Veranna — 14. 6. 2009 7:57

Ahoj holky,
jdu k vám pro radu a asi i podporu.
Jsem teď v 29 tt a mám 14 kg nahoře. jsem z toho trochu vykolejená. Vždycky jsem bojovala s váhou a držela to v rozumných mezích díky sportu, ale i tak jsem byla spíš plnoštíhlá. No, psolední rok a něco jsem snad právě díky ZT a spoustě různých vitamínů nervů nabrala nahoru hned asi 15 kg ještě před posledním otěhotněním. Od začátku tohoto těhotenství mám nahoře dalších 14 kg. Paradoxně nejrychleji to jelo první měsíce - kv. nevolnostem jsme musela furt něco přežvykovat, nejlíp fungovaly "rychlý cukry" (piškoty u postele, jinak jsem bláila třeba i 5x denně nebo furt žaludek na vodě až do nějakýho 17 tt). V 17 tt jsem měla nahoře 8 kg. Pak se to trochu zpomalilo, jak mi začalo být dobře.
Chodila jsem 2x týdně cvičit (gravidjoga + kurz pro těhotný). Teď už zbyl jen kurz.

No a te´d mám pocit, že ta váha zase sviští nahoru. Já vím, že mudrovat moc nad váhou v těhu je hloupost, ale přesto mě to trochu trápí.
Mám dojem, že toho zas tak moc nesním, aby to jelo tak šíleně nahoru. Snídaně (2-3 ks pečiva), oběd (menší restaurační porce), odpoledne nějaký ovoce nebo jogurt s rozhlíkem a večeře (něco na chleba nebo salát). Max když mě honí mlsná, tak si ještě do postele vezmu kosuek melouna nbo hroznový víno apod. Ovoce mi teda jede dost.
Já snad nabírám i ze vzduchu :D

No, můj dotaz - je tu ještě někdo, kdo měl takovouhle váhu ve stejný době? A na kolik se asi můžu těšit? Ještě před měsícem jsem doufala, že těch 20 třeba vůbec nedám - no te´d se modlím, abych nedala 25!!!

Vím, že to pak nějak postupně shodím, ale bude to strašnej boj, tak asi potřebuju trochu vzpruhy, že se to dá dát i s takovouhle váhou :(

Předem děkuji....

PetaZ — 14. 6. 2009 8:16

Veranno, já měla s Nelou +20kg a teď mám +19kg.. Nepřejídám se, ale skladba jídla je jiná (víc cukrů a tuků). Holt to tělo žádá. Co se týče cvičení v těhotenství, tak jsem nedělala nic. Měla jsem druhý trimestr odpočívat, protože jsem měla vyšší CS, takže svalstvo se vesele proměnilo v tuk a jsem jeden velký rosol :(
Po porodu N. jsem měla těch dvacet kilo dole do tří měsíců, takže tajně doufám, že to půjde taky tak rychle dolů..

Veranna — 14. 6. 2009 8:19

Peťo - dík moc :) Přesně tohle potřebuju slyšet :) procházím starší diskuze, pár jsem jich tady našla, tak už jsem taky malinko klidnější.
Ne fakt, nejančím kvůli tomu, jen mně to malinko sejří :/

Hlavně že je Cvrček v pořádku, já už to pak snad nějak sundám. Ale budu ráda za další podpbný "případy" :lol:

host5522 — 14. 6. 2009 8:22

Veranno, nevím, kolik nahoře jsem měla přesně v 29 tt, ale celkově jsem nabrala 24.

Pokud se nepřejídáš, tak je nesmysl, aby to všechno byl tuk, který ti pak zůstane.

