| Chucky.x — 22. 9. 2008 15:04 |
Znáte někdo lék na pesimismus? POslední dobou jsem přílišný pesimista... Abych to vysvětlila... Mám pocit že dříve vše na co jsem sáhla se lépe nebo hůře povedlo... Ale od mého rovodu jako by se vše změnilo... najednou mám pocit že mě už nic dobrého nečeká... Mám poslední rok na VŠ a už teď jsem pesimista že tenhle semestr a státnice zvládnu (když to nedala ani ta nejchytřejší spolužačka....) , jsem pesimista v tom že mi současný vztah vyjde (přece když mi nevyšel jeden....), jednou budu chtít dítě (ale určitě to nepůjde... vždyť se to nedaří tolika holkám...) ... prostě najednou mám pocit ...že proč zrovna já bych měla mít to štěstí... vždyť už jsem ho kdysi měla tolik.... tak teď už jenom nějak dožít tenhle život a je to.... Jak s tímhle pesimismem bojujete Vy?... Jak nastartovat hlavu aby byla trochu víc optimističtější?... Vím že je to ve srovnání s hladem dětí v Somálsku a všem handikepovaným úplná prkotina... I tak si ale myslím že většina z nich je s tím pozitivním myšlením mnohem dál než já.... Ráda bych kdybych si mohla říct... super a teď už bude mnohem líp... jenže něco ve mě jako by pořád říkalo... neboj bude hůř... :-(
Asi bych potřeboval tip na obchod kde se daj koupit ty pomyslný "růžový brýle" :vissla:
|
| eremuruss — 22. 9. 2008 15:09 |
Ja jsem taky hrozny pesimista taky si rikam,ze me v zivote nic pekneho neceka.
|
| Ivana — 22. 9. 2008 15:17 |
Mně pomáhá nedělat si žádné plány do budoucna, ale žít přítomným okamžikem. Ty jsi ještě asi hodně mladá, ale mně už táhne na 50 a v poslední době si uvědomuju čím dál víc, že ten život je sakra krátkej a že můžu každým okamžikem zjistit, že mám třeba rakovinu nebo nějakou podobnou lahůdku. Takže proč si kazit ten zbytek života nějakými černými myšlenkami? Žiju jen pro dnešek, dnes si snažím udělat si aspoň malou radůstku a co bude zítra, tím se netrápím.
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 15:40 |
Ivana napsal(a):Mně pomáhá nedělat si žádné plány do budoucna, ale žít přítomným okamžikem. Ty jsi ještě asi hodně mladá, ale mně už táhne na 50 a v poslední době si uvědomuju čím dál víc, že ten život je sakra krátkej a že můžu každým okamžikem zjistit, že mám třeba rakovinu nebo nějakou podobnou lahůdku. Takže proč si kazit ten zbytek života nějakými černými myšlenkami? Žiju jen pro dnešek, dnes si snažím udělat si aspoň malou radůstku a co bude zítra, tím se netrápím.
Nedělat si plány... No je mi teprve 30 to je pravda... ale s poměrně vysokou hypotékou na krku to bez plánů nepůjde :-( jsem na to sama... S těma radůstkama jsem to taky zkoušela... vždycky když jsem si koupila nějakou kytku (které mám ráda).. nebo dobrůtku .... tak mě pak vždy jen zamrzelo že jsem to nedostala od někoho jiného... Už mě asi úplně hrabe... :dumbom:
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 16:09 |
Tolik přečtení a žádná rada? Tak to jsem asi zase nakousla nějaký blbý nezajímavý téma... :|
|
| Martinka1 — 22. 9. 2008 16:11 |
Chucky.x napsal(a):Tolik přečtení a žádná rada? Tak to jsem asi zase nakousla nějaký blbý nezajímavý téma... :|
Spíš si myslím, že naopak. Že lidi co s tím bojují prostě žádnou radu nemají!!! Možná to je na nějakou delší psychoterapii...
|
| maagdal — 22. 9. 2008 16:15 |
Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 16:17 |
Martinka1 napsal(a):Chucky.x napsal(a):Tolik přečtení a žádná rada? Tak to jsem asi zase nakousla nějaký blbý nezajímavý téma... :|
Spíš si myslím, že naopak. Že lidi co s tím bojují prostě žádnou radu nemají!!! Možná to je na nějakou delší psychoterapii...
Myslíš? Vždycky mě třeba zajímalo jak to řeší Ti co se najednou octnou na vozíku... kde v sobě berou ten optimismus... nebo rodiče co mají dítě v komatu...? Někteří věří v boha ale co ti druzí, když bůh nepomáhá? Už mě i napadlo zajít za nějakým psych... ale zase si říkám že je to taková prkotina...
