kety — 29. 7. 2008 21:31

Pořídili jsme si pěknou zahrádku s udržovaným trávníkem. Manžel trávník sekal, zaléval a hnojil. Později  se na trávníku objevily skvrny-hnědá místa sem tam ale v dost velkém množství. Přikládala jsem to tomu, že manžel trávník přehnojil a spálil.
Dnes nám řekli sousedé, kteří se vrátilli z dovolené, že ty vypálená místa má na svědomí náš pejsek fenka. Že prý fenky mají agresívnější moč a trávník se tak zničil.
Což mně připadá nesmyslné, přece kvůli trávníku nebudu brát na zahrádku pejska.
A po druhé stránce nás ten zničený nepěkný trávník mrzí.

Poradí mně někdo?

zuzi777a — 29. 7. 2008 21:37

Je potřeba hodně zalévat a by se to zředilo , pokud objevíte místo, kam "chodí" pesani obzvlášť rádi, existují  i takové zelené želé lahvičky s odpuzovačem ( ve zveráku by řekli i jméno , já ho bohužel něvím zpaměti). Ale obávám se , že pokud máte větší pejsky , nějakých skvrn se nezbavíte úplně.:butter: My jsme to vyřešili " venčícím místem", oploceným- a až poté, co vykonají největší potřeby  bereme pejsky  na  stříhaný trávník.

Bety — 31. 7. 2008 13:32

My máme přichystanou konev s vodou a to čurání vždycky hned zalejeme a tráva zůstane zelená (máme pejska i fenku, pro pejska máme u kanálu "čůrací kámen" postavený navysoko a on tam zvedne nožičku....)

Veru — 31. 7. 2008 20:17

Také máme velkého psa a stejný problém :) A jediná rada ode mne je opravdu hned zalít místo vodou.