Silvi.100 — 5. 2. 2009 19:17

Ahoj holky, vím, že ještě nejsem ve stádiu, kdy bych měla vybírat jméno pro miminko a mám na to ještě dost času :/, ale zajímají mě vaše názory ...jaká jména se vám líbí - pro inspiraci ostatních :)

Dáváte přednost českému jménu? nebo se vám líbí spíše netradiční či zahraniční jména? Inspirujte ostatní ;)

Přikládám i nějaké stránky pro inspiraci vaší ;)

http://www.babynames.com/

http://www.celysvet.cz/jmena-deti-vyber.php

johanka12 — 5. 2. 2009 19:27

Silvi, to je krááásné téma a dost povzbuzující.
My máme doma Leu. Já chtěla Kristýnu,potom Tinu,potom Leontýnu a manžel přišel na Leu.
Teď  bychom chtěli Kryštofa nebo Prokopa a holčičku to nevím, líbí se mně Adina. :gloria::gloria:

Silvi.100 — 5. 2. 2009 19:30

Johanko jsem si právě říkala, že nás to přivede na trošku jiné myšlenky :)

ALea nádherné jméno, opravdu :jojo: Já mám ráda krátké jména ;) A Adina pro mě rozhodně lepší než Adéla :supr:

mashanka — 5. 2. 2009 20:42

Mně se líbí jména, kde je R - hezky zní. Třeba Robert, Kristína, Marie, Barbora..........

siwama — 5. 2. 2009 21:50

Já jsem chtěla kristýnku. Ale nemám. Mám Halinku Marii. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, ale teď se mi to jméno líbí. Jo a jinak mám taky Jiřího, Filipa a Danielu. :lol:

Ivka75 — 5. 2. 2009 21:54

My máme doma Alici a teď je poslední verze pro kluka Jonáš.

Berberka — 5. 2. 2009 23:17

No, já to hodím do exotiky - manžel je Berber a jeho nacionální cítění nepředpokládá jiné, než berberské jméno. Takže zatím bojuju proti Jugurthovi, Kusajlovi a Massinisovi (manžel kdysi prohlásil, že to je hrůza, protože každé berberské jméno zní jako nějaké české jídlo :lol: ), to bych svým synům neudělala. Z těch přijatelných zatím vítězí Idir a Lies. Ale u první dcery se nedám, to bude Antoinette, jako moje prababička Antonie. Ona se francouzská vezre k našemu příjmení lépe vyjímá... myslím, že příjmení by se vždycky mělo brát v potaz - podle mého dívčího příjmení jsem uvažovala o jménech Karel a Lev, ale to po sňatku padlo, to by znělo hrozně. Jedna kolegyně mi říkala, že zná kluka, co se jmenuje Hugo Zvoneček...

mala.popelka — 5. 2. 2009 23:32

berber - teda ten Jugurth :) omlouvám se, ale to mi fakt přišlo crazy :co: :lol:

jinak já si pro chlapečka vyhlídla Matýska (ovšem kluci už jsou počítám v naší rodině vybraní - brácha má Kubíka), pro holčičku se mi moooc líbí Mufinčina Berenika (ta by neprošla asi u přítele), Kristýnka (ale těch je zase v okolí plno), Dominika nebo Šarlotka (ale už vidím, jak bych vedla vleklý boj doma :lol: )

sunyata — 6. 2. 2009 1:55

Popelko, a "prematyskovano" neni?  S nimi se snad roztrhl pytel!

janabas — 6. 2. 2009 7:21

tak,my máme teda zatím vybráno: Tobiáš a Julie

jinak-  vedlaSofie, tu má teď nejkamarádka,Sára,Adriana, Valentýna
a pro kluky Matyáš, Viliam.Maxmilián, Vincent

Ronja — 6. 2. 2009 8:00

Já měla vybráno asi tak od 15 pro kluka Jakub a Matěj, pro holčičku Eliška. Poslední roky je ale přejakubováno, přematějováno a Elišku dala sestřenka, takže jsem tam, kde jsem byla :lol:

Nově uvažujeme pro holčičku o dvou křestních jménech...děvče si potom bude moct vybrat, které chce používat až vyroste.
Zatím si hraju s kombinacemi: Miriam Ela (Ella), Anna Karolína, Dorothea Anna, Barbora Anna...a nakonec to bude asi něco jiného.

A s klukama nevím, nevím....klasická jsou ohraná a netradiční se mi nelíbí :lol: Ale přijatelný se mi zdá Vít, Vítek...

lenkaB — 6. 2. 2009 8:19

nám se původně hodně líbila jména Anežka, Vojtěch, Matyáš... jenže se s nimi poslední dobou v okolí roztrhl pytel :/ takže nakonec vyhrála Dorota a pro chlapečka jsme měli vybrané jméno Teodor (manžel vybíral, ale je pravda, že kdyby nám několikrát nepotvrdili holčičku, asi bych sáhla po něčem tradičnějším :lol: )... no a jestli bude nějaké příště, už se své Anežky nevzdám a chlapeček bude Vítek (resp. Vítězslav - docela se nám to hodí k příjmení :) )

Dajaja — 6. 2. 2009 8:31

Ahoj, krásné téma :) U mě vede Vojta a Kamila. Kamča mi asi projde i u přítele, Vojta spíš ne.

mufina1 — 6. 2. 2009 8:47

super téma.. :supr:

tak mě se pro kluka líbilo jméno Tadeáš nebo Matyáš... jenomže jich všade bylo plno, takže jsme je vypustili ještě před tím, než nám dr. řekla, že budou dvě holky... Pak se mi líbí taky Josífek, Viktor, Oliver...
z holčičích se mi vždycky líbila Karolínka... jenomže tu nechtěl manža a pak když jsem čekala dvojky nenašla jsem k tomu ani "ladící" druhé jméno... takže nakonec vyhrála Berenika a Rozálie... občas sice poslouchám komentář, jako cože to je za jména, ale na lidi kašlu... :P

mmch Ronjí Anna Karolína je naprosto dokonalé, krásně znějící... alespoň pro mě... :supr: :godlike:

keks — 6. 2. 2009 9:02

Já myslím, že všechna jména jsou pěkná, když jsou říkaná s láskou...Moje sestra, když doma řekla, že jejich první dítě se bude jmenovat Josef, že mu budou říkat Pepík, tak se moji rodiče málem sesypali...:D samozřejmě ne doslova, ale nikomu se to nelíbilo....pak, jak se malý narodil, tak to byl Josífek, dnes je to Pepík a nikomu to jméno už nevadí, všichni si zvykli a už si nikdo neumíme představit, že by se jmenoval jinak...;)

Jinak naše tipy na jméno jsou pro holčičku : Alžbětka, Elinka, pro kluka Vojtíšek, Šimon - ale uvidíme, co nakonec dáme...určitě to ale nebude s R, protože R a Ř máme v příjmení a znělo by to hodně tvrdě...natož kdyby dítě ráčkovalo nebo neumělo R,Ř vyslovit :D

dinosaurus — 6. 2. 2009 9:10

Mufi lidi si zvyknou, my jsme daly Ludvíka, když jsem poprvé vyjela z kočárkem, potkala jsem dvě zvědavé tetiny, které se chtěly podívat na miminko, a hned se ptaly, jak se jmenuje, a já že Ludvík, jejich odpověď: no hlavně, že je zdraví, a šly. Babuchy jedny, ale už si všichni v okolí zvykly i tchýně, které to taky nepasovalo.

Vilemína — 6. 2. 2009 9:16

Líbí se mi spousta jmen, dávám přednost spíše "českým jménům" (těm, která jsou považovaná za česká, ale česká nejsou, jsou více či méně počeštěná). Ale i z těch "cizích" se mi některá líbí, třeba Greta nebo Oliver.
Chlapecká jména, která se mi líbí : nejvíce Vilém a Lukáš, špatný není ani Tomáš, Vojtěch, Jan, Ondřej, Matyáš (Matěj se mi tolik nelíbí, Matyáš zní vzněšeněji), Šimon, Štěpán, Tobiáš, Václav, ...
Obecně lze říct, že jsem zatížená na -ášky (Tomáš, Lukáš, Tobiáš...), neupřednostňuju "mezinárodní jména" (asi je většina lidí považuje za česká, nevím, příliš počeštěná nejsou) jako David, Daniel, Adam, Dominik, snad možná Adama bych dala, ale toto jméno se mi nějak přestává líbit.
Dívčí jména, která se mi líbí : na prvním místě asi Alžběta, dále se mi líbí Eliška, Markéta, Marie, Mariana, Karolína, Viktorie, Natálie, Amálie, Stela, Hana, Anežka, Magdaléna, Lucie,...
Nelíbí se mi : Denis, Denisa, Patrik, Patrície, Michal, Michaela, Richard, Filip,...
Hodně záleží na příjmení, spousta rodičů si neuvědomí, že takový Filip Pik není zrovna to pravé ořechové.
Sama zatím dítě nemám, zřejmě mít ani nebudu, kdybych náhodou měla, tak bych určitě dala jméno, které se mi líbí, které jde k příjmení, pokud možno ne jméno po otci (nelíbí se mi pak to rozlišování junior, senior, zastávám názor, že dítě má po otci příjmení, kluk navíc celý život, matka by tedy měla mít právo dát svému dítěti jméno, které se jí alespoň trochu líbí, přijde mi to od chlapů neuvěřitelně sobecké). Momentálně bych dala Alžbětu nebo Viléma, ale za pár let budu mít třeba jiné favority.

danano — 6. 2. 2009 9:18

tak my máme doma Veroniku , Terezku a Honzíka

no a kdyby se to náhodou povedlo tak to bude Anežka nebo Kašpar . No my jsme na ty česká jména. :)

lusyl — 6. 2. 2009 9:50

Tak my máme NELLY ... chtěla jsem normální Nelu, ale týden před náma to dala sousedka :skurt: a mě se to jméno strašně líbilo a nechtěla jsem se toho vzdát :vissla:, tak jsme to trošku přeonačili ...
No a na kluka bych vybrala spoustu jmen, klasika Tomáš, Lukáš, David ... ale to neprochází u manži, ten by chtěl aby se kluk jmenoval KAREL ... no a to zase neprojde u mě :vissla:! Já bych nejradši ale měla Kristiána nebo Alexandra (spíš Sašu) ... no ale bohužel, manže nechce ani slyšet :skurt:. Ale někdo tady psal o tom příjmení, že ho má kluk celej život po otci, tak jméno at si vybere matka :vissla:, takže to zkusím nadhodit a tímto budu argumentovat :P :supr:

misha88 — 6. 2. 2009 10:17

My máme favority Julie, Kamila, případně Zuzka, pro kluka Štěpán..

Veranna — 6. 2. 2009 11:39

Olinka a Davídek, ještě možná Saška, no uvidíme, ejstli i v 9. měsíci nerupne v bedně a nebude to třeba Kimberly a Brandon :usch::dumbom:

Fidorka — 6. 2. 2009 12:48

My měli dlouho jasno, už dáááávno před početím - Nathan a Sofie.

Asi před měsícem jsme se ale rozhodli od Nathana upustit, protože to naše nejbližší okolí jednoduše nepobralo a já nechci prckovi zadělávat na mindrák už od plen. Zvlášť introvertovi by mohlo neustálé vysvětlování původu jména apod. dělat velikou potíž. (Berberko, možná  vás čeká stejné dilema - původ a tradice, versus český rybníček 20 dokola se točících jmen.)
Druhým důvodem bylo, že jsme mu chtěli říkat Nate a Naty, ale vzhledem k hotové epidemii Natálek jsem začala mít obavy, že kdybych na syna venku zavolala, zareagovalo by vedle něj i 5 holčiček.

Takže jsme se vrátili "zpátky na strom", teď se nám líbí Samuel a Benjamin, ale definitivně se rozhodneme až na sále, podle toho, které jméno se nám bude k prckovi hodit víc. Matrikářka s tím problém mít prý nebude.


Vy, kteří uvažujete o dvou křestních jménech - má to pro vás i nějaký jiný smysl? /například často se venku dává další jméno (jména) po kmotrech, prarodičích apod./
A budete pak užívat obě jména, jako třeba Romísek? Já bych se bála, že než vyžvejknu Esterko Kačenko, Esterce Kačence vystydne večeře, nebo zapomenu proč ji vlastně volám ;)

topazio — 6. 2. 2009 12:52

Já měla vybraná jména pro kluky Dominik a Nicolas, a ani jedno neprošlo, pak jsem vybrala jméno Matěj (Matýsek) a to se líbilo hned.
A pro holčičku se mi líbilo jméno Natálie, Isabella, Kristina.

janabas — 6. 2. 2009 12:55

no u nás se nějakvyrojily i ty SOfinky,což byla moje první volba
Tobiášů a Julií se taky celkem dost dávají, ale v našem okolí zatím není ani jedno dítě s tímhle jménem,tak snad to vydrží

Zzann — 6. 2. 2009 12:57

Tak my máme Nelly líbila se nám Nelinka ale Nela nám přišlo moc tvrdý tak jsme dali Nelly.Pro kluka se mi líbí Tobias ale s tím manža nesouhlasí jemu se líbí Matthias ale já nevím no příjde mi docela přematýskováno :/ pro holčičku se mi líbí Nikki nebo Nicol nemůžu se rozhodnout v jaké podobě.Jinak na vážno jména ještě nevybíráme manža mi řekl že o jménéch bude uvažovat a mluvit o nich až se uráčím někomu říct že sem těhotná a né každému na potkání říkat že si druhý pořídíme až za 2 roky :rodna: :gloria:

tempora — 6. 2. 2009 12:58

Fidorka: Samuel je super volba ;)
Jinak já dala synovi jméno Čestmír Viktor....když jsem přijela z porodky a šla do lékárny pan magistr užasle koukal na recept a pak se zeptal, jestli je to recese :lol:
Říkáme malému Čestik už si zvykl a i jeho okolí...ve školce byl prvně trochu problém za jedno vyslovoval "Cecik" a za druhý děti furt nechápaly jak že se to teda jmenuje. Ve škole mu říkají převážně Čestmíre, zatím s tím problém není.
Na Viktora slyší taky, říkají mu tak třeba u doktora a tak....asi nepředpokládají, že bych mu dobrovolně říkala Čestmíre, když si můžu vybrat ;)
Jinak Čestmír bylo po tatínkovi a Viktor moje volba, abychom se nehádali :D

Gabrielle — 6. 2. 2009 12:58

mufina1 napsal(a):

super téma.. :supr:
...takže nakonec vyhrála Berenika a Rozálie... občas sice poslouchám komentář, jako cože to je za jména, ale na lidi kašlu... :P

Mufí, taky se tě stále ptají: "Jak že, Veronika?" Občas mě unavuje je opravovat. A to se snažím to vyslovovat fakt zřetelně :jojo:

Jinak vždycky se mi líbilo jméno Anežka a Anastázie - bohužel neprošlo to :) A kluka vůbec nemám jasnýho. DOufám, že to příště bude zas holka :P

Gabrielle — 6. 2. 2009 13:01

dinosaurus napsal(a):

Mufi lidi si zvyknou, my jsme daly Ludvíka, když jsem poprvé vyjela z kočárkem, potkala jsem dvě zvědavé tetiny, které se chtěly podívat na miminko, a hned se ptaly, jak se jmenuje, a já že Ludvík, jejich odpověď: no hlavně, že je zdraví, a šly. Babuchy jedny, ale už si všichni v okolí zvykly i tchýně, které to taky nepasovalo.

Přesně tak reagovala tchýně :lol: :lol: :lol: Když jí přítel volal, že malá je na světě. Jméno totiž nebylo do poslední chvíle jasné.

Fidorka — 6. 2. 2009 13:01

janabas napsal(a):

no u nás se nějakvyrojily i ty SOfinky,což byla moje první volba
Tobiášů a Julií se taky celkem dost dávají, ale v našem okolí zatím není ani jedno dítě s tímhle jménem,tak snad to vydrží

to máš pravdu, vyrojily se Sofinky. Zrovna jsem to teď vyprávěla známé - když jsme před pár lety řekli, že se nám líbí Sofie, tak na nás lidi koukali jako že "Sooofiijééé? by se mohla rovnou jmenovat Varna nebo Bukurešť, néé" :lol:
Teď nás to ale netrápí, máme 4x potvrzeného kluka. V druhém kole budem přemýšlet. Faktem ale je, že v okolí žádnou live Sofii nemáme, takže to možná není takový problém.

tina — 6. 2. 2009 13:04

taky bych třetího kluka už nevymyslela... a jsem jedna z těch, co má chlapečka pojmenovaného po tatínkovi - a ač jsem to nechtěla, bránila se zuby nehty, nakonec jsem ustoupila a dneska jsem ráda... z Jiříků se totiž pomalu stává ohrožený druh, a navíc náš Jiřík je prostě fakt Jiřík každým coulem :)
a Matyáš je moje volba - taťka byl spíš pro Matěje - Matyáš vyhrál i kvůli tomu, že jsme do té doby znali jen jednoho (nepočítám teda Matyáše Korvína a Matyáše z Arrasu :) ), a najednou jich je, jako hub po dešti...

a u holčičky - prvně se mi hrozně líbila Adéla, ale když jsem čekala Jiříka, už jsem snila o Nele, a u Matýska byla varianta pro holčičku Mariana (Marjánka :) ) - takže jestli se rozhoupeme pro to třetí, bude i holčička překvapení, nicméně kdyby to bylo teď, asi by byla ještě pořád Marjánka

zdenca — 6. 2. 2009 13:11

Tak to se musím přidat taky. Máme doma Petříka, ale taky se mi líbí Vítek, Vojtíšek, Pavlík...a pamatuju si, že jsme měli docela problém se na klučičím jménu shodnout. U holčičky se manžovi líbí Maruška (Majda, Mája, Mařenka), mně se jednu dobu líbila Anička, ale už je jich taky dost. Teď se mi líbí Markétka, Zuzanka, Amálka...a i Růženka - ale chápu, že s tou by asi spokojená nebyla. Ona je Růženka hezké na miminku, ale potom, když by nedejbože měla Růženka 100 kg a 180 cm, tak by to asi vypadalo zvláštně :lol: :dumbom:

janabas — 6. 2. 2009 13:11

no mě vyfoukla Sofinku nejlepší kamarádka, tak nechci , aby třeba spolu chodily do školy a jmenovaly se obě Sofie- čistě hypoteticky
tak uvidím, jestli se náš výběr nezměni :vissla:

Definitiv — 6. 2. 2009 13:23

Já chtěla Erika, ale ani k jednomu z našich příjmení to nejde :/ jedno začíná na K a druhý na G :rolleyes: U holky vedla Johanka, ale chlap je proti... no, koneckonců, máme času dost :lol:

Fidorka — 6. 2. 2009 13:25

tempora napsal(a):

Fidorka: Samuel je super volba ;)

Díky, no vidíš a náš známý, amík, řekl, že u nich v Chicagu se tak jmenují vesměs postarší černoši ;)
Ale to je mi ganz egal, to už by si člověk nevybral vůbec, to je jako když Sára a Ester už jsou v Israeli jenom staré babky, nikdo by tam takové jméno dítěti nedal, je to jako u nás třeba Božena..

tempora — 6. 2. 2009 13:27

Mně se Samuel vždycky líbilo a líbí, kdybych někdy měla druhého chlapečka, dala bych mu asi taky Samuel a Sofie je taky moje dlouholetý přání ;)

Fidorka — 6. 2. 2009 13:30

Mě na tom vadí jediná věc, a to, že by měl iniciály SS. :usch: Jiank to zní s naším příjmením úplně skvěle.. i ta Sofie.

tempora — 6. 2. 2009 13:31

Fidorka napsal(a):

Mě na tom vadí jediná věc, a to, že by měl iniciály SS. :usch: Jiank to zní s příjmením úplně skvěle.. i ta Sofie.

No a???? Proč to vadí? :co:

tempora — 6. 2. 2009 13:31

tempora napsal(a):

Fidorka napsal(a):

Mě na tom vadí jediná věc, a to, že by měl iniciály SS. :usch: Jiank to zní s příjmením úplně skvěle.. i ta Sofie.

No a???? Proč to vadí? :co:

A joooooo si dnes stojím na vedení :dumbom: ale asi bych to neřešila....:supr:

Lucka 1 — 6. 2. 2009 13:41

tak Samuela má moje kamarádka a je to moc hezký...sam,samík .. :supr:

Já už měla skoro napsanou Sofii,jen tatka se asi měsíc před porodem zprčil a že chce Natálii,tak máme Natálku,ikdyž do dneška mě občas mrzí,že jsem nedala tu Sofinku :vissa: takže u druhýho je holčička jasná :supr: a já taky žádnou Sofii neznám :)
no a kluka jsem měla napsanýho Tadeáška,ale to prý tatka svolil,je když věděl,že to bude holka...tak nevím,jeslti mi to projde u druhýho.Tatka bych chtěl Jaroslava po sobě nebo Kristiána :fuck:

Fidorka — 6. 2. 2009 13:41

Temporo ;)
z tohoto důvodu by mi vadilo i jinak hezké jméno Adam. Zdrobněle to je Áda a to mi hned naskočí asociace s Hitlerem :usch:

janabas — 6. 2. 2009 13:49

Natálek je taky strašně moc, ale je to moc hezké jméno

sudina — 6. 2. 2009 13:52

no tak mi toho ádu máme.. :vissla::lol:
holčička měla být barbora,ale ted se mi líbí- Tereza,Nela,Ela.... bohužel u mužskýho neprojde ani jedna... :dumbom::dumbom: a kluk jeslti někdy bude tak by se mi líbil Filip :supr:

Azalka — 6. 2. 2009 13:57

no u nás je vybráno pro holku Ela nebo Ella ,  ale klučina je ve hvězdách :)

Fidorka — 6. 2. 2009 13:57

Já vím Sudino ;) Ale co, jinak je to krásný jméno!

Koukám že Ela a Nela se taky líbí hodně a dá se čekat, že jich do dvou tří let bude jak máku...

A Tereza je "stálice" na prvních příčkách už 25 let...

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/c5cfebca9de6e905c125723a004180a6/55ddfbe01ae6394cc1257411003b09fb/Obsah/0.27BC?OpenElement&FieldElemFormat=gif

mishasha — 6. 2. 2009 14:00

Až bude jednou holčička, rozhodně to bude Johanka. A jinak Adama mám chlapa a když jsem slyšela poprvé od jeho kamaráda zvolání "Ádo", měla jsem stejnou asociaci jako ty Fidorko :supr:

sářice — 6. 2. 2009 14:01

Mě by se pro kluka líbil Lucián, ale to by asi neprošlo u tatínka:dumbom::dumbom: holčička u mě vítězí Josefínka, ale líbila by se mě i Nina, Magdalenka-Marie,

martina33 — 6. 2. 2009 14:14

My jsme od začátku těhotenství mrňousovi říkali Kvído, i když jsem ještě nevěděla, že to bude kluk, ale to u nás neprošlo, byla to taková pracovní verze.  I když já bych mu to jméno klidně dala, ale byl by chudák, celej život by se mu smáli.  Takže nakonec to bude Vojtíšek, a pro holčičku máme Stella, ale stejně mu pořád říkám Kvído.  JInak mě se hrozně líbí klučičí jména : František, Štěpán, Maxmilián, Antonín, prostě takový ty klasický, bohužel ani jedno neprošlo. No a u holky, to je oříšek, snad ještě Amálka nebo Rozárka, případně Barbora, ale to zase nejde k našemu příjmení (r,ř).  Ale každý jméno je krásný, když se řekne hezky.

Vilemína — 6. 2. 2009 14:38

Fidorko, tak to nakonec nebude Nathan, zrovna včera jsem si v souvislosti se Sofiinou volbou vzpomněla na tebe. Kdysi jsem hlasovala v anketě na tvých webovkách, kde ses ptala, které jméno se nám nejvíc líbí, jestli David, Adam, Samuel nebo Nathan, já hlasovala pro Davida, dnes bych hlasovala asi pro Adama, nic proti těm jménům nemám, ale nepatří mezi moje nejoblíbenější.
Jaká jsou teď nejčastěji dávaná jména v Izraeli, docela by mě to zajímalo, zvlášť když jseš v té oblasti tak zběhlá či k ní máš určitý vztah, aspoň si to myslím.
Jestli by se Nathanovi v ČR posmívali kvůli jménu, tak to nevím. Výstřední by trochu byl, ale ne zase tolik. Jak už jsem psala v jiné diskusi, setkala jsem se v šesté třídě minulý rok se jmény Atilla Racek, Kim Van Den Bergová, Klaus (křestní jméno) příjmení nevím, Nicol (chlapec), příjmení opět nevím, chodili do stejné třídy a v hodině na jednoho malého kluka (vypadal tak o tři roky mladší) pokřikovali : Vašku, kde máš tašku (jmenoval se Václav) a na Barboru bramboro, nebyla to šikana, spíš takové nevinné škádlení. Nevím, sama to moc nemůžu posuzovat, mám tuctové jméno i příjmení, jméno v té době bylo v první desítce nejdávanějších jmen. Nathan je na můj vkus ještě na hranici únosnosti, třeba takový Kevin, Pamela  (pokud je to Čech žijící v ČR) přímo práskne do očí, Nathan se ještě dá, Sofie je v tomto případě na tom líp, ale to je jen proto, že je momentálně dávanější, je to moderní jméno.

