zuzanasan — 11. 1. 2006 9:32

;)
Zdravím všechny, co navštěvovaly tuto poradnu i ve "staré" podobě. Doufám, že v tom budete pokračovat i zde, protože jsem se snažila( a se mnou i spousta dalších žen ) pomoci radou pokaždé, kdy to bylo jenom trochu možné.

Daroly — 11. 1. 2006 19:28

Ahoj Zuzo.
Nejdříve Ti chci poděkovat. Konečně jsem si tuhle debatu přečetla, odpoledne si skočím do lékárny pro syrovátku, lecithin atp. a Začnu. Po letech se mi vrátil ekzém a po vysazení antikoncepce vyrašilo akné jako patnáctce. Když jsem slyšela, že při ekzému atd. hlavně vyčistit střeva od candidy, tak mě to rozesmálo, protože "nález" u mého ekzému byla candida. Takže ještě jednou dík, nejen za konkrétní rady, ale i za nakopnutí!
Nakonec Tě chci požádat jestli neznáš něco na vrásky. Pozoruji je čím dál víc na čele a okolo očí. Jasně, že jednou prostě přijdou, ale pokud by je šlo zabrzdit, nezlobila bych se  ;) 
Měj se moc hezky, D.

Daroly — 11. 1. 2006 19:28

Hezký večer.
Napadlo mě, že bych Vám mohla doporučit knihu Josefa A. Zentricha - Třetí cesta ke zdraví. Jsou v ní bylinné recepty na všemožné potíže a nemoce. Nějak jsem na ni pozapomněla ;)  a je nejvyšší čas v ní opět zalistovat. Mějte se hezky, D.

Rybička — 13. 1. 2006 19:58

A nevíte, prosím, jak se zbavit prasklých koutků na rtech? Pořád se mi vrací. :oops:

Bety — 15. 1. 2006 13:31

A nevíte, prosím, jak se zbavit prasklých koutků na rtech? Pořád se mi vrací. :oops:

V lékárně koupit Riboflavin je to vitamín B2 a pomáhá rychle. Je zbytečné kupovat celý Bkomplex protože stejně na to zabírá jenom ten Riboflavin.

Daroly — 15. 1. 2006 19:01

Ahoj Rybičko.
Radím vnitřně vitamín B(jako Bety) a z vnějšku na rty používám med - hojí, zjemňuje a chutná ;) ...

sun36 — 16. 1. 2006 10:27

Na hranici růstu vlasů /na čele/a ve vlasech se synovi  tvoří červené fleky,na kterých jsou světlé šupinky.Jinde na těle tento problém nemá.Dle lékařů jde o seboreu.Neznáte někdo,jaká může být příčina a hlavně,jak to vyléčit.Moc dík za odpověď

Rybička — 16. 1. 2006 13:03

Tak Vám moc děkuji, vyzkouším.  :D

eve — 16. 1. 2006 21:47

Chtěla bych se zeptat, jaké bylinky je vhodné pít jen tak, když nejsou žádné zdravotní potíže.Nesnáším mátu.  :oops: Díky.

Daroly — 17. 1. 2006 10:51

Ahoj. :)
Našla jsem zajímavé stránky. Jsou nejen o bylinkách, ale i psychologii, meditačních cvičeních atd. Tenhle odkaz je na "Bylinářský vševěd" Pavla Váni, což je skvělý bylinkář: http://mujweb.cz/www/kdo-co-koliv/byliny.htm . Až dojedete dolů, můžete kliknout na úvod a dostat se k dalším "oborům". Snad to nekoho zaujme. ;)
Eve, při Tvém dotazu jsem si uvědomila, že za chvíli začne přicházet jaro a tak bychom mohly vyzkoušet nějakou očistnou jarní kůru a dostat z těla věci, které si tam každý za uplynulý rok nashromáždíme... Na netu se dá najít spousta návodů jak na to...
Mějte se všichni hezky, D.

eve — 17. 1. 2006 12:26

Moc děkuji za typ, stránky jsou velice zajímavé.Máš pravdu, že s jarem by měla přijít očista organismu, a čaje na čištění krve vypadají docela příjemně. :) Hezký den.

Bety — 17. 1. 2006 19:09

Hodně jsem v poslední době slyšela o syrovátce, u nás prodávají sušenou, nevím jestli má stejné účinky jako čerstvá. Pořád slyším jak je skvělá ale nevím přesně v čem - máte někdo zkušenosti?

Rybička — 18. 1. 2006 18:26

Tak tady máš něco o syrovátce. :) Myslím si, že není rozdíl v účincích sušené a čerstvé.


Vyvážený nápoj, který nezatěžuje organismus, zajistí rychlé a souvislé zásobení všech orgánů potřebnými vitamíny a minerály. Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. Jedná se o žlutozelenou kapalinu, jejíž barva je dána mléčným vitamínem lactoflavinem. Tato tekutina takřka neobsahuje tuky a soli,na druhé straně však obsahuje mnoho kvalitních bílkovin, ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, B6, B12, E, C a mléčný cukr (alergeny).
Dále obsahuje minerály - hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek. Draslík má jedinečný efekt při celulitidě. Syrovátka je velmi důležitá také pro metabolismus, neboť čistí střeva a podporuje tvorbu střevní flóry. Vysoký obsah B vitamínů a vápníku má pozitivní vliv na stavbu kostí a zubů. Účinky syrovátky jsou zkrátka mnohostranné. Jeli syrovátka aplikována i vnějškově, učinkuje jako fantastický vyhlazovač pokožky. Reguluje její PH hodnotu a stabilizuje kyselou ochranu povrchu těla. Pokožka je tak vyčištěna velmi jemně a šetrně. Nejlépe chutná syrovátka ledově vychlazená nebo smíchaná s čerstvými ovocnými či zeleninovými šťávami. Již dvě sklenice denně stačí na to,abyste se cítili zdravější, víc fit a tím pádem i atraktivnější. Přírodní produkt bez konzervačních látek.

Syrovátka je velmi důležitá také pro metabolismus, neboť čistí střeva a podporuje tvorbu střevní flóry.

Při vnějším použití skvěle vyhlazuje pokožku. Reguluje její PH hodnotu a stabilizuje kyselou ochranu povrchu těla.

Syrovátka se používá také k běžnému pití jako nápoj místo mléka.


Účinky mléčné syrovátky:

Je nízkokalorická a obsahuje mnoho vitamínů a minerálů.

Působí detoxikačně a podporuje činnost ledvin.

Příznivě upravuje metabolismus, kladně ovlivnuje činnost střev a obnovuje střevní flóru.

Omezuje záněty žaludku a střev.

Mléčné kyseliny obsažené v syrovátce zlepšují příjem vápníku.

Má vliv na snížení hladiny cholesterolu v krvi

Ideální nápoj pro sportovce, neboť dodává tělu mnoho důležitých látek a minerálů a přitom nezatěžuje organismus.

Ideální k aplikaci do koupele,kdy skvěle vyhlazuje pokožku a reguluje její PH, nebo jako pleťová maska skvěle vyhlazuje vrásky.

Rybička — 18. 1. 2006 18:28

Když to tak čtu, tak si pro ní zítra asi zajdu do obchodu. :)

Bety — 21. 1. 2006 17:02

Rybička: díky díky myslím že syrovátku budu dávat na sebe i do sebe !!!!

Verča — 21. 1. 2006 17:22

Rybičko, já si syrovátku určitě koupím a budu jí pít.Taky mě nadchlo, co jsi napsala.

Máte někdo zkušenost s Aloe Vera ? Myslím domácí užití. Mám jí v květináčích asi 12 a chtěla bych jí nějak zužitkovat. Třeba jako kapky.     ???http://www.gify.nou.cz/kvety2_soubory/155.gif

Ilseli — 21. 1. 2006 19:29

Aloe vera působí velmi razatně, proto by  měl její dávkování  pro vnitřní užití  určit oborník. Droga působí především, jako velmi účinné projímadlo. Má mírný, bezbolestný účinek, projevuje se  hlavně v tlustém střevě. Účinek nastupuje do osmi hodin po prvním podání. Kromě užití při zácpě (při homeopatickém zředění i proti průjmu) se aplikuje při nechutenství i při potížích s trávením. Zevně se s velkým úspěchem aplikuje na hnisavé rány, kožní záněty, popáleniny aj.. Olejová emulze je vhodná pro léčení popálenin II. a III. stupmě.
Rozřezané listy lze použít vnitřní čerstvě rozřezanou stranou na spáleninu. Čerstvá šťáva je absolutně sterilní a podporuje hojení. Aloe celkově působí jako posilující a podpůrný prostředek. adt.....

Bety — 22. 1. 2006 8:53

No, podpořit chuť k jídlu tedy rozhodně nepotřebuju, zato každou chvilku se v kuchyni spálím. Nemám ovšem aloe, tak to jenom leduju....když nemám led, tak použiju pytlík zeleniny nebo něčeho z mrazáku... achjo.

lenka.0323 — 22. 1. 2006 12:49

jo, holky, syrovátka je super, taky jsem si ji koupila před porodem, abych netrpěla zácpou, a fakt je super, dělala jsem si z ní koktejl - banán a ost. ovoce, co je doma nebo v mražáku a chuťově je taky dobrá, navíc není drahá - cca 25 Kč, dokonce jsem na netu našla i syrovátku s medem za 33 Kč, ta musí být taky super. Teď kojím, takže každý den si dělám 1 sklenici. Doporučuji.

