Tiffany — 4. 3. 2009 9:13

Ahoj, nechci vyloženě něco řešit, jen by mě zajímalo (pokud jste teda takový sraz absolvovali), jaké jste z něho měli pocity. Jestli jste byli příjmně překvapeni nebo naopak?Já se stále občas scházím s lidmi, které jsem měla ráda, ale tak trochu mám obavy z lidí, kteří se nechovali vždycky fér. Na jedné straně si uvědomuji, že je to tak trochu nesmysl, jsou to už dospělí lidé, na druhé straně se možná trochu bojím, protože ta malá holčička je pořád někde hluboko ve mně. Naštěstí jsem z toho vyrostla, ale snad chápete, co tím chci říci...:)

eremuruss — 4. 3. 2009 9:48

Ja na sraz tridy chodim pravidelne mame ho kazdy rok,ale,uz me to tam prestava bavit.Kazdy se jenom predvadi a nebo ze sebe dela blbce.Chodi tam stale jen ty sami.Ty nejvetsi frajeri ze tridy tam, byli za cely ty leta jen jednou.

annie — 4. 3. 2009 9:59

Hodně záleží na kolektivu. Sraz ze základky byl prima, ze střední - radši nekomentuju.
S lidma, se kterýma jsme si sedli se scházíme, nebo si píšeme, takže srazů se moc nezúčastňuju.
Třeba za několik let změním názor. ;)
Mám ten pocit, že pokud byl někdo "hvězdou" třídy, tak jí zůstane i na srazech, byl li někdo "nulou", tak na něj mají ostatní tendence pohlížet stejně.

dixina — 4. 3. 2009 10:02

Tak já se účastním vždycky - tohle si tedy vážně nenechám nikdy ujít. Byli jsme bezva parta jak na ZŠ, tak i na střední. Nemáme problémy a stojí to vždy skutečně za to :jojo: Většinou se stejně zúčastní jen to "zdravé jádro", takže o zábavu a dobrou pohodičku není nouze. :supr::storstark:

Citronka — 4. 3. 2009 10:05

Ze základky se scházíme zdravé jádro každý rok a je to super :supr:, ze střední jsme sraz měli jen jednou, ale já byla zrovna na dovolené a stejně náš kolektiv byl děsnej :/, tak mě to ani nemrzelo a z VŠ se nescházíme vůbec....

Barusja — 4. 3. 2009 10:10

na srazu se střední, který se pořádá každoročně, jsem byla 2x a nic moc:( s holkama, který mám ráda se vidím mimo. Minulý rok byl sraz se základkou, ustála jsem to v pohodě, ale přesně, ta malá holčička, které se vysmívali a nadávali, té se tam moc nelíbilo:(

Nela — 4. 3. 2009 10:13

Tak já na srazy chodím ráda, hlavně ze základky, protože ti spolužáci jsou mi prostě hodně bližší. Ze střední se scházím s kamarádkama pravidelně.

slíva modrá — 4. 3. 2009 10:14

Úplně Tě chápu! S gymplem se setkáváme pravidelně,ale před dvěma roky jsme měli sraz se základkou po 29 letech. A některé spolužáky jsem opravdu viděla po těch 29 letech. Byla jsem příjemně překvapená.Třeba kluci,kteří mi vždycky připadali jako totální blbci a za celou základku jsem s nimi nepromluvila kloudnou větu,tak z těch se stali příjemní mladí muži a hrozně jsem se s nimi pobavila.Jinak bohužel holky co byly slepice,tak jimi zůstaly a je to ještě horší. Já to měla zjednodušené tím,že moje kamarádka ze základky,je pořád mojí nejlepší kamarádkou,tak jsme na to byly dvě. Táhli jsme to až do rána a dohodli jsme se,že se budeme neformálně scházet každý rok. Loni jsme se sešli jen v malém počtu-zdravého jádra a letos se už moc těším,máme to vždycky v létě na zahrádce v hospůdce!
S gymplem se teď taky setkáváme jen neformálně,tak po dvou letech a vždycky si to moc užiju! Tak se toho vůbec neboj,přistupuj k tomu tak,že můžeš být jenom příjemně překvapená,no a když to nevyjde,tak se nic neděje a už je zase nemusíš vidět!

Tiffany — 4. 3. 2009 10:47

slívo modrá, vystihla si to uplně přesně, já na tom nebyla zas tak uplně špatně, ale přesně jak píšeš, pár totálních blbců se našlo...
     Jinak s lidma ze střední se scházím a jsem v kontaktu dodnes celkem hodně, protože tyhle přátelství jsou mi doted nejbližší :), tady jde o tu základku...ale přesně jak tady píšete, to zdravé jádro tu pořád je, nakonec, třeba ti, o které mi jde, vůbec nemusí dorazit :) .

Daniela S. — 4. 3. 2009 11:27

Jestli se nejake srazy ze zakladky nebo z vysoke poradaji, ja o nich nevim, koneckoncu spoluzaci me nebrali uz tehdy, tak proc by meli dnes. Jednou jsem sla na sraz ze stredni, dopadlo to podle ocekavani, nemela jsem si s nimi co rict... jako tehdy. Takze se drzim svych znamych nasbiranych pri spontannejsich prilezitostech nez v lavicich.