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 16:18 |
maagdal napsal(a):Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
Nechceš zajít na skleničku... ;)
|
| Martinka1 — 22. 9. 2008 16:21 |
Chucky.x napsal(a):Myslíš? Vždycky mě třeba zajímalo jak to řeší Ti co se najednou octnou na vozíku... kde v sobě berou ten optimismus... nebo rodiče co mají dítě v komatu...? Někteří věří v boha ale co ti druzí, když bůh nepomáhá? Už mě i napadlo zajít za nějakým psych... ale zase si říkám že je to taková prkotina...
Prkotiny neexistujou... možná je lepší řešit to "preventivně" než časem skončit na psychiatrii... (možná maluju čerta na zeď :-)
|
| maagdal — 22. 9. 2008 16:41 |
Chucky.x napsal(a):maagdal napsal(a):Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
Nechceš zajít na skleničku... ;)
Klidně:)
|
| Jessika — 22. 9. 2008 16:43 |
Chucky.x napsal(a):maagdal napsal(a):Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
Nechceš zajít na skleničku... ;)
to bych vám holky neradila... dva pesimimisti sedící nad skleničkou, jedna decka, dvě decky... alkohol působí, k ránu zbydou dvě kňučící hromádky :rolleyes: (a pak kocovina, ta optimismu taky nedodá) :P
já bych teda radila (jako zatím celoživotní optimista) : rozhlédnout se kolem sebe, zapojit ÁCH zkušenost, přestat se litovat a pomoci někde, kde je opravdu potřeba, na něčem mánknout, stanovit si reálné cíle... ono to půjde... :)
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 16:48 |
maagdal napsal(a):Chucky.x napsal(a):maagdal napsal(a):Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
Nechceš zajít na skleničku... ;)
Klidně:)
Jsi-li z Brna... můžem se domluvit... :storstark: jsi -li z daleka bude to trochu problém...:)
|
| Ivana — 22. 9. 2008 16:49 |
No, já mám taky povinnosti a nepříjemné věci, které mě čekají. Ale snažím se na ně nemyslet a ve stylu Scarlett O¨Harové si říkám:"Dnes na to nebudu myslet!" Protože jsem taky svým založením pesimistka a znám se, jak začnu něco rozpitvávat, tak se dostanu do strašné depky. A ty radůstky jsem nemyslela jen kupovaný, prostě si zajdu třeba na procházku, přečtu se hezkou knížku, poslechnu hudbu, napustím si vanu s pěnou apod. Každý den něco, na co se můžu těšit a hned je na světě veseleji.
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 16:50 |
Jessika napsal(a):Chucky.x napsal(a):maagdal napsal(a):Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
Nechceš zajít na skleničku... ;)
to bych vám holky neradila... dva pesimimisti sedící nad skleničkou, jedna decka, dvě decky... alkohol působí, k ránu zbydou dvě kňučící hromádky :rolleyes: (a pak kocovina, ta optimismu taky nedodá) :P
já bych teda radila (jako zatím celoživotní optimista) : rozhlédnout se kolem sebe, zapojit ÁCH zkušenost, přestat se litovat a pomoci někde, kde je opravdu potřeba, na něčem mánknout, stanovit si reálné cíle... ono to půjde... :)
Já už si s nikým nezaskuhrala nad skleničkou ani nepamatuju... už ani nevím jaký to je... :rolleyes:
|
| panthe — 22. 9. 2008 17:12 |
Vždycky jsem byla až chorobný optiimista a po jednom mém spackaném kroku(v 27 jsem se rozváděla:dumbom:)se to najednou otočilo a já taky v nic nevěřila.Vše jsem viděla špatně,nic mě netěšilo,nebavilo,v ničem jsem neviděla smysl...Nevím,jak dlouho jsi po rozvodu ty,ale u mě pomohl čas.Sama se sebou jsem si procházela svoje chyby,zbavila se výčitek svědomí i sebeobvinování.Našla si nové smysly a radosti života,udělala pomyslnou tlustou čáru a s radostí začala znovu.Takže vydrž,čas pomůže...
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 17:15 |
Chucky.x napsal(a):Nedělat si plány... No je mi teprve 30 to je pravda... ale s poměrně vysokou hypotékou na krku to bez plánů nepůjde :-( jsem na to sama... S těma radůstkama jsem to taky zkoušela... vždycky když jsem si koupila nějakou kytku (které mám ráda).. nebo dobrůtku .... tak mě pak vždy jen zamrzelo že jsem to nedostala od někoho jiného... Už mě asi úplně hrabe... :dumbom:
S poměrně vysokou hypotékou na krku to bez plánů, které ty vytváříš, jde velmi dobře. Mám ji taky a to mi je pravda už přes padesát. Taky jsem na to sama a taky jsem to kdysi bezva naplánovala :) Kdyby plány vyšly, jsem dnes za vodou. A víš, že mne ani neštve, že nevyšly? A nevyšly zcela nezávisle na mně. Takže od té doby plánuji skutečnějen to, co JÁ SAMA mohu ovlivnit.
