčky příjemný a abych dělala to, co mě baví. A to zase není tak málo ...  :)

Pisatel — 2. 8. 2010 15:25

Víš BB, ono je zajímavé, jak nám technika pomáhá k bujné administrativě.
No jsem ročník, který pamatuje ještě Republiku Československou nikoli její následovnice socialistickou a tak všechny ty paskvily.
V létech dááávno minulých byla účtárna, kde sedělo pár učetních měli maximálně kalkulačku na kliku a o PC se hovořilo jako o věcech pro občana a společnost věc zbytečnou. Když muži v zeleném zavedli sálovej počítač tak krom jiného do něj zavedli program na vyplácení mezd. A ejhle ona dáma z účtárny nezmizela, ale naopak přibyla jedna co její výkaz zkontrolovala, a vyrazila na děrnej štítek, pak dva opeerátoři, kteří nasadili velké kola a samotný stroj, k tomu ještě dva technici a to co už bylo paní účetní spočteno zkontrolováno a možné k výplatě stroj a velikosti 100m3 dva dny žvejkal. No s tím že jsme ten stroj změnšili a daly dámám na stůj se změnilo jen to, že těch techniků a kontrolorů je  další stanici nejméně o dva víc. S každým dalším 7 člověkem je třeba vedoucího, ke každému vedoucímu, ještě jeho aparát a s aparátem další administrativa a tak slova samotných kapitalistů v 80 letech předminulého století že to přinese úlevu a ulehčení práce se stalo obludným molochem pro přebujelou administrativu a ochranu pánů capitalistů. Ano návrat ke kořenům nás zbaví skutečně byrokracie :) Ale to by zas capitálisti neměli ty pohádkové zisky a nebyly by ti kdo svou výrobou a složitými programy nás ohromují a omýlají tímto programem snížíte administrativu o ...% naopak nárůst je faktem.

KALIK — 2. 8. 2010 16:03

BB, když říkám vzít si moc zpět do svých rukou, myslím tím přímou demokracii. To, co vyplodí naši páni poslanci a jejich nohsledi, dokáže plebs taky. Pokud něco zmrvíme, můžem si za to sami a tak by to mělo u dospělých svéprávných lidí fungovat. Tím, že moc delegujeme pár vyvolený jin dáváme k využití/zneužití ohromnou moc a že to dokážou řádně zneužít je vidět dennodenně. Politici to de facto už ani neskrývají. Buďme konečně svéprávní a vraťme pojmu demokracie její původní význam.

Daphné — 2. 8. 2010 16:12

Kaliku, například o všem hlasovat v referendu? To bychom utratili rozpočet za neustálé volby. Nehledě na to, že laici by rozhodovali tam, kde by bylo potřeba odborníka.
Už vidím, jak by nikde nevedly žádné silnice, bo by si sousedi odhlasovali, že za jejich humny nee, totéž elektrárny - proud jo, ale výroba ne u nás....a plno jiných příkladů.
A přímá demokracie je stejně zneužitelná, jako ta přes volené zástupce.

BB — 2. 8. 2010 16:13

Máš pravdu, začínala jsem na  takových velkých mašinách Askotách, měli jsme  350 zaměstnanců a byly jsme na to dvě. A ať přišla technika jakákoli, rozhodně nás neubylo. Ubyla mechanická  práce a přibyla kontrolní. Čím byla technika složitější, tím spíš se muselo všechno kontrolovat ...... mzdových  a účetních by ubylo, kdyby se zjednodušila práce ... a to je asi neproveditelné i proto, že máme jeden z nejskožitěších daňových systémů a nejen daňových ....  :styrka:

KALIK — 2. 8. 2010 20:52

Daphné napsal(a):

Kaliku, například o všem hlasovat v referendu? To bychom utratili rozpočet za neustálé volby. Nehledě na to, že laici by rozhodovali tam, kde by bylo potřeba odborníka.
Už vidím, jak by nikde nevedly žádné silnice, bo by si sousedi odhlasovali, že za jejich humny nee, totéž elektrárny - proud jo, ale výroba ne u nás....a plno jiných příkladů.
A přímá demokracie je stejně zneužitelná, jako ta přes volené zástupce.

Ale prd a vořech. Hlavování přes inet. To je jako bys byla v parlamentu a mačkala tlačítka. Odborník? Tys viděla v parlamentu nějaké odborníky? Maximálně jen lobbisty :D Zneužitelná? Víc jak zastupitelská demokracie? Já myslím, že by to bylo lepší jak teď. Stejně všichni politici volí tak, jak se jim řekne, čili žádná změna, když už. Ušetřili bychom děsných peněz za předražený zakázky, za platy a náhrady politiků. Já v tom vidím jen pozitiva. Lidé by se to naučili rychle.

Daphné — 2. 8. 2010 21:02

KALIK napsal(a):

Ušetřili bychom děsných peněz za předražený zakázky, za platy a náhrady politiků. Já v tom vidím jen pozitiva. Lidé by se to naučili rychle.

Já si nemyslím, že bychom něco ušetřili, a ty to taky nevíš :)
Lidi by se rychle naučili práva, ale závazky z takového rozhodování, odpovědnost za ně by jim už nevoněly.....však to znáš.

KALIK — 2. 8. 2010 21:08

No já si myslím. Jen průhledným hospodařením ve státní správě by se ušetřilo 200 mld + ty platy, náhrady. Právní systém by se zjednodušil tak, aby byl srozumitelný masám. Vrátil by se selský rozum. Administrativa by se redukovala. Bylo by pak spousta peněz. Navíc by se odbourala korupce a moc by se vrátila tam, kam patří, lidem :) A odpovědnost? Copak je s ní? Každý ve svém životě se chová více méně zodpovědně, v politice by to bylo stejný. Jen se nebát dát lidem důvěru. Lidé by se aktivně zapojili do politiky, pokud by viděli, že mohou něco změnit, což dneska nejde. Já vidím samá pozitiva :)

Daphné — 3. 8. 2010 6:55

Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem přímá demokracie. Jestli parlamentní demokracie s více či méně prvky té přímé.....protože nějaká státní správa by být musela, třeba zahraniční politika, soudy, obrana, bezpečnost - to by bylo v kompetenci státu, ne? A kde je úředník, tam se tentýž snaží vytvořit práci pro dalšího úředníka, naprosto nezbytnou (pěkně např. Murphyho zákony :))
Průhledné hospodaření ve státní správě by mohlo být průchodné i v té parlamentní, stejně jako zjednodušení právního systému, zrušení všech výjimek a podobně. Pokud by bylo všechno v pořádku, neměli by lidé motivaci se zapojovat do politiky.
Prostě si myslím, že daleko lepší by bylo vylepšovat k naší spokojenosti tu naší, parlamentní, výběrem volených zástupců, ne pokusničit s nevyzkoušeným - říkám ti, jeden pokus na lidech za jeden život mi stačí. Nechci mít možnost mluvit do všeho, ale ráda bych kvalitní zástupce.
Nedělej si iluze, Kaliku, i v přímé, té nejpřímější demokracii bys byl zklamaný rozhodováním svých spoluobčanů. A co pak?

Pisatel — 3. 8. 2010 7:20

KALIK napsal(a):

BB, když říkám vzít si moc zpět do svých rukou, myslím tím přímou demokracii. To, co vyplodí naši páni poslanci a jejich nohsledi, dokáže plebs taky. Pokud něco zmrvíme, můžem si za to sami a tak by to mělo u dospělých svéprávných lidí fungovat. Tím, že moc delegujeme pár vyvolený jin dáváme k využití/zneužití ohromnou moc a že to dokážou řádně zneužít je vidět dennodenně. Politici to de facto už ani neskrývají. Buďme konečně svéprávní a vraťme pojmu demokracie její původní význam.

No Kaliku ono tady tahle demo    kracie už byla (a to nebyl internet :) ) a koukej kam to dospělo. Ono svým způsobem netřeba té vlády lidu, ale úplně něco jiného.

Pisatel — 3. 8. 2010 7:24

KALIK napsal(a):

Daphné napsal(a):

Kaliku, například o všem hlasovat v referendu? To bychom utratili rozpočet za neustálé volby. Nehledě na to, že laici by rozhodovali tam, kde by bylo potřeba odborníka.
Už vidím, jak by nikde nevedly žádné silnice, bo by si sousedi odhlasovali, že za jejich humny nee, totéž elektrárny - proud jo, ale výroba ne u nás....a plno jiných příkladů.
A přímá demokracie je stejně zneužitelná, jako ta přes volené zástupce.

Ale prd a vořech. Hlavování přes inet. To je jako bys byla v parlamentu a mačkala tlačítka. Odborník? Tys viděla v parlamentu nějaké odborníky? Maximálně jen lobbisty :D Zneužitelná? Víc jak zastupitelská demokracie? Já myslím, že by to bylo lepší jak teď. Stejně všichni politici volí tak, jak se jim řekne, čili žádná změna, když už. Ušetřili bychom děsných peněz za předražený zakázky, za platy a náhrady politiků. Já v tom vidím jen pozitiva. Lidé by se to naučili rychle.

No máš pravdu je třeba defenestrace zlkatého cirkusu ve Sněmovní a na Valdštejnském nám. Ale zas budou zde tací co řeknou že cca jeden plat na jednoho podlance ročne je výnosnejší a účelnějšní než abych někde muset ráno v 9.00 mačkat knoflíček u PC :) V tom zas tal velkou změnu nevydím.  Jen totální změna společnosti odpovednost za sebe a celou společnost u každého jedince je podstatou změny a hlavně úspěchu.

Pisatel — 3. 8. 2010 7:32

Daphné napsal(a):

Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem přímá demokracie. Jestli parlamentní demokracie s více či méně prvky té přímé.....protože nějaká státní správa by být musela, třeba zahraniční politika, soudy, obrana, bezpečnost - to by bylo v kompetenci státu, ne? A kde je úředník, tam se tentýž snaží vytvořit práci pro dalšího úředníka, naprosto nezbytnou (pěkně např. Murphyho zákony :))
Průhledné hospodaření ve státní správě by mohlo být průchodné i v té parlamentní, stejně jako zjednodušení právního systému, zrušení všech výjimek a podobně. Pokud by bylo všechno v pořádku, neměli by lidé motivaci se zapojovat do politiky.
Prostě si myslím, že daleko lepší by bylo vylepšovat k naší spokojenosti tu naší, parlamentní, výběrem volených zástupců, ne pokusničit s nevyzkoušeným - říkám ti, jeden pokus na lidech za jeden život mi stačí. Nechci mít možnost mluvit do všeho, ale ráda bych kvalitní zástupce.
Nedělej si iluze, Kaliku, i v přímé, té nejpřímější demokracii bys byl zklamaný rozhodováním svých spoluobčanů. A co pak?

Ty Dapné, já ti nevím, ale k čemu je mi ministerstvo obrany, když netřeba válek, či proti komu se bránit, budeli změněná společnost, které netřeba tanky a děla? Víš koukni se na Tibet kdysi dávno to byl snad nejvojenštější stát světa a přesto od válečného úsilí ustoupil, překoval děla a meče v pluhy a víc jak 200 let žil bez potřeby armády. K čemu zahraniční politika? To jestli já cítím sounáležitost prostřednictvím kohosi k lidem Urundy Burundy, když nevím kde to ani leží? Budu-li se držet motta pleti barvy či jazyka rozličných všichni jsme si stejní, pak netřeba mi zahraniční politiky, tu stejnak tvoří zas ta děla a tanky. A změním-li sebe a budu-li se chovat stejně jako ta "fauna" tedy jako ta zvěř, je třeba mi soudu a policie? Už jsi viděla, že by v mraveništi byli vojáci, soudy, a policie?

Pisatel — 3. 8. 2010 7:37

KALIK napsal(a):

No já si myslím. Jen průhledným hospodařením ve státní správě by se ušetřilo 200 mld + ty platy, náhrady. Právní systém by se zjednodušil tak, aby byl srozumitelný masám. Vrátil by se selský rozum. Administrativa by se redukovala. Bylo by pak spousta peněz. Navíc by se odbourala korupce a moc by se vrátila tam, kam patří, lidem :) A odpovědnost? Copak je s ní? Každý ve svém životě se chová více méně zodpovědně, v politice by to bylo stejný. Jen se nebát dát lidem důvěru. Lidé by se aktivně zapojili do politiky, pokud by viděli, že mohou něco změnit, což dneska nejde. Já vidím samá pozitiva :)

No Kaliku, já ti nevím, ale když kouknu na to jak se lidé chovají na silnicích pak k zodpovědnosti a pudu sebezáchovy to má všechno set sakra daleko.
Kaliku, já ti fakt nevím, jak tě tak nějak pojmout a hodnotit. Na straně jedné jsi ten kdo tu brojí proti politice proti tvoření zastupitelské demokracie a jak by se politika měla "polidstit" a současně jedním dechem říkáš, aby lid se o politiku zajímal a pracoval s ní. Ty už jsi viděl někdy na jednom smetišti např. deset kohoutů? Já ne, možná tak v ringu, ale jak vím, žádný z bojovných kohoutů tento boj nepřežije! (Že by návod na vylidnění? .) )

BB — 3. 8. 2010 11:42

Pisatel napsal(a):

KALIK napsal(a):

BB, když říkám vzít si moc zpět do svých rukou, myslím tím přímou demokracii. To, co vyplodí naši páni poslanci a jejich nohsledi, dokáže plebs taky. Pokud něco zmrvíme, můžem si za to sami a tak by to mělo u dospělých svéprávných lidí fungovat. Tím, že moc delegujeme pár vyvolený jin dáváme k využití/zneužití ohromnou moc a že to dokážou řádně zneužít je vidět dennodenně. Politici to de facto už ani neskrývají. Buďme konečně svéprávní a vraťme pojmu demokracie její původní význam.

No Kaliku ono tady tahle demo    kracie už byla (a to nebyl internet :) ) a koukej kam to dospělo. Ono svým způsobem netřeba té vlády lidu, ale úplně něco jiného.

Hm , četla jsem jeden článek od Pavla Nového a líbil se mi výraz " Osvícený despota"  zmiňoval  TGM a Karla IV. blahé paměti.
Bojím se toho, aby  to v případě přímé demokracie  nedopadlo jak  v kurníku, když se hodí slepicím zrní. Tenhle způsob řízení společných věcí předpokládá  stejnou úroveň zůčastněných. Najde se pár vyčůraných hrabivců a jsi s demokracií .... víš kde ... :D

KALIK — 3. 8. 2010 12:16

Když říkám přímá demokracie, myslím tím ta nejpřímější :) Na rozjezd bude určitě stačit zastupitelská s prvky přímé, ale u toho to asi neskončí a časem prostě přijde přímá, tedy rozhodování o všem. Ono není potřeba hlasovat všech o všem, stejně jako do parlamentu nechodí všichni poslanci. Je to normální, tedy alespoň u lidí, protože ti nebudou za politiku placení :) Od čeho je to jiné než od parlamentní demokracie? Akorát je víc lidí. No a? Já v tom problém nevidím. Je jasné, že se všichni na všem neshodnou, ale pořád by "vládla" většina. No problem. Politik nikdy nemůže hájit vaše zájmy, protože není vámi, je sebou, kdežto vy můžete hájit své zájmy beze zbytku. Je úplně jedno, jestli Franta od vedle má IQ tykve, ale i tak může hájit své zájmy, jak nejlépe umí a hlavně podle sebe. Co se děje dnes? Volební program? Ano, ale jen do voleb :) Tento problém by se odboural. Korupce? Zkuste uplatit většinu populace :) Problém může být jenom s médii, které ovlivňují veřejné mínění. Já se ale k tomu stavím tak, že pokud se lidi nechají manipulovat, tak ať, podle toho se jim bude i žít. To je ta zodpovědnost, zodpovědnost za svoje rozhodnutí. Zvolí blbě, budou se mít blbě. Zvolí době, budou se mít dobře. V čem je problém? Snad jen v tom strachu dát lidem důvěru :) Neříkám že by to od začátku fungovalo úplně bez problémů, ale co už nového je bez chybek. Kdyby se to uskutečnilo plynulým přechodem ze zastupitelské demokracie, přes zastupitelskou s prvky přímé demokracie až k přímé demokracii, nemusely v tom být větší problémy.

Pokud trváte na zastupitelské demokracii, tak se z toho bludného kruhu nedostaneme. Dejte malé skupině lidí moc a zaručuju vám, že tu moc zneužijí, protože politika přitahuje právě takové lidi. Stejně jako když dáte moc několika bankám nad penězi a oni je zcela určitě zneužijí, čehož je dnešek zářným příkladem.

Ale jak říkám, pro začátek bude i ta "neúplná" přímá demokracie dobrá. Ovšem, kdo to prosadí :D VV to určitě nebudou, jak vidno :) Návrh na uzákonění referenda je celkem komická záležitost, ale už se těším, až vznikne referendum o vystoupení z EU nebo NATO :D

BB — 3. 8. 2010 12:28

No Kaliku, chtěla bych vidět, kdo  přiměje papaláše aby se dobrovolně vzdali svých jistých korýtek ... to by asi moc sametově neprošlo ... vždyť jsi to viděl  u  těch posledních vykroužkovaných voleb. Jeden z těch, který si myslel, že má své jisté  a vypadl ...  a pak skučel a kvílel, že zrovna ON je ten nejpotřebnější a že ti nezkušení začátečníci to nemohou zvládnout .... a to byl JEDEN ....  :styrka:

Daphné — 3. 8. 2010 12:30

KALIK napsal(a):

Když říkám přímá demokracie, myslím tím ta nejpřímější :) ..... Je jasné, že se všichni na všem neshodnou, ale pořád by "vládla" většina.

