Luciana81 — 6. 5. 2009 9:28

Milé babinetky, celý rok snažení, co jsem nakukovala na Babinet, jsem uvažovala, jestli jednou opravdu budu taky psát slohovku z porodu….a opravdu jsem se dočkala.

Posledních 14 dní před porodem už jsem si fakt toužebně přála porodit, ale zrovna ten víkend kdy to přišlo nee, po půl roce si totiž na nás vzpomněla tchyně :rolleyes: a poctila nás svou návštěvou, a protože manžel každou sobotu dělá DJ na diskotéce, tak se rozhodla zůstat u nás na víkend a pohlídat mě. Samozřejmě jsem ji tvrdila, že rodit nebudu :D, že můžou s klidným svědomím odjet domů, no ale nakonec zůstala. Večer v sobotu 7.3. jsem všem udělala večeři, děti uložila, tchánovcům popřála dobrou noc a šla jsem do ložnice koukat na telku. Kolem 22 hodiny jsem vlezla do horké vany a když jsem vylezla, pocítila jsem v posteli první bolesti v zádech, tak jsem si lehla s tím, že to budou asi poslíčci….bolesti však začaly být celkem pravidelné, a tak jsem kolem půlnoci začala měřit intervaly….ty byly 5-7 min., no to už jsem napsala manželovi sms, at dneska diskotéku neprotahuje, že se asi něco děje. Trošičku jsem ho vylekala :vissla:, takže v 1 ráno to zabalil a jel domů, já si mezitím dobalila poslední věci, vzbudila tchyni, at pohlídá děti, že jedeme do porodnice. Manžel dojel, naložil mě do auta a frčeli jsme směr Fakultní nemocnice Ostrava.

Na příjmu mi sestřička tradičně změřila tlak a napojila na monitor. No kontrakce tam byly, ale dosti slabé :rolleyes:, ale i tak mě odvedla nahoru na porodní, sepsali jsme příjem a já šla za paní dr. Ta mi udělala utz a vyšetření se závěrem, že kontrakce jsou počáteční, ale vzhledem k tomu, že jsem třetirodička,  že se to může kdykoliv dost zrychlit, tak mě dali na porodní box. Manžel odjel domů se osprchovat, najíst a řekl, že k ránu přijede. Ve 3 hod. mi PA dala první kapačku antibiotik na streptokoka, potom holení a klystýr (mimochodem neskutečná úleva po měsících zácpy :supr:). Potom napojení na monitor, kontrakce byly pořád stejné a při ranní vizitě před 7 hodinou mě vůbec pan dr. nepotěšil stále stejným nálezem – na prst otevřená :/. No nicméně jsem v 7 dostala druhou kapačku antibiotik a když dokapala, tak jsem chtěla vstát, abych zazvonila na PA, že se mi chce na záchod, a v momentě kdy jsem se zvedla, tak mi praskla voda. PA přišla, vyšetřila mě, otevřená jsem byla stále na prst. Nepříjemné bylo, že se kontrakce začaly zintenzivňovat, ale já musela být napojena na monitor. Napsala jsem manželovi sms, že mi praskla voda, at dojede. To bylo 8 hodin ráno. Přijel asi o půl deváté, to už byly bolesti celkem intenzivní a otevřená jsem byla na 3 cm, což mě trošičku uklidnilo v tom směru, že snad nebudu rodit celý den :). Manžel ještě stihl udělat striptýz před celou skupinkou por. asistentek a doktorem, když se převlíkal, tak aspon pobavil :lol:. Potom jsem konečně byla propuštěna do sprchy, kde mi manžel dal balon a já střídavě vařící vodou zahřívala břicho a záda a bolestí skoro lezla po stěně sprchovacího koutu. Tam jsem vydržela půl hodky a když už jsem měla nutkání na tlačení, tak jsem se opět přemístila na postel, PA mě vyšetřila  a já se radovala, že jsem otevřená na 7 cm. Během 10 min, kdy intenzita kontrakcí už byla ke 150, jsem se otevřela natolik, že mi PA řekla, že už si můžu tlačit :godlike:. No nebylo to tak jednoduché, jak jsem si myslela….přece jenom bolest předchozích porodů se rychle zapomíná, ale na 5 zatlačení šla hlavička a na další 2 ramínka. No nebylo to úplně potichu, trochu jsem si zakřičela, ale dost mi to pomohlo. V 9:28 dne 8.3. 2009 poprvé vykoukla na svět naše dcera Veronika s mírami 3470 g a 50 cm. :hjarta:

Chtěla bych moc poděkovat svému manželovi :hjarta:, který mi byl neskutečnou oporou jak v těhotenství, tak u porodu, všechna ta bolest opravdu stála za to vidět jeho dojatý obličej a já jsem neskutečně štastná, že se mu vyplnilo jeho přání, a já mu porodila dceru. Tak jako byl před lety hrdý na své dva kluky, tak tentokrát si hýčká svou princeznu.  Druhé velké poděkování patří vám babinetkách za velkou oporu, které se mi dostalo od doby, co jsem se přidala k Jarňátkům 2009 DĚKUJI. :pussa:

misha88 — 6. 5. 2009 9:57

Luci krásný porod vcelku:)!

ZUZANECKA — 6. 5. 2009 10:40

Lucinko krásné!Bulím tady dojetím a koukám na ten náš uzlíček!
Je to fakt zázrak!Gratuluju!

camelia — 6. 5. 2009 11:01

Moc gratuluji k narození vytoužené dcerušky, krásnému porodu a dojemné slohovce :hjarta::hjarta::hjarta: přeji hodně štěstíčka, zdravíčka a mlíčka :supr::supr::supr:

janaT — 6. 5. 2009 11:01

Luci krásná slohovka :supr:. To dojetí manžela muselo být nádherné, že se konečně dočkal dcery :lol:. Opradvu se ti to rozjelo rychle. Přejeme ať vám berunka roste do samé krásy za to vše co musíme podstoupit to krásné stvoření stojí :D:hjarta:

topazio — 6. 5. 2009 18:46

Luci, moc hezká slohovka, ještě jednou gratuluji k Verunce :) .

martina33 — 6. 5. 2009 21:08

Lucí, dobrý, a manželovi se splnil největší sen, přeci jen to pak holčičky s těma tatínkama uměj nejlíp.