Plánování je hezká věc, ale nic se nemá přehánět. Já si klidně dovolím i odmítnout lukrativní pracovní nabídky (mám průvodcovskou licenci a tento víjkend jsem mohla za dost peněz strávit v Paříži), když se mi do té práce nechce. A nevytvářím si negativní myšlenky, abych mohla být pak příjemně překvapená, že se nenaplnily. Ono to totiž takhle nefunguje. Myšlenky mají velkou moc a jejich pomocí denně tvoříš svou realitu. Takže pokud si stále říkáš, že se ti nic nepodaří, tak se ti prostě nepodaří. Jen se negativně programuješ a přitahuješ k sobě průšvihy.
Nehledej na všem to negativní a zkus to přesně naopak. Je to těžké, ale dá se to naučit :jojo:
|
| venuše — 22. 9. 2008 17:35 |
Myšlenky mají velkou moc a jejich pomocí denně tvoříš svou realitu. Takže pokud si stále říkáš, že se ti nic nepodaří, tak se ti prostě nepodaří. Jen se negativně programuješ a přitahuješ k sobě průšvihy.
Nehledej na všem to negativní a zkus to přesně naopak. Je to těžké, ale dá se to naučit
To je zajimavy. Moje dobra kamaradka je cely zivot pozitivni, nekdy az moc, a taky se ji nic nedari. To by me tedy zajimalo, jak to je doopravdy.... :vissla:
|
| Selima — 22. 9. 2008 17:58 |
Otázka je - čo znamená "dariť sa" a čím to merať, pravda... Ak je ona spokojná so sovojím životom, tak je vcelku jedno, čo si o ňom myslí Venuša a či je "vydarený" podľa venušovských merítok. :jojo:
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 18:26 |
venuše napsal(a):Myšlenky mají velkou moc a jejich pomocí denně tvoříš svou realitu. Takže pokud si stále říkáš, že se ti nic nepodaří, tak se ti prostě nepodaří. Jen se negativně programuješ a přitahuješ k sobě průšvihy.
Nehledej na všem to negativní a zkus to přesně naopak. Je to těžké, ale dá se to naučit
To je zajimavy. Moje dobra kamaradka je cely zivot pozitivni, nekdy az moc, a taky se ji nic nedari. To by me tedy zajimalo, jak to je doopravdy.... :vissla:
Venuše, otázkou je, co je to "kamarádka je celý život POZITIVNÍ" a co je to "taky se jí NIC nedaří" Tak to hodnotíš ty a nebo ona?
|
| venuše — 22. 9. 2008 18:29 |
Tak to hodnoti ona.
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 18:32 |
Koukám, že jsem jn nedořetla Selimu :)
Ono je taky docela důležité, zda poztitivita je skutečný životní postoj a nebo jenom póza...
Jinak naprosto platí, že stejné přitahuje stejné, vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá....jaký hopkál, takou potkál.... Prostě zákon stejnorodosti.
Víš, vyprávěli mi jeden krásný vtip o tom, jaký je rozdíl mezi dítětem pesimistou a optimistou. Pesimista dostane vagon hraček, zavalí mu celý pokoj a on tam jen tak nešťastně sedí, nehraje si a jen si říká: to nemůže být pro mne, to mi stejně brzy zase seberou. Optimistovi zavalí pokoj koňským hnojem, on se chopí vidlí a začně ho radostně přehazovat, protože je přesvědčený o tom, že: tady někde přece musí být koník :)
A vo vo vo tom to je :)
|
| KALIK — 22. 9. 2008 18:35 |
Pandorraa napsal(a):Víš, vyprávěli mi jeden krásný vtip o tom, jaký je rozdíl mezi dítětem pesimistou a optimistou. Pesimista dostane vagon hraček, zavalí mu celý pokoj a on tam jen tak nešťastně sedí, nehraje si a jen si říká: to nemůže být pro mne, to mi stejně brzy zase seberou. Optimistovi zavalí pokoj koňským hnojem, on se chopí vidlí a začně ho radostně přehazovat, protože je přesvědčený o tom, že: tady někde přece musí být koník :)
A vo vo vo tom to je :)
:lol: :storstark:
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 18:37 |
panthe napsal(a):Vždycky jsem byla až chorobný optiimista a po jednom mém spackaném kroku(v 27 jsem se rozváděla:dumbom:)se to najednou otočilo a já taky v nic nevěřila.Vše jsem viděla špatně,nic mě netěšilo,nebavilo,v ničem jsem neviděla smysl...Nevím,jak dlouho jsi po rozvodu ty,ale u mě pomohl čas.Sama se sebou jsem si procházela svoje chyby,zbavila se výčitek svědomí i sebeobvinování.Našla si nové smysly a radosti života,udělala pomyslnou tlustou čáru a s radostí začala znovu.Takže vydrž,čas pomůže...
