|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Psychologická https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=11 » žárlivost https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=38355 |
| lenuska1234 — 16. 6. 2009 10:43 |
Ahoj, ráda bych znala Váš názor. Mám přítele, již 2 roky a nyní po několika měsících plánování si budeme stavět domek, což je úžasné, ale to co mě trápí je jeho žárlivost. Např. mi příjde sms, nebo já posílám někomu zprávu a přítel ihned reaguje, ptá se - kdože nám to píše, zda-li můžu prozradit, komu píšu apod. Když jdu s kamarádkou na kafe, tak je z toho špatný a taky se stalo, že se sám opil z představy, co kde vyvádím. Předesílám, že nikdy neměl důvod, nikdy jsem nic neprovedla ani nic podobného. Když jsme spolu o tom hovořili, řekl mi, že to ví, ale nemůže si pomoci. Teď ještě více než jindy mě to trápí, budeme si brát úvěr, takže pak nás již bude vázat společný dluh a dům. Máte některá z vás zkušennosti se žárlivým chlapem a jak to dopadlo? Je možnost nápravy, nebo to má někdo zakódované a už se toho nikdy nezbaví? Velká žárlivost je hrozně omezující a moc mi to vadí, ale nevzdám se přeci dobrovolně i občasného času pro sebe a své známé. Díky ......:) |
| ARZINOE — 16. 6. 2009 11:39 |
Mám taky zkušenost se žárlivým partnerem a byl to děs.Taky bylo pořád kdo ti psal sms a tak...Kdysi odjel na školení a volal mi ve 3.30 jestli jsem doma a prý co dělám?Měl asi strach ze samoty.Matka se o něho moc nezajímala a vychovala ho babička.S ním jsem si připadala jak pes na krátkém vodítku.A mohla jsem ho pořád ujišťovat,že nikoho jiného nechci.Říkala jsem mu ať vyhledá psychologa,ale nechtěl.Na konec jsme se rozešli .Žárlivost je hrobem každého vztahu. |
| mashanka — 16. 6. 2009 11:55 |
Není možnost nápravy - bude se to zhoršovat. Já bych s takovým mužem svůj život nesvazovala. |
| dixina — 16. 6. 2009 12:04 |
Není možnost nápravy - bude se to zhoršovat. |
| Petruša — 16. 6. 2009 12:06 |
bohužel taky souhlasim |
| ViktorkaLove — 16. 6. 2009 12:13 |
Kamarádka měla žárlivce, byli nádherný pár, všichni jim fandili..., ale jenom já jsem věděla, jak to s ním má těžký. Ještě i když si dávala třeba na krk šátek, řval na ňu, pro koho se tak strojí, komu se chce líbit..., a ona byla opravdu moc hezká a přitažlivá, chlapi se po ní otáčeli, měla z toho peklo. Byl na ňu fakt zlej. Já nevim, mně se nezdálo, že by mu chybělo sebevědomí, taky byl krásnej, chytrej, z vysoce postavené rodiny, to spíš obráceně - byl namyšlenej. Byl z dvojčat, ti kluci byli jak Jekyl a Hyde, jeden krásnej a zlej a druhej škaredej a hodnej. Ona ho aj tak milovala, a když to začlo už vylejzat na povrch (přestal se na veřejnosti ovládat a dělal jí scény aj před lidma), všichni ji ukecávali, ať ho nechá, měla s tim velký problém. Vyhrožoval, aj sebevraždou, plakal..., těžce se od něj "odmilovala"... Je to nemoc. Ale nejsem si jistá, jestli léčitelná. Dr. Plzák myslím někde zmiňoval tři druhy muže, kterému se vyhnout: alkoholik, hysterik a žárlivec... |
| mashanka — 16. 6. 2009 12:25 |
Být to můj muž, rozvodového řízení by se nedožil :lol: |
| lenuska1234 — 16. 6. 2009 12:31 |
