miaa — 19. 10. 2009 17:20

V práci jsem z práce s pc a myší chytla oboustraný zánět loktů, a to už v květnu. Dodnes mám bolesti, už se mne to podruhé vrátilo, jedna ruka je zatím jenom na ozdobu. Z prontoflexu...reakci na kůži, zánět, vyrážky, svědění atd.
Sádra-nic, injekce do loktu 2x nic. Jedna rehab. - nic, druhá po různých pokusech lepší stav. Nevyzkoušela jsem rázové vlny, kam mne dr.posílá, protože nemám na zaplacení 10 sezení za 500,/jedno sezení (obě ruce potřebují).
Na bolest beru léky dodnes, mažu krémy proti bolesti a svědění a stejně to bolí.
Nyní dr. řekl, už to je chronické a bolesti mohu mít třeba i rok. Hlavně ale ta ruka...prostě nanic, jakoby nebyla. Nenarovnám, když jdu, nemohu při chůzi jít normálně, ruku dávám do kapsy, protože jinak strašně bolí, když jen tak visí nebo "jde".
Máte někdo nápad, co by pomohlo? Operace snad jako poslední řešení.

Aneri — 30. 10. 2009 23:15

Pokud nepomáhají masti a prášky, tak zkusít ortézy a klid. Jinak asi nic nepomůže! Öperaci na zánět loktů ? Čemu říkáš zánět loktu, když bolí loketní kloub, nebo ruka po loket, spíše šlacha?  To slyším poprve, snad likvidovat zánět zevnitř těla, to jo...ale operace??? Já bych trvala na vyšetření i krve,jak rozsáhlý zánět je.
Ty používáš obě ruce na myš? Já myslím, že zkusit klid,ruce nepoužívat, ale ne sádru, ortézu. Vím, co je zánět šlach a když  ruce nelze použít pro bolest. Nevěřím, že by operace pomohla. Mám pravou po operaci karpálu a téměř na ni nemůžu.....Chran si ruce, mě bolí i když jím.

miaa — 31. 10. 2009 1:09

Epikondylitis oboustranně, přesná dg. Ano, 10 let jedu na levou myš, když je nouze, nahradím pravou, proto oboustranně. Měla jsem jednou úraz vpravo na lyžích a musela si prostě zvyknout nalevo, protože pravá byla vyřazená. JO, teď konečně mám klid, jenže to to chtělo na začátku, hned a ne po půl roce. No, jíst byl problém, nidky nevím, kdy levá ruka-loket vypadne,úchopová funkce je nanic a síly to nemá. Ortézy nosím, na noc ne.
Na operaci se mne taky nechce, moc ji nevěřím.
Ted chodím na přístroj rebox  a to je zatím jediné, co zabírá. Tak moc doufám, že to pomůže. Pak cvičím, když to jde, mažu proti bolesti a snažím se nepsat na pc.