Já se rozvedla letos v březnu... a ikdyž jsem s manželem už před tím rok nežila dost mě to sebralo (ty hádky o majetek... atd.) ... Možná je to opravdu tím... je fakt že si to pořád dávám za vinu... že vlastně nebyl tak špatnej... že kdybych s ním zůstala bylo by to časem lepší... jenže stalo se a já teď svoje manželství vidím jako velkou prohru... jako něco co jsem nezvládla... stejně jako jsem nezvládla některé zkoušky na škole... nějakou práci v kanceláři... Jako kdyby si moje hlava pamatovala jen ty neúspěchy... prostě to dobré vytěsnala... divný.... a je mi z toho úzko...
|
| Taisha — 22. 9. 2008 18:37 |
:offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
|
| Amriana — 22. 9. 2008 18:38 |
Chucky.x napsal(a):Znáte někdo lék na pesimismus? POslední dobou jsem přílišný pesimista... Abych to vysvětlila... Mám pocit že dříve vše na co jsem sáhla se lépe nebo hůře povedlo... Ale od mého rovodu jako by se vše změnilo... najednou mám pocit že mě už nic dobrého nečeká... Mám poslední rok na VŠ a už teď jsem pesimista že tenhle semestr a státnice zvládnu (když to nedala ani ta nejchytřejší spolužačka....) , jsem pesimista v tom že mi současný vztah vyjde (přece když mi nevyšel jeden....), jednou budu chtít dítě (ale určitě to nepůjde... vždyť se to nedaří tolika holkám...) ... prostě najednou mám pocit ...že proč zrovna já bych měla mít to štěstí... vždyť už jsem ho kdysi měla tolik.... tak teď už jenom nějak dožít tenhle život a je to.... Jak s tímhle pesimismem bojujete Vy?... Jak nastartovat hlavu aby byla trochu víc optimističtější?... Vím že je to ve srovnání s hladem dětí v Somálsku a všem handikepovaným úplná prkotina... I tak si ale myslím že většina z nich je s tím pozitivním myšlením mnohem dál než já.... Ráda bych kdybych si mohla říct... super a teď už bude mnohem líp... jenže něco ve mě jako by pořád říkalo... neboj bude hůř... :-(
Asi bych potřeboval tip na obchod kde se daj koupit ty pomyslný "růžový brýle" :vissla:
Víš, že nepotřebuješ růžový brejle si myslím ? To je druhej extrém.Asi by Ti stačilo jen se smířit s tím, že co má být to bude a pokud to můžeš ovlivnit(učit se na státnice) tak to dělat, a pokud to ovlivnit nemůžeš, tož to nechat jen tak ... nějak to dopadne ...tak jak to má být ...a prosím Tě přestaň špekulovat "co když to nevyjde " a začni se radovat z toho co je tady a teď ...
|
| KALIK — 22. 9. 2008 18:41 |
Ono je taky dobrý nevidět prohry jako prohry, ale jako cenné zkušenosti. To je optimističtější :) Ztratila jsem manžela, ale získala spoustu cenných zkušeností do dalšího života. Co jsem získala? Svobodu, nezávislost, spoustu času pro sebe, ...
|
| Chucky.x — 22. 9. 2008 18:48 |
KALIK napsal(a):Ono je taky dobrý nevidět prohry jako prohry, ale jako cenné zkušenosti. To je optimističtější :) Ztratila jsem manžela, ale získala spoustu cenných zkušeností do dalšího života. Co jsem získala? Svobodu, nezávislost, spoustu času pro sebe, ...
Zkušenosti ano... jednu k nezaplacení... třeba když vám člověk slibuje lásku až do smrti tak před rozvodem je to "smrt a to co nejdříve".... takže nevěřit lidem... Jinak ty následky se kterými se člověk musí bojovat my jen ukázali že být hodná na lidi se moc neoplácí... takže nevěřit v lidi...
|
| maagdal — 22. 9. 2008 18:52 |
Jessika napsal(a):Chucky.x napsal(a):maagdal napsal(a):Taky mě to kolikrát přepadne...ale naštěstí ne často. Radu nemám, tím, že mám tenhle stav jen jednou za čas, tak mi pomůže se z toho vyspat nebo zajít na skleničku s někým, u koho se můžu vypovídat.