Rybička — 22. 1. 2006 12:58

Tak už mám syrovátku doma. To budu ale zdravá a krásná... :)

Verča — 22. 1. 2006 17:57

Ilseli, to jsem nevěděla, že aloe vera je droga. Myslela jsem si, že je to léčivá rostlina. Na netu je plno využití aloe vera, ale žádný recept na domácí výrobu. Je hodně využívaná v kosmetice, a tak bych si ráda vyrobila domácí mast, ale nevím jak......
http://www.gify.nou.cz/kvety2_soubory/67.gif

Ilseli — 22. 1. 2006 18:39

Věrko, každá lečivá bylina je svým způsobem droga a vždy se musí úměrně k její účinnosti. Káva, čaj, kakao, čokoláda, cigareta - to jsou v podstatě také drogy. Není tím myšleno omamné drogy, jako takové! Zdravím Il.

Verča — 22. 1. 2006 18:47

Ilseli, to se mi ulevilo, už jsem se lekla, aby ze mně nebyl narkoman........
Ahóóój.http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik184.gif

Ilseli — 22. 1. 2006 18:53

Věrko, emulze z Aloe vera: 80 g šťávy z aloe, 10 g ricinového oleje, 12 g lanolinu a 10 kapek eukapyptové silice. Vše důkladně promícháme a uložíme v chladničce. Doporučuje se používat výhradně nerezové nástroje. Nebo použít krémový základ bez konzev. a parf. látek  a do něj důkladně vníchat  přiměřeně šťávu z aloe, vis výše. Il.

Eiline — 22. 1. 2006 22:06

Syrovátku piji každý den.Ze začátku mě vůbec nechutnala a tak jsem si do ní začala dávat lžičku kakaka.Občas si dávám i lžičku do kafe místo mléka.

Verča — 22. 1. 2006 22:26

Ilseli, děkuji za recept. Už se těším, až to vyrobím. Doufám, že seženu všechny suroviny.
Díky !!!!!!!!! Ahoj http://www.gify.nou.cz/kvety1_soubory/2.gif

martav — 24. 1. 2006 12:44

sun36 napsal(a):

Na hranici růstu vlasů /na čele/a ve vlasech se synovi  tvoří červené fleky,na kterých jsou světlé šupinky.Jinde na těle tento problém nemá.Dle lékařů jde o seboreu.Neznáte někdo,jaká může být příčina a hlavně,jak to vyléčit.Moc dík za odpověď

Hlavně aby to nebyla lupénka , jinak choroby kůže , které děti otravovaly po dobu , než z nich vyrostli se léčily potíráním skvrn vyškvařeným domácím sádlem.

Daroly — 24. 1. 2006 14:21

Ahoj Sun.
Seborea je porucha kožního mazu(nadměrné vylučování kožního mazu). Podle lékařů se dají její projevy zmírnit, nikoli vyléčit. Mám ji také, hlavně v obočí a na nose mezi očima. Moc Ti neporadím... Nedávno jsem se rozhodla začít léčit vnitřně(opět)  bylinkama - střeva, játra atp., tak jak jsem si přečetla ve starém Babinetu(téma je také Bylinky - hoďte léky do koše)... Je pravda, že před léty jsem se takhle zbavila ekzému na rukách. Zdravá strava, pozitivní myšlení atp. Doktoři nevěřili, že mi ekzém zmizel... Dávali mi různé kortikoidní masti a ekzém se vesele objevoval pořád dokola. Teď se mi po letech zase vrátil, přibrala jsem dost kil atd., takže to beru jako upozornění na svůj zpohodlnělý životní styl...
Možná by jsi to mohla brát jako rodinnou akci.;) , nic tím nemůžete zkazit.
Co se týká mastných krému, tím se mi seborea vždy zhoršila.
Měj se hezky, D.

Ilseli — 24. 1. 2006 19:05

sun36 napsal(a):

Na hranici růstu vlasů /na čele/a ve vlasech se synovi  tvoří červené fleky,na kterých jsou světlé šupinky.Jinde na těle tento problém nemá.Dle lékařů jde o seboreu.Neznáte někdo,jaká může být příčina a hlavně,jak to vyléčit.Moc dík za odpověď

Neuvedla jsi, kolik je synovi let. Ano kortikoidy se seborea nevyléčí, jen se na nějakou chvíli příznaky zatlačí a zůstává dále součástí daného jedince.
Vždy je nutno přistoupit k celkové léčbě organismu. Je nutná změna životosprávy, očista organismu, hlavně tlustého střeva.  Střeva a kůže jsou dvě spojené nádoby. Čím déle má dotyčný uvedené potíže, tím obtížněji se léčí. Alternativní metoda často může být nápomocná k zmírnění příznaků bez kortikoidů.

Důležité je najít příčinu jejího vzniku.
Přeji úspěšnou léčbu Il.

Terez — 25. 1. 2006 14:27

Koupila jsem si sušenou syrovátku, no, přijde mi trochu bez chuti, taková vodová, i když ji dělám podle návodu... Kde se dá sehnat čerstvá? V nějakejch Bio-obchodech, ve zdravý výživě? U nás měli jen tu sušenou.. Nebo v supermarketu? Tam by ji taky mohli mít, ne?  Nebo jestli někdo nevíte o nějakym dobrym (a levnym) krámu se zdravou výživou v Praze - vim, že jich je tu spoustu, ale něktarý jsou hooodně drahý, třeba i o třetinu, než jinde...   Děkuju, přeju pěknej den,
T.

Ita — 25. 1. 2006 18:51

Syn talé trpí seboreou. Pozor na masti s kortikoidy! Synovi předepsala takovou mastičku kožní lékařka, spravilo se mu to, ale do týdne to měl zpět v hrozné formě. Zkoušeli jsme vše možné, nakonec se osvědčila mast BIOGAMA - obsahuje nějakou "chytrou houbu" - dost se o ní teď píše. Měl by to být přírodní lék. Taky krém NIZORAL není špatný. Důležité je to namazat hned zpočátku, dokud se to moc nerozleze. Po čase se to vždy objeví znovu. Syn má ještě k tomu velice silné akne, po velkých peripetiích s léčbou přírodní i chemickou teď užívá lék Roaccutan, tak nevím, třeba mu to pomůže i na seboreu. Zdravím a přeji hodně štěstí.

Bety — 26. 1. 2006 12:05

Mám taky tu sušenou syrovátku - zatím ji piju ale možná zkusím i do koupele...

Ilseli — 26. 1. 2006 14:58

Ita napsal(a):

Syn talé trpí seboreou. Pozor na masti s kortikoidy! Synovi předepsala takovou mastičku kožní lékařka, spravilo se mu to, ale do týdne to měl zpět v hrozné formě. Zkoušeli jsme vše možné, nakonec se osvědčila mast BIOGAMA - obsahuje nějakou "chytrou houbu" - dost se o ní teď píše. Měl by to být přírodní lék. Taky krém NIZORAL není špatný. Důležité je to namazat hned zpočátku, dokud se to moc nerozleze. Po čase se to vždy objeví znovu. Syn má ještě k tomu velice silné akne, po velkých peripetiích s léčbou přírodní i chemickou teď užívá lék Roaccutan, tak nevím, třeba mu to pomůže i na seboreu. Zdravím a přeji hodně štěstí.

U akne je důležité myslet i na psychickou stránku  dotyčného a je nutno léčit celou jeho osobnost, ne jen kožní projevy. Ty jsou často až druhotné. Dej vědět, jak léčba pokračuje. Přeji brzké vyléčení. Il.

Rybička — 27. 1. 2006 16:38

Jak tak čtu Tvé odpovědi, jsi velmi moudrá, Ilseli... Můžu se zeptat, jaké je Tvé povolání?

sun36 — 27. 1. 2006 18:16

Děkuji všem,kteří reagovali na můj dotaz.

Ilseli — 27. 1. 2006 18:57

Rybička napsal(a):

Jak tak čtu Tvé odpovědi, jsi velmi moudrá, Ilseli... Můžu se zeptat, jaké je Tvé povolání?

Rybičko, rybko a splníš mi pak tři přání?

Rybička — 27. 1. 2006 19:45

Ilseli napsal(a):

Rybička napsal(a):

Jak tak čtu Tvé odpovědi, jsi velmi moudrá, Ilseli... Můžu se zeptat, jaké je Tvé povolání?

Rybičko, rybko a splníš mi pak tři přání?

Třeba čtyři. :)

Buba — 28. 1. 2006 2:42

na ekzemy radia stari ludia potierat postihnute miesta obycajnym octom. Vyskusala som, kde mi nepomohol doktor, pomohol ocot. Potierat viac krat za den. Po skonceni priznakov potierat este 3-4 tyzdne.Doporucujem. Tiez pomaha na zapach z noh, do vody dame ocot, nohy dobre vymocime, 2-3 krat do tyzdna. Ocot je dobry na akukolvek plesen.

alenam — 28. 1. 2006 22:13

Dobrý den, máte někdo zkušenosti )pozitivní) s čínskou medicínou? Docela by mě to zajímalo, jestli to opravdu funguje. díky za odpověď

Irenka21 — 29. 1. 2006 7:46

Půjdu si ji také koupit, už jsem ji nepila asi rok, mohu doporučit pít vychlazenou a našlehanou šlehačem, je jako vánek, čištění střev také pomáhá strouhaná mrkev s jablky, nebo syrová strouhaná zelenina třeba v opomazánce a zelné saláty jsou přímo kartáčky na střeva.

Ilseli — 29. 1. 2006 10:17

... a také kyselé zelí.