Vilemína — 6. 2. 2009 15:04

Tino, ke jménu Jiří - v podstatě je to hezké jméno se spoustou různých zdrobnělin, je to nejčastější mužské jméno v ČR v současnosti, to všechno ano, ale přesto mám výhrady. Trochu mi tam vadí ř a hlavně, že končí na samohlásku a ještě k tomu na -í, což se mi nelíbí. Možná to vypadá, že bych Jiříka nikdy nedala, ale tak to není, jsem ke všemu taková kritická, nakonec bych ho možná dala, je to milionkrát hezčí jméno než Patrik nebo Denis, to je ale můj názor.
A k dávání jmen po rodičích, zvláště po otci - už jsem to tu psala, takže můj názor znáš. Chci se zeptat, co bys dělala, kdyby se manžel jmenoval třeba Kazimír (předpokládám, že toto jméno se ti vůbec nelíbí), to bys asi bojovala víc, že?
Všimla jsem si, že se ti moc nelíbí "mezinárodní jména" jako David, Adam, Daniel, Patrik, Dominik, Denis..., nebo nikdy jsi nepsala, že o nich uvažuješ. Zdá se mi, že máme trochu podobný vkus co se týká jmen.

Napiš, která jména se ti vůbec nelíbí, u tebe by mě to obzvlášť zajímalo.

tina — 6. 2. 2009 16:35

Vilemíno, máš pravdu, že bych asi bojovala víc, nicméně nevím, jestli bych zvítězila, velký Jirka měl totiž velice silný argument: "Nemůžeš mi logicky vysvětlit, že je to hloupost, protože mi to jde od srdce, takže na rozumové argumenty neslyším."
Mně se líbí zakončení na í - tedy, líbí se mi, že je ve jméně dlouhý vokál, stejně jako v Matyáš, protože dlouhou samohlásku máme i v příjmení, takže mi to hezky zní - vlastně jsem doma jediná, kdo nemá v křestním jméně dlouhou samohlásku :).
Se jmény, která jsi vypsala - nemůžu říct, že se mi nelíbí, jsou mi jedno - ničím mě nezaujala a proto bych je nedala. U Matýska jsem měla ve výběru ještě Radka, Václava a Ondřeje - líbí se mi i Šimon a Štěpán, ale příjmení nám začíná na N, navíc slaví oba svátek o Vánocích, takže jsme je nakonec taky "nepoužili".
Z holčičích jmen byla navíc (kromě vítězné Mariany) ve výběru: Martina, Markéta, Leona, Sylvie, Laura, Marcela, Adéla. Sylvii a Lauru mi manžel zrušil hned, a stejně jsme od začátku nejvíc inklinovali k Matýskovi (Matěj či Matyáš se řešil až do dne D) a Marjánce, jen jsem se musela zase v těch jménech povrtat, to jsem si neodpustila :) .

Vůbec se mi nelíbí Alois, Antonín a Ludvík, z holčičích Růžena, Božena, Diana. Takže kromě Diany jména dle mě vyloženě nemoderní, zastaralá. A nemusím -míry, -mily, -slavy - ani v mužů, ani u žen...

Romisek — 6. 2. 2009 17:28

Jen náhodou jsem sem zabrousila a nedá mi to reagovat :D Fidorka to krááásně napsala. Musela jsem se bavit. Fakt je, že máme Ester Kateřinu. Jen vyjímečně ale používáme obě jména najednou. Říkame jí oběma  na střídačku. Já si víc Esterko a tatínek Kačenko. Dvod je odvozen od výběru chlapeckého jména. tam by byla dvě určitě  - Jan po tatínkovi (nepřišlo v úvahu aby to Jan po tatínkovi nebyl ;) a pro mě zase jméno Jan dát - mme jich v naší rodině snad 10) takže druhé bylo vybrané Tobiáš - Tobiáš Jan a pak při výběru pro holčičky se vycházelo taky ze dvou. Ester se moc líbilo mě a tatínek měl na výběr druhé - tak jsem vzali kníku Jak se bude vaše dítě jmenovat, oba vypsali jména, co se nám líbí... a pak došli ke Kateřině (ještě byla ve hře Veronika, Berenika, Lea, Sofie, a mě se líbí Leontna.). u kluka - bude-li nějaký to asi zůstane na tom Tobiáš Jan.

Ronja — 6. 2. 2009 19:33

Romi však jsme o tom spolu mluvily - mě se zdá strategicky výhodné dát dvě jména, jedno běžné a jedno trochu méně obvyklé. Jednoduše proto, že nechci dítěti dávat tuctové jméno, kterých se ve třídě sejde osm, ale ani nechci dát výjimečné jméno holčičce, která tím pak bude celý život trpět a bude ji otravovat každému slabikovat jak se jmenuje. Takže cítím, že dvěma jmény dávám dítěti svobodu si vybrat, až vyroste, jestli chce být radši Miriam a nebo radši Anna jako každá druhá.

Fidorko v mém okolí starozákonní jména typu Sára, Ester, Ráchel, Samuel, Benjamín, Jonáš vyskytují. Osobně znám jednoho pěkného dospělého kluka jménem Samuel, ale rodina pochází snad z Maďarska.

Fidorka — 6. 2. 2009 19:33

Romísku,

tak to jo, já myslela že fakt používáte obě, skoro vždycky když o EK píšeš (příklad za všechny - včera na dlouhodobkách v těhulích), tak jmenuješ obě jména, tak proto.

A je to Kateřina Ester, nebo Ester Kateřina? Na nástěnce ve snažilkách-dlouhodobkách máte uvedeno Katerina Ester. (Ale tam máte mimojiné i třeba že se malá narodila ve 26:15 :lol:)

mala.popelka — 6. 2. 2009 19:39

Samuel je zajímavé jméno :jojo: myslím, že není k zahození :)
já jsem přemýšlela o dvojím jméně, ale když jsem si představila, jak v dospělosti v OP bude mít někdo třeba Magdalena Elen (příklad, tahle kombinace ne-eee), tak se mi naježily i ty chlupy co nemám.... bych asi rodiče hodně proklínala za tak dlouhý podpis :D

Fidorka — 6. 2. 2009 19:41

Vilemína napsal(a):

Jaká jsou teď nejčastěji dávaná jména v Izraeli, docela by mě to zajímalo, zvlášť když jseš v té oblasti tak zběhlá či k ní máš určitý vztah, aspoň si to myslím.

Teď tam hodně frčí taková unisex jména, jako Ariel, Shaket, Amit, Avital, Gil, Yael, Shir, Yoni, dokonce i Ronia :)

Fidorka — 6. 2. 2009 19:45

mala.popelka napsal(a):

Samuel je zajímavé jméno :jojo: myslím, že není k zahození :)
já jsem přemýšlela o dvojím jméně, ale když jsem si představila, jak v dospělosti v OP bude mít někdo třeba Magdalena Elen (příklad, tahle kombinace ne-eee), tak se mi naježily i ty chlupy co nemám.... bych asi rodiče hodně proklínala za tak dlouhý podpis :D

No a právě tady je zatím taková blbá legislativa, že MUSÍŠ uvádět obě jména, pokud je máš, což mi přijde značně nepohodlné. V cizině je fajn, že máš třeba 3-4 křestní jména, ale ve škole nebo v práci jsi jen 1 jméno+příjmení a basta. Jen třeba na výzu a ostatních důležitých úředních dokumentech je pak celé jméno.

Daka — 6. 2. 2009 19:47

Ahoj,

my máme doma Barborku (Barunku, Barču, Báru), líbí se mi Karolína, Markétka, ale nevím, jak oslovovat zdrobněle, domácky Karolínku a vlastě ani tu Markétku  :dumbom: , kluci Matyáš,  Tedeáš, Ondřej, Martin, tady by to bylo hodně zajímavý :P . Kamarádce se ted narodila Ellenka a to mě dostalo, jak je to hezký, jemný jméno.

mala.popelka — 6. 2. 2009 19:47

Fidor a vo vo vo votom to je :usch:
tak se holt budu muset spokojit se jménem jedním :jojo: .............. pokud tedy vyšší mocnosti někdy dopřejí :vissla:

Andri — 6. 2. 2009 20:07

krásný téma :supr:

výběr jména jsem řešili, až když jsme věděli pohlaví, bylo to těžké. Navíc v příjmení máme 5 souhlásek za sebou a je dooost tvrdé, navíc s R....a když jsem vzala kalendář, viděla jsem jen Bohumil, Bohumír, Bohuslav, Blažej .... a to já fakt neee....
Nakonec měla mamka v MŠ Tobiáše, to mi sedlo ihned a neřešili jsme dál, akorát, že není v kalendáři :( poslední dobou slýchám častěji, že se dává, ale znám jen jednoho. Tak třeba ho vrátí do kalendáře jako dříve ;)

Holčičku vybral manžel - Beáta, nevadilo mi. Navíc nikde v okolí žádná a k příjmení sedne. Jediný problém se zkratkou - Bea, Beuš nebo pak Áťa....
Vždy se mi líbila Natálka, ale nevím, jak bych jí říkala zkráceně - Naty? to se mi nelíbí.... A mě se líbila i Nikolka...

Bylo pro mě důležité, aby šlo říkat malému mile, zdroběle a zároveň, aby v dospělosti bylo jméno důstojné. Třeba Matýsek se mi líbí na malých, ale u baru chlap - já jsem Matýsek :D a Matěj - to se mi vybaví jako Ty jseš ale Matěj...když něco polete, jako trouba....Matyáš ano, ale fakt jich je teď hrozně moc....nechci nikoho urazit, jen příklad! A Tobiáš a Matyáš...to je taky už moc, tže pokud pak bude kluk, budu bezradná!

Silvi.100 — 6. 2. 2009 20:45

Téda holky tady se to rozjelo od včera, to mám radost :D dalo mi to teda zabrat, to všechno dočíst, ale nedalo se přestat :)

Fakt tu zazněla spousta krásných jmen...a je dobře, že každá máme jiný vkus :jojo:

U nás na Příbramsku teď vede jméno MIA ...nádherné, ale asi jich bude jak hrachu. Já mám hrozně ráda krátká jména, ale asi jednou budu mít problém shodnout se s manžou. Zatím se shodneme jen na Barunce (Barborka) :jojo:

Jinak se mi líbí ještě - TATIANA, NELA byla favoritka , ELLA :D a jedno z mých nejoblíbenějších: MELANIE (ale bohužel moc nejde k příjmení :( ) MAYA také mé oblíbené...no u holčiček u mě problém není.

Ale u kluků :( Možná MAXMILIAN, ŠTĚPÁN, ALEXEJ, OLIVER, TADEÁŠ, VIKTOR  ale fakt nevím :/:/

MiriDc — 6. 2. 2009 20:50

Silvi.100 napsal(a):

Téda holky tady se to rozjelo od včera, to mám radost :D dalo mi to teda zabrat, to všechno dočíst, ale nedalo se přestat :)

Fakt tu zazněla spousta krásných jmen...a je dobře, že každá máme jiný vkus :jojo:

U nás na Příbramsku teď vede jméno MIA ...nádherné, ale asi jich bude jak hrachu. Já mám hrozně ráda krátká jména, ale asi jednou budu mít problém shodnout se s manžou. Zatím se shodneme jen na Barunce (Barborka) :jojo:

Jinak se mi líbí ještě - TATIANA, NELA byla favoritka , ELLA :D a jedno z mých nejoblíbenějších: MELANIE (ale bohužel moc nejde k příjmení :( ) MAYA také mé oblíbené...no u holčiček u mě problém není.

Ale u kluků :( Možná MAXMILIAN, ŠTĚPÁN, ALEXEJ, OLIVER, TADEÁŠ, VIKTOR  ale fakt nevím :/:/

Silvi já jsem také pro Barborku :)

MiriDc — 6. 2. 2009 20:52

Mně se líbí z dívčích jmen Barborka, Anička a Anežka, u kluků nevím :D

Silvi.100 — 6. 2. 2009 20:54

Jo Miri také mám s klukama problém :/ :D

tina — 6. 2. 2009 20:55

Daka napsal(a):

Ahoj,

my máme doma Barborku (Barunku, Barču, Báru), líbí se mi Karolína, Markétka, ale nevím, jak oslovovat zdrobněle, domácky Karolínku a vlastě ani tu Markétku  :dumbom: , kluci Matyáš,  Tedeáš, Ondřej, Martin, tady by to bylo hodně zajímavý :P . Kamarádce se ted narodila Ellenka a to mě dostalo, jak je to hezký, jemný jméno.

Ségra má Karolínku, říká se jí Kájka, Káji, Karoli, Karli....

MiriDc — 6. 2. 2009 20:56

Já taky :D možná snad Vítek...

Isabel — 6. 2. 2009 20:57

tak me se libi pro kluka - David, Samuel, Jakub, Adam a pro holcicku - Aneta, Adela, Tereza, Barbora, Natalie, Andrea, Laura :)

janabas — 6. 2. 2009 20:57

Mě se Mia taky líbila, ale jak říkat zdrobněle Miuško ? je to takové divné

mufina1 — 6. 2. 2009 20:58

holky tak Báru máme tu nejstarší... ;) ale není Barbora, je skutečně Bára...

Gabčo taky se snažím vyslovovat zřetelně a je to k víš čemu viď... :lol: :lol: ale to je jejich problém... :jojo:

Dino s tou tchýní jsi mě ty i Gabrielle pobavila... u nás taky měla tchýňa problém... prý jí to děláme naschvál s těmi RRRRRR :cool: :lol:

aprill — 6. 2. 2009 20:59

Fidorka napsal(a):

Temporo ;)
z tohoto důvodu by mi vadilo i jinak hezké jméno Adam. Zdrobněle to je Áda a to mi hned naskočí asociace s Hitlerem :usch:

Našemu Adamovi říkáme Ája. A před dvaceti lety to bylo ojedinělé jméno, teď je ho jako máku .
Dvě jména bych dala jen v případě, že by dítě bylo křtěné a druhé jméno by dostalo po kmotře.

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:02

Jé no vidíš Laura také moc krásné.

Mufí fakt jen Bára? to je lepšejší :jojo:

Jani to je fakt, jak zdrobnit MIU - Mií, Miuško :lol: (to je jak Miluško:lol:)

Když já bych spoustu krásných jmen nemohla dát z osobních důvodů :/ Po sobě Silvie (i když jich moc není) NIKDY!

Aluska — 6. 2. 2009 21:04

Andri napsal(a):

krásný téma :supr:


Bylo pro mě důležité, aby šlo říkat malému mile, zdroběle a zároveň, aby v dospělosti bylo jméno důstojné. Třeba Matýsek se mi líbí na malých, ale u baru chlap - já jsem Matýsek :D a Matěj - to se mi vybaví jako Ty jseš ale Matěj...když něco polete, jako trouba....Matyáš ano, ale fakt jich je teď hrozně moc....nechci nikoho urazit, jen příklad!

Andri, uvažovala jsem úplně stejně :D  Tak jsme vybrali Mathias. V dospělosti to bude znít moc hezky a teď mu říkáme Matýsek, Máťa, Mathiásek nebo Mates.

Pro druhého prcka máme Maxmillián nebo holčička Ellen.

Isabel — 6. 2. 2009 21:04

Silvi.100 napsal(a):

Jé no vidíš Laura také moc krásné.

Mufí fakt jen Bára? to je lepšejší :jojo:

Jani to je fakt, jak zdrobnit MIU - Mií, Miuško :lol: (to je jak Miluško:lol:)

Když já bych spoustu krásných jmen nemohla dát z osobních důvodů :/ Po sobě Silvie (i když jich moc není) NIKDY!

Laura je moc hezke jmeno, delam ted aupair v Rakousku a mam na starosti pulrocni dvojcatka - holcicka Marie - rikame ji Marii a kloucka Moritze. Moritz je take zajimave jmeno :)

janabas — 6. 2. 2009 21:05

nojá jsem naštvaná na kamarády - v dobrém
oni dali SOfii,další Lauru, Alberta, Stela, Amálii, Viléma, Olivera-to člověk má co dělat, aby neměl tuctové jméno a zároveň se neopičil

aprill — 6. 2. 2009 21:05

Silvi.100 napsal(a):

Jé no vidíš Laura také moc krásné.

Mufí fakt jen Bára? to je lepšejší :jojo:

Jani to je fakt, jak zdrobnit MIU - Mií, Miuško :lol: (to je jak Miluško:lol:)

Když já bych spoustu krásných jmen nemohla dát z osobních důvodů :/ Po sobě Silvie (i když jich moc není) NIKDY!

Mia - Mienka

Aluska — 6. 2. 2009 21:06

Mia se mi také moc líbí, ale ta zdrobnělina je divná. Ze stejného důvodu jsme zavrhli klučičí jméno Marcus...v dospělosti hezké jméno, ale říkat mu Markusku...to zní jak název sušenky :D

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:07

Holky a co říkáte na Lilly? nebo Emilly? a nebo JUSTÝNA - jednu Jusťu jsem hlídala :lol: a ta měla brášku Jáchyma-říkali mu Jášulo, Jášo..

a teď jsem objevila:  Eliáš

Isabel — 6. 2. 2009 21:07

Aluska napsal(a):

Mia se mi také moc líbí, ale ta zdrobnělina je divná. Ze stejného důvodu jsme zavrhli klučičí jméno Marcus...v dospělosti hezké jméno, ale říkat mu Markusku...to zní jak název sušenky :D

vymyslet zdrobnelinu pro cizy jmeno neni zrovna jednoduche :D

Lenka77 — 6. 2. 2009 21:07

Adéla, Adam, Vojtěch, Ondřej, Kateřina, Nicole
pracovně Vincent a Vincentka :lol::lol:

Aluska — 6. 2. 2009 21:08

Isabel napsal(a):

Aluska napsal(a):

Mia se mi také moc líbí, ale ta zdrobnělina je divná. Ze stejného důvodu jsme zavrhli klučičí jméno Marcus...v dospělosti hezké jméno, ale říkat mu Markusku...to zní jak název sušenky :D

vymyslet zdrobnelinu pro cizy jmeno neni zrovna jednoduche :D

:lol:
to je fakt

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:08

Jani to mi povídej, ale já nějaké vypátrám, co v okolí nikdo nemá :lol:

Isabel — 6. 2. 2009 21:09

Silvi.100 napsal(a):

Holky a co říkáte na Lilly? nebo Emilly? a nebo JUSTÝNA - jednu Jusťu jsem hlídala :lol: a ta měla brášku Jáchyma-říkali mu Jášulo, Jášo..

a teď jsem objevila:  Eliáš

Lilly je taky krasny jmeno, uplne jsem na Lilly zapomela. Tohle jmeno mela hlavni hrdinka ve filmu Modra laguna, myslim ve dvojce...:)

janabas — 6. 2. 2009 21:09

mě se třeba líbila Mariana, ale stejně by jí všichn i říkali Mřko neo Maruško

Aluska — 6. 2. 2009 21:10

Silvi.100 napsal(a):

Holky a co říkáte na Lilly? nebo Emilly? a nebo JUSTÝNA - jednu Jusťu jsem hlídala :lol: a ta měla brášku Jáchyma-říkali mu Jášulo, Jášo..

a teď jsem objevila:  Eliáš

Lilly je pěkné, ale nevím jestli bych se tak chtěla jmenovat....jako holčička asi jo, jako dospělá ne. Justýna bych se určitě jmenovat nechtěla :)

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:10

Leni Adéla a Adámek jsou sousedky a mojí kamarádky dvojčátka, Kačku má teď švagrová....fakt těžké :D

Aluska — 6. 2. 2009 21:11

Mně se ještě líbí Miriam a Mariell. Jsem nějaká zaměřená na německá a rakouská jména :gloria:

janabas — 6. 2. 2009 21:13

moji synovci a neteře:Lukáš, Věra, Kateřina, Jakub, filip, Barbora
Vendula , ...
to se pak fakt nedá

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:14

janabas napsal(a):

mě se třeba líbila Mariana, ale stejně by jí všichn i říkali Mřko neo Maruško

Já bych jí říkala Marjánko má :)

V Anglii jsem hlídala Raphaelle, Aletheia a Xenia, a občas také jednu Olivii - říkali jí Livi

MiriDc — 6. 2. 2009 21:14

Silvi.100 napsal(a):

Jé no vidíš Laura také moc krásné.

Mufí fakt jen Bára? to je lepšejší :jojo:

Jani to je fakt, jak zdrobnit MIU - Mií, Miuško :lol: (to je jak Miluško:lol:)

Když já bych spoustu krásných jmen nemohla dát z osobních důvodů :/ Po sobě Silvie (i když jich moc není) NIKDY!

Také mám ve svém okolí Barborku, která má v rodném listě Bára

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:15

Janí tak i ty já mám skoro všechny v rodině :D :dumbom:

a co třeba Tristan a Izolda :lol:

MiriDc — 6. 2. 2009 21:19

Silvi.100 napsal(a):

Janí tak i ty já mám skoro všechny v rodině :D :dumbom:

a co třeba Tristan a Izolda :lol:

no tak to by teda bylo :supr:

KatjaCat — 6. 2. 2009 21:21

My máme pracovní název Bobeš :lol:

Jinak pro holčičku (v pořádí priorit) - Miriam, Barbora, Laura.... to jsou společné.......... moje typy jsou: Adina, Anděla

Pro kluka máme Pavel a nic jiného.....................

Tak doufám, že to bude kluk............

Mihule — 6. 2. 2009 21:23

Mě se moc moc líbí pro holčičku: Magdalena nebo Sofie. Ale Sofinka by moc nešla k příjmení. Ale zase se nám holka určitě vdá... ;)
Pro kluka vůbec nevím, asi nechám na manžovi... Jediné jméno, které přichází v úvahu, je Oliver. A nevím, jak mi projde.
Jména, která nemusím: Patricie, Erik, Alice, Dušan, Karel, Libor, Luboš, -slav a -slava. Nedala bych ani častá jména, typu Tereza, Nikola, Anna, Matěj, Jakub, ....

Lenka77 — 6. 2. 2009 21:26

Aluska napsal(a):

Silvi.100 napsal(a):

Holky a co říkáte na Lilly? nebo Emilly? a nebo JUSTÝNA - jednu Jusťu jsem hlídala :lol: a ta měla brášku Jáchyma-říkali mu Jášulo, Jášo..

a teď jsem objevila:  Eliáš

Lilly je pěkné, ale nevím jestli bych se tak chtěla jmenovat....jako holčička asi jo, jako dospělá ne. Justýna bych se určitě jmenovat nechtěla :)

Emilly se mi libila.. ale neprosla.. zase jako dospela byt Emilly nevim nooo ... to same  Matej a Matyas.. a spol.. na mimino pekne.. ale pak divny :dumbom:

Lenka77 — 6. 2. 2009 21:26

je a jáchym je pekne :supr:

Silvi.100 — 6. 2. 2009 21:30

Lení to máš pravdu :/  Jáchym se mi taky docela líbí - byl to takovej brouček roztomilý...ale doma by neprošel.

tina — 6. 2. 2009 21:35

vidíte, to je tip na třetí - já jsem na Jáchyma narozená - po sobě bych nedala, tak aspoň takhle trochu :)

Zzann — 6. 2. 2009 21:38

Tak mě holky dneska manža zatrhl Tobiase a Matthiase a že by se mu líbil Nicolas a nebo Will :co: :usch: :skurt: ale opilej nebyl a horečku taky nemá :lol: jinak na holčičce sme se už konečně dohodli oba bude to Nicoll :)

Andri — 6. 2. 2009 21:38

Tino a máš vymyšleno a má to myšlenku :) já jsem na Dobromilu... :usch:

mufina1 — 6. 2. 2009 21:56

Silvi fakt jen Bára... :supr:
a Eliáš - se mi vybavil hokejista... :lol: :lol: :lol:

Daka — 6. 2. 2009 22:03

tina napsal(a):

Daka napsal(a):

Ahoj,

my máme doma Barborku (Barunku, Barču, Báru), líbí se mi Karolína, Markétka, ale nevím, jak oslovovat zdrobněle, domácky Karolínku a vlastě ani tu Markétku  :dumbom: , kluci Matyáš,  Tedeáš, Ondřej, Martin, tady by to bylo hodně zajímavý :P . Kamarádce se ted narodila Ellenka a to mě dostalo, jak je to hezký, jemný jméno.

