Tutule — 27. 3. 2010 21:18

Zdravím všechny,
chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost a nevíte co s tím, jestli nemá náš králík špatnou stravu...
Je to nalezenec, původně vypadal jako zakrslý beránčí nebo jak se jim říká, má obrovské uši sklopené dolu, ale docela dost narostl. Máme k němu i morče - obě jsou to samičky. Každý večer dostávají čistou vodu, jak v misce, tak v pítku, misku zrní pro králíky a morčata - tak jednu hrstku, tvrdý chleba a seno, občas mrkev nebo jablko, někdy i salát, když je sezona. No a teď k věci, už několik týdnů pozoruju, že má králík slepené bobky, (ale není to průjem), bobky jsou znatelné, kulaté, černé, ale jsou nalepené na sobě a králíkovy se lepí na na chlupy, až je z toho velký chumel, takže mu to musím omýt v bidetu, jde to těžko jsou hodně zatvrdlé. Poradíte někdo co s tím? Dostává špatnou stravu, že nemá takové ty klasické "samostatné suché bobky"? U morčete nic takového nepozorujeme. Je možné, že se to králíkovy děje, protože je opravdu velký a hodně narostl?
Děkuju moc za odpověď.
:hjarta:

CherryAnn — 15. 8. 2011 18:00

Dobrý den, už to není aktuální, ale kdyby měl někdo podobný problém - to, co popisujete, jsou  tzv. vánočky a jsou znakem, že králíček nemá úplně správnou stravu - zrní se králíkům dávat nemá, ač se prodává jako králičí žrádlo. Nepíšete, jestli mu dáváte i seno - to je základ králičí stravy. Jinak se podívejte na stránku kralici.cz a část jídelníček, tam najdete všechno o králičí stravě.

Bety — 16. 8. 2011 11:54

Přesně tak toho zrní je na králíčka moc, dávat hlavně seno, zrní občas a hrstka se mi zdá docela dost na zakrslého králíčka, když má králík hodně zrní tak může mít i hrozně moc tuku v těle - to znám od doby kdy jsme chovali obyčejné králíky a chtěli jsme jim dopřát!