juli — 8. 9. 2009 0:48

Píši za moji kamarádku Zdenku, Zdenka je vdaná a má 3 děti,2 kluky plnoleté a 1dceru 16let.
Manžel a ani žádnej z dvou synů do práce nechodí,pokud pracují tak na černo to znamená že neplatí soc. a zdravotní.Vše táhne Zdenka což nelze dlouho vydržet.
Došla na ně exekuce na dům kterej vlastní oba manželé společně i na jejich společné vybavení domácnosti.Dále neplatili ještě nějaké půjčky...
Momentálně je situace taková že už přišli exekutoři a něco si vzali,něco z označených věcí doma nebylo(manžel si to odnesl)
Na katrástrálním úřadě je napsáno že domek je k exekuci. Ptám se jak k tomu přijde Zdenka která si svoje soc i zdrav.poctivě platí.!!!!!
Jaké by bylo pro ni řešení????
Rozvod???
Manžel není vedený na úřadě práce protože se mu nechce,synek to stejné. Je nějaká možnost se domluvit s exekoturama na prodeji domu a vyrovnání dluhu???
Můžou rodinu vystěhovat pokud tam bydlí i jejich nezletilá dcerka?
Pánové jsou tvrdohlavý a nic nechtějí vyřizovat.!!!
Kamarádka je z toho velmi neštastná ale sama nic nezmůže ani to nemůže dlouho vydržet.
Exekuci nemají poprvé, a zase už jim rostou další dluhy prože stále neplatí a ani nechtějí nic vyřizovat.
Musí se tento kolotoč nějak stopnout ale jak???
Prosím poradí te? všem moc děkuji Z.

Vladena — 8. 9. 2009 6:37

Nic mi za pomoc nenapadá .....zvenčí určitě nepřijde.Zdenka si svoje zdrav. a soc.platí, ale zřejmě vychovala povaleče. Podle mne kolotoč stopnout nelze...lze dopadnout na samé dno a potom budou žít jako bezdomovci.Zdena je svéprávná, takže to měla řešit dávno. Pár facek synátorům by stačilo!

javena — 8. 9. 2009 7:10

Juli, přišli nejen kvůli neplacenému soc. pojištění pánů, ale i kvůli neplaceným půjčkám, a ty jsou společné. Kamarádka se může rozvést, ale to měla udělat dávno - dluhy jsou společné. Pokud je na dům exekuce, tak nikoho nebude zajímat, že tam bydlí dcera, která za nic nemůže.
Finanční poradna, právní pomoc... nic jinýho mě nenapadá, protože i když se začne rozvádět, musí ty dluhy vyřešit.

Kuty — 8. 9. 2009 7:15

I když rozvedeni nejsou může ona požádat o rozdělení SJM,aby alespoň ty budoucí dluhy už nebyly i na ní.

Aneri — 8. 9. 2009 10:59

No, jak už je exekuce, těžko se budou dohadovat o majetek. Mám zato, že stejně o všechno přijdou. Zdena nemůže být normální, když to nechala až tak daleko zajít ! Ale ted už je to zbytečné...měla se rotvézt při prvním problému, když viděla, že to nikam nevede a chlapi nejdou pracovat. S takovými pod most ! No a nezletilá může do domova, i na takové případy stát pamatuje, je to ovšem tragedie.
Jedině se s exekutorama domluvit, dům i zařízení prodat a zůstat na ulici, pokud to bude na dluhy stačit. A pro jistotu se i rozvést .....

Wiki — 8. 9. 2009 12:31

Já bych to z exekuce ještě vyškrábla, prodala dům , dluh uhradila..osamostatnila a koupila mimo město byt (zbylo-li by), nezbylo-li by - tak pronájem.
Otázka jak to dlouho trvá, nakolik je exe rozběhlá atd, jak je vysoká, jaké jsou šance z prodeje atd...

Vladena — 8. 9. 2009 12:44

Já si myslím, že nejsou schopni ani prodat dům a splatit dluhy. kdo by je tahal z válendy??? :D Dceru lituji,ale rodiče ji nepředvedli žádnou výchovu,takže strávit pro ní 2 roky v domově a potom se postavit s pomocí
sociálních pracovnic na vlastní nohy (někdy pro tyto děti seženou  byt a práci) je její vítězství!

Pavlík2697 — 8. 9. 2009 17:49

Dům je společný a společné jsou i dluhy. Jestliže je na katastru již exekuce na dům, nejde nic vyškrábnout. Pokud nezaplatí všechny dluhy, dům půjde do dražby a v té se prodá, je samozřejmě vystěhují. Tyto peníze exekutor použije na zaplacení dluhů a svou odměnu. Pokud něco zbyde tak to manželům vrátí. To že má nezletilou dceru a nemá kam jít nikoho nezajímá, nato měli myslet dříve, než si dluhy udělali. Je to tvrdé, ale je to tak.
Rozvést se může, ale to už jí v této chvíli taky nepomůže.
S exekutorem se samozřejmě může domluvit na nějakém řešení. Je to lepší než se nato vykašlat a nechat dluhy růst dál.
Pánové nejsou tvrdohlaví, ale jsou povaleči. To je smutné.
Kamarádce bych poradila at zajde za exekutorem a zkusí se s nimi domluvit ona, jak to vyřešit. Jestliže již nechce žít s manželem at se rozvede.

juli — 8. 9. 2009 21:31

Děkuji za rady a názory ,juli

Wiki — 9. 9. 2009 10:58

Každopádně bych zjistilla tu možnost prodeje, protže exekutor nebude mít zájem navyšovat, bude mu stačit dlužná částka, nebude se exponovat, aby zachránil peníze paní..

V tomto směru mám zkušenosti, nepíšu jen nápad,  podstatě to patří mezi moji živnost.

Ale první a nejdůležitější je JEDNAT s exekutorem.
Jaký je to alespoň kraj?

juli — 10. 9. 2009 18:59

Wiki, je to Brno-venkov. opět byli včera u kamarádky na návštěvě v domě exekutoři,vzali co se jim momentálně asi hodilo,kazeták(obyčejný-levný),nádobí,šroubováky...fotili si dětskou postel-patrovku,skřín ...Při první návštěvě onálepkovali mimo jiné i motorovou pilu,včera si pro ni přijeli ale dlužník ji schválně odnesl z domu a on doma taky nebyl, říkali že ji má do dvou dnů donést na soud ale on ji tam nedonese!!! ani tam nepujde,je agresivní-co může dále nastat???
Musí věci které si odnesou sepsat a dát podepsat někomu z domácích?? Přijde mi to dost drsné, nevím jak kamarádce pomoct. Sehnala jsem jí právní bezplatnou poradnu ale tam jde až koncem měcíce a to se obávám že může být pozdě:(

Aneri — 10. 9. 2009 20:16

No tak to si jen exekutory proti sobě popudili, jak pak chtějí, aby jim vyšli vstříc, nebo se domluvili ? Tam asi dohoda nebude možná, pokud se budou vyhýbat exekuci a tím, že polepené věci manžel odnesl se evidentně vyhýbají. To jim prodají střechu nad hlavou  za pár korun. Tady je asi každá rada asi marná......

