Mili — 15. 2. 2006 12:06

Také si myslíte, že jsou muži (ale i ženy), kteří mají k nevěře prostě "sklony" a nikdy se nezmění?
Nevěru jsem zažila, dnes se tluču do hlavy, že mě nenapadlo dříve, že je takový. Na chatu si dopisoval jen s děvčaty, pořád měl kolem sebe kamarádky, nemohl projít kolem ženy, aniž by na ni nekoukal, když zjistil, že se nějaká na něho dívá, házel na ni významné pohledy, i když to nebyla žádná kočka, právě naopak(když se chlap zakouká na krásnou ženskou, nedělám scény, ale když prostě flirtuje s každou, tak to teda ne).
Teď mám přítele, ten se líbí ženským, máme v domě dvě sousedky, kterým lezou oči z důlků, když ho vidí, jedna je vdaná, dvě malé děti. Jedna je puberťačka. Problém je, že jsem přistihla přítele(stála jsem vedle něho), jak si s onou puberťačkou dívají do očí, flirtují a já strašně po předchozích zkušenostech žárlím a užírám se. Všimla jsem si, že i začal více chodit s košem a pořád pro něco běhat do sklepa, když se přistěhovala nová sousedka. Nechci být paranoidní, ale už ve mně bliká červené výstražné světýlko. A když se mé kamarádky ptal, kdože je její sousedka a jak se jmenuje, tak si říkám, že asi ještě nenašel tu pravou, když má zapotřebí takových výzvěd. Přitom se stále snažím věřit, že nevěru nevyhledává(že by mě nepodvedl si netroufám napsat, to se může stát vždy, i když člověk po nevěře netouží).

Eva36 — 15. 2. 2006 14:01

Nemyslím, že mají sklony k nevěře. Mají malé sebevědomí a zvyšují si ho tím, že se honí za každou sukní a ta sukně mu (tomu úžasnému svůdci) podlehne.....Na druhou stranu zase - nebereš to třeba až moc vážně? Třeba v tom flirtování s tou puberťačkou nebylo zase tak nic moc....Hlavně nestav na předchozích zkušenostech, to je chyba. Uvědom si, že máš jiného přítele, vzorce chování z minulých vztahů neplatí. Neplatí, jasný? (Taky mi to dělá problém si to uvědomovat, ale jde to.)

Mili(s) — 16. 2. 2006 8:40

Díky, Evčo. Budu se snažit to tak brát, i když je to těžké.

Eva36 — 16. 2. 2006 9:06

:) Ale taky "Důvěřuj, ale prověřuj" (pak si vyber, viď)...taky se občas plácám v tom, jestli věřit, nebo ne. Říkám si, jestli ten současný přítel není jako ten bývalý (a občas zjišťuju, že podobnost tam je!) Říkám si, jestli zase zažiju zklamání.......ale asi bude lepší zkusit věřit a když to nevyjde, tak to teprve pak řešit.

Michaela.43 — 16. 2. 2006 9:19

Evo 36
vždy saháme při výběru partnera do jednoho pytle......občas  to samozřejmě výjde a všichni nejsou 100 % stejní, ale vzpomenu-li si na bývalé "přátel", tak u mně to bylo a i je výběr z jednoho pytle- proto nemíním měnit:-))))- to by opravdu mohlo být z bláta do louže

Michaela.43 — 16. 2. 2006 9:21

Milli(s),
jestliže chlap pohlédne na nějakou ženu, či ji třeba v baráku pomůže s nákupem do schodů ještě neznamená, že má předpoklady k nevěře...

Eva36 — 16. 2. 2006 12:10

Michaela.43 napsal(a):

Evo 36
vždy saháme při výběru partnera do jednoho pytle......občas  to samozřejmě výjde a všichni nejsou 100 % stejní, ale vzpomenu-li si na bývalé "přátel", tak u mně to bylo a i je výběr z jednoho pytle- proto nemíním měnit:-))))- to by opravdu mohlo být z bláta do louže

Uff, to doufám, že nesaháme pořád do stejného pytle! To by mě kleplo - mít doma další velké malé dítě! Snad ne. Je děsný, jak bývalý muž zafungoval a jak si teď dávám sakra pozor na to, co chlap dělá a nedělá. Někdy jsem až moc podezíravá a jakoby ho sleduju....a pak si řeknu, že všechno zbytečně pitvám a pitvat přestanu. Ale někdy to na mě zase vleze....prostě se mi stalo to, co většině tady, přestala jsem věřit a důvěru získávám těžko...ale ono to půjde, aspoň tomu věřím.