Ségra má Karolínku, říká se jí Kájka, Káji, Karoli, Karli....

Tino, děkuju za tip na Karolínku, ted diky tobě vede ;)

tina — 6. 2. 2009 22:04

ségře a neteřince vyřídím :)
co z toho se ti líbí nejvíc?

sudina — 6. 2. 2009 22:08

mufí holčičky mají moc krásná jména :supr::supr::supr:
jo a ještě jsem si vzpoměla na dívčí jméno Stella-nádherný,ale když to někomu řeknu tak kroutí hlavou......,hlavně to naše příjmení..... k tomu jde jen "norlmální" jméno.. :jojo::dumbom:
a doufám že nikoho neurazím,ale když slyším jméno Nicol tak si představím paní u tyče... :lol::lol::lol:

Gabu — 6. 2. 2009 22:08

Já mám jasno,ale nevím jestli budu ještě v životě mít tu čest stát před rozhodnutím "jak pojmenovat potomka", doma mám Tomáše a Petra ;)
další jasná volba pro možného  chlapce by byla  Jan(Jeníček,Honzík) holčičím jménem jsem nakažená už z dob kdy přišla na svět Berenička od Gabrielle,před tím vždy vítězila Viktorie,Emilly,Emma,Gabriela :gloria:


P.S. Fiduško, tak já jsem asi vedle :co: jsem pravidelný čtenář tvého webu a byla jsem přesvědčená,že v bříšku dříme Adam,když má zapasportovaný  snímek z UTZ s koláží z písmenek svého jména ADAM nad postýlkou :co:

tina — 6. 2. 2009 22:12

sudi, jednu Stellinku znám, je o týden mladší než Jiřík - a je to moc hezký, netradiční, sama bych to nedala, ale k té holčičce pasuje :)

Gabu — 6. 2. 2009 22:20

Moje kamrádka(41let) má třetí dítko chlapce jménem DORIAN pro inspiraci ;)

sudina — 6. 2. 2009 22:20

dneska na karnevalu byla holčička violka.. :co: a taky to k ní šlo-byla taková droboučká.........

KatjaCat — 6. 2. 2009 22:23

Gabu napsal(a):

Moje kamrádka(41let) má třetí dítko chlapce jménem DORIAN pro inspiraci ;)

Obraz Doriana Graye :)

Lenka77 — 6. 2. 2009 22:29

tak ja dam asi Koryandr :D:D:D:D:D

Gabu — 6. 2. 2009 22:32

KatjaCat napsal(a):

Gabu napsal(a):

Moje kamrádka(41let) má třetí dítko chlapce jménem DORIAN pro inspiraci ;)

Obraz Doriana Graye :)

Katji možná :co: že by ;) ale taky jsme si zvykli :supr: i když mu říkají DORíSKU jak LenkaB Dorotce :lol:
jo jinak ze svých malých zákazníků můžu vyjmenovat jména jako Timon,Jáchym,Adriánek,Ludvík :supr: z holčiček je ojedinělá Vivien,Matylda a co mě uchvátilo je Kordulka :gloria: od Žilkové ;)

Gabu — 6. 2. 2009 22:33

Lenka77 napsal(a):

tak ja dam asi Koryandr :D:D:D:D:D

Leni to je koření :gloria: táák jááá Hřebíček :P

Lenka77 — 6. 2. 2009 23:02

ja vim... akorat se mozna pise s mekkym i... :vissla: nebo nevim :lol::lol: nicmene v Indosi velmi oblibene :lol:

Gabu — 6. 2. 2009 23:08

máš pravdu   http://tbn2.google.com/images?q=tbn:CYyqTDCQ6vF4oM:http://www.kookcollege.nl/kruiden/koriander%2520jpg.jpg máš pravdu(koření s měkkým) :godlike: no..tak je tu další inspirace pro name ;)

Ronja — 7. 2. 2009 8:31

tak je pravda, že méně obvyklá jména se dnes snesou víc než třeba před dvaceti lety. Můj skoro synovec má ve školce dva největší kamarády Květoška a Clarissku :vissla:

Emma se mi taky moc líbí. S těmi komplikace s podpisem, pokud má někdo dvě křestní jména, to nevidím tam žhavě - většinu formulářů stejně podepisuješ jen příjmením a kolikrát týdně nějaký formuláš vyplňuješ, že tam uvádíš celé jméno? To mi přijde větší handicap dát jméno, které bude znít dost zvláštně a dotyčný bude mít problém se s tím v dospělosti vyrovnat :vissla: Ze svého okolí uvádím Tituse Vondrušku  potom příklad rodičů, kteří nepřemýšleli nad kombinací jména a příjmení a dítě pojmenovali David, ačkoli jsou Drozdovi. Ten neš to chudák vysloví, tak se poprská.

Romisek — 7. 2. 2009 10:05

To je najdnou inspirací ;)
Původně to měla u nás být opravdu kateřina Ester, ale nakonec je Ester Kateřina. (trochu víc jsme chtěli, aby se jí říkalo Esterko než Kačenko). A narodila se ve 23:15. No, uvidíme, jestli na nás za  dvě jména jednou bude fakt jednou naštvaná. Spíš mě občas vadí, že někde nemají na dvě jména "kloky"... a já prostě odmítám ustoupit a psát jí jen jedno :D A Ronja ten důvod napsala přesně.

martina33 — 7. 2. 2009 10:29

Ahoj, nějak jsem zapomněla na Emilly, Emmu a Violet ( to byla taky dlouho naše favoritka). JInak kombinace končící a začínající na stejný písmenka je katastrofa (stačí klasika Štěpán Šafránek).  A taky je docela blbá kombinace Amadeus Brambůrek, tak pojmenovala kámoška synka a už teď je to  chudáček, protože mu nemůžu říct Amíku, prostě mi to nejde, pro mě je to prostě Beethoven.  Fakt Amadea ne.

Zzann — 7. 2. 2009 10:36

Tak taky uvádím z blízkého okolí známého je mu kolem 30 let a jmenuje se Tomáš Pech :lol: fakt pomsta kdybych ho neznala osobně neuvěřím :lol:

janabas — 7. 2. 2009 10:36

ono je to asi o tom to zkombinovat s tím příjmením

sářice — 7. 2. 2009 10:38

Ronjí jsi mě zase pobavila s tím poprskáním:lol::lol:
Emma byla jedna babička a druhá byla Růženka, v Chorvatsku je to Ružica a to se mě docela líbí, jo a Ronjí maminka je Eliška

janabas — 7. 2. 2009 10:49

Sáří a vy už jste přemýšleli jaká jména daté?

Ronja — 7. 2. 2009 10:53

Prava je že na příjmení záleží hodně. Sice holka se jednou provdá, ale stejně. David Drozd je chudák, nebo taky Mikuláš Mikulášek.

Ružica je krásná Sáři :) Když je tatínek cizinec, tak se cizí jméno snese. Mě se líbí hodně anglických jmen, ale dávat je nebudu, nemáme důvod. Naštěstí máme hodně neutrální příjméní (Helán) takže se snesou jak tvrdá jména typu Barora, tak měkká (Eliška, Anežka).

Pavlík2697 — 7. 2. 2009 10:56

Zzann napsal(a):

Tak taky uvádím z blízkého okolí známého je mu kolem 30 let a jmenuje se Tomáš Pech :lol: fakt pomsta kdybych ho neznala osobně neuvěřím :lol:

:lol::lol::lol: sem si právě vohodila monitor :dumbom:

manža byl prý na vojně s klukem a ten se jmenoval Tomáš Fuk :supr::lol:

janabas — 7. 2. 2009 10:59

ty jo ty rodiče občasfakt nemají rozum
,  no my máme příjmení takové taky neurtrální, my jsme Basilej, ale v němčině :P

janabas — 7. 2. 2009 11:00

známý se jmenoval šurkovský, oženil se a vzal  si příjmení po manželce

aprill — 7. 2. 2009 11:07

Ronja napsal(a):

Prava je že na příjmení záleží hodně. Sice holka se jednou provdá, ale stejně  ...

A taková Vivien,  Lilly  si  vezme Vopršálka nebo Voháňku :P .

sářice — 7. 2. 2009 11:08

Ronjí mě by se k tomu tvému příjmení líbila ta Eliška, úplně jí vidím:hjarta::hjarta:
Já to blbě napsala je to Ružice ne Ružica, zato ten kluk mě nejde mě se pořád nejvíc líbí ten Luciánek :dumbom::dumbom: ale to mě spíš projde Rafael nebo Gabriel:lol::lol:

sudina — 7. 2. 2009 12:17

nebo toto... :dumbom:-každou sobotu se kochám miminkama z místní porodnice........ ta poslední-páta fotka....
http://jicinsky.denik.cz/miminka/jicin- … 90206.html

janabas — 7. 2. 2009 12:42

Tak Rajmund Tříska to moc k sobě nejde :/

Zzann — 7. 2. 2009 12:48

tak mi včera manža říkal že když to bude kluk ta se mu pomstíme :dumbom: že mu dáme jméno Fridrich nebo František, František Franta :lol: to by nás miloval nebo Fridrich Franta :lol:

Zzann — 7. 2. 2009 12:49

že prej je škoda že nečekáme dvojčata že by to byl Karel a Karel moc kouká na televizi :lol: :dumbom:

amba — 7. 2. 2009 13:07

U nás to bylo jednoduché, syn je Jan a když se narodila dcera, moc chtěl  chtěl Alenku, protože byl právě zamilovaný do úžasné holčičky Alenky.  Výběr jména pro jejich děti ale byla makačka. Nechali si od známé numeroložky poradit a proto měli vybráno několik jmen, pro  různé datum narození jiné.  Měli to proto, aby  jméno sedělo s osobností dítěte.  (Znáte situaci, kdy někdo nemá rád svoje jméno a raději používá přezdívku). Jenomže v porodnici  nekompromisně vyžadovali předem napsané jméno, hned při přijetí k porodu a za žádnou cenu  nechtěli přistoupit na určení jména až v den, kdy se dítě narodí.  Po neuvěřitelně složitých jednáních to nakonec v porodnici dovolili a byl to nakonec největší oříšek ve výběru jména.

Silvi.100 — 7. 2. 2009 13:20

Téda holky jsem se pobavila :lol: Já znám jednoho Prokopa Tydlačku, ale tak nějak už mi to k němu jde :lol:

topazio — 7. 2. 2009 13:34

Dříve jsem četla článek na seznamu a ve Švédku dali klukovi jméno Lego.

A co jméno Kryštof, Sebastian, Rafael :) .

leontyna — 7. 2. 2009 15:34

Tak u me vedou..Berenika,Sofie,Karolina,Viktorie.......Tobias,Damian,Jan.....prijmeni mame teda Ceske,ale docela pohodove,si myslim.

A kdybych nebyla Leona,tak dam Leona...libi se mi to a nikdo to nedava....


A zacina mi Inspektor Morse v TV..huraaaa:supr:

Daka — 7. 2. 2009 16:26

tina napsal(a):

ségře a neteřince vyřídím :)
co z toho se ti líbí nejvíc?

Karli a Kájka, to je fakt hezký, mě napadala pořád jen a jen Kája :dumbom: . A dneska jsem dcerku (3 roky) zkoušela z výslovnosti a dobrý :lol: .

Ještě na klučinu Mikuláš (Miky, Mikula), ale už vidím ty reakce (myslim u příbuzných) :rolleyes:

Danuskaxy — 7. 2. 2009 18:54

Tedy Silvi dva dny tu nejsem a ty tu mezitím tak rozjedeš takové krásné téma :lol:
Tak já měla pro holčičku snad už od dětství Natálka, ale Natálek je v dnešní době všude tolik, že už se mi Natálka skoro zhnusila :/, mě by se líbila Erika, ale to by příťa asi nepřežil, takže asi holčička Esterka :)
A kluk zatím Filípek, nebo Vašík, nebo Sebastián nebo Max :lol: ale žádné se mi nelíbí nijak zvlášť s klukem by to bylo těžší :lol:

verynka — 7. 2. 2009 19:23

Téda holky, já jsem se pobavila, některá jména jsou fakt :supr: a co třeba Marcel Ruprecht?

Berka — 7. 2. 2009 19:37

Tak u nás to bude Tomášek (po tatínkovi a jde nám to i hezky k příjmení a vždycky se nám líbilo), ale jinak pro dalšího chlapečka bych vybrala asi Šimonka. Holčičku jsem nechtěla po sobě - Pavlínka (i když se mi to jméno líbí), ale chtěla jsem Nelinku -  jenže za dobu našeho snažení a nezdarů  už máme v rodině dvě :(, takže pak by se mi líbila Natálka (i když těch je teď taky plno), Sofinka, Stella nebo Laura - ale co by mi doma prošlo, to fakt nevím ;)

Moje kámoška teď dala jméno Soňa, což už se taky často nevidí :)

sluniJani — 7. 2. 2009 19:40

Holky,
my vždycky, už od seznámení říkali, že budeme mít terezku a veroniku a kubíka a honzíka...ale jak se kolem rodí děti a ti lidi nás předbíhají, tak mám pocit, že nakonec budeme mít huga a xénii
jinak se nám líbí i tomáš, lukáš, ale bohužel naše příjmení začíná na š, takže když se řekne lukáš š..., tak je to jako ta písnička, š,š, š,š šepotám :D

amba — 7. 2. 2009 19:42

Líbí se mi Oskar, Teodor, pro holčičku Amélie,  Cornelie - to se může říkat jako Nelinka, Korina, ale nakonec může být všechno jinak, protože já už jméno dávat nebudu, budu mít jen poradní hlas, doufám.

Fidorka — 7. 2. 2009 22:27

Gabu napsal(a):

P.S. Fiduško, tak já jsem asi vedle :co: jsem pravidelný čtenář tvého webu a byla jsem přesvědčená,že v bříšku dříme Adam,když má zapasportovaný  snímek z UTZ s koláží z písmenek svého jména ADAM nad postýlkou :co:

Gábi, ne ne, ten Adam je pro kamarádku, čeká Adama asi za 2 týdny. Já jsem jí to vyrobila jako dárek a pověsila nad naší postýlku aby to za 1) Kašpi neshodil nebo se to nerozbilo a za 2) abyhc viděla, jestli to vypadá pěkně a bude mi to stát za tu námahu to dělat ještě jednou pro nás :)
(Bude - už to mám předpřipravené a dodělám to po návratu z porodky, vysázím už pak jen písmena a přidám první foto).
Tak promiň za uvedení v chaos (ale mimochodem to tam píšu :vissla:)

Lenka77 — 7. 2. 2009 22:29

Gabu, proste blbe ctes :lol:

Gabu — 7. 2. 2009 22:44

Leni špatný čtenář už od školy :lol: :lol:

Fíd´o tak to jsi zručná šikula :supr: tak, už jsem v obraze :P s Adámkem ;)

Fidorka — 7. 2. 2009 22:47

Ronja napsal(a):

S těmi komplikace s podpisem, pokud má někdo dvě křestní jména, to nevidím tam žhavě - většinu formulářů stejně podepisuješ jen příjmením a kolikrát týdně nějaký formuláš vyplňuješ, že tam uvádíš celé jméno?

těch formulářů opravdu moc není, to je fakt... ale když už na to příležitostně dojde, tak je lepší z kapsy vytáhnout razítko, což mimochodem dělá moje známá, která má dloooouuuuhé jméno a bohužel i příjmení. Občas vtipkuje, že příště už by si chlapa vybírala podle délky ;)

Proto bych v případě dcery byla asi dvojnásob opatrná, protože tam člověk ladí jméno k příjmení, které bude jen na 20-25 let, zbytek života ponese jiné.
Anebo bude z jakéhokoli důvodu potřebovat nebo chtít používat po svatbě obě příjmení, (což je můj případ, ale už to pomalu odbourávám) a mít dvě křestní a dvě příjmení už může bejt trochu schíza.

Ale jinak souhlasím že mít na výběr ze dvou křestních je asi super, hlavně v pubertě, kdy se člověku na sobě nelíbí vůbec nic a rád by něco extra ;) Já jsem si kolem 15-16 vymyslela přezdívku a ta se se mnou táhne dodnes, přátelé z té doby mi neřeknou jinak.

A přijít a moct říct: "ode dneška mi neříkejte Dano, ale Isabello, a nesmějte se mi že jsem švihlá, protože to je fakt moje druhý křestní jméno", asi má svoje kouzlo" ;)

Fidorka — 7. 2. 2009 22:50

Gabu napsal(a):

Leni špatný čtenář už od školy :lol: :lol:

Fíd´o tak to jsi zručná šikula :supr: tak, už jsem v obraze :P s Adámkem ;)

no ale když jsem to dělala tak jse se u toho vztekala, potila, soptila, záda jsem si necejtila a říkala jsem si proč jsem nekoupila nějkaý trapný dupky v tesku!!! :dumbom: Ale teď jsem ráda ;) Ale jestli se doktor sekl a bude to adéla, tak mu etn obrázek dám sežrat i s rámem :cool:

Lenka77 — 7. 2. 2009 22:51

ja jsem tvujweb dohodila me kolegyni tehusi.. tak to tam ted vsechno študuje.. jsem ji rikala, ze tam najde všechno .. ale úúúplně , tak jsem tam s ní číhala a dárek pro adama se mi také páčí

jitka2 — 7. 2. 2009 22:54

tak my máme Natali...další jména jsme měli Sára, Nela, manželova Marcela neprošla mým výběrem :lol: :lol:... u kluka jsme měli psané Štěpán a ještě jsme se rozhodovali o Damijánkovi......

Fidorka — 7. 2. 2009 23:03

Lenko díky za pochvalu ;)

holky tady padají krásná jména, fakt.
Včera jsem zaslechla v Hypernově jak volají na Agátu "Aguše" a pak "Agule" to se mi teda nelíbilo, znělo to hrozně, ale jinak jméno Agáta se mi moc líbí, škoda že je takové "nepoužitelné", nedá se jemně zdrobnit. (A škoda že ho kazí Hanychová ;))
Možná by Agáta mohlo být přesně takové to "druhé" křestní jméno, které by si velká slečna ráda vybrala.. nevím..

Fidorka — 7. 2. 2009 23:07

jitka2 napsal(a):

tak my máme Natali...další jména jsme měli Sára, Nela, manželova Marcela neprošla mým výběrem :lol: :lol:... u kluka jsme měli psané Štěpán a ještě jsme se rozhodovali o Damijánkovi......

Damián zní taky hezky, ale ta asociace s antikristem mi trochu vadí ;) Hned mi v hlavě naskočí ta melodie popěvku "Domine...." a bojím se že mi vypadne obraz ze zdi ;)

Přitom když tu o něm mluví Novia, která má Damiho doma, tak mi to zní hezky...

jitka2 — 7. 2. 2009 23:18

nám se to jméno strááášně líbí, ale pro rodinu to nebylo moc přijetelné a tak jsme měli v záloze ještě Štěpánka..tak jsme nakonec napsali toto jméno...ikdyž na Natali se taky v rodině tvářili všelijak a jak krásně si zvykli :supr: :supr: :supr:

Andri — 8. 2. 2009 9:58

Jsem včera četla, že Andrea Verešová čeká kluka, je porod na spadnutí s bude to buď Daniel Tobias nebo Daniel William, líbí se mí D.T. :supr:  - ale Volopich :D :D :D ? nebo Vereš ????fakt sííííla!!! bych si vzala jméno po ní, být chlap Volopich :D to už musí být osobnost!

Silvi.100 — 8. 2. 2009 12:13

No holky u nás v rodině došlo na probírání jmen včera a tedy s Maxem ani Oliverem bych bohužel neuspěla :dumbom: a ani u manži.

Holčička by byla jednoznačně Barunka...ale kdo ví :/ a co se týče kluků asi by prošel jen Štěpán a Tadeáš :/

sudina — 8. 2. 2009 12:57

jé tahle diskuze mě baví :lol:
ještě jsem si vzpoměla na jednu paní z práce... je strasně silná a má malou hlavičku s mastnými vlasy (ale je strašně hodná tojoooo) a jmenuje se Angelika Suchánková.. :dumbom: to je smutý že :lol:

aprill — 8. 2. 2009 13:16

sudina napsal(a):

jé tahle diskuze mě baví :lol:
ještě jsem si vzpoměla na jednu paní z práce... je strasně silná a má malou hlavičku s mastnými vlasy (ale je strašně hodná tojoooo) a jmenuje se Angelika Suchánková.. :dumbom: to je smutý že :lol:

Já znám podobnou osůbku a ta se jmenuje Jeanne.

Gabu — 8. 2. 2009 13:17

Také znám Angeliku(De Pejrak :lol: ) a má dceru Andělku ;) to je miloučké :supr: ještě když k tomu Andělka má blond lokýnky :)

janabas — 8. 2. 2009 13:38

no kamarádka má Olivera a tomu kloučkovi to sluší, zatím mu říkají Olík, až bude větší Oliver

Nela — 8. 2. 2009 14:04

Tak my máme v rodině taky Olivera -  byl mu právě měsíc.  Ještě jsem si nezvykla  ho oslovovat zdrobněle,  protože Oli mi připomína spíše Olina,  ale až bude větší, tak si jeho jméno určitě každý zapamatuje. :)

misha88 — 8. 2. 2009 15:34

A radíte se při výběru jména jako i s rodinou? Já bych to viděla tak, že mluvit do toho má akorát ta těhu, pak partner a případně starší děti. Babičky bych už do toho asi nezatahovala ne?

To mě napadlo s tím, jak někdo píšete, že u rodiny by to "neprošlo"..

janabas — 8. 2. 2009 15:36

my se rozhodujem jen s manželem, moji rodiče  se do toho vůbec nepletou a tchýni se líbí úplně něco jiného než nám- např Erik, švagrovi Richard nebo Ivo 
ale taky nám do rozhodnutí nemluví

Silvi.100 — 8. 2. 2009 15:41

Mě teda hlavně záleží na tom, abychom se shodli s manžou-nechci si mé oblíbené jméno prosadit za každou cenu, pokud jemu se nelíbí :/ U ostatních z rodiny je mi to fuk, ale na jejich názor se ptám...tak tak nějak :)

Kotrmelína — 8. 2. 2009 16:43

Jé Silvi to je super téma, celý jsem to pročetla pro inspiraci, ale jelikož budeme mít kluka a tam je vždycky větší problém než s holčičím jménem tak jsem nic nového neobjevila a pravděpodobně už to bude Alex. U holčičky bych dala Karin i když můj chlap začal strašně prosazovat Jessicu, ale to by mu fakt neprošlo - by chudinka ani nevěděla jak se to píše - a myslím, že ten můj chlap to taky pořádně neví :lol: navíc k příjmení Dvořáková :dumbom:

Markeeet — 8. 2. 2009 17:20

Ahoj, taky mi to nedá a přidám se :reta: i když mám ještě dooost času.
Máme jednoznačně pro holčičku Nela (další varianty - Bára, Nikolka) a pro kluka Matyáše (další - Michal nebo Ondra). Nelinku jsem si prosadila já ale ne násilím, prostě jsem o ní tak dlouho mluvila, až se M. zalíbila. A Matyáš nás napadl oba... My se spíš shodneme na klučičím jménu. Ty holčičí se nám nějak nesejdou - já byla pro Nelu, Lili nebo i Lucii, M. chtěl Verču, Marcelu, Katku... nakonec jsme se domluvili.:pussa:

Kotrmelína — 8. 2. 2009 17:35

Jinak jsme tedy původně napsali u každého pohlaví 6 jmen, z kterých jsme potom vybírali: Beáta, Karin, Laura, Markéta, Natálie, Sylvie a klučičí Adrian, Alex, Denis, Dominik, Sebastian, Erik

Silvi.100 — 8. 2. 2009 17:36

Markeet koukám máme velice podobný vkus :jojo: :D Nelu jsem chtěla strašně a ještě pořád jí mám v "záloze" :) ale je to teď poslední dobou dost časté a já mám také ještě čas s výběrem....tak uvidíme.

