Káča — 18. 10. 2009 18:15

Co si mysíte o této kauze? Studoval zde někdo z vás? Myslíte, že např.Verešová, Gross, Řápková a další zde opravdu zdárně vystudovali? Je mi nějak nanic, když si pomyslím, že spousta takto ,,vystudovaných" rozhoduje někdy vyloženě o životech jiných.

keny — 18. 10. 2009 18:22

Myslím že v Plzni je to prohnilé všude,už delší dobu tady ppozorujeme spoustu divných úkazů a tohle je fakt ostuda pořádná.....,ale myslím že to tady je hooodně prohnilé...,ale na druhou stranu kde neni že?Je to fakt hamba...:usch:

mashanka — 18. 10. 2009 18:39

Myslet si můžeme, co chceme, ale to nic nevyřeší. Já, osobně, si myslím, že nějaký důvod, proč všichni ti Grossové a Řábky jezdili studovat z Prahy zrovínka do Plzně. Je to trochu z ruky, takže museli mít nějaký důvod.

Modroočka — 18. 10. 2009 18:50

Jo, říkala jsem si, když kdysi Standa Koloťuk vystudoval práva, že to není možný, že to má podvodem. A ono, ejhle, moc jsme se nespletla. Dnes mluvil nějakej JUDr rychlokvaška, že tu svoji disertačku nechal vyvázat znovu, protože se ztratila a on ji měl doma uloženou. Jo, jo, to jsou mi věci. Je něco prohnilého ve státě (bohužel) Českém. No, jsme holt taková Banánová republika. Co k tomu říct? Je to hnus, velebnosti, co se to tady děje.

Káča — 18. 10. 2009 19:00

Modroočka napsal(a):

Jo, říkala jsem si, když kdysi Standa Koloťuk vystudoval práva, že to není možný, že to má podvodem. A ono, ejhle, moc jsme se nespletla. Dnes mluvil nějakej JUDr rychlokvaška, že tu svoji disertačku nechal vyvázat znovu, protože se ztratila a on ji měl doma uloženou. Jo, jo, to jsou mi věci. Je něco prohnilého ve státě (bohužel) Českém. No, jsme holt taková Banánová republika. Co k tomu říct? Je to hnus, velebnosti, co se to tady děje.

Tak tohle jsem si říkala zase o Verešové, že není možné, aby měla snad i tu maturitu....vždyť poslouchat ji, to je zážitek :rolleyes:

Káča — 18. 10. 2009 19:03

Když jsem občas slyšela, nebo se dočelta, že si někdou koupil maturitu-dobře, není to fér, ale tihle ,,maturanti", kteří sedí někde v kanclu (a doufám, že v té hlavě aspoň něco mají), nemůžou snad až tak moc zkazit, ale tohle-práva, to bych si teda ,,nelajzla", to už není sranda.

mag — 18. 10. 2009 19:04

Nechci nikoho obhajovat a vůbec ne svoji alma mater, co se tam děje se vědělo leta letoucí, ale media to trochu přehánějí.

Ke Standovi. Práva vystudoval v Praze, složil tam státnice, obhájil diplomovou práci a získal titul Mgr., takže právníkem se stal v Praze, v Plzni pouze obhájil rigorozní práci a získal titul JUDr.
Verešová studoval také v Praze, do Plzně přestoupila  v roce závěrečných státnic, které už složila v Plzni (6 let ale studovala v Praze).
Řápková je z Chomutova, jako doktor Kindl.

mag — 18. 10. 2009 19:10

Jo a Kavka, co nechal (možná) předělat svoji práci, tomu je 61 let. Takže rychlokvaška to určitě  není.

Jinak nepochybuji o protekčním způsobu přijetí studentů, vytváření speciálních státnicových komis, kam se dostali jen privilegovaní. Ale tvrdit, že v knihovně chybí 130 rigorózních prací a všichni jsou to podvodníci..., ty práce většinou leží na jednotlivých katedrách, kde docházelo k obhajování prací, jenom byla sekretářka líná zvednout zadek a práci předat do knihovny.