Pamatuju si, že 16 dní po porodu jsem měla 16 kilo dole a 7 měsíců po porodu už bylo dole bez nějakého úsilí naprosto všechno. (tím ale neříkám, že mám stejnou postavu jako dřív) :D

Takže být tebou, bych si tím hlavu v rámci možností moc nelámala - ono s tím stejně nic neuděláš. :)

Veranna — 14. 6. 2009 8:26

Yellow - taky díky! :pussa:

Plánuju, že se  po porodu hned zapojím do nějakých cvičení, která budu moct. Ten pohyb (hlavně kolo) mi teda dost chybí. jen abych na sebe pak sehnala nějaký sportovní oblečení :D

Definitiv — 14. 6. 2009 8:43

Verann :lol: hlavně nešílet :reta: já jsem 20tt a mám nahoře deset kilo, nedělám si iluze že bych tě netrhla :lol: a to jsem vždycky bývala spíš hubenější :co: fascinující jsou dvě věci:
1) kde ty kila sakra mám :co: něco bude v břiše, něco v kozenkách, ale netvdte mi, že se tam vlezlo celejch deset kilo :co: zadek mám větší asi o dva centimetry :co:
2) z čeho sakra přibírám :co: viděla dobře skladbu mýho jídelníčku :dumbom: no, nic příkladnýho ;) k tomu denodenní procházky s psíkem, lítání z patra do patra, poslední dva týdny se víceméně nezastavím :co: nechápu, jinaje by padal hlady na hubu a já potom tloustnu :dumbom::lol:

Veranna — 14. 6. 2009 9:01

Čau Defi - co tu děláš tak brzo ráno? :D Mně vzala první křeč do nohy (už to začíná :dumbom:), tak jsem šla na WC a bláhově vlezla na váhu. No je pravda, že jsme včera byli známým na svatbě a vrátili se až někdy v 11 a sámo se jedlo a pilo... Jsem prostě měla počkat do zítra, nějak mně to po ráno rozhodilo. taky jsem nespala nejlíp (jsem to zakřikla s tím klidným spánkem :( )

Pročítám tu další diskuze, už jsem trochu klidnější a začínám se na to hubnutí těšit :D

Dost holky píšou, že po porodu se hodně odvodnily, měly zadrženou vodu v těle, tak třeba to je to, co nám tu váhu takhle zvedá...

PetaZ — 14. 6. 2009 9:19

Určitě všechno není tuk :) Při N. jsem nechala v porodnici dvanáct kilo a to měla při narození 2,7kg.. Já bych řekla, že jsem zavodněný :)
Nechtěla jsem tolik přibrat spíš kvůli kostře, protože teď v závěru je to uff, uff.. Všechny kosti trpí a na moje nemocný kolena nic moc :( ale co nadělám..

Definitiv — 14. 6. 2009 9:21

Veran - doufám :rodna: sestřenka je cca tři měsíce po porodu a navíc ani deko :co: žere jak parní lokomotiva a tvrdí že kojení je nejlepší dieta na světě :lol: a je jak vyžle, jako fakt, postavu má maličko jinýho tvaru, ale břicho jak letiště :co: takže doufám, že takhle to prostě JE a basta fidli :lol: :lol: na křeče si dej magnézko :pussa: :pussa: a vítej do klubu :P

Tereza82 — 14. 6. 2009 12:46

Veran, já při prvním těhu přibrala 16kg, v porodnici jsem nechala deset a zbytek jsem sundala do konce šestinedělí. Je pravda, že kojení je super a jistě to v hubnutí dost pomáhá. K tomu procházky s kočárkem dělají taky své. Teď jsem znovu šest týdnů po porodu a mám nahoře ještě čtyři kila z celkových 17. V porodce jsem nechala opět deset. Každopádně pohled na břicho opravdu nic moc, s tím budu muset něco udělat-cvičit. A to se mi moc nechce... Jenže normálním pohybem a stravou tohle nesundám. Jo a taky vážit se po svatbě... Co Tě to napadlo?:-) :-) :-) Uvidíš, že to pak dáš dolů hned. Ta radost z miminka a ten život s ním Ti to hooodně zjednoduší:-) V těhu jsem váhu neřešila a bylo to jediný období, kdy jsem si žádný jídlo nevyčítala, užívala jsem si to a dopřála si:-) Tak se tím taky řiď, když se chce, všechno jde, i ta kilča půjdou dolů.