Burdych — 29. 1. 2006 18:19

Ahoj, já piju syrovátku od firmy Nahrin(prodej pouze přes poradce) Tu normální jsem nemohla polknout, tu dávám do vany. Vyrábí sušenou syrovátku s jablečnou, nebo broskvovou příchutí, přidávají tam ještě další přísady, aby měla lepší a širší "záběr" účinků. Inulin,syrovátkovou bílkovinu a samozřejmě ovocné prášky podle příchutě.
Jablečnou mám na zimu a broskvovou na léto, protože broskve obsahují draslík a hořčík a ten je dobrý na funci srdce, které je v létě víc zatížené. je fakt, že je poměrně drahá. stojí přes 500.- balení 600g. Udělám z toho,pokud ctím návod 6 litrů nápoje. Mám to na měsíc. Když přiberu, tak zase jeden den v týdnu nic nejím a piju jen syrovátku (1 litr), to držím 6-8 týdnů, než těch pár kil zase shodím.
E.

Jitka — 4. 2. 2006 18:28

Ahoj, čínskou medicínu jsem zkoušela na akne - naprosto bez úspěchu. Byla jsem vyšetřena jedním pražským lékařem, který se zabývá touto medicínou, pila jsem nějaký čaj, užívala kuličky(výtažky z bylin) a nic. Ani omylem. Poze o dost lehčí peněženka.

Ilseli — 4. 2. 2006 19:50

Léčba akne není jednoduchá záležitost. Při jakékoliv léčbě u akne, nemůžete čekat okamžitý obrat k lepšímu. Vhodná je holistická léčbu daného jedince, kde se bere v úvahu jeho psychická stránka, stravovací návyky aj.  Zvláště u alternativní lečbě, je  zaručena nechemická a netoxická léčba, která jemným a šetrným způsobem pomáhá při léčbě akné. Doporučuji léčbu konstituční  homeopatii.

kamolina — 4. 2. 2006 19:53

Ilseli, a co nízký tlak a bylinky? Něco málo jsem o tom četla a dle toho, co jsem pochopila má nízký tlak příčinu v potížích s trávení ( respektive tlusté a tenké střevo). Doporučují upravit trávení, tlak se pak údajně spraví sám. Co si o tom myslíš? Hlavně mi nedoporučuj listy senny.... aúúúúúúú :-)

Ilseli — 4. 2. 2006 20:04

Samozřejmě, že se dá bylinkami ovlivnit zažívání s vlivem na nízký tlak. Vždy se jedná o dlouhodobou záležitost. Dávám přednost homeopatii. Zdravím Il.

spunt — 4. 2. 2006 20:06

Taky se s dovolením zeptám, patřím mezi spoustu snažilek......
Jediné co zatím doporučují snažilky mezi sebou je kontryhelový čaj.
Můžeme ještě pít nějaké bylinky pro upravení menzes, ovulace, lepšího otěhotnění ?
Nebo můžeme něčím napojit naše mužíčky?
Děkuji moc za rady

Ilseli — 4. 2. 2006 20:33

Vždy se jedná o velmi individuální léčbu celého jedince a zřejmě zde nebude stačit jen kontryhelový čaj. Mužíčkové dlouho u čajíčků nevydrží, pokud ho vůbec jsou ochotní pít.
Regulace menstruace se dá ovlivnit: směsí ze stejných dílů měsíčku, kontryhelu a květu jeřábu ptačího.  Směs je vhodná při nepravidelné a nestejně silné menstruaci.

spunt — 4. 2. 2006 20:49

Ilseli, děkuji moc, čaj vyzkouším, má menstruaci od prvního porodu (2 roky) totálně rozenou.
Po víkendu si nakoupím.
Jen pro upřesnění, za směsi si vařím čaj v jaké dávce a jak často? A poměr je hmotnostní - deformace :D
Děkuju

Ilseli — 4. 2. 2006 20:59

Ano, bylo důležité doplnit: směs - přiměřené množství (méně někdy znamená více) zalijeme vařící vodou a necháme 15 min. vylouhovat. Denně se pijí dva šálky nálevu,pouze v době mimo menstruaci!

spunt — 4. 2. 2006 21:08

Děkuju moc, doufám že se to srovná.

Petuna — 4. 2. 2006 21:12

Tu syrovátku prosím kupujete noprmálně v obchodě? nebo je to nějaká jiná z lékárny?

Jitka — 4. 2. 2006 23:43

Milá Ilseli, dobře vím,  že léčba akne je během na dlouhou trať -já ji běžím už dvacet let a jako přívrženec přírodní léčby už jsem opravdu vyzkoušela všechno možné, samozřejmě včetně dlouhodobých dietních omezení a za ty roky bez úspěchu. Ani homeopatka mi nepomohla. Jenom tím chci říct, po mých opravdu letitých zkušenostech, že ani bylinky nejsou všemocné. Samozřejmě jsem na přírodní léčbu čehokoliv nezanevřela a je jasné, že co nepomůže jednomu, pomůže druhému. A také záleží na stupni postižení - lehká forma se možná dá bylinkami zvládnout.

Ilseli — 5. 2. 2006 8:53

Ano Jitko máš zcela pravdu v tom, co jsi napsala.Také jsem neuváděla léčbu akné pomocí bylinek ale doporučovala jsem léčbu konstituční homeopatií, která se zabývá celým člověkem, jedná se o holistický přístup, kde se neléčí jen akné ale hledá se důvod, proč k tomu dochází. Vše souvisí se vším. Správná vybrané homeopatika, pak pomáhá tělu k sebeuzdravení. Také jsem napsala, že se nejedná o jednoduchou záležitost.  Čím déle postižení trvá, tím složitější může (nemusí) být proces k sebeuzdravení.  Někdy je vhodné vyzkoušet více homeopatik nebo změnit homeopata. Přeji krásný den

Pandorraa — 5. 2. 2006 11:46

Jitko,
vyzkousela jsi i detoxikacni medicinu doktora Jonase? Cinska medicina ve spojeni s poznatky moderni vedy, zalozena na tvrzeni, ze tak, jako udrzujeme vnejsi hygienu, je treba dodrzovat i vnitrni, zbavovat se toxíickych latek a tak napomoci prirozene schopnosti organismu samolecby. Je to ovsem take beh na dlouhou trat, uvadi se, ze dusledna ocista trva az dva roky. Pokud jde o akne, ma tato metoda pomerne velmi dobre vvysledky.

Bety — 5. 2. 2006 12:22

spunt: slyšela jsem že plodnost podporuje konzumace švestek - slyšela jsem to od babek na dědině, nevím jestli je to ale pravda!!!!!!!!!!

Jitka — 5. 2. 2006 22:56

to Pandorraa: Přímo medicínu p. Jonáše jsem nezkoušela, ale čínskou ano, jak už jsem psala. A upřímně, opravdu nelze vyzkoušet všechno, to není v mých silách a za ty roky už toho mám dost za sebou a hodně lidí, kteří se zabývají přírodní medicínou se vždy tváří, jakože dnes už není akne problém, stačí jen dlouhodobě brát zrovna to, co oni doporučují. Pak samozřejmě protáhnou obličej. Já jsem po těch dlouhých letech neúspěšného léčení přírodními produkty, ale i různými přípravkami od kožních lékařů a kosmetikou došla k antikoncepci a měla jsem to udělat už dávno, protože pokud má někdo opravdu těžkou formu, zůstávají samozřejmě jizvy a ty máte napořád. Ať si říká kdo chce co chce, je to rozhodně menší zlo než mít zjizvený obličej plný boláků a z toho následně psychické problémy.

Sylva Skoupilova — 6. 2. 2006 11:00

Mně pomáhá abstinence od sladkostí a mléčných výrobků. Zkuste to.

Sylva

Bety — 6. 2. 2006 11:52

Budete se možná smát, ale mně způsobují problém brambory. Když je nejím, mám pleť v pořádku, když je jím. hned mám v obličeji pupínky. Nevím jestli je to akné nebo nějaká forma alergie. Možná na bramborový škrob? Nemůžu totiž ani škrábat nové brambory - začnu strašně kašlat...

Ilseli — 6. 2. 2006 15:24

V podstatě jsi šťastná osoba když víš, čeho se můžeš vyvarovat, aby jsi předešla nepřijemné reakci. I tato reakce se dá aspoň zmírnit, pokud né odstranit. Mnoho lidí to však nepozná co jim ve skutečnosti škodí.
Každý z nás je jedinečná osobnost a tak by mělo být také na každého vzhlíženo, při léčbě jeho nemoci.

Jitka — 6. 2. 2006 18:04

Sylvo, to jsem zkoušela zhruba na půl roku, ovšem bez úspěchu. přesto děkuji.

Bety — 6. 2. 2006 18:14

Ilseli,
jenže pevná vůle chybí, já mám bohužel brambory moc ráda, nejradši mám bramborák...

Daroly — 9. 2. 2006 22:48

Krásný večer :)
Našla jsem zajímavé stránky: http://www.zdravi4u.cz/index.php?akce=temata . Možná budou někomu ku prospěchu.
Mějte se fajn, D.

Ilseli — 10. 2. 2006 8:11

Bety napsal(a):

Ilseli,
jenže pevná vůle chybí, já mám bohužel brambory moc ráda, nejradši mám bramborák...

