jahůdka1 — 23. 11. 2009 10:42

ahoj všichni, dotaz na ty, kteří pěstují spathiphyllum (pro ty, co nevědí, co to je: http://en.wikipedia.org/wiki/Spathiphyllum): nevíte, jak často kvete? za poslední 2 měsíce byl na rostlině jenom jeden květ, předtím tam byli i tři najednou, a teď se mi zdá, že nemá moc chuti do života....máte nějakou radu, co změnit, dát ho víc na slunce/do stínu....díky

sisi21 — 23. 11. 2009 22:23

Mám ji taky ,když jsem jí koupila měla 2 květy.teď dva roky po sobě vždy 1 květ.Chce dost zalévat,rosit.občas hnojit ,stín ji nevadí.Nemá ráda průvan.Tchýně ji má také a nekvete ji vůbec.

li.lik — 29. 11. 2009 14:21

Ahoj, mně roste krásně, ale připadá mi že čím méně péče, tím líp. Nesmí úplně vyschnout, cca 1/3 měsíce ji přihnojím (a to mi roste jako hydroponie), má dost světla, ale ne ostré. Možná potřebuje přesadit, nebo jí můžou zahnívat kořeny. Rosení jí taky určitě prospěje. Teď mi došlo, že mi jednu dobu nekvetla, když se rozrůstala - asi to šlo do listů. Tak hodně štěstí!

Myšák — 30. 11. 2009 14:07

jahůdka1: pravidelně ji hnoj, tak co dva týdny. Hnojivo nějaké na kvetoucí kytky. Mně kvete většinou v kuse, jeden květ střídá druhý, občas je jich víc. Světla má dost, ale ne přímé. Taky koukni, jestli nechce přesadit.

stresik — 20. 4. 2010 6:51

Ahoj,

Zdravím všechny a rád bych poprosil o radu. pořídili jsme si domů spathiphyllum, cca 30 cm. máme ho asi měsíc,
krásně kvete a pořád přibývají další květy. Ale trápí nás jiná věc : začaly tmavnout a osychat špičky listů. Před
tou oschlou špičkou je list světle zelený až nažloutlý. Jinak se má ale květinka k světu. Máme ji umístěnou kousek
od okna, takže mimo přímé slunce, občas je okno otevřené. Když jsme ji kupovali, řekli nám, že snese a přežije téměř vše. Když se tento problém s listy objevil, něco jsme pohledali na netu, a dle rad začali rosit. Jinak jsme zalévali do misky 2-3 týdně, voda z misky se vsákla během pár hodin. Přítelkyně ovšem někde vyčetla, že této květince nevadí, když stojí ve vodě-je to prý lepší než kdyby vyschla. Máme ji zasazenou v normální zemině pro
pokojové rostliny. Mohlo tento stav způsobit skoro vyschnutí zeeminy v květináči mezi zálivkami ???

Díky moc všem za jakýkoliv názor i za radu

Stresík

sisi21 — 20. 4. 2010 21:54

Mohlo by to být,ale já ji taky občas zapomenu zalít.Může to být pak naopak způsobeno přelitím,nedostaek živin-chce to hnojit.a špatné umístění.
Sice má ráda svělo ,ale nesnáší průvan a velké kolísání teplot!