Jak myslíš, že by například dopadla hilsneriáda, kdyby rozhodovala většina? Tedy dav? Většina nemusí mít vždycky pravdu, ale měla by navrch a s přehledem válcovala menšiny, které by neměly šanci......jak dlouho myslíš, že by to fungovalo?
Kaliku, nemáš promyšlené důležité detaily, které by ale zakládaly na budoucí konflikty.

KALIK — 3. 8. 2010 12:38

BB napsal(a):

No Kaliku, chtěla bych vidět, kdo  přiměje papaláše aby se dobrovolně vzdali svých jistých korýtek ... to by asi moc sametově neprošlo ... vždyť jsi to viděl  u  těch posledních vykroužkovaných voleb. Jeden z těch, který si myslel, že má své jisté  a vypadl ...  a pak skučel a kvílel, že zrovna ON je ten nejpotřebnější a že ti nezkušení začátečníci to nemohou zvládnout .... a to byl JEDEN ....  :styrka:

No, s papaláši je obecně problém a to už jen tím, že politici jsou jen herci. Režírují je nadnárodní "elity", ty je taky platí :D Proto jakákoliv změna bude pravděpodobně dosti bolestivá. Pokud ovšem chceme demokracii, asi to bude nutné. Nejdřív je však potřeba "revoluce vědomí" a až pak může proběhnout nějaká vnější "revoluce" :) Do té doby to bude furt stejné, nebo dokonce ještě horší.

KALIK — 3. 8. 2010 12:40

Daphné napsal(a):

KALIK napsal(a):

Když říkám přímá demokracie, myslím tím ta nejpřímější :) ..... Je jasné, že se všichni na všem neshodnou, ale pořád by "vládla" většina.

Jak myslíš, že by například dopadla hilsneriáda, kdyby rozhodovala většina? Tedy dav? Většina nemusí mít vždycky pravdu, ale měla by navrch a s přehledem válcovala menšiny, které by neměly šanci......jak dlouho myslíš, že by to fungovalo?
Kaliku, nemáš promyšlené důležité detaily, které by ale zakládaly na budoucí konflikty.

Pokud nechceš demokracii, tak jaký systém by si chtěla mít? V demokracie je právě o tom rozhodování většiny, přičemž nikdo nikdy netvrdil, že většina má pravdu :) To by si chtělo nejdřív ujasnit. Ale přijde mi trošku "orwellovské" nazývat tento systém demokracií.

Daphné — 3. 8. 2010 12:52

Já nechci pokus o tu tvou přímou demokracii. Zastupitelská demokracie není dokonalá, ale v zásadě funguje, ať ji vidíš orwellovskou, nebo ne. Záleží zas jen na lidech (v tomhle případě těch, které zvolíme, u přímé těch, co s námi sdílejí jeden stát)....
Čím dál víc mám dojem, Kaliku, že máš jen tu ideu bez promyšleného obsahu, ale nemáš to moc promyšlené. "Hurá do toho, problémy se budou řešit za pochodu, když se kácí les, lítají třísky"......kde jsem to jen slyšela?

KALIK — 3. 8. 2010 13:37

Daphné, tak jestli si myslíš, že nemám všechno promyšlené, tak ano, nemám a ani bych si to netroufal říci. Je to prostě na delší debatu. Pokud jde o to, že jsi spokojená, tak i to je dobře, ne každý je holt nespokojený :) Vo tom to taky je.

Daphné — 3. 8. 2010 13:49

Kaliku, takže nevíš, jak by to konkrétně vypadalo, co by to obnášelo, jak by co fungovalo, ale moc to chceš zkusit. ?
Víš, spokojená...tedy vždycky je co vylepšovat a mohlo by to bejt lepší, ale mám obavu, že s tvou vizí by to bylo spíš horší. Zařazuju se za Selimu :)

Pisatel — 3. 8. 2010 14:21

Daphné napsal(a):

Já nechci pokus o tu tvou přímou demokracii. Zastupitelská demokracie není dokonalá, ale v zásadě funguje, ať ji vidíš orwellovskou, nebo ne. Záleží zas jen na lidech (v tomhle případě těch, které zvolíme, u přímé těch, co s námi sdílejí jeden stát)....
Čím dál víc mám dojem, Kaliku, že máš jen tu ideu bez promyšleného obsahu, ale nemáš to moc promyšlené. "Hurá do toho, problémy se budou řešit za pochodu, když se kácí les, lítají třísky"......kde jsem to jen slyšela?

Daphne, souhlasím s tebou. Mám dojem, že Kalik tak trochu podlehl Hujerovcům, kteří mají problém bo jejich hlasování o starostech není tím pravým a přesto do voleb jdou.
Kaliku fakt tady tak nějak ustupuješ své velkolepé mylšence jen proto aby jsi se zalíbil dalším a ti pak s tebou. Buď svůj jdi to co jsis vytýčil za správnou ideu, od niá se pak odvine to další, ale neustupuj posměváčkům či škarohlídům. Vidím už Petra, kterej se směje jak ustupuješ před "tlakem" nevědoucích.

KALIK — 3. 8. 2010 14:50

Pisateli, to mi řekni, co je ta moje velkolepá myšlenka ze které ustupuji?

Pisatel — 3. 8. 2010 15:30

KALIK napsal(a):

Pisateli, to mi řekni, co je ta moje velkolepá myšlenka ze které ustupuji?

No pokud vím tak jsi rozpoutal bitvu (tedy jinak debatu) o ZP a končíš u nepřímé demokracie s prvky přímé.
je sice možné ba dokonce bude se muset k tomu přistoupit i z pohledu jak to stát musí zajistit nebo jak se to ve společnosti bude provádět, ale zatím jsi nedospěl k tomu co má být závěrem onoho základní. Ano je tu  x% lidí kteří vyformulovali že ZP je částka která se zasílá každé osobě, která je starší x a nastoupila do prvního zaměstnání (třeba). Další krok v této debatě je jak bude zajištěno a td.

KALIK — 3. 8. 2010 16:06

Ano, začal jsem  ZP, respektive tohleto vlákno je chat o ZP, ale netřeba tyhlety dvě věci rozdělovat. Tyhlety věci můžou jít docela dobře ruku v ruce, možná dokonce ZP bude podmíněn práv přímou demokracií, protože jak znám naše politiky, do takových "komoušských" se pouštět nebudou :D

Ano, ZP je částka, která bude přisouzena každému jedinci bez jakýchkoliv podmínek. Čili třeba od 18 let by se vyplácela plná částka ZP, do 18 let poměrná částka (třeba rodičům). Jak zajistit ZP, tedy finančně? No, asi to bude multizdrojové financování ZP. Co se mi zdá jako elegantní jeden zdroj, je například zdanění strojové práce, tedy práce, co je dnes dělána strojově (za pomocí strojů), která dřív zaměstnávala lidi. Jak známo, dnes je zdaněna lidská práce a nepochopitelně strojová nikoliv. Proto taky dochází k "zefektivňování" výroby a propouštění lidí, kteří jsou jaksi ne tolik produktivní jako třeba kombajn :D

Daphné — 3. 8. 2010 16:44

KALIK napsal(a):

Co se mi zdá jako elegantní jeden zdroj, je například zdanění strojové práce, tedy práce, co je dnes dělána strojově (za pomocí strojů), která dřív zaměstnávala lidi. Jak známo, dnes je zdaněna lidská práce a nepochopitelně strojová nikoliv. Proto taky dochází k "zefektivňování" výroby a propouštění lidí, kteří jsou jaksi ne tolik produktivní jako třeba kombajn :D

Kaliku, myslíš třeba zdanění počítačů? To by se počítalo, místo kolika lidí zastane práci, a pak se to zdanilo? Jak bys to určil, ten počet lidí? Jak bys určil výši daně? Měl by třeba server vyšší daň než ten kombajn, páč zastane práci celkem velkého množství lidí? To by byl panečku úřad plný lidí, který by stanovoval daň z každého stroje, každého strojního výkonu.....

BB — 3. 8. 2010 20:13

Daphné napsal(a):

KALIK napsal(a):

Co se mi zdá jako elegantní jeden zdroj, je například zdanění strojové práce, tedy práce, co je dnes dělána strojově (za pomocí strojů), která dřív zaměstnávala lidi. Jak známo, dnes je zdaněna lidská práce a nepochopitelně strojová nikoliv. Proto taky dochází k "zefektivňování" výroby a propouštění lidí, kteří jsou jaksi ne tolik produktivní jako třeba kombajn :D

Kaliku, myslíš třeba zdanění počítačů? To by se počítalo, místo kolika lidí zastane práci, a pak se to zdanilo? Jak bys to určil, ten počet lidí? Jak bys určil výši daně? Měl by třeba server vyšší daň než ten kombajn, páč zastane práci celkem velkého množství lidí? To by byl panečku úřad plný lidí, který by stanovoval daň z každého stroje, každého strojního výkonu.....

Kaliku omlouvám se, ale nedá mi to :D  :D  :  muselo by se zřídit další ministerstvo na oceňování strojové práce s bandou odborníků a k tomu i kontrolní úřad ....  celé by se to tím zjednodušilo a výnosy z daní za tuto stojovou práci by se použily na provoz tohoto ministerstva a úředníků  :D :D:D:D  promiň, promiň už mizím ... jdu vzít koupel   :kapitulation:  :kapitulation:

mia — 3. 8. 2010 20:22

Tak po čase s potěšením sleduju, jak Kalikův sen o dokonalém světě nabývá povážlivých trhlin...:lol::lol:
Budeš muset zabrat hochu a dopilovat to...:reta:

Pisatel — 4. 8. 2010 7:32

KALIK napsal(a):

Ano, začal jsem  ZP, respektive tohleto vlákno je chat o ZP, ale netřeba tyhlety dvě věci rozdělovat. Tyhlety věci můžou jít docela dobře ruku v ruce, možná dokonce ZP bude podmíněn práv přímou demokracií, protože jak znám naše politiky, do takových "komoušských" se pouštět nebudou :D

Ano, ZP je částka, která bude přisouzena každému jedinci bez jakýchkoliv podmínek. Čili třeba od 18 let by se vyplácela plná částka ZP, do 18 let poměrná částka (třeba rodičům). Jak zajistit ZP, tedy finančně? No, asi to bude multizdrojové financování ZP. Co se mi zdá jako elegantní jeden zdroj, je například zdanění strojové práce, tedy práce, co je dnes dělána strojově (za pomocí strojů), která dřív zaměstnávala lidi. Jak známo, dnes je zdaněna lidská práce a nepochopitelně strojová nikoliv. Proto taky dochází k "zefektivňování" výroby a propouštění lidí, kteří jsou jaksi ne tolik produktivní jako třeba kombajn :D

Hele Kaliku tendence danit cokoli už tady byly, nevím zda víš, že v Anglii byla třeba daň z komínu, dasň z okapového svodu či daň ze dveří vetších jak 120 cm....
Kaliku a ty si jako myslíš, že ten kombajn se bez strojníka pohne a to pole poseká, vymlátí a pod.? Nebo že ten soustruh se roztočí a tu klikovku do auta či lauf od děla vytočí sám? Tady jsi tak trochu hodně za hranicí tenkého ledu, vrať se zpět prosímtě k ZP. Já vím je to obludné kam až se dá a budeš muset dostat, ale tudy cesta zatím nevede, nemáš vydefinováno jak co to je ZP a co z toho bude hrazeno, jak nastavit to aby z toho měli všichni svou slůj, krb a neumřely hladem. Zda ZP bude ve společnosti se zastupitelskou či přímo demokracií je až to skutečně druhé řešení né-li až to poslední.

Pisatel — 4. 8. 2010 7:41

BB napsal(a):

Daphné napsal(a):

KALIK napsal(a):

Co se mi zdá jako elegantní jeden zdroj, je například zdanění strojové práce, tedy práce, co je dnes dělána strojově (za pomocí strojů), která dřív zaměstnávala lidi. Jak známo, dnes je zdaněna lidská práce a nepochopitelně strojová nikoliv. Proto taky dochází k "zefektivňování" výroby a propouštění lidí, kteří jsou jaksi ne tolik produktivní jako třeba kombajn :D

Kaliku, myslíš třeba zdanění počítačů? To by se počítalo, místo kolika lidí zastane práci, a pak se to zdanilo? Jak bys to určil, ten počet lidí? Jak bys určil výši daně? Měl by třeba server vyšší daň než ten kombajn, páč zastane práci celkem velkého množství lidí? To by byl panečku úřad plný lidí, který by stanovoval daň z každého stroje, každého strojního výkonu.....

Kaliku omlouvám se, ale nedá mi to :D  :D  :  muselo by se zřídit další ministerstvo na oceňování strojové práce s bandou odborníků a k tomu i kontrolní úřad ....  celé by se to tím zjednodušilo a výnosy z daní za tuto stojovou práci by se použily na provoz tohoto ministerstva a úředníků  :D :D:D:D  promiň, promiň už mizím ... jdu vzít koupel   :kapitulation:  :kapitulation:

Se hlavně neutop při koupeli.... P.S. nechceš vydrbat zádíčka či něco jiného při koupeli :)?
Ale holka ono je to jaksi to co tu Kalik v oblasti danění něčeho zvané strojová práce úplně zbytečné.
To by musel danit i takové věci jako je kladívko, pilník, či motorová pila pro lesního dělníka. A ještě tu má další problém, zda by se danila ona "strojová" práce či technika, pokud bych tu motorovou pilu měl pro svou potřebu a zda by ch musel platit bnějakou daň kdybych staré nemocné soudce jí pořezal nějaký ten strom na palivo. Jak je poznamenámo Kalikovi z dobré myslšenky se zjevili démoni. Dodám, že úplně zbytečně.
Kaliku zpět k ZP tahle cesta je fakt slepá, stroj bez lidské obsluhy byť je zatím sebe víc sofistikovaný nic pokud mu nedáš impuls od tvora zvaného člověk nic ale opravdu nic nevyrobí. Jo až se japoncům podaří opravu vyrobit sen Karla Čapka tedy "robota" který oprvdu bude nás obsluhovat pak pak ano pak tahle práce bude muset být nějak ohodnocena a současně i daněna. Zatím ty stroje bez lidského prstíku nic sami o sobě nevyrobí.

Pisatel — 4. 8. 2010 7:47

mia napsal(a):

Tak po čase s potěšením sleduju, jak Kalikův sen o dokonalém světě nabývá povážlivých trhlin...:lol::lol:
Budeš muset zabrat hochu a dopilovat to...:reta:

Tak tohle fakt miluji. Sedět prstíky dělat kolotoč a když se někomu něco nepovede se ještě smát, takové fakt miluji. A cos udělala ty? Čím jsi přispěla do zvelebení sebe a společnosti ty sama? Smíchem?, promiň to je pouze k pláči a politovat tvé ego, které místo pomoci se jinému směje. Čekat v zároží na zisk, plout bez námahy jak se říká s proudem a ještě se smát, tací bohužel v novém systému nejenže neuspějí, ale vůbec se do něho nedostanou a věř čas změny všech je za dveřmi, tak šup ze židle odlož pilník na nehtíky a začít makat. :reta: Na rozdíl od Kálika jsi ta poslední v zadu, Kalik už maká.

Blossom — 4. 8. 2010 8:38

Pisatel napsal(a):

mia napsal(a):

Tak po čase s potěšením sleduju, jak Kalikův sen o dokonalém světě nabývá povážlivých trhlin...:lol::lol:
Budeš muset zabrat hochu a dopilovat to...:reta:

Tak tohle fakt miluji. Sedět prstíky dělat kolotoč a když se někomu něco nepovede se ještě smát, takové fakt miluji. A cos udělala ty? Čím jsi přispěla do zvelebení sebe a společnosti ty sama? Smíchem?, promiň to je pouze k pláči a politovat tvé ego, které místo pomoci se jinému směje. Čekat v zároží na zisk, plout bez námahy jak se říká s proudem a ještě se smát, tací bohužel v novém systému nejenže neuspějí, ale vůbec se do něho nedostanou a věř čas změny všech je za dveřmi, tak šup ze židle odlož pilník na nehtíky a začít makat. :reta: Na rozdíl od Kálika jsi ta poslední v zadu, Kalik už maká.

