petrželka — 8. 7. 2009 13:25

Ahoj všichni,

mám krátce poloindukční sklokeramiku. Jsem s ní moc spokojená a při vaření si dávám pozor, aby mi něco nepřeteklo atd. , ale stejně se tomu člověk neubrání. U dvou plotýnek mám jakoby zaschlé kapky a kolem plotýnek jakoby škrábance od kastrolu. Kastrolem ale po desce nepohybuji, jsem opatrná... :gloria:. Čistím jen houbičkou a jarem....Co s tím? Máte zkušenost s nějakými spešl přípravky?

díky:)

Atevi — 8. 7. 2009 13:37

Hm, přesně tenhle problém mám taky: sice mám nové kastroly vhodné na varnou desku, ale přesto mám škrábance a taky nevím o tom, že bych kastroly nějak šoupala. Přetečení se člověk neubrání. Mám čistící gel na varné desky od zn. Savo, ale stejně jakoby zapečené kapky úplně neumyju. Udržet desku bez šmouh snad nejde, je na tom všechno vidět. Tímhle gelem to sice umyje mastné fleky, pak to přeblejskám ještě suchou utěrkou, ale stejně je vidět každý náhodný dotyk.

Vachu — 8. 7. 2009 14:57

Na sklokeramiku je asi třeba dát si pozor a nepoužívat hliníkové nádobí - a ani starší méně kvalitní nerezové
nádobí - některé starší druhy nerezi jsou jakési méně kvalitní slitiny (asi) a po těch zůstávají ty stopy...
A jo existují různé přípravky na údržbu. Vypadají jako bílá emulze, naplcnou se, nechají chvíli působit, pak
se deska vyleští a je to. Případně se použijí vícekrát po sobě. Fungují dost dobře.

Macex — 8. 7. 2009 15:51

Připečeniny jsou nevýhoda elektrických plotýnek, u těch indukčních toto přece nemůžeš mít, ty jsou horké pouze pod hrncem a tam nic nezateče....  Na každodenní údržbu používám, tak jako na celou pracovní desku vlhčené ubrousky např. z DM a občas na zcela dokonalé vyleštění do vysokého lesku tu mléčnou emulzi, jak píše Vachu. Na hadřích, rozetřít a přeleštit, pak vypadá jako ten den koupená.

Kuty — 8. 7. 2009 16:21

Než začnu používat bílou emulzi na čištění keram.desek,tak nejdřív speciální škrabkou na sklokeramiku odstraním připečené nečistoty a pak používám již zmíněnou čistící emulzi s papírovou utěrkou.Uplně na závěr přejedu desku navlhčenou švédskou utěrkou a je tu lesk jako blesk,jen do dalšího vaření.
Ze začátku jsem taky studovala každou kapku,to přejde neboj.

Ovšem Macex,nevímjestli si kdy vařil(a),protože když voda vyteče z hrnce,tak nateče i na rozehřátou plotýnku,co je pod hrncem,neboť nic není vodotěsné přeci!

petrželka — 8. 7. 2009 18:12

Holky díky, juknu po té emulzi. Je fakt, že mám dvě indukční plotýnky a dvě normální elektrické, jen s nějakou lepší funkcí HiLight, snad to píšu dobře. Ty indukční jsou úplně bez vady, jako nové a tyhle "obyč" jsou nějaké náchylnější....je fakt, že jsem si tuto kombinovanou desku pořídila kvůli tomu, že využiji i nádobí, co mám doma a nejde na indukci, např. pánev Wok, s tou dělám často. Ale asi to nádobí není tak kvalitní a dělá na té sklokeramice neplechu....fakt nevím.

Musim — 8. 7. 2009 22:44

Jé, ja mám ten samý problém a taky jsem nechápala. Pracuji s nádobím jako s vajíčkem, abych desce nic neudělala. Nádobí jsem měla i předtím na elektriku, ale až ted dokonale přilne k rovnému a dvě funkce jsou Hi-light, a tam přesně to je.
Je snad z 18/100 nebo jak se to píše. Nerez? Taky leštím, leštím, ale vypadají kroužky pod nádobím jako mastné. Jak se prosím jmenuje to bílé mléko? Mám sice sklokeramickou desku, ale sporák.

Atevi — 9. 7. 2009 7:00

Já mám nové nerez nádobí od Tescomy a používám gel Savo na varné desky a stejně to je tak, jak jsem psala.