Kiara — 10. 9. 2009 20:25

juli, mně připadá ta Tvoje kamarádka jako ovce, která jenom trpně čeká na porážku a nikoliv jako samostatný, dospělý člověk :/ To je asi tak, jako někdo, komu hoří barák stojí venku na chodníku s prázdným kyblíkem na vodu, kouká na plameny a ptá se bezradně kolemjdoucích, co má asi tak dělat.
Nebyla schopna zahnat manžela a dospělé syny do práce, nebyla schopna přimět je k placení sociálky a zdravotky, ještě si brala půjčky, aby jim jó narostly dluhy. Co dělala, když jim začaly chodit upomínky napřed od úřadů a potom od věřitelů - to si z nich dělala vlašťovky, nebo doufala, že se jim ty dluhy samy od sebe odpaří ?!? Dokonce ani není schopna si sama zajistit právní pomoc - to jsi musela za ni udělat Ty jako její kamarádka.
Do své neutěšené situace se dostala vlastní pasivitou a došlo to tak daleko, že její vyhlídky nevidím vůbec růžově. Jedině, že by vyházela všechny nemakačenky z baráku, s manželem se navíc rozvedla aby jí nerostly dluhy a zavázala se ke splátkovým kalendářům za manžela a za sebe s vědomím, že na velice dlouho bude žít na hranici existenčního minima, ale aspoň jí a dceři zůstane střecha nad hlavou.
V opačném případě tu nebožačku s její rodinou vidím jako bezdomovkyni na Hlavním nádraží a dceru v dětském domově :/

amely — 10. 9. 2009 20:46

juli napsal(a):

Wiki, je to Brno-venkov. opět byli včera u kamarádky na návštěvě v domě exekutoři,vzali co se jim momentálně asi hodilo,kazeták(obyčejný-levný),nádobí,šroubováky...fotili si dětskou postel-patrovku,skřín ...Při první návštěvě onálepkovali mimo jiné i motorovou pilu,včera si pro ni přijeli ale dlužník ji schválně odnesl z domu a on doma taky nebyl, říkali že ji má do dvou dnů donést na soud ale on ji tam nedonese!!! ani tam nepujde,je agresivní-co může dále nastat???
Musí věci které si odnesou sepsat a dát podepsat někomu z domácích?? Přijde mi to dost drsné, nevím jak kamarádce pomoct. Sehnala jsem jí právní bezplatnou poradnu ale tam jde až koncem měcíce a to se obávám že může být pozdě:(

No jasně, Brno venkov, to dost vysvětluje. Ona je určitě z křesťanské rodiny, že jo. Všichni v okolí jí tvrdí že manželství je posvátné, církev rozvod neuznává a že žena má tuto situaci nést jako kříž a rozvést se nesmí v žádném případě. Taky většina poraden v Brně a okolí je církevních a k tomu tam  ty ženy tlačí Sama jsem jejich obětí, když si chlap našel jinou a začal na mne tajně psát dluhy, tak mi všichni radili, že musím manželství zachránit za každou cenu, že když neudržím manželství, tak nic jiného nemá cenu. Přišla jsem o hodně peněz i zbytečné nerváky, znám plno holek, co  je v těch poradnách úplně ožebračili, Dokonce, si pamatuji na rozhovor v jedné poradně, když jsem říkala, že hrozí, že se od muže nakazím nějakou pohlavní nemocí a když zemřu, tak děti skončí v děcáku. Poradkyně mi tvrdila, že to riziko musím podstoupit, protože život bez otce pro ty děti nemá smysl. Znám dost křesťanek, co skončily stejně.
Nedávno bylo na právním téma o rozvodu svatby v kostele. Zkuste si dát do vyhledavače  církevní rozvod  a pozorně si přečtěte jednotlivé odkazy. Pak snad jednání té paní pochopíte.

Kiara — 10. 9. 2009 21:29

Jestli ta paní je věřící a jedná v souladu s křesťanskými zákony, ráda bych věděla jak jí katolická církev pomůže když se tedy nerozvede a skončí bez střechy na hlavou :/ Poskytne jí a rodině azyl v nějakém charitním domově ??? Zaplatí za ně dluhy??? Poskytne jim bezúročnou půjčku???

amely — 10. 9. 2009 21:49

Kiara napsal(a):

Jestli ta paní je věřící a jedná v souladu s křesťanskými zákony, ráda bych věděla jak jí katolická církev pomůže když se tedy nerozvede a skončí bez střechy na hlavou :/ Poskytne jí a rodině azyl v nějakém charitním domově ??? Zaplatí za ně dluhy??? Poskytne jim bezúročnou půjčku???

Ta paní asi věří, že se po smrti dostane do nebe, když v životě tak trpěla.

Aneri — 10. 9. 2009 21:59

Nevím, kde jste přišli na to, že je paní věřící, tak at věří tomu, že ji opravdu o všechno oberou exekutoři.
Ta paní nemůže být normální, to vidím barák exekutoři, ona psychiatrie a zbytek pod mostem, nezletilá v ústavě....víc jich nečeká! No s z toho se budou těžko dostávat.

martina33 — 10. 9. 2009 22:42

Asi budu hodně hnusná, ale z toho není východisko. Jediný je - zapálit to všechno a hodit si mašli, protože z toho už nejde vycouvat. Nakonec všichni skončí na ulici, bez práce, bez tý 16 letý slečny, nebo prostě odejít od manžela s dcerou, spálit všechny mosty, udělat tlustou čáru a začít znova  a někde jinde   a hlavně se rozvést!!!!! Což už měla udělat dávno a nečekat, až jí všecho seberou, je jedno, že ona si všechno platí, ale je jeho manželka, bohužel.

Olympia — 10. 9. 2009 23:12

Ja to vidim na to sbalit a odstehovat sebe a dceru a hned zitra rano podat zadost o rozvod a nebo aspon o zuzeni SJM. Zachranit si svoji kuzi a svoji dceru, protoze na vic to momentalne nevypada. Panove at si resi-neresi situaci sami. Krome sebe a dcery totiz uz neni co zachranovat. Udivuje, ze se pani vubec pta, zda se ma rozvest.