Strava má velký vliv na naše zdraví. Stravou si můžeme regulovat své zdraví.
Pokud máme akutní onemocnění většinou jíme to, co nám pomáhá k uzdravení (pomoranče, citrony, bylinné čaje, vetšinou jíme dietně).
Co se týče chronického onemocnění jíme právě stále to, co nám škodí a nedělá nám dobře. Proto často stačí jen změnit stravovací návyky. Hodně zdraví přeje Il.

cilka — 10. 2. 2006 8:35

Sama bych tomuhle nikdy nevěřila, pak ale onemocněl syn a musel úplně změnit stravu. Nesměl žádné pečivo, žádné těstoviny, žádné maso ani tuk, ani mléčné výrobky, nesměl toho hodně moc. Mohl jen zeleninu upravenou na vodě, místo cukru pouze glukopur, mohl rýži, soju a kukuřici, jablka a banány. Vaření bylo pro mne tak hrozně zdlouhavé, že jsem začala dělat jeho jídlo celé rodině. Pro mne, odchovance české kuchyně to fakt bylo za trest. Časem jsem mohla začít přidávat drůbeží maso, olivový olej, sůl, jiné ovoce. Ale naší základní stravou zůstala soja a ostatní luštěniny, drůbež, olivový olej, kozí mléko a výrobky z něj, z každé porce na talíři je 50% zelenina. Synovi to pomohlo a vlastně se tak stravujeme 16 let ale nyní už můžeme ujet i na kachně, nebo řízku, sice jinak připravených ale můžem. Kvůli tomu to nepíšu, asi během půl roku se nám všem začal měnit zdavotní stav. Dcera (v té době 120/14 kg ač jedla vše a hodně) začala přibírat, skončily jí věčné průdušky a angíny, manželovi přastaly padat vlasy, mně se srovnala váha (přestaly mi výkyvy váhy 10kg nahoru a dolů), zmizely bolesti hlavy, ... Prostě maličkosti ale zmizelo to. A nic jiného než úplná změna stravy se nedělo.
Po svých zkušenostech trvám na tom, že jídlo je mým lékem.

Barbara — 13. 2. 2006 10:13

Docela se mi zamlouvá Vaše poradenství, takže prosím o radu. Začíná mi takový
těžký průduškový kašel, že je to průduškový odvozuji od toho, že mě bere nejvíce v noci v klidu, byla jsem zvyklá to řešit česnekem, mám tu výhodu, že snesu klidně rozkousat čerstvý česnek, včera jsem se inhalovala propolysem, teď nevím, jestli mám dobře i, a nějak výsledek se nedostavuje, zvýšenou teplotu nemám, co s tím. Ta brzkou odpověď předem děkuji.

pachola — 13. 2. 2006 13:46

na kašel je dobré rozmixovať cesnak s bravčovou masťou a to priložiť na noc na päty-mnohokrát vyskúšané

Ilseli — 13. 2. 2006 16:39

Barbara napsal(a):

Těžký průduškový kašel.
Jelikož jsme na stránkách ,,bylinky", mohu doporučit: např. : list jitrocele kopinatého 50 g, kořen proskurníku 20 g, nať plicníku 20 g, přeslička rolní 1é g. Ze směsi zhotovíme nálev a denně pijeme, slazené medem 3-4 šálky, pijeme pomalu a horké.
Dále se doporučuje  např.: pórkový sirup, sirup z modrého zelí, borovicový sirup.
A ještě lze přidat: Oman pravý: 10-15g kořene uvaříme a 150-200 ml vody odvar pijeme  několikrát denně.
                           Bedrník: 10-20g kořene vařit v 200 ml vody               "
                           Slez lesní (nebo léčivý): nálev z květů 3 x denně šálek odvaru
                           Tužebník Jilmový:           "                        "         "

Jedná se jen o doprovodné léčení, jedná se byliny, které mají vliv na naše sliznice.

Vždy je nutno hledat pravou příčinu našeho onemocnění  a léčit celého člověka, ne jen jeho tělesnou schránku.
Nachlazení se týká především dýchacích orgánů. Dýcháním jsme v kontaktu se svým okolím. Při nachlazení je tento kontakt narušen.
Poměr mezi vnitřní a vnější komunikací se vychyluje z rovnováhy.  Přeji brzké uzdravení Il. 

beruska123 — 13. 2. 2006 16:50

můžete mi také prosím poradit jak na lehký atopický ekzém u 2,5-letého dítěte. A ještě prosím něco na suchý kašel pro dceru. Díky

Ilseli — 13. 2. 2006 17:52

U děti při kašli jako doprovodný léčivý účinek může mít nálev z následujících bylin: slez léčivý (nebo lesní), jitrocel kopinatý, fenikl, tymián nebo mateřidouška. Příprava je jednoduchá. Bereme vždy 10g byliny, dáme do studené vody  a necháme dojít do varu, pak necháme 10 minut přikryté a nechat vyluhovat. Podáváme teplé s medem.  U dětí vždy hledáme důvod vzniku kašle. Může jít o psychickou zátěž v kolektivu aj. Vždy je dobré hledat příčinu a neléčit jen kašel.

U atopického ekzému je nutné vždy hledat širší souvislosti a léčit celou osobnost daného človíčka.

Zdravím Il.

Barbara — 14. 2. 2006 8:13

Ilseli, děkuji za radu, každopádně ten kašel nemám z nachlazení, ale vzhledem k okolí to je infekční. Včera jsem kloktala slivovici, skutečně kloktala a trochu to pomohlo.

cilka — 14. 2. 2006 8:35

Milá Barbaro, průduškový kašel infekčního původu bez teploty? A to že je průduškový usuzuješ z toho, že tě to trápí v noci? Není to infekce a pokud ano, selhala ti obranyschopnost. Kloktání ti na kašel nepomůže, copak mají polykací cesty společného s dýchacími? Nic, kromě dutiny ústní...  V noci v klidu bere kašel od průdušnice, to je ta trubka před průduškami. Pokud člověk dostane kašel, vždy má narušenou tvorbu hlenu v dýchacích cestách. Pokud by jsi měla infekční průduškový kašel, ráno po probuzení začneš chrblat jako zasloužilý kuřák, budeš vykašlávat velké množství sputa žlutozelené barvy, po*né chuti a dokonce ucítíš zápach. K tomu budeš mít teplotu  zvýšenou. Po námaze a rychlých přechodech teplo-zima, budeš taky kašlat ale nejvíc tě to stihne ráno a večer když lehneš.
Slézová růže, je pro tebe opravdu to nejlepší řešení, společně s ty miánem a mateřídouškou. A hlavně posiluj imunitu, protože průdušky bez teplot jsou příznakem úplně něčeho jiného.

cilka — 14. 2. 2006 8:45

beruska123 napsal(a):

můžete mi také prosím poradit jak na lehký atopický ekzém u 2,5-letého dítěte. A ještě prosím něco na suchý kašel pro dceru. Díky

Milá beruško, atopický ekzém je vlastně alergie na něco - stručně řečeno, ale je to tak. Může to být cokoli. Začni si zapisovat každou drobnost, každé jídlo, každé pití, prací prášek, stresující pohádku... Zapisuj si vše co je kolem tvého dítěte. Každý týden "zhodnoť" co se dělo nedělo, jak je dítěti. Velmi často jsou tyhle děti alergické na srstr, peří, nedělá jim dobře obilí a mléko, některé ovoce ani čokoláda. Atopický ekzém je opravdu záležitostí z vnitřku těla.
Suchý kašel u dcery, bylinky ti popsala Iselli velmi dobře, z mé zkušenosti bych mohla dodat, že jí bude vadit suchý vzduch a prach, kašle hlavně v noci nebo přes den? Zamysli se nad tím v jakém prostředí žije, zda je to záležitost posledních týdnů-dní, zda se toto už opakovalo, jak to pokračovalo. Žiješ v paneláku, ve městě na vesnici, prostě projdi její životní prostředí.
Vím, že to zní divně, zkus to, je to jednodušší, než pořád léčit následky.

Barbara — 14. 2. 2006 10:53

[Díky Cilko, já léta žila v dojmu, že noční kašel je průduškový, alespoň mi to kdysi
říkala doktorka, to kloktání na kašel je mi jasné, ale já mám ještě takový pocit brambory v krku, to jsem nechtěla všechno rozepisovat, každopádně na mě něco tvrdě leze, já bývám nemocná minimálně, musím to zaklepat, takže s imunitou to nemám nejhorší, ale každopádně díky.

Bety — 14. 2. 2006 11:37

Tedy pozor na to, poněvadž pocit brambory v krku může souviset se štítnou žlázou, určitě zajdi k lékaři...

Barbara — 15. 2. 2006 7:51

pachola napsal(a):

na kašel je dobré rozmixovať cesnak s bravčovou masťou a to priložiť na noc na päty-mnohokrát vyskúšané

Tak jsem to dneska vyzkoušela a fakt je mi lépe, ještě prosím Tě, nevím jestli to bylo v pořádku, dokonce jsem si včera koupila syrové sádlo, kousek jsem hned vyškvařila, aby v tom nebyla chemie, namačkala jsem asi 3 velké stroužky, tím jsem natřela celé chodidla, na to opatrně ponožky, pak jsem dala mikroten.sáček a zase ponožku, synové sice šíleli, že to snad není pravda, že je všude slušně řečeno zápach, ale nyní nevím, to mám dělat, dokud mě ten kašel nepřejde? Já na česnek nedám dopustit, ale že by byl účinný i tak, to jsem netušila.

pachola — 15. 2. 2006 9:00

ja si to nakladám na mikrotenový sáček, pricapnem na päty,navlečiem ponožky...podla kašla, ak ustupuje treba ešte deň-dva priložiť-netreba dlho,pretože to cesnak lieči-na pätách končia meridiány dýchacích ciest

Renča1 — 17. 2. 2006 8:20

Ahoj holky, potřebuji poradit, už asi 4 měsíce se mi dělaj na jedné straně brady zanícené boláčky, které pekelně bolý. Stále se jich nemůžu zbavit, kožařka mi předepsala antibiotika, která zabrala jen v době užívání a pak se to objevilo zase.Teď jsem byla i na ošetření laserem, ale žádný účinek to zatím nemá. Už opravdu nevim co dělat :-( Budu vděčná za každou dobrou radu.
Děkuji a přeji krásný den :-)

cilka — 17. 2. 2006 8:26

navím přesně co myslíš, ale na vřídky používám řepík - koupíš v lékárně, uděláš dle návodu a děláš obklady. Je toho sice víc ale řepík bych brala jako první pomoc.