Pandorraa — 16. 2. 2006 12:23

Dokud clovek nezmani sam sebe, saha porad do toho stejneho pytle....

Michaela.43 — 16. 2. 2006 12:53

Evo 36,
ty třeba ne...ale já když je všechny popořadě srovnám:-))), tak mi to tak vychází...protože mi to  svým způsobem vyhovuje...nesáhnu po žárlivci...měla jsem kdysi přítele,došlo na náznak žárlení- a to ještě nebylo proč, a šel od válu...

Eva36 — 16. 2. 2006 13:56

Michaela.43 napsal(a):

Evo 36,
ty třeba ne...ale já když je všechny popořadě srovnám:-))), tak mi to tak vychází...protože mi to  svým způsobem vyhovuje...nesáhnu po žárlivci...měla jsem kdysi přítele,došlo na náznak žárlení- a to ještě nebylo proč, a šel od válu...

No, tak tos mě uklidnila :)

To Pandorraa: tak, tak, dokud člověk nezmění sám sebe....svatá pravda...je to ale dřina makat na sobě, co? :) Ale vyplatí se.

DANONE — 17. 2. 2006 14:01

Mili,myslím si,že pokud váš vztah funguje jak má,tak není třeba mít obavy.Někteří chlapi jsou holt takový,že občas zaflirtují,ale to je vše.A to že někomu pomůže s taškou,nebo s něčím jiným,tak je to spíš z toho důvodu,že je ohleduplný.Musíš sama vědět,jestli je ohleduplný i k Tobě,nebo jen k jiným ženským?Chápu,že po předchozím vztahu máš obavy,ale tím,že budeš stále ve střehu,tak budeš nejvíce trpět ty.Přehnaná žárlivost je ničitelem vztahů.Tím nechci říct,že nemáš žárlit vůbec,když žárlit,tak s rozumem.Víš co se říká:Kdo nežárlí,nemiluje.

Mili(s) — 19. 2. 2006 16:31

Ahoj,děkuji všem. Pro mě je to těžké, protože je to druhý vztah, moc zkušeností nemám. Budu muset asi zapracovat na sobě:) Kdo zažil nevěru, asi chápe.

zdenako — 1. 3. 2006 19:18

Ahojte. mě se teda nevěra netýká, ale žiijeme s manželovými rodiči. Tchán svoji manželku podvádí celý život. Ona o tšch milenkách teda pár co prasklo věděla a byla s ním pořád protože kvůli dětem a majetku, ale určitě i s ním spala. Za to ji obdivuji, já si neumím představit jak se můj manžel s někým válí a pak jde za mnou. Dlouho léta byl klid až letos na vánoce přišel s cucákem na krku. Tak to je důkaz, že někoho má. I ta milenka k nám volala. A chtěla ho k sobě. I osobně mluvila s tchýni. Nevím proč ho nevyhodí z baráku takhle to trpět celý život. Už jsem přišla na to, že prostě je takový tip, který žije dvojím životem. S tím se prostě nic nenadělá. Tchýně mu řekla ať jde za ní a on ji na to řekl: Jsem tady zvyklý a nikam nepůjde. On bere nevěru jako normální věc. tím netrpí jen ona, ale i celá rodina. já jsem to doma nezažila a tady to probíraj jako by se bavilo o jídle. Tohle nechápu!!

Michaela.43 — 2. 3. 2006 8:04

Zdenako,
já jsem se to naučila chápat.....nevěra u nás taky proběhla(nechci zakřiknout, protože snad už neprobíhá), ale nemluvilo se o tom  ....taky mě to tenkrát velmi překvapilo a nechápala jsem....ale nakonec jsem si řekla, že  když chci setrvat, že by jinak mohlo být hůř(žárlivost,hraní automatů,fyzické ataky- a to vše exisuje v mnoha svazcích), přehodnotila jsem priority a přišla na to, že nakonec jedna milenka v rodině, vo co de?... no , nemysli si, stálo mě to hodně úsilí a přemýšlení k tomuto cíli dojít..

zdenako — 3. 3. 2006 19:11

ahoj to ti teda fandím. Já bych to asi tak udělala. Mám děti, kdyby se mě to stalo tak bych to řešila jako moje tchýně. Ale je nejhorší když on jich měl za celý život dost. Ona ví o 4 za život, ale měl jich určitě víc.