Fidorka — 15. 6. 2009 22:42

Verann,

vím úplně jak se cejtíš, já nabrala ještě před otěhotněním cca 15 kilo (pár měsíců na clostilbegytu a utroši, a pak stimulace na IVF udělaly své). No a v prvním trimestru jsem přibrala 8 kilo, ve druhém asi 4, pak jsem se dlouho držela na +14 kilo a už to vypadalo moc slibně, ale poslední týdny před porodem jsem zase vyletěla o 5 kilo, ale to už byla zjevně voda, měla jsem oteklý ruce, prsty, obličej, no prostě i kůže mi byla malá.

V porodnici jsem nechala jen pár kilo, ale pak jsem šla po návratu z porodnice každý den o 1kg dolů, to bylo super, ale po dvou týdnech se to zastavilo :P
Teď kojím, dietu nedržím a nehubnu, nebo resp. dost málo, jen asi 1-1.5kg/měsíc. Teď už se mi blíží třetí měsíc po císaři a budu moct začít zpevňovat břišní svaly, ale jinak žádný cvičení a dietu neplánuju, dokud budu kojit, protože hubnutím/cvičením/spalováním se odbourávají odpadní látky a toxiny a ty se prostě vyplavujou do mlíka, to samozřejmě nechci. Taky se říká, že když ženská sportuje a potí se, že se jí mění chuť mlíka a dítě hůř pije - nevím co je na tom pravdy a nehodlám experimentovat ;) Zatím si vystačím s procházkama ostrým tempem a večer jsem unavená víc než když jsem dřív chodila na cvičení a běhala.

No a s tím kojením a hubnutím je to asi dost individuální - někdo totiž po dobu kojení nehubne a začne hubnout po ukončení laktace a někdo naopak hubne a po ukončení zase začne nabírat. 

Neřeš to, priorita je přece teďka jinde. První měsíce po porodu si vystačíš s volnýma šatama a tričkama (móda nám teď hraje na ruku, kila se dají perfektně schovávat, navíc ty jsi pěkná baba a takový se umí nosit i s nějakým kilem navíc) a pak uvidíš do které skupiny patříš a taky jaký budeš mít režim s prckem - některé ženské se nezastaví, jsou jak za groš kudla, mají hukot a nespí, si o tom popovídej třeba se Sillwan od nás z jarňátek...anebo moje švagrová, té už vylézají i kosti, o kterým předtím neměla tušení že je má, má váhu jako měla v šesté třídě na základce ;)

rhea12 — 19. 6. 2009 13:06

Aaa, oblíbené téma :) Verann, vůbec se Ti nedivím, taky jsem v těhotenství to přibírání "malinko" řešila, respektive spíš jsem myslela na to, jak to budu shazovat. Celkově jsem přibrala 15 kilo, nejvíc ke konci těhotenství kdy jsem musela ležet a ležet. Teď mám 4 měsíce po porodu a 5 kilo nevíc. I když se docela snažím, nejdou dolů. A tak smutně koukám do skříně plné oblečení, které mi není :dumbom: Pak se ale podívám na Adámka a říkám si, no a co...:D Buď to časem půjde dolů a když ne, tak se nezblázním :P

Ládi — 4. 7. 2009 22:18

Ahoj,když jsem šla rodit Veroniku, měla jsem nahoře pouhých 6 kilo, celé těhu jsem se nemohla na jídlo podívat, zvracela jsem ještě v 9 měsíci. Vše jsem nechala v porodnici.
U Marka jsem byla naprosto v pohodě, jedla jsem na co jsme měla chuť, hlavně ovoce, ale nepřejídala jsem se, pravda je, že jsem jedla hodně večer. Dala jsem malou spát a dojídala za celý den. Což není dobře. No a taky jsem začínala na 72 kg a při porodu mě navážili 98 kg, což je 26 kg nahoře. Nyní jsem 10 měsíců po porodu,císařem, nedělám absolutně nic, ba naopak žeru a hlavně večer, když dám děti spát a mám 75 kg, což je o 23 kg méně. Kdybych něco dělala, tak zhubnu určitě, ale já jsem ráda, že s těma hadama žiju, ještě hubnout, to bych byla v Bohnicích. Pravda je, že jsem měla hnusnou chřipkou a zánět ledvin a to moc nechutnalo, ale jinak fakt nic nedělám a žeru.
Zvládneš to, neboj. Jsi těhu, užívej a nestresuj se. Nevyspání a únava je nejlepší dieta :)