Dita.L — 4. 3. 2009 12:37

O srazy ze zakladky nemam zajem. Mala zahorkla holcicka nikdy neodpustila a neodpusti. Ze stredni jsme sraz nikdy nemeli, nebo alespon o nem nevim......

majka.r.63 — 4. 3. 2009 13:25

Já chodím na srazy jak ze ZŠ tak ze střední (ekonomka) a připadá mi hodně zajímavý, jak jsme jako jednotlivci dopadli. Jak se nám daří plnit si sny a držet cesty, jak se mění naše postoje ...  A některý osudy mých spolužaček a spolužáků jsou na román. Většinou jsem ale příjemně překvapená, že si docela máme o čem povídat.

Tiina — 4. 3. 2009 14:23

Pokud byl nějaký sraz ze základky, tak se to ke mě nedoneslo, ale spíš si myslím, že nebyl, nebyli jsme nijak dobrá parta a nějak si neumím představi, že by měl vůbec někdo zájem a energii to pořádat.

Srazy ze střední jsem měli dva, bylo to celkem v pohodě, ale zase, že bych z toho měla zážitek na celý život, člověk poseděl, pokecal, popil a šel domů. Navíc, nás do čtvrťáku došlo 16, z toho dobrá čtvrtina je někde po světě, takže to byl takový mini sraz.

PetrV — 4. 3. 2009 14:34

Základku jsme měli plnou primitivů, díky bohu, že žádné srazy nejsou. Střední byla ucházející, srazy jsou a je to docela přijatelné (jako blbec se nechová nikdo, i když parta jsme nebyli nikdy). VŠ byla zdaleka nejkultivovanější a nejcivilizovanější, ale srazy jsou spíše lokální a zřídkakdy.

Romča — 4. 3. 2009 14:36

Srazy ze ZŠ máme pravidelně co 5 let (příští rok bude :supr:) scházíme se skoro celá třída.A opravdu se skoro všichni za ranního kuropění rozcházíme do svých domovů.Byli a jsme dobrý kolektiv,  za to můžeme poděkovat našemu třídnimu. Nebyvalo mu zatěžko nás o svém volném víkendovém čase vytáhnout na výšlapy do hor a  školní výlety se vždy protáhly i na víkend.A to měl asi 2-3 roky před důchodem.

Jeňýk — 4. 3. 2009 14:56

Dita.L napsal(a):

O srazy ze zakladky nemam zajem. Mala zahorkla holcicka nikdy neodpustila a neodpusti. Ze stredni jsme sraz nikdy nemeli, nebo alespon o nem nevim......

Možná máme i něco společnýho. ;)

Víš co já jsem udělal?
Coby ten také zahořklý chlapeček který na základce prakticky ve všem jaksi za spolužákama "dobíhal", jsem už v roce 2001 založil virtuální třídu na Spolužáci.cz. Nu a jelikož mám, jak je asi známo, rád internetový pokusy, tak jsem si zcela poctivě vyplnil svůj životopis včetně fotografií a všeho ostatního, jak šli moje roky po opuštění ZŠ.
Po pár letech se přihlásili první spolužáci pro které jsem byl kdysi ten zoufalec věčně chodící v tesilkách, nemající takřka nic z toho co oni. Bylo zajímavý sledovat jak jsem jim zpočátku ani nestál za napsání onoho "blbýho" ahoj. Po pár návštěvách kdy si asi stačili ten profil pročíst se jejich chování změnilo a začali padat slovíčka jako "chlubílek" nebo "všudybýlek"........  prostě slečna Závist začala úřadovat.
Nu po nějaké době jsem svůj profil vymazal a ponechal na něm pouze své foto z doby předrevoluční. Na fotce jsem stál coby znečištěný škodovácký instalatér uprostřed továrního smeťáku opřený o kontejner. Po nějaké době se přihlásili další, nově příchozí, spolužáci a jejich reakce byla zcela rozdílná. To bylo "ahoooj" hned a okamžitě začali padat zvídavé dotazy jak se mám, jestli ještě dělám ve Škodovce, jestli vzpomínám na krásy školních let a dokonce i jestli mám ty fajnový gaťky. :lol: Prostě z dotazů bylo zcela jasně znát že mě stále mají zařazeného na dno společnosti, přestože uplynulo pár desítek let a doba značně pokročila. Ani jim nepřišlo zvláštní že ten třídní blb vůbec umí zapnout počítač s internetem místo aby chlastal v hospodě mezi svejma. :D

Dneska kdy mám ve virtuální třídě asi 17 spolužáků je tam stále ticho, nikdo nic nepíše ale neustále všichni občas nahlídnou jestli jsem tam náhodou zase něco nenapsal. Před půl rokem tam dokonce jedna spolužačka navrhla že bychom mohli udělat sraz......... od té doby se jí nikdo neobtěžoval ani odpovědět (já se sice stydim ale schválně jsem to nechal na ostatních). Prostě jsme taková fajnová třída i dnes v 41 letech. :D

Dneska docela závidím manželce. Byla na základce v natolik dobré třídě, že se každý dva roky scházejí, včetně třídního učitele a dokážou spolu komunikovat tak, jakoby do tý ZŠ chodili pořád. :cool:


P.S. Ještě bych asi měl napsat že já už spolužákům dávno odpustil......... děti jsou totiž takový "zvířátka" který se chovají tak jak jim to dospělí dovolí. Zato svojí třídní učitelce bych i dnes nejspíš podkopnul berli......... pokud ještě žije. :P ;)

lueta — 4. 3. 2009 15:13

Máme to podobně jako Jeňýkova manželka a je to moc, fajn. Scházíme se pravidelně  i když jsme rozeseti po různých částech republiky a vždycky si máme co říct. Ze střední je to úplně pasé, možná proto, že jsme byly holčičí kolektiv. Od matury - před 24 lety. jsme se nesešly ani jednou.

