tes1 — 15. 3. 2010 8:29

Ahojky,

minulý týden jsme si zaplatili dovolenou v Caorle Altanea - Villagio Al Mare - prý je to postavené v roce 2009, mají ****, každý apartmán má bezpečnostní dveře, klimatizaci v ceně, předzahrádku či balkon, garáž...máme tam krásné situované bazény, CK nám nabídla z místa cca 20 fotek, podle nich nádhera. Chci se zeptat zda tady někdo nemá zkušenost. Jedeme tam s dvouletým a 10 letým prckem, podle nich jsou jejich apartmány 350m od moře. Není to pro prcka moc daleko? A jak na vás působilo městečko? Milovala jsem v Chorvatsku úzké uličky, lemované kavárničkama s výhledem na moře... dá se tam očekávat něco podobného? A jací jsou Italové? Jsou taky tak vstřícní?

miaa — 15. 3. 2010 23:40

Byla jsem tam v před pár lety, tedy v Caorle. Já utíkám od lidí a takový nával lidí jsem tam nečekala a předtím nikdy na plážích neviděla. Na pláží pouze s objednaným slunečníkem, hlava vedle hlavy. Večer každý korzuje po městě, i děti, všude otevřeno, živo. Je tam i romantika, i uličky, výborná zmrzlina. Určitě zkus velké trhy, snad se konají v sobotu a je tam (bylo) o půlku levněji než v obchodech.
Kafe je levnější mimo hlavní ulici, k moři blízko. Mému dítěti tou dobou bylo 7-8 let a určitě celonoční jízdu autobusem zvládala líp, než já.
Atrakce pro děti jsou, Italové děti milují. Jeden den je koupání-akvacentrum na celý den, u autob.nádraží velicé levné, podobně to je se zábavným parkem (za mne to byla snad středa). Jestli vemeš hole pro 2-leté, neprohloupíš a podél pláží jsou kamenné chodníky, dojdeš všude.
Mimo centrální ulice jsou i potraviny, kde nakoupíš levněji, dokonce levněji než u nás, běžné jídlo pro děti, mléko, pití a tak.
Jo, na tu zmrzlinu nemůžem zapomenout. Sen. Já si dovezla z trhu parmazan, gorgonzolu, pro dítě oblečení a malé kravinky, a pro muže byla flaška červ.vína za 1 EU...takže krabice za 6 Eu...

Adamíra — 1. 5. 2010 7:40

my jsme také letos zakoupili dovolenou v Caorle-Altanea, ale v Villaggio Ai Pini (toto má být právě nejblíže k moři). Prý jsme vybrali moc dobře, podívej se na diskuzi přímo pod touto (Itálie s malým dítětem blízko moře). Jistě budeme všichni spokojeni (ale počítám s tím, že je to areál, mimo město-čili do města k uličkám spíše autem ;)