Pořád jsem si říkala, až mě pozná víc, že to bude lepší, bude vědět, že se na mě může spolehnout, ale máte pravdu, je to v něm, bohužel. Na začátku vztahu se mi líbilo, když mi 10x denně volal, ale už se přesně začínám cítit, nebo vlastně už se delší dobu cítím, jako ten pes na krátkém vodídku. Na druhé straně se na něm můžu v čemkoliv spolehnout, je velmi spolehlivý, ale toto to stejně nemůže kompenzovat. |
| Wiki — 16. 6. 2009 12:31 |
Já bych si (to víš, já už jsem asi podstatně starší a bez mnoha iluzí) zajistila zejména právní stránku věci. |
| mashanka — 16. 6. 2009 12:35 |
Věř tomu, že na světě existuje nespočet mužů, na které se můžeš spolehnout a nejsou při tom chorobně žárliví. |
| Natálie — 16. 6. 2009 12:41 |
Mám taky zkušenost s žárlivcem(měl i jiné chyby). Podezříval mě, že v práci mám milence, když jsem někoho pozdravila, tak u toho měl připomínky, o sms ani nemluvím... A jak to dopadlo? Nakonec on to v práci táhnul s tzv. kamarádkama. Od této doby, když slyším slovo "kamarádka" a už mám alergii. |
| sandra — 16. 6. 2009 13:09 |
zarlivci se nemeni...jen se to bude zhorsovat. jeste bych nejaky cas pockala a do spolecnyho uveru se s nim nehrnula... |
| ARZINOE — 16. 6. 2009 13:36 |
Já bych taky počka,spíš teda podívala bych se po někom, kdo ti dá volnost.Bude se to stupňovat.Zatím nemáte spolu nic,ale až by přibyl úvěr a dítě mohla bys být ne na vodítku,ale v kleci! |
| lenuska1234 — 16. 6. 2009 13:54 |
Děkuji za reakce, je mi z toho pořádně ouvej, stále si to nějak omlouvám, jeho omlouvám, protože tomu chci věřit, že to lepší bude, zvlášť když jsme už tisíckrát o tom mluvili, že přece mi může věřit a že neúměrná žárlivost jen všechno zničí, tak to i vypadalo, že se z toho ponaučil, ale včera jsem mu schválně neřekla, komu píšu sms, protože jsem to po několika situacích už aby nedošlo ke konfliktu, říkat začala... no a přesně přišlo, co jsem čekala. "Smím se zeptat, komu píšeš?" Tak jsem se ho zeptala, jestli si myslí, že taková neustálá kontrola se mu zdá normální a on to bohužel vůbec nepochopil, protože podle jeho hlediska, se slušně zeptal, tak já bych na to měla odpovědět... tak jsem odpověděla, ale je to jako házet hrách na zeď... |
| mashanka — 16. 6. 2009 13:57 |
No, já nevím - asi bych odpověděla - no milenci přece - neříkal jsi, že jdeš dneska večer na hokej ? Nic jiného se snad ani dělat nedá. Možná to nějaký čas zkus, takhle reagovat, možná ho to otuží - ale moc bych na to nespoléhala. Jedině snad tím můžeš urychlit sled vašeho vztahu - je jen otázka času, a tímhle bys to urychlila, kdy si "vykoleduješ" první facku - a to by snad byla pro tebe konečná. Pokud ne, není ti pomoci |
| lenuska1234 — 16. 6. 2009 14:00 |
Tak to je dobrý :), tak já to zkusím, diskuze stejně nepomáhají, pak Ti dám vědět :jojo::D |
| mashanka — 16. 6. 2009 14:01 |
OK :) |
| Lilith380 — 16. 6. 2009 14:11 |
Jsem někde četla, že žárlivci jsou sami nespolehliví co se týče věrnosti, mají rozpory oddolat erotickým svodům a nástrahám a ví, že se na sebe spolehnout v tomto nemohou, .....a to samé očekávají u partnera, že teda se důvěřovat nedá a proto prověřují... :usch: |