Nechceš zajít na skleničku... ;)
to bych vám holky neradila... dva pesimimisti sedící nad skleničkou, jedna decka, dvě decky... alkohol působí, k ránu zbydou dvě kňučící hromádky :rolleyes: (a pak kocovina, ta optimismu taky nedodá) :P
já bych teda radila (jako zatím celoživotní optimista) : rozhlédnout se kolem sebe, zapojit ÁCH zkušenost, přestat se litovat a pomoci někde, kde je opravdu potřeba, na něčem mánknout, stanovit si reálné cíle... ono to půjde... :)
Já nejsem pesimista:) jen čas od času mě přepadne pesimistická nálada...ale to trvá tak den:)
|
| maagdal — 22. 9. 2008 18:54 |
Chucky.x napsal(a):maagdal napsal(a):Chucky.x napsal(a): Nechceš zajít na skleničku... ;)
Klidně:)
Jsi-li z Brna... můžem se domluvit... :storstark: jsi -li z daleka bude to trochu problém...:)
Tak to je škoda...bydlim v Praze
|
| Selima — 22. 9. 2008 19:01 |
Taisha napsal(a)::offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
Obeť, profesionálna obeť.
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 19:08 |
Taisha napsal(a)::offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
To je PESIMISTA. Prostě proto, že umí jen žehrat na nevydařené dětství, MINULOST, ale neumí vzít do ruky vidle, aby se konečně prohrabal tím vším hnojem a našel svého koníka, PŘÍTOMNOST :jojo:
|
| Pisatel — 22. 9. 2008 19:11 |
Pandorraa napsal(a):Taisha napsal(a)::offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
To je PESIMISTA. Prostě proto, že umí jen žehrat na nevydařené dětství, MINULOST, ale neumí vzít do ruky vidle, aby se konečně prohrabal tím vším hnojem a našel svého koníka, PŘÍTOMNOST :jojo:
Jak mi sdělili ti nahoře jak toho koně najdu tak mi uteče raději jsem tak dva dny za ním :)
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 19:12 |
Chucky.x napsal(a):KALIK napsal(a):Ono je taky dobrý nevidět prohry jako prohry, ale jako cenné zkušenosti. To je optimističtější :) Ztratila jsem manžela, ale získala spoustu cenných zkušeností do dalšího života. Co jsem získala? Svobodu, nezávislost, spoustu času pro sebe, ...
Zkušenosti ano... jednu k nezaplacení... třeba když vám člověk slibuje lásku až do smrti tak před rozvodem je to "smrt a to co nejdříve".... takže nevěřit lidem... Jinak ty následky se kterými se člověk musí bojovat my jen ukázali že být hodná na lidi se moc neoplácí... takže nevěřit v lidi...
Ale prd velebnosti. Tohle jsou jen silácký kecy, tak se z depky fakt nevyhrabeš.
Lásku až do smrti může slibovat jen hlupák, který neví, co to obnáší. A další hlupák mu na tyhle sliby skočí. A být hodná na lidi? Definuj.
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 19:14 |
Selima napsal(a):Taisha napsal(a)::offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
Obeť, profesionálna obeť.
Správně :) Pesimistická profesionální oběť. Optimisté se obětmi nestávají, protože to nepotřebují.