Aneri — 11. 9. 2009 9:23

A kam odstěhovat ? Pod most, dceru do domova a až dospěje, tak bude následovat matku pod ten most?  Chodit odtamtud do práce a platit dluhy za manžela, jak dlouho to vydrží ?
Když nebyla paní schopná roky problémy řešit, když se řešit daly, tak ted tady nevím, jak by to mohlo dopadnout.
To je tragedie pro všechny zúčastněné.

javena — 11. 9. 2009 9:23

Martino, ono by to bylo trošku jiný, kdyby neměli společné dluhy na vybavení domácnosti. Kdyby dlužili jen pánové za sebe, nebrali by exekutoři hned společný majetek, ale prvně by šli pro věci, které patří dlužníkům. Byl by čas ne spoustu věcí - rozvod, zúžení SJM, převod domu na dceru...
Možná, že to takhle začalo a stejně to neřešili. Nechali to dojít daleko.
Všichni tady nechápete, jak to, že si to nechala líbit... Jsou na světě i lidé, kteří mají jednodušší myšlení. Nebo myslíte, že všechny ty pomocné pracovní síly v kuchyních, nemocnicích a já nevím kde, mají buhvíjak velké vzdělání? Až na vyjímky ne. Tím se nechci kamarádky dotknout, juli.
Zas bych to neviděla tak černě. Prodej domu je třeba zbaví dluhů, nevíme cenu domu a výši dluhu. Když se rozvede může s dcerou začít znova. Třeba v podnájmu, ale může normálně žít.
Juli, ty jí pomoct můžeš. Tím, že jí na to připravíš. Že jí vysvětlíš, že musí podat žádost o rozvod. Nemůžeš jí spasit, to musí sama, ale tohle pro ní udělat můžeš. :)
Aneri, proč by měla skončit na psychiatrii. Pokud táhla sama pět lidí, tak něco vydrží a nebude zvyklá na nějak vysoký standard. Možná bude stačit dobrý psycholog. ;)

Aneri — 11. 9. 2009 12:44

Kamarádka je z toho velmi neštastná ale sama nic nezmůže ani to nemůže dlouho vydržet...píše Juli. Proč jí tedy neporadila už dříve? Jistěže je to náročné a nelze tak žít donekonečna. Jasně, neznáme výše dluhů, ani majetek...jen spekulujeme, ale to proto, že nám nebyly dány všechny informace. Na to, aby ale člověk uměl počítat do deseti nemusí mít vysokou! Asi bude paní trochu jednodušší, ale každý člověk by měl mít pud sebezáchovy. No, rozhodně to nebude mít paní jednoduché......

javena — 11. 9. 2009 13:17

Mohla jí radit. Ale někdy prostě musí člověk strčit hubu do ho..., aby zjistil, že fakt smrdí, jak mu všichni říkají. Já nevím, proč to tak je. Asi všeobecně neradi něco měníme. I když je to balvan na krku a taknějak tušíme, že šála by nám slušela víc a tolik nevážila. :dumbom:
Jednoduchý to mít nebude, to každopádně. Ale spíš v tom rozhodování, když víme, jak je nerozhodná. Podle mě, když utáhla tři rozežraný chlapi s příjmama alá černota, dospívající dceru, občas zaplatila nějakou tu splátku... dopr..., ta má potenciál to zvládnout - levnější podnájem a dceru.
Juli, ať si to srovná v hlavě. Ať se nebojí, že to s holkou nezvládnou.
Žádost o rozvod, sehnat podnájem, sbalit holku a na barák, ať se vybodne. Je to tvrdý, možná je její, možná dědictví po pratetě Hortensii, která jí milovala, ale barák už je v trapu. Teď z toho musí vyjít holky se zdravou kůží.

Vachu — 11. 9. 2009 13:41

Juli, kamarádka ať pobere, co může zachránit, a spolu s dcerou ať se k někomu honem RYCHLE nastěhují.
A teprve zpovzálí od těch svých nefakčenků bude moci s čistou hlavou přemýšlet a vymyslet, co dál...
Dceři ovšem musí zakázat komukoli se jen zmínit o tom, kde přebývají. Hlavně bratrům!

aprill — 11. 9. 2009 14:31

Kamarádka kdyby skutečně chtěla situaci řešit, tak už ji dávno řešila a nečekala až ji exekutoři označí celý dům :kapitulation::kapitulation::kapitulation::kapitulation: .

Selima — 11. 9. 2009 16:01

Aneri napsal(a):

A kam odstěhovat ? Pod most, dceru do domova a až dospěje, tak bude následovat matku pod ten most?  Chodit odtamtud do práce a platit dluhy za manžela, jak dlouho to vydrží ?
Když nebyla paní schopná roky problémy řešit, když se řešit daly, tak ted tady nevím, jak by to mohlo dopadnout.
To je tragedie pro všechny zúčastněné.

Do azyláku...

Aneri — 11. 9. 2009 18:05

Už vidím, jak kamrádku někdo vezme na byt s dcerou, když řekne, jak to je.....a exekutor je jim v patách.....

Iveta X — 11. 9. 2009 19:16

Selima napsal(a):

Aneri napsal(a):

A kam odstěhovat ? Pod most, dceru do domova a až dospěje, tak bude následovat matku pod ten most?  Chodit odtamtud do práce a platit dluhy za manžela, jak dlouho to vydrží ?
Když nebyla paní schopná roky problémy řešit, když se řešit daly, tak ted tady nevím, jak by to mohlo dopadnout.
To je tragedie pro všechny zúčastněné.

Do azyláku...

Přikláním se k tomuto řešení, ať to bylo myšleno jakkoliv. Kamarádka nemá na výběr, tady by mohla najít pomoc http://www.brno.caritas.cz/ Služby pro matky s dětmi může využít, protože její dceři ještě není 18 let.

Kiara — 11. 9. 2009 20:44

Podle mě je azylový dům pro paní a dceru jediným řešením. Když si najde podnájem, exekutor si ji může najít tam. Nehledě na to, jak chcete utajit před manželem a vlastními syny, kam jste se vlastně odstěhovaly ... když ti tři nefachčenkové dokázali připravit všechny o střechu nad hlavou a dodneška jsou vyzívaní jak lachtani, můžou úmyslně exekutora posílat za paní do nového podnájmu a všude, kam se vrtne. V azylovém domě - pokud vím - by toho exekutor moc nepořídil :)
juli, vyřiď kamarádce, že se musí nechat rozvést a s dcerou se odstěhovat do azyláku. Jinou možnost prostě v této situaci nemá, jestli nechce skončit za popelnicema s krabičákem a dítě v ústavu.

PetrHl — 11. 9. 2009 23:32

hustý, z toho až běhá mráz po zádech ......

sahleb — 12. 9. 2009 8:03

Kiara napsal(a):

juli, mně připadá ta Tvoje kamarádka jako ovce, která jenom trpně čeká na porážku ...
Nebyla schopna zahnat manžela a dospělé syny do práce, nebyla schopna přimět je k placení sociálky a zdravotky, ještě si brala půjčky, aby jim jó narostly dluhy. Co dělala, když jim začaly chodit upomínky napřed od úřadů a potom od věřitelů - to si z nich dělala vlašťovky, nebo doufala, že se jim ty dluhy samy od sebe odpaří ?!? Dokonce ani není schopna si sama zajistit právní pomoc - to jsi musela za ni udělat Ty jako její kamarádka.
Do své neutěšené situace se dostala vlastní pasivitou a došlo to tak daleko, že její vyhlídky nevidím vůbec růžově. Jedině, že by vyházela všechny nemakačenky z baráku, s manželem se navíc rozvedla aby jí nerostly dluhy....
V opačném případě tu nebožačku s její rodinou vidím jako bezdomovkyni na Hlavním nádraží a dceru v dětském domově :/

Takze je to jeji vina? Ja si myslim, ze je spis depresivni a naprosto zoufala. Zastat celou domacnost, vydelavat penize,mit na starosti finance, nezletilou dceru  a JESTE resit konflikt s manzelem a syny? To je pasivita? Copak je neschona ona,kdyz nebyla schopna primet chodit tri dospelemuze do prace? JAK SE TOhle DELA? A ty upominky jsou sok, ne? Zrejme chodily tak casto, ze ji to zcela znicilo. Ona preci nikomu nic nedlizi.
Proc ji tak nadavas? Mam silny pocit, ze ani rozvod nic neresi. Uz tu bylo par pripadu, kdy zeny splacely dluh po manzelovi i po rozvodu.

