eremuruss — 16. 4. 2009 6:56

Premyslim o tom,ze bych si udelala rekvalifikaci na pecovatelku nebo pedikerku.Mate s rekvalifikaci nekdo zkusenost?

annie — 16. 4. 2009 7:17

Dělala jsem si před osmi lety rekvalifikaci na sanitářku.
Bylo to přes úřad práce, měla jsem tenkrát vyšší podporu a platili i ten kurs samotný, ale musela jsem nějakou dobu pracovat ve zdravotnictví. Už si nepamatuju, jak dlouho. Jinak bych musela kurs zaplatit.
Trvalo to asi tři měsíce - myslím, že to bylo jednou týdně na celý den.
Všechny holky z kurzu měly velice rychle sehnanou práci - pomocného personálu moc není, ale bohužel, taky není moc dobře ohodnocený.

Iveta X — 16. 4. 2009 18:48

Měla jsem možnost dělat rekvalifikaci přes ÚP práce na pracovnici v sociální péči, nakonec jsem to odmítla, jelikož jsem ve stejnou dobu začala dělat dálkově školu a zalekla jsem se, že obojí nezvládnu. Jinak ale bych do toho určitě šla. Šlo o tříměsíční kurz s denní vyukou asi 5-6 hodin, dopoledne nebo odpoledne, podle času přednášejících. Kurz obsahoval i praxi, asi třetinu své doby. Z teorie  se braly základy somatologie, první pomoci, ekonomiky, právní pomoci, výpočetní technika atd, samo o sobě určitě zajímavý věci. Praxe se dělala poblíž domova, uchazeči si mohli vybírat. Bohužel nakonec práci stejně všichni nesehnali, bylo to prý tak i u minulých kurzů, takže ve výsledku  bylo zbytečné pořádat další, ale tenhle kurz se dneska hodně vyžaduje, takže určitě se může časem hodit a pokud ten čas budeš mít, tak ho můžeš tady účelně využít a vybudovat si zadní vrátka.