| helena — 16. 6. 2009 14:11 |
Takhle nějak to říká (nejen) doktor Plzák - Věrnost je nedokazatelná. Běžný partner žárlí v situacích reálného ohrožení vztahu, chorobný žárlivec toto nepotřebuje. Zcela bez objektivní příčiny prohlíží tomu druhému kapsy, aktovky a kabelky, odposlouchává telefonické hovory, sleduje jej v nedůstojném převlečení, čte soukromou korespondenci... Pokud na nic nepřijde, není to pro něj dokladem toho, že pátral zbytečně, ale toho, že pátral málo. |
| mashanka — 16. 6. 2009 14:14 |
Na tom něco bude - podle sebe soudím tebe... |
| ARZINOE — 16. 6. 2009 14:16 |
Na takové řeči pozor!Kdysi se vrátil dřív z práce a já jsem mu řekla,že nemůže jezdit tak brzo a končila jsem větou:Co kdybych tu někoho měla?Mně to přišlo směšné,jemu evidentně ne.:dumbom: |
| mashanka — 16. 6. 2009 14:42 |
Tak proč se omlouval, když si myslel, že reagoval správně ? Kecy, kecy, kecy..... to jim jde |
| amba — 16. 6. 2009 14:55 |
Moje příbuzná má žárlivce. Bydlí na samotě, kde široko daleko není živáčka, přesto nemůže vyjít sama ani na zahradu, protože tam určitě na ni čeká milenec. ( V jejích 60ti letech). |
| Natálie — 16. 6. 2009 15:08 |
:supr: ze zkušenosti mohu jen potvrdit |
| ARZINOE — 16. 6. 2009 15:23 |
Žárlivci často chtějí ukázat,že to mysleli dobře a byli vyprovokováni.:gloria: |
| Tiina — 16. 6. 2009 15:26 |
Tak tohle by mě ničilo. Žárlivost nesnáším, navíc mám poměrně vysokou potřebu soukromí, takže ze mě by asi žárlivý chlap zešílel. |
| sandra — 16. 6. 2009 16:05 |
Lenusko, |
| ViktorkaLove — 16. 6. 2009 16:17 |
Jen :offtopic: : Když mému miláčkovi pípne telefon, taky se zeptám: Kdo ti píše? Ale asi jenom tak ze zvědavosti, ptz. on mi to třeba řekne a já toho člověka ani neznám..., nebo mi je to fuk, co mu kdo psal... To doufám není žárlivost... Ale napadlo mě: Co by se stalo, kdyby třeba na otázku "kdo ti píše", se žárlivcovi všecko popravdě a pokaždé řeklo..., i to nejméně zajímavé, na "kam jdeš", odpovědět "na kávu s Klárou, pojď se mnou" (na břišní tance, k zubařce, do čistírny... pojď všude se mnou), "to vyzývavé oblečení si neber" - otevřu skříň, prosím tě, tak mi poraď, co si mám vzít a ty vyzývavé věci rovnou vyhoď... "na koho se zas díváš" - to já ne, to on, jdi ho zmlátit... a tak, to by nemohlo zabrat? |
| Selima — 18. 6. 2009 12:47 |
Nie, nezabralo by to. Mne vyčítal, keď sa mi chlapi kukali do výstrihu - ale čo som mala robiť? Odložiť si prsia doma v skrini? (Mmch, ja som si to ani nevšimla, ale on mi urobil peklo na zemi... debil.) |
| Modroočka — 18. 6. 2009 13:28 |
No, můj minulý, řekněme přítel, byl natolik žárlivec, že když jsem šla do masérského kurzu, chtěl vidět, jaký si beru prádlo. Abych neměla moc vyzývavý, jasan, že jsem měla, kdyby věděl, že na masáž ženskýho hrudníku jsem ležela modelem, asi by ho ranila mrtvice. Když jsem si učesala dva rozverný culíky, tak na mě řval v autě, že pro něj se tak neučešu, pro cizí jo, že jsem si vzala sexy oblečení mezi cizí lidi a tak podobně. Taky mi řekl, že na "presečák" na diskošku budu chodit už jen s ním, ne s kamarádkou. Dokonce mi vyčetl, že jsem jela s kolegou na oběd a sedla si v autě dopředu vedle něho. Jak mě stíhal, tak viděl, jak vystupuju z auta. Tak jsem chlapce poslala k čertu, lítal za mnou a otravoval ještě dlouho. To bylo za trest. Pokud je někdo žárlivec, nezmění se to, kdyby se dušoval nevím jak. Je to v tom člověku a bude to jen horší. |