Co mně osobně vadilo, byla provázanost na "vysokou školu" v Karlových Varech a přecházení jejich studentů a program celoživnotního vzdělávání, kde si doplňovali vzdělání zejména policisté a kteří si ze studia nemohli odnést opravdu nic.

Káča — 18. 10. 2009 19:45

mag napsal(a):

Jo a Kavka, co nechal (možná) předělat svoji práci, tomu je 61 let. Takže rychlokvaška to určitě  není.

Jinak nepochybuji o protekčním způsobu přijetí studentů, vytváření speciálních státnicových komis, kam se dostali jen privilegovaní. Ale tvrdit, že v knihovně chybí 130 rigorózních prací a všichni jsou to podvodníci..., ty práce většinou leží na jednotlivých katedrách, kde docházelo k obhajování prací, jenom byla sekretářka líná zvednout zadek a práci předat do knihovny.

Co mně osobně vadilo, byla provázanost na "vysokou školu" v Karlových Varech a přecházení jejich studentů a program celoživnotního vzdělávání, kde si doplňovali vzdělání zejména policisté a kteří si ze studia nemohli odnést opravdu nic.

No nevím...a Ty tomu fakt věříš????? :co:

Káča — 18. 10. 2009 19:47

pardon mag, tohle bylo na Tvůj předchozí příspěvek

mag — 18. 10. 2009 19:49

Káča napsal(a):

mag napsal(a):

Jo a Kavka, co nechal (možná) předělat svoji práci, tomu je 61 let. Takže rychlokvaška to určitě  není.

Jinak nepochybuji o protekčním způsobu přijetí studentů, vytváření speciálních státnicových komis, kam se dostali jen privilegovaní. Ale tvrdit, že v knihovně chybí 130 rigorózních prací a všichni jsou to podvodníci..., ty práce většinou leží na jednotlivých katedrách, kde docházelo k obhajování prací, jenom byla sekretářka líná zvednout zadek a práci předat do knihovny.

Co mně osobně vadilo, byla provázanost na "vysokou školu" v Karlových Varech a přecházení jejich studentů a program celoživnotního vzdělávání, kde si doplňovali vzdělání zejména policisté a kteří si ze studia nemohli odnést opravdu nic.

No nevím...a Ty tomu fakt věříš????? :co:

Čemu? Grosovi a Verešové, já tam tou dobou byla, takže to vím. Že Gross vystudoval v Praze je fakt. Že má Verešová index se všema zkouškama z Prahy je taky fakt. Jaký způsobem pak vypadala obhajoba práce nebo závěrečná zkouška posoudit nemůžu.

Modroočka — 18. 10. 2009 19:59

Já si teda neumím předtsvait tyhle dva jako dobrý studenky, sorry, ale při jejich slovních projevech žasnu, že mají byť jen maturitu. Co slovo, to perla. Ale to je můj osobní názor. A o jejich studiu - no comment

aprill — 18. 10. 2009 20:05

Modroočka napsal(a):

Já si teda neumím předtsvait tyhle dva jako dobrý studenky, sorry, ale při jejich slovních projevech žasnu, že mají byť jen maturitu. Co slovo, to perla. Ale to je můj osobní názor. A o jejich studiu - no comment

někdo líp píše a jiný mluví. nedělala bych závěry ze slovního projevu .

arabela77 — 18. 10. 2009 20:09

A muzeme se jen modlit, aby se neco podobnyho nedelo na lekarskych fakultach.

Modroočka — 18. 10. 2009 20:13

Tak to jo, Aprill, to potom jo............
Přesto jsem k těmto některým celebritám a jejich titulům poněkud nedůvěřivá.

Modroočka — 18. 10. 2009 20:17

arabela77 napsal(a):

A muzeme se jen modlit, aby se neco podobnyho nedelo na lekarskych fakultach.

Něco jako Cvach, že jo :lol::lol::lol::lol:

šarik — 18. 10. 2009 20:31

Prohnilí proti prohnilým.