Tak tohle je docela vtipné psaní, zejména od člověka, který většinu svých příspěvků prokládá hláškami, že on nedělá vůbec nic, jen se (údajně ;) )  houpe  v houpací síti,  a maximálně tak (údajně ;) ) pozoruje snědé kreolky kolem sebe na pláži....:vissla:

A jak se projevuje to, že "Kalik už maká" ? No, jestli tím jeho makáním myslíš psaní vizí a představ na net, tak jen podle počtu příspěvků na toto téma je Kalik tady ten největší pracant... :D

Pisatel — 4. 8. 2010 8:58

Blossom napsal(a):

Tak tohle je docela vtipné psaní, zejména od člověka, který většinu svých příspěvků prokládá hláškami, že on nedělá vůbec nic, jen se (údajně ;) )  houpe  v houpací síti,  a maximálně tak (údajně ;) ) pozoruje snědé kreolky kolem sebe na pláži....:vissla:

A jak se projevuje to, že "Kalik už maká" ? No, jestli tím jeho makáním myslíš psaní vizí a představ na net, tak jen podle počtu příspěvků na toto téma je Kalik tady ten největší pracant... :D

Víš kotě, nejenže mám věk kdy se mi na kolenou mohou houpat a už i houpou moji vnuci a vnučky, ale kdy sám se mohu a houpu na houpací síti, popíjím koňskou moč a mám fůru volných dnů. Typuji tě, že v době, kdy jsem měl pod sebou kupu lidí, jsi chodila do základní školy možná tak do první v reálce.
Ono tak ani nejde o to, zda maká někde někdo u stroje, či pod bičem otrokáře, nebo dumá nad tím, aby se lidi měli lépe. Dle tebe byl Sokrates, či Platón ti co nemakali? A jeje zas další co vidí svět jen přes ten svůj nos. Ano netřeba filozofů, netřeba herců, netřeba politiků, netřeba důchodců, netřeba moudrých, kteří rukama nepracují šupo do pytle s nima a pod pevností If do moře shodit.
Chci tě vidět, za takových 20 let až se ti aspoň přiblíží ten věk co mám já zda nebudeš jak se říkat na stará kolena, tady hledat právě písmenka od Kalika a dumat nad tím, zda ten kluk neměl už tenkrát část pravdy, či už vzpomínat na toho co tu po kreolkách a mulatkách koukal, koňskou moč pil a houpal se v síti. Ono jak se říká, nejen chlebem živ je člověk.

mia — 4. 8. 2010 9:29

Pisatel napsal(a):

mia napsal(a):

Tak po čase s potěšením sleduju, jak Kalikův sen o dokonalém světě nabývá povážlivých trhlin...:lol::lol:
Budeš muset zabrat hochu a dopilovat to...:reta:

Tak tohle fakt miluji. Sedět prstíky dělat kolotoč a když se někomu něco nepovede se ještě smát, takové fakt miluji. A cos udělala ty? Čím jsi přispěla do zvelebení sebe a společnosti ty sama? Smíchem?, promiň to je pouze k pláči a politovat tvé ego, které místo pomoci se jinému směje. Čekat v zároží na zisk, plout bez námahy jak se říká s proudem a ještě se smát, tací bohužel v novém systému nejenže neuspějí, ale vůbec se do něho nedostanou a věř čas změny všech je za dveřmi, tak šup ze židle odlož pilník na nehtíky a začít makat. :reta: Na rozdíl od Kálika jsi ta poslední v zadu, Kalik už maká.

Miláčku, poněkud si pleteš pojmy s dojmy. Čím jsem přispěla společnosti já? Tak třeba tím, že od skončení školy pro tu společnost pracuju, po mateřské šup po půl roce zase do práce, žádné válení se na pracáku. Taky třeba tím, že jsem vychovala 3 děti, z toho 2 vysokoškolsky vzdělané, všechny se úspěšně zařazují do života a již budují zase své rodiny. A taky tím, že stále pracuju se svým mužem v naší rodinné firmě (a to si piš, že docela fest) a předpokládám, že tak budu činit ještě někdy ve svých 70, protože nás to a/baví, za b/živí a nečekám od té společnosti, jíž jsem řekla bych docela platným členem, žádný velký důchod, tudíž spoléhám raději sama na sebe. A pokud si po večerech u televize piluju nehtíky, tak po tom je Ti kulové, protože si je piluju za své. Co se týká mého ega, to si piš, že jsme se sebou vzájemně docela spokojení.

A že se směju těm Kalikovým bájným vizím? To se přece musí smát každý soudný člověk. I když asi je začnu podporovat :D, protože až si Kalik založí ten svůj dokonalý Kalikstán, naleze mu tam každý, komu se nechce makat, hlavně entita našich snědších spoluobčanů, kteří se mu tam pěkně pomnoží a samozřejmě ho budou za to do nebe vynášet :lol: No a my ostatní přízemní pracující a pohádce o pečených holubech nevěřící se jich aspoň zbavíme, založíme si zase svoji společnost a všichni můžeme být spokojení, ne? Věřím, že se na zemi najde místo pro oba tábory. A zkus hádat, jak to kde dopadne :lol::lol:.

BB — 4. 8. 2010 9:38

Pisateli, dík za nabídku :D .
Taky bych to s tou daní na strojovou práci neviděla .... jednak by se to těžko kontrolovalo a jednak  by se tím ještě víc zkomplikovala už teď  naše šílená daňová soustava.  Dovedeš si představit, jak by se zase posílilo výkaznictví ? To by se musela každá hodina strojové práce někde zapisovat, pak někde souhrně ( měsíčně, čtvrtletně .... ) hlásit na  zvláštních formulářích,  které by se pak  kdesi zakládaly a archivovaly, aby po iks letech mohl  někdo přijít  kontrolovat, jestli na tom a tom stroji bylo  odpracováno přesně tolik hodin a ne víc? A jestli hodiny vykázané a daň  vypočítaná a odvedená souhlasí ( dokaž, že ne nebo jo ) ...
Neee, Kaliku , prosím, daň ze strojové práce neee ... vymysli  lepší zdroje:) vždyť stroj jako takový už je tak zasukovaný  do daní při výrobě, že  už  tím je užitečný a příslušně plní  státní kasu. Nehledě na to, že tu funguje Dépéhá .... tam je zdaněná přidaná hodnota a tudíž  práce jako taková  ... a je-li člověčí nebo  strojová, je celkem fuck ...
Já bych to celé spíš zjednodušila. Jako dřív, když se třeba daň ze mzdy  odvedla jednotně  podle daňové skupiny a stát už si to přerozdělil. Na co tolik zdravotních pojišťoven? Nemyslím si, že by byli  dobrými hospodáři. Stejně  se platí akurát obrovské molochy a mizí tam  miliardy bez užitku. Zbytečná práce -  i s výpočty, evidencí a hlášeními, sociálka taky zvlášť  a všechno musí mít svoje programy, výpočty, evidenci, hlášení, sledování, kontrolu  ....   příliš složité  ....

Pisatel — 4. 8. 2010 13:46

mia napsal(a):

Miláčku, poněkud si pleteš pojmy s dojmy. Čím jsem přispěla společnosti já? Tak třeba tím, že od skončení školy pro tu společnost pracuju, po mateřské šup po půl roce zase do práce, žádné válení se na pracáku. Taky třeba tím, že jsem vychovala 3 děti, z toho 2 vysokoškolsky vzdělané, všechny se úspěšně zařazují do života a již budují zase své rodiny. A taky tím, že stále pracuju se svým mužem v naší rodinné firmě (a to si piš, že docela fest) a předpokládám, že tak budu činit ještě někdy ve svých 70, protože nás to a/baví, za b/živí a nečekám od té společnosti, jíž jsem řekla bych docela platným členem, žádný velký důchod, tudíž spoléhám raději sama na sebe. A pokud si po večerech u televize piluju nehtíky, tak po tom je Ti kulové, protože si je piluju za své. Co se týká mého ega, to si piš, že jsme se sebou vzájemně docela spokojení.

A že se směju těm Kalikovým bájným vizím? To se přece musí smát každý soudný člověk. I když asi je začnu podporovat :D, protože až si Kalik založí ten svůj dokonalý Kalikstán, naleze mu tam každý, komu se nechce makat, hlavně entita našich snědších spoluobčanů, kteří se mu tam pěkně pomnoží a samozřejmě ho budou za to do nebe vynášet :lol: No a my ostatní přízemní pracující a pohádce o pečených holubech nevěřící se jich aspoň zbavíme, založíme si zase svoji společnost a všichni můžeme být spokojení, ne? Věřím, že se na zemi najde místo pro oba tábory. A zkus hádat, jak to kde dopadne :lol::lol:.

:storstark:
Tak třeba tím, že od skončení školy pro tu společnost pracuju - tak to já taky ať jako dělník, tak i jako dopravák, tak i jako právník
po mateřské šup po půl roce zase do práce - bohužel mateřská se na mě nějak nevztahuje
Taky třeba tím, že jsem vychovala 3 děti - no je pravdou, že jen dvě děti, ale taky jsem se zsaloužil o stát
z toho 2 vysokoškolsky vzdělané - nemohu sloužit, jedmu stačí, aby mělo střední a druhé ještě není tak staré aby mělo po VŠ.
pracuju se svým mužem v naší rodinné firmě - nemám rodinou firmu, nemám choti a pak ne všichni mohou mít rodinou firmu, někdo občas musí mít ty "nehodné, co je chrání a zabezpečuje jejich život a živobytí a to nejen v prostoru české kotliny
protože nás to a/baví, za b/živí taky mě to bavilo a baví proto stále něco kutím, a vymýšlím jak do všeho a jak pomoci.
No ono kočko, tak nějak vůbec jsem nemyslel to, že někde nějak pracujeme, ano jsou tací co se i v 15 houpu na židli a rozmařilostí neví co dělat, ale spíš mi šlo o něco ale úplně jiného, a to co jsi pro společnost udělala navíc svých povinností ženy, manželky, matky zaměstnakyně či šéfové, jak jsi tak nějak přispěla do rozvoje společnosti zda nápad na vytvoření skupinky lidí kteří budou zlepšovat životní prostředí a nebo vím já..... Nebo aspoň kloudnou debatou jako tu vede Kalik. Tak to bylo myšleno.

Pisatel — 4. 8. 2010 14:14

BB napsal(a):

Pisateli, dík za nabídku :D .
Taky bych to s tou daní na strojovou práci neviděla .... jednak by se to těžko kontrolovalo a jednak  by se tím ještě víc zkomplikovala už teď  naše šílená daňová soustava.  Dovedeš si představit, jak by se zase posílilo výkaznictví ? To by se musela každá hodina strojové práce někde zapisovat, pak někde souhrně ( měsíčně, čtvrtletně .... ) hlásit na  zvláštních formulářích,  které by se pak  kdesi zakládaly a archivovaly, aby po iks letech mohl  někdo přijít  kontrolovat, jestli na tom a tom stroji bylo  odpracováno přesně tolik hodin a ne víc? A jestli hodiny vykázané a daň  vypočítaná a odvedená souhlasí ( dokaž, že ne nebo jo ) ...
Neee, Kaliku , prosím, daň ze strojové práce neee ... vymysli  lepší zdroje:) vždyť stroj jako takový už je tak zasukovaný  do daní při výrobě, že  už  tím je užitečný a příslušně plní  státní kasu. Nehledě na to, že tu funguje Dépéhá .... tam je zdaněná přidaná hodnota a tudíž  práce jako taková  ... a je-li člověčí nebo  strojová, je celkem fuck ...
Já bych to celé spíš zjednodušila. Jako dřív, když se třeba daň ze mzdy  odvedla jednotně  podle daňové skupiny a stát už si to přerozdělil. Na co tolik zdravotních pojišťoven? Nemyslím si, že by byli  dobrými hospodáři. Stejně  se platí akurát obrovské molochy a mizí tam  miliardy bez užitku. Zbytečná práce -  i s výpočty, evidencí a hlášeními, sociálka taky zvlášť  a všechno musí mít svoje programy, výpočty, evidenci, hlášení, sledování, kontrolu  ....   příliš složité  ....

No vono BB tak nějak co tu se snaží nastínit Kalik onou "strojovou daní" tu už bylo a i je. Víš ono jsou stroje či celé výrobky, které se musí kontrolovat po určitém odporacovaném času. Vem si že takové letadlo, a je jedno zda větroň typu l-13 Blaník a nebo Air Force One i ten blbej Gripen má knihu ve které se zapisuje každé spuštění motoru, a kterého, kolik hodin byl v letu kolik na pojíždění a pod. U strojů které třeba jen nakládají hlínu na auta kolik hodin vrčely a pod. Je mnoho strojů, které mají svoji strojní knihu. ˇVíš ono to tu i tak nějak tohle "strojové ohodnocení bylo" sice nepřímo, ale bylo. Víš v Praglu stála budova a to byl státní plánovací úřad. Jistě svým způsobem zbytečná instituce, nicméně její kolegyně v mnohých záapadních zemích jsou např. Anglie či Francie a mají sice plánovat počty chlebů a kaviáru či kalhotek a košil které ročně ten či onen spotřebuje nicméně je to dobrej podklad pro to kolik čeho orientačně je třeba koupit v komoditách, kolik to podle cen bude stát a za podílu takové strojní a současně stavu personálu může na výdejně zvaný Tesco stát a kolik vlastně si mohou vzít tito prodejci marži. Ono to tak nějak je u nás v regulačním úřadu, ale to je taky o něčem jiném.
Pokud Kalik chce tak nějak ujasnit si a vydefinovat ZP pak tady je první pole nezbytných košů spotřeby, které musí naplnit a vypočíst kolik každý starší 18 let bo chovejme se jako zvířata, tedy po plnoletosti  jdi najdi si byt a starej se o sebe zdejší smečka už tě "nezná" :) bude potřebovat a současně bude každý vědět, že když bude studovat dostane ještě dle tabulky k tomu tolik, a když bude dělat má nárok na takový a takovou mzdu, bo budeou sedět někde dost chudí a bohatí, kteří každý rok dostanou od každého živnostníka od každého človíčka (máme PC a umíme programy a různé harakiri s tím) inofo, že paní Vonásková jako soustružnice u fi. Onfa má hodinovku 98 Kč, pí. Kotoučková u jiné firmy na té samé pozici  a stím samým produktem už 220,- Kč a tak na straně jedné lidi ve státním sektoru na té či oné pozici budou mít tento průměr a pod. ale současně i firmy tak nějak nastaví od samotného šéfa až po poslední uklízečku WC tak nějak sice rozdílné ale přiměřené ohodnocení, mzdy se budou danit nebudou až tak velké daňové úniky a td. Pak najdenou bude i na ZP a další politické libůstky a šlehačky. Jen se podívejte jak tohle bo tam tento neplacený úřad existuje v Anglii až tak moc Anglie v sociální a platové oblasti nepláče či nemá soc. problémy.

KALIK — 4. 8. 2010 19:41

Strojová práce. Mnozí si možná všimli, že lidská práce je regulérně zdaněna a strojová, tedy prováděná stroji nikoliv. Tahle disproporce je právě za tím, že jaksi je výhodnější zaměstnat stroj, než se snažit udělat stroj z člověka, což je dneska realita. Čili v první řadě je třeba diskriminovat lidskou práci. Cesty jsou dvě, buď zrušit zdanění lidské práce nebo zdanit práci strojů. Jelikož první cesta by jako zdroj ZP vedla ke snižujícímu se příjmu, volil bych raději druhou i s tím, že bychom museli nějakým způsobem definovat onu práci strojů pro výpočet oné daně. Je to na delší diskuzi a hledání, ale myslím si, že je to možné i bez přebujelého úřednického aparátu. Přesto zdanění strojové práce by byl ideální zdroj (jeden ze zdrojů) financování ZP. Ono je to nakonec i logické. Mechanizace obecně snižuje potřebu lidské práce. Pro tyhle přebytečné lidi není tím pádem práce (vezmeme-li to v globálu). Nebýt této mechanizace, byla by i práce pro lidi. Tím nezmenšuju hodnotu technického pokroku, naopak. Smysl technického pokroku byl právě v tom usnadnit si (otrockou) práci. Zaměstnávat člověka na tuto práci, když to mnohem lépe zvládne stroj je blbost. Smyslem technického pokroku je osvobození lidí od otrocké práce. Lidský potenciál je naopak vhodně využít na něco, co stroje prostě poskytnout nemohou. Obecně bych to nazval lidskost. Pokud nahradí stroje lidi v oné otrocké práci, co potom s lidmi? O tom je celá polemika o ZP. Pokud tento koncept nepřevezmeme, budeme muset hledat náhradní (pouze náhradní) zdroje financování. Neříkám však, že znám všechny odpovědi. Tohle je na jednoho člověka moc :)

Co se týče námitky servisu apod. je jasné, že nejlepší stroj je takový, který nepotřebuje žádný servis, je levný na pořízení a na provoz. K tomu to směřuje. Nic není ideální a i stroj potřebuje servis a přinejmenším energii, to je jasné. Člověk přinejmenším to samé. Můžeme říci, že je to tedy mezi člověkem a strojem podobné. Nebudu se zabývat vyčíslováním, co je nákladnější :) Přesto je práce lidí zdaněna, strojů nikoliv.

KALIK — 4. 8. 2010 19:48

Co by ZP mělo hradit (minimum):
- levné ubytování - nájem
- přiměřené energie
- přiměřené ošacení
- přiměřená výživa
- základní hygienické prostředky
- MHD

Další návrhy?

Pisatel — 5. 8. 2010 7:30

KALIK napsal(a):

Co by ZP mělo hradit (minimum):
- levné ubytování - nájem
- přiměřené energie
- přiměřené ošacení
- přiměřená výživa
- základní hygienické prostředky
- MHD

Další návrhy?

"A pane králi kolik toho koření do toho vdolku na 4,5 hektaru?," ptá se rádce Atakdále
"Přiměřeně," odpovídá král Já I,
"přiměřeně, přiměřeně,...." zpívá si Atakdále (ve slavné české pohádce, Byl jednou jeden král, rádce v podání Vlasty Buriana)
Kaliku tak tohle se ti podařilo. Vyladil jsi mi příjemný úsměv na tváři.
A dotaz, to "přiměřeně" je jako počet druhů energií, nebo výše dodávek těch energií, šatstva, výživy, nebo přiměřená cena těchto komodit,.....? Co jsou to základní hygienické prostředky?
Kaliku Kaliku, neber to v podobě, že tě chci před zdejší vlčí sebrankou shazovat, mám tě za moudrého muže, který tady převyšuje řadu mudrlantek a hlavně provokatérek a ani v mužské populaci, zde tu a tam přispívající, jsi na vysoké výši. Jenže tímto jsi ...
Jako ten který jsi tu vyprovokoval debatu do které se zapojila i naše vážená debatérka typu Tarasova s poznámkovým blokem jsi tímto právě celou debatu zazdil. Čekal jsem a asi i všechny holky, že máš jasnou představu o tom co pod ZP patří, jak dojdeš k výpočtu tohoto příjmu, jak zabezpečíš jeho adresnost atd atd.
Jsi jak obácený černokabátník Kalousek, který jednou otevřel dvéře od státní kasy a teď se diví, že místo zlata má tam pavučiny. Pamatuji si jeho slavné parlamentní výroky o tom jak stát má a musí podpořit ty malé škudlily jak je nutné tu či onu službu podpořit prostřednitvím daní a státními garancemi, i výroky, že oni ti komunisti uměli dobře zabezpečit stát a dnes když si zlomil ruku u černokabátníků s koštětem v ruce popírá své slova a vrací se k systému, který zde byl před mnoha  a mnoha lety.
No nic si z toho nedělej a zkus začít debatu o ZP znova a lépe.

