Judyna — 30. 5. 2009 20:18

Co myslíte, jaká jsou po léčbě antibiotiky nejlepší? Nebo je to jedno? Já myslím, že pití kefírů a jezení jogurtů po antibiotikách nestačí. Jaký je Váš názor?

mirka.. — 30. 5. 2009 21:55

já myslim, že stačí jak u koho. já sem nikdy nic po atb nejedla navíc a to jogurty zrovna nemusím. neznám nikoho, kdo by po atb extra kupoval probiotika..ale pokud má někdo poslabší imunitní, asi bych tomu nějakým zakysaným sajrajtem pomohla.
tady to není o názoru ale ve všech případech ohledně medicíny se dá říct- je to individuální. musíš zjistit jak na co reaguješ a dát si bacha.

Ronja — 30. 5. 2009 22:24

po/při antibiotikách zásadně probiotika, a to dostatečně silná (v těch dobrých je jich mockrát víc než v každém jogurtu, nedejbože Activii). Chce to se v lékárně pozeptat a vybrat nějaká opravdu silná, nebo si dopředu nastudovat.

Slušný je třeba probio-fix. Bylo by to na dlouho, ale aspoň se ujisti, že tebou kupovaná probiotika obsahují různé kmeny bakterií, protože některé jsou aktivní v tenkém a jiné v tlustém střevě.

mirka.. — 30. 5. 2009 22:39

současný podávání atb a probiotik je kontraindikací, takže kdyžtak až po dobrání. a já bych se ujistila, že to je schopný projít skrz kyselý prostředí v žaludku  a dvanáctníku. takže bych volila kapsle, který se rozpouští až dál.

Ronja — 31. 5. 2009 5:32

S tím nemůžu souhlasit. Např. moje gastroenteroložka mi zásadně předepisuje probiotika kdykoli musím brát kvůli jakýmkoli potížím antibiotika, a dobře dělá.

Za mnohé např. http://www.foodnavigator.com/Science-Nu … de-effects

nebo

http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/335/7610/80

x256987 — 31. 5. 2009 9:48

Já jsem brala dophilus, taky myslím, že jogurty nestačí.

x256987 — 31. 5. 2009 9:52

Ať si vybereš jakákoli, měli by ti je dát z ledničky a v ledničce bys je měla skladovat.

mirka.. — 31. 5. 2009 12:25

ronjo, ale to že máš svojí gastroenteroložku svědčí trochu o tom, že asi míváš se střevama potíže,ne?samozřejmě je lepší je brát, ale já sem nikdy neměla potíže..ne tak aby mi je musel někdo předepsat. asi mám nomálně silný imunitní systém, že i po občasném braní atb udrží normální stav a střeva se mi sama osadí mikroflorou.

x256987 — 31. 5. 2009 13:14

Nejde jenom o střeva, mně doporučil laktobacily alergolog... V tomhle mají reklamy pravdu, velká část imunitního systému je v břiše ;)

mirka.. — 31. 5. 2009 13:59

mi povidej, učim se na zkoušku z imunologie:-) alergie je přehnaná imunitní reakce na nějaký atigen, ketrýby nic vyvolávat neměl. a my střevní mikrofloru potřebujem..jenže když je silný imunitní,vyrovná se s občasnou nerovnováhou. tys ale nenapsala, že chodíš na alergologii...a to co s probiotikama nesouvisí, existuje něco jako orální tolerance, čili antigeny které přijmeš s potravou by neměly aktivovat imunitní systém a pomáhá tomu i ta mikroflora, pokud už máš na něco alergii, imunitní systém není v pořádku a pak se nemůžeš chovat jako kdybys byla úpně v pořádku.

Káča — 31. 5. 2009 14:45

Jako jeden z nejlepších je přípravek Ferzym. Jinak jako 2. asi Biopron

spunt — 31. 5. 2009 17:19

Nám v nemocnici říkaly, že odstup mezi ATB a probiotiky by měl být 2 hodiny...
Jinak je malé dávaly v nemocnici automaticky, jakmile ATB dostala.

Protože je malé kupuji stále, naučili jsme se je používat jakmile kdokoliv z rodiny dostane ATB, naposled je měla moje mamka, nejdřív měla dost času aby si je koupila a pak se divila když začala běhat :P hned jsme jí je dovezli.

JInak u nás vede Lactobacilus acidophilus (ten malá dostává přes rok) pak mi také doporučovali Dophilus (ale ten se mi u malé tolik neosvědčil).

