Gabčulka — 25. 3. 2009 17:26

Poprosila bych o radu, jak se zachovat :godlike:

Zaměstnavatel, u kterého jsem pracovala 4 roky před nástupem na rodičovskou dovolenou, mi dnes (5 měsíců před tím, než bych měla po tříleté MD nastoupit zpět na své místo) oznámil, že moje místo už v podstatě neexistuje a mám dvě možnosti - buď přistoupím na pětiměsíční odstupné nebo (a to cituji) se pokusí domluvit se na centrále, že by mi nějaké místo vymysleli :dumbom: Ale prý že v tomto směru mi nic neslibuje - na mě to působilo tak, že by pro ně bylo pohodlnější vyplatit mi odstupné a dál se tím nezabývat. Na mém místě je slečna, která má smlouvu na dobu určitou - jako zástup za MD - tu tam prý nechá určitě a se mnou se uvidí, co bude. Slečna dělá to samé co já plus nastálo přebrala povinnosti po kolegyni, která odešla také na MD. Prý ta její funkce je teď jiná, kumulovaná, má jiné označení než co jsem měla v pracovní smlouvě já. Tak nevím, jestli mě jenom nezkouší - já mám smlouvu na dobu neurčitou, slečna na dobu určitou, neměl by tedy ukončit pracovní poměr s ní nebo příp. "vymyslet novou funkci" jí? Jak se mám k tomu mám postavit já? :kapitulation:

Doufám, že jsem situaci popsala srozumitelně, jsem toho ještě plná, jak je to čerstvé, tak snad neplácám páté přes deváté :kapitulation:

PINDULI — 25. 3. 2009 17:37

Tak podle zákona ti musí zaměstnavatel nabídnou stejnou práci za stejné peníze. Četla jsem tohle na těchte stránkách: http://aperio.cz/poradna/kategorie.shtml?als[CID]=acb9d884162e11bd93fb7ae78bfa6fe9

Dobře tam radí ohledně těchhle problému a myslim, že tam jsou opravdu odborníci a umí poradit.

Gabčulka — 26. 3. 2009 17:39

PINDULI, díky moc :godlike: už jsem na to koukala a dotaz si tam poslala :supr:

PINDULI — 27. 3. 2009 9:54

Gabčo, není zač :-) V té poradně jsem měla praxi, tak proto o ní vím. Doufám, že Ti brzo odpoví a poradí.

Lesana — 27. 3. 2009 22:35

Ale jo, měli by ti nabídnou práci v souladu s pracovní smlouvou. Na druhou stranu pokud mezitím došlo ke zrušení tvého místa a jiné vhodné není, tak klidně po ukončení pracovního poměru tu výpověď můžeš dostat, tomu nic nebrání. Pak by ti běžela dvouměsíční výpovědní lhůta + tříměsíční odstupné. Pokud by se ti výpověď nelíbila, máš možnost ji napadnout u soudu a tady by záleželo na tom, jak by si to tvůj zaměstnavatel obhájil - jestli by soud přesvědčil, že tvoje místo zaniklo, tudíž se nemáš kam vrátit (což je možné, pokud paní "na zástup" má ve smlouvě a pracovní náplni něco jiného, než ty).