Macex — 9. 7. 2009 8:45

Kuty napsal(a):

Než začnu používat bílou emulzi na čištění keram.desek,tak nejdřív speciální škrabkou na sklokeramiku odstraním připečené nečistoty a pak používám již zmíněnou čistící emulzi s papírovou utěrkou.Uplně na závěr přejedu desku navlhčenou švédskou utěrkou a je tu lesk jako blesk,jen do dalšího vaření.
Ze začátku jsem taky studovala každou kapku,to přejde neboj.

Ovšem Macex,nevímjestli si kdy vařil(a),protože když voda vyteče z hrnce,tak nateče i na rozehřátou plotýnku,co je pod hrncem,neboť nic není vodotěsné přeci!

Kuty opravdu jsem již "párkrát" vařila.... :lol: A jelikož mne již nebavilo drbat plynový sporák ani oškrábávat škrabkou připečené jídlo z obyč. elektrické sklokeramiky, tak jsem si pořídila před rokem plnou indukci. Takže vím, o čem mluvím. K tomu se ani žádná škrabka nedodává, protože ji na nic nepotřebuješ.... Však holky píšou, že s indukční části sklokeramiky tento problém nemají.... Nádobí jsem si žádné nové kupovat nemusela pouze pánve ploché teflonové. Vše ostatní mi funguje včetně Woku z původního nádobí... Manžel šoupe hrncema po desce jak šílený, já se teda snažím pečlivě nadnášet a opečovávat, ale kupodivu to vypadá furt velice dobře a žádné škrábance tam vidět nejsou.

Atevi — 9. 7. 2009 9:35

Tak je fakt, že já nemám indukční, ale myslím že na škrábance indukční/neinduční je fuk. A nejsem žádnej ras, svoje věci si hodně šetřím, takové vybavení si člověk nekupuje na rok. Jak se jmenuje ta čistící bílá emulze, o které tu píšete?

Macex — 9. 7. 2009 11:47

Nevím, musím se podívat doma, ale prodávají ji všude tam, kde se prodávají desky a sporáky a v marketech některých taky....
Pak asi záleží na jednotlivém  výrobci, jak má udělaný povrch a podle toho se deska škrábe víc nebo míň....

Macex — 9. 7. 2009 12:38

Já mám např. tenhle.... http://www.mujmultimarket.cz/produkt/ci … ux-250-ml/
Jelikož je od Electroluxu povinně ho mají všude tam, kde od nich něco prodávají.
Ale existuje je jich hromada, stačí hledat čistič na sklokeramické desky.

Kuty — 9. 7. 2009 14:53

Čistící bílou emulzi jsem koupila normálně v drogerii.Je to zároveň i na umývadla,atd.

O indukční desce jsem od prodavače slyšela,že by se v její blízkosti neměli zdržovat lidi,co mají nějaký ten přístroj na srdce - nějaký problém by to mohlo s tím strojkem vyvolat-magnetizace či co.

A k té indukci se chci zeptat-když ti Macexi vyzkypí třeba voda z hrnce při vaření,tak kam se poděje,když nenechá na indukční desce žádné stopy?Třeba voda z brambor,která není úplně čistá.

Macex — 9. 7. 2009 15:29

No steče po stěně hrnce, ukápne na desku a zůstane tam stát v kapkách a čeká na utření.... pokud by náhodou teda hrnec byl extra zkosený a kapka by nestihla ukápnout a stekla víc pod úroveň hrnce (to se stává vyjímečně, tak zůstane slaboučký kroužek zaschlé vody či kořeněné vody (polívka), v místech, kde se prvně dotýká hrnec s deskou a kde to začíná hřát a ten utřeš po sundání hrnce z desky normálně vlhkou papírovou utěrkou a když bys to tam teda nechala hodně dlouho a převařilo to dalšíma třema hrncema, tak to stačí vzít něčím trošku víc mycím... vlhčený ubrousek, hadřík, houbička, saponát není nutný. (ty ubrousky antibakteriální se mi teda osvědčily na tu desku zcela výborně i pokapanou desku od omáčky, jak si někdo furt chodí usrkávat do hrnce). Se to blbě popisuje, na indukci je výborné to, že po vaření nemáš nic připečeného ale jen mokrého a to setřeš čímkoliv, protože hrnce musí mít rovné dno, aby mohla probíhat indukce  akdyž mají rovné dno, nemůže pod ně nic zatéct, tudíž, to co vyteče, nateče na studenou plochu na desce a můžeš to utírat hned, za hodinu, kdy chceš.

jarka.modra — 19. 9. 2016 10:02

Ja mam na pripaleniny skrabku na sklokeramickou desku z drogerky jde to objednat i z internetu