Kuty — 4. 3. 2009 16:07

Nela napsal(a):

Tak já na srazy chodím ráda, hlavně ze základky, protože ti spolužáci jsou mi prostě hodně bližší. Ze střední se scházím s kamarádkama pravidelně.

Cítím to tak nějak podobně - s děckama se základky jsme přece chodily společně do školy celých 8 let a také jsme bydleli na jednom sídlišti,takže jsou mi tito lidé taky víc bližší než spolužačky ze střední,kde bylo hodně dojíždějících a byly jsme spolu jen 4 roky a taky už jsme dávno měly jiné než dětské zájmy,takže nás tam ani ty lumpárny nějak nespojovaly.Bohužel srazy ze ZŠ jsou velmi zřídka,na srazy ze SŠ chodím a jsem ráda,že si tam máme co povídat-i když většinou se bavíme mezi sebou nejvíc stejně jako na škole-s některýma vůbec si nemáme co říct a s jinýma se pusa prostě nezastaví.

PetrV — 4. 3. 2009 16:17

To jste na tom dobře. Já když ze základky pominu Romy, syna popeláře, asi čtyři násilníky, šest frackovitých holek a pár chlapců propadlivších z vyššího ročníku, tak zbydou asi tři normální lidi. Nevím, jestli jinde je to lepší. U nás to byla třída s prominutím blbečků.

taurus — 4. 3. 2009 16:20

Na srazy nechodim vubec castecne je to dano tim, ze jsem uz docela dlouho pryc z CR a castecne i tim, ze o to proste nemam zajem. Na zakladce jsme byly relativne dobra parta, i kdyz to bylo dost rozdelene na "blbce" a na "chytre". Muj nazor bravurne vyjadril muj byvaly spoluzak, ktery rekl, ze celych devet let byl zaskatulkovany prave jako blbec a ted uz nema zajem se nekde obhajovat a vysvetlovat, kdo je a co je. A je pravda, ze z doslechu vim, ze nase srazy ze ZS jsou prave o tom se tak trochu predvest. A to me neba.
Na srazy ze stredni jsem chodila, kdyz jsem byla v CR. Ty jsem mela moc rada, protoze to bylo prijemny posezeni. Ted ani nevim,jestli se poradaji.

Kuty — 4. 3. 2009 16:22

PetrV napsal(a):

To jste na tom dobře. Já když ze základky pominu Romy, syna popeláře, asi čtyři násilníky, šest frackovitých holek a pár chlapců propadlivších z vyššího ročníku, tak zbydou asi tři normální lidi. Nevím, jestli jinde je to lepší. U nás to byla třída s prominutím blbečků.

Je to zajímavé a napadá mě v souvisloti se složením takových dětí ve třídě otázka,zda jsi absolvoval zš na vesnici či menším zastrčeném městě?
Já jsem chodila do velké pavilonové základky ve velkoměstě a asi jedna třetina děcek šla na VŠ,jeden kluk má dokonce 2 VŠ.Spíš bylo málo těch,kteří se "jen" vyučili.

PetrV — 4. 3. 2009 16:34

Ne, byla to úplně normální městská ZŠ. Je pravdou, že dnes vůbec nemám zprávy, kdo jak dopadnul, ale vzpomenu si na většinu spolužáků a co obličej, to blbec :) Normálních průměrně inteligentních dětí tam byla opravdu menšina.

buchtuna — 4. 3. 2009 17:12

Před pěti lety jsem byla poprvé a naposled.  Třídní elita se předvedla . když mi jedna spolužačka půjčila své rodinné album se slovy "dej pozor at' to neumastíš"  /nebylo čím/   jsem věděla že večer skončil a odebrala se domů.     Jednu spolužačku / zdravotně postiženou/   tam ponížily tak že skoro brečela.  Protože absolutně nemohly pochopit že holka která dopadá na nohu může vystudovat zdrávky a mít přítele.      Ani ta už nechce jít, má totiž malého syna a neví jak by jim to vysvětlila :dumbom:   asi že ho našla za dveřmi :mad:

ajaE — 4. 3. 2009 17:18

Letosni rok je nas vyrocni-40 let ,co jsme opustili zakladku.Jeste ani jednou jsme nemeli slezinu,ale na spoluzacich jsem ziakala info ze uz se zacina neco dit,vetsinu spoluzaku jsem opravdu cela ta leta nevidela a proto se tesim a doufam ze to kulate vyroci klapne!!!

Eri — 4. 3. 2009 17:57

Já je nemám ráda. :( Tedy třídní srazy.
Byla jsem jednou, myslím, že mi to stačilo na celý život. :P Byl to sraz se základkou ....ách jo, hrůza.
Nerada se vracím, dnes bych si s nimi ani neměla co říct.

S lidmi, kteří se "nasbírali" se vidím moc ráda, ale k těmhle vztahy nějak opadly.
Jsem ráda, že v tom nejsem sama. :D Už jsem myslela, že jsem exot. :dumbom:

IlonaN — 4. 3. 2009 18:02

Ja mam rada srazy ze zakladni skoly, to je fakt prca, ale zase nechodim na srazy ze stredni skoly. To jsem byla dvakrat a uz nepujdu, nebyla tam pro mne dobra parta. Takze Exot asi opravdu nebudes.