Fidorka — 5. 7. 2009 9:37

Ládi, a kdy jsi začala hubnout po tom porodu? A kojila jsi?

Já mám pocit, že kdybych nežrala, ale jen jedla, tak už mám dole všechno. Jím momentálně stále za dva a ještě se dokrmuju nanukama po večerech a přesto pomaliiiinku, ale jistě, po troškách hubnu. Kdybych jedla normálně, asi bych už byla na původní váze. Možná. A to nejsem ani nevyspalá, ani unavená.

Veranna — 5. 7. 2009 10:41

Ahoj Ládi, díky za další uklidnění.
už jsem to v sobě nějak strávila. Teď jsem 32 tt a mám 15,7 nahoře. Už si opatrně plánuju, jak na to hubnutí po porodu vlítnu (sámo že opatrně a jsem i realista, je mi jasný, že na 3* týdně aerobik čas nebude :))) Stejnak je to zvláštní, některý den mám nahoře o 1,5 víc než den předchozí a den na to jsme zase na původní váze: objemově sním oba dny stejně. Asi je to různým zadržováním vody nebo prostě váha taky už nebude v těchhle váhových výšinách nejpřesnější :D

Berka — 8. 7. 2009 21:20

Verannko - tak tyhle obavy taky znám! Ale myslím, že na tom tak zle nejsi. Já nakonec za těhu přibrala 18,5 - no spíš 19 kg, v porodnici jsem nechala jen 6, což bylo zklamání...
nicméně pak to šlo vcelku rychle - asi kojením, protože jsem necvičila a zatím to pořád nedělám.. i když bych měla, hlavně to břicho! :rodna:
Po 6-nedělí mi zbývalo ještě 6,5 kg... 
po 2 měsících po porodu nahoře ještě 4,5 kg... pak se to zpomalilo - odpadly počáteční stresy s miminkem ;)..

Teď jsem 4 měsíce po porodu, a mám nahoře ještě cca 2 kg (podle toho, jak se zrovna najím). Dietu nedržím, každý den si neodpustím nějaký sladký, hodně piju a pořád kojím.
Obleču už pár týdnů všechno - jen trička mi kvůli prsům jsou kratší... :)

ale přesně - máš teď úplně jiné priority!!! :) Miminko je to nejkrásnější a váha je až hoooodně dlouho za ním!!! Budeš si užívat prcka - radosti i starosti a váha půjde dolů!! :)

Tak třeba dneska jsem Tomáškovi našla první zoubek!!! :)

držím pěsti! :)

KatjaCat — 16. 7. 2009 17:12

Veru,
už jsme si o tom povídaly, tak tě podpořím ještě veřejně ;) ... a třeba to pomůže ještě nějakému "slůňátku" :par:

Já mám zítra termín porodu a mám nahoře na své domácí váze 22 kg!!! (jo psala jsem ti 23 kg minulý týden, ale to bylo na váze na alergologii) Teď jsem se vážila před chvílí a jsem strašně ráda, čekala jsem tak 25 kg ;).
Takže když budu počítat, že malá váží cca 4 kg, pak něco voda, něco placenta, něco děloha a když se podívám na své nohy :dumbom:, ve kterých mám tak cca 5 kg ve vodě, tak doufám, že po porodu (nevím ještě kdy přesně) bude dole min. 10 kg - to se teda modlím :D :gloria: ...
Pak mi zůstane ještě cca 12 kg.... když připočtu těch 15 kg co jsem přibrala před otěhotněním - po ZT - stejný příběh jako ty, vitamíny atd... tak budu mít sakra co dělat.
Ale jak píše Fi není dobré nějak drasticky hubnout v době kojení..... zdraví a prospívání Aničky pro mě bude mít prioritu číslo jedna...
Žádný velký iluze o extra zdravé stravě si nedělám, protože to co člověk nemá zažité z období před těhotenstvím, se jen těžko startuje v období kojení... Každopádně se budu snažit jíst tak, aby Anička měla všechno potřebné v mlíčku...
Stejně jako ty i já si svou váhu a postavu udržovala hlavně sportem - cokoliv od aerobiku, spinningu, plavání, kola až po bojové sporty.... Takže doufám, že nějak pomalu zase nastartuji. V průběhu těhotenství jsem chodila cvičit na těhuaerobik a těhuplavání, tak 1x týdně jsem cvičila i doma ... (teď už sem jen doma a bavím se domácími pracemi, ale i to je s tím benžem a 22 kg navíc pěkná fuška :lol:)..

...tak asi tak.... až ty prcky "vyplkneme" tak se uvidí :styrka:

:lol::lol::lol:

Veranna — 16. 7. 2009 18:51

Ahoj holky,
díky za další podpory :hjarta: Jste zlaté :)
Nějak jsem to teď přestala řešit, jsem ve 34 tt (dle UTZ, dle MS 33) a váha se nějak zastavila nebo zpomalila na 15,3 kg. Tak uvidíme, ale stále počítám, že těch 20 trhnu.
Je fakt zajímavý, jak ta váha osciluje. jendou to šskočí za tejden o pomalu 2 kg a jindy to 3 týdny trčí na jedný váze, ba dokonce mám pocit, že hubnu. A to se poslední týdny tedy zrovna nehlídám a čtvrtka melouna po večeři pro mě není problém :D
Ale teda mám pocit, že po porodu budu muset ještě nějakej čas nosit těhotenský věci, protože do svých původních (podzimních/zimních) se asi jen tak nepovejdu :dumbom: :D

KatjaCat — 16. 7. 2009 21:02

Veru, čtvrtka melounu nejsou žádné kalorie :dumbom:

potvurkapodivna — 8. 8. 2009 21:30

Ahojky,
s Niki jsem přibrala v těhu asi 23 kilo, malá měla 2 a půl kila a já nechala 13 kilo v porodnici. Měla jsem nohy jak konve, takže určitě jsem byla hodně zavodněná. Shodila jsem všechny kila a nějak zvlášť jsem se neomezovala.
Teď mám zatím nahoře 7 kilo, ale počítám, že hlavně ke konci se zas zavodním a váha poletí nahoru. Řeším, neřeším, rozhodně se tím teď stresovat nehodlám a budu řešit až po porodu.

Definitiv — 8. 8. 2009 21:54

Jé Veran :reta: tak když se to zase vytáhlo :lol: tak se pochluvbím, že sjem tě i předběhla :P ještě ani nejsem 29tt a nahoře mám patnáct :reta: a navíc jak vím, tak ty ses teď s kilama pěkně zasekla,, zatímco mě rostou jak o život :lol: já těch 25kg prostě trhnu :lol: :supr:

Veranna — 10. 8. 2009 12:15

Ahoj, tak to trochu oživím :)
Díky za všechny reakce :)
jsme teď na konci 37 tt a mám nahoře 17 kg, se to zasejc posunulo :dumbom: zajímavý je, že teda téměř neotékám, čili nevím, kde se co vemně hromadí,a le obávám se, že nějaká ta voda, ze který jsou otok,y to bohužel nebude :dumbom:
Jinak z fyzikálního hlediska zcela popírám zákon o stálosti hmoty, protože dle kuchyňské váhy sním a vypiju podstatně míň, než jak pak ukazuje váha :lol:. A když k tomu ještě připočítám moč, pot atd.. tak se mi to teda nezdá :)