A taky je legracni, ze si nekdo predstavuje, ze pokud dluzi manzel, budou exekutori v domacnosti vybirat veci ,ktere patri jen jemu.  To berou vsechno.

sahleb — 12. 9. 2009 8:04

Kiara napsal(a):

Podle mě je azylový dům pro paní a dceru jediným řešením. Když si najde podnájem, exekutor si ji může najít tam. Nehledě na to, jak chcete utajit před manželem a vlastními syny, kam jste se vlastně odstěhovaly ... když ti tři nefachčenkové dokázali připravit všechny o střechu nad hlavou a dodneška jsou vyzívaní jak lachtani, můžou úmyslně exekutora posílat za paní do nového podnájmu a všude, kam se vrtne. V azylovém domě - pokud vím - by toho exekutor moc nepořídil :)
juli, vyřiď kamarádce, že se musí nechat rozvést a s dcerou se odstěhovat do azyláku. Jinou možnost prostě v této situaci nemá, jestli nechce skončit za popelnicema s krabičákem a dítě v ústavu.

No prave, protze ona vydelava penize, tak musi platit. No apanove jsou vysmati.

Kiara — 12. 9. 2009 11:56

sahleb napsal(a):

Kiara napsal(a):

juli, mně připadá ta Tvoje kamarádka jako ovce, která jenom trpně čeká na porážku ...
Nebyla schopna zahnat manžela a dospělé syny do práce, nebyla schopna přimět je k placení sociálky a zdravotky, ještě si brala půjčky, aby jim jó narostly dluhy. Co dělala, když jim začaly chodit upomínky napřed od úřadů a potom od věřitelů - to si z nich dělala vlašťovky, nebo doufala, že se jim ty dluhy samy od sebe odpaří ?!? Dokonce ani není schopna si sama zajistit právní pomoc - to jsi musela za ni udělat Ty jako její kamarádka.
Do své neutěšené situace se dostala vlastní pasivitou a došlo to tak daleko, že její vyhlídky nevidím vůbec růžově. Jedině, že by vyházela všechny nemakačenky z baráku, s manželem se navíc rozvedla aby jí nerostly dluhy....
V opačném případě tu nebožačku s její rodinou vidím jako bezdomovkyni na Hlavním nádraží a dceru v dětském domově :/

Takze je to jeji vina? Ja si myslim, ze je spis depresivni a naprosto zoufala. Zastat celou domacnost, vydelavat penize,mit na starosti finance, nezletilou dceru  a JESTE resit konflikt s manzelem a syny? To je pasivita? Copak je neschona ona,kdyz nebyla schopna primet chodit tri dospelemuze do prace? JAK SE TOhle DELA? A ty upominky jsou sok, ne? Zrejme chodily tak casto, ze ji to zcela znicilo. Ona preci nikomu nic nedlizi.
Proc ji tak nadavas? Mam silny pocit, ze ani rozvod nic neresi. Uz tu bylo par pripadu, kdy zeny splacely dluh po manzelovi i po rozvodu.

A taky je legracni, ze si nekdo predstavuje, ze pokud dluzi manzel, budou exekutori v domacnosti vybirat veci ,ktere patri jen jemu.  To berou vsechno.

sahleb, já nikomu přece nenadávám :) a už vůbec ne té paní. To, co píšu je bohužel tvrdá realita která na tu paní dopadla celou vahou.
Nebo Ty máš pro paní Zdenu efektivnější řešení, jak z toho ven? Co bys jí poradila Ty, co má udělat, kam jít, na koho se obrátit a jak situaci smysluplně vyřešit???
K vytučněnému - čti pozorně, rodina neplatila jednak zdravotní a sociální pojištění, jednak nesplácela půjčky. To druhé mohla paní zcela jednoduše ovlivnit a žádné další půjčky si nenabírat, dokud nebudou zaplaceny ty první. Jednoduché kupecké počty. A není pravda, že nikomu nic nedluží. Pokud společně s manželem ty půjčky podepsala nebo o nich věděla, tak je samozřejmě stejný dlužník, jako manžel. A že jí chodily upomínky tak dlouho, až z nich dostala šok :D? Milá zlatá, to už tak většinou bývá, že se půjčky musejí splácet a když je někdo neplatí, tak mu - kdo by to byl řekl - začínají chodit upomínky.
A rovněž není pravda, že rozvod nic neřeší. Řeší. Především to, jestli paní Zdena bude splácet hodně, nebo ještě víc. Dluhy, nadělané v manželství už jí nikdo neodpáře, ty bude muset zaplatit tak jako tak. Tady jde o to, manželství včas ukončit aby nemusela splácet další a další dluhy navíc. Protože naskakují penále, úroky z prodlení, manžel si může vzít těch půjček ještě deset a z titulu manželky bude spoluodpovědná za takové dluhy, že je bude splácet až do smrti a do smrti taky živořit o chlebu a vodě.

Rozmarila — 12. 9. 2009 13:51

sahleb napsal(a):

Kiara napsal(a):

V opačném případě tu nebožačku s její rodinou vidím jako bezdomovkyni na Hlavním nádraží a dceru v dětském domově :/

Takze je to jeji vina?
A taky je legracni, ze si nekdo predstavuje, ze pokud dluzi manzel, budou exekutori v domacnosti vybirat veci ,ktere patri jen jemu.  To berou vsechno.

No svým způsobem to její vina je ..............je na tom dobře vidět, jak když člověk problémy neřeší, tak ho doženou a přitlačí na něj ..........
Já kdybych měla děti, které by odmítaly pracovat, tak bych jim nedala ani korunu, ani kus chleba ......už jen prostě proto, že bych to nedokázala všechno uživit  a i kvůli nim.........Manžel to samý ..........přestal by pro mě existovat, pokud by se nezajímal o rodinu. A ona to opravdu tahne jako ovce, složí hlavu a nechá si na ni nadělat ......a za blbost se platí .

juli — 12. 9. 2009 16:30

Děkuji vidím to vše stejně jako všichni. několik let jí říkám proč se nerozvede,říkám jí že ted mají spočítané dluhy např do června ale zase další rostou protože zase nic pánové neplatí. V rámci možnosti se jí snažím pomoci občas nějakou korunou nebo buchtou ale to není řešení,i kdybych si ji vzala s dcerkou k nám tak budou její exekutoři chodit ke mně a vyberou i mě. Je to těžká situace ale snad nás všechny taky poučí! Vždy jí říkám pro mě je nejdůležitější zaplatit každý měsíc půjčky,inkaso,dětem školu a jídlo,mýt práci a vše ostatní je bonus.Už jsem jí i sehnala bydlení na ubytovně za 2100 na měsíc aby měla klid a nic,ona ví že za mnou může kdykoliv dojít na kafé...ale více už nevím.Říkám jí jen svůj názor a co bych dělala já!Vaše připomínky jsem jí vytiskla a dala domů,dále už nevím??? Kamarádka věřící není. Nechci vás tady dále zatěžovat ale pokud budete chtít tak vás budu nadále informovat o situaci. juli

mashanka — 12. 9. 2009 17:32

Holku bych prozatím přihlásila do nějaké školy s internátem, aby alespoň ona nějak slušně vegetovala, sebe bych nechala zavřít do cvokárny s nějakou diagnozou - určitě by se u dotyčné paní nějaká našla. A na manžela bych pomocí  občanské poradny, která je zadarmo, podala trestní oznámení za vydírání, vykořisťování a psychické týrání. Vyšla bych z toho jako oběť. Ovšem, netvrdím, že by to bylo fér, když jsem si to všechno zavinila sama, vlastní liknavostí a čekáním na kdovíco.