Judyna — 18. 10. 2009 20:37

mashanka napsal(a):

Myslet si můžeme, co chceme, ale to nic nevyřeší. Já, osobně, si myslím, že nějaký důvod, proč všichni ti Grossové a Řábky jezdili studovat z Prahy zrovínka do Plzně. Je to trochu z ruky, takže museli mít nějaký důvod.

Taky jsem jeden čas přemýšlela o tom, proč je tak velký zájem o Plzeń. Jsem tak naivní, že jsem si myslela, že je to prestižní škola, i když mi to bylo divné, že lidi z Prahy chodili zrovna tam. To, co se teď provalilo, by mě ale ani ve snu nenapadlo.

Modroočka — 18. 10. 2009 20:39

Jo, Judy, ta je tak prestižní, že prestižnější už být ani nemůže.

mashanka — 18. 10. 2009 20:56

aprill napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Já si teda neumím předtsvait tyhle dva jako dobrý studenky, sorry, ale při jejich slovních projevech žasnu, že mají byť jen maturitu. Co slovo, to perla. Ale to je můj osobní názor. A o jejich studiu - no comment

někdo líp píše a jiný mluví. nedělala bych závěry ze slovního projevu .

Tak to já tedy jo. Když někdo mluví jak vemeno, těžko z něho vyrazit nějaký kultivovaný projev písemný. :lol:

mashanka — 18. 10. 2009 21:00

Modroočka napsal(a):

Jo, Judy, ta je tak prestižní, že prestižnější už být ani nemůže.

Chudáci ti, co tam vystudovali řádně - tedy, jestli to tam vůbec šlo. Když někam přijdou a řeknou Plzeň, ............. to si z toho diplomu mohou rovnou udělat vlaštovku

Spina — 18. 10. 2009 21:00

No musím říct, že mě tahle aféra nadzvedává ze židle..korupce je všude, to víme :dumbom: ...ale tady je mi líto těch poctivých studentů,..mladých lidí, na které už se každý bude dívat jinak :butter:  .." jo právník z Plzně" :D

mag — 18. 10. 2009 21:08

mashanka napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Jo, Judy, ta je tak prestižní, že prestižnější už být ani nemůže.

Chudáci ti, co tam vystudovali řádně - tedy, jestli to tam vůbec šlo. Když někam přijdou a řeknou Plzeň, ............. to si z toho diplomu mohou rovnou udělat vlaštovku

Vystudovat řádně tam samozřejmě jde a studuje tak naprosto drtivá většina studentů.

Modroočka — 18. 10. 2009 21:17

No, nevím,jak moc drtivá ta většina bude, když psali o tom, jakým způsobem se tam dělaly přijímací zkoušky, asi tam nějací poctviví studenti budou, ale v jaké míře, že? No a dětri pana Mrázka, ty taky byly zázračně nadaný, když tak rychle vystudovaly práva. Jen je zajímavý, že tak rychle nevystudoval práva třeba nějakej Franta Novák z Kotěhůlek. I když má IQ 140, ale holt není ta celebrite, ze které by něco mohlo být.

estelle — 18. 10. 2009 22:11

O tom, že to v Plzni není úplně v pořádku, se diskutovalo už v roce 2002, když jsem tam dělala přijímací zkoušky a nevzali mě. Tehdy jsem byla přijata na práva do Prahy, kde jsem i absolvovala. Plzeň byla pro ty, co to nezvládali v Praze, taková záchrana, kam odešli dostudovat a taky dostudovali. Takže taky proto se na ni odjakživa pohlíželo jako na fakultu, kde požadavky na studenty nejsou oproti Praze tak přísné. To, že na některé "studenty" byly ty požadavky ještě mírnější, je víc než smutné a doufám, že se v tom brzo udělá pořádek, protože jsem tam chtěla a pořád chci psát rigorozní práci.
Pokud se týká Verešové, tak ta skutečně studovala celých šest let v Praze, studium sice protahovala, ale nic nedostala zadarmo, jak si veřejnost i zde diskutující myslí. Osobně jsem byla svědkem, kdy byla vyhozena od zkoušky. Je opravdu zvláštní, jaký na ní má nezasvěcená veřejnost pohled, protože já jsem jí ve škole celkem často potkávala a docela ji obdivovala za to, jak to při svém zaměstnání zvládá. Do Plzně přestoupila proto, že jí v Praze vypršel termín ke složení závěrečných státnic. Tak využila možnost udělat si je v Plzni, kde jsou, jak jsem psala, benevolentnější.
A ještě jedna věc, fakulta se nenazývá právní, ale právnická a taky by bylo docela fajn neplést pojmy rigorozní a disertační práce. ;-)