Pisatel — 5. 8. 2010 7:47

KALIK napsal(a):

Strojová práce. Mnozí si možná všimli, že lidská práce je regulérně zdaněna a strojová, tedy prováděná stroji nikoliv. Tahle disproporce je právě za tím, že jaksi je výhodnější zaměstnat stroj, než se snažit udělat stroj z člověka, což je dneska realita. Čili v první řadě je třeba diskriminovat lidskou práci. Cesty jsou dvě, buď zrušit zdanění lidské práce nebo zdanit práci strojů. Jelikož první cesta by jako zdroj ZP vedla ke snižujícímu se příjmu, volil bych raději druhou i s tím, že bychom museli nějakým způsobem definovat onu práci strojů pro výpočet oné daně. Je to na delší diskuzi a hledání, ale myslím si, že je to možné i bez přebujelého úřednického aparátu. Přesto zdanění strojové práce by byl ideální zdroj (jeden ze zdrojů) financování ZP. Ono je to nakonec i logické. Mechanizace obecně snižuje potřebu lidské práce. Pro tyhle přebytečné lidi není tím pádem práce (vezmeme-li to v globálu). Nebýt této mechanizace, byla by i práce pro lidi. Tím nezmenšuju hodnotu technického pokroku, naopak. Smysl technického pokroku byl právě v tom usnadnit si (otrockou) práci. Zaměstnávat člověka na tuto práci, když to mnohem lépe zvládne stroj je blbost. Smyslem technického pokroku je osvobození lidí od otrocké práce. Lidský potenciál je naopak vhodně využít na něco, co stroje prostě poskytnout nemohou. Obecně bych to nazval lidskost. Pokud nahradí stroje lidi v oné otrocké práci, co potom s lidmi? O tom je celá polemika o ZP. Pokud tento koncept nepřevezmeme, budeme muset hledat náhradní (pouze náhradní) zdroje financování. Neříkám však, že znám všechny odpovědi. Tohle je na jednoho člověka moc :)

Co se týče námitky servisu apod. je jasné, že nejlepší stroj je takový, který nepotřebuje žádný servis, je levný na pořízení a na provoz. K tomu to směřuje. Nic není ideální a i stroj potřebuje servis a přinejmenším energii, to je jasné. Člověk přinejmenším to samé. Můžeme říci, že je to tedy mezi člověkem a strojem podobné. Nebudu se zabývat vyčíslováním, co je nákladnější :) Přesto je práce lidí zdaněna, strojů nikoliv.

Ono Kaliku já ti fakt nevím jak ti jemně sdělit (ono to tu už zaznělo i od holek), že ta práce strojů, je zdaněná a to práve prostřednitvím práce pracujícího lidu ve formě Daně z Přidané hodnoty. Na straně jedné, zapnutej soustruh i když má řídící jednotku bez toho aby u ní stál člobrda nic nezvládne jen udělá ten kroužek nic víc, ale k tomu aby ten kroužek se dal dát a pod je třeba dalšího človíčka.
Navíc Kaliku osobně si myslím, že lidstvu až tak netřeba tolik strojové práce či práce strojů, k čemu vždyť neprovádíme mezigalaktický vývoz zboží a počet lidí na této planetě je jasný a k čemu desítky aut nově vyrobených stojících na obrovských plochách když nejsou kupci, k čemu desítky letadel v Mohavské poušti, kdy na druhé straně jdou do šmelcu a jejich použití v možném konfliktu není reálné neboť den na této poušti to celé éro zlikviduje. K čemu statísíce tun rajčat  které nikdo nesní, k čemu letecké dovozy květin z afriky když stejnak zvadnou někde v zastrčeném květinářství. Problém všeho je dle mě v nadprodukci, ve špatně nastaveném přístupu k ekonomice, která dle oceněných odborníků nobelovkama a dalšíma plaketama musí RÚST a RÚST, at to stojí co to stojí. Si vem třeba to jak se v Česku budují solární a větrné elektrárny. A jsem zpět u kalouska. Ten horoval pro to aby stát zadotoval výstavbu těchto "obnovitelných" zdrojů energie, Cena KW je okolo 80 halířů, a současńě poskytoval všem "přiměřený zisk", ale díky dani z obnovitelna máš KW za 3 kačky a je jedno zda u České či Eonu či jiného výrobce. Při cenách které stojí u tohoto zdroje energie a státem garantovné ceny na 20 let ten kdo si postaví tuto elekrárnu již od 5 roku jen rejžuje.Jo Kaliku ano zde máš možná pravdu ale i tak do daně ze srtojní (ano máš pravdu tohle není strojní výroba) to touto cestou nepůjde.

KALIK — 5. 8. 2010 8:43

Pisatel napsal(a):

"A pane králi kolik toho koření do toho vdolku na 4,5 hektaru?," ptá se rádce Atakdále
"Přiměřeně," odpovídá král Já I,
"přiměřeně, přiměřeně,...." zpívá si Atakdále (ve slavné české pohádce, Byl jednou jeden král, rádce v podání Vlasty Buriana)
Kaliku tak tohle se ti podařilo. Vyladil jsi mi příjemný úsměv na tváři.
A dotaz, to "přiměřeně" je jako počet druhů energií, nebo výše dodávek těch energií, šatstva, výživy, nebo přiměřená cena těchto komodit,.....? Co jsou to základní hygienické prostředky?
Kaliku Kaliku, neber to v podobě, že tě chci před zdejší vlčí sebrankou shazovat, mám tě za moudrého muže, který tady převyšuje řadu mudrlantek a hlavně provokatérek a ani v mužské populaci, zde tu a tam přispívající, jsi na vysoké výši. Jenže tímto jsi ...
Jako ten který jsi tu vyprovokoval debatu do které se zapojila i naše vážená debatérka typu Tarasova s poznámkovým blokem jsi tímto právě celou debatu zazdil. Čekal jsem a asi i všechny holky, že máš jasnou představu o tom co pod ZP patří, jak dojdeš k výpočtu tohoto příjmu, jak zabezpečíš jeho adresnost atd atd.
Jsi jak obácený černokabátník Kalousek, který jednou otevřel dvéře od státní kasy a teď se diví, že místo zlata má tam pavučiny. Pamatuji si jeho slavné parlamentní výroky o tom jak stát má a musí podpořit ty malé škudlily jak je nutné tu či onu službu podpořit prostřednitvím daní a státními garancemi, i výroky, že oni ti komunisti uměli dobře zabezpečit stát a dnes když si zlomil ruku u černokabátníků s koštětem v ruce popírá své slova a vrací se k systému, který zde byl před mnoha  a mnoha lety.
No nic si z toho nedělej a zkus začít debatu o ZP znova a lépe.

No Pisateli, už několikrát jsem říkal, že všechny odpovědi opravdu neznám a co se týče ZP tak už vůbec ne. Pokud ná tahleta debata o ZP mít nějaký význam, tak se musí debatovat konstruktivně typu jeden přidá to, druhý ono. Jestli ode mě čekáš přesné propočty, kolik by měl ZP dělat a jak to financovat, tak tě asi zklamu. Já tu pouze diskutuji o možnostech a dávám návrhy. Shodit je umí s prominutím každej blb :)

Pár poznámek, pokud jde o ty energie, tím se myslí energie (elektřina, teplo) + média (jako voda). Jo, chápu, tys chtěl přesně vědět, že třeba 10 kWh elektřiny/měs a 100 l vody/měs :) Hele, Pisateli, navrhni něco, nevez se jen :)

KALIK — 5. 8. 2010 8:54

Pisatel napsal(a):

KALIK napsal(a):

Strojová práce. Mnozí si možná všimli, že lidská práce je regulérně zdaněna a strojová, tedy prováděná stroji nikoliv. Tahle disproporce je právě za tím, že jaksi je výhodnější zaměstnat stroj, než se snažit udělat stroj z člověka, což je dneska realita. Čili v první řadě je třeba diskriminovat lidskou práci. Cesty jsou dvě, buď zrušit zdanění lidské práce nebo zdanit práci strojů. Jelikož první cesta by jako zdroj ZP vedla ke snižujícímu se příjmu, volil bych raději druhou i s tím, že bychom museli nějakým způsobem definovat onu práci strojů pro výpočet oné daně. Je to na delší diskuzi a hledání, ale myslím si, že je to možné i bez přebujelého úřednického aparátu. Přesto zdanění strojové práce by byl ideální zdroj (jeden ze zdrojů) financování ZP. Ono je to nakonec i logické. Mechanizace obecně snižuje potřebu lidské práce. Pro tyhle přebytečné lidi není tím pádem práce (vezmeme-li to v globálu). Nebýt této mechanizace, byla by i práce pro lidi. Tím nezmenšuju hodnotu technického pokroku, naopak. Smysl technického pokroku byl právě v tom usnadnit si (otrockou) práci. Zaměstnávat člověka na tuto práci, když to mnohem lépe zvládne stroj je blbost. Smyslem technického pokroku je osvobození lidí od otrocké práce. Lidský potenciál je naopak vhodně využít na něco, co stroje prostě poskytnout nemohou. Obecně bych to nazval lidskost. Pokud nahradí stroje lidi v oné otrocké práci, co potom s lidmi? O tom je celá polemika o ZP. Pokud tento koncept nepřevezmeme, budeme muset hledat náhradní (pouze náhradní) zdroje financování. Neříkám však, že znám všechny odpovědi. Tohle je na jednoho člověka moc :)

Co se týče námitky servisu apod. je jasné, že nejlepší stroj je takový, který nepotřebuje žádný servis, je levný na pořízení a na provoz. K tomu to směřuje. Nic není ideální a i stroj potřebuje servis a přinejmenším energii, to je jasné. Člověk přinejmenším to samé. Můžeme říci, že je to tedy mezi člověkem a strojem podobné. Nebudu se zabývat vyčíslováním, co je nákladnější :) Přesto je práce lidí zdaněna, strojů nikoliv.

Ono Kaliku já ti fakt nevím jak ti jemně sdělit (ono to tu už zaznělo i od holek), že ta práce strojů, je zdaněná a to práve prostřednitvím práce pracujícího lidu ve formě Daně z Přidané hodnoty. Na straně jedné, zapnutej soustruh i když má řídící jednotku bez toho aby u ní stál člobrda nic nezvládne jen udělá ten kroužek nic víc, ale k tomu aby ten kroužek se dal dát a pod je třeba dalšího človíčka.
Navíc Kaliku osobně si myslím, že lidstvu až tak netřeba tolik strojové práce či práce strojů, k čemu vždyť neprovádíme mezigalaktický vývoz zboží a počet lidí na této planetě je jasný a k čemu desítky aut nově vyrobených stojících na obrovských plochách když nejsou kupci, k čemu desítky letadel v Mohavské poušti, kdy na druhé straně jdou do šmelcu a jejich použití v možném konfliktu není reálné neboť den na této poušti to celé éro zlikviduje. K čemu statísíce tun rajčat  které nikdo nesní, k čemu letecké dovozy květin z afriky když stejnak zvadnou někde v zastrčeném květinářství. Problém všeho je dle mě v nadprodukci, ve špatně nastaveném přístupu k ekonomice, která dle oceněných odborníků nobelovkama a dalšíma plaketama musí RÚST a RÚST, at to stojí co to stojí. Si vem třeba to jak se v Česku budují solární a větrné elektrárny. A jsem zpět u kalouska. Ten horoval pro to aby stát zadotoval výstavbu těchto "obnovitelných" zdrojů energie, Cena KW je okolo 80 halířů, a současńě poskytoval všem "přiměřený zisk", ale díky dani z obnovitelna máš KW za 3 kačky a je jedno zda u České či Eonu či jiného výrobce. Při cenách které stojí u tohoto zdroje energie a státem garantovné ceny na 20 let ten kdo si postaví tuto elekrárnu již od 5 roku jen rejžuje.Jo Kaliku ano zde máš možná pravdu ale i tak do daně ze srtojní (ano máš pravdu tohle není strojní výroba) to touto cestou nepůjde.

Pisateli, tady opravdu nechápeš. Strojová práce není zdaněna tak, jako práce lidí. Má snad stroj nějakou daň z příjmu? A že nepotřebujem stroje. No jistě, nepotřebujem. Můžeme zase všechno dělat ručně :)

KALIK — 5. 8. 2010 9:03

Co se týče oněch lidí, co jsou potřeba ke strojům. Ano Pisateli, zatím potřeba lidé jsou (ke strojům). Ale srovnej, dříve muselo jedno políčko obdělávat kolik lidí? Kolik času jim to zabralo jak velké pole, kolik práce to bylo? Dneska na tu samou práci stačí jeden člověk se stroji tolik se jistě nenadře. Co ale s těmi lidmi, co dřív dělali na tom poli? Už chápeš?

dcera2 — 5. 8. 2010 9:08

Pisatel napsal(a):

..... Nebo aspoň kloudnou debatou jako tu vede Kalik. Tak to bylo myšleno.

Prosím o vysvětlení, čím je Kalikova debata "kloudnější" než příspěvky Mie, BB, Blossom, Daphné či jiných... nebo snad pro tohle:

Tak po čase s potěšením sleduju, jak Kalikův sen o dokonalém světě nabývá povážlivých trhlin...
Budeš muset zabrat hochu a dopilovat to...

?

KALIK — 5. 8. 2010 9:21

dcero2, ano, tohleto je chat, každej si tu může říct, co chce. Je ovšem na každém, jestli to bude i číst :D

Pisatel — 5. 8. 2010 9:33

KALIK napsal(a):

No Pisateli, už několikrát jsem říkal, že všechny odpovědi opravdu neznám a co se týče ZP tak už vůbec ne. Pokud ná tahleta debata o ZP mít nějaký význam, tak se musí debatovat konstruktivně typu jeden přidá to, druhý ono. Jestli ode mě čekáš přesné propočty, kolik by měl ZP dělat a jak to financovat, tak tě asi zklamu. Já tu pouze diskutuji o možnostech a dávám návrhy. Shodit je umí s prominutím každej blb :)

Pár poznámek, pokud jde o ty energie, tím se myslí energie (elektřina, teplo) + média (jako voda). Jo, chápu, tys chtěl přesně vědět, že třeba 10 kWh elektřiny/měs a 100 l vody/měs :) Hele, Pisateli, navrhni něco, nevez se jen :)

Ono Kaliku, zas ti řeknu jedno, na rozdíl od zde některých prsících se dam, jak se zasloužili o stát, toto netvrdím, i když asi možná kouskem snad ano (i když jsou takové, co to jak a čím neberou :-( ), ale ne zas tak abych to mohl tady jako velký guru či boží slovo hlásat.
Na rozdíl od tebe já mám svůj vrchol života za sebou a dnes si už užívám toho co jsem prožil či co si tak nějak i zařídil. Teď je to na Vás mladech s novými názory a moudry. Je to váš život, vaše názory na to jak a kam se má společnost ubrat. Nám starým jste to svým způsobem sebrali vždy nějakou revolucí, změnou či populismem, revoluce mládí vzdor vůči starému :) . Ano tak nějak se vezeme s váma a tak nějak se jen koukáme jak hluboko nebo jak vysoko nás to do toho penálu zasune. Na rady starších nedbáte ať už oni "mladí" ve Strakovce či jinde.
Na rozdíl od některých dam zde přispívajících, které rozhlašují, že máš makat na sobě (jedině tak v pěstění a péči o tělo, hlavně její :) ) karty jsou na stole a záleží zda chceš jen uhrát durch a nebo královskou hru.
Tak nějak jsme se snažili Vám dát společenské moudro, které mozí zahodili s tím, že jsou moudřejší spíš vyčůra***. Když Vám naznačujeme, že tudy cesta nevede pak hned "nevez se a dej radu, navrhni". Ono Kaliku, je hezké jít bez odpovědnosti do debaty. Pokud se to daří a netřeba odpovědnosti se dobře diskutuje či i koná, ale když pak má padnout to zásadní, tak to né já, to on, a ještě ukázat prstem na někoho. Jo život opravdu není o tom mluvit či konant bez odpovědnosti. Šel jsi do debaty s s myšlenkou a když jsi sám zjistil, že je nad tvé možnosti, místo hrdinského přiznání "tak tohle už je nad mou kapacitu...", jsi odpovědnost hodil na jiné, konkrétně na mě starce v houpací síti.

Vím že píšu kostrbatě, mnohdy moudra jsou zasuta v dlouhých a jako by nic neříkajícíh až článcích, ale dával jsem ti nápovědy, cestu tu a tam umetal, tu a tam rovnal, či dával kontrolní otázky či sám tě zastavil, abys do oné slepé uličky nelezl. A najednou mě postavíš do role přispěj do debaty. Ale já debatoval, a debatuji návody dávám... Fakt, ale věř že na zlatém tácu ti to "božské moudro" nepřinesu a nedám, (jednak ho nemám), ale hlavně bez práce a složitých výpočtů a dlouhého dumání to nejde. Věř, že jsi začal správně, jen jsi to vše vzdal po prvním "tytyty" což ještě není ani zatím o odmítnutí daného projektu tedy myšlenky. Tak se sakra chlape oklepej a začni tam kde jsi skončil. Škarohlýdy a jiné posměváčky odzbrojíš jen tím, že jim to nadáš moudrem a hloubkou myšlenky. Věř, že Zklamča i ten petr teď dumá nad tím jak by k onomu ZP mohli dojít a "nehnout ani prstíkem". Bohužel ti jsou zaciklení ta v amarounech a hledáním informací po netu na každého z nás, co naděláš ona to má za fetiš a Petr jak si přitom uchovat své majetky ...
Tak hlavu vzhůru mladej, cesta k dokonalé společnosti je cestou trnitu, koukni třeba na Krista, jenž trnitou cestu ke slávě své a svých myšlenek si zvolil nebo na Budhu, jenž aby se stal osvíceným svůj majetek rozdal kolemjdoucím.