Fufík — 8. 2. 2009 17:36

Jé, tady je inspirací! ;)

Než se narodila Vaneska, mažel trval na Anně-Magdaléně (po babičkách). Mě se teda ta kombinace jmen docela líbila, ale zdálo se mi to moc dlouhé (navíc máme hodně dlouhé příjmení) a taky jsem nějak nakonec "nezkousla" ta dvě jména :vissla: Je mi jasné, že v jedné rodině (mjí) by se jí říkalo jedním jménem a ve druhé (manželově), druhým :D , a měla by v tom zmatek :gloria:
U kluka manžel trvá na jméně po sobě - Peter. Ale mě trochu mrzí ta nemožnost volby. Navíc manžel je Péťa, já jsem Péťa (Petra) ... zdá se mi toho moc :P

Teď by se mi líbila Sofinka. Ale má ji kamarádka a asi s ní kvůli tomu nepřestanu kamarádit, abych si taky pořídila Sofinku :D
Takže budu dál hledat inspiraci ;)

Markeeet — 8. 2. 2009 17:42

My jsme se (díkybohu) shodli na tom, že jména po nás neee :dumbom: Můj brácha je Zdeněk, po tátovi a navíc mají oba firmu - to si dovedete představit, jak blbnou pošťačky. Navíc třeba v Brazílii je nechtěli pustit do letadla, protože rodný čísla je nebrali a jméno, příjmení i bydliště měli stejný... prostě si myslím(e), že s tím je dost problémů. Navíc spojení "malej Zděnda" už dávno nevystihuje situaci, takže je v tom dost hokej.
Nelu v okolí nemáme žádnou a Matyáše taky ne. Vojta, Kuba i Ondra jo, a pak klasika - Aničky, Elišky, Marušky ... Takže zatím máme zelenou :vissla:

Silvi.100 — 8. 2. 2009 17:58

Dneska mi ještě manža říkal, že se mu líbí SABINA ale to mě mooc nééé :/ Ještě jsem přemýšlela nad LINDOU a VALERIÍ :)

No věřím, že to ještě stokrát změním :D

oliii — 8. 2. 2009 19:34

Tak já se přidám i když asi tak pojmenuju jedině tak psa kdybych jednou měla děti kluk by byl Honza a holka Dominika ale  ale znáte to .....

leontyna — 8. 2. 2009 19:36

Kotrmeli...Karin je taky hezke jmeno:supr:

Me se libi i Alexandr a Alexandra...libi se mi totiz Sasa...ale k nasemu prijmeni to Sasa moc nejde.Moc s s hackem najednou.....:)

leontyna — 8. 2. 2009 19:37

Muj prita je Jan a ma syna Dominika....;)

oliii — 8. 2. 2009 19:42

Tak to je náhodička :D

Kotrmelína — 8. 2. 2009 20:20

Leonty já právě nechci Alexandra, protože Saša se mi nelíbí vůbec. Alex je samostatná zkrácenina Alexeje a to s Alexandrem a tedy ani se Sašou nemá nic společného. A to je taky jedna z věcí proč stále váháme, že to budeme muset každému vysvětlovat :rolleyes:
Jinak Silvi Linda je moc hezký jméno, ale kamarádka má víc než půlroční Lindu a tříletého Adama, takže tyto dvě jména jsme museli vyřadit i když se mi líbí.

Fidorka — 8. 2. 2009 21:16

misha88 napsal(a):

A radíte se při výběru jména jako i s rodinou? Já bych to viděla tak, že mluvit do toho má akorát ta těhu, pak partner a případně starší děti. Babičky bych už do toho asi nezatahovala ne?

To mě napadlo s tím, jak někdo píšete, že u rodiny by to "neprošlo"..

Protože všichni furt otravovali "tak cooo? Jak se bude jmenovat?" :) Tak jsme jim to řekli a to byla chyba. A odpovídat na dotazy "no a vám by se nelíbila třeba Hanička? To je takový jemný..." :rolleyes: to fakt už nechci. Starší generace nadhazuje klasiku a -slavy a -míry, vrstevníci "otřepaná" frekventovaná jména z první současné desítky, mladší generace nadhazuje zase jména jak vyšitá z po.rnoprůmyslu ;) 

V příštím těhotenství nebudeme prostě vědět až do konce a basta..

Jo a se sourozenci a švagrovci jsme to rozebírali, abychom si nelezli do zelí. Takto třeba vím, že na Mikuláška si brousí zuby ségra a bylo by ode mě neohleduplné jí to jméno vyfouknout, jen proto, že jsem první..

leontyna — 8. 2. 2009 21:39

Kotrmeli,ja vim,ze je to jine jmeno....napr.Alexej Pysko -herec.....Ja jsem si jen tak uvedomila,ze se mi libi Sasa.....;)Alexandr/a......Ani me nenapadlo,myslet si,ze Alexej je zkracenina..Neboj....:hjarta: :hjarta:

Kotrmelína — 8. 2. 2009 23:15

Leonty :pussa:

Silvi.100 — 12. 2. 2009 19:57

Holky opadlo to, žádná nová uchvatná jména? :lol:

Danuskaxy — 12. 2. 2009 20:16

Jo Silvi já sem si zrovna včera zapisovala do diáře jednu věc a ten den tam měla sem koukla jméno Eleonora...tak sem na to chvilku koukala a jako taky se mi to docela líbilo :vissla: Ela :vissla:

Markeeet — 13. 2. 2009 9:16

Danuško, Ela je hezký - ale to celý dlouhý Eleonora... mi zavání středověkem :vissla: A taky u nás už jsou dvě Elišky a volaj na ně Eli - takže by to bylo do třetice.
Mně se moc líbí Antonie (taky kapku středověk :dumbom:) ale vím, že by to byla Tonička, což bych neskousla... Takže zase vede Nela :lol:

Danuskaxy — 13. 2. 2009 9:32

Jo Markét to by mi ale nevadilo že to zavání středověkem :D ten já klidně můžu :lol:. Ale stejně sem to včera říkala Filipovi a ten na to prostě jen jednoduché "NE" :lol: Stejně kdyby to byla holka tak to nejspíš pořád bude ta Esterka :vissla: :)
Jinak Antonie se mi taky moc líbí, jednou sem nad tím uvažovala, ale taky mi pak došlo že by to byla Tonička a to jako ne e :/
Nela se mi taky hrozně moc líbí, taky v jednu chvíli byla favorit, ale zdá se mi že Nelynek je teď všude už pomalu tolik co Natálek :/

Markeeet — 13. 2. 2009 9:36

Dani, my jsme tady takový zapadákov - tady pořád frčej Aničky, Elišky, Marušky a pak Natálky, Terezky - ale Nelu neznám ani jednu :supr: ... zatím :vissla: Jinak pro kluka máme Matyáše (já vím, že teď taky hodně populární - hlavně tady na B.), ale u nás opět ticho po pěšině :vissla: Samý Kubík, Ondra, Lukáš.

Silvi.100 — 13. 2. 2009 18:08

Ela se mi moc líbí-to delší nevím :/ nezní to špatně, ale u manži by to neprošlo...spíš Ella-to je jak ta naše Nela :D
Markét ani u nás žádná  zatím není a jsem moc ráda....my, pokud k tomu dojde a byla by to holčička..tak se budeme rozhodovat mezi Barčou a Nelou (kdyby se stal zázrak a měli jsme dvě holčičky tak Maya a Nela) v tom máme jasno :jojo: Jsem ráda, že o jménech doma mluvíme, protože mi to hned vhání optimismus do žil a nemyslím tak na to, že to nemusí vyjít :/

A i u kluka už asi víme: Tadeáš nebo Štěpán.....no prostě by to chtělo ty dvojčata :lol:

Jéé já už chci, aby to byla realita a né jenom snění :grater:

Danuskaxy — 13. 2. 2009 18:18

Silvi tak Štěpánek je taky moc hezký!!! Já si vždycky vzpomenu na Štěpána Šafránka z Básníků :D.
Ale Tedyho bych asi nedala, protože se mi vždycky vybaví ten slizák z Prison breaku :lol: :dumbom:
Já s klukem prostě nevím...:/ já bych radši tu holčičku :lol: Ale slíbený máme dva kluky :/

Jo a Maya je tedy hodně zajímavý, takový exotický :vissla:

Silvi.100 — 13. 2. 2009 18:24

Tak ještěže jsem Prison break ještě neviděla :lol: Jo Maya mě docela uchvátila :jojo: a je mi jedno, co na to říkají příbuzní či známí :P :D

Danuskaxy — 13. 2. 2009 18:27

Jo to máš štěstí jinak by si Tedyho taky nechtěla :lol: :lol: :lol:
Jo nevím proč mě to Maya nějak připomíná kávu...:vissla: Ale je to fakt zajímavý! A pokud se to líbí vám dvěma tak na rodinu se vyprdni! Je to vaše volba oni už si svoji vybrali! Mě rodina kecá do všeho a mám už toho akorát dost :mad: :lol:
Já tu teď šrotím mozek a pro toho kluka fakt nevím, sice máme 4 favority, ale žádnej se mi nelíbí nijak extra moc :/

Silvi.100 — 13. 2. 2009 18:29

Daní a jaké favority? Povídej :D

johanka12 — 14. 2. 2009 11:19

Včera se kamarádce narodil Eliáš :vissla:,v rodině již mají Tobiáše a Timeu.

Danuskaxy — 14. 2. 2009 11:49

Silvi já myslím, že sem to tu už někde psala, ale u kluků jsou favoriti Filípek (moc se mi to líbí, ne jen protože já tu mám Filípka :lol:, ale zase vím, že děti co se jmenují po rodičích to pak mají docela těžké, viz já :/) a další je Vašík, Sebastián a Maxmilián - Max....ale žádné se mi po pravdě nelíbí nijak extra moc...chtělo by to něco co by mě uchvátilo jako tebe Maya :D...navíc když prej budu mít ty kluky :lol:

Silvi.100 — 14. 2. 2009 12:36

Daní Filípek je můj malý synoveček :supr: říkám mu Fildo nebo Fílo a je to hezké jméno :jojo: A Maxmilián, tedy spíše Maxim se mi také moc líbí, ale manža se moc netvářil :/

Píšu německé favority: :D : Lukas, Jonas, Max, Tim, Felix, Julian, David, Ben, Florian - to je jak máslo :lol:

Americké oblíbené: Jacob, Michael, Ethan (bože jak plyn :dumbom:), Joshua (hezké, ale v čechách bych řekla nemožné), Daniel, Christopher..Christian..Adrian....Sebastian....no nevím nevím :lol:

Oblíbená maďarská jména: Adrien, Ágnes, Amálie, Beáta, Bianka, Doritka, Ester, Ema, Edita, Franci, Janika, Julianna, Rebeka, Valéria.....:)

marvinka1 — 15. 2. 2009 23:29

Moje oblíbená jména pro kluka jsou: Daniel :hjarta: , Dominik, Karel, Lukáš, Tomáš, David
Jména, která se mi líbí, ale nelze uplatnit z určitých důvodů (partner není Čech): Jiří, Jindřich, Jaroslav, Ondřej

Moje oblíbená jména, která se mi líbí, ale jsou méně obvyklá až exotická, z důvodu neanglicého příjmení nepoužitelná :( :
Nathan, Johnathan, Sean, Samuel, Sebastian, Florian (jako mouka či máslo, ale líbí se mi), dále Patrik, Nicolas

Nyní pro holku moje top ten: :dudlik: Karolína, Natálie, Viktorie, Vanesa, Kristína, Dorota, Nela, Kateřina, Sára
Dále mám slabost pro Jiřinu, ale nelze uplatnit.

marvinka1 — 15. 2. 2009 23:34

Ještě se mi líbí Nikola, ale protože mám kolem sebe minimálně 3 malé Nikolky, tak to jméno padá, také mi tím zevšednělo.

sylviik — 18. 2. 2009 10:17

Tak jsem si taky přečetla vaše jména a některý jsou :supr:, mě se z holčičích líbí Nela, nebo Sofie a kluka jsem chtěla Tadeáše, ale neprošel cenzurou :rolleyes:

sudina — 19. 2. 2009 21:15

no já mám zážitky se jména z keramiky kam chodím-před náma maj kroužek děti a učitelka se jmenuje Mabel :co: a s náma chodí holčina Erna......

bbarbora — 19. 2. 2009 21:53

My máme Rebeku. Líbila se nám ještě Alexandra a Sára, resp. Sarah. Jen mě mrzí, že není v kalendáři :-(

Citronka — 20. 2. 2009 9:37

Krásné téma :supr:. Nelíbí se mi jména, která nejsou ani v kalendáři, aby s tím dítě mělo problém třeba ve škole, protože neví kdy má svátek.
Pro kluka vede Ondřej a Adam, a pro holčičku Karolína nebo Klára.

tomiczech — 23. 2. 2009 16:00

tak my jsme dali taky jméno, které není v českém kalendáři a nevidím v tom problém. Tedy pokud se samozřejmě nejedná o jména typu " Rambo ".... Myslím si, že v dnešní době dítě ocení spíše originalitu- to už není jako za nás, kdy bylo ve třídě pět Janinek .. Mimoto nevím jak je to jinde, ale poud jdu na nejbližší dětské hřiště je zde poměr českých a cizích ( převážně anglicky, německy, italsky )  mluvících dětí tak 1: 5, takže v cizím jméně nevidím problém svátek nesvátek.

Dita.L — 23. 2. 2009 16:25

pro holcicku Oriane :hjarta:  to me fakt dostalo. Jestli ja se ji na ctvrty pokus jeste dockam :lol: :lol:

bbarbora — 23. 2. 2009 18:23

tak my s es manželem s nikým neradili a která jména máme nachystaná jsme rodičům řekli až na poslední chvíli a to jsme od každého měli dvě. Myslím, že to je nejlepší. Z vlastní zkušenosti vím, o čem mluvím : já jsem měla být Eleonora, ale na mámu se prý všichni doma sesypali ( teda babička  s dědou ) takže z Nory nic nebylo...- no, mně by takový jméno nevadilo, jak bylo napsáno výše, alespoň bych byla originál :-))

Tutule — 26. 2. 2009 23:31

Hezký večír, můžu taky přidat svoje jména?
Kristinku si vymyslel tatínek hned někdy na začátku těhu, akorát jsme se dohodli, že se bude psát s krátkými měkými i. Jinak se mi moc líbily: Terezka, Leontýnka, Valentinka, Ema (Emma), Kačenka
U kluků to bylo šílené, já si vůbec nemohla vybrat a manžel rozhodl pro Kristiána....nakonec jsem svolila, že se do papíru napíše, ale doufala jsem, že se opravdu narodí holčička :gloria: - já měla spoustu jmen - Samuel, Viktor, Aleš a dál si nevzpomenu...:gloria:. Nejvíc se mi ale líbí Daniel, ale to je můj brácha a synovec.

akar — 1. 3. 2009 23:57

tohle je moc hezke tema
mame doma Amelii  a kdyby se povedla druha, tak bych chtela Sofii (i kdyz muj se na to moc netvari, ale kdyz to budu dostatecne dlouho opakovat, tak si zvykene :D ) , u kluka je to horsi, meli jsme napsaneho Alexe (ale nekolikrat potvrdili holcicku, tak jsem to ani moc neresila) - mame cizi prijmeni, navic mam problem s vyslovovanim R a Ř, tak se vyber trochu zuzuje :( (ale vzdycky se mi libil Stepan, ale k nasemu prijmeni nejde, vlastne zadne ceske jmeno moc nejde :( ). Muj by chtel druheho kluka (me je to jedno, co by to bylo, hlavne, aby se zadarilo, ale u holcicky bych nemusela premyslet nad jmenem :) ) - tak mozna bych volila z teto oblasti - (uz zminovany) Alex, Samuel, Nicolas :/

Dannylla — 4. 3. 2009 12:13

My máme doma Elišku, kterou nakonec vybral manžel a všem se moc líbí. Když byla malá miminko, moc jsem Elišku neslyšela, ale teď mi přijde, že je přeeliškováno. Já měla vybrána i jména jako Terezka, Anetka.
Na kluka měl být Samuel, to jaksi nemohl zbytek rodiny přežít........co je nám po nich :-), nám se líbilo.

Na druhé by se mi líbila Adélka a manželovi Anička. Kluk Tomáš, Filip, Jakub a manžel chce Milana.
Ale nejsem ještě ani těhu, tak kdo ví co nakonec vybereme.

Dannylla — 4. 3. 2009 12:19

Peťka napsal(a):

misha88 napsal(a):
A radíte se při výběru jména jako i s rodinou? Já bych to viděla tak, že mluvit do toho má akorát ta těhu, pak partner a případně starší děti. Babičky bych už do toho asi nezatahovala ne?

To mě napadlo s tím, jak někdo píšete, že u rodiny by to "neprošlo"..

Priste uz bych taky zatloukala, ted jsme rekli, ze chceme Robina a porad mi to babicky zprotivuji :dumbom:

nám jméno Samuel protivil dědeček, prý jak mu budeme říkat - Samečku.............to může napadnout opravdu jen "starou" generaci, nenech si od nikoho nic vymlouvat, když se líbí tobě a manželovi, tak do toho jděte

Definitiv — 4. 5. 2009 18:27

Tak já to tu zase torhcu provětrám, už kvůli těm novejm těhulkám, aby si měly kde motat hlavy :lol: náš aktuální výběr je : Šimon, Matouš, Jáchym a Filip, pro holčičky Stela (Stella?) a Maya. Teď mě ještě napadla Darja...
Ale ještě musím probrat svátky a chci zkusit naťuknout doma variantu dvou jmen :vissla: tak vidíme, budu se hlásit jak to pokračuje :lol:

Silvi.100 — 4. 5. 2009 18:30

Jéééé, že by to tu zase ožilo :D Ahoj Def...ty mi chceš vyfouknou Mayu? Tak doufám, že tam máš malého kytaristu, né kytaristku :lol: :pussa:

rose lavender — 4. 5. 2009 18:39

U nás je to takhle:
- malej musí být dle přání manži po tatínkovi - Davídek
- malou bych chtěla Natálku - já jsem Lucie  -  Natálie (stejný konec, líbí :jojo: )

Definitiv — 4. 5. 2009 18:47

Silvi - já na ní přišla teď v Londýně ;) kámoš má dcerky Mayu a na tu druhou si teď nemůžu vzpomenout :lol: :lol: a chtěla bych jí....ale zatím času, však uvidíme ;) Taky mě dost láká to druhý jméno, jak o tom psala Ronja, aby se Piškot pak moh rozhodnout jaký bude používat ;)

Silvi.100 — 4. 5. 2009 18:52

Defí i já na ní přišla v Anglii :lol: ale proto, že jsem se tam dívala s holkama, o které jsem se tam starala na Deník princezny a od té doby to jméno miluju, ale u nás je 1. Nela ;) A ty máš meganáskok :D

Definitiv — 4. 5. 2009 18:54

ááá už jsem si vzpoměla :lol: ta druhá je Sienna ;) taky pěkný, ale do čechmoc netradiční.... a Deník princezny jsem neviděla :P a c říkáš na tu Darju? nebo Mirjam mě ještě napadla...

Silvi.100 — 4. 5. 2009 19:15

Mirjam :supr: Darja zajímavé-ještě jsem se s tím nesetkala-proto vlastně pěkné ;) A Sienna je mooc hezký....netrápím se tím, jestli je to tu tradiční či néé....ber to podle sebe, co se ti líbí ;)

Definitiv — 4. 5. 2009 19:18

No ta Sienna by k nám teda už bohužel nešla :/ škoda, pěkný to je.... ale což, z toho se nepřeskočim :P

Silvi.100 — 4. 5. 2009 19:23

Defí já ti tak záááávidím :D Jsem zvědavá, co nakonec budete mít :)

Lenka77 — 4. 5. 2009 19:29

Definitiv napsal(a):

Tak já to tu zase torhcu provětrám, už kvůli těm novejm těhulkám, aby si měly kde motat hlavy :lol: náš aktuální výběr je : Šimon, Matouš, Jáchym a Filip, pro holčičky Stela (Stella?) a Maya. Teď mě ještě napadla Darja...
Ale ještě musím probrat svátky a chci zkusit naťuknout doma variantu dvou jmen :vissla: tak vidíme, budu se hlásit jak to pokračuje :lol:

ty jo.. pod Stelou vidim pivo :lol: :lol: ale nevim, zda se nepise se dvema :storstark:

verynka — 4. 5. 2009 19:33

Lenka77 napsal(a):

Definitiv napsal(a):

Tak já to tu zase torhcu provětrám, už kvůli těm novejm těhulkám, aby si měly kde motat hlavy :lol: náš aktuální výběr je : Šimon, Matouš, Jáchym a Filip, pro holčičky Stela (Stella?) a Maya. Teď mě ještě napadla Darja...
Ale ještě musím probrat svátky a chci zkusit naťuknout doma variantu dvou jmen :vissla: tak vidíme, budu se hlásit jak to pokračuje :lol:

ty jo.. pod Stelou vidim pivo :lol: :lol: ale nevim, zda se nepise se dvema :storstark:

Já tuk.

aprill — 4. 5. 2009 19:33

Lenka77 napsal(a):

Definitiv napsal(a):

Tak já to tu zase torhcu provětrám, už kvůli těm novejm těhulkám, aby si měly kde motat hlavy :lol: náš aktuální výběr je : Šimon, Matouš, Jáchym a Filip, pro holčičky Stela (Stella?) a Maya. Teď mě ještě napadla Darja...
Ale ještě musím probrat svátky a chci zkusit naťuknout doma variantu dvou jmen :vissla: tak vidíme, budu se hlásit jak to pokračuje :lol:

ty jo.. pod Stelou vidim pivo :lol: :lol: ale nevim, zda se nepise se dvema :storstark:

Mě toto jméno evokuje rostlinný tuk :P

Zuzanka007 — 4. 5. 2009 19:38

Tak ja Stelu taky zrovna nemusim :)
U nas aktualne Simonek ,Richard a jestli se zitra ukaze holcicka ,tak si to tu prostu od zacatku do konce ,protoze to fakt netusim :D

Definitiv — 4. 5. 2009 19:42

Silvíku :pussa: ještě chviličku a budeš mít tyhle starosti taky ;)

Leni - jo, to nám taky všichni říkaj, ať dáme Stellu a pak kluka pojmenujem Artois :lol: nebo jak se to píše :lol:
a tuk mě ani nenapadl...takže to mi neva ;)

Zuz - no u nás se ty holky konečně nějak rozjely, ze začátku to vypadalo, že se bude jmenovat prostě Holčička :lol:

Lenka77 — 4. 5. 2009 19:43

no ja si jedu furt to svoje, Vojtech, Adam, Adéla, Kateřina, proste klasika, žadný divočiny, toužím po Vincentovi :lol: , to mam zatrhlé, M chce Alici, tu nechci já :lol: .. no ... až to bude u nas aktuální , tak se třeba budou přidělovat čísla :lol: :lol: :lol: :lol:

Silvi.100 — 4. 5. 2009 19:58

Tak já původně měla Maxmilliána, Oskara nebo Olivera a ani jeden by teda neprošel :D škoda :(

Ale Nela a Maya prošly :hjarta: Kluk Tadeáš :) Tak doufám, že za rok touhle doubou už nám "něco z toho" tady doma bude řvát :D

Zuzanka007 — 4. 5. 2009 20:14

Tak Katerina se mi libi a moc ,pak jeste Marketka :D no ,ono by se neco naslo :)

Holky Maya je krasna ,ale me k tomu proste nesedi ta ceska prijmeni :dumbom:

Silvi.100 — 4. 5. 2009 20:16

Zuzí to máš pravdu, ale mě to zní tááák krásně  :D Markétka je moje švagrová a to ne e :D

Ronja — 4. 5. 2009 20:35

Def Miriam zvažujeme my :) Líbí se mi Miriam Emma :)

Danuskaxy — 5. 5. 2009 12:13

Ronji tak Miriam Emma je mooooc krásný :supr: :rodna:.
Jinak u nás by asi u kluka stále vedl Filípek (ne jen proto že přítel je Filip, ale prostě se mi to vždycky moc líbilo) a kdyby se od toho nakonec ustoupilo, protože sama vím jak je těžké se jmenovat úplně stejně jako rodič, tak by vedl asi Vašík, je to po dědečkovi a i se mi to moc líbí :D.
A u holčičky asi Esterka :rodna:.

slunicko — 5. 5. 2009 12:42

Holky, já chtěla vždycky Rozárku, pak Esterku a nakonec Jolanku...ani jedno nemám schváleno...nakonec sme se na porodním sále domluvili na Petru (je to takový normální a dá se to hodně skloňovat)...takže ta nás teď asi zase nemine....kluka sem chtěla Kryštofa, ale taky neprošel, nakonec mě napadl Lukáš a nad druhým budeme teprve přemýšlet, ale líbí se mi Ondřej, Samuel, Matyáš...sem zvědavá, co mi schválí :lol:

johanka12 — 6. 5. 2009 14:05

Sluníčko, já taky chtěla Kryštofa :vissla:, ale manžel nepovolil. Tak snad jednou bude Prokop .:)

Danuskaxy — 6. 5. 2009 14:59

Johanko Prokop? :co: No nevím, já jednoho znám, je to ještě malej kluk a volají na něj Kopí a jemu samotnýmu se to jméno dost nelíbí. Jako Prokop ještě jo...ale ta zkratka :/...

johanka12 — 6. 5. 2009 17:05

Danu, Kopí je děsný. Mně se teda Prokop zrovna taky moc nezdá, ale zatím jsou to jen sny.:)

imomb — 7. 5. 2009 19:30

Silvi.100 napsal(a):

Defí i já na Mayu přišla v Anglii :lol: ale proto, že jsem se tam dívala s holkama, o které jsem se tam starala na Deník princezny a od té doby to jméno miluju,  :D

Silvi mě se Maya taky moc líbí ale v Deníku prioncezny to byla Mia ;D))) ta je taky pěkná.

