Lúthien — 5. 9. 2009 15:01

Ahojky, máte někdo zkušenost s kyvadýlkem? Chci si ho pořídit, ale nevím si rady, z jakého materiálu, jaký tvar, velikost. Názory se hodně liší, tak prosím ještě o další tady, abych v tom měla ještě větší guláš :) :dumbom:

PavlaH — 5. 9. 2009 16:28

Lúth - tak ti ho udělám ještě větší - nehledej prostředky, hledej cestu. Mě jako kyvadlo stačí jehla a nit. ;)

Heluška — 5. 9. 2009 19:04

Moje první kyvadélko byla taky samovýroba.
Koženým proužkem jsem nějak ovinula kamínek a na zbytku proužku visel, ..pak jsem si koupila s kříšťálem a taky jeden kovový,
ale dnes , už pár let , používám  skleněnnou  ,na mnoho plošek broušenou, kuličku na krátkém řetízku, který je uchycený skrz menší skleněnný korálek, takže se řetízek nenamotává na sebe, ale protáčí se v perličce, kterou držím.
Někde jsem je viděla v nabídce na netu, ale už nevím kde. Byly různé a všechny pěkné, takže pak jde o to, který Ti nejlépe padne do ruky a barevně i do oka.
Já tenkrát neměla na výběr, ale asi jsem si zvykla a  nemám potřebu kupovat jiné. Možná to vychází spíš z mé nátury, že funkčí věci opatruju i když je kolem plno nových a hezčích věcí.  :D

Jo a úplně zkušebně poprvé  to by snubák na zlatém řetízku. tehdy jsem zjistila, že  to funguje.

Heluška — 5. 9. 2009 19:11

Lú a ještě přidám, že jinde zmiňovaná rodina používá virgulku. Na tu stačí jehlice na pletení z měkkého kovu, jen to správně poohýbat a je to.
DAli mi to vyzkoušet, ale nesedí mi do ruky, různě se mi vychyluje, padá a snad se mnou ani nechtěla komunikovat, zůstala jsem u kyvadla.
Chci tím říct, vyzkoušej i virguli, třeba Ti bude  vyhovovat víc.

Lúthien — 5. 9. 2009 20:02

Díky všem za rady :supr:
No já jsem to taky zkoušela s prstýnky, kuličkama a nití nebo vlasem, ale tak mě napadlo, že by na materiálnu možná mohlo záležet :D Ale chci teď zkusit trochu jiný postup s tím kyvadlem, tak zkusím nejdřív něco, co se mi líbí, hezky se houpe... :) Kreslím si takový půlkruh s procentovou stupnicí od 0 do 100. Viděla jsem to jednou, jak to funguje v praxi a bylo to přesné :supr:
Ta virgule by taky nebyla k zahození. Léčitel mi říkal, že mě vidí, jak pořád někde pobíhám s virgulí a že ve spojení s mýma rukama bych dělala zázraky. Téééda, já se k té virgule snad opravdu dostanu...:lol:

sunyata — 5. 9. 2009 20:59

Luthien, ja mam jedno kovove a pak jedno s kristalem a ametystem. Obe si me nasly samy. :)

lupina montana — 5. 9. 2009 21:07

Kyvadloví odborníci říkají, že záleží na bůhvíčem - na materiálu, délce,velikosti.....já ti řeknu, Lú, že v době, kdy jsem používala kyvadlo, jsem byla schopná roztočit půllitr na tkaničce :lol: Bavila jsem tím hospodu, no :rodna: Jinými slovy - je to v hlavě a kup si prostě to, který tě uchvátí, protože s tím ti to půjde nejlíp, řekla bych. Virgule je asi taky nejlepší klasická - z oloupanýho vrbovýho, nebo topolovýho proutku (ty se používají na hledání vody, poněvadž jsou to stromy, bytostně s vodou spjatý) Stejně je nejdůležitější, jak kladeš otázky - a to je to, co mně například dělá potíž :/