Pisatel — 5. 8. 2010 9:37

KALIK napsal(a):

Pisateli, tady opravdu nechápeš. Strojová práce není zdaněna tak, jako práce lidí. Má snad stroj nějakou daň z příjmu? A že nepotřebujem stroje. No jistě, nepotřebujem. Můžeme zase všechno dělat ručně :)

A co bude dělat stroj s DPH? :vissla:
No dobrá, co tedy takto (úvaha) co stroj bez rozdílu čím je se k výrobku stanoveje dalších 5% DPH ze strojní výroby? Co se stane? Výrobek o oněch 5% podraží, člověk pracovník ale o dalších 5% peněz nedostane a tak výrobek se stane neprodejný tedy svým způsobem neúčelným a tedy pak výrobce krachne a celá strojní DPH je na co Kaliku...?

Pisatel — 5. 8. 2010 9:54

KALIK napsal(a):

Co se týče oněch lidí, co jsou potřeba ke strojům. Ano Pisateli, zatím potřeba lidé jsou (ke strojům). Ale srovnej, dříve muselo jedno políčko obdělávat kolik lidí? Kolik času jim to zabralo jak velké pole, kolik práce to bylo? Dneska na tu samou práci stačí jeden člověk se stroji tolik se jistě nenadře. Co ale s těmi lidmi, co dřív dělali na tom poli? Už chápeš?

No jo, tak nějak si Kaliku s tebou připadám dost divně. Ta práce jako taková se nezměnila není jiná, pořád je to na tom poli o zorat, pohnojit, uvláčet, zasít, pokosit, vymlátit, slámu posbýrat, a stále do kola. Ano dřív jsme tak nějak měli každej své "4 kořenáče" a ty jsme obdělávali, nakonec někteří zjistili, že dřív umí dělat dřevo a za to pořádí to obilí tak vznikl směnný obchod.... Ale najdenou přišel kdosi moudrej a řekl efektivitu a výkonnost a zisk a najednou nastal ten šrumec a tak řada zemědělských "dělníků" nebo i samostaných zemědělců se sdružila a místo aby šlo polem 10 kosáků jede jeden trktor či kombajn a ten druhej kosák vozí zas to vymlácené obilí, další ten kombajn umí opravit, další k romu shání díly a tak byť jhe na tom poli vidět jen jeden řidič krásného zeleno hnědo oranžového klimatizovaného kombajnu tak těch další 9 dělá na něj nekde v pozadí. Takže oni se nám lidi tak nějak neztratili, naopak aby jsme měli přehled kolik těch kombajnů a jak dlouho nám kde dělá a mohli tak na burze obilní komodity získat svůj zisk (často bezpranej) a tím všem zdražit chléb náš vezdejší jen jim tak nějak odebrali kosy a... Už chápeš?

KALIK — 5. 8. 2010 10:11

Pisatel napsal(a):

Ono Kaliku, zas ti řeknu jedno, na rozdíl od zde některých prsících se dam, jak se zasloužili o stát, toto netvrdím, i když asi možná kouskem snad ano (i když jsou takové, co to jak a čím neberou :-( ), ale ne zas tak abych to mohl tady jako velký guru či boží slovo hlásat.
Na rozdíl od tebe já mám svůj vrchol života za sebou a dnes si už užívám toho co jsem prožil či co si tak nějak i zařídil. Teď je to na Vás mladech s novými názory a moudry. Je to váš život, vaše názory na to jak a kam se má společnost ubrat. Nám starým jste to svým způsobem sebrali vždy nějakou revolucí, změnou či populismem, revoluce mládí vzdor vůči starému :) . Ano tak nějak se vezeme s váma a tak nějak se jen koukáme jak hluboko nebo jak vysoko nás to do toho penálu zasune. Na rady starších nedbáte ať už oni "mladí" ve Strakovce či jinde.
Na rozdíl od některých dam zde přispívajících, které rozhlašují, že máš makat na sobě (jedině tak v pěstění a péči o tělo, hlavně její :) ) karty jsou na stole a záleží zda chceš jen uhrát durch a nebo královskou hru.
Tak nějak jsme se snažili Vám dát společenské moudro, které mozí zahodili s tím, že jsou moudřejší spíš vyčůra***. Když Vám naznačujeme, že tudy cesta nevede pak hned "nevez se a dej radu, navrhni". Ono Kaliku, je hezké jít bez odpovědnosti do debaty. Pokud se to daří a netřeba odpovědnosti se dobře diskutuje či i koná, ale když pak má padnout to zásadní, tak to né já, to on, a ještě ukázat prstem na někoho. Jo život opravdu není o tom mluvit či konant bez odpovědnosti. Šel jsi do debaty s s myšlenkou a když jsi sám zjistil, že je nad tvé možnosti, místo hrdinského přiznání "tak tohle už je nad mou kapacitu...", jsi odpovědnost hodil na jiné, konkrétně na mě starce v houpací síti.

Vím že píšu kostrbatě, mnohdy moudra jsou zasuta v dlouhých a jako by nic neříkajícíh až článcích, ale dával jsem ti nápovědy, cestu tu a tam umetal, tu a tam rovnal, či dával kontrolní otázky či sám tě zastavil, abys do oné slepé uličky nelezl. A najednou mě postavíš do role přispěj do debaty. Ale já debatoval, a debatuji návody dávám... Fakt, ale věř že na zlatém tácu ti to "božské moudro" nepřinesu a nedám, (jednak ho nemám), ale hlavně bez práce a složitých výpočtů a dlouhého dumání to nejde. Věř, že jsi začal správně, jen jsi to vše vzdal po prvním "tytyty" což ještě není ani zatím o odmítnutí daného projektu tedy myšlenky. Tak se sakra chlape oklepej a začni tam kde jsi skončil. Škarohlýdy a jiné posměváčky odzbrojíš jen tím, že jim to nadáš moudrem a hloubkou myšlenky. Věř, že Zklamča i ten petr teď dumá nad tím jak by k onomu ZP mohli dojít a "nehnout ani prstíkem". Bohužel ti jsou zaciklení ta v amarounech a hledáním informací po netu na každého z nás, co naděláš ona to má za fetiš a Petr jak si přitom uchovat své majetky ...
Tak hlavu vzhůru mladej, cesta k dokonalé společnosti je cestou trnitu, koukni třeba na Krista, jenž trnitou cestu ke slávě své a svých myšlenek si zvolil nebo na Budhu, jenž aby se stal osvíceným svůj majetek rozdal kolemjdoucím.

Asi takhle Pisateli, pokud ode mě, jakožto jediného, čekáš ucelenou hotovou koncepci hodnou zavedení do praxe nejlépe ihned, tak toho se nedočkáš a ani takové ambice jsem si zde na tomto chatu nedával :) Je i líto, ale asi tě zklamu :) Publikací na téma ZP je ve světě spousta. Nemá smysl vytvářet něco z nuly, když už to bylo dávno vytvořeno :) Nikoho "zadupávat" do země nemíním. Buď se inspiruje a začne se sám zajímat, nebo myšlenku zavrhne :)

KALIK — 5. 8. 2010 10:16

Pisatel napsal(a):

KALIK napsal(a):

Pisateli, tady opravdu nechápeš. Strojová práce není zdaněna tak, jako práce lidí. Má snad stroj nějakou daň z příjmu? A že nepotřebujem stroje. No jistě, nepotřebujem. Můžeme zase všechno dělat ručně :)

A co bude dělat stroj s DPH? :vissla:
No dobrá, co tedy takto (úvaha) co stroj bez rozdílu čím je se k výrobku stanoveje dalších 5% DPH ze strojní výroby? Co se stane? Výrobek o oněch 5% podraží, člověk pracovník ale o dalších 5% peněz nedostane a tak výrobek se stane neprodejný tedy svým způsobem neúčelným a tedy pak výrobce krachne a celá strojní DPH je na co Kaliku...?

Pisateli, nechápu tvoji úvahu a ani na co vlastně reaguješ.

KALIK — 5. 8. 2010 10:22

Pisatel napsal(a):

KALIK napsal(a):

Co se týče oněch lidí, co jsou potřeba ke strojům. Ano Pisateli, zatím potřeba lidé jsou (ke strojům). Ale srovnej, dříve muselo jedno políčko obdělávat kolik lidí? Kolik času jim to zabralo jak velké pole, kolik práce to bylo? Dneska na tu samou práci stačí jeden člověk se stroji tolik se jistě nenadře. Co ale s těmi lidmi, co dřív dělali na tom poli? Už chápeš?

No jo, tak nějak si Kaliku s tebou připadám dost divně. Ta práce jako taková se nezměnila není jiná, pořád je to na tom poli o zorat, pohnojit, uvláčet, zasít, pokosit, vymlátit, slámu posbýrat, a stále do kola. Ano dřív jsme tak nějak měli každej své "4 kořenáče" a ty jsme obdělávali, nakonec někteří zjistili, že dřív umí dělat dřevo a za to pořádí to obilí tak vznikl směnný obchod.... Ale najdenou přišel kdosi moudrej a řekl efektivitu a výkonnost a zisk a najednou nastal ten šrumec a tak řada zemědělských "dělníků" nebo i samostaných zemědělců se sdružila a místo aby šlo polem 10 kosáků jede jeden trktor či kombajn a ten druhej kosák vozí zas to vymlácené obilí, další ten kombajn umí opravit, další k romu shání díly a tak byť jhe na tom poli vidět jen jeden řidič krásného zeleno hnědo oranžového klimatizovaného kombajnu tak těch další 9 dělá na něj nekde v pozadí. Takže oni se nám lidi tak nějak neztratili, naopak aby jsme měli přehled kolik těch kombajnů a jak dlouho nám kde dělá a mohli tak na burze obilní komodity získat svůj zisk (často bezpranej) a tím všem zdražit chléb náš vezdejší jen jim tak nějak odebrali kosy a... Už chápeš?

I tu kosu musel někdo udělat, pravděpodobně kovář, tu tyč taky musel někdo udělat atd. pokud se nevrátíme snad až do pravěku, kdy si každej dělal všechno sám. Myslím si, že není třeba vyhazovat stroje abychom měli plnou zaměstnanost :D Pisateli, tak ještě jednou. Co dělat s přebytečnými lidmi teď? Dát všem pole a ať si udělají sami tu kosu, zasejou, vypěstujou, trakař si udělají sami? Tak si to představuješ? Já tě asi fakt nechápu.

KALIK — 5. 8. 2010 10:24

Piateli, ty, co tu navrhuješ, už tu dávno je, tedy ekonomika služeb, která se hroutí, protože všichni si nemůžou navzájem pucovat boty. Že to nefunguje je zjevné z kolébky tohoto konceptu, USA :)

Pisatel — 5. 8. 2010 10:28

KALIK napsal(a):

Pisatel napsal(a):

KALIK napsal(a):

Pisateli, tady opravdu nechápeš. Strojová práce není zdaněna tak, jako práce lidí. Má snad stroj nějakou daň z příjmu? A že nepotřebujem stroje. No jistě, nepotřebujem. Můžeme zase všechno dělat ručně :)

A co bude dělat stroj s DPH? :vissla:
No dobrá, co tedy takto (úvaha) co stroj bez rozdílu čím je se k výrobku stanoveje dalších 5% DPH ze strojní výroby? Co se stane? Výrobek o oněch 5% podraží, člověk pracovník ale o dalších 5% peněz nedostane a tak výrobek se stane neprodejný tedy svým způsobem neúčelným a tedy pak výrobce krachne a celá strojní DPH je na co Kaliku...?

Pisateli, nechápu tvoji úvahu a ani na co vlastně reaguješ.

Aha ty nevíš :) No přeci na strojní daň :P

Pisatel — 5. 8. 2010 10:31

KALIK napsal(a):

Asi takhle Pisateli, pokud ode mě, jakožto jediného, čekáš ucelenou hotovou koncepci hodnou zavedení do praxe nejlépe ihned, tak toho se nedočkáš a ani takové ambice jsem si zde na tomto chatu nedával :) Je i líto, ale asi tě zklamu :) Publikací na téma ZP je ve světě spousta. Nemá smysl vytvářet něco z nuly, když už to bylo dávno vytvořeno :) Nikoho "zadupávat" do země nemíním. Buď se inspiruje a začne se sám zajímat, nebo myšlenku zavrhne :)

Kaliku ty jsi dobrej, tak já inspirován tebou tu debatuji o Zp a teď mi ještě vynadáš. no asi to zavrhnu, jako fakt neplodnou debatu, neboť tak nějak ZP už tu bylo a tak nějak díky sametu neuspělo :(

Pisatel — 5. 8. 2010 10:36

KALIK napsal(a):

I tu kosu musel někdo udělat, pravděpodobně kovář, tu tyč taky musel někdo udělat atd. pokud se nevrátíme snad až do pravěku, kdy si každej dělal všechno sám. Myslím si, že není třeba vyhazovat stroje abychom měli plnou zaměstnanost :D Pisateli, tak ještě jednou. Co dělat s přebytečnými lidmi teď? Dát všem pole a ať si udělají sami tu kosu, zasejou, vypěstujou, trakař si udělají sami? Tak si to představuješ? Já tě asi fakt nechápu.

A kde máš ty přebytečné lidi? Jak jsem napsal, ne všichni mohou dělat zemědělství a ti po příchodu strojů do zemědělství mohli viditělně pracovat na poli tak přesto, že na poli nejsou jsou svou "jinou" činostzí na tom poli také, tu jako traktorista odvážející zrno, jiný který odváží slámu, další kdo ty "plechové" koně krmí naftou či na co to jezdí" někdo kdo opravuje ty velké nůče a td. Ty zas motáš služby domácnosti s prací na poli. :(

Selima — 5. 8. 2010 18:22

KALIK napsal(a):

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Rezignovanost rovná se smrt (přinejmenším duchovní). Kde není duch, není život, není jedinec, není člověk, ... :) Já pevně věřím, žeš nerezignovala, třeba máš děti, vnoučata atd. Kdo se zlu nepostaví, jako by ho schvaloval :) A ještě jedno. Zlu postačí, když všichni dobří a spravedliví lidé budou mlčet :)

To je ako "Kto neští s nami, ští proti nám!"... :D
Inak, mýliš sa, jedna čečenská utečenkyňa naopak povedala, že zlu je dobré sa postaviť, ale ak človek nemôže konať, je dobré aspoň sa OZVAŤ a o zle rozprávať. A ak aj za to hrozí napr. trest smrti alebo iné, ešte horšie, veci, stačí V MYŠLIENKACH definovať zlo ako zlo. :jojo:

Tohle jsem nepochopil. Můžeš i to nějak víc přiblížit?

Skúsim: Aj myslieť na zlo a definovať si ho ako zlo, aj hovoriť o tom pomáha v istej fáze. To je ako tkaé ezoterické - "Myšlienky formujú dianie"... alebo tak podobne.

Selima — 5. 8. 2010 18:22

KALIK napsal(a):

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Ještě to trochu zlehčím. Nemůžeme čekat, že ze života vyvázneme živí. Tak proč se bát? :D

Lebo môžem zasiahnuť do života DRUHÝCH a na to nemám právo. ;)

To už děláš, smudlo :)

Al snažím sa VEDOME čo najmenej.

Selima — 5. 8. 2010 18:23

Pisatel napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja nemusím nič, len zomrieť. ;) Až uvidím niečo, o čom budem VEDIEŤ, že to je riešenie (reálne, resp. aspoň uskutočniteľné), tak porozmýšľam a možno sa nadchnem a pridám. Dovtedy budem radšej sedět a vézt se, než pomáhať niečomu obludnému a zločineckému, ako prví nadšení komouši, ktorých potom ich "vynález", respektíve moloch, ktorý pomáhali inštalovať, nakoniec zomlel. :jojo:

Máš pravdu že nemusíš nic iba zomreť. Ale zemřít jako zbabelec? Nicméně Selimko a další, co třeba tohle: "Zbabělost je, když víme, co máme dělat, a neděláme to."

No, ja to práve NEVIEM - nie naisto. To je podstata problému, capisci?

Selima — 5. 8. 2010 18:24

Pisatel napsal(a):

KALIK napsal(a):

Selima napsal(a):


To je ako "Kto neští s nami, ští proti nám!"... :D
Inak, mýliš sa, jedna čečenská utečenkyňa naopak povedala, že zlu je dobré sa postaviť, ale ak človek nemôže konať, je dobré aspoň sa OZVAŤ a o zle rozprávať. A ak aj za to hrozí napr. trest smrti alebo iné, ešte horšie, veci, stačí V MYŠLIENKACH definovať zlo ako zlo. :jojo:

Tohle jsem nepochopil. Můžeš i to nějak víc přiblížit?

Tys to nepobral? Já ano, a myslím, že Selimka rezignovala :( Škoda.
Nějak jí a mnohým dalším utíká, že smrt není smrtí, ale jinou formou života. Mnohdy významější.  Ale to je ono, že lpíme na současnosti, neučíme se z minulosti a nehledíme do budoucna.