Ronja — 31. 5. 2009 17:44

Káčo s Biopronem mám taky dobrou zkušenost.

Jinak probiotika je dobré skladovat v ledničce (i ty, co na nich píšou, že to není potřeba) a samozřejmě dávat na lačno, takže před snídaní nebo na noc, ten odstup z antibiotiky je samozřejmě rozumný, z toho co psala Mirka jsem ale pochopila, že by se probiotika měla brát až po dobrní antibiotikové kůry a to je zbytečně pozdě.
Kontraindikace to rozhodně není.

Judyna — 31. 5. 2009 17:55

Holky, díky moc za reakce. Já si také myslím, že probiotika jsou třeba, ale dostala jsem se kvůli tomu do lehkého sporu s kamarádkou, která věří na jogurty.
Já už jsem si je párkrát koupila, ale nikdy mi je nedávali z lednice, ale bylo mi řečeno, že je mám do lednice dát po otevření.
Jsem zvyklá je brát až po dobrání ATB. Jednou jsem je  zkusila vzít během léčby a dostala jsem velice silný průjem, který jsen nikdy před tím , ani nikdy potom při léčbě ATB neměla. Já beru při antibiotikách B-komplex.
Vždy jsem brávala Lactobacilus acidophilus, ale tentokrát (beru momentálně Duomox 1000) zkusím něco jiného, vyberu něco z toho, co jste psaly.
Mirko, ať Ti dopadne dobře zkouška.

mirka.. — 31. 5. 2009 22:06

já jen moc dobře nechápu, proč vyhazovat peníze za probiotikum, který mi atb stejně během jejich braní zničí. bo účinná látka dosáhne v těle určité hladiny a ta se drží až po dobrání atb, takže probiotikum je během toho ničeno stejně jako bakteriální infekce. leda..leda by se do probiotik dávaly kmeny bakterií rezistentních vůči atb, jenže to si neumím představit.

judyno,děkuju:-)

spunt — 31. 5. 2009 23:01

Mirko, já nevím na jak dlouho to ATB "vymlátí"...
Já dávala dceři ATB ráno v 8 a pak v 10 dostala probiotika... a další ATB zas v 8 večer, tak snad v těch střevech alespoň na chvilku něco málo měla....

Má osobní zkušenost při prvních ATB u dcery kdy probiotika nedostávala, byla hrozná....
Teď je bere stále..... takže i když bere ATB.....

Bublina_58 — 12. 12. 2012 12:16

Ahoj a co říkáte na dávání probiotik dětem...neteř má dost oslabenou imunitu a doktroka řekla, že by zkusila probiotika, imunitu mají posilovat. Nemáte to někdo vyzkoušené?
Já probiotika užívám hlavně v zimě, dost trpím na nachlazené a zabírá mi to dobře

Kajuše — 15. 2. 2013 23:35

Bublina_58: Ahoj hele musím říct, že jsem dětem probiotika nikdy dávat nechtěla, spíš jsem se snažila všechno dohnat zdravou a vyváženou stravou, nicméně jsme s malým často marodili a doktorka mi vřela doporučila, abych mu nějaké ty probiotika začala dávat, tak sem zapátrala na netu a mezi známými, protože výběr je dost široký a nakonec jsem pořídila obyčejné probiotické kapky od Biopronu, se kterými jsme zatím zdrávi :) Zase to ale záleží na tom, kolik neteřince je, protože zrovna tyhle probiotické kapky jsou pro opravdu malé děti, ale věřím, že pokud zapátráš na internetu, tak najdeš i nějaké přípravek od Biopronu určený starším dětem.
Přeji pevné zdraví :)

Cinderella.la — 24. 2. 2013 11:23

Zdravím. Já se taky jednoznačně přikláním k probiotikám od Biopronu. Máme opravdu skvělou mladou doktorku, která je moc ochotná a vždycky mi dobře poradí. Když malá měla v noci bolení a nemohla mi spát, tak mi poradila právě tohle. Začal jsem jí to dávat a zabíralo to docela rychle. Do 15 minut spinkala a bylo po bolesti. Teď už jsme se toho díky bohu zbavili, ale raději to mám doma, kdyby náhodou :-)

Dadula25 — 9. 3. 2014 10:50

Ahoj. Já začala s užíváním probiotik při braní ATB, měla jsem totiž problémy s mykózou a průjmem. Paní doktorka mi doporučila již zmiňované probiotika od Biopronu. Nyní je beru již preventivně, působí mi dobře na imunitu a na zažívání. Nemůžu si je vynachválit. Jiná probiotika vyzkoušená nemám, ale je jich velké množství.