Jinak mám DŮLEŽITÝ DOTAZ !!!   :kapitulation:

Holky všechny ste tu psali různá jména i cizí, nebo se dvěma L (Lilly, Nella) ale nikdo jste k tomu nepřipsal, jestli náhodou nemáte dvojí občanství, protože já nevím, jestli by to prošlo taky u úřadů ?

Nám se pro holčičku líbí třeba mimo Maya (náhradní máme Mája ;)) taky Molly pro kluka Miky (náhradní = Mikuláš ;)) ale nevím, jestli máme vůbec šanci ? Jak to funguje, mám se jít nejdřív zeptat na matriku, třeba to projde, nebo mám shánět adresu té paní, která to (snad jako jediná v ČR) schvaluje ? :co: :dumbom:

Díky za Vaše rady, nebo nejlíp osobní zkušenosti ;D))) :supr:

My ještě nikomu ty jména neřekli, hlavně proto, že ty co jsme měli v plánu dřív nám vyfoukli příbuzný nebo známí a my chtěli něco originálního, přesně jak tu někdo psal, aby nebylo ve třídě 5 Lucinek, 3 Lukášci, 2 Aničky a mezi nima ta naše ;)) :usch:

A taky se snad už brzo dozvíme co to bude a já už bych chtěla vědět, jak miminku :dudlik: říkat...

johanka12 — 7. 5. 2009 19:34

Imomb, pokud už u nás někdo takové jméno má nebo měl, tak není problém. Mrkni na krestni-jmena.cz/seznam/ Jinak by se musela žádat matrika o zápis.:)

Silvi.100 — 7. 5. 2009 19:41

Immomb no jooooo máš pravdu :lol: a jám mám vsugerovanou Mayu :lol: ale i Mia je krásná nééé :lol:

Danuskaxy — 7. 5. 2009 19:45

Jj Silvi v Princezniných deníkách to byla Amélie :lol:

Silvi.100 — 8. 5. 2009 9:43

Danuskaxy napsal(a):

Jj Silvi v Princezniných deníkách to byla Amélie :lol:

Amélie a říkali jí Mia, jsem se na to musela znova podívat :lol: Maya ale také byla v jednom romantickém filmu, jen teď nevím, který to byl :rolleyes: určitě si vzpomenu :D

Anisha — 8. 5. 2009 11:27

Ahooj všem,
ani já nejsem ve stavu požehnaném, ale snaživém. I tak si už od puberty sním o jménu pro mimčo. U kluka jsem mívala jasno: Jakub, Ondřej, Vojtěch (teď moc nevím), u holek jsem nevěděla a teď se mi líbí: Johanka, Magdaléna, Barbora, Ema. Takže takhle. Zatím tím přítele nezatěžuju - jednak chlapy na snění moc nejsou a taky abych zbytečně rychle nepřišla o iluze;-)

lenkaB — 8. 5. 2009 12:13

Ronji, já nechci být rýpavá, ale já jsem na základce hrozně nesnášela psaní písmene M,m (no a dodnes ty obloučky nikdy nenapíšu správně :lol: )... no a být Miriam Emma, tak své rodiče asi opravdu "miluju" :lol: ale jinak obě jména samostatně se mi líbí :) jen u Miriam nevím, jak bych jí říkala zdrobněle, protože Mirka mi vyvolává představu Miroslavy a to fakt není jméno mých snů.... :dumbom: ale jinak už mlčím a jsem hodná :lol:

holky a proč se vám všem líbí tolik zahraniční jména? já osobně mám ráda neobvyklá jména, ale některá, která tu padla mi přijdou už fakt moc utažená za vlasy a vysloveně jen jako hledání senzace a touha šokovat okolí :rodna: chápu to tam, kde se hodně jezdí do zahraničí, jeden z rodičů je cizinec, rodiče mají v plánu se přestěhovat do ciziny apod., ale u typicky české rodiny se mi extravagantní jména moc nelíbí... ale berte to jen jako můj názor, my jsme s Dorotkou taky půlku lidí šokovali příjemně a půlce málem vypadly oči z důlků... :)

no a samozřejmě už v duchu občas pomyslím na jméno pro sestřičku nebo brášku a zatím u mě vede Anežka a z klučičích Vítězslav (líp se nám hodí k příjmení než Vít), Vojtěch (bohužel je jich v okolí moc) a Matouš....

janabas — 8. 5. 2009 12:30

Leni u nás je to dané tím, že mám půlku rodiny v zahraničí a máme i německé příjmení
ale  spíš chci něco mezi- nic moc exotického- takže Tobiáš /  v cizině si odmaže háčky a čárky) a Julie - taky  mi přijde takové multikulti  ;)

lenkaB — 8. 5. 2009 12:49

Jani, tak zrovna Tobiáš(Tobias) a Julie mi nevadí... ale třeba kamarádka (s typicky českým příjmením obsahujícím Ř, bez rodiných vazeb na zahraničí apod.) měli jména: Amanda, Melanie...... to mi přijde už trochu moc... ale je to věc každého, to beru, jen je mi potom líto ve škole některých dětí, které takto hodně vybočují a ostatní se jim smějí.. není to vždycky jen kvůli jméno, silné osobnosti si to obhájí a nikoho ani nenapadne se zabývat tím, že kápo třídy/skupiny se jmenuje Hyacint apod., ale ne vždy jsou nositelé netradičních jmen i silné osobnosti a já jsem třeba zažila ve škole holčičku se jménem Valerie (přitom zrovna toto jméno není až tak neznámé), byla docela často terčem posměchu spolužáků, kteří její jméno použili jako takovou třešničku na dortu při schválnostech...
ale taky uznávám, že terčem posměchu se může velice jednoduše stát i nositel naprosto obyčejného a častého jména... kdo chce psa bít, vždy si hůl najde...

ale jak píšu, je to opravu jen a jen můj názor a naštěstí máme každý jiný vkus (nejen co se jmen týká) a díky tomu je pořád pestrost :)

Anisha — 8. 5. 2009 13:13

Zdravíím, co se týče těch dvounárodnostních rodičů, tak já mám známé - ona Češka, on Francouz a hledali pro své dva prcky jména, která budou použitelná v obou jazycích. No a mají Martina a Emičku, což dopadlo skvěle. Na druhou stranu jsem byla nedávno na akci, kde se sešli děcka: Žofie, Albert a Kvido (a to mají ještě kluci druhý křestní jméno, který jsem si radši ani nezapamatovala!).Někdy je toho zkrátka trošku moc.

Definitiv — 8. 5. 2009 15:47

Leni - já se k cizině teď přikláním z důvodu toho, že Dorotek, Rozálek, Emiček, Eliček a Berenik je všude haba kuk :co: Všechny se mi moc líbí, ale dát už je prostě nemůžu ;) tak hledám aternativu a z českých už pro mě nic moc .... nějak nemůžu nic najít. Jasně, Justýnka a Johanka, ty jsou moje, ale chlap by mě přetrhl :lol:

lenkaB — 8. 5. 2009 16:04

:lol: Def, Ti chlapi jsou hrozní... jak to tak sleduju, tak snad všude zatrhne něco hezkého chlap :lol: konzervy jedny :lol:

Jinak já teda žádnou malou Dorotu v okolí neznám (teda asi tři, ale jedné je 13, druhé 10 a třetí 8, takže rozhodně se nebojím, že by se sešly ve třídě 2 :P )... ale měli jsme třeba hrozně dlouho vybranou Anežku... no a s těma se teda v okolí fakt roztrhl pytel... tak doufám, že se to zklidní, než se nám narodí další holka :lol: no a třeba jsem měla snad od základky vysněné jméno Matyáš... tenkrát se nikomu nelíbílo a žádného jsem neznala... teď je jich jak blech :/
a mimochodem, já teda nedočítala všechno, ale jaképak máte jména vy?

Definitiv — 8. 5. 2009 16:08

Leni, ono se to vždycky vtak semele že to "tvoje" jméno se v okolí prostě objeví :lol: u nás už to s Dorčama začíná a to jsem na ní jen pomyslela :lol:
Pro kluky máme Jáchym, Šimon, Matouš a Filipa pomlau vyřazujem :P
Pro holky Maya a Stela.... toť zatím vše ;)

lenkaB — 8. 5. 2009 16:17

:P Def, náhodou Stela se mi líbí moc (o té jsem taky chvilku uvažovala, ale jen jsem to řekla nahlas, bylo po jménu - chlap se na to netvářil... )... a klučičí máte hezké :) ještě že nebydlíš poblíž, protože to by mě naštvalo, kdyby se tu teď vyrojilo mračno Dorin.... to už bych fakt nevěděla, co vymýšlet :lol:

Jinak pro kluka jsme měli vybrané jméno Teodor... ale to padá, protože je to skoro to samé jak Dorota (a to se mi líbí ještě Teodora jako ženské jméno :lol: ) to by mě z porodnice vezli asi rovnou v kazajce :lol:

lenule12 — 8. 5. 2009 16:42

Ahoj holky, tak to mi momentálně máme pro kluky Vojtěch a Matěj, ale ty holčičí mi M. nechce vůbec schválit, tak zatím vede Kateřina :)

janabas — 8. 5. 2009 17:04

Leni mě se Dorotka taky líbila, ale chlapovi nee, ani Stela
tak jsem ráda, že jsme se shodli ná té Julii ( ještě jsme se shodli na Sofii, ale těch je  všude plno)aasi u toho zůstanem, kdyby náhodou byla druhá holčička
a druhého kluka jsme uvažovali o Vincentovi

Čekanka — 8. 5. 2009 17:35

jé tak Stely mám v okolí zrovna dvě a třeba Lenku žádnou :godlike: myslím že se dají najít i originální česká jména , třeba náš Aleš je na škole jediný ;) zato Adamů je až příliš, na holku se mi líbí Anetka, ale těch už taky přibývá...

Ronja — 8. 5. 2009 20:33

lenkaB napsal(a):

Ronji, já nechci být rýpavá, ale já jsem na základce hrozně nesnášela psaní písmene M,m (no a dodnes ty obloučky nikdy nenapíšu správně :lol: )... no a být Miriam Emma, tak své rodiče asi opravdu "miluju" :lol: ale jinak obě jména samostatně se mi líbí :) jen u Miriam nevím, jak bych jí říkala zdrobněle, protože Mirka mi vyvolává představu Miroslavy a to fakt není jméno mých snů.... :dumbom: ale jinak už mlčím a jsem hodná :lol:

Leni mas pravdu ze tech M je tak nejak moc, mozna vybereme jedno nebo druhe a k tomu treba neco jineho (nebo taky nic). Zname jednu Miriam, ktere se rika zdrobnele Mia a me se to libi moc oboje - coz je nezvyk - vetsinou se mi libi bud jedno nebo druhe. Jinak pro kluka u nas vedet Vit - Vitek.

lenkaB — 8. 5. 2009 21:05

:supr: Ronji, tak Mia jako zdrobnělina je parádní... to se mi líbilo, když jsem to četla jako zdrobnělinu Amélie :supr:
Pavlovi se teda ještě moc líbila Mariana, ale když jsme přemýšleli, jak bychom jí říkali, tak nás nenapadlo nic krom Marjánky, Marušky, Máji apod...

janabas — 8. 5. 2009 21:13

Mia  se mi líbí taky, ale stou zdrobnělinou je problém   Miuška ?
Marianase mi taky líbí, ale  všichni by jí říkali Maruško a to se mi už moc nelíbí

Čekanka — 9. 5. 2009 14:24

Ronjo můj brácha se jmenuje Vít, je to moc hezké jméno, takže výběr ti moc schvaluju, jo a od malička mu říkám Víťane ;) a můj druhý brácha mu říká Alojs :lol::lol::lol:

tina — 12. 5. 2009 0:12

Marianu jsme měli taky - líbilo se nám na tom i to, že by jí šlo zdrobněle říkat jmény jak od Marie, tak od Anny - ale stejně byla pracovně Marjánka a nakonec se z ní vyklubal Matyášek :)

BLUE — 12. 5. 2009 7:49

Tak já si osobně myslím, že pokud nějaké zvláštní nebo exotické jméno, pak by ale mělo být k odpovídajícímu příjmení. Dávat dítěti jméno např. Bruno Fidelio, když se příjmením jmenuje Novák, je fakt praštěný :dumbom:

Já měla klasika od patnácti let  jména pro dětičky  vymyšlený noo a nakonec nevyšlo ani jedno.... manžel bouchnoul do stolu a rozhodnul, takže máme doma karolínku  a já jsem nakonec ráda, chtěla jsem Terezku ale těch bylo v tý chvíli asi milion, pak taky Emu, jenže pak si známá pořídila takový uňafanýho pudla a říká mu Emička (no to se mi tak zprotivilo...)  no a Alžbětku mi manža odmítnul...
Joo a kdyby naše druhý dítě bylo kluk tak vůbec netuším, protože vybrat chlapecký jméno k příjmení Karel  bude asi náročný :D:D:D

misha88 — 12. 5. 2009 8:35

No ale v tom případě se tvá holčička jmenuje Karolína Karlová ..je to zajímavý:)!!

Pecanka — 12. 5. 2009 9:08

Ahoj,žádné dítko zatím nemám a dlouho asi ještě mít nebudu,ale pár favoritů mám už teď..
KLUK:Alex,Oliver,Samuel
HOLKA:Ines,Isabella,Emma,Sofie,Laura

BLUE — 12. 5. 2009 9:28

misha - joo to jmenuje, nicméně manžel si nedal říct, že to musí být jedině Karolínka... no a já po prvním utz byla přesvědčená že to bude kluk takže jsme se dohodli že pro kluka vyberu já a pro holku on...noo a na druhém utz už pindík nebyl a tak máme Káju :D

Marti84 — 12. 5. 2009 13:28

Ahoj holky ja taky pridam :gloria: , s milackem jsme se bavili o jmenach a schodli se na Klare, Terezce jo a mame takovej ulet strasne s enam libi obema Anastazie, ale to nechceme davat aby si nekdo nemyslel ze se chceme ditku pomstit :D, jinak z kluku vede Martin, Tomáš a Ondra :)

Definitiv — 12. 5. 2009 22:40

Tak já hlásím že Darja a Mirjam byly obě zavrženy :P přesně dle předpokladů, pán a vládce rozhodl :lol: :lol:

lenkaB — 12. 5. 2009 23:19

:lol: Def, takže zase nic nemáte? :lol:

Marti, já bych se Anastázie vůbec nebála :supr: moc krásné jméno :)

Definitiv — 12. 5. 2009 23:22

Leni, jj zůstala ta Stela a Maya ;) naštěstí, díkybohu za ně, jinak bych ho už musela přeazit :P

tina — 12. 5. 2009 23:31

Marti, s Jiříkem chodila jedna Anastázie do školky - říkali jí Anička nebo Anastázka - nebylo to špatný :)

dinosaurus — 13. 5. 2009 8:28

Anastázie, jé, to je fakt pěkné jméno, já bych jí říkala Stázko, Stázičko, chjo.

Marti84 — 13. 5. 2009 11:13

jeee holky tak to ste me povzbudili :D, asi to jmeno zacnem vic preferovat :D kdyz bude prilezitost :(, zaitm teda neni ale snad se dockame :)

Ronja — 13. 5. 2009 11:48

Holky kdybych měla dát anglické jméno, tak už mám vybráno! Je to s nima nějaký jednodušší :D Kluk by byl Joshua nebo Adrian (mě se nelíbí české Adrian, ale anglická výslovnost Ei-dri-en), holčička by asi byla Gracey a bylo by.

Bohužel nejsme tak prdlá, abych to dávala k českému příjmení, i když holčička by se pak mohla výhodně provdat na západ! :reta:

mala.popelka — 13. 5. 2009 12:45

mě se Stázinka taky líbí :supr:
ale už jsem drahouše ukecala, že jednou, až ta doba nastane, mi povolí Bereniku (do té jsem se zvencla tady na bbn) :) pokud si to teda v hodině Há nerozmyslím :lol:

Ouška74 — 13. 5. 2009 12:49

Ahoj já mám dvě holky, a jmenují se Antonie a Amálie.  :)

Fidorka — 13. 5. 2009 14:58

Ronja napsal(a):

Bohužel nejsme tak prdlá, abych to dávala k českému příjmení, i když holčička by se pak mohla výhodně provdat na západ! :reta:

tenhle nešvar (cizí jméno + české příjmení) je bohužel čím dál častější, že to asi bude za chvíli úplně normální... :rolleyes:

i když já bych asi dala Samuela i k českému příjmení :P

topazio — 13. 5. 2009 15:17

Ouška74 napsal(a):

Ahoj já mám dvě holky, a jmenují se Antonie a Amálie.  :)

Tohle jsou moc hezká dívčí jména, dříve se hodně dávala.

topazio — 13. 5. 2009 15:19

Ještě k těm cizím jménům moc se mi líbí Sergio, ale hezky zní španělsky vyslovované. Nebo ještě Santiago.

Danuskaxy — 13. 5. 2009 15:23

Topazio Sergio ve špájině je móc pěkný :hjarta: :rodna:. Ale tedy sem do čech a k tipyckýmu českýmu příjmení jako by jsme měli třeba my tedy úplně nemyslitelné :/. Ale tam moc nyny :gloria:.

topazio — 13. 5. 2009 15:42

Holky zde je odkaz kde je spousty jmen, jak našich, tak cizích, a je zde i žebříček jmen: http://krestni-jmena.cz/ , tak jestli chcete, tak se podívejte :) .

topazio — 13. 5. 2009 15:44

Danuskaxy napsal(a):

Topazio Sergio ve špájině je móc pěkný :hjarta: :rodna:. Ale tedy sem do čech a k tipyckýmu českýmu příjmení jako by jsme měli třeba my tedy úplně nemyslitelné :/. Ale tam moc nyny :gloria:.

Já vím, že jsou k českému přijmení nemyslitelné :) , ale jsou to moc hezká jména :) .

BLUE — 13. 5. 2009 16:14

Ronja napsal(a):

Holky kdybych měla dát anglické jméno, tak už mám vybráno! Je to s nima nějaký jednodušší :D Kluk by byl Joshua nebo Adrian (mě se nelíbí české Adrian, ale anglická výslovnost Ei-dri-en), holčička by asi byla Gracey a bylo by.

Bohužel nejsme tak prdlá, abych to dávala k českému příjmení, i když holčička by se pak mohla výhodně provdat na západ! :reta:

a nebo by se mohla provdat za nějakýho Frantu Skočdopole a byla by Gracey Skočdopolová :D:D:D

BLUE — 13. 5. 2009 16:15

Já se skoro modlím aby  druhý dítě nebyl kluk,  protože najít vhodný a hezký chlapecký jméno k příjemní Karel  je téměř nemožné :dumbom:

BLUE — 13. 5. 2009 16:16

mimochodem táta měl kdysi  v hospodě kuchaře jménem Hyacint Barbořík - taky slušná rodičovská pomsta :D:D

topazio — 13. 5. 2009 16:17

A nebo třeba Jarmil Cvička :lol: .

Ronja — 13. 5. 2009 18:10

Fidorka napsal(a):

Ronja napsal(a):

Bohužel nejsme tak prdlá, abych to dávala k českému příjmení, i když holčička by se pak mohla výhodně provdat na západ! :reta:

tenhle nešvar (cizí jméno + české příjmení) je bohužel čím dál častější, že to asi bude za chvíli úplně normální... :rolleyes:

i když já bych asi dala Samuela i k českému příjmení :P

Fi to bych dala taky, Samuel je prece jen biblicke jmeno a presne takhle zni v ceskem prekladu bible, takze mi to neprijde jako nejaky ulet typu Joshua Bubacek :) A navic je pekne mezinarodni :supr:

Ronja — 13. 5. 2009 18:12

Blue tak k vasemu prijemni to chce v pripade kluka opravdu nejakou minimalistickou variantu, treba Jan...

BLUE — 13. 5. 2009 20:11

Ronja - no joo jenže to se mě zas nelíbí a navíc Honzů máme v rodině hafo....  mě by se líbil Toníček :-)  jenže to manža totálně  zavrhnul ...

lenkaB — 13. 5. 2009 20:13

Blue, tak to vaše příjmení je fakt zapeklité :reta: to ať vyberete, co vyberete, stejně jednou, až se bude malý představovat, budou všichni po 2 jménech čekat ještě na to příjmení :lol:

tina — 13. 5. 2009 21:34

Blue, právěže bych spíš hledala křestní jméno, které se nevyskytuje jako příjmení - teď mě napadl třeba Matěj, jestli se nepletu a nekde příjmení Matěj neběhá... nebo Milan, Marcel, všichni -slavové, -mírové, -milové (to jsou ale jména, která moc nemusím...),a určitě jich bude víc...
a ještě taková perlička: kamarád se jmenuje Daniel Marek - a má výhodu, svátek slaví na Daniela i na Marka :)

REŇAS — 13. 5. 2009 22:07

Můžu se přidat i když nečekám,ale,už mám? ;) Já jsem taky uvažovala i ne nad našima českýma jménama,ale nakonec se k nim vracím a líbí se mi. Máme doma: Daniel (měl být jen Dan,ale to jméno pak v kalendáři zaniklo) a Andrea.

Taky jsem uvažovala o holčičce: Silvie,Lucie,Michaela,Leona a byla by asi Renáta,kdyby jsme z manželové strany  jednu neměli...no a  2 sestřenice to by nešlo.
                          No a o chlapečkovi: David (ten je,už taky v rodině),Michal(ten taky),René,Radek(taky,už je),Rosťa,Marcel,Marek.

No hlavně,že syn nemá jméno po dědovi,který,už nežije a po tatínkovi Leopold...,to by byl rarita v dnešní době :D

A pro zajímavost jedna známá má malinkého klučinu a ten se jmenuje Damiján (nevím,jak se to píše jesti já nebo jen s a ..)

misha88 — 13. 5. 2009 22:56

blue: a manžel, příp. tchán jakožto příjmením Karlové...mají jaká jména?
Já v těchno variantách znám příjmení Marek a jména mají křestní mají Šimon,Aleš, Filip, pak znám Martina příjmením a křestním jsou Michal, a Martin (ano: Martin martin:) ) a pak znám Vojtu Vojtíška:)!!

BLUE — 14. 5. 2009 7:00

mischa - chlapi v manžově rodině jsou všicni Vladimírové a manža je Martin...ale rozhodně nechceme pojmenovávat po komkoliv z rodiny :dumbom:

tina - joo ten Matěj mě se mooc líbí a taky Matyáš a Mikuláš  ale manžel to absolutně odmítá :-(  Holky vůbec já nevím, ale připadá mi to že ti chlapi se vždycky tváří že jsou jim takové věci jedno ale nakonec  o nich stejně rozhodujou :dumbom:

lenkaB — 14. 5. 2009 8:34

Blue, je to tak... napřed - však něco vyber a pak se na každý návrh tváří, jako bychom chtěly vlastnímu dítěti ublížit :dumbom: takže nakonec je stejně po jejich :dumbom:

BLUE — 14. 5. 2009 8:38

lenka - přesně, když se ho zeptám, tak mi řekne, to je jedno, něco vyber a když vyberu tak  to zatrhne  a tváří se u toho jako bych byla úplně pitomá, neschopná ani vybrat jméno pro dítě :D:D:D

tina — 14. 5. 2009 8:42

já u nás v podstatě neměla jinou možnost, než dát prvnímu jméno po tatínkovi, takže pak u druhýho byl hodnej a nechal to víceméně na mně :)

lusyl — 14. 5. 2009 8:44

Teda holky, já mám doma něco podobného ... ale když mi manža řekl, že když to bude kluk, tak to bude KAREL nebo JOSEF, tak na mě šli mdloby :co:!!! Jsou to sice klasická česká jména, ale já bych to jaksi nepřekousla :dumbom:!!!
A když jsem řekla, že bych chtěla Sofinku, tak na mě spustil, jestli mi náhodou nehráblo :lol:!!!

REŇAS — 14. 5. 2009 9:01

lusyl napsal(a):

Teda holky, já mám doma něco podobného ... ale když mi manža řekl, že když to bude kluk, tak to bude KAREL nebo JOSEF, tak na mě šli mdloby :co:!!! Jsou to sice klasická česká jména, ale já bych to jaksi nepřekousla :dumbom:!!!
A když jsem řekla, že bych chtěla Sofinku, tak na mě spustil, jestli mi náhodou nehráblo :lol:!!!