Neviem, ako ty, ale ja hlavne ŽIJEM prítomnosťou, nezabúdam na minulosť( práve preto som opatrná)  abudúcnosť ponechávam Osudu...

Selima — 5. 8. 2010 18:28

KALIK napsal(a):

Daphné napsal(a):

Kaliku, například o všem hlasovat v referendu? To bychom utratili rozpočet za neustálé volby. Nehledě na to, že laici by rozhodovali tam, kde by bylo potřeba odborníka.
Už vidím, jak by nikde nevedly žádné silnice, bo by si sousedi odhlasovali, že za jejich humny nee, totéž elektrárny - proud jo, ale výroba ne u nás....a plno jiných příkladů.
A přímá demokracie je stejně zneužitelná, jako ta přes volené zástupce.

Ale prd a vořech. Hlavování přes inet. To je jako bys byla v parlamentu a mačkala tlačítka. Odborník? Tys viděla v parlamentu nějaké odborníky? Maximálně jen lobbisty :D Zneužitelná? Víc jak zastupitelská demokracie? Já myslím, že by to bylo lepší jak teď. Stejně všichni politici volí tak, jak se jim řekne, čili žádná změna, když už. Ušetřili bychom děsných peněz za předražený zakázky, za platy a náhrady politiků. Já v tom vidím jen pozitiva. Lidé by se to naučili rychle.

V prípade priamej demokracie by som ja osobne v provm rade prchla a snažila sa tak vymeniť "ľud" alebo "národ". Hoci neviem, KDE by som si polepšila... (U vás tiež nie :reta: ) Totiž, keď si vezmem, ČO si naše dva národy zvolili ako zástupcov(u vás teda možno o dačo lepšie...), tak silne pochybujem, že pri priamej voľbe či priamom rozhodovaní by ich zachvátil prudký nárast inteligencie a volili by rozumne, spravodlivo, uvážlivo, vybalansovane, s ohľadom na záujmy celku a ľudstva ako takého... :supermario:

Selima — 5. 8. 2010 20:27

KALIK napsal(a):

Co by ZP mělo hradit (minimum):
- levné ubytování - nájem
- přiměřené energie
- přiměřené ošacení
- přiměřená výživa
- základní hygienické prostředky
- MHD

Další návrhy?

Nemáš vôbec definované, čo je to LEVNÉ ubytování - znamená to, že rodilého Pražáka donútiš odsťahovať sa do Veverskej Bítýšky, aby sa ušetrilo na nájomnom? Was heisst "přiměřené energie, ošacení, výživa" - primerané ČOMU? Počula som sociálne neprispôsobivú dámu, ako sa sťažuje, že len na mobil dá 5000Sk mesačne - je to podľa teba primerané alebo nie? A prečo? Základní hygienické prostředky - je to aj sprchový gél, alebo len jadrové mydlo? Vložky akej značky? Po holení Pitralon alebo Adidas? :P Atď. etc...

Pisatel — 6. 8. 2010 8:12

Selima napsal(a):

KALIK napsal(a):

Co by ZP mělo hradit (minimum):
- levné ubytování - nájem
- přiměřené energie
- přiměřené ošacení
- přiměřená výživa
- základní hygienické prostředky
- MHD

Další návrhy?

Nemáš vôbec definované, čo je to LEVNÉ ubytování - znamená to, že rodilého Pražáka donútiš odsťahovať sa do Veverskej Bítýšky, aby sa ušetrilo na nájomnom? Was heisst "přiměřené energie, ošacení, výživa" - primerané ČOMU? Počula som sociálne neprispôsobivú dámu, ako sa sťažuje, že len na mobil dá 5000Sk mesačne - je to podľa teba primerané alebo nie? A prečo? Základní hygienické prostředky - je to aj sprchový gél, alebo len jadrové mydlo? Vložky akej značky? Po holení Pitralon alebo Adidas? :P Atď. etc...

Sel, ale já Kalika chápu a myslím, že tohle je dobrá cesta jak by měl vydefinovat výši ZP a současnbě co k tomu musí ten či onen segment státu udělat.
Ono řeknu to tak. Víme, že človíčkovi stačí ta prokletá garzonky, když je sám tedy stačí cca 40m2 tam by se dal dát nájem okolo 1000,-  pak tu máme energie, ty další 1000,- měsíčně, jídlo, no statistický koš říká cca 3-3,500 k tomu ty hygienické a dlší dalších 500,-, když to spočtu tak jsem na nějakých 8 000,- to na ty dení výdaje a jsme na 10 000,-. Tady to vidím jako reálné. Jenže klde sehnat ty byty jak zamezit tomu aby je měli tito lidé a co s tím jak budou pracovat a vydělávat. Ale tím pádem zas tu máme ještě ono kapitalisty sdělované, že nemáme stejnej žaludek a co s dětičkama milionářů? Že nám nepřízpůspobivý budou dál krást a dál chlastat, no dobrá aspoň se prochlastaj do Pelhřimova.
Ono myšlenka ZP je dobrá jen je třeba změnit část struktury chodu státu a systému řízení. Tam jsem chtěl dovíst Kalika.

Daphné — 6. 8. 2010 8:30

Pisatel napsal(a):

Ono myšlenka ZP je dobrá jen je třeba změnit část struktury chodu státu a systému řízení. Tam jsem chtěl dovíst Kalika.

Jenže k tomu je potřeba silnej stát kvůli masivnímu přerozdělování a nezbytné kontrole (páč na zodpovědnost občanů a dobrovolné dodržování úmluv týmiž nejde spoléhat), což zas odporuje jinejm Kalikovejm vizím o tom, že stát má mít co nejmíň moci a budeme vládnout sami, teda my lid.

Blossom — 6. 8. 2010 9:39

Ona myšlenka ZP vypadá dobrá.

A nebo by se to dalo vyjádřit takto:
Myšlenka ZP je dobrá, k jejímu naplnění  je  potřeba jen ;) vyměnit všechny lidi za nějaké uvědomnělejší bytosti. Dokud budou lidé lidmi, tak tato "dobrá" myšlenka nikdy nemůže fungovat.

Úplně stejně jako třeba komunismus:Tem měl také líbivé části, se kterými bych i já souhlasila (kdyby to nebyla utopie) - např. aby na světě nebyla bída, aby nikdo nestrádal...

Jak to dopadlo v praktickém použití komunismu a podobných expedimentů,už z historie víme: Gulagy na Sibiři pro lidi, kteří nesouhlasili, násilné přesuny celých národů z nařízení Stalina, znárodnění půdy a zničení sedláků, takže třeba na Ukrajině, což pár let předtím byla obilnice Evropy, pak umíraly hladem miliony lidí... To vše jsou fakta, bohužel....:(

A jako perfektní sociologickou (nedobrovounou) laboratoř můžete vzít Německo: Po válce to byla jedna zbídačená země. Půlka šla cestou kapitalismu, půlka Sovětským svazem násilně vnucenou cestou socialismu.
Jak vypadalo a jak se lišilo  po 40 letech Západní a Východní Německo, všichni víme. Je to přímo učebnickový příklad takovéhoto expedimentu naplnění zdánlivě "dobré myšlenky". :jojo:

Selima — 6. 8. 2010 13:51

Pisatel napsal(a):

Selima napsal(a):

Nemáš vôbec definované, čo je to LEVNÉ ubytování - znamená to, že rodilého Pražáka donútiš odsťahovať sa do Veverskej Bítýšky, aby sa ušetrilo na nájomnom? Was heisst "přiměřené energie, ošacení, výživa" - primerané ČOMU? Počula som sociálne neprispôsobivú dámu, ako sa sťažuje, že len na mobil dá 5000Sk mesačne - je to podľa teba primerané alebo nie? A prečo? Základní hygienické prostředky - je to aj sprchový gél, alebo len jadrové mydlo? Vložky akej značky? Po holení Pitralon alebo Adidas? :P Atď. etc...

Sel, ale já Kalika chápu a myslím, že tohle je dobrá cesta jak by měl vydefinovat výši ZP a současnbě co k tomu musí ten či onen segment státu udělat.
Ono řeknu to tak. Víme, že človíčkovi stačí ta prokletá garzonky, když je sám tedy stačí cca 40m2 tam by se dal dát nájem okolo 1000,-  pak tu máme energie, ty další 1000,- měsíčně, jídlo, no statistický koš říká cca 3-3,500 k tomu ty hygienické a dlší dalších 500,-, když to spočtu tak jsem na nějakých 8 000,- to na ty dení výdaje a jsme na 10 000,-. Tady to vidím jako reálné. Jenže klde sehnat ty byty jak zamezit tomu aby je měli tito lidé a co s tím jak budou pracovat a vydělávat. Ale tím pádem zas tu máme ještě ono kapitalisty sdělované, že nemáme stejnej žaludek a co s dětičkama milionářů? Že nám nepřízpůspobivý budou dál krást a dál chlastat, no dobrá aspoň se prochlastaj do Pelhřimova.
Ono myšlenka ZP je dobrá jen je třeba změnit část struktury chodu státu a systému řízení. Tam jsem chtěl dovíst Kalika.

Tu nejde o to chápať alebo nechápať Kalika, ale o výšku ZP, chápeme?  Mmch, ak mi nájdeš v Prahe garsónku s nájmom 1000 Czk, tak sa sťahujem! :jojo: Bez srandy... V Prešporku sú ubytovne apod. rozobrané a nájom aj jednej izby(vo väčšom byte, nie garsónky!) nejde pod 170€. To ste teda z lacného kraja, bratia Česi (a Moraváci, Slezania, atď.).

Pisatel — 6. 8. 2010 14:25

Selima napsal(a):

Tu nejde o to chápať alebo nechápať Kalika, ale o výšku ZP, chápeme?  Mmch, ak mi nájdeš v Prahe garsónku s nájmom 1000 Czk, tak sa sťahujem! :jojo: Bez srandy... V Prešporku sú ubytovne apod. rozobrané a nájom aj jednej izby(vo väčšom byte, nie garsónky!) nejde pod 170€. To ste teda z lacného kraja, bratia Česi (a Moraváci, Slezania, atď.).

Kotě, dal jsem příklad, aby Kalik viděl že spolupracuji a tvořím. :)
No a mohu vám za to, že jste první z bývalého státu co platíte nejměkčí měnou na světě :) a na dluhy ostatních si musíte půjčit?

Pisatel — 6. 8. 2010 14:28

Daphné napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Ono myšlenka ZP je dobrá jen je třeba změnit část struktury chodu státu a systému řízení. Tam jsem chtěl dovíst Kalika.

Jenže k tomu je potřeba silnej stát kvůli masivnímu přerozdělování a nezbytné kontrole (páč na zodpovědnost občanů a dobrovolné dodržování úmluv týmiž nejde spoléhat), což zas odporuje jinejm Kalikovejm vizím o tom, že stát má mít co nejmíň moci a budeme vládnout sami, teda my lid.

No ono kočky tak nějak silnej stát kterej fakt šlape je třeba diktatury a diktatura musí být osvícená tedy lidská. To je jediná cesta k bohatství a vládě lidu.

Pisatel — 6. 8. 2010 14:45

Blossom napsal(a):

Ona myšlenka ZP vypadá dobrá.

A nebo by se to dalo vyjádřit takto:
Myšlenka ZP je dobrá, k jejímu naplnění  je  potřeba jen ;) vyměnit všechny lidi za nějaké uvědomnělejší bytosti. Dokud budou lidé lidmi, tak tato "dobrá" myšlenka nikdy nemůže fungovat.

Úplně stejně jako třeba komunismus:Tem měl také líbivé části, se kterými bych i já souhlasila (kdyby to nebyla utopie) - např. aby na světě nebyla bída, aby nikdo nestrádal...

Jak to dopadlo v praktickém použití komunismu a podobných expedimentů,už z historie víme: Gulagy na Sibiři pro lidi, kteří nesouhlasili, násilné přesuny celých národů z nařízení Stalina, znárodnění půdy a zničení sedláků, takže třeba na Ukrajině, což pár let předtím byla obilnice Evropy, pak umíraly hladem miliony lidí... To vše jsou fakta, bohužel....:(

A jako perfektní sociologickou (nedobrovounou) laboratoř můžete vzít Německo: Po válce to byla jedna zbídačená země. Půlka šla cestou kapitalismu, půlka Sovětským svazem násilně vnucenou cestou socialismu.
Jak vypadalo a jak se lišilo  po 40 letech Západní a Východní Německo, všichni víme. Je to přímo učebnickový příklad takovéhoto expedimentu naplnění zdánlivě "dobré myšlenky". :jojo:

Nepřeklapilas Blossom mě ne. Tohle jsem čekal.
No on i ten kapitálismus s demokratickou tváří je utopie, taky odsuzuje a daleko hůř lidi k bídě, násilí jak to co nazýváš komunismus. Proč jsou lidi víc levicovější za kapitalismu než v socialismu? No zkus odpovědět. nemáš proti tomu argument ani odpověď, hru na výtězství voleb  a její pravicový směr tady není argument. Jak se psalo, to že nevyhrála soc, dem, je odmítnutí jejího přístupu a hlavně chování jejich lidí. Ona totiž soc dem. je v podstatě víc pravicovější než ti modří ftáci či topáci s hujerovci dohromady. Vím, že ty Blossoom jsi víc levicovější kapitalista než Petr, a možná levicovější naž já sám. A to je ten problém. Osobně mám stejné dilama, jako sir Winston Churchil, který na otázku co by bylo vhodné pro Anglii za jeho vlády zda komunismus či kapitalismus, odpověděl, Osobně bych chtěl žít v komunismu neboť je to sociálně i materiálně spravedlivá společnost, ale protože jej dnes ještě vytváří hlupáci volím jkapitalismus. Následně aby vyhrál válku a neutopil Anglii v krvy a nezbankrotoval zavedl v Anglii válečný komunismus, némlich ten samý co měl Stalin v Sovětském rusku.Gulagy maskoval dřevorubeckými tábory, násilnou prací v dolech či trestných praporech nasazovaných jako první do bitev. Jo holka znát historii se hodně vyplatí. Ona existuje obdoba slavně neslavného rozkazu stavky č. 10 o nasazování jednotek do prvního sledu. I slovutní američtí historici hodnotí tento rozkaz za oprávněný a správný ve vztahu k obraně vlasti a národa. A že trestné prapory existovaly za druhé sv. i u amíků se ví.

BrenTen — 6. 8. 2010 18:50

Pisatel napsal(a):

Proč jsou lidi víc levicovější za kapitalismu než v socialismu? No zkus odpovědět. nemáš proti tomu argument ani odpověď

Odpověď je velmi jednoduchá. U sousedů za plotem je vždy tráva zelenější a hrušky šťavnatější. Lidé jsou ochotní věřit, že za plotem existuje lepší a spravedlivější svět. My jsme ten "lepší" systém zažili na vlastní kůži, tak ještě budeme nějaký čas imunní.

Pisatel napsal(a):

Ona existuje obdoba slavně neslavného rozkazu stavky č. 10 o nasazování jednotek do prvního sledu. I slovutní američtí historici hodnotí tento rozkaz za oprávněný a správný ve vztahu k obraně vlasti a národa. A že trestné prapory existovaly za druhé sv. i u amíků se ví.

Kde se o těchto věcech můžu dočíst? Je jasné, že za války je nutné nějak řešit situaci zločinců a dezertérů. Jinak by docházelo k paradoxní situaci, že bezúhonní občané by nasazovali životy na frontě, zatímco kriminálníci by přečkali válku v relativním bezpečí ve vězení.

Blossom — 6. 8. 2010 22:46

Pisatel napsal(a):

Daphné napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Ono myšlenka ZP je dobrá jen je třeba změnit část struktury chodu státu a systému řízení. Tam jsem chtěl dovíst Kalika.

Jenže k tomu je potřeba silnej stát kvůli masivnímu přerozdělování a nezbytné kontrole (páč na zodpovědnost občanů a dobrovolné dodržování úmluv týmiž nejde spoléhat), což zas odporuje jinejm Kalikovejm vizím o tom, že stát má mít co nejmíň moci a budeme vládnout sami, teda my lid.

No ono kočky tak nějak silnej stát kterej fakt šlape je třeba diktatury a diktatura musí být osvícená tedy lidská. To je jediná cesta k bohatství a vládě lidu.

Jestli je "osvícená  lidská diktatura" :co: jedinou cestou k bohatství a vládě lidu, tak to je Pisateli teda blbý... ;) :P :lol:
Protože osvícená, tedy lidská diktatura je něco podobného, jako hranaté kolečko.....  :/ :vissla:

Blossom — 6. 8. 2010 22:59

Pisatel napsal(a):

Blossom napsal(a):

Ona myšlenka ZP vypadá dobrá.

A nebo by se to dalo vyjádřit takto:
Myšlenka ZP je dobrá, k jejímu naplnění  je  potřeba jen ;) vyměnit všechny lidi za nějaké uvědomnělejší bytosti. Dokud budou lidé lidmi, tak tato "dobrá" myšlenka nikdy nemůže fungovat.

Úplně stejně jako třeba komunismus:Tem měl také líbivé části, se kterými bych i já souhlasila (kdyby to nebyla utopie) - např. aby na světě nebyla bída, aby nikdo nestrádal...