Zephyr — 4. 3. 2009 18:26

Srazy po x letech nepraktikuju, nostalgii zaháním a poslední půlrok mám pocit, že čím méně lidí mám kolem sebe, tím je mi lépe.

topazio — 4. 3. 2009 20:42

Na třídní srazy chodím ráda, minulý rok jsem,  ale na srazu maturitní třídy nebyla :( :( . Měla jsem rizikové těhu. Letos se plánuje další srazík a na ten už dorazím :) .  Letos bude i možná sraz ze základky, moc se těším :) .
Na základce se občas nějaký exot vyskytnul, ale teď co mají rodiny už nejsou tak trefení. A na střední se jeden exot vyskytoval, ale ten se k maturitě nedostal, tak že na srazy nechodí.

Jeňýk — 4. 3. 2009 20:48

PetrV napsal(a):

Je pravdou, že dnes vůbec nemám zprávy, kdo jak dopadnul, ale vzpomenu si na většinu spolužáků a co obličej, to blbec :)

Jo takhle nějak to maj asi ti moji spolužáci. :lol:
Ještě že jsme věkově jinde, skoro bych se bál že jsme spolu chodili do třídy. :D

Blossom — 4. 3. 2009 21:07

Ze základky se nescházíme, ze střední a vysoké ano. Na srazy chodím moc ráda, jednak se ráda vidím s lidmi, se kterými jsem prožila hezké roky ( i když pravda, jsou tam i tací, se kterými jsem neměla společnou řeč tehdy, a i nyní).

Ale z jednoho důvodu jsou pro mě srazy fascinující: Vyslechnu tam životní příběhy spolužáků a ještě vždycky tak týden nevěřícně kroutím hlavou a pomalu to v sobě zpracovávám: Jsou to story, které by nevymyslel nejšílenější scénárista v nejblbější telenovele. Tohle totiž  psal život sám. Dva příklady za vše: Na gymplu zakřiknutá holka, absolutní introvert, stydlivá, s nikým se nebavící. Asi 5 let po matuře se nám donesly zvěsti, že se živí nejstarším řemeslem - a na srazu se k tomu hrdě hlásila, ani to nemaskovala. Naše třídní, nic netušíc, se jí ptala: A Jano, jak se máš, a co děláš? Odpověděla upřímně a docela vesele: "Já? Já nedělám nic.......jen sem tam jedu do Německa..." Chudák třídní, celá se zakoktala údivem a úplně ji to rozhodilo.
A druhý příběh - třídní frajer, krásnej kluk, kterému holky nadbíhaly v houfech, on toho využíval naplno, ani špetka zodpovědnosti v něm nebyla, a na školu kašlal, jen sportoval, chtěl se stát trenérem. Všichni jsme si ho dovedli skvěle představit, jak coby trenér vládne nějakému oddílu dorostenek a bere život plnými doušky....Pak ostrý střih, těsně po matuře těžký úraz, málem  zemřel, zůstaly mu trvalé zdravotní následky. Rok po nemocnicích. Celého ho to obrátilo, začal studovat medicínu, strašně se do toho zažral,dával tomu maximum, stále na zahraničních sympóziích a stážích...dotáhl to z nás úplně nejvýš, v tom opravdu dobrém slova smyslu, a před jeho příběhem a způsobem jak se s tím vyrovnal hluboce smekám. 
Jo, život přináší nečekané, fascinující situace...  A proto mě srazy moc baví.

xxxx — 4. 3. 2009 21:21

srazy základky a střední organizuju a účastním se jich, z výšky neorganizuju a bývají zřídkakdy....se základkou a vysokou si máme co povídat, se střední je to takové vlažné, spíš je tam cítit závist a nepřejícnost...některé osudy jsou zvlášní, z třídního baviče je těžce nemocný člověk /roztroušená skleroza ve velmi pokročilém stavu/, další podivín se úspěšně pokusil o sebevraždu a z nejklidnějšího a nejmírumilovnějšího spolužáka je vrah odsouzený na 14 let....jsou to zvláštní  pocity vidět kam to lidi " dotáhli" a co jim život, ne vždy  vlastní vinou / zásluhou/, nachystal...

Vlaďka — 5. 3. 2009 7:12

Srazy ze ZŠ organizuju, teď právě jsem ve stadiu příprav srazu po 25 letech. Naposledy to bylo fajn. Sešlo se nás asi 25 z 35, to je slušný. Docela mě někteří překvapili, někoho jsme nepoznali, ale nakonec fakt dobrý.
Ze SŠ se nescházíme, byli jsme asi 2x. Tam je to spíš o tom, jak se předvést, kolik dětí, kolik manželů, kolik peněž a aut. To fakt nemusím S partou kterou jsme měli, si píšeme po netu, občas se sejdem o dovolené a to mi stačí. Chodila jsem na ekonomku, ve třídě samé holky, nic moc parta a tak to je dodnes.

vendulinda — 5. 3. 2009 19:05

já chodím na srazy ze sš, základka byla o ničem, byla to taková směska, jak už tu kdosi psal, že bychom se neměli o čem bavit. Ze střední jsou srazy super, letos máme 10let. Poprvé jsme měli asi po 5 letech a bylo to takové trapné, vypadalo to jak ve filmu vrchní prchni :D  .  V té době už matky dotáhly fotoalba a chlubily se na všechny strany. Ale takový byl jen první sraz. Teď se setkáváme i dvakrát do roka, zdaleka ne všichni, ale akce stojí za to. Mmch, z naší největší šrotky se stala alkoholička s diagnozou schizofrenie.......Jinak je zvláštní, že někteří, se kterýma jsem si nějak nerozuměla, se po těch letech stali mými velmi dobrými přáteli :jojo:

REŇAS — 6. 3. 2009 21:13

;) Tak u nás jsou naopak strašně fajn srazy ze ZŠ a vykládat si máme celkem co,vždy po zavíračce se to ještě snažíme někde protáhnout,no a že jsme všichni dospěli do určitých osobností,tak to je celkem jasné. S někým si člověk popovídá víc a s někým ,míň,ale celkem to jde ze všema. No na druhou stranu,si povykládám,víc třeba s někým,ským jsem se,až tak kdysi nebavila a s někým,na koho jsem se těšila,jsem zažila nemilé překvapení. Ve skutečnosti jde o dávnou kamarádku a to i po ZŠ a já zjistila,že je zní,absolutně Baronka Prášilka.. :P jak to tak chodí,mluvili jsme i o tom,kdo,co dělá.  A dělal a i já vykládala. Ta "kamarádka"mi nabídla práci,úplně přesvědčivě a jak moc by někoho potřebovala,začla normální komunikace mezi ní a mnou přes mobil(po srazu),ujiš´tování,jak se jí budu hodit,že mě akutně potřebuje,s manželem toho mají moc,už psala,že chystá smlouvu atd.,já totiž dostala ještě jinou nabídku,sice brigádu,ale jistotu,kterou jsem kvůli zmíněné dohodě mezi ní a mnou odmítla a že se mám připravit tehdy a tehdy,kdy si mě vyzvedne a pojedu se podívat na to zmíněné pracoviště,podepsat smlouvu..a já čekala,nachystaná,samozřejmě jako blbec..a nic.. já jí volala,přišla sms..že má nemocného syna a od té doby nic.. Už se ani neozvala,hlavně,že psala,jak mě i manžela zve k nim atd..samozřejmě,že teď,už bych zájem neměla. No a ještě jsem zjistila,že zmíněné pracoviště,tam ani neexistuje.. No,ona tak trochu,už i přehnaně vykládala různé věci na tom srazu,ale v tu chvíli,jsem to moc neřešila..až pak dolovala z paměti,zda,už i na základce a pak nebyla trochu ukecaná.. :skurt: No i přes tuto,pro mně hodně nepříjemnou zkušenost,vše ostatní na srazu ZŠ..je fajn a i třídní pravidelně chodí a říká,že jsme byli fakt dobrá třída. Kam bych asi nezavítala,tak na sraz ze školy po ZŠ,byl to samý babinec...:D,strašná směsice a nic moc mi to tam nedalo ani se nijak zvlášť nezapsalo do vzpomínek. :rock:

luminka — 7. 3. 2009 0:57

Když mi někdo zavolá, že je sraz a ještě mě nutí tam jít, nesu to s nelibostí. Představím si, že tam budou samé dámy, co se budou vychloubat a budu tam s nimi vypadat jako chudák. Pak se snažím trochu vylepšit a v den srazu už mi není dobře a bolí mě hlava. Pak přijdu na sraz, tam všichni, i po těch letech, vypadají jako dřív a já si řeknu, jak jsem byla pitomá, že jsem se bála. Všechno se nějak uvolní a je dobrá zábava. Většinou nějaké moje sebelitování nebylo na místě, dokonce proto, že mám nadváhu, tak nemám ani tolik vrásek jako spolužačky. A na srazu z ekonomky nebyla žádná velká dáma, na srazu ze základky jen jedna, která mě ohromila proměnou v dámu. A to je opravdu málo, to za nějaký strach nestálo. Jo, a z ekonomky jedna spolužačka zemřela, je to už dost dlouho. Měla bych být ráda, že jsem jaká jsem a hlavně že jsem naživu.

Ivča K. — 7. 3. 2009 7:39

My máme srazy každých 5 let.Jelikož jsme byli 3 osmičky a dost spolužáků odešlo na střední školy,tak nás v devítce promíchali a udělali 2 třídy,takže se scházíme obě devítky.Většinou přijde tak polovina,ale je to fajn.Žádné předříkávání životopisu a co kdo má a co dělá,prostě tlacháme jako parta na pivu a potom odbíháme vedle do baru na taneček a je sranda.Před deseti lety jsem vynechala,ale loni v březnu jsem i přes nemoc šla a získala jsem v bývalém spolužákovi a mé školní platonické lásce svého nynějšího partnera a jsem ráda.Ať žijí srazy!! :supr: :hjarta:

PINDULI — 10. 3. 2009 18:53

Přítel měl teďka sraz ze ZŠ první po 26 letech,a řeknu Vám jak jsem viděla video, tak si to pořadně užili....a na hotel přišel v 6 ráno :-) až se trochu vyspak tak jsem ho akorát vyzvedla a odvezla :-) Ale říkal, že to bylo fajn..... :-) Ale že ho prej uháněly ty bývalé spolužačky, že byli skoro všechny rozvedené.... ale on se nedal.... :-D

Jiněnka — 14. 3. 2009 19:01

:offtopic: Čím to je, že na srazech (převážně nejvíc asi SŠ, jak i vy píšete), jde tak často v první řadě o to se vytáhnout? Zajímalo by mě to čistě z psychologického hlediska...