Renča1 — 17. 2. 2006 8:44

cilka napsal(a):

navím přesně co myslíš, ale na vřídky používám řepík - koupíš v lékárně, uděláš dle návodu a děláš obklady. Je toho sice víc ale řepík bych brala jako první pomoc.

Děkuju za informaci, určitě to vyzkouším. Pro upřesnění dělaj se mi boláčky, které zpočátku vypadají jako akné a nakonec je z toho velká tuhá a hlavně bolavá boule,která mizí minimálně 14 dní.

Ilseli — 17. 2. 2006 9:29

Renča1 napsal(a):

Ahoj holky, potřebuji poradit, už asi 4 měsíce se mi dělaj na jedné straně brady zanícené boláčky, které pekelně bolý. Stále se jich nemůžu zbavit, kožařka mi předepsala antibiotika, která zabrala jen v době užívání a pak se to objevilo zase.Teď jsem byla i na ošetření laserem, ale žádný účinek to zatím nemá. Už opravdu nevim co dělat :-( Budu vděčná za každou dobrou radu.
Děkuji a přeji krásný den :-)

Vše co vychází kůží je jen a jen dobré, tělo se zbavuje nečistoty. Může to být pro tebe nepřijemné - chodíme ,,s kůži na trh", ale nic víc.
Brada je symbol vůle, sebeuplatnění, kůže je povrh - hranice, kontakt, něžnost. Vnitřní potlačení uvnitř těla se probojovává ven a prosazuje se na povrch, chce ven na světlo vědomí.
Ač takové maličkosti, je nutno ledat souvislosti a léčit  člověka jako celek. Antibiotika v takových případech, kdy nejdo o záchranu života, mohou napáchat spíše větší nedobro zase na zcela jiné úrovni, neléčí příčinu ale hraje jen úlohu potlačení čeho si...?

Renča1 — 17. 2. 2006 9:57

Děkuji za odpověď, opravdu bych se chtěla tohoto problému zbavit. Je to pro mě více než nepříjemné, kdyby to bylo na ruce či noze tak to tolik nevadí,ale mít boláčky na bradě je dost nepříjemný Už nemám chuť ani chodit ven mezi lidi makeupem to zakrývám stěží. Můžete mi prosim poradit ?

cilka — 17. 2. 2006 10:09

Podle toho co jsi napsala, jde o hlubší podkožní zánět. Taky si nemyslím, že by ti antibiotika nějak pomohla, hlavně masti... Když se ti začne "boulička" dělat, začni si dávat teplé obklady - teplo urychluje vývin. Když budeš mít pocit, že už je na prasknutí, udělej si "kaši" ze strouhaných brambor a přikládej na ona místa, třeba na gáze. Brambory mají schopnost vytahovat z těla "fujtajbly". Když ti boulička praskne, střídej bramboru s tím řepíkem.
Je dobrá i cibule - pro své antibakteriální účinky - ukrojíš silnější kolečko cibule a přiložíš.
Výborná je i šťáva z aloe - ulomíš kousek listu a vymačkanou šťávu dáš na ránu.
Dělá se ti to v nějaké závislosti, třeba menstruace, měsíc a tak?

Renča1 — 17. 2. 2006 10:30

Máš pravdu antibiotika opravdu nejsou to pravé, vyzkoušela jsem i různé vodičky a mastičky,ale nic nezabírá. Pokoušela jsem se vypozorovat kdy nebo po čem se mi to dělá,ale bohužel na nic jsem nepřišla. Zkoušela jsem vysadit i různé potraviny,jako jsou mléčné výrobky,čokoládá,pšeničné pečivo, ale nic nezabralo.Poslední šanci jsem viděla v tom laseru, první sezení jsem měla před 3 týdny, začala jsem se loupat,ale boláčky se dělaj dál.Další sezení mám příští týden. Taky mě zaráží, že se to dělá stále ve stejné oblasti, někdy to ani nepraskne jen mám velkou bolestivou bouli, která se vstřebá tak do 14 dnů.

Jitka — 17. 2. 2006 23:08

Milá Renčo, myslím, že máš stejný problém s bradou jako já jsem měla s celým obličejem. Bradu jsem měla ovšem postiženou nejvíc. Moc bych Ti přála, aby Ti pomohly nějaké přírodní prostředky nebo diety, ale kdyby ne, tak mně pomohla Diane 35(antikoncepce) i když ne stoprocentně, ale i tak se cítím skvěle. S laserem nemám zkušenosti, ale myslím, že se používá až na zmírnění jizev. Hodně štěstí.

Ahoj,Emili — 19. 2. 2006 15:28

Ahoj,
mám rovněž velký problém s pletí.Jsem totiž alergická na veškerou pletovou kosmetiku.At dám na obličej cokoli,mám pořád pocit že me štípe,pálí,zrudnu,otečou my oči.Chodila jsem do kosmetiky,je to zkušená kosmetička / pův.povolámím zdravotní sestra/.Vyskoušela za těch 7 let co jsem k ní chodila vše, až jednou během půl hodiny po mé návštěvě u ní jsem celá otekla.Byla jsem na alergologii, mám za sebou různé testy,krevní odběry,vše negativní,ovšem mé problémy trvají i nadále.Nevím jak dál,jestli poradíte, budu ráda.
Děkuji.

Eva01 — 25. 2. 2006 22:36

moje teta měla stejný problém. nakonec zakotvila u včelích produktů a je spokojená.
Zkoušela jsi je? Co třeba nějaké přírodní hypoalergenní krémy? Se solí z Mrtvého moře a pod. Můžeš se zkusit kouknout na internetu na různé firmy, které vyrábějí přírodní kosmetiku. Hadek, just, eone, nebo tak. Ale myslím, že je třeba se vždycky kouknout na složení. něco v těch výrobcích být přírodní nemusí.
E.

mauska — 26. 2. 2006 15:22

Renčo 1,
Měla jsem a někdy ještě občas mám podobný problém, především na bradě se mi udělají vřídky, boláky, přesně to co popisuješ Ty. Zkusila jsem všechno možný, ATB, různé masti, vodičky atd. No, ale nic nezabralo a nebo pokud zabralo, tak jen na krátkou dobu. Problém je, že ATB a všechny ty přípravky vlasně zatlačí boláky zpět do těla a oni za čas zas vylezou... Protože mám špatnou imunitu, ne úplně zdravou stravu, zkusila jsem změnit životní styl, pravidelně jíst zdravou stravu, především omezit cukry, alkohol, ... no, a najednou se to všechno zlepšilo :reta: Ale sama vím, že není jednoduché s tím bojovat, protože jakmile poruším trochu životosprávu, jsem ve stresu, nemocná, tak se to zase objeví. Teď jsem brala šest týdnů ATB a jsem jeden velký bolák, mám je totiž snad úplně všude.... Pokud do sebe člověk cpe různé "špatnosti" = tzn. různé toxiny apod, tělo si s nimi neumí poradit  a tak se je snaží zbavit různým způsobem a tohle je jeden z nich.
Proto Ti vřele doporučuji, zamyslet se nad vlastním způsobem života, a místo drahých krémů, léků atd, které sice můžou krátkodobě pomoci, ale v dlouhodobém hledisku jsou k ničemu, změnit k lepšímu co se dá. Jíst víc zeleniny, pít víc bylinkových čajů, méně cukrů, bílé mouky, dát si takovou očistu.
Je to sice náročnější, chce to víc odříkání, ale výsledek stojí za to. Mě tenhle problém trápil asi deset let, a poslední rok, když nepočítám posledních šest týdnů na ATB, mám pleť úplně čisťounkou. Jo, a přestala jsem brát antikoncepci, protože i když měla stav pleťi zlepšovat, opak byl pravdou.
Zdraím a přeji ať se s tím úspěšně popereš :styrka:

Renča1 — 27. 2. 2006 7:53

Ahoj Mausko, děkuji za odpověď. S tou změnou životosprávy máš pravdu.Už dva týdny nejím žádné sladkosti,mléčné výrobky, bílé pečivo a také jsem omezila konzumaci uzenin. A naopak svou stravu jsem obohatila o ovoce,zeleninu,piju bylinky a syrovátku sem tam si dám i nějaký kefír. Nemůžu čekat žádné zázraky, ale doufám že aspoň trošku se to zlepší.Antikoncepci beru už osm let a na pleť působila vždycky fantasticky. O vysazení jsem už také uvažovala, ale bojím se že se osypu celá.
Měj se moc hezky pa Renča :)

jitka — 4. 3. 2006 0:00

Renčo1, 2 týdny jsou málo, mně nepomohlo ani půl roku. Ale co aspoň trošku zabralo, byly laktobacily - k zakoupení v lékárně nebo prodejnách zdravé výživy. Hodně štěstí.

