|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Antikoncepce https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=190 » první hormonální antikoncepce https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=34594 |
| klarus15 — 7. 12. 2008 14:19 |
Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu....je mi 17 a chtěla bych začít brát antikoncepci, ovšem gynekoložka mi řekla, ať si ji vyberu sama, že mi nemůže radit...což je dost divný, ale dobře...nemoh byste mi tedy někdo poradit, jaká antikoncepce je pro začátek nejlepší? (nejlépe konkrétní...značka...) Díky moc...spěchá.... |
| henrietta — 7. 12. 2008 14:21 |
Já brala od 16 asi tři roky pramino, pak Cilest až doteď. Vyhovovalo mi obojí, Cilest je levnější. |
| Martinka1 — 7. 12. 2008 14:24 |
Je to smutný, ale bohužel to doktorky tak dělají... Já jsem brala jako první Cilest, a pak Pramino... pak jsem chtěla lepší (a dražší) a teď mám Jeanine... |
| henrietta — 7. 12. 2008 14:38 |
Martinko v čem je ta dražší lepší? Jako ptám se ze zájmu, protože jsem přemýšlela, jestli to pro mě bude mít nějaké výhody pokud bych brala dražší? Něco jako zlepšení pleti, vlasů? Nebo dlouhodobé zdravotní hledisko? |
| eremuruss — 7. 12. 2008 14:51 |
Dcera bere logest |
| Martinka1 — 7. 12. 2008 15:19 |
Podrobnosti najdeš, když si Jeanine dáš vyhledat do googlu. I diskuzí je o tom na internetu dost. |
| Selene — 7. 12. 2008 17:15 |
No, kamarádka přišla s tím, že jí nagyndě vzali krev, aby udělali testy a zjistili jaká antiko pro ní bude nejlepší :kapitulation: |
| Ladie — 8. 12. 2008 11:56 |
Martinko, Yadine beru já :) Jednu dobu jsem brala Logest a nikdy víc!! Dlouhá, silná menstruace, bolesti, přibírání, nechuť na sex... |
| clavel — 8. 12. 2008 12:33 |
no, tak ja rozhodne nepovazuju za normalni ze doktorka rekne, at si slecna vybere antiko sama... me doktorka brala krev, a na zaklade vysledku, a na zaklade myho zdravotniho stavu mi predepsala Lindinette, coz ma malo hormonu a vseho moznyho, protoze mam problem s ucpavanim cev.. kdybych si vybrala antiko sama, tak taky muzu brzo umrit.. ne kazda je vhodna pro kazdyho, takze v tomhle pripade bych si nasla jinou doktorku.... |
| Ladie — 9. 12. 2008 18:31 |
Je fakt, že tohle mi taky přijde divné. Mi teda doktor nedoporučil prášky na základě rozboru krve (krev mi bral kvůli jaterním testům). Antiko mi doporučil takovou,která podle něj byla nejvhodnější a se kterou má dobré zkušenosti. |
| majkafa — 9. 12. 2008 18:40 |
Dcera má náplasti evra. Jsou velmi šetrné. Je po operaci srdce, prášky jí vůbec nedoporučovali, s evrou souhlasí i kardiolog. |
| leny.wood — 9. 12. 2008 18:58 |
jako první jsem brala prášky vreya, ale asi po půl roce jsem přešla na chloe a můžu říct, že jsem spokojená. |
| Jája — 9. 12. 2008 19:02 |
dcera taky začala brát chloe a je nadšená ze zlepšení pleti... |
| leny.wood — 9. 12. 2008 19:06 |
jájo, s tím souhlasím, taky se mi po chloe dost zlepšila pleť :) vreya mě v tomhle docela zklamala, pilulky jsou na chuť dost sladké a měla jsem po ní strašně zvýšenou chuť k jídlu, proto jsem požádala dr. o změnu. chloe mě vrátila "do normálu", nemám návaly žravosti :D |
| Bety — 9. 12. 2008 19:37 |
Strašně moc žen z mojeho okolí mělo problémy s Logestem, bolesti hlavy se stupňovaly až do migrény, a přestaly ho brát... |
| topazio — 9. 12. 2008 20:20 |
Logest jsem kdysi brala taky, a bolela mě to měn dost hlava, tak jsem ho brát přestala. Už ani žádnou hormonální antikoncepci nechci. |
| tina — 9. 12. 2008 20:29 |
moje první HA byl triquilar - vydržela jsem s ním rok, ale ty migrény a náladovost - se divím, že partner vydržel a nezahnul kramle... po vysazení jsem už do HA nešla, vše bylo zase O.K. - takže z mé zkušenosti, triquilar nebrat! |
| Myška — 10. 12. 2008 0:18 |
Mně dal kdysi doktor Ha takovou, která se tehdy prostě dávala, nějak se mě neptal jakou chci, tehdy ani nebylo moc možností jak si o ní něco zjistit, tak mi asi dal to, na co ho farmaceutické firmy ukecaly. stejnou HA bralo hodně holek kolem mě, byl to Minisiston. Ale po čase jsem začala špinit mimo MS, takže jsme zkusili Cilest. Opakovalo se to. Takže přišla na řadu 3 fázová antiko - Triquilar. Opět po čase stejný problém, takže změna na Marvelon. I při braní tohoto jsem špinila, během braní (myslím že Cilestu) i dost přibrala. Ani jedna HA nebyla z těch drahých (300 - 460Kč), předpokládám, že hodně mladých holek, studentek se dívá i na cenu. Pak jsem se vdala, objevila jiné možnosti antikoncepce a HA už nechci ani vidět. A propo, od vysazení nešpiním vůbec. Zato mám jiné problémy. Tělo se zatím učí pracovat samo. Kdybych si mohla znova vybrat a měla takové možnosti dovědět se o antikoncepci to, co dnešní mladé holky, vůbec bych s HA nezačínala. Ušetřila bych si dnešní problémy. |