Heluška — 6. 9. 2009 1:16

Lupi, ono se přece dá s virgulkou pracovat nejen při hledání vody, ale i testovat a různě jinak se dotazovat, když odpovědí má být ano či ne. Přeciž :jojo:
A tyhle přírodní jsou sice se zemí jak hrouda hrdobcova spjaty, ale kov funguje stejně dobře, nesežere ho červotoč , neuschne nezlomí se v kabelce a neztrouchniví, neobtáčí ho paboučci svými něžnými sítěmi.....a jak píšeš, je třeba formulovat otázky  a to tak, aby bylo možné na ně odpovědět ANO nebo NE, jinak odpovědět neumí.
Totiž ano, někdy se mi kyvadlo zastaví úplně a nemluví se mnou vůbec.
Takže pak zkoumám, co jsem udělala ne úplně správně, ...
Někdy je to tak, že si musím znova ověřit, kdo mi odpovídá, ale to už tu nebudu rozvíjet, neboť ne všichni čtenáři jsou připraveni přijmout  pokračování bez výhrad, pochybností a posměchu, jak jsem zase někde jinde už naťukla.
Koupila jsem si svého času knihu o kyvadlu,.. hledala jsem ji právě před chvílí na popud tohoto vlákna , ale nenašla. Z jejího studia  ve mně zůstal pocit, že nesplnila úplně moje očekávání... málo, že?..ale co se dá dělat. 
prokousávala jsem se tím pomalu, dlouho, těžce , ale moc ráda a s potěšením, že to funguje. Vlastně se prokousávám stále, nic není hotovo a dokončené, pořád je kde brát nové info, myslím  pro mě nové info,jen už neberu kyvadlo do ruky tak často, jako dřív. Jen když mi přijde nutkavá potřeba, že musím něco udělat .
Není to věštírna, takže některé otázky jsou pro mě tabu.
Lú, s kyvadlem pracuje SRT, úžasná metoda, ale mám ve své blízkosti příklad, že to není pro
každého. Buď opatrná a pamatuj na  svou ochranu. :hjarta: :hjarta:

PPavlaa — 7. 9. 2009 8:27

Heluško, jak to myslíš s tou ochranou ? Děláš kolem sebe ochranný kruh, jako když provádíš nějáký rituál ? Nebo co tím myslíš ? Koukala sjem na netu, ale tam mě to vždycky vyhodí jen na nabídku kyvadélek, ale o ochraně jsem nic nenašla :rolleyes:

Heluška — 7. 9. 2009 17:21

To jsem si vyguglila , opravdu mi to vyhodilo čtení i o rizicích a jak se chránit.Jdu se pokusit to najít.

Heluška — 7. 9. 2009 17:26

Pavli, zadala jsem si na gůůgl  siderické kyvadlo a hned první odkaz je o tom, jak začít. Neumím to sem zkopčit, ale zkusím to

Heluška — 7. 9. 2009 17:33

http://amuletykyvadla.vyrobce.cz/kyvadlo.pdf

nevím, co se teď stane, z vlastností jsem přepsala adresu, taky jeden z pokusůjo, hurá, pokus se zdařil, jenže já to vlastně chtěla dát do SZ, ale co už fčil :vissla:

PPavlaa — 8. 9. 2009 9:18

Heluško, děkuju, jsi zlato, nastuduju, ať něco nepotento ...:pussa:

Heluška — 20. 10. 2009 20:21

Kočeny, tož jak se vám daří s kyvadlem?

Lúthien — 21. 10. 2009 9:52

PPavlaa napsal(a):

Heluško, děkuju, jsi zlato, nastuduju, ať něco nepotento ...:pussa:

tyjo, ještě jsem to nestihla ani nastudovat. Tož dítko je nezbedné :lol: A třeba ještě není ten pravý čas...

lusi — 17. 5. 2010 21:23

krásný večer čarodějkám

lusi — 17. 5. 2010 21:25

kokám že tu dlouho nikdo nebyl škoda ráda bych si popovídala:fuck:

lusi — 17. 5. 2010 21:26

:kapitulation::storstark:

jáZrzka — 22. 7. 2010 8:21

dávám tady odkaz na své nově začínající stránky, kde se dozvíte nejen o automatické kresbě jak funguje a co všechno je s její pomocí možné zjistit a dělat nepovolená reklama Přeji Vám  příjemné počteníčko a abyste našli pro sebe nějakoou tu pravdu pa Zrzka