| Anda — 18. 6. 2009 13:37 |
Taky nepotěším.. Já se časem propracovala k zásuvce naplněné prášky na spaní. Když jsem měla v plánu někam vyrazit, 2 hodiny před mým odchodem si rozdrcenou piluli vypil společně se sklenicí coly. Vydržela jsem to rok |
| Modroočka — 18. 6. 2009 13:41 |
No, Ando, taky dobrý, to už je ale citový vydírání a psychický teror, to je na cvokaře. |
| Anda — 18. 6. 2009 13:44 |
Až tak ne. Akorát se mně nechtělo další dva dny poslouchat stupidní dotazy a blbý poznámky. Jinak - Prasec je fajn, taky tam občas zajedem |
| klokan — 18. 6. 2009 13:45 |
Ještě mi prozraď, kde se takové dobré pilule daj sehnat... :vissla: |
| Modroočka — 18. 6. 2009 13:47 |
Klokane, ty vtipníku...................... :lol::lol: |
| Anda — 18. 6. 2009 13:48 |
Já je uzmula máti, k doktorovi mě živou nedostanou. Ta je odjakživa nespavec a zásobu má slušnou. Po mnoha pokusech doporučuji Stilnox. Spánek tvrdý, druhý den bez jakýchkoliv známek jeho užití. |
| klokan — 18. 6. 2009 13:49 |
Hmm - tak takovými zdroji nedisponuje každý.. Škoda, no.. :D |
| helena — 18. 6. 2009 13:51 |
Ještě bych dodala, že všechny sekretářky automaticky spí se svými šéfy, kamarádky máme proto, abychom s nimi ošklivě hovořily o manželech, případně ony nám či my jim dělaly zástěrku a řidičského průkazu netřeba, protože "kam bychom jezdily", že? |
| Anda — 18. 6. 2009 13:51 |
Jestli máš obvoďáka a nebojíš se k němu jít, bez problémů ti je napíše. |
| Wiki — 18. 6. 2009 13:53 |
To je příšerný.. |
| Anda — 18. 6. 2009 13:56 |
Taky trochu doplním - nejen se šéfy, sekretářky spí s každým. Něco jako nemoc z povolání |
| Modroočka — 18. 6. 2009 13:57 |
Jsem se upsala, ale už jsem to opravila, tak se nezlob...................ale i tak si myslím, že je to pěkně blbej vtip |
| Anda — 18. 6. 2009 13:58 |
Taky jsem chvílema uvažovala, že mi asi ujede ruka a sypnu mu tam toho víc. |
| helena — 18. 6. 2009 14:01 |
Hele - a nějaká renta by na to nebyla? :lol: Nebo aspoň sociální dávky z důvodu nemožnosti vykonávat zaměstnání? :lol: |
| Anda — 18. 6. 2009 14:03 |
Tak na to jsem se zeptat zapomněla. A už tak asi ani neučiním, veškeré kontakty jsem přerušila. |
| Selima — 18. 6. 2009 14:04 |
Mňa hlavne fascinovalo, že môj žiarlivec mi bol párkrát neverný - a väčšinou s babami z nášho okolia, takže sa to prevalilo... Proste "Podľa seba súdim teba". :dumbom: |
| Modroočka — 18. 6. 2009 14:29 |
Seli, to u nás bylo taky tak, BM, když měl vztah se svou současnou ženou, tak mě podezříval, jestli něco nemám s kolegou z práce. No jo, oni si asi říkají - když to dělám já, co když ona to dělá taky........... |
| Kuřátko — 18. 6. 2009 14:40 |
Juj, to mám takového známého. Své přítelkyni zahýbá na každém rohu a ona sama nesmí skoro nikam. A jak se to provalilo, tak to tak krásně obkecal, že mu to spolkla i s navijákem a dobrou duši (nejlepší kamarádku) odsoudila, že jim závidí :/ |