Ilseli — 4. 3. 2006 11:12

jitka napsal(a):

Renčo1, 2 týdny jsou málo, mně nepomohlo ani půl roku. Ale co aspoň trošku zabralo, byly laktobacily - k zakoupení v lékárně nebo prodejnách zdravé výživy. Hodně štěstí.

Ano, střeva a naše kůže, jsou jak spojené nádoby. Pokud někdo anitbiotiky ,,jakoby zatlačí bakterie škodlivé, tak na druhé straně vybije střevní bakterie - ty užitečné,,.  A znova jsme na počátku koloběhu bez efektního zásahu. Vše co čistí střeva nám závroveň pomáhá k ozdravení kůže. Vše je o harmonii celého člověka a to těla i duše.

Ilseli — 4. 3. 2006 11:30

Bety napsal(a):

No, podpořit chuť k jídlu tedy rozhodně nepotřebuju, zato každou chvilku se v kuchyni spálím. Nemám ovšem aloe, tak to jenom leduju....když nemám led, tak použiju pytlík zeleniny nebo něčeho z mrazáku... achjo.

Jak jednoduché si uděla v létě třezalkový olej na spáleniny.
Třezalkový olej: polorozkvetlou třezalku čerstvou nakráješ, dáš do skleničky, zaleješ olivovým olejem  a necháš vyluhovat. Denně protřepeš, aby se látky lépe uvolnily do oleje. Po deseti dnech, olej naleješ přes fáč do skleničky, uzavřeš a dáš do ledničky a máš první pomoc  při nečekaném malém spálení v kuchyni. Il.

mauska — 5. 3. 2006 11:09

Renča1 napsal(a):

Ahoj Mausko, děkuji za odpověď. S tou změnou životosprávy máš pravdu.Už dva týdny nejím žádné sladkosti,mléčné výrobky, bílé pečivo a také jsem omezila konzumaci uzenin. A naopak svou stravu jsem obohatila o ovoce,zeleninu,piju bylinky a syrovátku sem tam si dám i nějaký kefír. Nemůžu čekat žádné zázraky, ale doufám že aspoň trošku se to zlepší.Antikoncepci beru už osm let a na pleť působila vždycky fantasticky. O vysazení jsem už také uvažovala, ale bojím se že se osypu celá.
Měj se moc hezky pa Renča :)

Renčo,
mě trvalo pár týdnů až měsíců, než jsem začala pozorovat výraznější zlepšení. Chce to fakt důslednost a i když někdy porušíš životosprávu, tak nepřestávat. Jak tu psali i ostatní, dobré je si pořídit Laktobacily, mají je v každý lékárně, já je beru už víc jak rok, pomáhají "zevnitř". Zažívání je totiž spojený s naším zdravotním stavem, stavem pleťi atd víc než si připouštíme.
Jinak mě osobně na tyhle boláčky nepomohla žádná kosmetika, většina z nich stejně obsahuje zinek apod a tyhle látky stejně jako ATB jen zatlačí bolák zpět do kuže.  Koupila jsem si na radu známé měsíčkové kapky (nejlepší je výtažek z pupenů měsíčku - je silnější) a ráno a večer si dám na malou lžičku vodu, přidám cca 5-6 kapek měsíčku a vyčistím peť. Měsíček má tu úžasnou vlastnost, že vytahuje nečistotu a veškeré ty "špatnosti" ven z těla a zklidňuje. Stojí pár korun a dá se koupit v obchodech s bylinkama, se zdravou výživou atd.
Ještě k té antikoncepci. Trvalo mi docela dlouho než jsem se odhodlala jí vysadit, jsem teď ale jen ráda. Docela jsem se bála, co to se mnou udělá, ale jsem naprosto v pohodě, neberu jí teď asi 5 měsíců a už bych znovu asi do toho nešla.
Já jsem kromě problémů s pleťí měla i zdravotní problémy, pořád nějaký zánět, takže jsem si ještě pořídila Wobenzym, pomohlo mi to jak celkově na imunitu, tím pádem i na pleť. Chce to ale brát dlouhodobě, aspoň 3-6 měsíců.
Jinak Ti přeju, ať se Ti daří ;)
Mauska

beruska123 — 5. 3. 2006 11:31

ahoj všem, potřebovala bych poradit co s kruhama pod očima. Tedy spíš úplnými pytlíky. Jsem teď dost psychicky v "háji" a proto dost brečím a stresuju se. Takže nejenom něco na ty pytle ale i na zlepšení psychiky by tam něco nebylo? díky, vyzkouším vše

Terez — 5. 3. 2006 14:30

Obracím se na vás, na Ilseli a ostaní, kdo mají zkušenosti.  Poslední dobou jsem unavená, trápí mě výtoky, bolení hlavy... Začetla jsem se do článků o celostní medicíně, a řikám si, že bych měla začít žít jinak. Jenže se doporučuje nejíst moučný výrobky, bílkoviny, sacharidy, mléčný výrobky... Prostě všechno co jsem jedla dosud. Takže když nad tim přemešlim, směla bych vlastně jen zeleninu. Ovesný vločky miluju, prospívaj sice trávení - ale je to jaksi zase samej sacharid. Tak co teda? Jak to děláte vy? Co jítek snídani? Chleba, koláč, vločky s mlíkem nemůžem, tak co zbejvá? A k obědu? Rýži ne, těstoviny už vůbec, nemluvim o krupicový kaši nebo zemlbábě...
A taky by mě zajímalo, jak se díváte na antikoncepci. Říká se (říká celostní medicína...), že zbytečně moc hormonů = zamoření střev kvasinkama = výtoky, oslabená imunita, kožní potíže.......  Tak jak s tou antikoncepcí? Beru ji dva a půl roku a rozhodla jsem se ji vysadit. Ale fakt je, že mám po ní pleť jak dětská prdýlka, a konečně srovnanou menstruaci, což se mido dvaceti přirozenou cestou nedařilo.
Ilseli, na srovnání menstruace se doporučuje Jeřáb, Kontryhel, Řebříček... Nevíš jak často pít, kdy začít...?

Děkuju moooc všem za jakoukoli radu!
Krásnej slunečnej den (aspoň taky v hnusný Praze... :)

T.

mauska — 5. 3. 2006 19:23

berusko123,
pokud prožíváš stresové období, tak není divu, že máš kruhy či pytlíky pod očima. Můžeš pít třezalku na uklidnění, ale to nevyřeší tvé problémy... Stres, který prožíváš musíš odstranit, vyřešit problémy, které máš...

llenka — 5. 3. 2006 19:59

Já můžu z vlastní zkušenosti doporučit přípravky firmy Starlife, jsou z bylinek a zabírají snad na všechno. Dívala jsem se , že se dají objednat i po internetu. Nejsou sice z nejlevnějších, ale na svých dětech i na sobě jsem vyzkoušela jejich účinnost. Pro trvalé zdraví je ovšem nutné razantně změnit  jídelníček.

Ilseli — 5. 3. 2006 21:28

Terez napsal(a):

Ilseli, na srovnání menstruace se doporučuje Jeřáb, Kontryhel, Řebříček... Nevíš jak často pít, kdy začít...?

Děkuju moooc všem za jakoukoli radu!
Krásnej slunečnej den (aspoň taky v hnusný Praze... :)

T.

Milá Terez, vše souvisí se vším, ale to ty víš.
Menstruace je tělesný proces řízený  souhrou hormonů estrogenů a gestrogenů. Tato souhra odpovídá ,,sexualitě v hormonální rovině", pokud je tato ,,hormonální sexualita" narušena, dochází k menstruačním potížím. Dnešní klasická medicína toto řeší jen na hormonální úrovni. Menstruační krvácení je výrazem ženskosti, plodnosti a přijímání. Ženský princip je cesta přijímání a mužství je cestou tvoření. Pokud je tato rovnováha na určité úrovni v nerovnováze, dochází k menstruačním potížím. Takto zase je nahlíženo z pozice celostního přístupu k člověku. Vždy je důležité přistoupit k léčbě celého jedince a to i na rovině minulosti a budoucnosti, těla i duše.

To co může Tvé menstruační potíže zmírnit, jsou sice bylinky ale chce to řešení na celé Tvé úrovini těla a duše. Pak se neřeší jen menstruace ale i únava a další případné potíže.

Bolesti při menstruaci: Směs stejných dílu kontryhelu, hluchavky a šalvěje. Pijeme  denně 1 šálek nálevu.
Při nepravidelné menstruaci:Směs ze stejnéhých dílů rdesna ptačího, třezalky, mateřidoušky a kontryhelu. Pijeme 1 šálek směsi denně.
Regulace menstruace: Směs ze stejných dílů měsíčku, kontryhelu a květu jeřábu ptačího. Směs vytváří kvalitní regulaci a je vhodná při nepravidelné a nestejně silné menstruaci. Pijou se dva šálky nálevu denně, ale pouze v době mimo menstruaci!

V dnešní době není zaručeno, že nakoupené bylinky mají odpovídající léčivé účinky, vzhledem k znečištění ovzduší a ani my už nejsme schopni, díky přílišné konzumaci chemických a hormonálních léků využívat jejich léčebných účinků.
Vhodný  může být ještě Bkomlex, vit. E, a magnezium.

Proti únavě dnešních dnů je vhodné ovoce a zeleninu + vitamín C se zinkem i jako prevence proti chřipce. Velmi důležitý je odpočinek s uměním relaxovat. Zdravím Il.