Terka Opletalová — 8. 9. 2015 18:44

Ahoj, já mám teda zkušenosti jen s Biopron Forte, začala jsem ho brát po tom, co jsem celkem dlouhou dobu měla naordinované antibiotika a cítila jsem se celkově slabá. Je to doplněk stravy na přírodní bázi, takže je můžou užívat i děti. Musím říct, že od té doby se cítím dobře, žádné obtíže mě netrápí. Rozhodně působí velmi dobře na trávení i imunitu.

Hanulela — 16. 12. 2015 15:06

Probiotika ne až po léčbě antibiotiky, ale během ní. Jen je nedávat současně, ale v mezičasech, co probiotika. Na trhu je toho opravdu hodně, takže buď bych vybírala podle toho, jestli už má někdo ze známých něco osvědčeného a nebo bych se poradila s lékařkou nebo třeba v lékárně. Na biopron už čtu delší dobu chválu, tak klidně i ten.

NNicooll — 2. 2. 2016 21:12

Za mě probiotika určitě ano. Když jsem byla malá, tak jsem měla skoro každou chvíli antibiotika a bohužel většinou vedlejší účinek nebyl zrovna moc příjemný. Ale v té době se to zrovna moc neřešilo. Teď už je doba naštěstí taková, že se tomu dá aspoň trošku předejít užíváním probiotik a já osobně jsem za to ráda. Mám je doma vždy a užíváme celá rodina. Úplně nejlíp se mi osvědčily od valosunu, hlavně pro naši malou dcerku.

Judyna — 3. 2. 2016 23:14

Jen poznámka - díky mému jarnímu vleklému problému se střevama jsem zjistila, že na trhu existují i velice silná probiotika, která běžně v lékárně nemají, ale objednají vám je. A ty se opravdu musí skladovat v lednici, jelikož jsou "živá". Stojí sice něco přes 500 Kč, ale mně po předcházející léčbě - jako taková ta poslední tečka - dost pomohly. Dřívější název je  VSL#3, teď je to přejmenováno.

Ale po běžné antibiot. léčbě třeba angíny je to myslím zbytečné. Já jenom, kdyby měl někdo větší potíže.....

Luucy — 20. 4. 2016 11:12

Já mám při užívání antibiotik vždy průjmy a křeče. Našla jsem si na internetu, že je nějaký nový probiotikum Probiolact. Tak jsem to zkusila minulý týden, kdy jsem brala antibiotika proti angíně. A skutečně super!

Denissak — 24. 4. 2016 22:59

Jako účinná probiotika se mi osvědčila Probio C+D. Obsahují vitamíny, vitamín D je důležitý pro správnou funkci organismu i pro prevenci vředových onemocnění střeva jak jsem našla a je dobrý na imunitu, jsou i levnější než ostatní probiotika co ten vitamín mají. Víc je vypasné tu http://www.pharmaagency.cz/humanni-prod … m/prod_11/

gemi — 25. 4. 2016 10:56

Denissak napsal(a):

Jako účinná probiotika se mi osvědčila Probio C+D. Obsahují vitamíny, vitamín D je důležitý pro správnou funkci organismu i pro prevenci vředových onemocnění střeva jak jsem našla a je dobrý na imunitu, jsou i levnější než ostatní probiotika co ten vitamín mají. Víc je vypasné tu http://www.pharmaagency.cz/humanni-prod … m/prod_11/

Osobo,    běž  s tou  svou  reklamou   do  ... ....   no - třeba    až   TAM  ;)

Oloušek — 5. 5. 2016 12:49

Probiotika mi poprvé doporučili v lékárně, když jsem si vyzvedávala léky a čípky na gynekologické potíže. Dala jsem na ně a koupila Probiolact. Zřejmě pomohl. Při další kontrole jsem dostala pochvalu od paní doktorky.

miljir — 12. 5. 2016 14:10

Po antibiotikách určitě nestačí jenom jogurty a podobně…mně vyhovovaly probiotika colon dophilus jestli to píšu správně

Tichoucka — 14. 6. 2016 22:46

Colon Dophilus jsem po antibiotikách taky brala a fajn :)

Oloušek — 21. 6. 2016 8:24

Jo jo. Probiolact - probiotika, beru při každém užívání antibiotik. Cítím s pak skvěle a jsem bez jakýchkoli střevních potíží.

flink — 21. 6. 2016 10:36

A něco jiného než žrát patáky neumíte?

alena.mraz — 23. 6. 2016 21:59

Probiotika mi po antibiotikách doktor sám doporučoval, není na nich nic špatného.