No,tak to jsme na tom stejně,manžel říkal taky,že,když né Polda,tak ať máme Josífka...:D,po strejdovi. On je vůbec na tu českou klasiku. No proti gustu..no,ale já ho raději přesvědčila,že to není to pravé ořechové. :vissla:

Ještě jsem si vzpomněla jsem si,že se mi hrozně líbilo KATRIN (což je trochu německé jméno,zdá se mi??) a nevím,proč jsem nad tím neuvažovala,když jsem čekala :dudlik: Asi jsem přece jen chtěla zůstat v českých vodách i když máme tak trochu německé příjmení a  docela by to možná k tomu šlo..

misha88 — 14. 5. 2009 9:44

BLUE napsal(a):

mischa - chlapi v manžově rodině jsou všicni Vladimírové a manža je Martin...ale rozhodně nechceme pojmenovávat po komkoliv z rodiny :dumbom:

tina - joo ten Matěj mě se mooc líbí a taky Matyáš a Mikuláš  ale manžel to absolutně odmítá :-(  Holky vůbec já nevím, ale připadá mi to že ti chlapi se vždycky tváří že jsou jim takové věci jedno ale nakonec  o nich stejně rozhodujou :dumbom:

ne to já taky nejsem pro pojmenovávání synků po otcích .. jen mě zajímalo jak se s vašim příjmením vypořádali .. a jaká jména k němo zvolili..

misha88 — 14. 5. 2009 9:45

tina napsal(a):

já u nás v podstatě neměla jinou možnost, než dát prvnímu jméno po tatínkovi, takže pak u druhýho byl hodnej a nechal to víceméně na mně :)

jaktože nebyla jiná možnost??:co:

BLUE — 14. 5. 2009 9:58

misha - mě by se docela líbil ten Matyáš - jenže mi asi doma neprojde, Manžel teda taky nechce aby se děti jmenovaly po nás jenže ten výběr je pak už dost zúžený při tom blbým příjmení :dumbom:
Fakt je že že taky co se týká jmen dost konzervativní, ale jak to tady tak čtu tak to jsou chlapi skoro všichni...:-)

misha88 — 14. 5. 2009 11:37

Tak mi zatím nečekáme a snažení je už teda na blízku, ale my se zatím OBA shodli na Julii a Štěpánovi... příjmení na T.....a š uprostřed!!!A dlouhý docela (8 písmen)

Zzann — 14. 5. 2009 19:10

REŇAS napsal(a):

Můžu se přidat i když nečekám,ale,už mám? ;) Já jsem taky uvažovala i ne nad našima českýma jménama,ale nakonec se k nim vracím a líbí se mi. Máme doma: Daniel (měl být jen Dan,ale to jméno pak v kalendáři zaniklo) a Andrea.

Taky jsem uvažovala o holčičce: Silvie,Lucie,Michaela,Leona a byla by asi Renáta,kdyby jsme z manželové strany  jednu neměli...no a  2 sestřenice to by nešlo.
                          No a o chlapečkovi: David (ten je,už taky v rodině),Michal(ten taky),René,Radek(taky,už je),Rosťa,Marcel,Marek.

No hlavně,že syn nemá jméno po dědovi,který,už nežije a po tatínkovi Leopold...,to by byl rarita v dnešní době :D

A pro zajímavost jedna známá má malinkého klučinu a ten se jmenuje Damiján (nevím,jak se to píše jesti já nebo jen s a ..)

tak damiena chce můj manža kdyby to byl kluk jenže to jedině přes mou mrtvolu Damien  byl totiž dáblův syn :mad: tak bojuju o tadeáše tak uvidíme :) pro holčičku Nicoll to sme se schodli oba :)

topazio — 16. 5. 2009 10:51

Teďka se taky hodně dává klukům jméno Šimon :) .

tina — 21. 5. 2009 22:44

misha88 napsal(a):

tina napsal(a):

já u nás v podstatě neměla jinou možnost, než dát prvnímu jméno po tatínkovi, takže pak u druhýho byl hodnej a nechal to víceméně na mně :)

jaktože nebyla jiná možnost??:co:

prostě nebyla... no - byla jsem utlučena argumenty asi dva roky předtím, než jsme dítě vůbec čekali...

Definitiv — 29. 8. 2009 7:54

Holky - jdu to hodit ještě sem, páč by mě zajímal váš názor :rodna: co říkáte na Babetu? Betka, Babs, Babetka :rodna: jsem se do toho jména asi zamilovala bo co :lol:

misha88 — 29. 8. 2009 8:27

Ahoj Def, vím, že Betka, Betyna se říká u nás Alžbětě..ale jinak jméno zajímavý, osobně bych ho nedala, mám vymyšlenou Julinku, ale na druhou stranu proč ne, je to jméno zajímavý, netradiční. Určitě ho už ale pár holčiček nosí, takže ani na matrice myslím by problém neměl být!! Vy ale čekáte překvápko ne?Nebo víš, že to bude holčička? Jak bude kluk se jmenovat?

Definitiv — 29. 8. 2009 9:21

Misho - Julča neprošla přes chlapa :lol: taky se mi líbila, spolu s Johankou ;) Jinak překvápko bude ;) Kluky máme Jáchym, Šimon a Matouš...tak se nejspíš rozhodne co na něj bude nejvíc sedět ;)

misha88 — 29. 8. 2009 11:03

Def - ono to jde ted, takhle az po narozeni v porodce se rozhodnout?Nemusí to být dopředu napsané jako za nás?Jáchyma schvaluju, líbí se mi spolu s Jonášem. Šimon taky ok, Matouše bych já nedala, Matýsků (různě psáno) je  fůra tedka..

sissi — 29. 8. 2009 11:19

Brý ráno.. :reta:
Tak já vybrala tyto: :P
Chlapec-Matthias, Thobias, Nicolas
Dívka-Noemi, Sophie, Anethe, Samantha

misha88 — 29. 8. 2009 11:26

Sissi jdeš hodně do netradičních, proč?Proč ne Matyáš, Tobiáš??.. jen se ptám, nemám nic proti..

sissi — 29. 8. 2009 11:29

Míšo, právě chci netradiční...žádné....normální :lol:

sissi — 29. 8. 2009 11:31

Ale moje polovička ještě neví o těchto jménech :lol: Ví, že bych dala nějaké takové... Tak kdoví, jaké nakonec bude..nějaká Toníček a Růženka :lol::dumbom::dumbom::dumbom:

Definitiv — 29. 8. 2009 12:21

Sisi - pokud máte alespoň trochu ciuzí příjmení, proč ne ;)
Mish - určitě to půjde :lol: přeciž mě nemůžou nutit mít jméno vybraný dopředu :reta:

misha88 — 29. 8. 2009 12:59

To jsem Sissi teda zvědavá:)! A co by chtěl on?
Jak píše Def - pokud nejste Kropáčkovi nebo Vopajšlíkovi....tak proč by ne...tam by se totiž hodil asi fakt ten Tonda..

janci22 — 29. 8. 2009 13:38

Ahoj Definitiv, Babetka je krásný jméno ... připomíná mi to tu princeznu co zpívala "Když se načančám" v mý oblíbený pohádce :)

Silvi.100 — 1. 9. 2009 8:03

DEFI Jáchym :supr: já jsem jednoho takového hlídala-byl kouzelnej :D a říkali mu Jáša, Jášula, Jája...takže i když na mém názoru prd záleží, já schvaluji :jojo:

cieska — 1. 9. 2009 8:45

jj, babeta je dost pěkný jméno, já budu mít nejspíš madlenku nebo pepíka až se zadaří .. jestli se zadaří

sissi — 1. 9. 2009 14:06

misha88 napsal(a):

To jsem Sissi teda zvědavá:)! A co by chtěl on?
Jak píše Def - pokud nejste Kropáčkovi nebo Vopajšlíkovi....tak proč by ne...tam by se totiž hodil asi fakt ten Tonda..

Tak včera jsem to probírali...vyhrál Samuel :lol: Což se nám oběma hrooozně líbí. A holčičku Samanta...

Silvi.100 — 1. 9. 2009 14:19

Sissi :supr:

slunicko — 1. 9. 2009 14:22

Silvi.100 napsal(a):

DEFI Jáchym :supr: já jsem jednoho takového hlídala-byl kouzelnej :D a říkali mu Jáša, Jášula, Jája...takže i když na mém názoru prd záleží, já schvaluji :jojo:

mám synovce jáchyma a říkají mu chuchi :lol: :supr: (je mu půl roku)

Danuskaxy — 1. 9. 2009 15:42

Sissi máte krásný jména :hjarta: :supr:

Silvi.100 — 1. 9. 2009 16:12

slunicko napsal(a):

Silvi.100 napsal(a):

DEFI Jáchym :supr: já jsem jednoho takového hlídala-byl kouzelnej :D a říkali mu Jáša, Jášula, Jája...takže i když na mém názoru prd záleží, já schvaluji :jojo:

mám synovce jáchyma a říkají mu chuchi :lol: :supr: (je mu půl roku)

jako čuči nebo chuchi? :lol:

Myšák — 1. 9. 2009 16:50

Mně přijde hloupé dávat jméno, které se vyskytuje i v domácí variantě, s anglickým pravopisem. Pokud teda dítě k němu nemá cizokrajné příjmení. Třeba Sophie, Elizabeth, Tobias, Mathias... Ani nevím, kde na to rodiče chodí. Podle mě je hezké dát jméno po babičce nebo někom z rodiny, nebo prostě z jiného důvodu, ale jméno s historií. Než jen proto, že je zrovna módní.
osobně se mi líbí Radim, Klára, Emílie, Vojtěch - a ani jedno neprojde přes manžela :/

Definitiv — 1. 9. 2009 17:29

Myšáku - no vidíš ;) a někomu přijde hloupý dávat Emílii ;) ještě že tak, páč jinak by taky mohl být svět plný Barborek a Terezek.
Ale příště bych zvážila použití slova "hloupý", to že máš jiný vkus neznamená že ostatní mají nižší IQ.
Tož tak :P

slunicko — 1. 9. 2009 21:57

Silvi.100 napsal(a):

slunicko napsal(a):

Silvi.100 napsal(a):

DEFI Jáchym :supr: já jsem jednoho takového hlídala-byl kouzelnej :D a říkali mu Jáša, Jášula, Jája...takže i když na mém názoru prd záleží, já schvaluji :jojo:

mám synovce jáchyma a říkají mu chuchi :lol: :supr: (je mu půl roku)

jako čuči nebo chuchi? :lol:

jako chuchi :)

Silvi.100 — 2. 9. 2009 7:19

Sluní tak chuchi to je roztomilé :)

cieska — 2. 9. 2009 13:55

tak jsem se včera zeptala přítele, jen tak orientačně, abych ho pozlobila, páč znám jeho vkus zhruba, co by říkal na jméno babeta, no vytřeštil na mě oči, že v žádnym případě, že by mě musel nechat znesvéprávnit, kdybych to nahlásila v porodnici.. :-) :-) myslim, že přehání no, taky u něj jiná varianta, než že bude pepík neni :-)

Danuskaxy — 2. 9. 2009 14:04

Tak já nejsem tedy moc na cizokrajná jména u nás, kord k našemu docela známému českému příjmení :D. Ale upřímě se musím přiznat že Pepíka bych dítěti taky neudělala :lol:. Ovšem je to prostě otázka vkusu každého :jojo:.

Danuskaxy — 2. 9. 2009 14:07

A pokud jde o Babetku tak když si vzpomenu na onu pohádku tak to vypadá hezoučky :) :rodna:, ovšem vybaví se mi v té spojitosti i babeta jakožto motorka a protože naše dítko stráví nejspíš půl života mezi spoustou starých motorek tak bych to asi taky nedala :D.

cieska — 2. 9. 2009 14:45

no já z toho pepíka taky nejsem nadšená, ale muj si to nedá vymluvit, možná se mi podaří zahrát to do autu a dál Leoše, ale to je ještě otázka, třeba se pod nějakym těhotenskym hnutim mysli zamiluju uplně do jinýho jména :-)

Definitiv — 2. 9. 2009 15:01

Holky - no řekněte, která ženská má nejen vlastní písničku, téměř vlastní pohádku, ale ještě i vlastní motorku? :vissla: :lol: :lol:
Ale zatím vás můžu upozornit, že na bojišti to moc vesele nevypadá :lol: :lol: O vzdoruje a žádá si čas na rozmyšlení :P

Danuskaxy — 2. 9. 2009 15:15

Def :lol:
Jinak já docela nechápu jak někde může být takové to že př. chlap řekl že to bude Franta a tak to bude Franta nic jiného! To bych já asi nerozdýchala. Podle mě to má být společná věc partnerů, kde musí brát v potaz i to děťátko pak. Jasně že někomu se líbí něco a jinému ne, ale tak si o tom promluvím, popřemýšlím a určitě by se našel kompromis, kdy by se jméno líbilo oboum rodičům a dítě s nim jednou nemělo moc trápení :). Prostě mě kdyby chlap řek: "bude se jmenovat Franta a tečka" tak nevím já bych si s takovým chlapem asi ani nerozuměla a tudíš s ním asi ani nechtěla dítě :lol:. Protože tohle bych fakt nerodýchala ani to jméno ani tak neústupnýho a nesmlouvavýho chlapa :/.

cieska — 2. 9. 2009 15:15

def: babetka je perfektní, rvi se jak lvice :-D

Ronja — 2. 9. 2009 15:16

Bááábéééta až se zpátky vrátí, pozná že chýýýýbila...lalala :lol: :supr:
do toho běž, to je fakt origoš.

U mě hlásím že pořád přetrvává zde houfně odsuzovaná tendence dát jména dvě :D ovšem nevím, pokud budou dvojčata, tak čtyři pěkná jména asi nevymyslím :lol:

Miriam, Karolína, Magdaléna, Ester jako první, a Emma, Ella/Ela, Anna či obdobné doprostřed :)

Danuskaxy — 2. 9. 2009 15:20

Def a jaký jiný holčičí jména jsou případně v jednání? :vissla: Myslím že tu bylo něco o Maye, ne? :vissla:

Ronji tak Miriam je krásný jméno :hjarta:, taky se mě moc líbí, ale kdyby jí tady říkali Mirka :/?! To už moc ne :/. A Esterka je favoritka na holčičku u nás :).

cieska — 2. 9. 2009 15:22

ronjo, teď se mi vybavil poslední úlet, kdy jsem přesvědčovala přítele, že máří magdalena zní zajimavě :-)

Definitiv — 2. 9. 2009 15:23

Danuš - taky bych si asi rozmyslela, kdyby chlap řekl že to bude Toník a přes to nejede vlak :lol: Jinak další holčičí jsou Stela, Maya (ale tam si začínám říkat, ejstli to není trochu moc) a Ema ;)

Ronji - viď? :rodna: mě se fakt tak strašně líbí a v čechách jich je maličko :supr: a Miriam je nádherný, uvažovala jsem o formě Mirjam, ole O se nedal. No a jká jsem moc nebojovala neb si síly nechávám na Babs :lol:a já proti dvou jménům nic nemám, když to hezky zní a nezpůsobí to nutnost podpisu na dva řádky, tak proč ne ;)

Danuskaxy — 2. 9. 2009 15:30

Jako Babetka je fakt moc hezký :D já kdybych si živě nepředstavovala jak se jí budou ti od motoírek pak posmívat :mad:, tak mě to tedy zaujalo taky hodně :rodna:. Maya je podle mě taky krásný, ale jak sem psala, máme docela typický český příjmení a to by asi fakt nešlo :dumbom:, ale Ema i Stela je Def obojí moc hezoučký :supr:.
Jinak já tedy mám klasicky jen jedno jméno, ale křetěná sem pak s dalšíma dvěma a když sem je někdy někomu řekly měli ze mě všichni vždycky ohromnou pr... :lol:, no co já bych se smála taky :lol:.
Ale jinak taky proti dvěma jménům nic nemám ;), ale nedala bych je :D.

cieska — 2. 9. 2009 15:34

když mi muj řekl, že by, pokud to bude holka chtěl, aby to byla květoslava po babičce, tak to jsem se málem skácela :-D

cieska — 2. 9. 2009 15:36

jinak mi přijde pěkný Kurt, Kryštof, Leontýnka, Viktorka

Danuskaxy — 2. 9. 2009 15:38

Jééé tak Kryštof je hezoučký :gloria:

cieska — 2. 9. 2009 15:44

:-) to ano, ale když se ti doma chlap baví stylem - jo až my pepíka povedeme prvně do školy.. s pepíkem budeme dělat to a ono.. tak ten kryštof je spíš jenom sen :-) stejně bych radši holčičku, té bych klidně josefíno řikala, to mi hnusný nepřipadá :-D a muj chlap by měl po ptákách hihih :-D

a přihazuju, co jsem si tak vzpomněla ellenu, vandu, markétu a vendelína :-D a marcel taky zní zajimavě :-)

Ronja — 2. 9. 2009 15:54

ty jo, Josefína zní taky dobře - z Malých žen, tu miluju :D

Def člověče ta Mirjam má něco do sebe :) Dani kdyby jí někdo říkal Mirko, tak ho praštím polenem. Jednu znám a té se říká Mia a to je moc pěkný.

Silvi.100 — 2. 9. 2009 15:55

juu tady to zase jede :-) to je fajn. Defí Vám už toho času moc nezbývá na to rozmyšlení, aby to nakonec po porodu nebylo ještě třeba číslo 007 :D Já mám holčičku jasnou favoritku, tak doufám, že se jí s manžou dočkáme-asi bychom nechali přejmenovat i adoptované miminko podle našeho vkusu :/ u kluka by byl teda problém, co se líbí mě, neprojde přes chlapa...snad jen Honzík.

cieska — 2. 9. 2009 16:02

jenže muj si pořád představuje pepíčka jako toho vyčůranýho hajzlíka z těch ftípků o pepíčkovi, fakt bych radši tu josefínu.. ale na to je ještě času

Silvi.100 — 2. 9. 2009 16:04

když slyším Mia a Maya tak se mi úplně rozbuší :hjarta: to jsou jména, která mě za to srdce opravdu chytají,jenže k našemu příjmení :/ sice to zní, ale přecejenom MIA foučková :lol: takže Nela to jisti:-). Elen je také krásné :jojo:

cieska — 2. 9. 2009 16:11

:-) no naše bude malej kašpar nebo kašparka, takže původně zamýšlený mikuláš kašpar - zní taky vtipně :-)

Ronja — 2. 9. 2009 16:14

Teda ciesko, Mikuláš Kašpar, to fakt nevím...leda byste mu pořídil bratra Melichara Baltazara, aby byla sestava kompletní.  :D :gloria:
ze mě si nic nedělej, já jsem držka.

Danuskaxy — 2. 9. 2009 16:22

Moc se omlouvám, ale Mikuláš Kašpar mě docela pobavilo :lol:.
Silvi neboj já pořád věřím a přeju ti to z celého srdce, že ty se Mayi dočkáš :pussa:. A jinak u nás taky je spousta holčičích jmen v diskuzi, a s chlapeckýma je to těžší :D. A stejně nějak víc pořád myslíme na toho chlapečka, už ho máme nějak zafixovanýho, jak ho máme předpovězenýho :D :rodna:. A mě by se hrozně líbilo Filípek :), ale vím sama jak je těžký se jmenovat stejně jako rodič a říká to každej, takže už od Filípka ustupuju a mám v :hjarta: jiného favorita :rodna:.
Jinak holky já se pro dnešek loučím :reta:.

cieska — 2. 9. 2009 16:26

:-D:-D:-D ronji, teď si mě pobavila, no jsem si tak před chvílí řikala, jak jsem projížděla kalendář, že narodit se mi trojčata, tak dám asi pankrác, servác, bonifác a žofii jako bonus v druhém vrhu :-)ale napadlo mě tak, když tu byla řeč o těch dvou jménech a kdyby si toho pepu nedal vymluvit, že holt dala dvě křestní jména, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, ale nic co se hodí k josefovi kašparovi mi fakt nenapadá

tak se danuš měj, mě čeká ještě 45 minut práce a pak šupky dupky domů

Silvi.100 — 2. 9. 2009 16:39

a co takhle vašík :D znám i kombinaci jako Tomáš Fuk nebo Tomáš Holý :D

cieska — 2. 9. 2009 16:59

Tomáše Holýho znám osobně jednoho, jak se jmenuje jeho mimčo ani nevim, ale Holý bude každopádně :-D

bude to znít asi otřepaně, ale já už chci to miminko!!!:dumbom:

Karal — 2. 9. 2009 17:05

Ja znam jednoho muze u ktereho uvazuju o zdravem rozumu rodicu, kteri sve dite pojmenovali Vit Rus..

Karal — 2. 9. 2009 17:05

Ciesko, to chceme fsechny!!! :-))

cieska — 2. 9. 2009 17:10

tak, konečně se blíží hodina H a já budu mít padla, takže děkuju za dnešní pěkný pokec, který mě dozajista duševně obohatil ;-) a mějte se pěkně já frčim dom

janci22 — 2. 9. 2009 18:11

Ahoj Babinetky :) Koukám, že tady probíráte jména pro dětičky ... mimochodem Silvi, Mia a Maya jsou moc hezký jména. Chtěla jsem se Vás zeptat, co říkáte na Benjamína? Všichni kolem na mě koukají jak na blázna ... zajímal by mě Váš názor. :)

Ronja — 2. 9. 2009 18:53

Jani jednoho Benjamína znám. Hodně neobvyklé, ale mě takhle biblická jména nevadí (Samuel, Benjamín, Daniel apod). Hodně ale záleží na příjmení, Benjamína Vopičky by mi bylo líto :)

misha88 — 2. 9. 2009 19:14

Já měla v práci Benjamína Králíčka..měl 15měsíců, tak to ještě bylo ok, ale až bude mít 50 tak nevím no..obojí moc zdrobnělé

cieska — 3. 9. 2009 8:03

Benjamína žádnýho osobně neznám, ale proč ne, když matrika povolí, já se tak orientačně optala kámošky co tam dělá, jestli by mi povolili Madlu, né jako Magdalenu - bo to se mi nelíbí, ale přímo Madlu a oni, že ne, že je nepřípustný a že buď Magdalena, nebo si musim několik měsíců předem podat žádost jistý 70letý odbornici, která je jediná v čr, která se tímhle zabívá, zkoumá a zkoumá, až buď doporučí matrice povolit, nebo zamítnout žádost, holt nejsem Gottová, abych to měla bez problémů, tak nevim, pouštět se do toho nebo ne? Ještě jsem si tak vzpoměla, že Justýna se mi taky dost líbí, ale nevim proč hned si představim kudrnatýho blonďatýho spratečka :-)
nebo Bartoloměj - taky netradiční (podle simsnů) :lol:

Danuskaxy — 3. 9. 2009 11:34

Tak Benjamín se mi taky docela líbí :)
A Bartoloměj :lol:, swem si vzpoměla na naše auto, když sem byla malá, škoda 120 :D. U nás mají všechna auta vždycky jméno, jméno které je v kalendáři ten den co se k nám dostane, a ta škoda 120 byla Bartoloměj řečený Bárta :lol:.
Ciesko já bych už to miminko taky strašně moc chtěla, někdy tak že to ž fakt bolí, ale to tad znají určitě všechny holky, ale právě snění o jménu mi přijde takové, že fakt snad jednou bude a při tom je mi právě vždycky líp, dává to takovou nějakou naději :par:.

Fidorka — 3. 9. 2009 11:49

cieska napsal(a):

Benjamína žádnýho osobně neznám, ale proč ne, když matrika povolí,

Benjamín je normálně v kalendáři a má svátek 7.prosince, spolu s Ambrožem.

Mimochodem moc hezký jméno, zalíbilo se nám těsně před porodem Samuela a je to horký favorit u druhého syna, akorát bychom ho chtěli ve formě Benjamin (krátké i). Vyslovovali bychom ho ale česky, resp. hebrejsky, nikoli anglicky (Bendžamin).

