|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Gastro https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=67 » Nadymani https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=40020 |
| eremuruss — 3. 10. 2009 18:08 |
Jsem 16 let po operaci zlucniku v posledni dobe casto pozoruji,ze jsem silene nafoukla a musim zadrzovat uchazeni plynu.Je mi trapne i o tom psat.Pracuji mezi lidma v obchode coz je v tomto stavu velmi neprijemne.Navic ted jsem ve spolecne domacnosti s pritelem coz je taky problem stydim se za tento problem mam strach,ze me to ujede i pri sexu takze ani to si nemohu plne vychutnat.Zkousela jsem caje od dr.Popova a ani to me,uz nezabira.S lekarem jsem o tom mluvila ten mi rekl zmenit stravu jenomze at snim cokoliv tak do pul hodiny jsem nafoukla. |
| šmudlinka — 22. 10. 2009 17:12 |
Ahoj, taky trpím na silné nadýmání, ale ne po žlučníku.. nevím, co jsi pila přímo za čaj, to co uvádíš neznám, ale mně doporučili normáně výluh z meduňky.. prodávaj to v lékárně, vyrábí to třeba megafit, tak jestli jsi to nezkoušela... třeba ti to pomůže, já si rozhodně stěžovat nemůžu...:) |
| vlastafu — 14. 2. 2011 16:33 |
nepovolená reklama |
| Aneri — 15. 2. 2011 18:53 |
Já bych to typla na Candida albicans neboli kvasinky. Na netu je mnoho odkazů, doporučila bych vyzkoušet dietu. Vynechat cukr. Zahraniční léky jsou ale příliš drahé,ale může je i předepsat obvodní na VZP . |
| dvpetra — 10. 2. 2013 17:50 |
Mě to už naštěstí nechytá, ale dřív to bylo občas peklo. Pomohla změna stravy, hlavně omezit cukry a škroby - tzn. necpat do sebe pořád pečivo a různé moukou "vylepšované" potraviny. V zahraničí občas nastane střevní apokalypsa, ale za to může hlavně mikroflóra. Endiaron, Immodium ani nic podobného mi nikdy nepomohly, funguje akorát Smekta (a to jen někdy) a na plynatost může pomoct novější Espumisan. A u sexu na to kašli, občas se to holt stane, co se dá dělat :D |
| Maloko — 24. 3. 2013 11:49 |
jo v tehotenstvi jsem to mela taky a je to fakt hruza. Telo je absolutne neovladatelne. Navic ja k tomu jeste krkala. no hruza. Ale pomohl mi espumisan, co mi poradila lekarka, tak jsem si ho jednou denne davala i v tehu. |
| lenora — 21. 2. 2017 22:10 |
Ahoj také trpím na neskutečné nadýmání,sále musím odcházet v práci na záchod a už mi je to velmi nepříjemné,jelikož si toho začali všímat kolegové a pořád se mě ptají co na tom záchodě pořád dělám. |
| Ronda — 21. 2. 2017 22:12 |
Tak zkus upravit stravu a hodne pit.Melo by to zabrat |
| lenora — 21. 2. 2017 22:16 |
No to jsem zkoušela.stravu mám upravenou,snažím se nejíst nic co by mě mohlo nadýmat a stejně jsem pořád jak balon. |
| Ronda — 21. 2. 2017 22:19 |
Tak zkus kapsle dietlax.Upravi ti zazivani a jsou i proti nadymani.Mamce hodne pomohly |
| lenora — 21. 2. 2017 22:23 |
Tak kdyby to pomohlo i mě,tak to bych byla ráda |
| helena — 22. 2. 2017 7:22 |
si toho začali všímat kolegové a pořád se mě ptají co na tom záchodě pořád dělám |
| lepista — 22. 2. 2017 8:16 |
Půl hodiny po jídle se začne vyprazdňovat žaludek do střev. Takže střeva reaguji na něco ze stravy. Mě se tak projevovala alergie na lepek a trvalo mi to 14let než jsem přišla na to, co mi je. Po vynechání čehokoliv, co je z obilí, problém přešel. A to jednu dobu jsem si myslela, že přes den nebudu moci jíst jak to ve mě škrundalo a nadýmání se stalo nesnesitelným problémem. |
| Adelynn — 28. 3. 2018 22:40 |
Co na nadýmání v těhotenství? děkuji |