Terez — 6. 3. 2006 10:47

Děkuju, Ilseli, jen teď trochu nevím, co mám se svou "sexualitou v hormonální rovině" dělat. Nevím, odkud ji chytit a něco s ní dělat, pakliže není v pořádku. Je to něco vrozenýho? Nebo získanýho během dospívání? Kde teda začít? Přemejšlěla jsem i o návštěvě nějakýho homeopata, léčitele. Tak vůbec, abych vlastně věděla, čeho se chytit, čim začít. Jak změnit svá návyky, aby to k něčemu bylo.
Koncem týdne mi skončí antikoncepce, tak uvidim, co to udělá. Bohužel většinu potřebnejch bylinek teď nasušenejch nemám, tak se musim spolehnout na kupovaný.
Ještě jednou díky za odpověď a můžu mít ještě otázku na tebe? Odkud máš svý vědomosti? Z vlastních zkušeností, z knížek, od babiček...? Je to moc fajn, že se timhle jěště někdo zabejvá, a nedělá z toho vědu, a nechce za dobrý rady peníze, jak je dneska obvyklý... :(

T.

Terez — 6. 3. 2006 10:51

Ještě mě napadá, četla jsem si znovu co jsi napsala - asi v sobě mám o trochu víc toho "mužskýho elementu", než je "obvyklý", mám někdy sklony k "mužskýmu typu" chování, taky mám daleko větší sexuální potřebu než můj patrner, a spíš ochranitelský sklony než sklony bejt někym ochraňována a za někoho se schovávat. No jo, ale co s tim? Přece to nedokážu změnit (a ani nechci). Budu pak mít pořád problémy s hormonama?

T.

mala.popelka — 6. 3. 2006 11:44

ahojky, zahlédla jsem tady diskusi na téma bylinek a rovněž já se přidávám k Terez, bohužel já jsem na tom tak, že mám přímo testama potvrzenou vysokou hladinu mužského hormonu...lékař mi napsal HA, ale trpěla jsem fat velkýma psychickýma potížema, tak jsem jí musela přestat brát... Jsem už maličko zoufalá, protože chci miminko, tak jsem se pustila do bylinných koncentrátů pana Nového (dědka kořenáře), možná někdo znáte... Na zázraky už ale nějak nevěřím... Navíc jsem taky slyšela, že můje problémy může způsobovat zablokovaná páteř... chjo, jenže co s tím, když 80% dne a pracovní doby trávím u PC...
existuje něco přírodního, co by mi opravdu pomohlo ??

Edik — 6. 3. 2006 13:32

Terez napsal(a):

Ještě mě napadá, četla jsem si znovu co jsi napsala - asi v sobě mám o trochu víc toho "mužskýho elementu", než je "obvyklý", mám někdy sklony k "mužskýmu typu" chování, taky mám daleko větší sexuální potřebu než můj patrner, a spíš ochranitelský sklony než sklony bejt někym ochraňována a za někoho se schovávat. No jo, ale co s tim? Přece to nedokážu změnit (a ani nechci). Budu pak mít pořád problémy s hormonama?

T.

..vyzkousej orientální tance.... rytmus, cinkání penízků a vlnění v bocích uvolní nejen pohlavní orgány ale i Tvou ženskost do plné krásy....

Ilseli — 6. 3. 2006 15:59

Edik napsal(a):

..vyzkousej orientální tance.... rytmus, cinkání penízků a vlnění v bocích uvolní nejen pohlavní orgány ale i Tvou ženskost do plné krásy....

Zcela souhlasím a vřele doporučuji je to o ženskosti, ladnosti, vlnění, příjemné atmosféře, protřepání případných špíčků. Kde je nutná souhra těla i ducha. Břišní tance nejsou jednoduché, jak se na první pohled zdá ale kdo tomuto kouzlu propadne moc si ho užívá, úžasná relaxace. Edíku, jsem ráda, že jsi toto znovu zde připoměl. Zdravím Il.

mauska — 6. 3. 2006 19:00

mala.popelka napsal(a):

ahojky, zahlédla jsem tady diskusi na téma bylinek a rovněž já se přidávám k Terez, bohužel já jsem na tom tak, že mám přímo testama potvrzenou vysokou hladinu mužského hormonu...lékař mi napsal HA, ale trpěla jsem fat velkýma psychickýma potížema, tak jsem jí musela přestat brát... Jsem už maličko zoufalá, protože chci miminko, tak jsem se pustila do bylinných koncentrátů pana Nového (dědka kořenáře), možná někdo znáte... Na zázraky už ale nějak nevěřím... Navíc jsem taky slyšela, že můje problémy může způsobovat zablokovaná páteř... chjo, jenže co s tím, když 80% dne a pracovní doby trávím u PC...
existuje něco přírodního, co by mi opravdu pomohlo ??

Břišní tance a nebo cvičení podle Mojžíšová = oboje dělá zázraky

Terez — 6. 3. 2006 19:02

Mmm, na pohyb jsem střevo, když to je těžký, já si v tom "chlapství" dost libuju :); prohánim se ve vánici bez sedla na koni, spim sama se psem pod širákem, nade vše miluju kamna a zátápění... A spoustu ženskejch činností - nákupy, "drbání", flirtování a uhánění blbečků na diskotéce...... mě dost odpuzuje...
Tak si mám tu HK zas nechat napsat? Bojim se, že to s menstruací zas nebude v pořádku... Asi to aspoň zkusim... Taky je to pro mě dost ponižující, žrát každej den ty prášky, když o mě přítel ani pohledem nezavadí... Připadám si fakt blbě. A dost mi to shazuje sebevědomí, a ještě se budu futrovat hormonama... -No, nějak jsem se rozjela, ale jsem z toho teď dost na nervy... Ty chlapi... :)

Díky za nárory!

T.

Terez — 6. 3. 2006 19:04

...chtěla jsem napsat HA, ale to jste asi pochopili... :)

T.

Eva01 — 6. 3. 2006 19:39

Terez,
já bych se taky proháněla na koni bez sedla a na chalupě nejradši zatápím:-)
V práci jsem spravovala počítače a tiskárny. Nakupuju jen, když je fakt potřeba, řídím líp, než leckterý chlap a nelibuju si ve většině "ženských" věcí:-) ale určitě si připadám víc "ženská", než chlapská. To, že jsi na pohyb střevo neznamená, že ti to nepomůže. Myslím, jestli se do té chlapské pozice necpeš tak trochu sama:albert:
Pokud ti HA nedělala dobře, tak bych do toho nešla. Zkus kineziologii, ale u někoho "zaručeného" Tip ti mohou dát v časopise Regenerace. Možná je tvůj problém někde jinde, někde , kde by tě to vůbec nenapadlo. Taky bych mrkla na www.tcmbohemia.cz, prodávají čínskou medicínu a s tou mám dobré zkušenosti. Na ženské problémy tam je dost přípravků. A není to ani moc drahé.
Brzo se srovnej:)

Terez — 6. 3. 2006 20:28

Eva01:
S antikoncepcí žádný problémy nemám, naopak. Mám po ní skvělou pleť atd... Jde mi jen o to, že asi neni nejlepší cpát se zbytečně hormonama...
Možná se do mužskosti opravdu částečně "cpu" sama (tos napsala hezky... :) , ale vyhovuje mi to, že se dokážu o sebe postarat, a taky o koně, a o psa... A nepřipadám si jako chlap, připadám si a cejtim se a chovám se jako ženská... Teda většinou... :)
Co je to kineziologie?

T.

Eva01 — 6. 3. 2006 21:05

Jo tak, asi jsem tě špatně pochopila. Je fajn, že si člověk může být sám sebou jistý a nemusí být na někom závislý. 
No, nejsem schopná kineziologii popsat úplně přesně, ale podle toho, co jsem slyšela kineziolog měří svalový tonus a podle toho pozná tvé problémy. Je schopen se vrátit nejenom v tomto životě a zbavit tě toho, co tě tíží. Já jsem to neabsolvovala, ale někde jsem přečetla, že aby byl už zkušenější, musí mít 11. stupňů. Ale to je bez záruky.
Mě třeba moje známá dělá jenom kinezilogické testy, když mám nějaké potíže a potřebuju něco, abych se toho zbavila. Většinu věcí mám doma, ale nejsem si jistá, která z těch věcí mi víc pomůže. To si tu lahvičku, nebo krabičku vezmu do jedné ruky, soustředím se na to a ona mi dá jednu ruku na rameno a druhou na moji nataženou druhou ruku. Na tu mi tlačí pořád stejnou intenzitou. Když ta moje ruka povolí, tak zkusím něco jiného, než se dostaneme k něčemu, s čím mi ta ruka prostě nepadne. Je to složitý, ale snad je to napsaný tak, že je to k pochopení:-) Je to tím, že každá věc má svou energii a tělo si samo řekne,co potřebuje. Podle toho dávám z těch věcí vybírat i dětem. Ty o tom nepřemýšlí. A vždycky vezmou to, co jim nakonec pomůže.  Těm stačí jen jim to dát do řady.Možná se ti to bude zdát jako blábol, ale mě to tak funguje.

Terez — 7. 3. 2006 7:45

Eva 01:
Vůbec se mi to nezdá jako blábol. Jen na to věěětšina lidí neni vůbec zvykllá, a je obvyklý všechno řešit přes "normálního" doktora. To je skvělý, že to učíš i děti. Myslim, že člověk vychovávanej ve smyslu, že nic takovýho neexistuje, žádný takovýhle lidský schopnosti, je k nim pak daleko míň vnímavej, zato děti se to rychle a snadno naučí ovládat...