BrenTen — 18. 10. 2009 22:23

Nevím, jak je to s Verešovou, ale o Grossově "studiu" mám jasno. Když někdo udělá náročnou zkoušku z němčiny, i když německy neumí ani slovo, tak je to jasné - http://www.lidovky.cz/ln-pravy-socialni … _domov_ter

mashanka — 18. 10. 2009 22:37

mag napsal(a):

mashanka napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Jo, Judy, ta je tak prestižní, že prestižnější už být ani nemůže.

Chudáci ti, co tam vystudovali řádně - tedy, jestli to tam vůbec šlo. Když někam přijdou a řeknou Plzeň, ............. to si z toho diplomu mohou rovnou udělat vlaštovku

Vystudovat řádně tam samozřejmě jde a studuje tak naprosto drtivá většina studentů.

Nojo, ale teď budou mít cejch. Jedině, že by k diplomu dostávali ještě potvrzení, že studovali řádně :D (od stejné školy)

Judyna — 18. 10. 2009 22:45

Mám docela obavy, aby to nebylo i na jiných školách, ale snad ne. Já si pořád připadám jak v Jiříkově vidění, pořád tomu nemohu věřit, že se to stalo. Doteď jsem měla vysoké školy za opravdový vrchol vzdělání a učitele či profesory na nich jako výkvět společnosti a vzdělanosti. Tedy teď myslím státní školy, ne soukromé. Že je b...l v politice, na to jsem zvyklá, ale toto nějak nemůžu skousnout.

mashanka — 18. 10. 2009 23:13

Ono to právě může souviset. Bůhví, kolik z těch našich slavných politiků vystudovalo podobným způsobem. U některých je evidentní, už když otevřou ústa, že premianty nebyli snad ani na základce. Jediné, co prokazatelně umí, je čtení - a to je jejich štěstí, že alespoň zvládnou přečíst, co jim někdo přichystá

Aneri — 18. 10. 2009 23:42

To je kravka, to bude jako s těma lyžama se zlatým vázáním, co jí koupil manžel a ona to sponzovovala nějaká firma  a Verešová se prořekla :lol:
Jasně, říká, že nezáleží, kdo kde vystuduje, ale co má v "hlavince", tak ta tam má evidentně mooc málo ! To, že je hezká, není její zásluha, co z toho, když je taková slepice.....
http://video.super.cz/supervidea/superv … deoId=2923

mashanka — 19. 10. 2009 8:06

Verešovou bych neřešila. Ta prostě chtěla mít titul, tak zvolila tohle gaunerské řešení a koupila si ho. Těžko v tom právu bude někdy činná, takže alespoň nemůže nikomu ublížit. Horší jsou ti, o kterých nevíme a můžeme na ně narazit kdekoli.
Mně se osvědčilo, když už třeba advokáta, žádný Mgr. nové doby, ale pěkně starý, dobrý JUDr. s třicetiletou praxí.

Syn mého manžela se soudil o zvýšení výživného - chtěl 7000,- při manželově platu 20000 čistého. A měl tam 30ti letou, velmi ambiciózně působící  Mgr., která psala hrubky a argumentovala nesmysly. No, ono by mu to stejně nepomohlo, i kdyby tam měl Sokola, ale působilo to docela směšně, ty její naivní spisky :)

laminanonte — 19. 10. 2009 8:21

na stránkách české advokátní kanceláře jsem našla že pracuje jako advokátní koncipientka u JUDr.Vargy v Plzni Vlastina ul. Na téže adrese pracuje její manžel..
Já nechci její studia zpochybňovat, ale když jí slyším mluvit, nemám pocit, že je vysokoškolsky vzdělaná..

