Kubrtka — 8. 2. 2006 22:40

Jsou opravdu tak velká rizika, pokud bych se rozhodla pro třetí těhotenství, jemuž předcházely dva porody císařským řezem?

spunt — 8. 2. 2006 23:21

Už jsem ti psala jinde...
Se mnou na pokoji ležela holčina (25) a měla třetí dítě císařem a sterilizaci.
Jinak sterilizace po dvou císařích se doporučuje pokud je mamince nad 30, nebo z nějakých zdravotních důvodů.
A neboj, oni to ti doktoři vědí....
Já se taky psychycky už dopředu připravuju, že až otěhotním (snad už brzy) a musela bych znovu na císaře, jak bych na tu nabídku sterilizace reagovala(je mi 31). Už jsem tudíž starší , k tomu pauza po císaři, než se nám to zase povede.......a momentálně o třetím neuvažujem..... je to ale strašný rozhodnutí. Tak tiše doufám že buďto budu mít dvojčata, nebo budu rodit normálně abych se nemusela rozhodovat.

Kubrtka — 8. 2. 2006 23:29

No právě, pokud člověk rodí normálně, tak nad takovými věcmi nepřemýšlí. Manžel vždycky říká, že řeším věci zbytečně dopředu a fakt je ten, že naše Juli je ještě malinkatá, takže řešit teď druhé těhotenství není na pořadu dne, ale my ženské jsme prostě takové:-))
Vždycky jsme říkali, že chceme dvě děti, ale najednou, kdyby člověk už to třetí mít nemohl, tak se obávám, že bych ho zrovna chtěla. Děti jsem měla vždycky ráda, ale co teď zažíváme s naší maličkou je něco tak nádherného, že bych si to klidně zopakovala ještě několikrát, jenže jsou tu ty problémy s porodem, takže zůstaneme asi opravdu jen u dvou. Nechci na to myslet, že se mě před dalším císařem zeptají, jestli mají rovnou tu sterilizaci provést...Brrrr... V životě jsem dělala spoustu rozhodnutí, ale myslím, že tohle bude asi to nejvážnější.

spunt — 8. 2. 2006 23:32

Ano to bude taky to nejhorší rozhodnutí.......
Taky to řeším brzy, ještě nejsem těhotná, jenže s tím prckem to tak letí..... a pak zjistíš že si na sále a oni ti daj papír na souhlas s císařem a hned se sterilizací a rozhodni se...

Kubrtka — 8. 2. 2006 23:39

No právě..... Na jednu stranu mám pocit, že bych si pak připadala taková ženská jen napůl... Jak říkám, normálně by člověk o třetím dítěti v dnešní době třeba ani neuvažoval, ale když najednou víš, že ho mít nemůžeš, tak se obávám, že bych ho o to víc chtěla... To je přeci takhle se vším...  Ti chlapi řeknou, že rozhodnutí je na nás, ale oni naše pocity nemůžou vůbec pochopit.

spunt — 8. 2. 2006 23:41

Koukám že máš stejný pocity, taky jsem se o to zajímala v podstatě hned po porodu a doteď jsem se nerozhodla. Máme to ale složitý..... nejhorší je to nezvratný rozhodnutí na celej život :( :(

Kubrtka — 8. 2. 2006 23:43

Asi mám takový pocity hlavně proto, že je to první nezvratný rozhodnutí, který budu muset v životě udělat. Vždycky se dá něco udělat, ale co se zdraví týče, tak tam je to opravdu jinak. Závidím manželovi, který mi s gustem často odpovídá : "Uvidíme".

spunt — 8. 2. 2006 23:44

Jasně .
Uvidíme, to neřeš, to je daleko...... atd. :D
Nemáš doma toho mýho ?

Kubrtka — 8. 2. 2006 23:46

Taky si někdy říkám, jestli je někdo nenaklonoval:D

spunt — 8. 2. 2006 23:47

:lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:     :lol:
Už du do hajan, dobrou...

Kubrtka — 8. 2. 2006 23:48

Dobrou:-)

Petruša — 9. 2. 2006 13:03

Tak to holky máte asi doma i toho mýho... :)

Kubrtka — 9. 2. 2006 13:52

Ahojky!
Je fakt, že ti chlapi jsou jeden jak druhý:-) Musím se těm jejich reakcím opravdu jen smát.

Iveta X — 9. 2. 2006 14:05

Ahojky, jsem po dvou císařech, první porod byl normální cestou. Když jsem byla potřetí v porodnici, tak tam se mnou byla mamina, která už taky podruhé rodila císaře, bylo to její druhé dítě. Nabídli jí sterilizaci ihned při císaři a ona souhlasila. Mě to nikdo nenabízel a ani bych s tím nesouhlasila. Jsem ráda, že jsem ten první porod měla normálně a že teď mám tři děti. Člověk nikdy neví, co se v životě přihodí a jestli nebude chtít znovu otěhotnět. Císaře jen tak na požádání neuznávám, ale ani ho nezavrhuju, když by porod mohl ohrozit dítě nebo matku. No a myslím, že byly i maminky, který po dvou císařech znovu byly těhotné a miminko v pořádku donosily. Riziko to ale určitě je.

maya — 9. 2. 2006 15:43

Před pár lety jsem viděla v TV rozhovor s mladou maminkou, která porodila 4 děti - všechny císařským řezem. Samozřejmě jí doktoři prorokovali, že to určitě nepřežije atd., ale všechno proběhlo úplně bez komplikací. Nechci tím nikoho navádět k hazardu, ale zároveň si myslím, že jakmile doktoři v něčem vidí byť jen mizivé riziko, už mají tendenci z toho dělat téměř stoprocentní jistotu neúspěchu. Ale rizikem je i úplně normální porod. Pokud by se někdo chtěl v životě  zcela vyhnout riziku, nemohl by vůbec existovat. Jde spíš o míru pravděpodobnosti, kterou jsme ochotni podstoupit.
Osobně bych na sterilizaci určitě nešla. Cítím to stejně jako Kubrtka - asi bych se pak cítila jako žena méněcenně. A taky souhlasím s Ivetou, že člověk dopředu nikdy nemůže s jistotou říct, jestli za čas třeba po dítěti nezačne toužit, i když si zrovna myslí, že je s touhle otázkou vyrovnaný.

spunt — 9. 2. 2006 16:23

To je pravda, je to strašné rozhodnutí a nezvratné, ale pro lékaře je lepší udělat sterilizaci, protože když pak praskne břišní stěna tak jsou z dětí většinou sirotci.
Je to i záležitost schopnosti se regenerovat (někdo po měsicí neví že rodil císařem a po roce ani nemá jizvu), někdo má i dost elastickou pokožku a je štíhlý.......
Oni to vidí, proto někomu tu sterilizaci doporučí už po dvou , někomu po třech porodech. A hlavně jak už jsem psala záleží na věku! takže když někdo začne v 18 tak je logické že se vše hojí lépe než po císaři ve 40....