Iveta V — 14. 3. 2009 7:26

Moc prosím o radu, hlavně holky, které jste se  s tímto problémem setkaly. Mám docela dost popraskané bradavky až do krve. Přes noc se to docela zatáhne, protože malá jí v 7večer a pak až v 7 ráno, celou noc spí. Ale přes den, při frekvenci co 2, 2,5 hod. se to nedá. Větrám, co to dá, nedávám ani vložky do podprsenky, přikládám buď heřmánkové, nebo šalvějové čajové sáčky, objednala jsem si tampony od Chicca (ty mají teprve dojít) jinak Bepanthen ani Infadolan nezabírá. Mlíčka mám dost, v noci musím odstříkávat, takže kojit přestat ani nechci. Když pominu to, že než se malá rozpije, je to docela záhul, jak to bolí, tak mi vadí to, že krvácejí a malá to do sebe dostane i s mlíčkem.
Díky moc za rady. :hjarta:
Aha a teď koukám, že jsem téma šupla kam nepatří, prosím moderátorky o přesun, děkuji :rodna:

Novia — 14. 3. 2009 8:42

nemám tu zkušenost,ale zkusila bych kalciovku, krásně a rychle vše hojí ;)

bajaja — 14. 3. 2009 9:43

Ahoj,
me hodne pomohla mast PureLan od Medely, je to 100%cisty lanolin. Nemaji ji vsude, jen v nekterych lekarnach, v Ol. jsem ji sehnala u Pottingea.
At je brzy lip :)

ada78 — 14. 3. 2009 10:44

Přidávám se k Bajaje.
Taky mi na bradavky moc pomohl Purelan. Měla jsem je do krve už v porodnici a slzy mi tekly při každém kojení. Bepanthen byl na to slabý, Purelan byl stoprocentní rozdíl.
Ať se to rychle zahojí. :hjarta:

Iveta V — 14. 3. 2009 11:14

Holky díky moc, už jsem vyslala příťu, pokud nesežene, tak objednám, je pravda, že nechci přestat kojit, tak se chytám každého stébla. :pussa:
Začalo to vlastně teď tak týden, jinak to vždycky bylo v pohodě, ale malá měla afty, jestli to je tím, těžko říct.

len — 14. 3. 2009 12:55

I já hlasuju pro Purelan :supr: Taky mi nic nepomáhalo, měla jsem na každé bradavce trhlinu asi půl centimetru a při každým přisátí se mi bolestí kroutily palce u nohou, tak hrozně to bolelo :( Ještě jsem používala chrániče bradavek od Medely, mají větrací otvory, takže bradavky hezky dýchají :)

Iveta V — 15. 3. 2009 11:20

Tak jsem se ptala i paní Mrázkové na kojeni.net a napsala mi tohle:
Popraskané bradavky 4 měsíce po porodu jsou dost nezvyklým jevem, takže si myslím, že půjde o kvasinkovou infekci. Doporučuji vyzkoušet mastičku Fungicidin nebo Imazol, zkusit je možné také Canesten (ten je nutné jemně před k ojením setřít). Prsa hodně větrat, omývat ve vývaru ze šalvěje.
Ano, afty můžou mít spojitost, protože to jsou vlastně malé otevřené ranky ve vlhkém teplém prostředí a to kvasinky milují, takže jste je mohla pak snadno dostat, když prso je v kontaktu s pusinkou dítěte.


Takže asi tak, snad kyby někdy někdo potřeboval radu, tak to tu bude.

ternach — 20. 11. 2012 13:01

Na popraskané bradavky jsem taky slyšela, že zabírá ta mastička od Medely. A když vidím i samé pozitivní reakce na ni, tak to nejspíš bude pravda :)

jarka.modra — 11. 11. 2015 15:42

kamosce na tohle pomohla feminella-hereditum je to teda doplnek stravy ale ona mela pak nabeh i na zanet prsu z te praskliny a tohle ji to zastavilo a vylecilo

skvrne — 13. 11. 2015 17:53

Mě vždy pomohl Bepanthen teď jsem dokonce koukala na akci v Dr. Max http://www.aktualniletaky.eu/letak-dr-m … 0strana10/ ve výhodné akci :)

Kocour1 — 20. 11. 2015 10:26

Z počátku kojení bradavky vždy (nebo většinou) trochu bolí, než se to všechno správně ochodí:-)...většinou se jedná o bolest při prvním nasátí a pak se to v průběhu kojení zlepšuje. Pokud bolest přetrvává při celém kojení, jsou na bradavkách i prasklinky - ragády, tak už to není jen o tom, že se to časem oběhá...spíše naopak. Nejdůležitější je upravit techniku kojení. Mě osobně velmi pomohly obrázky tzv. asymetrického přiložení, které jsem našla na kojení net...zjistila jsem, že mám mimi špatně položené, hned při prvním pokusu o nápravu byla bolest o poznání menší. Nebo by vám s tím pomohla i nějaká laktační poradkyně. K léčbě a hojení vzniklých ragád - na noc jsem si dávala hydrogelové polštářky od Medely (stříhala jsem si je, aby vydržely déle), přes den jsem mazala bepanthenem, větrala a sušila...ale myslím, že klíčové bylo přiložení, díky němu se přestaly bradavky tolik namáhat a měly šanci se zahojit. Držím pěsti a hodně štěstí v kojení:)...my už kojíme rok a vypadá to, že ještě dlouho budeme:-))