mashanka — 19. 10. 2009 8:32

Opravdu ? Zkusila bych ji vyhodit v Plzni na nádraží z vlaku, schválně, jestli to najde :D

Aneri — 19. 10. 2009 9:04

Doufám, že má chůvu,chudáci děti,  ta už se nevrátí.... to je blbka, ale dobře vy.uráná.  Jasně, že se veze,musí mít praxi, než bude samostatná !  Hrabou, jakoby tu měli být na věky. Takoví se nezastaví před ničím. Já mám vůbec zkreslený pojen a právu, spravedlnosti a pod. Právo stejně jako zdravotnictví a mnoho jiných dalších odvětví je o korupci, známostech, sympatii.
A Standa Gross, jak hooonem, že to dá přezkoumat! A proč? Stačilo by, kdyby ukázal paragon, že to vázali před čtyřmi roky, to by bylo jednodušší :o To máme hlupáků s titulama...a další a další....budou  asi padat hlavinky !

mashanka — 19. 10. 2009 10:52

Copak to, když si někdo něco koupí, protože má tu možnost, dá se to pochopit. Nemyslím souhlasit s tím. Já bych to neudělala, protože koupený diplom by mě nebavil, ale pochopit to umím.
Největší prů-s-er ale je, že měli tu možnost.

Aneri — 19. 10. 2009 13:49

Mgr.Verešová uvídá v tisku....Ale moc studentů mě nemohlo vidět, protože jsem pracovala na diplomce a pět měsíců jsem se intenzivně učila na státnice. ...a rozhodla se podat treastní stíhání, protože ji uráží , že někdo pochybuje o jejim vzdělání a vědomostech, které získala  zaslouženám a poctivým studiem .
A přitom nebyla napsaná ani na seznamu  ke státnicím  , objevila se až na promopci...hahaha, tak to chce fakt silný žaludek ! Podvodníci, kteří vládnou... sebranka jedna prohnilá .
Ministr myslí, když dá těm dvěma výpověď...to by ji také museli přijmout, aby platila, že ......komedie!
Celá naše vláda je na zvracení!

miaa — 19. 10. 2009 14:43

Já jen koukám, co se to děje. Ale pamatuji si ještě za starých dob, že za přijímačky za právníka nebo dr. se dávali klíče od bytu či auto. Nemyslela jsem si, že to je v této době možné, ale konečně jsem tedy pochopila, proč funguje náš "právní"!!! stát jak funguje. Není divu! že si pak každý zákon vykládá jinak a hlavně, že soudí dle svědomí. A to asi závisí na výšce inspirace k hloubce přemýšlení o rozsudku.
Já jsem taky pracovala na vš a připravovala organizačně rigorozni zkoušky a neumím si představit, žeby to bylo jenom jako.Práce šly hned do knihovny, na každou byly dvě oponentury, když některý posudek byl po*ný, tak tři. Ale my byly jenom fakulta. Co se mohlo dít na "centrále", to nevím. A já ty práce pak povinně dávala na internet, pravda, předtým jsem musela získat souhlas "studenta".
Ano, už se mne tady nechce v tomto státě žít. Pochybuji, že se povede "vyčistit" vzduch. Džungle se slabé slovo.

li.lik — 19. 10. 2009 15:14

Ahoj, já jsem dělala pár let práva v Praze a musím říct, že je jedno o jakou školu jde - na každé se dějí nepravosti, jen jde o to, že všechno má své meze a pan Kindl poněkud ztratil soudnost. Obecně si troufám tvrdit, že vš (jakoukoli) dnes může vystudovat i celkem slušný vůl. Jde jen o to, že se nám nelíbí jeho chování, projev, ale může mít školu vystudovanou běžným způsobem. Myslím si zároveň, že není pravda, že by to měly celebrity snazší. Vyučující jsou lidé a samozřejmě se mezi nimi také najdou dobří i špatní a někteří si trvají na korektnosti zkoušení, jiní ne. Myslím, že stojí za úvahu i to, že na PFZČU se snažili lidé uvnitř o změnu už dlouho, až to nevydrželi a medializovali to, protože je do té doby všichni ignorovali...