T.

Ilseli — 7. 3. 2006 8:05

Terez napsal(a):

Děkuju, Ilseli. ....... Kde teda začít? Přemejšlěla jsem i o návštěvě nějakýho homeopata..... :(

T.

Milá Tetez, jsi na dobré cestě pokud přemýšlíš o homeopatii. Jedná se o jemnou nenásilnou léčbu, šetrná k našemu organismu, bez chemické a hormonální zátěže. Nejvhodnější je klasická homeopatie, která je holistická - zabývá se celou naší osobností. Seznam homeopatů  najdeš na www.homeopatie.cz  Homeopatie je věda. Tvým dalším příspěvkem, jsis i sama odpověděla na první otázku, mě položenou. Zdravím Il.

Daniela M — 31. 8. 2006 14:27

Říká se, že není bylinky, která by na něco nebyla. Bylinná léčba je jenom trochu zdlouhavější ale jistě bezpečnější. Jak bláhové si myslet, že je jednodušší spolknout tabletku a je mi líp!

Miroslava — 7. 11. 2006 13:14

dobrý den, ráda bych se zeptala, v čem jsou obsaženy přírodní estrogeny... maminka je v menopauze a má velmi nepříjemné návaly :rolleyes: ve dne i v noci. Hormonálně byla léčena 10 let, a tak už musí dále jen cestou přírodní.. :kapitulation:  prý estrogeny pomůžou.. :godlike:

Largo — 8. 11. 2006 17:13

Ilseli,

zdravím tě a prosím o pomoc. Moje neteř má dvouapůlletou holčičku, která trpí od narození svědivou začervenalou vyrážkou po celém těle. Lékaři diagnostikovali alergii na vaječný bílek a nesmí také jíst nic, co je vyrobeno z mléka. Problém nastává, když se jí při nemoci nasadí antibiotika - vyrážka je mnohem intenzivnější a malá je z toho moc utrápená. Taky přemýšlím nad tím, jestli jí absence příjmu vápníku přirozenou cestou nějak neovlivňuje stavbu kostí.
Díky za každou radu.

Gabrielle — 9. 11. 2006 11:54

taky potřebuju radu. jak jsem psala v tématu "bakteriální vaginóza" v gynekologické sekci, nevědí si se mnou moc rady. Stále se mit to vrací, už jsem dostala snad všechny antibiotika. Měsíc mám klid a pak je všechno zpátky. Existují nějaké přírodní prostředky k vyrovnání poševního Ph, aby se mi ty zatracený bakterie nepřemnožovaly a nepůsobily výtoky, záněty děložního hrdla atd...?

Aneri — 9. 11. 2006 17:13

Gábi - bavily jsme se o tom, údajně dobrý gynekolog by ti z toho měl pomoci.Ale musí ti udělat výtěr kvalitně !  Známá brala  Ampicilin, pak Klindamycin  tb. i krém, pak Entizol a má pokoj ! Je to infekce, může ji přenášet i partner, zkus vypozorovat, pokud se přeléčíš a máš chvíli klid, zda pak nemáš problémy po styku.

Gabrielle — 9. 11. 2006 17:20

Aneri, já vím. Řešily jsme to. jen mě napadlo, jeslti by třeba nějaký přírodním preparát nepomohl jako taková podpůrná metoda k normálním lékům. Jinak přítel má ty samé bakterie v močovém měchýři, ale uroložka mu řekla, že když nemá problémy, tak není třeba s tím něco dělat. Můj gynekolog mi pro něj dal taky antibiotika. Snad už to zabere. Těžko mu to vysvětluju...

Aneri — 9. 11. 2006 19:21

Určitě neuškodí čistící čaje, ale infekce nezbaví, jasně, já bych asi volila kopřivu, urologický čaj, tím nemůžeš nic pokazit. Já moc nevěřím těm drahým výrobkům pře distributory...to je jen o penězích

mia — 10. 11. 2006 9:16

Miroslava napsal(a):

dobrý den, ráda bych se zeptala, v čem jsou obsaženy přírodní estrogeny... maminka je v menopauze a má velmi nepříjemné návaly :rolleyes: ve dne i v noci. Hormonálně byla léčena 10 let, a tak už musí dále jen cestou přírodní.. :kapitulation:  prý estrogeny pomůžou.. :godlike:

Přírodní estrogeny jsou obsaženy v sóji, nebo se dají koupit v lékárně v tabletách, např. GS Merilin. Nějakou dobu jsem ho užívala na doporučení mojí gynekoložky, jako prevenci premenstruálního syndromu. Ucinek se projeví ale az po nějaké době.

Ilseli — 13. 11. 2006 18:48

Largo napsal(a):

Ilseli,

zdravím tě a prosím o pomoc. Moje neteř má dvouapůlletou holčičku, která trpí od narození svědivou začervenalou vyrážkou po celém těle. Lékaři diagnostikovali alergii na vaječný bílek a nesmí také jíst nic, co je vyrobeno z mléka. Problém nastává, když se jí při nemoci nasadí antibiotika - vyrážka je mnohem intenzivnější a malá je z toho moc utrápená. Taky přemýšlím nad tím, jestli jí absence příjmu vápníku přirozenou cestou nějak neovlivňuje stavbu kostí.
Díky za každou radu.

Vážený Largo, toto musí vyřešit její matka bez nás obou.  Je nutno zjistit z čeho a z jakého důvodu má malá danou vyrážku. Nikdy není nic samo sebou. Antibiotika se mají nasazovat jen v případě ohrožení života. Děti, které mají vyrážku nebývají nemocné tak, aby musely dostat antibiotika, tudy cesta nevede.  V případě, že se vyrážka léčí například kortikoidy, pak se může  přesunou jinam i třeba např. na astma..... . Je velmi dležité mimimalizvat přísunu cukru ve stravě, omezit  či vyloučit mléčné výrobky (vápník lze nahradit zcela jinou složkou potravy).  Důležité je podpořit imunitu, ATB jí oslabují! Doporučuji vyhledat homeopata klasické homeopatie v blízkosti bydliště a požádat o konzultaci. Lze pomoci. Pak se   zminimalizuje, pokud se zcela neodstraní i alergie na dané potraviny.

Largo — 22. 11. 2006 15:32

Milá Ilseli,

děkuji, žes nám věnovala čas, vím, že je vzácný.  A omlouvám se, že jsem zpanikařila z naděje, kterou sama nemohu naplnit. Díky za rady, předám je. Mám ještě jednu prosbu (čtu tě na Crabatově netu a mám důvěru k tvému úsudku) -buď tak laskavá a doporuč nám homeopata z okolí Prahy... Další musím nechat na mamince. Drž nám palce. :hjarta:

Ilseli — 25. 11. 2006 9:53

Na www.homeopati.cz je seznam homeopatů i v Praze.  Pokud mohu doporučit tak MUDr Pudil, pediatr.
Přeji brzké zlepšení ekzému. :hjarta:

Ilseli — 25. 11. 2006 18:45

V  případě, že někdo nedůvěřuje homeopatii,  je nutno hedat i jiné cesty. Tou může být např. čínská medicína. V případě suchého a svědivého ekzému  se doporučuje  XIAO FENG WAN - Vánek hedvábného vějíře ....atd. Vždy je nutno hledat cestu a ta může být třeba na www.herbstrade.cz :) .....na homeopatii však nedám dopustit!

Largo — 29. 11. 2006 10:53

Ilseli,

d ě k u j i ........ :) :hjarta:

Décima — 29. 11. 2006 12:08

Výborná je taky kniha od Petra Hoffmanna: Na frekvenci čínské medicíny
Je tam hodně kapitol, věnovaných především ženám, dětem
www.tcmherbs.cz  nebo  www.patentnimedicina.cz   Kniha je velmi přehledná , věnuje se všem potížím, je zde přehled léčivých bylinných přépravků s poetic. názvy (Krém rodinného štěstí , Vánek hedvábného vějíře apod....

piskota — 11. 4. 2007 23:54

Na pleť i vlasy je samozrejme dobra syrovatka ale predevsim diky biotinu coz je vitamin H :-), riboflavin je az druhorady.

Pak se doporucuje: vitamin B8 (ten proste snadno nesezenete, coz je ale velka skoda, nebot pusobi i proti starnuti a civilizacnim nemocim, je k dostani pouze jako soucast nejakych pripravku a nejvice ho obsahuje inocell), je to zrejme nejsilnejsi antioxidant o jakem jsem cetla - dobre je ho propojit s vitaminem C, E a kyselinou ALA+ k tomu pridat L-cystein.

Dale ciste prirodni: orechy (ne buraky!!!), slunecnicove a sezamove seminka, len - 1 lzycku denne, vydrzte mesic a uvidite co to dela!!! proste supr.

Na unavu Q10, zeleny caj

Na opary, kozni problemy, ekzemy: L-cystein, Zinek v kombinaci s methioninem, ALA, C a E vitamin (nejlepe jak poupalkovy olej) a Q10, B8 ... je to i jako prevence, i jako okamzity zlepsovak a take muzete propojit echinaceove kapky

No a v zaveru si neodpusim ale vera ... ta je proste opravdu vyborna, pokud jsou soucasti stavy i mukopolysacharidy - to jsou jedine slozky, ktere udrzuji biologickou aktivitu. Pak pusobi na plet, upravuje zazivani, pusobi proti virum, bakteriim a plisnim atd. Takze v lekarni si ptejte jen tuto s obsahem mukopolysacharidu.

uff no snad to uz staci :-)