Kiara — 12. 9. 2009 18:45

mashanko, a co bys tím vyřešila? Nic. Jenom bys někam schovala holku a cvokárna je jenom na přechodnou dobu. Milá zlatá, to kdyby se do cvokárny běžel každý schovat před dluhama, to by za chvilku léčebny praskaly ve švech :D nehledě na to, že psychiatrie slouží k léčbě těch nemocných, kteří to opravdu akutně potřebují a nikoliv jako zašívárna před věřiteli, že ano. Navíc nikoho nezajímá, že dlužnice pobývá na psychiatrii, pokud není zbavena svéprávnosti nebo omezena v nakládání s penězi, cvakat prostě musí.
Notabene podávat na manžela tr.oznámení za bůhvíco - to je za prvé sviňárna, protože od začátku až do konce o všem moc dobře věděla a za druhé z toho titulu by na ni mohl její manžel - velice oprávněně - podat tr. oznámení za křivé obvinění. Nehledě na to, že může podávat trestních oznámení třeba deset, může se nechat opakovaně zavírat do blázince, je jí to houbeles platný, spoludlužení už ji nikdo nezbaví.

martina33 — 12. 9. 2009 19:12

Holky, tohle nevyřešíte, můžeme jenom poradit, ale ona musí sama chtít, a jak to vypadá, tak asi nechce a čeká až to přijde nebo ať si to vyřeší někdo jiný. A ono to přijde brzo.  Jak to tak tipuju, paní je silně věřící a ještě k tomu s nižším IQ, protože soudný člověk takovouhle věc nenechá dojít do extrému. Jak se říká, kdo chce tam , pomozme mu tam.

mashanka — 13. 9. 2009 1:30

Kiara napsal(a):

mashanko, a co bys tím vyřešila? Nic. Jenom bys někam schovala holku a cvokárna je jenom na přechodnou dobu. Milá zlatá, to kdyby se do cvokárny běžel každý schovat před dluhama, to by za chvilku léčebny praskaly ve švech :D nehledě na to, že psychiatrie slouží k léčbě těch nemocných, kteří to opravdu akutně potřebují a nikoliv jako zašívárna před věřiteli, že ano. Navíc nikoho nezajímá, že dlužnice pobývá na psychiatrii, pokud není zbavena svéprávnosti nebo omezena v nakládání s penězi, cvakat prostě musí.
Notabene podávat na manžela tr.oznámení za bůhvíco - to je za prvé sviňárna, protože od začátku až do konce o všem moc dobře věděla a za druhé z toho titulu by na ni mohl její manžel - velice oprávněně - podat tr. oznámení za křivé obvinění. Nehledě na to, že může podávat trestních oznámení třeba deset, může se nechat opakovaně zavírat do blázince, je jí to houbeles platný, spoludlužení už ji nikdo nezbaví.

Pro první moment bych tím získala trochu času na přemýšlení, co dál. Ve stavu paniky ještě nikdy nikdo nic nevyřešil.
Mimochodem, tobě připadá dotyčná paní psychicky zdravá ? Mně tedy rozhodně ne.

Jinak, nejsem ani milá ani zlatá

Vladena — 13. 9. 2009 8:00

Mashanko, podvodem nikdo nic nevyřešil a pokud paní má práci, přece se nenechá někam zavřít a o práci přijit????:( A paní není v panice. Tento stav v rodině je delší dobu. Kamarádka ji sehnala ubytovnu,ale to zase nic neřeší, pouze přechodný klid. Úplně vidím tu paní, jak všude ,,řeší" svoji rodinu, vtahuje kamarádku i spolupracovnice do svého problému a prakticky nedělá nic. Už jsem takové potkala, ze začátku chtěla pomoci, ale ony si vezmou peníze,buchtu, ale rady žádné!Někdy je lepší pryč........

sahleb — 13. 9. 2009 13:13

Kiara napsal(a):

sahleb napsal(a):

Kiara napsal(a):

juli, mně připadá ta Tvoje kamarádka jako ovce, která jenom trpně čeká na porážku ...
Nebyla schopna zahnat manžela a dospělé syny do práce, nebyla schopna přimět je k placení sociálky a zdravotky, ještě si brala půjčky, aby jim jó narostly dluhy. Co dělala, když jim začaly chodit upomínky napřed od úřadů a potom od věřitelů - to si z nich dělala vlašťovky, nebo doufala, že se jim ty dluhy samy od sebe odpaří ?!? Dokonce ani není schopna si sama zajistit právní pomoc - to jsi musela za ni udělat Ty jako její kamarádka.
Do své neutěšené situace se dostala vlastní pasivitou a došlo to tak daleko, že její vyhlídky nevidím vůbec růžově. Jedině, že by vyházela všechny nemakačenky z baráku, s manželem se navíc rozvedla aby jí nerostly dluhy....
V opačném případě tu nebožačku s její rodinou vidím jako bezdomovkyni na Hlavním nádraží a dceru v dětském domově :/

Takze je to jeji vina? Ja si myslim, ze je spis depresivni a naprosto zoufala. Zastat celou domacnost, vydelavat penize,mit na starosti finance, nezletilou dceru  a JESTE resit konflikt s manzelem a syny? To je pasivita? Copak je neschona ona,kdyz nebyla schopna primet chodit tri dospelemuze do prace? JAK SE TOhle DELA? A ty upominky jsou sok, ne? Zrejme chodily tak casto, ze ji to zcela znicilo. Ona preci nikomu nic nedlizi.
Proc ji tak nadavas? Mam silny pocit, ze ani rozvod nic neresi. Uz tu bylo par pripadu, kdy zeny splacely dluh po manzelovi i po rozvodu.

