rainbow — 22. 12. 2008 14:36

Dobrý den, zdravím všechny... mám prosbu a dotaz, zda jste se setkali s tímto preparátem - má to být "přirozené antidepresivum" - a pokud ano, zda má skutečně anoncované účinky - a to že pomáhá proti... cituji... depresím, úzkostem, strachu, vnitřnímu neklidu...
... je určen osobám trpícím...
- poruchami usínání a spánku, plytkým spánkem
- abstinenčními příznaky při odvykání kouření, alkoholu a jiným závislostem
- nutkáním se přejídat
- každodenními stresovými situacemi ....

Děkuji a přeji veselý den :-)

Tulipánka — 22. 12. 2008 15:53

Hmm, mě to zní jako reklama :|

pajaja — 22. 12. 2008 17:33

Koupila jsem si ho,jedla jsem ho tři týdny,žádné účinky jsem nepozorovala asi to chce zkusit delší dobu.Podívej se na www.deprese.cz,lidé si tam zdělují různé zkušenosti.

vikyrek — 25. 12. 2008 12:29

Já mám zkušenosti s tímhle, s přípravkem DLPA (a Felis nepočítám). Používala jsem to ve dvou životních situacích. Poprvé to byly závažnější problémy, takže jsem příliš účinek nepociťovala. Podruhé to bylo v době, kdy jsem měla "nervy nadranc" a působilo to na mě zklidňujícím účinkem. Byla jsem víc v pohodě, neřešila jsem vše a když už, tak s klidnou hlavou. Možná to byo placebo, možná ne.
Myslím však, že pokud to nejsou už skutečné deprese, ale "jen" mírné úzkosi, strach a nervozita, za pokus to stojí. Netvrdím, že to je 100%, ale já mám dobrou zkušenost.

cilka — 28. 12. 2008 11:21

L - tryptofan jsem užívala, když jsem se dostala do konců :) ale on nepomáhá sám je třeba ještě kobinace s dalším produktem a také je třeba vědět z jakého důvodu (chemického pochodu v mozku) depka vznikla

L-Tryptofan - Životně nezbytná aminokyselina, která je potřebná pro každou tělesnou buňku. S pomocí tryptofanu tělo vyrábí klíčové neurohormony serotonin, melatonin, nespočet druhů enzymů, vitaminy řady B3 a tisíce dalších látek. Denní příjem l-tryptofanu z běžné potravy se odhaduje na 1000-1500mg. Hlavním důvodem užívání doplňkového tryptofanu je zvýšení hladiny serotoninu, jehož snížená hladina je prvotní příčinou úzkostí a depresí, změn nálad a chování, poruch usínání a spánku či sklonu k užívání návykových drog nebo přejídání se.

Radí se k němu užívat i DLPA
Přípravek aktivuje a zesiluje činnost tělesných opiátů - endorfinů, dynorfinů a enkefalinů, které jsou klíčovými látkami pro samoregulační a samoléčebné tělesné procesy. Mimo jiných funkcí potlačují bolest a vyvolávají dobrou náladu.
DL-PA je jedinou přírodní látkou, kterou uznává věda jako zdravotně naprosto bezpečný prostředek k tlumení chronické bolesti a depresí.

Jeden z těch preparátů se bere před jídlem, druhý po, ale to si fakt už nepamatuju. Dál je třeba užívat vitamíny skupiny B ale pouze takové kde je ve složení i B3 niacin, který je v tomhle případě nezbytný.

Pouze kombinace těhle preparátů pomáhá, ale ne u těžkých depresí!

Želvička17 — 28. 12. 2008 11:51

chtěla jsem se zeptat, jestli to není návykové... všeobecně by mě zajímalo, jestli jste neměly po vysazení antidepresiv nějaké problémy?

cilka — 28. 12. 2008 18:17

tohle jsou rostlinné doplňky stravy, nejsou návykové, ani spavost nebo tak jako u AD po tom nebyla
ale je to opravdu na mírnější formy deprese.

rainbow — 30. 12. 2008 14:00

Chtěla bych ho vyzkoušet..... nemám totiž deprese ani výkyvy nálad, ale přistihla jsem se, že se poslední dobou (cca 2-3 měsíce) docela dost přejídám.... je to o psychice..... asi mi něco chybí :-)

klaruska22 — 10. 10. 2017 14:52

Beru 5-HTP, měl by mít lepší účinky než L-tryptofan, zatím  pouze týden, tak uvidíme, ale je fakt, že spím jako miminko ;)