Jak to dopadlo v praktickém použití komunismu a podobných expedimentů,už z historie víme: Gulagy na Sibiři pro lidi, kteří nesouhlasili, násilné přesuny celých národů z nařízení Stalina, znárodnění půdy a zničení sedláků, takže třeba na Ukrajině, což pár let předtím byla obilnice Evropy, pak umíraly hladem miliony lidí... To vše jsou fakta, bohužel....:(

A jako perfektní sociologickou (nedobrovounou) laboratoř můžete vzít Německo: Po válce to byla jedna zbídačená země. Půlka šla cestou kapitalismu, půlka Sovětským svazem násilně vnucenou cestou socialismu.
Jak vypadalo a jak se lišilo  po 40 letech Západní a Východní Německo, všichni víme. Je to přímo učebnickový příklad takovéhoto expedimentu naplnění zdánlivě "dobré myšlenky". :jojo:

Nepřeklapilas Blossom mě ne. Tohle jsem čekal.
No on i ten kapitálismus s demokratickou tváří je utopie, taky odsuzuje a daleko hůř lidi k bídě, násilí jak to co nazýváš komunismus. Proč jsou lidi víc levicovější za kapitalismu než v socialismu? No zkus odpovědět. nemáš proti tomu argument ani odpověď, hru na výtězství voleb  a její pravicový směr tady není argument. Jak se psalo, to že nevyhrála soc, dem, je odmítnutí jejího přístupu a hlavně chování jejich lidí. Ona totiž soc dem. je v podstatě víc pravicovější než ti modří ftáci či topáci s hujerovci dohromady. Vím, že ty Blossoom jsi víc levicovější kapitalista než Petr, a možná levicovější naž já sám. A to je ten problém. Osobně mám stejné dilama, jako sir Winston Churchil, který na otázku co by bylo vhodné pro Anglii za jeho vlády zda komunismus či kapitalismus, odpověděl, Osobně bych chtěl žít v komunismu neboť je to sociálně i materiálně spravedlivá společnost, ale protože jej dnes ještě vytváří hlupáci volím jkapitalismus. Následně aby vyhrál válku a neutopil Anglii v krvy a nezbankrotoval zavedl v Anglii válečný komunismus, némlich ten samý co měl Stalin v Sovětském rusku.Gulagy maskoval dřevorubeckými tábory, násilnou prací v dolech či trestných praporech nasazovaných jako první do bitev. Jo holka znát historii se hodně vyplatí. Ona existuje obdoba slavně neslavného rozkazu stavky č. 10 o nasazování jednotek do prvního sledu. I slovutní američtí historici hodnotí tento rozkaz za oprávněný a správný ve vztahu k obraně vlasti a národa. A že trestné prapory existovaly za druhé sv. i u amíků se ví.

Jó, znát historii se hodně vyplatí, to máš tedy pravdu, Pisateli.
Takže jistě víš, že srovnáváš nesrovnatelné - jednání Anglie a amíků za války, s tím, co dělal například Stalin svým vlastním lidem v řádech milionů nevinných lidí, v jeho vlastní zemi, a  to vše normálně, cíleně a promyšleně v době míru. 

A hlavně to Německo - jeho vývoj po rozdělení na západní a východní, ten se nijak okecat nedá.
Tam je jasně vidět, co kam spěje. :jojo:

Pisatel — 7. 8. 2010 9:38

Blossom napsal(a):

Jó, znát historii se hodně vyplatí, to máš tedy pravdu, Pisateli.
Takže jistě víš, že srovnáváš nesrovnatelné - jednání Anglie a amíků za války, s tím, co dělal například Stalin svým vlastním lidem v řádech milionů nevinných lidí, v jeho vlastní zemi, a  to vše normálně, cíleně a promyšleně v době míru. 

A hlavně to Německo - jeho vývoj po rozdělení na západní a východní, ten se nijak okecat nedá.
Tam je jasně vidět, co kam spěje. :jojo:

Ty vo*** Blossom, a tento systém co jste si vyzvonili je ke svým spravedlivější, lidštější sociálnější ....?
No pokud jsi jako většina na barevné nálepky a obaly pak máš pravdu a hlubokosklon, ale zkus zajet jen na druhou stranu Šumavy a uvidíš jak tam sváží mlíko jako kdysi v ČSSR v 50 letech a to žijeme prej v 21. století atd. Nekoukej jen po obalu ale nahlédni taky pod obal.
Zajdi mezi ty "vyděděnce" vlasstního sytému, které jste vystrnadili cíleně z bytů, ze zaměstnání (ano souhlasím řada to zvolila jako styl života) ale ty miliony neviných na okraji jen pro systém který zvolila hrstka lidí....
Fakt zkus se zamyslet třeba nad nárůstem kriminality /Jo beru nemáme trest smrti, ale ten vykonají desítky bezejmených či mocnějších v rámci vnitřního boje/ Holka myslím, že vidíš jen pozlátko, hloubku ne a ne.

Pisatel — 7. 8. 2010 9:41

BrenTen napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Proč jsou lidi víc levicovější za kapitalismu než v socialismu? No zkus odpovědět. nemáš proti tomu argument ani odpověď

Odpověď je velmi jednoduchá. U sousedů za plotem je vždy tráva zelenější a hrušky šťavnatější. Lidé jsou ochotní věřit, že za plotem existuje lepší a spravedlivější svět. My jsme ten "lepší" systém zažili na vlastní kůži, tak ještě budeme nějaký čas imunní.

Pisatel napsal(a):

Ona existuje obdoba slavně neslavného rozkazu stavky č. 10 o nasazování jednotek do prvního sledu. I slovutní američtí historici hodnotí tento rozkaz za oprávněný a správný ve vztahu k obraně vlasti a národa. A že trestné prapory existovaly za druhé sv. i u amíků se ví.

Kde se o těchto věcech můžu dočíst? Je jasné, že za války je nutné nějak řešit situaci zločinců a dezertérů. Jinak by docházelo k paradoxní situaci, že bezúhonní občané by nasazovali životy na frontě, zatímco kriminálníci by přečkali válku v relativním bezpečí ve vězení.

Bezúhoní občané ale vůbec nechtějí válku kterou způsobili moudří a mocní, proč se mám prát, válet někde v příkopu a koukat odkud letí kde která koule, když ten kdo pro svou myšlenku  sedí hezky doma na divanu a užívá si klidu...
Unikla ti sama podstata vzniku války tedy ono "Válka je pokračování politiky /tedy samotné touhy po moci nad jinými/ jinými prostředky".

Pisatel — 7. 8. 2010 9:45

Blossom napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Daphné napsal(a):


Jenže k tomu je potřeba silnej stát kvůli masivnímu přerozdělování a nezbytné kontrole (páč na zodpovědnost občanů a dobrovolné dodržování úmluv týmiž nejde spoléhat), což zas odporuje jinejm Kalikovejm vizím o tom, že stát má mít co nejmíň moci a budeme vládnout sami, teda my lid.

No ono kočky tak nějak silnej stát kterej fakt šlape je třeba diktatury a diktatura musí být osvícená tedy lidská. To je jediná cesta k bohatství a vládě lidu.

Jestli je "osvícená  lidská diktatura" :co: jedinou cestou k bohatství a vládě lidu, tak to je Pisateli teda blbý... ;) :P :lol:
Protože osvícená, tedy lidská diktatura je něco podobného, jako hranaté kolečko.....  :/ :vissla:

Na šéfíku máte pravdu to zelené kolečko je fakt červené.
No jo ono je to těžké, když si pod pojem cpeme cosi a nechceme to nijak změnit. Jiné slovo bohužel není neznáma a asi ani nevytvoříme stejně jako obsah pojmu demokracie. Současná není jako ta v dobách řeckých polis a úplně jiná v současných "přírodních" společenstvích kmenů kdesi v buši. ale pořád tomu říkame demokracie a pořád to není jedněm vhod a druzí proti ní brojí a navrhují tu samou jen v jiném hávu. :P

BrenTen — 7. 8. 2010 10:07

Pisatel napsal(a):

Bezúhoní občané ale vůbec nechtějí válku kterou způsobili moudří a mocní, proč se mám prát, válet někde v příkopu a koukat odkud letí kde která koule, když ten kdo pro svou myšlenku  sedí hezky doma na divanu a užívá si klidu...
Unikla ti sama podstata vzniku války tedy ono "Válka je pokračování politiky /tedy samotné touhy po moci nad jinými/ jinými prostředky".

Není válka jako válka. Osobně jsem velmi rád, že Churchill a Roosevelt zavedli své národy války, i když se jí mohli snadno vyhnout. Kdyby to neudělali, tak bychom tady teď mluvili německy nebo rusky nebo také vůbec ne - to podle stupně rasové či třídní vhodnosti.

Pisatel — 7. 8. 2010 17:19

BrenTen napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Bezúhoní občané ale vůbec nechtějí válku kterou způsobili moudří a mocní, proč se mám prát, válet někde v příkopu a koukat odkud letí kde která koule, když ten kdo pro svou myšlenku  sedí hezky doma na divanu a užívá si klidu...
Unikla ti sama podstata vzniku války tedy ono "Válka je pokračování politiky /tedy samotné touhy po moci nad jinými/ jinými prostředky".

Není válka jako válka. Osobně jsem velmi rád, že Churchill a Roosevelt zavedli své národy války, i když se jí mohli snadno vyhnout. Kdyby to neudělali, tak bychom tady teď mluvili německy nebo rusky nebo také vůbec ne - to podle stupně rasové či třídní vhodnosti.

Ale tady není spor zda měla a nebo neměla VB či USA jít do války. Tak to vůbec nestojí.

Pisatel — 7. 8. 2010 20:17

Informace o daňovém zatížení pracujících – přečti pozorně celé !!!

Níže uvedený text není žádná legrace, které se po internetu běžně šíří. Je to smutná skutečnost, kterou si pracující běžně neuvědomují. A přitom jde o jejich peníze.


100 000,- = VÁŠ HRUBÝ PŘÍJEM (na kolik si Vás firma cení)

  19 270,- = soc.pojištěni "zaměstnavatele" 26% hrubé mzdy

    6 630,- = zdrav.pojištěni "zaměstnavatele" 9% hrubé mzdy

      103,- = povinné úrazové pojištěni 0.14% hrubé mzdy

Tyto položky za Vás musí státu odevzdat firma, o tom žádné informace nemáte.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  73 997,- = HRUBÁ MZDA (údaj na výplatní pásce)

   5 920,- = soc.pojištěni "zaměstnance" 8% z hrubé mzdy

   3 320,- = zdrav.pojištěni "zaměstnance" 4,5% z hrubé mzdy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  64 747,- = ZÁKLAD DANĚ

  20 719,- = Daň z příjmu max. 32%

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  44 028,- = ČISTÁ MZDA (vyplaceno) sazba přímých daní 56%


  10 039,- = DPH 5% nebo 19% + spotřební daně (uveden průměr DPH)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  36 989,- = zůstatek - celková daňová kvóta zdanění práce je 64%


Za 100 000,- které za Vaši mzdu vydá Váš zaměstnavatel si můžete koupit zboží v celkové hodnotě 36 989,-.
V případě nižších příjmů a zdanění nejnižší sazbou daně z příjmu 15% je konečný zůstatek 45 111,-, tj. celková daňová kvóta 55%. Progrese tedy skutečně není velká - 9% - pouze s tou drobností že absolutní zatížení všech příjmů, vysokých i minimálních, je drtivé.

Do práce chodíte proto, abyste si mohli za vydělané peníze něco koupit.Když si tedy za zbylých 36 989,- Kč "něco" koupíte (kromě potravin je dnes skoro všechno v sazbě 19% a tam bude patřit i bydlení), prodávající odvede státu daň z přidané hodnoty o kterou jsou prodávané zboží, nebo služby pochopitelně dražší. Ve skutečnosti tedy zůstane jenom 30 326,- Kč. Takže z každých Vámi vydělaných sto tisíc skoro sedmdesát tisíc dostane stát, protože pracujete, abyste si mohli něco koupit.

Není to žádný trik ani manipulace, je to prostý souhrn faktů, který stát zahaluje houštím tisíců stránek zákonů, vyhlášek a pokynů. Kromě těchto daní stát vybírá ještě mnoho dalších daní od lidí, podniků a podnikatelů - daně z nemovitosti, daně z prodeje nemovitostí, darovací daně, daně dědické, daně z příjmů, daně silniční, atd., atd.

Kde ty peníze jsou, když zdravotnictví je v krizi, školství zanedbané, po silnicích se skoro nedá jezdit, atd. atd.? Platíme tolik za své sociální jistoty, nebo spíš za "jistoty" vládních úředníků a za jistoty těch, kterým se nechce pracovat? Jestliže podstatně vzrostl počet vládních úředníků, jestliže nezaměstnanost stoupla na dvojnásobek, pak pochopitelně jsou také vyšší výdaje. Větší zdanění práce samozřejmě prodražuje pracovní sílu a vedle zdražování výrobků a služeb vede také k propouštění, protože firmy a podnikatelé buď krachují nebo nejsou schopní uživit tolik zaměstnanců, kolik by potřebovali. Mnohem víc peněz se však propadne a zašantročí v neprůhledných, pochybných a často předražených státních zakázkách a v korupci spojené s jejich realizací.

Proč je to lidem jedno? Proč se neptají, jak je možné, že v Chorvatsku postaví 100 km dálnice za jediný rok a za poloviční cenu než u nás, proč se neptají, kam se ztrácí stovky miliard ze státního rozpočtu, proč se neptají, kdo jednou bude platit ty ohromné dluhy a úroky z těchto dluhů tak špatně hospodařícího státu, jak dlouho nám porostou daně?

A to ještě zapomínáme na spotřební daň, která je na alkoholu, benzínu, cigaretách atd., ta je ve většině případů 30% a více.
Nutné doplatky na léky, školní potřeby, zdravotní péči (zuby,klouby.........).

Poplatky za odpad, vodné stočné, energie, kde podíly má zase náš hodný stát, který nám občanům prodává energie mnohem dráž, než ji prodává do zahraničí. Poplatky za komíny, za vodu, která naprší na náš majetek, rozhlas, televize a další.

Jestli nechcete, aby bylo ještě hůř, ptejte se,
a také pošlete tento email svým známým.
Tak málo lidí ví, o kolik je stát ve skutečnosti obere...

BB — 9. 8. 2010 15:44

Pisateli, tohle jsou celkem notoricky známé údaje ..... ale KOHO se chceš ptát? Pamatuješ kotelnici Jílkovou? Ta se ptala ... před celým národem, politik se kroutil a škvířil .... ale mělo to nějaký dopad? Změnilo se myšlení papalášů ? Ne, jen se otřepali, že už mají svoji nepříjemnost za sebou a mají o čem dosmrti vyprávět vnoučatům. Nikdy se ani nezamysleli nad tím, proč tam ty lidi jedou, trmácejí se, čekají tam ... ztrácí čas, doufajíce, že je třeba někdo zaslechne a alespoň se zamyslí ...... NEEE  .... Dokud politikové nepřekročí onu pomyslnou hranici snesitelnosti daného stavu ... nic se nestane. .... a na to si budou dávat sakra pozor, aby jim to zlaté tele nechcíplo.... :skurt:

Petr100 — 9. 8. 2010 20:56

Lidumile Klaiku, již jsi poslal nějaký peníz na povodňové konto? Já jsem již "občanskou povinnost" splnil.

Pisatel — 10. 8. 2010 7:27

Petr100 napsal(a):

Lidumile Klaiku, již jsi poslal nějaký peníz na povodňové konto? Já jsem již "občanskou povinnost" splnil.

Jo byl jsi se podívat jak půjde nová hranice abys nemusel platit povodňovou daň. A lopatu koště jsi vzal do ruky? Ne sji se flákal po kopcích :reta:

Petr100 — 10. 8. 2010 7:32

Pisateli ty mně nepřeješ jeden týden dovolené ZA CELÝ ROK? Povodňovou daň budu klidně platit.

Pisatel — 10. 8. 2010 17:44

Petr100 napsal(a):

Pisateli ty mně nepřeješ jeden týden dovolené ZA CELÝ ROK? Povodňovou daň budu klidně platit.

Dovolená a za kapitálismu, Sim tě a kdo to bude platit když se nic nevyrobí. Copak, nějak jsi se stal komančem. Hele kapitalisticky pracovat a sociálisticky žít už tu býlo kámo. Tož lopatu, košťata a s mottem, překonej sám sebe hezky do nejbližší vesnice a makat a makat a Stachanovsky překonat sám sebe a ostatní. :P

Pisatel — 10. 8. 2010 17:46

Jo Petře asik jste zvolili špatné Kašpárky a hlavně Hujérovce, bo ti okolo 70% jsou pro zachování komoušů. Nějak se vám to zas vymyká kontrole :) Tak už proto bys měl makát

Selima — 16. 8. 2010 16:42

Pisatel napsal(a):

Daphné napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Ono myšlenka ZP je dobrá jen je třeba změnit část struktury chodu státu a systému řízení. Tam jsem chtěl dovíst Kalika.

Jenže k tomu je potřeba silnej stát kvůli masivnímu přerozdělování a nezbytné kontrole (páč na zodpovědnost občanů a dobrovolné dodržování úmluv týmiž nejde spoléhat), což zas odporuje jinejm Kalikovejm vizím o tom, že stát má mít co nejmíň moci a budeme vládnout sami, teda my lid.

No ono kočky tak nějak silnej stát kterej fakt šlape je třeba diktatury a diktatura musí být osvícená tedy lidská. To je jediná cesta k bohatství a vládě lidu.

To aby si emigroval na Kubu, chúďatko moje... a ešte Severná Kórea by Ti mohla sedieť. Hm, a vlastne Chávez by sa možno tiež potešil.

Selima — 16. 8. 2010 16:53

Pisatel napsal(a):

Blossom napsal(a):

Jó, znát historii se hodně vyplatí, to máš tedy pravdu, Pisateli.
Takže jistě víš, že srovnáváš nesrovnatelné - jednání Anglie a amíků za války, s tím, co dělal například Stalin svým vlastním lidem v řádech milionů nevinných lidí, v jeho vlastní zemi, a  to vše normálně, cíleně a promyšleně v době míru. 