PPavlaa — 14. 3. 2009 19:05

Jiněnka napsal(a):

:offtopic: Čím to je, že na srazech (převážně nejvíc asi SŠ, jak i vy píšete), jde tak často v první řadě o to se vytáhnout? Zajímalo by mě to čistě z psychologického hlediska...

záleží, čemu kdo říká vytáhnout ... z mé zkušenosti když se všichni potkají tak za střízliva - manželství supr, děti supr, všechny perfektní ve škole, v soukromí, ve všem .. po pár panácích někteří brečí, jak je to v manželství na ho :-), jak se podává žádost o rozvod a děcka, jak ti todle a tamto a jak jsou s nimi jen problémy :D:usch:

Jiněnka — 14. 3. 2009 19:09

PPavlaa napsal(a):

Jiněnka napsal(a):

:offtopic: Čím to je, že na srazech (převážně nejvíc asi SŠ, jak i vy píšete), jde tak často v první řadě o to se vytáhnout? Zajímalo by mě to čistě z psychologického hlediska...

záleží, čemu kdo říká vytáhnout ... z mé zkušenosti když se všichni potkají tak za střízliva - manželství supr, děti supr, všechny perfektní ve škole, v soukromí, ve všem .. po pár panácích někteří brečí, jak je to v manželství na ho :-), jak se podává žádost o rozvod a děcka, jak ti todle a tamto a jak jsou s nimi jen problémy :D:usch:

No třeba... Nebo spíš že každý chce ukazovat jak je úspěšný, kolik má aut, domů, dovolených za sebou,...

PPavlaa — 14. 3. 2009 19:18

Jiněnka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Jiněnka napsal(a):

:offtopic: Čím to je, že na srazech (převážně nejvíc asi SŠ, jak i vy píšete), jde tak často v první řadě o to se vytáhnout? Zajímalo by mě to čistě z psychologického hlediska...

záleží, čemu kdo říká vytáhnout ... z mé zkušenosti když se všichni potkají tak za střízliva - manželství supr, děti supr, všechny perfektní ve škole, v soukromí, ve všem .. po pár panácích někteří brečí, jak je to v manželství na ho :-), jak se podává žádost o rozvod a děcka, jak ti todle a tamto a jak jsou s nimi jen problémy :D:usch:

No třeba... Nebo spíš že každý chce ukazovat jak je úspěšný, kolik má aut, domů, dovolených za sebou,...

jj jakoby se snad to štěstí měřilo přes výši bankovního konta, auta v garáži ... :rolleyes:

Fidorka — 14. 3. 2009 19:24

http://img155.imageshack.us/img155/8093/sraztridypo20letech1.th.jpg

PPavlaa — 14. 3. 2009 19:38

:lol:

sisi21 — 14. 3. 2009 20:53

Třídní srazy ze základky nemaj chybu..ráda na ně chodím.Jinak kdo byl divnej na základce je divnej i po xletech.:lol:..

PPavlaa — 14. 3. 2009 20:58

no nekecej a jak se to projevuje :lol:

sisi21 — 14. 3. 2009 21:21

PPavlaa napsal(a):

no nekecej a jak se to projevuje :lol:

Ty nevíš?? :lol:. tupě civí.nemáš se sním o čem bavit..Všechno se mu zdá divný.no je prostě divnej:lol:

PPavlaa — 14. 3. 2009 21:33

sisi21 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

no nekecej a jak se to projevuje :lol:

Ty nevíš?? :lol:. tupě civí.nemáš se sním o čem bavit..Všechno se mu zdá divný.no je prostě divnej:lol:

mně ti takhle přišel divnej jeden, nebyl to teda spolužák, ale byl to děs, vždycky jsem si o něm myslela, že je kapku mimo ... když jsme někde byli, tak mluvil se všema, jen se mnou ne a když už teda časem jo, tak nikdy nekoukal na mě, civěl u toho kamsi do rohu místnosti a po zdech, byla jsem z toho na nervy :dumbom: když s někým mluvím, tak s ním snad udržuju oční kontakt :D fakt jsem si říkala, že je prdlej, ale pak jsem postupem času zjistila, že je docela fajn a dá se s ním dobře pokecat a z něj vypadlo, že se přede mnou styděl :lol:
třeba se spolužák taky stydí :vissla:

sisi21 — 14. 3. 2009 22:04

PPavli .vím rozumím ti  :jojo:....To co ty píše,ty rozvážou po chvilce .Je jasný ,že jsou nesmělí.nevědí.Koukají  jinam,natož,aby se podívali do očí.Prostě se stydí,ale pak zjistí..než ,abych jim vykecala díru do hlavy:godlike:.tak se radši začnou bavit...:lol:

jenže ty divný ..stěma opravdu nic neuděláš..naštěstí jich není tolik..:lol:

PPavlaa — 14. 3. 2009 22:08

tenhle rozvazoval delší chvíli, dva roky :lol:

sisi21 — 14. 3. 2009 22:26

PPavlaa napsal(a):

tenhle rozvazoval delší chvíli, dva roky :lol:

no hlavně ,že se to podařilo:lol:

PPavlaa — 14. 3. 2009 22:29

ale zase se uměl u toho krásně červenat :D znám asi jen dva, tři lidi, u kterých jsem si všimla, že to umí :)

Heřmanka — 14. 3. 2009 22:54

PPavlaa napsal(a):

ale zase se uměl u toho krásně červenat :D znám asi jen dva, tři lidi, u kterých jsem si všimla, že to umí :)

že vám vstupuju do debaty...ale to červenání...no nádherně se červená můj šéf :D a vždycky mě dostává, jak si hlavu schovává do dlaní, úžasně se směje a pak už jen zdrhá z kanclu :lol::lol::lol:

PPavlaa — 14. 3. 2009 22:59

před tebou Heřmi ? :D

Heřmanka — 14. 3. 2009 23:03

PPavlaa napsal(a):

před tebou Heřmi ? :D

:offtopic: :lol::dumbom::kapitulation:

PPavlaa — 14. 3. 2009 23:04

no co co co cooo :vissla::P:lol:

sisi21 — 14. 3. 2009 23:05

holky neznamená to ,náááááhodou jako třeba ,že se jim líbíte???:lol: :lol:a oni nevědí jak vám to říct??:lol:proto se vlastně ve vaší přítomnosti červenaj..:lol:

