Veronika Kremzová — 5. 3. 2010 20:47

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o laskavou radu. Protože se svou profesí zaměřuji na péči o ženy (kosmetika, péče o ruce, nohy, depilace atp.) hledám cestu, jak ženám pomoci i s dalším problémem, který mi u manikúry sdělují. Jsou jím dětské nehty a péče o ně. Za dobu své profese jsem se setkala a ošetřovala mnoho dětí - zarůstajících nehtů a podobných "neduhů". Přesto však (předevší protože nejsem matkou) netuším, zda-li maminky toto téma opravdu trápí. Tedy můžete mi, prosím poradit - chybí vám něco, když upravujete ruce svým dětem? Máte s tím někdy problém? Uvítáte profesionální službu na toto zaměřenou?

Velice vám děkuji za vaše názory.
Veronika Kremzová

:dudlik:

Lenina2 — 5. 3. 2010 21:28

Tak já mám děti zatím hodně malé, ale nehty pouze stříhám a problém s tím nemám. Když byli miminka, tak jsem říkala, že by se mi hodil pilníček, protože po ostříhání byly nehty ostré. Ale u Máti jsem se s tím nechytla - nevydržel tak dlouho, ale u Málinky jsme praktikovali.

Máš na mysli, jestli bysme jako maminky měli zájem dokázet s dětmi někam na úpravu nehtů? Pokud zní otázka takto, tak mě by to ani nenapadlo a určitě bych nešla.  Ale zatím mám malé děti a problém jsme neměli.

martina33 — 5. 3. 2010 21:46

To já bych uvítala, kdyby mi někdo poradil, jak spacifikovat ročního raracha, abych mu stihla během 10 vteřin ostříhat všechny nehtíky na nohou, to je nadlidský úkon. Potřebovala bych náhradní ruce, nohy a aspoň dvoje nůžky, co by stříhaly samy v letu. 
Ale pokud se ptáš na to, jestli bych s dítětem šla na "kosmetiku" nehtů, tak určitě neeee.

Definitiv — 5. 3. 2010 21:47

Upřímě, kdyby to bylo po cestě, tak klidně :lol: Protože pilování těch mini měkkých nehtíčků je občas pěkná oprať :lol: A ještě navíc u nás roztou tak, že pilovat musím nejmíň dvakrát týdně. Stříhat se vůbec nedá :dumbom:
Já bych za to zaplatila s láskou ;)

Kotrmelína — 5. 3. 2010 21:54

U našeho ročního raracha je to taky dost problém, prostě ho neudržím v klidu tak dlouho abych ty nehtíky ostříhala tak jak bych si představovala. Ale abych řekla pravdu tak nevím jakým způsobem by to někdo na profesionální úrovni dokázal - nejde o to ostříhání, ale právě o to udržení v klidu. Kdyby to někdo zvládl, tak bych do toho určitě šla a ráda za to zaplatila.

Slniečko — 5. 3. 2010 22:03

Ja jsem Matyaskovi strihala nehtiky od narozeni,takze byl na to zvykly, co se tyka rucicek,tak s tim nikdy problem nebyl, u nozicek to byva nekdy horsi,protoze ho to svedi. Ale vzdy jsem strihala v bdelem stavu a kdyz se lamal okolo roku,tak jsem je vetsinou strihala pred spinkanim,kdyz uz byl hodne unaveny a tolik to nevnimal. Od toho roku a pul si vzdy prinese nuzky uz sam,kdyz ma treba nehtik zalomeny a necha se ostrihat krasne. Takze ja bych asi sluzby nevyuzila. :)

mishasha — 5. 3. 2010 22:06

U nás je úprava nehtíků celkem bez problémů, ale musí to být taková bleskovka, že si to jako samostatnou službu v salonu nedokážu představit. Ale asi taky záleží, jak staré děti máte zhruba na mysli..jestli jako už i třeba miminka? Jinak na manikuru bych s dítětem nešla.

akar — 5. 3. 2010 23:07

tak nase mala strihani nehtu miluje, vzdy hezky ceka a ukazuje prstik po prstiku a pak ji je jeste zapilnikuju - vzdycky si rikam, ze by me to taky bavilo, kdyby mi doma nekdo poskytoval takovy servis :D hned musime udelat i nozicky (jako spravna zenska, libi se ji i strihani vlasu a porad by se natirala nejakyma kremama, natirala pusu labelem atd. :) )
kosmetiku na jeji nehty zadne nepouzivam a chodit s ni nekam jinam, aby ji upravovali nehty, me nikdy ani nenapadlo

Berka — 5. 3. 2010 23:13

U nás stříhání probíhá taky vcelku bez problémů, o něco málo horší je to na nožičkách, to ho baví míň. My teda jen stříháme, zatím jsem nikdy nepilovala - i když je fakt, že je má ostřejší - ale on si to vždycky stejně o něco zas obrousí ;) Ale rostou mu docela rychle, takže představa, že bych dvakrát týdně šla s prckem na manikuru, to asi nee, je to pár minutek :)

GituleHolmanova — 14. 12. 2011 17:49

Musím říct, že mě se u dětí velice osvědčil antibakteriální pilník reklama. Je skleněný a omyvatelný, takže je práce rychle hotova, děti jsou spokojené, já jen pilník rychle omyju a je připravený na další proceduru :) A nehrozí nám žádné plísně, bakterie apod... :)