keks — 21. 8. 2009 13:00

Potřebovala bych poradit s dávkováním UV. Jelikož už nekojím, používám umělou výživu BEBA 1. Chtěla bych se zeptat, zda se přesně řídíte dávkováním na krabici, tj. kolik denních dávek by mělo miminko vypít. Mám problém v tom, že malý prostě celou uvedenou dávku momentálně nevypije, teď v cca v 6-7 týdnech vypije v průměru něco mezi 100-140 ml, někdy  i méně, třeba 90 ml. Kdybych se měla řídit pokyny na krabici, tak by měl vypít při 5 dávkách (což vychází krmení asi po 4-5 hodinách) 150 ml...Jonáška momentálně krmím po cca 3 hodinách (v noci po probuzení, cca po 6 hodinách), někdy přes den má hlad už po 2,5 hodinách. V podstatě krmím, jak si řekne...Mám ho tedy někdy nechat "vyhladovět" a zkusit přejít na režim uvedený na krabici?? Nebo pokračovat tak, jak to je...nevím, jestli mu to mé "nesprávné" dávkování třeba nedělá problém se zažíváním, když někdy jí po těch 2,5 hodinách...Je fakt, že trpíme na prdíky, ale nemyslím si, že by to bylo tím kratším časem mezi jídly. Poradíte?

spunt — 22. 8. 2009 23:37

Keks,
to dávkování je pouze orientační, důležité je aby miminko přibíralo tak nějak přiměřeně.
Aby nebylo moc hubené , nebo aby maminky při každém kňournutí miminka nedaly lahev s mlékem a dítko nebylo otesánkem :)

Pokud prospívá a Dr. je při převažování spokojená, tak si s tím nedělej hlavu, že nepije přesně podle tabulky. Sama píšeš že občas vypije 140ml což je skoro dle tabulky :) , že je to někdy míň je v pořádku, buď ráda, že si umí říct kdy má dost, což občas dítka na UV nemají a pijí dokud je co.

U UV se může stát, že když dáváš moc brzy po sobě novou láhev s mlékem, že to předchozí nemá ještě strávené a tak mu není dobře.  Nechce menší dávku když je ten odstup kratší?
Miminka často trpí prdíkama......
U lahve je důležité použít nějakou antikolikovou lahev a také pokud se Ti při tvorbě mléka udělá pěna, tak tu malý nesmí vypít a důležité je samo odříhnutí.

keks — 24. 8. 2009 14:42

ahoj Spunti, díky moc za odpověď...moc jsi mě potěšila...na váze přibíráme přiměřeně, doktorce se s váhou a růstem moc líbíme...a máš pravdu, že když vypije méně, hlásí se o jídlo dříve a když vypije více, je tam ten odstup delší...dokonce mi teď o víkendu vypil i 160 a pak vydržel asi 5 hodin...když bych si to přepočetla na tu denní dávku podle balení, tak  těm tabulkám vyhovujeme...

no nedávám mu hned, vždy nechávám odstup aspoň ty 2,5-3 hodiny...je fakt, že i dospělí někdy sní více jindy méně a taky nejíme přesně podle hodin, že jo?? tak ho nechám tak...

Na prdíky trpíme, ale už od porodnice, kdy byl ještě kojený...takže s tímto to asi nesouvisí...

Díky moc ještě jednou...:pussa: