|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Rady a postřehy https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=126 » Přibarvené pečivo. https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=38325 |
| Natálie — 14. 6. 2009 16:32 |
Slyšel jste někdo o tom, že bílé pečivo se obarví na hnědo a pak se prodává za tmavé?? |
| Bety — 14. 6. 2009 17:24 |
Proč slyšely - to vím zcela jistě, několikrát jsem brigádovala v pekárně a moje dcera taky, přibarvuje se karamelem, (sladké, zejména croissanty) a meltou. |
| sunyata — 14. 6. 2009 19:41 |
Moje pribuzna pracuje v pekarne, takze o tom pribarvovani :usch: od ni vim. |
| xxxx — 14. 6. 2009 21:35 |
...mluvila o tom nedávno nejaká lékařka přes výživu a říkala, že si lidi kupují zadraho pečivo z bílé mouky vydávané za celozrné, že to jen obarví :co: je to bída, proto mám pekárku a peču si slunečnicový pečivo sama. |
| Natálie — 15. 6. 2009 8:01 |
Děkuji za příspěvky. |
| Tercila — 8. 8. 2009 23:14 |
Na přibarvování výrobku přírodními surovinami nevidím nic špatného. Vyrobit lze skoro všechno a nejen pekaři by upekli na přání cokoliv, jen aby zákazník byl spokojen. Problém je jen v tom, že hodně zákazníků by sice chtělo kvalitu, ale tu nejsou schopni zaplatit. |
| maia — 14. 11. 2010 15:46 |
stara tema, ale podobne ako bety mam skusenost- osobne som 2 roky pecivo predavala a viem uplne isto, ze pecivo sa farbi karamelom aby sa tvarilo ako tmave...Ludia to kupovali za drahe peniaze v domneni, ze si kupuju zdravie. Hm...Ale zas, tam keby si precitali zlozenie, tak by sa to aj dozvedeli, ze to obsahuje karamel...Len asi pre laika je tazke si to spojit, neviem.. |
| Definitiv — 14. 11. 2010 16:35 |
OT: Terci to je tak pěkný tak nějak "nahlídnout" do tvoí profese :D Co se týče kontroly hraček a všeho, co spadá pod vyhlášku 84/2001 Sb., tak co třeba Zlín? Nebo SZÚ? To nebereš jako kontrolní laboratoř? (A nemyslím to jako rýpání, skutečně mě to zajímá). |
| Jitule8635 — 15. 11. 2010 8:36 |
Ahoj, |