A hlavně to Německo - jeho vývoj po rozdělení na západní a východní, ten se nijak okecat nedá.
Tam je jasně vidět, co kam spěje. :jojo:

Ty vo*** Blossom, a tento systém co jste si vyzvonili je ke svým spravedlivější, lidštější sociálnější ....?
No pokud jsi jako většina na barevné nálepky a obaly pak máš pravdu a hlubokosklon, ale zkus zajet jen na druhou stranu Šumavy a uvidíš jak tam sváží mlíko jako kdysi v ČSSR v 50 letech a to žijeme prej v 21. století atd. Nekoukej jen po obalu ale nahlédni taky pod obal.
Zajdi mezi ty "vyděděnce" vlasstního sytému, které jste vystrnadili cíleně z bytů, ze zaměstnání (ano souhlasím řada to zvolila jako styl života) ale ty miliony neviných na okraji jen pro systém který zvolila hrstka lidí....
Fakt zkus se zamyslet třeba nad nárůstem kriminality /Jo beru nemáme trest smrti, ale ten vykonají desítky bezejmených či mocnějších v rámci vnitřního boje/ Holka myslím, že vidíš jen pozlátko, hloubku ne a ne.

Myslíš ako v Československu, kde Česi po vojne zvolili komunistov a my chudáci Slováci sme sa zviezli, ani nevieme poriadne ako? ;) Milióny nevinných na okraji, pokiaľ hovoríme ešte vždy o post-revolučnej ČR, majú volebné právo a koho si zvolia, toho majú. Nie je mi známe, že by boháči, podnikatelia alebo ktokoľvek iný mal VIAC volebných hlasov ako 1. Bohužiaľ, aj na Slovensku, aj všade inde (okrem tých oslepivo osvietených diktatúr - mmch, menuj mi prosím apsoň jendu) a ne-konštitučných monarchií či sultanátov alebo emirátov má každý národ presne to, čo si zvolí :jojo: ...
Inak, asi si nepočul rozprávať bývalého príslušníka prenasledovanej vrstvy "šľachticov a zbohatlíkov", ako sa podarilo mne. Napočudovanie zdrhol z Ukrajiny pred červeným terorom len do - vtedy ešte demorkatického - Československa, ale nejako sa mu podarilo zašiť sa tu aj po vojne a prežiť dlhý a pekný život. Na sklonku dokonca objavil svoje dve sestry v Nemecku, ktoré považoval za dávno mŕtve(mal cca 11 rokov, keď mu červenoarmejci pred očami zabili rodičov a súrodencov zajali; jemu sa podarilo ujsť k nám, na Slovensko, a vyštudovať tu, mať rodinu, atď).

Selima — 16. 8. 2010 16:54

A inak, diktatúra je zo svojej podstaty nadvládou menšiny nad väčšinou, takže toto by som celkom s demokratickým (alebo demokratúrnym) konštitučným zriadením neporovnávala.

Selima — 16. 8. 2010 16:55

BrenTen napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Bezúhoní občané ale vůbec nechtějí válku kterou způsobili moudří a mocní, proč se mám prát, válet někde v příkopu a koukat odkud letí kde která koule, když ten kdo pro svou myšlenku  sedí hezky doma na divanu a užívá si klidu...
Unikla ti sama podstata vzniku války tedy ono "Válka je pokračování politiky /tedy samotné touhy po moci nad jinými/ jinými prostředky".

Není válka jako válka. Osobně jsem velmi rád, že Churchill a Roosevelt zavedli své národy války, i když se jí mohli snadno vyhnout. Kdyby to neudělali, tak bychom tady teď mluvili německy nebo rusky nebo také vůbec ne - to podle stupně rasové či třídní vhodnosti.

No, otázka je, či sú také nadšené aj tieto národy(a či by sa niečomu nedalo predísť, keby sa také Anglicko bolo zapojilo skôr... ale KEBY sa bohužiaľ neráta, takže zbytočné špekulácie).

Pisatel — 17. 8. 2010 7:32

Selima napsal(a):

Myslíš ako v Československu, kde Česi po vojne zvolili komunistov a my chudáci Slováci sme sa zviezli, ani nevieme poriadne ako? ;) Milióny nevinných na okraji, pokiaľ hovoríme ešte vždy o post-revolučnej ČR, majú volebné právo a koho si zvolia, toho majú. Nie je mi známe, že by boháči, podnikatelia alebo ktokoľvek iný mal VIAC volebných hlasov ako 1. Bohužiaľ, aj na Slovensku, aj všade inde (okrem tých oslepivo osvietených diktatúr - mmch, menuj mi prosím apsoň jendu) a ne-konštitučných monarchií či sultanátov alebo emirátov má každý národ presne to, čo si zvolí :jojo: ...
Inak, asi si nepočul rozprávať bývalého príslušníka prenasledovanej vrstvy "šľachticov a zbohatlíkov", ako sa podarilo mne. Napočudovanie zdrhol z Ukrajiny pred červeným terorom len do - vtedy ešte demorkatického - Československa, ale nejako sa mu podarilo zašiť sa tu aj po vojne a prežiť dlhý a pekný život. Na sklonku dokonca objavil svoje dve sestry v Nemecku, ktoré považoval za dávno mŕtve(mal cca 11 rokov, keď mu červenoarmejci pred očami zabili rodičov a súrodencov zajali; jemu sa podarilo ujsť k nám, na Slovensko, a vyštudovať tu, mať rodinu, atď).

No ono Selimko, moja drahá, dajako si zabudla, že v 46 roku bylo Slovensko toliko len agrárné a nič moč. Krom trocha polí na žitnom ostrove a v údolí říčky Hron tak nějako tolko iba ovce a ovce a drevenice. Tak nějak si pozabůdla na Košice, na Zvolen a Žiar na d Hronom, na Oravu a další závody na průmysl. No nič vidím, že máš volaaku tu ako sa to volá, .... no a ha ztrátu paměti.
No a keď povzpomínám tak dajako volako som kedysi žil áj na Slovensku a keď som chodil do Čéch tak na Slovensku vesnice nové, baráky velikosti Kárlštejnu a baráčky v Čechách tak nějak z roku 55. Fakt se mi líbí když najednou má člověk amnézii a klidně si nechá z paměti vymazat 20 -30 let života. To se fakt pak nedivím, že s váma může vorat banda Hujerovců a jiných líbivců.

No víš Selimko, a co mám říkat já, když dědu mi "zabili" soukmenovci a strejdu sice brácha, ale díky pobytu německých vojsk na teritoriu zemí koruny české či Republiky Československé. A druhého dědu my ožebračil systém pro který tu teď všichni horujete. No nič Selimko vidím, že svěží vítr zapomnění udělal a dělá z lidí jen a jen bestie a ..... :usch:

Pisatel — 17. 8. 2010 7:43

Selima napsal(a):

BrenTen napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Bezúhoní občané ale vůbec nechtějí válku kterou způsobili moudří a mocní, proč se mám prát, válet někde v příkopu a koukat odkud letí kde která koule, když ten kdo pro svou myšlenku  sedí hezky doma na divanu a užívá si klidu...
Unikla ti sama podstata vzniku války tedy ono "Válka je pokračování politiky /tedy samotné touhy po moci nad jinými/ jinými prostředky".

Není válka jako válka. Osobně jsem velmi rád, že Churchill a Roosevelt zavedli své národy války, i když se jí mohli snadno vyhnout. Kdyby to neudělali, tak bychom tady teď mluvili německy nebo rusky nebo také vůbec ne - to podle stupně rasové či třídní vhodnosti.

No, otázka je, či sú také nadšené aj tieto národy(a či by sa niečomu nedalo predísť, keby sa také Anglicko bolo zapojilo skôr... ale KEBY sa bohužiaľ neráta, takže zbytočné špekulácie).

No ani nemusíš spekulovat, Slavný výrok pana Daladiéra: "Právě jsem vám přivezl mír" když v ruce třímal neslavnou Mnichovskou dohodu a bratři slováci v den podpisu už poklonkovali v předpokoji samotného Ady a mnuli si ruce jsou známé historické milníky.
Ono když si vemu že slavná francouzká armáda klekla za 6 týdnů, britská za 4 dny.... pak opravdu zápis generála Romela v jeho deníku, "pokud nezískáme Československo bez výstřelu, třetí říše se nikdy nedostane ze svých hranic, raději ani jedni nepublikují bo by nebylo heroického vítězství slavných spojeneckých vojsk. A taky by asi nevznikl slavný přípitek syna vrchního velitele spojeneckých sil gen D. Eisenhower, který při oslavě dne vítězství byl jediným kdo připil na prsotého sovětského vojáka.
No nic to jen na okraj.

Pisatel — 17. 8. 2010 7:45

Selima napsal(a):

A inak, diktatúra je zo svojej podstaty nadvládou menšiny nad väčšinou, takže toto by som celkom s demokratickým (alebo demokratúrnym) konštitučným zriadením neporovnávala.

Éstklivá ono to není tak, že vetšina neumí žít a vládnout a menšina pokud získá teto atribut chce aspoň zlepšit své postavení.

Selima — 18. 8. 2010 14:11

Pisatel napsal(a):

No ono Selimko, moja drahá, dajako si zabudla, že v 46 roku bylo Slovensko toliko len agrárné a nič moč. Krom trocha polí na žitnom ostrove a v údolí říčky Hron tak nějako tolko iba ovce a ovce a drevenice. Tak nějak si pozabůdla na Košice, na Zvolen a Žiar na d Hronom, na Oravu a další závody na průmysl. No nič vidím, že máš volaaku tu ako sa to volá, .... no a ha ztrátu paměti.
No a keď povzpomínám tak dajako volako som kedysi žil áj na Slovensku a keď som chodil do Čéch tak na Slovensku vesnice nové, baráky velikosti Kárlštejnu a baráčky v Čechách tak nějak z roku 55. Fakt se mi líbí když najednou má člověk amnézii a klidně si nechá z paměti vymazat 20 -30 let života. To se fakt pak nedivím, že s váma může vorat banda Hujerovců a jiných líbivců.
No víš Selimko, a co mám říkat já, když dědu mi "zabili" soukmenovci a strejdu sice brácha, ale díky pobytu německých vojsk na teritoriu zemí koruny české či Republiky Československé. A druhého dědu my ožebračil systém pro který tu teď všichni horujete. No nič Selimko vidím, že svěží vítr zapomnění udělal a dělá z lidí jen a jen bestie a ..... :usch:

Nezabudla som na nič a som presvedčená, že časť z toho by sme mali aj dnes. Možno nie až toľko - ale nakoniec, keď sa pozrieš na mamuty ako Martinské strojárne, ZVL v Dubnici, apod., ktoré teraz nemajú ČO vyrábať a majú útlm, ak už nie sú úplne zastavené, tak hádam ani nie je až tak o čo stáť... :/ A to agrárne Slovensko komouši krásne združstevnili, aj násilím a všelikde doslova za cenu životov... Nehovor len Á, ale aj Bé! :jojo:

Selima — 18. 8. 2010 14:13

Pisatel napsal(a):

Selima napsal(a):

BrenTen napsal(a):


Není válka jako válka. Osobně jsem velmi rád, že Churchill a Roosevelt zavedli své národy války, i když se jí mohli snadno vyhnout. Kdyby to neudělali, tak bychom tady teď mluvili německy nebo rusky nebo také vůbec ne - to podle stupně rasové či třídní vhodnosti.

No, otázka je, či sú také nadšené aj tieto národy(a či by sa niečomu nedalo predísť, keby sa také Anglicko bolo zapojilo skôr... ale KEBY sa bohužiaľ neráta, takže zbytočné špekulácie).

No ani nemusíš spekulovat, Slavný výrok pana Daladiéra: "Právě jsem vám přivezl mír" když v ruce třímal neslavnou Mnichovskou dohodu a bratři slováci v den podpisu už poklonkovali v předpokoji samotného Ady a mnuli si ruce jsou známé historické milníky.
Ono když si vemu že slavná francouzká armáda klekla za 6 týdnů, britská za 4 dny.... pak opravdu zápis generála Romela v jeho deníku, "pokud nezískáme Československo bez výstřelu, třetí říše se nikdy nedostane ze svých hranic, raději ani jedni nepublikují bo by nebylo heroického vítězství slavných spojeneckých vojsk. A taky by asi nevznikl slavný přípitek syna vrchního velitele spojeneckých sil gen D. Eisenhower, který při oslavě dne vítězství byl jediným kdo připil na prsotého sovětského vojáka.
No nic to jen na okraj.

No ale nakoniec to Československo bez výstrelu získali... pokiaľ mi je známe. Resp. už dva samostatné, rozdelené štáty. A Eisenhower - no cement. On nemal o prsatom(alebo čo si to chcel napísať) sovietskom vojakovi ani šajnu, videl ho len na fotkách. :D

Selima — 18. 8. 2010 14:15

Pisatel napsal(a):

Selima napsal(a):

A inak, diktatúra je zo svojej podstaty nadvládou menšiny nad väčšinou, takže toto by som celkom s demokratickým (alebo demokratúrnym) konštitučným zriadením neporovnávala.

Éstklivá ono to není tak, že vetšina neumí žít a vládnout a menšina pokud získá teto atribut chce aspoň zlepšit své postavení.

Väčšina vie žiť, ak ju menšina nechá! :jojo: :D S vládnutím je to horšie, ale keď sa pzoriem na momentálne vládnuce menšiny (a tým myslím tak 30-40 rokov dozadu), tak to nevie presne rovnako ako tá väčšina. Múdri panovníci už sú asi len v rozprávkach.

Pisatel — 18. 8. 2010 19:31

No jo Selimko tohle hodnocení které jsi tu právě v posledních třech odpovědí předvedla je přesně o vymývání mozků, ztráty sebesama a svých předků. S bohom ostávajtě tí čo budou mať konat kroky budoucí. Vidím, že se z tebe stal další Petr :( Je mi líto, že jsi se zadrhla :(

Petr100 — 18. 8. 2010 20:30

Sel ty jsi ještě nepochopila, že Plukovník MUSÍ mít vždy pravdu?

Selima — 19. 8. 2010 10:16

Nezadrhla som sa, žijerm a posúvam sa ďalej, vyvíjam sa... Našťastie sa moje myslenie nezaseklo v socíku. ;) Inak, ja v príspekvoch nehodnotím, ale píšem svoj názor (prípadne fakty), hodnotiť históriu nám nai jendému neprislúcha. A mojich predkov nechaj na pokoji, boli pokrokoví a ľavicoví, ale so zdravým sedliackym rozumom a dokonca môj spoluautor je takpovediac disident, aj keď umiernený a láskavý. Práve preto mi je ľúto, že ho socík zomlel.
No nič, ais naozaj musíš mať furt pravdu, v tom prípade si ju maj, ale bezo mňa. Tenhle zpúsob disksue zdá se mi poněkud nešťastným. Howgh!

Zklamaná — 15. 3. 2012 11:04

Oživuji toto své vlákno a dávám sem příspěvek o Romech. Dávám to sem proto, abyste někteří z vás viděli a slyšeli názory Romů na život, práci a finance, neboť socialistické a koletivistické smýšlení některých (a to nejen Romů) má dost podobné vize a je to ukázka toho, co za lidi tento trend produkuje.

Dnešná Súdna sieň bude o rozvode Rómov s diametrálne odlišnými názormi na život a prácu!

http://www.joj.sk/sudna-sien/sudna-sien … -sien.html

Míša Kulička — 4. 4. 2012 15:58

Zklamaná napsal(a):

Oživuji toto své vlákno a dávám sem příspěvek o Romech. Dávám to sem proto, abyste někteří z vás viděli a slyšeli názory Romů na život, práci a finance, neboť socialistické a koletivistické smýšlení některých (a to nejen Romů) má dost podobné vize a je to ukázka toho, co za lidi tento trend produkuje.

Dnešná Súdna sieň bude o rozvode Rómov s diametrálne odlišnými názormi na život a prácu!

http://www.joj.sk/sudna-sien/sudna-sien … -sien.html

Tak si to tu poslouchám při fakturách a nevěřím vlastním uším. To je hrané nebo fakt soud v přímém přenosu? To je síla totok ... No je to smutný příběh ... ovšem Sandokan Farkaš nemá chybu ... to snad ani vymyslet nejde :lol::gloria:

Zklamaná — 5. 4. 2012 17:09

Míšo - reality show, ale hrané to není, no jak to při těchto realitách bývá, jistě jim bylo za to zaplaceno, ale život sám.
Jo, Sandokan fakt nemá chybu - jsme se doma řehnili :lol:...No však asi přišel na svět, když seriál běžel v telce :lol:

Zklamaná — 5. 4. 2012 17:12

Mě se ale stejně na tom celém nejvíce líbí, jak Siodonie říká, no byl by doma, se mnou, však může být na invalidním důchodě, jako já, bolí mě záda, však kolikrát mohu až zkapat
(jo, to je taková nemoc, co se prokázat zas tak moc nedá - a když to bude dobrý herec, není se třeba obávat, že ten ID nelze vykňučet)

Zklamaná — 14. 4. 2012 0:36

socialistická absurdita :cool:
http://www.mises.cz/clanky/zakladny-pri … a-469.aspx

Petr100 — 14. 4. 2012 5:13

Jsem zvědavý, jak komunista Fico bude řešit problém se 400000 cigošů na Slovensku. Problém bude mit obrovský, nebudou žádné výmluvy na koaličního partnera.

Petr100 — 14. 4. 2012 5:13

Jo a ZP je utopie fantasmagorů.