A taky je legracni, ze si nekdo predstavuje, ze pokud dluzi manzel, budou exekutori v domacnosti vybirat veci ,ktere patri jen jemu.  To berou vsechno.

sahleb, já nikomu přece nenadávám :) a už vůbec ne té paní. To, co píšu je bohužel tvrdá realita která na tu paní dopadla celou vahou.
Nebo Ty máš pro paní Zdenu efektivnější řešení, jak z toho ven? Co bys jí poradila Ty, co má udělat, kam jít, na koho se obrátit a jak situaci smysluplně vyřešit???
K vytučněnému - čti pozorně, rodina neplatila jednak zdravotní a sociální pojištění, jednak nesplácela půjčky. To druhé mohla paní zcela jednoduše ovlivnit a žádné další půjčky si nenabírat, dokud nebudou zaplaceny ty první. Jednoduché kupecké počty. A není pravda, že nikomu nic nedluží. Pokud společně s manželem ty půjčky podepsala nebo o nich věděla, tak je samozřejmě stejný dlužník, jako manžel. A že jí chodily upomínky tak dlouho, až z nich dostala šok :D? Milá zlatá, to už tak většinou bývá, že se půjčky musejí splácet a když je někdo neplatí, tak mu - kdo by to byl řekl - začínají chodit upomínky.
A rovněž není pravda, že rozvod nic neřeší. Řeší. Především to, jestli paní Zdena bude splácet hodně, nebo ještě víc. Dluhy, nadělané v manželství už jí nikdo neodpáře, ty bude muset zaplatit tak jako tak. Tady jde o to, manželství včas ukončit aby nemusela splácet další a další dluhy navíc. Protože naskakují penále, úroky z prodlení, manžel si může vzít těch půjček ještě deset a z titulu manželky bude spoluodpovědná za takové dluhy, že je bude splácet až do smrti a do smrti taky živořit o chlebu a vodě.

Ale nadavas. Ctu pozorne: ta pani sama dluhy nedelala (neni to v clanku)  a socialni a zdr. si plati pilne. O to mi jde. Ty pises ted RODINA NEPLATILA. ne jen ti muzi.

Ty ji dryjacnicky a urazlive pripominas,  co jako delala? Proc nedohnala ty muze do prave apod.  Ona ty pujcky vubec nemusela podepsat ani o nich vedet. I tak je dluznik  nikdo ji nic neodpusti , to vim.  Konkretne rozvod vyresi jen cast problemu, dluhy ji zustanou i potom. Presto ze si zadne pujcky zrejme nevzala.

Opakuji me vadi tvoje povysenost. Stejna povysenost a arogance je v tom ze se ME ptas, s tonem poucovani "mila zlata" jestli vim neco lepsiho,  jako kdyz uz si dovoluji neco podotknout. Ja to resoit samozrejme nehodlam avsak mam pravo se ozvat, kdyz nadavas ji jako idiotce a ANI SLOVEM nezminis ty muze, kteri ji  do problemu dostali.
Upominky chodi a co jako? Kdyz si jeji manzel pujcuje a zaduzuje vsechny tak upominky chodi. Uz ten pan udelal neco pro to aby nechodiky? Proc to ma delat podle tebe jen  ona? V tom vidim problem.  DIVIM SE, ja do ubohych lidi nekopu ani nerozdavam rozumy s tonem "vis o nejakem efektivnim reseni? "

Reseni zadne neni.Ta pani bude platit asi do smrti.

sahleb — 13. 9. 2009 13:23

mashanka napsal(a):

Kiara napsal(a):

mashanko, a co bys tím vyřešila? Nic. Jenom bys někam schovala holku a cvokárna je jenom na přechodnou dobu. Milá zlatá, to kdyby se do cvokárny běžel každý schovat před dluhama, to by za chvilku léčebny praskaly ve švech :D nehledě na to, že psychiatrie slouží k léčbě těch nemocných, kteří to opravdu akutně potřebují a nikoliv jako zašívárna před věřiteli, že ano. Navíc nikoho nezajímá, že dlužnice pobývá na psychiatrii, pokud není zbavena svéprávnosti nebo omezena v nakládání s penězi, cvakat prostě musí.
Notabene podávat na manžela tr.oznámení za bůhvíco - to je za prvé sviňárna, protože od začátku až do konce o všem moc dobře věděla a za druhé z toho titulu by na ni mohl její manžel - velice oprávněně - podat tr. oznámení za křivé obvinění. Nehledě na to, že může podávat trestních oznámení třeba deset, může se nechat opakovaně zavírat do blázince, je jí to houbeles platný, spoludlužení už ji nikdo nezbaví.

Pro první moment bych tím získala trochu času na přemýšlení, co dál. Ve stavu paniky ještě nikdy nikdo nic nevyřešil.
Mimochodem, tobě připadá dotyčná paní psychicky zdravá ? Mně tedy rozhodně ne.

Jinak, nejsem ani milá ani zlatá

Velky souhlas. Me se zda , ze je silne depresivni, zoufala, v bezvychodne situaci, kterou jeji rodina jeste zhorsuje. A  jak znamo, deprese staci k tomu, ze clovek neni schopen resit nejjedndsussi denni zalezitosti. jeji situce je otresna a opravdu bezvycchodna. panove vedi co delaji, zakony jim umoznuji, ze to plati ona.  Rozvest se mela asi okamzite.

Souhlas II.ja taky nejsem Kiaro "mila, zlata" to si nech pro nejaky blbecky.

sahleb — 13. 9. 2009 13:26

Vladena napsal(a):

Mashanko, podvodem nikdo nic nevyřešil a pokud paní má práci, přece se nenechá někam zavřít a o práci přijit????:( A paní není v panice. Tento stav v rodině je delší dobu. Kamarádka ji sehnala ubytovnu,ale to zase nic neřeší, pouze přechodný klid. Úplně vidím tu paní, jak všude ,,řeší" svoji rodinu, vtahuje kamarádku i spolupracovnice do svého problému a prakticky nedělá nic. Už jsem takové potkala, ze začátku chtěla pomoci, ale ony si vezmou peníze,buchtu, ale rady žádné!Někdy je lepší pryč........

Podvodem? kde je podvod? O praci prijit nemusi,  byla by na nemocenske.

Tercila — 13. 9. 2009 14:10

Kiara: "Nebyla schopna zahnat manžela a dospělé syny do práce, nebyla schopna přimět je k placení sociálky a zdravotky
.... Co dělala, když jim začaly chodit upomínky napřed od úřadů a potom od věřitelů - to si z nich dělala vlašťovky, nebo doufala, že se jim ty dluhy samy od sebe odpaří ?!?
.... To druhé mohla paní zcela jednoduše ovlivnit a žádné další půjčky si nenabírat, dokud nebudou zaplaceny ty první. Jednoduché kupecké počty.


Kiaro? :co: Nepsala jsi mi zrovna nedávno na vlákně o partnerství s ožralci něco o pochopení a pomoci atd...? Proč myslíš, že jiná ženská to má (byť v jiném případě, ovšem stejně nepříjemném) v životě jinak než Ty? :co:
Osobně si moc neumím představit, jak zaháním chlapa do práce. V nejlepším odejde z domu a prosedí ten čas třeba v hospodě. Když bude chtít.
Rozvod bych ovšem samozřejmě viděla jako dobré rešení.

Kiara: "manžel si může vzít těch půjček ještě deset a z titulu manželky bude spoluodpovědná za takové dluhy, že je bude splácet až do smrti"

Omyl, tady už zřejmě od loňska platí nová úprava zákona, že pokud nepodepsala, neplatí.
Je to od našich zákonodárců rozumné, neboť ani při nejlepším partnerství Ty teď nevíš, co právě podepisuje za Tvými zády Tvůj choť...