|
| Pandorraa — 22. 9. 2008 19:17 |
Pisatel napsal(a):Pandorraa napsal(a):Taisha napsal(a)::offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
To je PESIMISTA. Prostě proto, že umí jen žehrat na nevydařené dětství, MINULOST, ale neumí vzít do ruky vidle, aby se konečně prohrabal tím vším hnojem a našel svého koníka, PŘÍTOMNOST :jojo:
Jak mi sdělili ti nahoře jak toho koně najdu tak mi uteče raději jsem tak dva dny za ním :)
Houby s voctem! Bůh ví, na jakou astrální portvoru ses to napojil :rolleyes: Ve vytváření egregorů ty jsi mistr nad mistry :grater:
|
| Pisatel — 22. 9. 2008 19:22 |
Pandorraa napsal(a):Pisatel napsal(a):Pandorraa napsal(a):To je PESIMISTA. Prostě proto, že umí jen žehrat na nevydařené dětství, MINULOST, ale neumí vzít do ruky vidle, aby se konečně prohrabal tím vším hnojem a našel svého koníka, PŘÍTOMNOST :jojo:
Jak mi sdělili ti nahoře jak toho koně najdu tak mi uteče raději jsem tak dva dny za ním :)
Houby s voctem! Bůh ví, na jakou astrální portvoru ses to napojil :rolleyes: Ve vytváření egregorů ty jsi mistr nad mistry :grater:
Drahoušku jedině na tebe :) Já už nějak nikoho nemám :rolleyes: Kur** nějaké sprosté slovo Maxííí pojď mi to přeložit prosím :o
|
| pomněnka — 22. 9. 2008 22:08 |
Já už mám fakt ooobr absťák..... jsem četla...boj s penisimem :dumbom:
|
| REŇAS — 22. 9. 2008 22:14 |
;) No,to je téma,které mi také něco říká,ten pesimismus na mně také občas dolehne.. :sjuk:,bylo by to u nás na román,ale,abych nezatěžovala tady všechny a moc se nerozepisovala,což je u mně zvykem,takže zhrnu to svatba,to je zatím pozitivum,,stejně jako narození syna,a už to začíná,má astma,čekání dcery,vážné komplikace,její narození ohrožovaly různé zdrav.problémy,až po hrozící transfúzi krve ve 22.týdnu,do toho umřela manželova mamka,(jeho otec,už dřív)hned po ní můj otčím,dcera se narodila,nakonec prý zdravá a poté u ní zjištěná,úplně zas jiná genetická vada,kdy mohla z toho mít různé zdrav.následky,naštěstí nemá :hjarta:a už sní nemusíme na tolik kontrol,ještě jí,ale bohužel čekají možná problémy v těhotenství,takže od narození lítaní po doktorech sní,také u ní zjištěná zase o něco později špatná imunita,respirační infekty-průdušky,zápaly plic,laryngitidy,no a nyní stejně jako syn i u ní astma-alergie. Další doktoři.. Nemocní jsou v podstatě pořád a dcera tak,že při akutních stavech ji těžko necháte s někým ..a kdyby,už(ale to nejde) za druhé není s kým,má mamka 68 let(už vlastně naše jediná)je po 2 mrtvicích,takže nám přibyla ještě občasná starost o ní..(když má zdrav.problémy) Kvůli mým také,zdrav.problémům(kdy bych jednou možná!! nemusela vidět),mám problémy s hledáním práce a kvůli tomu,že mám 2 děti,které téměř co 2 měsíc marodí,ani nemluvím.. No a tím pádem,vše táhneme z jednoho nižšího-průměrného platu manžela o výdajích( za léky atd.,)ani nemluvím,v podstatě každý měsíc,kdy přijde větší výdaj navíc,máme problém.. jojo,také to teda občas na mně pěkně dolehne,je těžké,pak nebýt pesimistou,ale na druhou stranu,proč bych měla?? Mám se litovat nebo si stýskat? Pomůže mi-nám to v něčem,NÉ..prostě nakonec seberu síly a jede se dál. Nikdy nebylo tak zle,aby nemohlo být ještě hůř,že.. ;) Vždyť my máme i kus štěstí,máme jeden druhého,nemáme nějakou vážnou nemoc, ,děti se nám vyvedli,syn se výborně učí a má svůj cíl,dcera hezky zpívá,hraje na nástroj v LŠU,je šikovná na spoustu věcí. Raduji se s takových věcí,třeba,když si na mně vzpomenou přátelé,nebo,když vyslechnou,to je vůbec ten nejlepší lék,zajdem na pivko se známýma,můžem zajít do kina,výjdou nám finance i na pěkný výlet, uškudlíme na dovolenou,to už asi zářím,jako žárovka,když si něco pěkného, koupím,poslechnu si nějakou novou dobrou muziku,mám radost,když se dětem něco povede,nebo je období,že se drží s nemocemi.. nebo prostě mi zlepší pohled na svět,že třeba svítí sluníčko.. :) Prostě můj lék na pesimismus je umět se radovat a připomínat si ty obyčejné radosti.. a také doufám,že jednou bude líp..,vždyť hůř,už bylo.. :lol: ;)
|
| REŇAS — 22. 9. 2008 22:33 |
:D Jo a nebo mně pobaví výrok takové pomněnky..,tak by to stím absťákem chtělo něco udělat..;) A je po pesimismu..:D
|
| Heřmanka — 22. 9. 2008 23:59 |
Taisha napsal(a)::offtopic: A co je zač člověk, jemuž dají hračku, ale musí si s ní hrát jen tak, aby ji nepoškodil, neučesal, nejlíp jen koukat...A když ta hračka není večer uklizená podle představ okolí, dostanou nářez oba dva.. Hračka o podlahu, když je nešetrně shozena nespokojeným rodičem z police,...a dítě....
Pesimista nebo optimista?
tak to není o dítěti,ale o tom, že rodič je tyran a uzurpátor...
|
| pencila — 23. 9. 2008 1:03 |
Záčínám být nesnesitelný otravný pesimista :-(
|
| Pisatel — 23. 9. 2008 5:48 |
pomněnka napsal(a):Já už mám fakt ooobr absťák..... jsem četla...boj s penisimem :dumbom:
Neboj dva tři reálné penisy a bude to dobré :P To máš z přepracování :lol:
|
| pomněnka — 23. 9. 2008 6:15 |
Pisatel napsal(a):pomněnka napsal(a):Já už mám fakt ooobr absťák..... jsem četla...boj s penisimem :dumbom:
Neboj dva tři reálné penisy a bude to dobré :P To máš z přepracování :lol:
Hmm se ti lehce řekne, ale kde vzít a nekrást :lol:
|
| Pisatel — 23. 9. 2008 7:07 |
pomněnka napsal(a):Pisatel napsal(a):pomněnka napsal(a):Já už mám fakt ooobr absťák..... jsem četla...boj s penisimem :dumbom:
Neboj dva tři reálné penisy a bude to dobré :P To máš z přepracování :lol:
Hmm se ti lehce řekne, ale kde vzít a nekrást :lol:
Ještě krást holka holka, kdo to pak má řešit u soudu :P :lol:
|
| panthe — 23. 9. 2008 9:06 |
Chucky.x napsal(a):panthe napsal(a):Vždycky jsem byla až chorobný optiimista a po jednom mém spackaném kroku(v 27 jsem se rozváděla:dumbom:)se to najednou otočilo a já taky v nic nevěřila.Vše jsem viděla špatně,nic mě netěšilo,nebavilo,v ničem jsem neviděla smysl...Nevím,jak dlouho jsi po rozvodu ty,ale u mě pomohl čas.Sama se sebou jsem si procházela svoje chyby,zbavila se výčitek svědomí i sebeobvinování.Našla si nové smysly a radosti života,udělala pomyslnou tlustou čáru a s radostí začala znovu.Takže vydrž,čas pomůže...
Já se rozvedla letos v březnu... a ikdyž jsem s manželem už před tím rok nežila dost mě to sebralo (ty hádky o majetek... atd.) ... Možná je to opravdu tím... je fakt že si to pořád dávám za vinu... že vlastně nebyl tak špatnej... že kdybych s ním zůstala bylo by to časem lepší... jenže stalo se a já teď svoje manželství vidím jako velkou prohru... jako něco co jsem nezvládla... stejně jako jsem nezvládla některé zkoušky na škole... nějakou práci v kanceláři... Jako kdyby si moje hlava pamatovala jen ty neúspěchy... prostě to dobré vytěsnala... divný.... a je mi z toho úzko...
Já se rozvedla letos v květnu:)taky mě to sebralo,taky obr hádky o majetek:)taky pro mě velká prohra,i když dnes to vidím jako výhru...taky jsem přestala věřit v lidi.zjistila jsem,že spousta lidí nejsou ti,co jsem si myslela...taky jsem přemýšla.co by bylo,kdybych zůstala....taky jsem neměla moc důvodu k radosti.Ale zkus si na tom všem najít to dobré...Hádky o majetek??Aspon víš,jaký ex má postoj k tobě versus majetek.Pokud správně chápu,máš nového přítele,není ti s ním líp??Zklamání v lidech?Já to beru jako roztřídění na ty správný.Ty přece zůstali...A taky to vnímám,jako velkou zkušenost do nynějšího vztahu.Dávám si pozor,abych nedělala stejné chyby...to je velké plus,ne??Tak se drž,všechno zlé je pro něco dobré...jo a taky doporučuju Nesnesitelnou lehkost bytí od Kundery.Ta prvé krásné čtení a za druhé se tam krásně zamýšlí nad životem a vztahy.Ta kniha byla pro mě jeden z momentů posunutí se někam dál...