Heřmanka — 14. 3. 2009 23:14

sisi21 napsal(a):

holky neznamená to ,náááááhodou jako třeba ,že se jim líbíte???:lol: :lol:a oni nevědí jak vám to říct??:lol:proto se vlastně ve vaší přítomnosti červenaj..:lol:

ale my to víme :lol:... a minule klečel na zemi u mých nohou skoro hodinu, když mi něco vysvětloval :gloria:...kolegyně měla komentář, kterého nedbal :rodna: a když odešel z kanclu, tak měla žárlivej proslov :D:D:D

sisi21 — 14. 3. 2009 23:31

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

holky neznamená to ,náááááhodou jako třeba ,že se jim líbíte???:lol: :lol:a oni nevědí jak vám to říct??:lol:proto se vlastně ve vaší přítomnosti červenaj..:lol:

ale my to víme :lol:... a minule klečel na zemi u mých nohou skoro hodinu, když mi něco vysvětloval :gloria:...kolegyně měla komentář, kterého nedbal :rodna: a když odešel z kanclu, tak měla žárlivej proslov :D:D:D

no jo vy to víte a necháte je chudáky červenat :godlike:

PPavlaa — 14. 3. 2009 23:32

no počkej sisi, to mně teda nenapadlo :co: šmárjá já jsem ale blbá, teď jak jsi to plácla, tak mi dochází i jiné souvislosti :rolleyes:

heřmi, já mám šéfa takovýho v..a :D

Heřmanka — 14. 3. 2009 23:35

sisi21 napsal(a):

no jo vy to víte a necháte je chudáky červenat :godlike:

:vissla: :jojo: a čím víc se červená, tím víc provokuju :D...

sisi21 — 14. 3. 2009 23:38

PPavlaa napsal(a):

no počkej sisi, to mně teda nenapadlo :co: šmárjá já jsem ale blbá, teď jak jsi to plácla, tak mi dochází i jiné souvislosti :rolleyes:

heřmi, já mám šéfa takovýho v..a :D

jéééjej.. a co se ještě dovíme???.povídej...:lol:

sisi21 — 14. 3. 2009 23:39

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

no jo vy to víte a necháte je chudáky červenat :godlike:

:vissla: :jojo: a čím víc se červená, tím víc provokuju :D...

tada ty si ,ale koleduješ,, :godlike:počkej,až začne mít kolegyně úspěch..

PPavlaa — 14. 3. 2009 23:40

sisi21 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

no počkej sisi, to mně teda nenapadlo :co: šmárjá já jsem ale blbá, teď jak jsi to plácla, tak mi dochází i jiné souvislosti :rolleyes:

heřmi, já mám šéfa takovýho v..a :D

jéééjej.. a co se ještě dovíme???.povídej...:lol:

o čem ?

Heřmanka — 14. 3. 2009 23:42

Pavlo, myslíš vykastrovanýho bejka ?:D:D:D:D

Heřmanka — 14. 3. 2009 23:44

sisi21 napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

no jo vy to víte a necháte je chudáky červenat :godlike:

:vissla: :jojo: a čím víc se červená, tím víc provokuju :D...

tada ty si ,ale koleduješ,, :godlike:počkej,až začne mít kolegyně úspěch..

jakej úspěch? s čím?

PPavlaa — 14. 3. 2009 23:47

Heřmanka napsal(a):

Pavlo, myslíš vykastrovanýho bejka ?:D:D:D:D

no v podstatě mám šéfy dva ... jeden si myslí, že mi hráblo, nemá chodit do práce tak brzy, že jo ...
a ten druhej je takovej arogantní namyšlenej deb.l, že to nemá obdoby ... to bys musela prostě zažít, jak ten si myslí, že se z něj každá potento, přitom je hnusnej, slizskej, odpudivej, vlezlej, ale sebevědomí má teda na rozdávání ...

Heřmanka — 15. 3. 2009 0:07

Pavlo :lol::lol::lol::lol:...

PPavlaa — 15. 3. 2009 0:15

no co, sám mi řekl, že si myslí, že by dostal každou :usch: asi nemá zrcadlo, bo co ... navíc by si představoval babu 90-60-90 vysoká, štíhlá, prasatá, obličej jak panenka ... sám je tlustej, plešatí, funí, vypadá jako já v 9 měsíci, když telefonuje má u toho přiblbej výraz a poslouchat jeho kecy vydrží všichni jen chvíli ... jo a moc rád se poslouchá, co jinej řekne jednou větou, on o tom je schopnej mluvit 20 minut ...

sisi21 — 15. 3. 2009 0:17

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Heřmanka napsal(a):


:vissla: :jojo: a čím víc se červená, tím víc provokuju :D...

tada ty si ,ale koleduješ,, :godlike:počkej,až začne mít kolegyně úspěch..

jakej úspěch? s čím?

no psala jsi,...kolegyně měla komentář,kterého nedbal.. ...Zatím:tesi:

Heřmanka — 15. 3. 2009 0:22

sisi21 napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

tada ty si ,ale koleduješ,, :godlike:počkej,až začne mít kolegyně úspěch..

jakej úspěch? s čím?

no psala jsi,...kolegyně měla komentář,kterého nedbal.. ...Zatím:tesi:

no měla žárlivej komentář :D to ona má vždycky...ale šef si je vědom svého harému, takže od ní si "půjčuje" čaj a papírové kapesníčky a u mých nohou klečí :D :supr: ...nemá to kluk jednoduchý ;)

jinak svou přízeň rozděluje spravedlivě mezi všechny 3 :), jen já jsem nějaká drzejší :D:D:D :dumbom::gloria:

