janísek — 30. 7. 2009 9:04

Chtěla jsem se zeptat, jestli tam někdo z vás byl... .podle recenzí to vypadá úžasně, tak by mě zajímali osobní zkušenosti... na kolik vás to celkem vyšlo peněž, byli jste tam přes noc, co má cenu si zaplatit (tobogány atd)..
děkuji...

Blossom — 30. 7. 2009 9:37

Jestli myslíš ten někde u Berlína, v bývalé továrně na vzducholodě, tak tam jsem před lety byla. Přesné jméno si teď nepamatuju.
Je to takový větší akvapark kombinovaný s botanickou zahradou, dále s restauracemi a obchůdky. Je tam několik bazénů tvořených "jakoby přírodně", s vodopády apod., uprostřed návrší  s botanickou zahradou, kterou mě bavilo si procházet.
Jako jednodenní výlet to bylo skvělé, nebo spíš bych to doporučovala na celý víkend. Je tam uvnitř i stanové městečko, takže se dá přespat dost levně, jen s vlastním spacákem, a vychutnat si tu atmosféru i večer, přes noc a ráno. My tam byli kdysi v mimosezóně, v den, kdy zrovna tato stanová služba nebyla, musely jsme přespat v nedalekém penzionu. V tom stanu to podle mě je lepší.

Mě se tam moc líbilo, škoda, že to není blíž. To bych tam jezdila hlavně v období plískanic, kdy je pobyt v "tropech" pro mě nejpříjemnější.
A je to podle mě ráj pro děti - mnohem lepší než běžný akvapark. Pochopitelně - stravování v restauracích a stáncích tam vycházelo celkem draho, přesné ceny si ale nepamatuju. Ale pokud vím, dá se to všechno najít na netu, já  taky tehdy informace čerpala odtamtud, my jeli soukromě, sami. Ale vím, že tam pořádají zájezdy i cestovky.

baba.jaga — 30. 7. 2009 13:02

predpokaldam, ze to bude tezka masovka, milion lidi a tak...nelaka.

Blossom — 30. 7. 2009 13:35

Nevím samozřejmě jak teď, já tam byla kdysi asi před 5 lety v březnu (když bylo u nás hnusně a chtělo se mi "do teplých tropů".) 
Ale tehdy mě až překvapilo, jak je to tam volné, pohodové, poloprázdné, žádná tlačenice, skvěle jsme si s dcerou zaplavaly, vyblbly ve vodě a odpočinuly.
Jo, a už jsem si vzpomněla, jmenuje se to Tropical Island.

baba.jaga — 31. 7. 2009 10:12

Blossom napsal(a):

Nevím samozřejmě jak teď, já tam byla kdysi asi před 5 lety v březnu (když bylo u nás hnusně a chtělo se mi "do teplých tropů".) 
Ale tehdy mě až překvapilo, jak je to tam volné, pohodové, poloprázdné, žádná tlačenice, skvěle jsme si s dcerou zaplavaly, vyblbly ve vodě a odpočinuly.
Jo, a už jsem si vzpomněla, jmenuje se to Tropical Island.

ted jsem videla na to reklamu v autobusech Student Agency, ti uz tam poradaji primo za(na)jezdy. Predpokladam, ze uz to bude celkem proflaknute. A tanecnice na tech reklamnich zaberech byly.

lepista — 31. 7. 2009 17:10

Já tam také byla. Záleží s kým se tam jede. Pro dospělého je to zábava max. na jeden den. S dětmi to je na víkend.
Moc lidí tam nebylo, je tam pěkně, teplo, v sychravém počasí je to bomba.

Vzhledem k tomu, že areál je dlouhý asi 600 m a vstup se šatnami je z jedné strany oválu a koupání z druhé, pokud si něco zapomenete v šatně, najdete dost přes kilometr jen pro to zapomenuté v. Takže to chce přemýšlet co si člověk vezme s sebou na lehátko.

Ty exotická strava co inzerují je děsný paskvil po východoněmecku. Lepší se najíst jinde.

Grenouille — 28. 8. 2014 1:37

Tam jsem ještě nebyla, ale kdo ví, třeba se tam jednou podívám. ráda cestuju, hodně a všude! MWHAHAHAHA! No, každopádně kolik si tam pak vzít peněz? Potřebuju vědět, zda se mi to vyplatí, te´d jsem koukala na kurzy http://www.valuty.net/ a nejsem si jistá, jak to výjde a jestli to zas měnit u nich. Nějaké rady?

Zvídalka — 12. 3. 2016 19:24

Myslím si, že krásná část v Německu j u Bodensee a město Meersburg. Je to nádhera s výhledem na Alpy, uchatné. Taková Italie po Německu :D

Zvídalka — 12. 3. 2016 19:25

Zapoměla jsem dodat, že ten Meersburg, ja takový poloostrov.

ladmur — 24. 5. 2016 16:36

Tropical Island není nic moc. V podstatě je to větší akvapark s několika atrakcemi navíc. A to za ty peníze opravdu nestojí. Byli jsme s dětmi loni během jarních prázdnin. Těm se to samozřejmě líbilo, ale pro dospělé je to celkem stereotyp.