|
| Heřmanka — 23. 9. 2008 9:12 |
pomněnka napsal(a):Pisatel napsal(a):pomněnka napsal(a):Já už mám fakt ooobr absťák..... jsem četla...boj s penisimem :dumbom:
Neboj dva tři reálné penisy a bude to dobré :P To máš z přepracování :lol:
Hmm se ti lehce řekne, ale kde vzít a nekrást :lol:
ty máš štígro, že cizoložství už není trestný čin :D jinak bys z té basy nevylezla :lol::gloria:
|
| pomněnka — 23. 9. 2008 13:29 |
Heřmanka napsal(a):pomněnka napsal(a):Pisatel napsal(a): Neboj dva tři reálné penisy a bude to dobré :P To máš z přepracování :lol:
Hmm se ti lehce řekne, ale kde vzít a nekrást :lol:
ty máš štígro, že cizoložství už není trestný čin :D jinak bys z té basy nevylezla :lol::gloria:
O čem to mluvíš? :vissla: Co že to je? :vissla:
|
| Oxi — 23. 9. 2008 13:42 |
pomněnka napsal(a):Heřmanka napsal(a):pomněnka napsal(a):Hmm se ti lehce řekne, ale kde vzít a nekrást :lol:
ty máš štígro, že cizoložství už není trestný čin :D jinak bys z té basy nevylezla :lol::gloria:
O čem to mluvíš? :vissla: Co že to je? :vissla:
No, ked si vezmes, ze v zakone o rodine, hlava 3, §18 je napisane: Muž a žena mají v manželství stejná práva a stejné povinnosti. Jsou povinni žít spolu, být si věrni, vzájemně respektovat svoji důstojnost, pomáhat si, společně pečovat o děti a vytvářet zdravé rodinné prostředí. takze cizoložství je vlastne porusenim zakona a teda by teoreticky mohlo byt trestatelne ...
|
| pomněnka — 23. 9. 2008 13:44 |
Oxi :dumbom: to si to nemůžeš nechat pro sebe? Já už ty slovíčka dávno zapomněla.:gloria:
|
| Pisatel — 23. 9. 2008 13:46 |
Oxi napsal(a):pomněnka napsal(a):Heřmanka napsal(a): ty máš štígro, že cizoložství už není trestný čin :D jinak bys z té basy nevylezla :lol::gloria:
O čem to mluvíš? :vissla: Co že to je? :vissla:
No, ked si vezmes, ze v zakone o rodine, hlava 3, §18 je napisane: Muž a žena mají v manželství stejná práva a stejné povinnosti. Jsou povinni žít spolu, být si věrni, vzájemně respektovat svoji důstojnost, pomáhat si, společně pečovat o děti a vytvářet zdravé rodinné prostředí. takze cizoložství je vlastne porusenim zakona a teda by teoreticky mohlo byt trestatelne ...
No a nebo také zdravé životní prostředí místo manželky to schytá ona (pár facek) :lol:
|
| KALIK — 23. 9. 2008 13:59 |
Ono jde o to, jestli za nevěru lze dostat nějakou sankci :)
|
| Oxi — 23. 9. 2008 14:02 |
KALIK napsal(a):Ono jde o to, jestli za nevěru lze dostat nějakou sankci :)
Mozno by to chcelo len nejaky precedens :P Pretoze nech to budes brat akokolvek, porusenie zakona to je. Tazko to ale budes dokazovat, pretoze neviem, ze by nejako zakon definoval vernost :)
|
| pomněnka — 23. 9. 2008 14:06 |
KALIK napsal(a):Ono jde o to, jestli za nevěru lze dostat nějakou sankci :)
Někdy dostaneš i doživotí :/
|
| KALIK — 23. 9. 2008 14:08 |
No právě, pokud v zákoně nejsou sankce, máš smůlu.
|
| pomněnka — 23. 9. 2008 14:11 |
:lol::lol::P:lol:
|
| Selima — 23. 9. 2008 15:10 |
pomněnka napsal(a):Já už mám fakt ooobr absťák..... jsem četla...boj s penisimem :dumbom:
:lol: Tak ten prosím rada a dobrovoľne prehrám. Vzdávam sa vopred! :kapitulation:
|
| Selima — 23. 9. 2008 15:14 |
Oxi napsal(a):KALIK napsal(a):Ono jde o to, jestli za nevěru lze dostat nějakou sankci :)
Mozno by to chcelo len nejaky precedens :P Pretoze nech to budes brat akokolvek, porusenie zakona to je. Tazko to ale budes dokazovat, pretoze neviem, ze by nejako zakon definoval vernost :)
Tak tak... pri dnešnom stave techniky by sa možno sankcionovali už myšlienky na inú/iného... :o to by bolo husté...
|
| Oxi — 23. 9. 2008 15:19 |
Selima napsal(a):Oxi napsal(a):KALIK napsal(a):Ono jde o to, jestli za nevěru lze dostat nějakou sankci :)
Mozno by to chcelo len nejaky precedens :P Pretoze nech to budes brat akokolvek, porusenie zakona to je. Tazko to ale budes dokazovat, pretoze neviem, ze by nejako zakon definoval vernost :)
Tak tak... pri dnešnom stave techniky by sa možno sankcionovali už myšlienky na inú/iného... :o to by bolo husté...
Jezis, ved to by velka cast planety hnila v base :lol:
|
| Selima — 23. 9. 2008 15:50 |
:jojo: Však práve...
|