Kiara — 13. 9. 2009 17:39

sahleb napsal(a):

Vladena napsal(a):

Mashanko, podvodem nikdo nic nevyřešil a pokud paní má práci, přece se nenechá někam zavřít a o práci přijit????:( A paní není v panice. Tento stav v rodině je delší dobu. Kamarádka ji sehnala ubytovnu,ale to zase nic neřeší, pouze přechodný klid. Úplně vidím tu paní, jak všude ,,řeší" svoji rodinu, vtahuje kamarádku i spolupracovnice do svého problému a prakticky nedělá nic. Už jsem takové potkala, ze začátku chtěla pomoci, ale ony si vezmou peníze,buchtu, ale rady žádné!Někdy je lepší pryč........

Podvodem? kde je podvod? O praci prijit nemusi,  byla by na nemocenske.

sahleb,  kde to žiješ??? Víš, co to v praxi znamená - předložit zaměstnavateli neschopenku s tím, že byl zaměstnanec pár týdnů nebo měsíců hospitalizován na psychiatrii :co: ??? Jakmile by domarodila, zaměstnavatel by se jí s největší pravděpodobností velice brzo zbavil :/
Já nevím, proč pořád žiješ v tom, že když se někdo vlastním přičiněním dostane do nějaké kaše, měl by být nějak "chráněn". Takhle to - bohužel - dneska v naší společnosti nechodí.
Koukám, že jsme se tady rozdělily na dva tábory - "realisty" a "růžové brýle" :D mě jen fascinuje, že jsem za svoje vyjádření tvrdé reality osočována, že někomu nadávám, hovořím o paní jako idiotce apod. :D sahleb, schválně mi sem zkopíruj kde jsem kdy o té nešťastnici něco podobného řekla, buď tak hodná. Že Ti připadá, že sem píšu povýšeným tónem, to je jenom Tvůj osobní názor a to, že na mě reaguješ jako bejk na červenej hadr je bohužel Tvůj problém :lol:
Svoje příspěvky jsem nepsala proto, že bych si chtěla na někom zgustnout, psala jsem je podle toho, jak to vidím já. Tys sem - zatím - nevložila jediný svůj vlastní námět na řešení situace, jenom podle situace buď přitakáváš nebo nesouhlasíš a na mě jsi alergická jak na vosí žihadlo, nemluvě o tom, že mi vkládáš do huby věci, které jsem z ní v životě nevypustila :D

mashanka — 13. 9. 2009 17:39

Vladena napsal(a):

Mashanko, podvodem nikdo nic nevyřešil a pokud paní má práci, přece se nenechá někam zavřít a o práci přijit????:( A paní není v panice. Tento stav v rodině je delší dobu. Kamarádka ji sehnala ubytovnu,ale to zase nic neřeší, pouze přechodný klid. Úplně vidím tu paní, jak všude ,,řeší" svoji rodinu, vtahuje kamarádku i spolupracovnice do svého problému a prakticky nedělá nic. Už jsem takové potkala, ze začátku chtěla pomoci, ale ony si vezmou peníze,buchtu, ale rady žádné!Někdy je lepší pryč........

To asi jo - taky pár takových znám. Oni jsou prakticky splachovací, jen na ně občas přijde krize, tak si postěžují. Pokud si postěžují někomu normálnímu, ten je tou situací, která je pro ně prakticky normální, naprosto zděšen a snaží se pomáhat. Ale těmhle lidem by pomohl jedině, kdyby za ně ten dluh zaplatil - na chvíli, než si udělají nový

Kiara — 13. 9. 2009 17:42

Tercila napsal(a):

Je to od našich zákonodárců rozumné, neboť ani při nejlepším partnerství Ty teď nevíš, co právě podepisuje za Tvými zády Tvůj choť...

Svatá pravda, Tercilo ... a právě proto jsem v současné době v rozvodovém řízení :)

mashanka — 13. 9. 2009 18:32

To je dobré zjištění, holky. Snažím se mít přehled, ale tohle mi nějak uniklo. Otázka je, jak se potom budou chovat exekutoři, až přijdou zabavovat výhradně manželův majetek, když v bezpodílovém spoluvlastnictví, které je většinové,  je všechno společné. Jedině snad, že by mu vzali holicí strojek a šampón proti lupům

Kiara — 13. 9. 2009 18:38

Manžela vyhodit, holicí strojek a šampon vyhodit za ním, po rozvodu ihned vypořádat SJM a po těchto bohulibých zkušenostech se podruhé nevdávat ... :lol:

xxxx — 13. 9. 2009 19:25

mashanka napsal(a):

To je dobré zjištění, holky. Snažím se mít přehled, ale tohle mi nějak uniklo. Otázka je, jak se potom budou chovat exekutoři, až přijdou zabavovat výhradně manželův majetek, když v bezpodílovém spoluvlastnictví, které je většinové,  je všechno společné. Jedině snad, že by mu vzali holicí strojek a šampón proti lupům

...jj taky jsem to nevěděla, prima, že to sem Terci dala. Však to taky bylo na hlavu padlé, mužik si s konkubínou půjčil na byt apod. a manželka to po rozvodu s dětma platila a nebo se u ní střídali exekutoři aniž by o vzniku dluhu věděla nebo se na něm podílela. :dumbom:

mashanka — 13. 9. 2009 20:13

Kiara napsal(a):

Manžela vyhodit, holicí strojek a šampon vyhodit za ním, po rozvodu ihned vypořádat SJM a po těchto bohulibých zkušenostech se podruhé nevdávat ... :lol:

To zní dobře, ale problém je, že často je impulsem k rozvodu teprve to, že jeden bez vědomí druhého ty dluhy naseká a přivede rodinu na buben - tedy, bylo. Pokud to teď přestalo platit, že splácejí oba, pak je to super.

V tom případě by ale paní z prvního příspěvku byla odpovědná jen za společné dluhy a to, co si dluží manžel a synové, by ji nemuselo zajímat - tak proč do exekuce jejich společný barák ?

juli — 13. 9. 2009 21:17

Huš!!! rozumné ženy nehádejte se. Každá si přece může psát svůj názor. Někdo to napíše jemně někdo drsněji ale na tom přece nezáleží. Na každého platí něco jiného a na někoho nic:( . Děkuji za pochopení. juli

sahleb — 14. 9. 2009 8:44

Kiaro

Pro vysetleni :

dost nechutne jsi se do te ubozacky pustila. Popsala to niz Tercila.  Poeste neni v lidskych silach donutit nekoho pracivat , zvlaste kdyz to jsou dva muzi. Temito slovy:

""Nebyla schopna zahnat manžela a dospělé syny do práce, nebyla schopna přimět je k placení sociálky a zdravotky
.... Co dělala, když jim začaly chodit upomínky napřed od úřadů a potom od věřitelů - to si z nich dělala vlašťovky, nebo doufala, že se jim ty dluhy samy od sebe odpaří ?!?
.... To druhé mohla paní zcela jednoduše ovlivnit a žádné další půjčky si nenabírat, dokud nebudou zaplaceny ty první. Jednoduché kupecké počty.
"

Mozna se snazila leta je nejak donutit, to preci nevis. A napsat o ni, ze si  nabira a nabira a nabira dalsi pujcky bez zaplaceni z ni dela proste idiota.  Pricemz se tenhle kolotoc , podle tebe da "jednoduse ovlivnit". No prave ze se to ovlivnit neda vubec.

Vypada to jako, kdybys byla rada, ze se tu muzes ukazat jako genius. To nektera devcata delaji, nekdy i u domaciho nasili, proste tvrdi, ze ta zenska je nejaka divna nebo se ji to asi libi. A vzdy dodavaji, jak je reseni jednoduche.  jak jsou dokonala. 

Mimochodem, na nechopenku se snad nepise nemoc konkretne. Nevim, zda je to vubec mozne. A jit jako nemocny clovek do spitalu samozrejme neni podvod.

sahleb — 14. 9. 2009 8:46

Juli

me jen stve, ze nekdo napise o te pani tak zjevne nesmysly, o tom jak je to v podstate jednoduche.....

Kopat do nekoho, kdo lezi na zemi, delat z nej blbecka,ktery neni SCHOPEN (!) resit elementarni veciccky, je nechutny. Nebo ta krivacka lez, "ze rodina neplatila soc. davky"......  vzdyt ona je platila. .......atd. atd.

sahleb — 14. 9. 2009 8:54

kiaro mimo realitu jses ty


Ja jsem totiz nikde nenapsala a ani to neproklamuju ani si to nemyslim:

Já nevím, proč pořád žiješ v tom, že když se někdo vlastním přičiněním dostane do nějaké kaše, měl by být nějak "chráněn". Takhle to - bohužel - dneska v naší společnosti nechodí."

A v tom taky PORAD (?) neziju¨ Prekrucujes stale dokola.  Vzdyt ta pani ty dluhy neudelala. V clanku o tom nic nestoji.

Ja jsem psala jen kritiku na tvoje hodnoceni, viz dole. Tvoje  psani je cista hostilita a ne realita.

amely — 14. 9. 2009 9:53

juli napsal(a):

Děkuji vidím to vše stejně jako všichni. několik let jí říkám proč se nerozvede,říkám jí že ted mají spočítané dluhy např do června ale zase další rostou protože zase nic pánové neplatí. V rámci možnosti se jí snažím pomoci občas nějakou korunou nebo buchtou ale to není řešení,i kdybych si ji vzala s dcerkou k nám tak budou její exekutoři chodit ke mně a vyberou i mě. Je to těžká situace ale snad nás všechny taky poučí! Vždy jí říkám pro mě je nejdůležitější zaplatit každý měsíc půjčky,inkaso,dětem školu a jídlo,mýt práci a vše ostatní je bonus.Už jsem jí i sehnala bydlení na ubytovně za 2100 na měsíc aby měla klid a nic,ona ví že za mnou může kdykoliv dojít na kafé...ale více už nevím.Říkám jí jen svůj názor a co bych dělala já!Vaše připomínky jsem jí vytiskla a dala domů,dále už nevím??? Kamarádka věřící není. Nechci vás tady dále zatěžovat ale pokud budete chtít tak vás budu nadále informovat o situaci. juli

Juli, jsi hodná, že jí tak pomáháš, ale slyšela jsem kdysi ještě jednu radu, jak jí pomoci. Je to hodně kruté, ale prý účinné. Když jí budeš stále pomáhat a ona nic, tak Ty se budeš ničit  a nic se nestane. Dej jí nějaké ultimátum, do kdy by měla začít  něco řešit a když to nesplní, tak s ní skonči. Ta rada zněla asi tak, přestaňte těm lidem pomáhat, ať spadnou na úplné dno. To je někdy jediný způsob, aby začali něco řešit.
Můžeš jí říct třeba ať dá tu žádost o rozvod a zatím zúží to společné jmění a dej jí na to třeba měsíc. Pokud to neudělá, tak se s ní o její situaci přestaň bavit a řekni jí, že jí budeš pomáhat zase až něco podnikne a tak krůček po krůčku.

Ale ono se to lehce píše, hůř dělá, že. Přece jen máme nějaké city že.

Já jsem kolem sebe měla taky několik podobných, snažila jsem se jim pomoci několik let, ale marně. Taky furt řeči - já už jsem taková, nejsem silná jako Ty, mne rodiče špatně vychovali, proto to nemůžu udělat.
Jedné taky exekutoři brali barák k vůli manželovým dluhům a ona se vydala do poradny. Ale místo do poradny došla na trh a za poslední peníze nakoupila kytky  aby ten dům, když už je v exekuci, hezky vyzdobila a sazenice rajčat a paprik aby měli hezkou zahrádku. Asi za 3 měsíce se z domu stěhovali kamsi na podnájem a kytky uschly. A místo spolupráce s exekutory tak yvyprávěla, jak hrdinsky zachránila žehličku, když ji ukryla v zahradě na strom a několik talířů a příborů, když je v zahradě zahrabala do hlíny, aby je ti exekutoři nenašli. Byla jsem z ní úplně na prášky, už se s ní delší dobu nestýkám.

Blossom — 14. 9. 2009 10:59

Bohužel, do maléru se dá přijít nejen vlastním aktivním přičiněním (jako např. manžel zde řešené paní), ale i nedbalostí - tedy neřešením narůstajících problémů.
A to právě ta paní dopustila, a v tom je její vina, za kterou teď hodně draze zaplatí. Protože bohužel finanční problém manžela je i finančním problémem jejím, když mají nerozdělené společné jmění manželů.
Je třeba si uvědomit, že manželství je v tomto ohledu smouva o společném majetku, a i když dluhy dělá jeden, tak to musí platit oba. Není to spravedlivé, ale je to prostě právně tak.

Je sice pravda, že svým způsobem ona opravdu nemůže své rodinné příslušníky - manžela a syny- donutit k ničemu. Když ten druhý nechce, nedá se s tím nic dělat.
Ale pak bylo třeba jít rychle od něj (od manžela) a rozvést se, zvlášť když dluhy narůstají. Jiná cesta není.

Já bych také doporučila, sledovat, jestli ta paní nabídnutou pomoc opravdu přijímá. Např. jestli půjde s dcerou bydlet do té ubytovny, jestli začne pracovat na rozvodu apod.
Pokud ona v tomto po praktické stránce žádné kroky neučiní, je to špatné, a jakékoli snahy o pomoc se minou účinkem, jestliže ona bude nadále pasivní.

Bikos — 21. 8. 2013 13:52

Zdravím,

  pokud někomu hrozí dražba NV, či má nějaké exekuce nebo jakékoliv dluhy, nečekejte až k Vám přijde exekutor a vybílí Vám byt a případně Vám prodá střechu nad hlavou. Kontaktujte mě emailem či telefonicky. Stačí prozvonit zavolám z5. Veškeré konzultace ZDARMA!!

nepovolená reklama, smazáno