Misho, ono ve spojení s příjmením Králíček bude znít všechno v 50 letech divně ;)

janabas — 3. 9. 2009 11:53

ahojte, tak barta resp bartoloměje prosazoval můj manžel -ale nějak jsem ho ukecala na tobiáše :P

Silvi.100 — 3. 9. 2009 12:45

ja si při jménu Bartoloměj vzpomenu na svoje zaměstnání-pracuju v Bartolomějské ulici :D

cieska — 3. 9. 2009 12:53

danuš, no u mě se tak nějak střídá "jistota", že určitě někdy bude, spolu se strachem, co když zjistěj, že zrovna já dětičky mít nemůžu, taky mi pomáhá se o tom bavit, člověk pak na to neni sám a to jméno se ještě 1000x změní, než nějaké miminko opravdu přijde, sama jsem zvědavá co mě nakonec uchvátí :-)

Myšák — 3. 9. 2009 13:05

cieska: tak v přesně takových případech bych dala ty dvě jména. Známá chtěla dát po babičce Serafína, ale dala ho taky jako druhé, kvůli dětem, aby měla první jméno normální.
Já mám jedno křestní jméno a druhé biřmovací, kdyby mi naši dali víc jmen, nevím, co bych s nima dělala.

cieska — 3. 9. 2009 13:08

myšáku :-D  ono to nějak dopadne, nakonec budem mít jarušku nebo pepíka, jak si to představuje muj a bude klid :-) ať je to třeba růžena, hlavně, ať už je :-)

Myšák — 3. 9. 2009 13:17

Mně se náhodou Josef poslední dobou líbí. Říkala bych mu Jožin.

Ronja — 3. 9. 2009 13:44

Akorát teda nevím, jak bys, Janči, tomu Benjamínovi říkala zkráceně? Protože Bene mi přijde jako na psa, ale možná je to tím, že se tak náš pes jmenoval :D A nikdo jiný takové asociace nemá.

Danuskaxy — 3. 9. 2009 13:49

Nebo jako Benží :D tak se Ronji jmenuje zase pes mojí sestřenky :lol:.
Jinak já včera přemýšlela i o té tady diskutované Babetce a jak by se říkalo jí? Tedy jasně že jako malá bude Babetka a pro rodiče bude Babetka už navždycky. Ale když se bude jako mladá slečna chtít někomu představit řekne co? "Ahoj já jsem..." Babetka neřekne, znám to mám jméno které nejde moc normálně zdrobňovat (nejmenuju se ve skutečnosti Danuška ;), svoje jméno nemám ráda :mad:), a když řekne Babeta bude to znít dost tvrdě, taky to znám, a nesnáším když se musím někomu představovat. A co tedy řekne? Bab? Babi? No nevím. Asi sena to díky svému jménu dívám prostě z jiného úhlu :lol: :dumbom:.

cieska — 3. 9. 2009 13:49

ronjo, ale jo, já mam taky takové asociace a to jsem snad ani nikdy psa bena na živo neviděla,  ale to třeba i na alana (to si představim něm. vlčáka nebo kolii) a přitom se mi to jako jméno líbí. furt mi leží v hlavě ta babeta :-)

Ronja — 3. 9. 2009 13:51

Babetce bych říkala baby, vyslov bejby. aspoň dokud by byla malá :D

Hele Dani můj labrador se jmenuje Kuba...a můj šéf Jakub. Když u nás byla firemní party, to byla komedie...občas jsem řvala "Kubine lehni, Kubo na místo, Jakube nečuč tady" a to sebou šéf vždycky cukl :lol:

Ronja — 3. 9. 2009 13:52

Dani tak Babi bych jí neříkala :D to už kjí můžeš rovnou říkat dědo :D

Ronja — 3. 9. 2009 13:56

Jo ještě mě napadlo k té Babetce, že jí můžeš říkat Betko nebo Bětko nebo Bety a tvářit se, že je to vlastně Alžběta. Ale Betyna je teda taky hodně psí jméno :gloria:

:offtopic: my máme v rodině rádi veselá jména, ale řádíme s nimi jen na zvířatech. Kdo znáte naši kočku, co jsme ji našli na nádraží, tak té říkáme Elizabeth von Bahnhof, zkráceně Líza. A jelikož od ní máme koťata, tak kočička, co nám zbyla a je přesná kopie své mámy, se jmenuje Lízátko :D

Definitiv — 3. 9. 2009 14:02

Danuško - Babetka, Babeta, Babsi, Betka...je jich spoustu ;)

cieska — 3. 9. 2009 14:47

:-) naše kočky jsou kačenka, dášenka a máca - přítelovo ségra je kateřina, sestřenice dagmar a druhá ségra markéta - fakt je to náhoda :-)

misha88 — 3. 9. 2009 18:41

Danuskaxy napsal(a):

Nebo jako Benží :D tak se Ronji jmenuje zase pes mojí sestřenky :lol:.
Jinak já včera přemýšlela i o té tady diskutované Babetce a jak by se říkalo jí? Tedy jasně že jako malá bude Babetka a pro rodiče bude Babetka už navždycky. Ale když se bude jako mladá slečna chtít někomu představit řekne co? "Ahoj já jsem..." Babetka neřekne, znám to mám jméno které nejde moc normálně zdrobňovat (nejmenuju se ve skutečnosti Danuška ;), svoje jméno nemám ráda :mad:), a když řekne Babeta bude to znít dost tvrdě, taky to znám, a nesnáším když se musím někomu představovat. A co tedy řekne? Bab? Babi? No nevím. Asi sena to díky svému jménu dívám prostě z jiného úhlu :lol: :dumbom:.

Babs..

misha88 — 3. 9. 2009 18:43

A tomu Benjamínovi asi opravdu zkráceně Bene, mi to psa neasociuje..:).

Co Felix?

cieska — 3. 9. 2009 19:07

felixe jsem měla kocoura, byl moc fajn, pak mi ho hnusní ožralové jdoucí z hospody jen tak pro zábavu zabili! hodili ho o dům a on se rozplácl o fasádu, přeju jim ze srdce to nejhorší :-(

Fidorka — 3. 9. 2009 20:41

Silvi.100 napsal(a):

ja si při jménu Bartoloměj vzpomenu na svoje zaměstnání-pracuju v Bartolomějské ulici :D

no přesně, hned se mi vybaví estébáci na Barťáku ;)

Fidorka — 3. 9. 2009 20:56

misha88 napsal(a):

A tomu Benjamínovi asi opravdu zkráceně Bene, mi to psa neasociuje..:).

Co Felix?

Felix je taky krásný jméno, ale potíž je, Míšo, v tom, že kdejakej buran si třeba nepředstaví kupříkladu Mendelssohna, ale typickýho kocoura, maximálně si jeho mozkovna rozvzpomene na Felixe Slováčka. Totéž je s Maxem, někomu to jméno přijde psí, ale přitom podle mého názoru třeba herci Maxovi von Sydowovi hrozně sluší, stejně jako třeba Maxíkovi od Cizinky tady na Babinetu, a asociace s Fíkem mě nenapadá ani omylem.

Ale jinak tohle jsou jména, která fakt vyžadují specifická příjmení, jinak je to průser! Například Benjamin Vomáčka, fotbalista... no to je prostě smutnej případ ;)


Ciesko, doufám, že až příště půjdou ti ožralové z hospody, že je přejede Tatra s pískem... :usch:

misha88 — 3. 9. 2009 21:00

Fidor - pracuji vedle základky a teď se to tam zojjelo zas po 1.9, dnes mířili dva kluci tak 8letí do vrat a jeden oslovoval druhého " Ale Same, to je tak a tak"...a znělo to hrozně dobře!! Líbí se mi vaše jméno!!
Mi se líbí Jonáš a Jáchym ale doma mi neprojde...:(...   Max by se mi taky líbil, ale my se s přítelem shodli na Štěpánovi a Julii..

sudina — 3. 9. 2009 21:01

nad některýma jménama kroutím hlavou a říkám si.......no jak tohle mohli dát.......a když je pak slyším často,tak už mi to příjde uplně norlmální........viz-Max-teda Maxim,Ester,Elen,Karin.....  ba naopak se mi líbí.... :supr:

Ronja — 3. 9. 2009 21:09

Rozhodně hlasuju pro dobré zvážení kombinace jména a příjmení. Obzvláště u kluků, kde není šance se příjmení snadno zbavit :D

Pamatuju si, když se Andree Verešové narodila dcera, které dali příjmení po otci...tak v Reflexu psali: Andree Verešové se narodila dcera Vanessa Volopichová. Tak malé Vaně přejeme, aby se brzo vdala, a aspoň toho příjmení se zbavila. Tenkrát jsem se u toho celkem zasmála :D

Ronja — 3. 9. 2009 21:10

Je fakt, že na nezvyklá jména si strašně zvykneš. Taky mi zezačátku Jonáš, Vincent nebo Kristián připadali divní, ale už mi to nepřijde...

sudina — 3. 9. 2009 21:11

to si taky říkám,že holka se jednou vdá......... nojo ale zasejc jestli bude po mě...... tak musíme vybírat důkladně :lol::lol::lol:

Ronja — 3. 9. 2009 21:12

Holky a co pro holčičku Sára?

misha88 — 3. 9. 2009 21:15

Sára líbí...

u kluků jsou blbé kombinace když jméno končí na písmenko se kterým začíná příjmení (Lukáš Šeda atd.)

Ronja — 3. 9. 2009 21:16

Nebo dokonce začíná i končí...David Drozd :) To byl manželův spolužák!

Fidorka — 3. 9. 2009 21:17

Misho, díky :)  vidíš a třeba v USA se tak jmenují hlavně zase starší černoši :P

Jonáš i Jáchym jsou krásná jména, Štěpánů je teď kolem nějak moc, třeba tady na BB je jich poslední dobou asi 6. Ale je to taky pěkný jméno.. ale uvidíš, že se to ještě možná změní. On totiž nad tím člověk přemýšlí jinak, když teoretizuje v době snažení a jinak, když už třeba ví, že fakt čeká syna/dceru. Teda aspoň u nás to tak bylo, couvla jsem z původního jména a byla jsem dlouho nerozhodná. A to jsem se ještě bála, že až se ten prcek narodí, že se nám k němu třeba to vybrané jméno nebude hodit, v Podolí už na pozdější manévry není (nebo v březnu nebyl) prostor, papíry pro matriku se tam odevzdávají už před porodem. Naštěstí to klaplo a narodil se opravdu Sam :)

Dát takové jméno na celý život je docela stres! :)

misha88 — 3. 9. 2009 21:21

Fí - chtěla jsi Natana viď:)   (to by na mě bylo už moc se přiznám..)..Fí vůbec nevím jak se jmenuješ jménem ty:) ?

Jo třeba se mi jména změní uvidíme, pro holčičku se mi líbí ještě Zuzka, Pája, Kája (Karolína), Kamča (Kamila)..pro kluka krom Štěpánka teda nevím ..

Fidorka — 3. 9. 2009 21:28

misha88 napsal(a):

Fí - chtěla jsi Natana viď:)   (to by na mě bylo už moc se přiznám..)..Fí vůbec nevím jak se jmenuješ jménem ty:) ?

Jo třeba se mi jména změní uvidíme, pro holčičku se mi líbí ještě Zuzka, Pája, Kája (Karolína), Kamča (Kamila)..pro kluka krom Štěpánka teda nevím ..

Jo, Nathan byl silný kafe pro (skoro) každýho, našlo se pár nadšených lidí, ale mnohem víc bylo rozpačitých reakcí a výběr jména pro dítě byla jedna z mála oblastí, kde mi záleželo na mínění cizích, protože to byl takový lakmusový papírek, fakt jsme nechtěli, aby se syn někdy musel trápit kvůli mýmu záchvatu originality :lol:

Z těch jmen cos tu vyjmenovala se mi líbí jen Karolína :rodna:

misha88 — 3. 9. 2009 21:33

No jsem zvědavá jak to se mnou a výběrem jmen dopadne až to bude opravdu aktuální:)!!

misha88 — 3. 9. 2009 21:34

Fidorka napsal(a):

Z těch jmen cos tu vyjmenovala se mi líbí jen Karolína :rodna:

A holčičkovská máš ty vybraná jaká jestli nějaká máš?

Danuskaxy — 3. 9. 2009 21:41

Ronji tak Sára je taky moc hezký :supr:. Ale teď mě tak napadá, že i včera si psala jen o holčičích jménech :vissla:. Co pro kluka? :)
Jinak Fí mě se Nathaniel taky líbí :rodna:, ale zase kdyby mu říkali Naty :/. Prostě není to jen o nás o tom co se líbí nám, ale že to jméno bude pak ten človíček nosit celej život :jojo:.
Jinak Misho u tebe se mi zase líbí akorát ten klučičí Štěpánek :rodna:, ty holčičí upřímě jsou zrovna úplně jiné než moje gusto :D.

misha88 — 3. 9. 2009 21:51

Danus - jasný, však každý jiné gusto.... já bych zas nedala tu Esterku :)

Fidorka — 3. 9. 2009 21:56

misha88 napsal(a):

Fidorka napsal(a):

Z těch jmen cos tu vyjmenovala se mi líbí jen Karolína :rodna:

A holčičkovská máš ty vybraná jaká jestli nějaká máš?

Měli jsme vybranou Sofii, ale všímám si, že jich dost přibývá, takže to možná přehodnotíme, jestli to bude aktuální...

Danusko, přesně tak, není to jen o nás..

Fidorka — 3. 9. 2009 21:58

misha88 napsal(a):

Danus - jasný, však každý jiné gusto.... já bych zas nedala tu Esterku :)

Esterka hysterka? ;) Tu mají naši známí, říkají jí většinou Terka, Terinka, Ještěrka, velmi vzácně Ester, zase až jí bude 16, tak takové jméno možná ocení :)
Ale můj šálek kávy to taky není, je moc tvrdé, zvlášť s naším příjmením, to je skoro jazykolam.

Fidorka — 3. 9. 2009 22:00

misha88 napsal(a):

..Fí vůbec nevím jak se jmenuješ jménem ty:) ?

Viz SZ :)

Danuskaxy — 3. 9. 2009 22:02

Já tu Esterku ale nemám jako ještě definitivního favorita :), pro holčičky to měníme často, tich se nám líbí hodně :D. Mě se líbila hrozně moc Erika, ale to by přítel nepřekous :/. Né proto, že  on by byl z tich co diktujou :lol:, to on v žádném případě, ale kvůli jednomu ehm...kamarádovi :rodna:.

misha88 — 3. 9. 2009 22:23

Danus, jasný :)!!
Fí - díky za jméno :)   (nenapadlo mi mě k tobě teda:) )

Fidorka — 3. 9. 2009 22:40

misha88 napsal(a):

Danus, jasný :)!!
Fí - díky za jméno :)   (nenapadlo mi mě k tobě teda:) )

Hm, Fidorka je lepčí, co? :P

misha88 — 3. 9. 2009 22:42

Fidorka napsal(a):

misha88 napsal(a):

Danus, jasný :)!!
Fí - díky za jméno :)   (nenapadlo mi mě k tobě teda:) )

Hm, Fidorka je lepčí, co? :P

jóó

cieska — 4. 9. 2009 7:53

teda holky, vy jste se rozjely!dobré ránko, teď jsem si vzpoměla, jak jsem onehdá potkala maminku se třema holčičkama tak v rozestupu po dvou letech, jedna byla helena, druhá elena a třetí říkali leno (takže asi buď magdalena, nebo alena, nebo lenka), v každym případě odplesk takle si pojmenovat dcerušky :-)

Silvi.100 — 4. 9. 2009 14:55

Ronja napsal(a):

Holky a co pro holčičku Sára?

tohle jméno jsem chtěla už jako malá holka, to miluju a ani nevím proč, ale manžel mi ho kdysy dávno tak zkritizoval :-( a já chci, abychom si vybrali spolu jednou.

misha88 — 4. 9. 2009 20:35

Silvi.100 napsal(a):

Ronja napsal(a):

Holky a co pro holčičku Sára?

tohle jméno jsem chtěla už jako malá holka, to miluju a ani nevím proč, ale manžel mi ho kdysy dávno tak zkritizoval :-( a já chci, abychom si vybrali spolu jednou.

muj mi na Sáru řekl že je to židovský a to že ne..takže to by neprošlo..babeta už vubec ne:)

sudina — 4. 9. 2009 20:39

tak dneska jsem zase tápala..........
a zamilovala jsem se do Magdalenky........ dokonce ani mužkej nefrflal......tak že by....

misha88 — 4. 9. 2009 20:44

Mi se Magda líbí moc, ale jmenuje se tak naše auto :(!!

martina33 — 4. 9. 2009 20:50

Jo, jména , to je věčný téma. Nikdy se člověk nezavděčí všem. My jsme nakonec dali Vojtěcha a holčička by byla Violett. Mě se tedy hrozně líbila Stella ( ale jaksi je to i název pro pivo, takže nakonec ne) , pro kluka jsem chtěla Štěpána nebo Šimona - mají sousedi, takže taky ne, ale hodně se mi líbí klasický český jména teda jenom klučičí  (Antonín, Karel, Josef, František) . Jediný štěstí, že jsme nakonec měli kluka, protože než jsme se na něčem shodli, tak to byl velkej boj.

Fidorka — 4. 9. 2009 21:22

Stella je dobrá jako jméno i jako pivo ;)

S tou Babetou co tu furt poletuje, je to myšleno vážně? Já myslela, že jde jen o přezdívku. My říkáme Babeto naší Alžbětě, neteři, když ji chceme škádlit. Druhá neteř je Maringotka (Marina).

adavok — 4. 9. 2009 21:27

Tak my máme Adélu a Lucii(původně jsem chtěla jméno Luciana),ale to neprošlo a stejně by jsme jí říkali Lucko,tak to vyjde nastejno.Kluk by byl Adam.
Známá má holky-Valerie a Liliana - dřív mi to přišlo hrozný a teď se mi to dost líbí...:jojo:
Hezký je,když na ně volá:  Vali...Lili...:jojo: :supr:

Karal — 4. 9. 2009 21:32

Sara se mi taky libi, jen sousedi maji Saru psa a babicciny sousedi tez..:-(

Kdyz jsme cekali Honzika, jmeno pro holku bylo Eliska. Vyber byl takovy zvlastne spontanni, nevim jestli to budu umet vysvetlit.  V te dobe k nam do prace dochazela maminka s holcickou tak sedmiletou po mozkove obrne, ktera se jmenovala Eliska..To dite bylo uzasne, spontanni, optimisticke, umela se nadherne smat a rozehnat rozpaky, proste takove slunicko co pres svoje postizeni, hralo a delalo den hezcim..a me tak prirostla k srdci, ze kdyz jsme se po case loucili, rikala jsem ji, ze jestli budu mit holcicku, bude se jmenovat jako ona - Eliska

corinne — 4. 9. 2009 21:40

Babeta to bol jeden druh motorky na Slovensku mozno sa predaval aj v Cechach,este to mam v pamäti,pretoze mamka mala kamaratku a ta chodila casto k nam na tej Babete :).Kazdemu sa paci nieco ine,nech si kazdy da take meno ake sa mu paci.Ja osobne nemienim diskutovat meno s rodinou,rodicmi,sestrou,dame ake sa nam paci :) Nechcem  davat niejake typicke slovenske meno,kedze zijem v zahranici a si myslim,ze nase dieta/deti asi ostanu zit tu a nie na Slovensku,tak preto som nechcela aby na nich kukali a robili posmech kvoli menu niekedy v buducnosti.Je dost ze ludia maju hokej z mojho mena :lol:  a mali zo zaciatku problem ho aj vyslovit :lol: Inac tu sa pouziva Babette :).

topazio — 5. 9. 2009 21:21

Kamarádky sestřenka chce dát dceři jméno Malkina. Mě se tohle jméno moc nelíbí.

cieska — 7. 9. 2009 8:47

mi se magda nelíbí, takže bych si chtěla dojednat tu vyjímku pro madlu, pokud mi nebude matrika házet klacky pod nohy a taky jestli si nevyrobíme kluka ..
ta babeta je úžasná, ale asi by mě muj fakt dal zavřít do blázince, páč je to prej moc neobvyklý a prostě ne! njn, někdo rozum mít musí, když mě hrabe z toho snažení :)
topazio: malkina slyšim prvně, ale proti gustu..
taky pořád přemýšlim nad tou justýnou a leontýnou, problém je, že ségra má kristýnu a voláme ji týno, takže další týna (i když bych ji říkala radši justý nebo lejí) by bylo asi blbý

Danuskaxy — 7. 9. 2009 10:42

adavok, tak my taky uvažovali o Lilianě - Lili :D ale nakonec jí přebyli jiné :D Ale líbí se nám :).

cieska — 10. 9. 2009 8:45

tak mě napadlo, že adina je taky pěkný jméno

MiraB — 12. 9. 2009 21:48

Zdravím vás
  Mě se pro změnu líbí- Jasmína (měli sme v zaměstnání kluka jmenoval se Jasmín) :) a nebo Dorotka to u nás v rodině moc neprochází, (Viz Dorota Máchalová z pohádky)
  Pro chlapečka moc výběru nemám. Byl by Jiří po otci, což mi nevadí, jméno je typicky české :)
  Příbuzná má zas typicky české příjmení a její dcery se jmenují- Rozárka a Sofie. A jedný kámošky právě čerstvě narozená dcera je Amálie :)

Markeeet — 12. 9. 2009 22:03

Tak taky přidám svou trošku do mlýna:
Mně se moc líbí Antonie. Jenže už vidím, že by to byla Tonička nebo nedej bože Tonka... :skurt: a to neeee :dumbom: Stejně tak Anastázie - Stázka :mad:  No, stejně to neprošlo.
Lili / Lily se mi taky líbí, ale neprošlo by to taky.

U kluků máme jasno - tam jsme se shodli Matěj, Matyáš, Ondra, Lukáš, Filip, David - tolik dětí ani neplánujem :lol:

Dorotka je hezký, ale taky mi hned naskočí Kretschmerová :dumbom:

A Babeta šla do světa... to je taky klasika, ale je fakt, že neznám vůbec žádnou! :lol::vissla:

RAIEM — 13. 9. 2009 0:10

Ahojky ... tak u nás se myslelo na Daniel a Daniela. No a čekáme chlapečka...takže to bude Daniel a nebo ještě přemýšlíme o Alexandrovi..po tatínkovi :)

Leninka41 — 13. 9. 2009 6:14

Tak my měli vybranou Elišku,ale nakonec to bude chlapeček Matěj :)

Danuskaxy — 13. 9. 2009 10:24

Miri tak Jasmína je krásný :) (tedy pro tu holku, toho kluka by mi bylo asi spíš trošku líto :rolleyes:), a Jiřík pro kluka se mi líbí taky moc :), ale u nás se tak jmenuje malej bratraneček takže obsazeno :D.
Markét máte pro kluky moooc krásná jména :supr:, akorát tedy s Matýskama mi přijde že se teď roztrhl pytel :/, ale jinak všechny krásná :D. A co máte tedy zatím pro holčičku, když tamty by žádné neprošli :vissla:? Mě se Anastázie taky moc líbí, ale právě to jak by je jí tu říkalo... :skurt:. A tak je to u více jmen :/.

Já mám momentálně napsaná svá favoritová jména na papírku a když je mi smutno tak na ně kouknu a jde z toho taková naděje :rodna:.

Pecanka — 13. 9. 2009 13:14

Vybírání jména je pro mě určitě ještě daleká budoucnost,ale proč nebýt připravena už ted:D..
Takže pro holčičku:Emma,Stella,nebo Anna-Karolína a pro kluka Viktor a taky se mi hrozně líbí Nikola,ale to nikdo nemůže zkousnout,že to je jen holčičí jméno:/...

Fidorka — 14. 9. 2009 0:02

Pecanko, asi jim nic neříká asi nejznámější Olbrachtovo dílo - Nikola Šuhaj Loupežník ;)

Já jsem měla zrovna dneska debatu se známou, která chce dát holčičce jméno Klára k příjmení Tejralová. Nezlomily byste si jazyk? Já ano! Známá se trochu urazila :P

Apropos Pecanko, Emma a Stella se zdají být hodně populární (asi za to můžou Přátelé a Stella Artois)

Karal — 14. 9. 2009 9:44

Ja se o vikendu dozvedela o divce jmenem Kinga Drdova..

Silvi.100 — 14. 9. 2009 14:21

Karal napsal(a):

Ja se o vikendu dozvedela o divce jmenem Kinga Drdova..

no to chudák teda :-)

Definitiv — 14. 9. 2009 14:25

Fidorko - jo, Přátelé Emu dost zviditelnili :lol: je jich zatím asi 7 000, ale řekla bych že všechny se narodili za poslední rok, max rok a půl :lol: to bude ve školách veselo :P Jinak Stela jsme chtěli taky, ale fakt to nebylo kvůli tomu pivu :lol: (chutná mi víc Bireli :reta: :lol: )

Pecanko - no Nikolaj je na mě natolik ruský jméno, že bych nad ním ani nepřemýšlela, ale proti gustu ;)

A Kinga je hodně dobrá :lol: :lol:

Zzann — 14. 9. 2009 15:51

Fidorka napsal(a):

Pecanko, asi jim nic neříká asi nejznámější Olbrachtovo dílo - Nikola Šuhaj Loupežník ;)

Já jsem měla zrovna dneska debatu se známou, která chce dát holčičce jméno Klára k příjmení Tejralová. Nezlomily byste si jazyk? Já ano! Známá se trochu urazila :P

Apropos Pecanko, Emma a Stella se zdají být hodně populární (asi za to můžou Přátelé a Stella Artois)

"Kamarádka" je Klára Králová ale takhle se jí nepomstili rodiče ale její manžel(můj bejvalej)tak s toho mám radost :lol: fuj já sem ale ošklivá :dumbom:

Zzann — 14. 9. 2009 15:55

Markeeet napsal(a):

Tak taky přidám svou trošku do mlýna:
Mně se moc líbí Antonie. Jenže už vidím, že by to byla Tonička nebo nedej bože Tonka... :skurt: a to neeee :dumbom: Stejně tak Anastázie - Stázka :mad:  No, stejně to neprošlo.
Lili / Lily se mi taky líbí, ale neprošlo by to taky.