Oloušek — 30. 6. 2016 13:33

Probiotika jsou už nějakou dobu nedílnou součástí na domácí lékárničky. Máme velkou rodinu, takže každý měsíc je minimálně jedna oslava. Pak nastupuje Probiolact. Pomáhá nám se střevními potížemi. V zimě jsme ho brali na posílení imunity a taky se osvědčil.

flink — 30. 6. 2016 13:45

Dopřesňuji: vyměňte cestu do lékárny za cestu pro jogurt, plísňový sýr a acidofilní mléko a zařaďte to do pravidelné stravy. Už jen to, že probiotika zařazujete do své lékárničky ve formě farmaceutických produktů musí celý chemický průmysl plnit hrdostí :dumbom:

helena — 30. 6. 2016 18:51

probiotika zařazujete do své lékárničky ve formě farmaceutických produktů
Garantuju ti, že i kdyby celá jejich "lékárnička" byla krabice od bot obsahující flastr, acylpyrin a mast na hemeroidy, budou její obsah obměňovat podle toho, na kterej produkt zrovna vnucujou reklamu... aa netejče se jen farmacie...
Takže si s jogurtama,sejránkama a kyškou plácáš játra úúúplně zbytečně http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

flink — 1. 7. 2016 13:25

helena napsal(a):

probiotika zařazujete do své lékárničky ve formě farmaceutických produktů
Garantuju ti, že i kdyby celá jejich "lékárnička" byla krabice od bot obsahující flastr, acylpyrin a mast na hemeroidy, budou její obsah obměňovat podle toho, na kterej produkt zrovna vnucujou reklamu... aa netejče se jen farmacie...
Takže si s jogurtama,sejránkama a kyškou plácáš játra úúúplně zbytečně http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Snažil jsem se dát jim šanci, aby si necpali do lékárničky Savo jen proto, že je ve slevě :lol:

Sonuli — 12. 12. 2017 10:50

Luucy napsal(a):

Já mám při užívání antibiotik vždy průjmy a křeče. Našla jsem si na internetu, že je nějaký nový probiotikum Probiolact. Tak jsem to zkusila minulý týden, kdy jsem brala antibiotika proti angíně. A skutečně super!

Skutečně super? Co to znamená? Co si pod tím mím přestavit?

modrovous — 12. 12. 2017 21:23

Sonuli napsal(a):

Luucy napsal(a):

Já mám při užívání antibiotik vždy průjmy a křeče. Našla jsem si na internetu, že je nějaký nový probiotikum Probiolact. Tak jsem to zkusila minulý týden, kdy jsem brala antibiotika proti angíně. A skutečně super!

Skutečně super? Co to znamená? Co si pod tím mím přestavit?

Asi že průjem vystřídala zácpa, co jinýho, ta nedovtipo! :lol:

helena — 13. 12. 2017 8:58

modrovous napsal(a):

Asi že průjem vystřídala zácpa, co jinýho, ta nedovtipo! :lol:

No ale to by chtělo nějakej zázračnej prostředek na pos*ání, ne? :vissla:

modrovous — 13. 12. 2017 12:01

helena napsal(a):

modrovous napsal(a):

Asi že průjem vystřídala zácpa, co jinýho, ta nedovtipo! :lol:

No ale to by chtělo nějakej zázračnej prostředek na pos*ání, ne? :vissla:

Na to stačí zdejší roztomilá reklamní vlákénka. :P

helena — 13. 12. 2017 12:03

modrovous napsal(a):

Na to stačí zdejší roztomilá reklamní vlákénka. :P

No vidíš... a zadááármóóó... ;)

modrovous — 13. 12. 2017 12:10

helena napsal(a):

modrovous napsal(a):

Na to stačí zdejší roztomilá reklamní vlákénka. :P

No vidíš... a zadááármóóó... ;)

Ale prd z toho, že jo.  Teda krom toho pos.ání. :lol:

helena — 13. 12. 2017 12:19

modrovous napsal(a):

Ale prd z toho, že jo.  Teda krom toho pos.ání. :lol:

Nerouhej se... jedna má starší zkušená spolupracovnice říkávala, že dobře se vy*at je lepší, než si průměrně zashookat ;)

Sonuli — 4. 3. 2018 23:35

No, tak to si musíš koupit nějaká šetrná probiotika... Já mám třeba dobou zkušenost s OMX probiotika...