Veranna — 1. 10. 2009 8:56

Ahoj, jen abych uzavrela toto tema: celkem jsem za tehotenstvi nabrala 21 kg, ted jsem presne 3 tydny po porodu a zbyva mi sundat 5,5 kg :)
zatim to porad leze samo dolu... Ale planuji po 6nedeli zacit cvicit. Mam totiz krome toho nahore jeste 10 kg pred otehot. Takze to chci do pristiho leta sundat :styrka:
diky vsem za podporu:)

Definitiv — 1. 10. 2009 9:00

Veran - óóó jak ti závidím :lol: Já si absolutně nedokážu představit že někdy nadejde doba a já nebudu jak velryba :lol: Kila ti jdou dolu famózně :supr: a k budoucímu cvičení se přidávám, sice pokud se dostanu na původní váhu asi nebudu potřebovat hubnout, ale spíš nacpat zpátky do nějakýho tvaru na kterej se dá koukat :lol:

Veranna — 1. 10. 2009 11:34

Defi - já občas koukám na hubnoucí gblogy KatjiCat nebo Fidorky a zatím tedy nechápu, kde na to berou čas, ale nejspíš je to tím, že se teprve zajíždím a o nějakém režimu asi ještě nemůže být řeč, i když některý dny si namlouvám, že už se něco rýsuje. Takže opravdu se do toho opřu až po 6nedělní kontrole. momentálně to fakt jde nějak samo. A to jsem se fakt bála, protože jsem si říkala, že regulérně kynu z jídla a ne z ěnjaké zadržované vody, oteklá jsem si nepřipadala.
Ale díky za pochvalu, byť není zasloužená. Do Vánoc musím sundat i těch 5,5 - to si věřím, že půjde i dřív, a do léta pak těch 10 navíc :styrka:
A fakt můžu ujistit, že ty pvní dny to dje dolů samo - o tom "tvaru" už se tedy dá polemizovat - všude mi tak nějak visí kůže a zbytky těhu-špeků :dumbom: Ale každodenní túry s kočárem jsou docela záživný. Se to nezdá, ale my najedem i 5 km, tak to by bylo,a by to něco málo nedalo :)

Ale popravdě - už se nemůžu dočkat pořádnýho vejletu na kole :P

Fidorka — 4. 10. 2009 11:23

Bledá závist že ti jde tak hladce! Mě se to zastavilo po 2 týdnech, se slzou v oku vzpomínám, jak jsem byla denně o kilo lehčí :cool:

No a pak závidím že nemáš žádný potíže s břichem, já po 6nedělí nemohla začít cvičit ani náhodou, navíc mi řekli že cvičit až po 3 měsících, myslím.

Jo a s tím stíháním - no ono je to tak, že si člověk ten čas udělá, i když zase musím trochu polevit jinde, ale to je normálka. O režimu nemůže být řeč ani po půlroce, realita je taková, že jakmile si začnu myslet že máme nějakej režim a lebedit si, tak se zase něco změní a všechno je jinak, ale to už takhle prostě je a bude.
Stačí jeden jedinej zub a ze suprovýho dítěte který spalo celou noc a 4x přes den, se (doufám že dočasně!) stane ukňouranej nespavec s intervalama pití á 2 hodiny v noci a dvěma spánky á 20-30 minut přes den. Škoda, že nejsem ten typ maminky, která nespaním hubne a krásní, asi bych už byla Miss Universe.
Bohužel, moje tělo se hodí do nouzovýho režimu, rozhodne se šetřit si zásoby a ještě jsem hnusná, s očima jak panda :cool:

Tím si ale vůbec nechci stěžovat, baví mě to i tak, domácnost se dá vládat v pohodě. Menu si vymýšlím kolem desáté večer a uklohnění dietního menu včetně manželovy výživnější verze se dá taky naprosto v pohodě, i když dost často se Samem na zádech v Manduce a kývu se u toho rytmicky jako kdybych se modlila u Zdi nářků ;)