U kluků máme jasno - tam jsme se shodli Matěj, Matyáš, Ondra, Lukáš, Filip, David - tolik dětí ani neplánujem :lol:

Dorotka je hezký, ale taky mi hned naskočí Kretschmerová :dumbom:

A Babeta šla do světa... to je taky klasika, ale je fakt, že neznám vůbec žádnou! :lol::vissla:

Dorotku máme sousedku je jí 8 let Dorota Bouchalová :( (ještě má 3 sourozence a v budoucnu budou asi další)

MiraB — 14. 9. 2009 16:43

Já se o víkendu dozvěděla o klukovi ze základky jménem- RAFAEL OSLÍK- chudák teda :dumbom:

medulka — 14. 9. 2009 16:45

My měli krom Kryštofa, který se uplatnil :D, Kláru. A přestože se nejmenujeme Královi, nakonec jsem taky došla k názoru, že to je trošku o zlomení jazyka.
V druhém kole jsme měli Jonáše, na holčičce jsme se neschodli. Líbila se mi Karina a Klaudie. Snad ještě bude příležitost použít :dudlik:.

Pecanka — 14. 9. 2009 18:37

Fidorko jo u mě je pravda,že Emma se mi začala líbit když jsem koukala na přátelé;).A Stella,tak jsem se měla jmenovat já,ale jsem Petra:butter:..Navíc mi Stella připadá takový zvláštní a celkově pro mě to jméno má něco do sebe:-)
Jinak teda chudák malá Klára,být na jejím místě,tak se ani nepředstavím:D.

Defi Nikolaj a Nikola je něco jinýho,Nikolaj se mi nelíbí,ale Nikola jo:).Ale každý máme svůj vkus.

Medulko Klaudie je krásný jméno:)!

Jinak teda Kinga a Rafael..no teda chudáci děti..to se jim ty rodiče mstí už ted:rolleyes:...

Definitiv — 14. 9. 2009 18:47

No že je rozdíl mezi Nikolou a Nikolajem je celem jasný, ale obojí mi prostě poněkud asociuje východ :lol:

Pecanka — 14. 9. 2009 19:36

Definitiv napsal(a):

No že je rozdíl mezi Nikolou a Nikolajem je celem jasný, ale obojí mi prostě poněkud asociuje východ :lol:

Mě Nikola teda ani ne,ale jsem tím jménem zaujatá:D...
A co ty máš už vybrané jméno/jména?

Ronja — 14. 9. 2009 19:46

K tem pomstam rodicum - mi jinak celkem neskodni pratele pojmenovali svou prvni dceru DINA. A protoze to asi nestacilo, jeji mladsi sestra se dockala jmena LINA.

Kdyz jsem se zeptala, jestli pro me souhrne pouzivaji oznaceni Dilina, divali se na me skarede.

medulka — 14. 9. 2009 21:05

Ronjo :supr:, fakt jsi mě pobavila :lol:!

PetraP — 14. 9. 2009 21:16

Ahojky.

My máme pro holčičku Johana, Alžběta, Anežka a Julie

Ale bude to kluk :vissla:  Takže tam zatím tápeme. Kryštof, Gabriel a Daniel :vissla:

Definitiv — 14. 9. 2009 21:32

Ronji :lol: :lol: Trošku to připomíná trojčata Poly, Vinyl a Chorid :lol: a souhrnné PéVéCé :lol: ale fakt dobrý :supr:

Pecan - jo, já už to několikrát psala, takže se tu nebudu opakovat ;)
navíc stejně naše dítě bude beze jména, bez otce i bez matky :lol: (interní vtípek: jméno chceme dát až po porodu což v porodce nesnášejí; hádáme se o příjmení, proto nemůžeme vyplnit přiznání o otcovství a do třetice všeho dobrýho nemám občanku :P před delším časem jsem žádala o změnu trvalého bydliště a s tím zmizela občanka kdesi v nenávratnu).

misha88 — 14. 9. 2009 21:37

Ronja napsal(a):

K tem pomstam rodicum - mi jinak celkem neskodni pratele pojmenovali svou prvni dceru DINA. A protoze to asi nestacilo, jeji mladsi sestra se dockala jmena LINA.

Kdyz jsem se zeptala, jestli pro me souhrne pouzivaji oznaceni Dilina, divali se na me skarede.

A to jako fakt:)?!

Gabrielle — 14. 9. 2009 21:52

Míšo, ty jsi praštěnka :lol:

sima 75 — 14. 9. 2009 21:54

Ronja napsal(a):

K tem pomstam rodicum - mi jinak celkem neskodni pratele pojmenovali svou prvni dceru DINA. A protoze to asi nestacilo, jeji mladsi sestra se dockala jmena LINA.

Kdyz jsem se zeptala, jestli pro me souhrne pouzivaji oznaceni Dilina, divali se na me skarede.

:lol: :lol::supr:

medulka — 15. 9. 2009 12:02

Definitiv napsal(a):

Ronji :lol: :lol: Trošku to připomíná trojčata Poly, Vinyl a Chorid :lol: a souhrnné PéVéCé :lol: ale fakt dobrý :supr:

Kamarád má Marečka, Matouška a Martina Šimona - ve zkratce MMM´S  (eM end eM´S jako ty lentilky + ještě jedno M) :tesi:.

misha88 — 15. 9. 2009 17:44

Gabrielle napsal(a):

Míšo, ty jsi praštěnka :lol:

já? v čem..né náhodou třeba Ronja:)?

Gabrielle — 15. 9. 2009 22:08

misha88 napsal(a):

Gabrielle napsal(a):

Míšo, ty jsi praštěnka :lol:

já? v čem..né náhodou třeba Ronja:)?

a jooo, mně už šly oči šejdrem... Praštěnka je Ronja :lol: Ale ty taky :P

misha88 — 16. 9. 2009 14:15

Gabrielle napsal(a):

misha88 napsal(a):

Gabrielle napsal(a):

Míšo, ty jsi praštěnka :lol:

já? v čem..né náhodou třeba Ronja:)?

a jooo, mně už šly oči šejdrem... Praštěnka je Ronja :lol: Ale ty taky :P

ty jedna..:P

Fidorka — 19. 9. 2009 10:23

Tak malá Tejralka bude asi Monika :supr: Musíte uznat, že Monika Tejralová zní mnohem líp a měkčeji než Klára Tejralová.
Navíc myslím že jich ve školce moc nebude.

Ale jinak myslím že jsem už u kámošky asi nadobro skončila, protože když řekla že je jedna z variant SOFIE, tak už jsem jen vyštěkla TAK NA TO SE VYS.R! :lol: :P

I když je to asi jedno, protože Sofií už jsem zase slyšela/četla několik, že je mi jasný, že až to bude aktuální, tak budeme muset najít jiný jméno - a to jsem myslela, že u druhýho dítěte už žádný dilema nebude! :dumbom:

leontyna — 20. 9. 2009 20:29

Holky u nás asi nakonec vyhraje Nikola...

Přítel ji moc chce a moje navrhy nějak nebere. Ještě se mu docela libí Andrea a Simona a Zoe(zoííí).

U kluka u mne momentálně vede Kryštof, v těsném závěsu asi Tomáš.

li.lik — 21. 9. 2009 18:34

Ahoj, my máme Karolínku - asi druhé nejčastější jméno v dnešní době :D Pro kluka jsme přemýšlěli o Robertovi, Ondrovi a Viktorovi. Chceme teď další mimi, tak jsem zvědavá, jaké holčičí vymyslíme, u klučičích zůstaneme...:lol:

nickaveru — 22. 9. 2009 16:43

My mame vybranou Niku a Adamka uz od te doby, co se pokousime otehotnet :) Mezitim se sousedum narodil taky Adamek, tak ted trosku pochybuju, aby jich tady nebylo moc. A Niku jsme meli uz pri prvnim tehu, ktere jaksi nevyslo, takze ted taky pochybuju, aby to neprineslo smulu :/

Ale v zaloze je jeste Dominik, Nela a Natalka :) Pro kluka se nam obecne vybira hur, tak uvidime. Navic zitra se jeste prozradi, kolik tech jmen bude nakonec potreba :)

Krasny den vsem holky!

Silvi.100 — 22. 9. 2009 16:57

Nicky držím palce, ať to úspěšně dotáhneš do konce minimálně s jedním ;)

nickaveru — 22. 9. 2009 17:08

Silvi, dekuju moc, to je od tebe hezke :)

Silvi.100 — 6. 1. 2010 15:16

oživím staré dobré tématko, když je mezi námi spousta novějších snažilek :)

pitrisek26 — 6. 1. 2010 15:31

Pro holku máme Anna Emilly a pro kluka asi Tobias :gloria:

Kerstin — 6. 1. 2010 15:33

:rodna: se taky přidám tedy.. Já bych chtěla holčičku Leontýnku (ale manža to ještě neví) :lol:, a kluk by byl tradičně po tatínkovi Mareček :storstark: aby nebyl smutnýýýý :D

Kerstin — 6. 1. 2010 15:35

pitrisek26 napsal(a):

Pro holku máme Anna Emilly a pro kluka asi Tobias :gloria:

:supr: hezký..dvě jména.. :) Mi napadlo, že ych holce dala také druhé - Alexandra.. Bo moje maminka i tchýně se tak jmenují :) asi by to udělalo radost :supr:

Kaťulka 33 — 6. 1. 2010 16:08

tak si jdu počíst a popřemýšlet ;) nad těmi jmény :P

mary — 6. 1. 2010 18:25

Tak ja mam Jakuba a holcicku Elisia. Pro dalsi detatko az bude tak uz mame vybrane pro chapecka davidka a pro holku jsi nam libi kiara nebo lena

Ronja — 10. 1. 2010 21:58

Já mám pořád zásadní problém s klučičím jménem: co se mi opravdu líbí jsou jména anglická, která u nás dávat nechci. Pak se mi opravdu líbí (nebo spíš líbili) jména, která byla (alespoň u nás) za mého mládí méně obvyklá: Ondřej, Jakub a Matěj. Všechny tři jsou dnes tak četná, že je dávat nechci.

Několik českých klučičích jmen celkem jde, ale na větvi z nich nejsem: Vít (líbí se mi varianta Vítek), Prokop (jen se mi poříd evokuje příjmení Buben), Daniel (i když tady se mi víc líbí anglická výslovnost). Právě jsem pro inspiraci listovala jakýmsi seznamem a musela jsem se zasmát trojici po sobě jdoucích jmen:

Attila (208), Horymír (206) a Lev (206)

Taky se tu ale vyskytují perly jako Long (to kdybych chlapečkovi dala, tak bude, myslím, populární u anglicky mluvících dívek a žen :lol:

verynka — 10. 1. 2010 22:14

Ronja napsal(a):

Já mám pořád zásadní problém s kučičím jménem: co se mi opravdu líbí jsou jména anglická, která u nás dávat nechci. Pak se mi opravdu líbí (nebo spíš líbili) jména, která byla (alespoň u nás) za mého mládí méně obvyklá: Ondřej, Jakub a Matěj. Všechny tři jsou dnes tak četná, že je dávat nechci.

Několik českých klučičích jmen celkem jde, ale na větvi z nich nejsem: Vít (líbí se mi varianta Vítek), Prokop (jen se mi poříd evokuje příjmení Buben), Daniel (i když tady se mi víc líbí anglická výslovnost). Právě jsem pro inspiraci listovala jakýmsi seznamem a musela jsem se zasmát trojici po sobě jdoucích jmen:

Attila (208), Horymír (206) a Lev (206)

Taky se tu ale vyskytují perly jako Long (to kdybych chlapečkovi dala, tak bude, myslím, populární u anglicky mluvících dívek a žen :lol:

tak to je mazec, ještě by tam mohli přidat Šemík a Godzila.... :reta:

Dadula — 11. 1. 2010 9:17

Naprosto se ztotožňuji s názorem Ronji. V klučičích jménech bych byla malinko na rozpacích, ale vzhledem k tomu, že je opravdu přeJakubováno, přeOndrováno apod. bych vybírala z klasických jmen. Naprosto mi chybí jména jako Petr, Pavel, Václav, Marek - jsou přeci krásná a hlavně česká.
Holčička Elen - to se mi líbí,  jenže máme psa - Nella a jakmile bych zavolala Eli, tak by běžela i ona .... voláme na ni Neli ....  Taky Anna nebo Karolína jsou nádherný, ale už jich je taky jako máku.
Myslím, že by se jméno mělo volit taky podle toho, jak zní k příjmení ... např. Tobias Brabenec je hrůůůůůza .... ale někomu to může připadat normální. Vím, že budu volit klasické české jméno - jak u holčičky tak u kluka. Co se líbí mě, nemusí se líbit někomu jinému a přesně naopak ...
Hlavně děvčátka, nejdůležitější je, jestli se to jméno líbí Vám - na okolí nedejte .... :supr:

Mokacina — 18. 1. 2010 13:32

Já si myslím, že jména by se měli vybírat pečlivě...když to bude kluk jméno by mělo ladit s příjmením..takhle to bude mít navždy..u holek je to jiné ta se jednou vdá..Taky bych dala bacha na R a Ř může se stát, že nebude umět říct R,Ř a jmenovat se Řehoř, Barbora atd..a ráčkovat muže být depresivní...
Je plno pěkných jmen, ale bohužel u některých si vzpomenu na určité lidi a jméno hned zavrhnu...třeba Veronika nebo Lukáš...pěkná jména..ale lidi které s tímto jménem znám ve mě nevyvolávají dobré vzpomínky a nemohla bych tak říkat svému prckovi..
Mě se líbí Sofie, Sára, Šárka..
Kluka bych chtěla asi Bohouše jenže v kalendáři je jen Bohumil a to není to pravý..

medulka — 18. 1. 2010 14:32

Co máte proti Horymírovi? My měly (holčičí třída) třídního Horymíra Skálu :lol:.

cieska — 27. 1. 2010 15:41

Stela x Madla x Adina
Josef x Leoš  x Bartoloměj

a teď babo raď, k užšímu výběru pomůže určení pohlaví, ale pořád budeme na třech minimálně, to bude ještě prekérka :vissla::D

nebo budu muset rodit dokud to všecko neupotřebim :dumbom::lol::lol::lol:

Kerstin — 27. 1. 2010 15:43

Jo, Andinu jsem taky chtěla... ale teď mi můžou bejt jména ukradený :dumbom:

Hezkej výběr... A co partner na to?

Irik — 27. 1. 2010 16:49

Holky, nemá některá z vás doma knížku Jak se bude jmenovat od p.Knappové (nevím, jestli je v jejím příjmení zdvojené "p", ale myslím, že jo), ale v nějakém nejnovějším vydání? Potřebovala bych, kdybyste se mi tam mohly na něco mrknout. Poslala bych SZ. Díky.

Irik — 27. 1. 2010 16:51

Ad. ke jménu Adina...je pěkné, jen mám trable s výslovností. Někdy slyším toto jméno vyslovovat měkkce (adina), jindy tvrdě (adyna). Nikde jsem ještě nevypátrala, jaká je správná výslovnost. Ví to někdo? Máte to něčím podložené, nebo je to jen vaše domněnka?

Káča — 27. 1. 2010 16:59

Já mám syna Davida a dcerku Nikitu.

Kerstin — 27. 1. 2010 18:58

Irik napsal(a):

Ad. ke jménu Adina...je pěkné, jen mám trable s výslovností. Někdy slyším toto jméno vyslovovat měkkce (adina), jindy tvrdě (adyna). Nikde jsem ještě nevypátrala, jaká je správná výslovnost. Ví to někdo? Máte to něčím podložené, nebo je to jen vaše domněnka?

Je správně Adina s měkkým... Hlavně podle Adiny Mandlové, o kterou se hodně zajímám, a nikdy jsem např. v dokumentu neslyšela "Adyna" :supr:
Třeba je to kraj od kraje, ale já to znám jen měkce :par:

sima 75 — 27. 1. 2010 22:30

Tak ja porad nevedela co bych dala ,ale pred par dny sem se rozhodla bez pritele :lol: ,ze u kluka by to byl Miroslav a holcicka to bych nechala na pritelovi ,ale me se libi Debora a Sofie a Edita a napsala bych jich dalsich pet :dumbom: takze ....pritel jednou rozhodne :D

Silvi.100 — 28. 1. 2010 19:00

Juuu simí jako můj manža :D :supr: mu říkám ty můj  králi  :D :supr:

danano — 28. 1. 2010 20:59

Kerstin napsal(a):

Irik napsal(a):

Ad. ke jménu Adina...je pěkné, jen mám trable s výslovností. Někdy slyším toto jméno vyslovovat měkkce (adina), jindy tvrdě (adyna). Nikde jsem ještě nevypátrala, jaká je správná výslovnost. Ví to někdo? Máte to něčím podložené, nebo je to jen vaše domněnka?

Je správně Adina s měkkým... Hlavně podle Adiny Mandlové, o kterou se hodně zajímám, a nikdy jsem např. v dokumentu neslyšela "Adyna" :supr:
Třeba je to kraj od kraje, ale já to znám jen měkce :par:

Také tak , znám jen Adinu s měkkým i .

Ivule27 — 29. 1. 2010 12:25

Zajímavé téma :) Dítě ještě nečekám, ale v nejbližší době ho plánujeme, takže je to pro mě také aktuální. S přítelem jsme už byli docela rozhodnutý pro jména Anna a Jan, teď se ale zase přikláníme k jiným variantám. Shodli jsme se na jménu Vendulka pro holčičku, je to pěkné jméno (aspoň pro nás) a teď není tolik populární, takže ho nemá kdekdo. S klučičím jménem stále tápáme, mně by se líbilo jméno Daniel, ale přítel asi nebude pro. Nejlepší by bylo nějaké jméno, který by nemohlo být zároveň i příjmení, protože můj přítel má příjmení Tomáš, takže třeba takový Patrik Tomáš není zase tak špatný, protože to nemůže být pleteno jako že Patrik je příjmení :) Máte nějaké návrhy co by se hodilo k příjmení Tomáš - Tomášová? :)

Irik — 30. 1. 2010 12:18

Ivule, každé jméno, které není příliš frekventované, aby bylo hned jasno, co je jméno a co příjmení. Patrik Tomáš je podle mě pěkná volba.

Maryt — 2. 2. 2010 14:09

Ahoj holky,

ve škole jsme to měli na jednom semináři a tam jsem si uvědomila, jak důležité je příjmení..;)

Pár příkladů existujících jmen+příjmení za vše: Tomáš Fuk, Tomáš Marný, Isabela Pátá, Prokop Buben :storstark: :) :)

Mně se líbí Jonáš, ale budu mít (předpokládám :gloria: ) příjmení na Š, takže všichni -šové vypadávají ze hry.

Z dívčích jmen se mi líbí Ema a Mia.

sissi — 2. 2. 2010 18:14

A my "finišujem" a stále nemáme jasno :reta::reta:

anais.de — 16. 3. 2010 17:54

Ahoj snazilky a maminky, rada bych se zeptala na vas nazor ohledne jmena. "Snazime" se kratce (a zatim marne), takze je to hoooodne predcasne, ale uz tak trochu fantaziruju o miminku a premyslim o jmenech a bavi me to :). Mam vztah ke jmenu Karel (osobni/rodinne duvody) a zajimalo by me, co si myslite o zenske variante "Karla"? Karolina se mi moc nelibi (omlouvam se mamkam Karolinek, kterych je ted docela dost), Charlotta ano, ale v Nemecku, kde ziji, je za minuly rok v top desitce, tudiz pro me nepripada v uvahu. Mela by cizi prijmeni, takze uvazuji i o tom, ze by se psala "Carla". Pritel zatim neni nadsen, ale treba si zvykne nez se nam podari otehotnet :).

Vim, ze se tu resi obvykle vaznejsi problemy, tohle je takove odlehcenejsi tema a samozrejme mi to nikterak zily netrha (spis si delam starosti jak mi pujde v mem veku - 34-  otehotnet a jak to budu snaset), ale to se mi tu neche resit, tak doufam, ze se to nikoho nedotkne a nenapise mi "Tve problemy bych chtela mit" :).

sima 75 — 16. 3. 2010 18:02

Ahoj anais.de me osobne se Karla libi a to proto ze se mi libi rikat Kaji ;) takze proc ne :D a je to i takove neobvykle coz mam rada taky . :)

jinak kdyz budes chtit probrat veci kolem otehu a tak ,Snazilky a Dlouhodobky rady uvidime :D

misha88 — 16. 3. 2010 18:06

Anais, v ČR bych Šarlotu (natož z CH. psanou) nedala, ale já jsem trochu konzerva.

Karolína se mi moc líbí, ale je tam to R a L a to se blbě vyslovuje, stejně jako Klára a spol.
Ale ve variantě Karla jsou ta písmenka přímo u sebe a to jde..a moc se mi to líbí.

I pro mě:D !! My máme favoritku teda Julii ale třeba se to změní, pak bych tu Karlu chtěla i já (v ČR), nemáme úplně nejkratší příjmení a ta karolína by byla i tak moc dlouhá!!

Takže pro mě ANO:)!

Fidorka — 16. 3. 2010 18:17

anais.de napsal(a):

Ahoj snazilky a maminky, rada bych se zeptala na vas nazor ohledne jmena. "Snazime" se kratce (a zatim marne), takze je to hoooodne predcasne, ale uz tak trochu fantaziruju o miminku a premyslim o jmenech a bavi me to :). Mam vztah ke jmenu Karel (osobni/rodinne duvody) a zajimalo by me, co si myslite o zenske variante "Karla"? Karolina se mi moc nelibi (omlouvam se mamkam Karolinek, kterych je ted docela dost), Charlotta ano, ale v Nemecku, kde ziji, je za minuly rok v top desitce, tudiz pro me nepripada v uvahu. Mela by cizi prijmeni, takze uvazuji i o tom, ze by se psala "Carla". Pritel zatim neni nadsen, ale treba si zvykne nez se nam podari otehotnet :).

V USA jsem se starala o holčičku Carly. Jmenovala se po Carly Simon, kterou měla její maminka moc v oblibě. Jméno jí moc slušelo, navíc byla do narození kudrnatá (Curly), takže jí fakt sedlo.

Carla by mi teď asociovala Carlu Bruni, resp. Sarkozyho :P ale Carly nebo Carlie by šla :)

anais.de — 17. 3. 2010 20:40

Holky, diky za reakce. Simo, jestli je 75 Tvuj rok narozeni, tak jsme stejny rocnik.

Misho, Julie je krasne jmeno. Ja jsem mela drive "favoritku" Sofii (tak pred 15 lety, kdy se to jmeno jeste v Cechach moc nedavalo), ale byt mladou maminkou se mi nepodarilo (napred nebylo s kym a pak jsem zacala studovat a nejak se to zvrtlo :), takze si jeste ted dodelavam doktorat). No, a ted je Sofinek v Cechach plno a tady v Nemecku se toto jmeno drzi v posledni dobe na same spicce popularity, takze se mi ho uz davat nechce. Mam rada jmena, ktera jsou ne uplne obvykla, ale zase ne uplne extravagantni.

Fidorko, s tou pani C. Sarkozy mas pravdu a tez mne to prislo na mysl, asi to C na zacatku neni nejlepsi napad.

Ronja — 17. 3. 2010 20:47

Anais asi neporadím, moje nejlepší kamarádka se jmenuje Karla (Kája) a já mám to jméno prostě spojené s milými, příjemnými, neskutečně laskavými lidmi, takže bych neváhala :D Jinak z estetického hlediska je trochu tvrdší, ale krásně se dá upravovat, je tu hodně variant. Do Němečiny se mi zdá, že se to jméno obzvlášť hodí.

sima 75 — 18. 3. 2010 12:35

Anais je to muj rocnik ;)

airgosh — 10. 4. 2010 17:06

U nas to bude Rozarka nebo Jirka (Jurasek, po tatinkovi)