PPavlaa — 15. 3. 2009 0:23

sisi21 napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):


tada ty si ,ale koleduješ,, :godlike:počkej,až začne mít kolegyně úspěch..

jakej úspěch? s čím?

no psala jsi,...kolegyně měla komentář,kterého nedbal.. ...Zatím:tesi:

sisi ty rypno :D

PPavlaa — 15. 3. 2009 0:24

Heřmanka napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Heřmanka napsal(a):


jakej úspěch? s čím?

no psala jsi,...kolegyně měla komentář,kterého nedbal.. ...Zatím:tesi:

no měla žárlivej komentář :D to ona má vždycky...ale šef si je vědom svého harému, takže od ní si "půjčuje" čaj a papírové kapesníčky a u mých nohou klečí :D :supr: ...nemá to kluk jednoduchý ;)

jinak svou přízeň rozděluje spravedlivě mezi všechny 3 :), jen já jsem nějaká drzejší :D:D:D :dumbom::gloria:

jen aby si to šéf ty vaše role neprohodil :vissla::P:D

Heřmanka — 15. 3. 2009 0:33

PPavlaa napsal(a):

jen aby si to šéf ty vaše role neprohodil :vissla::P:D

no mě to nechává chladnou ;) ... šef je mládátko a krom srandy o nic jiného nejde :)

PPavlaa — 15. 3. 2009 0:41

jsem měla za to, že právě ty mláďátka tě lákají ;):vissla:

sisi21 — 15. 3. 2009 9:27

Heřmanka napsal(a):

jinak svou přízeň rozděluje spravedlivě mezi všechny 3 :), jen já jsem nějaká drzejší :D:D:D :dumbom::gloria:

ježiš to je tak hodnej šef:godlike: ,hlavně ,že vás všechnyspravedlivě podělí:godlike::lol:

sisi21 — 15. 3. 2009 9:29

PPavlaa napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Heřmanka napsal(a):


jakej úspěch? s čím?

no psala jsi,...kolegyně měla komentář,kterého nedbal.. ...Zatím:tesi:

sisi ty rypno :D

já???.ale kdepáák :lol::lol: :godlike:

sisi21 — 15. 3. 2009 9:31

PPavlaa napsal(a):

.. navíc by si představoval babu 90-60-90 vysoká, štíhlá, prasatá, obličej jak panenka .. ...

no neříkej ,že jeho představy nesplňuješ!!:lol::godlike:

PPavlaa — 15. 3. 2009 10:18

sisi21 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

sisi21 napsal(a):


no psala jsi,...kolegyně měla komentář,kterého nedbal.. ...Zatím:tesi:

sisi ty rypno :D

já???.ale kdepáák :lol::lol: :godlike:

jj ty :vissla:

PPavlaa — 15. 3. 2009 10:21

sisi21 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

.. navíc by si představoval babu 90-60-90 vysoká, štíhlá, prasatá, obličej jak panenka .. ...

no neříkej ,že jeho představy nesplňuješ!!:lol::godlike:

se ti to směje, bych ti takovýho vola přála, loni mě lákal do trojky :usch::usch:

sisi21 — 15. 3. 2009 11:43

PPavlaa napsal(a):

sisi21 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

.. navíc by si představoval babu 90-60-90 vysoká, štíhlá, prasatá, obličej jak panenka .. ...

no neříkej ,že jeho představy nesplňuješ!!:lol::godlike:

se ti to směje, bych ti takovýho vola přála, loni mě lákal do trojky :usch::usch:

:godlike:jsem na veškerý blbosti,ale do toho bych taky nešla.:lol:

PPavlaa — 15. 3. 2009 11:55

škoda, on prý nemá věkovou hranici, mohla jsem tě dohodit :vissla:

Heřmanka — 15. 3. 2009 13:37

PPavlaa napsal(a):

jsem měla za to, že právě ty mláďátka tě lákají ;):vissla:

tak mě láká všelicos, ale musí být stár alespoň 20 jar... :lol::lol::lol: no ale beze srandy, šef a mládátko k tomu je prostě blbá kombinace.... ;)

PPavlaa — 15. 3. 2009 16:27

tuhle kombinaci mám za sebou, potvrzuju, že blbá :P

sisi21 — 15. 3. 2009 16:40

PPavlaa napsal(a):

škoda, on prý nemá věkovou hranici, mohla jsem tě dohodit :vissla:

to není moje krevní skupina..:lol: takže to neva :lol:

sisi21 — 15. 3. 2009 16:46

No ,ale stejně jsem zvědavá kdy budem mít sraz  teď..páč ,když to počítám ,tak budem asi už pomalu v důchodu a to bude teprve sranda :lol:.to už bude jedno kdo se jak tváří.. :lol:

PPavlaa — 15. 3. 2009 16:51

proč ? všichni budete vypadat stejně blbě :co::D

se omlouvám, nedalo mi to :rodna:

sisi21 — 15. 3. 2009 16:59

Já vím bezzubá,hnáty křivý..:godlike:..stím už rozhodně zázraky neudělám..;)..

PPavlaa — 15. 3. 2009 17:00

kecko :);)

saletka — 17. 3. 2009 13:39

Byla jsem na srazu po 25letech se ZŠ , ale vím určitě, že nikdy více. Asi jsem si sedla na špatnou stranu stolu, celý večer se nesl v duchu vychloubání.