cilka — 11. 1. 2006 7:44

Všichni se tu jakž takž známe, ale neznáme pejsky, kočičky, prasátka, myšky, luguány a jiné potvůrky co nám tak ovlivňují život. My, lidé o sobě víme co se dá, tedy co kdo napíše, ale o zvířecím příteli zpravidla nic nepíšem a já myslím, že je to škoda. Proto říkám, představte  se...

cilka — 11. 1. 2006 7:59

U nás doma bydlí feka Nesie (Lochneska doslova a do písmene), kočka Líza co nám nosí ke dveřím myši, klisna které říkáme Gábinko a valach Stoffi u obou jde o variace z jejich jmen. Dále s námi žijí slepice a kačenky, ty nazývám podle toho zda utečou nebo jsou hodný a sežerou mi kytky nebo ne.
Gábinka k nám přišla protože jí nikdo nechtěl, já jsem ten co nikdy neodmítl pomoc a tak jsem ji vzala k nám. Do té doby jsem nikdy koně neměla. Ale dřív s nimi dělala, jenže vlastní je vlastní. Stoffiho jsme koupili, když nám na podzim umřela kobylka, kterou jsme měli moc rádi, tak tu bylo moc prázdno a pusto. Je to lidmi zkažený koník, je neurotik, nerespektuje člověka ale když uzná, že tohle se mu líbí, tak je nesmírně vděčný. Tedy ho v současné době zkoušíme převychovat. Už pochopil, že bič není od toho aby ho bil. Nesie je kříženc filly a dobrmana, je to jěště štěně, ale už teď se jí lidi bojí. Umí velmi dobře hlídat, proto ji máme. Chodí s námi denně ven, je to praštěný pes, nechápu, proč v tomhle počasí skáče do vody. Ale je tak šťastná....

Rhea — 11. 1. 2006 8:52

a my máme doma dvě holčičí morčátka, která jsou už velká jako prasátka a asi roční mourovatou kočičku, kterou jsme si pořídili na chytání myší, ale zatím se nějak nedaří. Nosí nám pořád dokola jednoho rejska a myslí si, že to jako nevíme. A spoustu rybiček. Máme dvě akvária. Ale o ty se stará manžel, já tomu vůbec nerozumím. No, a taky ty myši, ale s těma nekamošíme. A abych nezapomněla, teď v zimě krmíme ptáčky. Máme na balkóně krmítko a sypeme jim. A to je snad vše.  :rolleyes:

Barborka — 11. 1. 2006 8:55

U rodičů máme pejska: 14ti letého srnčího ratlíka Bertíka a doma mám leguána.

cilka — 11. 1. 2006 9:01

Barborko, ty se máš, taky jsem měla leguány, nejdřív dva a pak jen Honzíka, to bylo snad nejlepší zvířátko co jsem měla až na pár vyjímek. Když jsme šli na barák, musela jsem ho dát pryč, protože jsme za pochodu stavěli. Měl už 103 cm, byl moc krásný a dostala jsem ho k výročí svatby. 10tému.

Dita.L — 11. 1. 2006 12:36

Huraaaaaaaaaa Zverinec je na svete   :D

Tak i my se predstavime..... U nas bydli rybycky ve 120ti litrovem akvarku, mimo jine i Zavojnatka Artur, ktera je velmi chytra, jako pejsek. Teda skoro.....
A pak s nami bydli jeste jeden westik, jmenem Elton, ale pro nas Milou. Jmeno dostal podle jednoho komiksoveho pejska. Je moc sikovny a provadi pekne rostarny, hrabe v kvetinacich (ted ue ne, ale kdyz byl uplne mimino), ted vymenil kvetinac za travnik, co vam budu povidat, obcas mam pocit, ze se mel narodit jako prasatko a ne jako pejsek.  :x
Strasne rad chodi do psi skoly, ve tride poslusnosti ma spoustu kamaradu, v agility je teprve zacatecnik, ale oba nas to bavi a nejradsi spolu hrajem fotbalek a freesbee.

Barborka — 11. 1. 2006 14:14

Cilko,
leguán je nádherný zvíře. Jenže se nám ho nedaří pořád ochočit... Stále se to lepší, ale moc pomalu a stále má z nás strach. Takže na něj ani nemůžeme sáhnout... Nevím, co s tím?

cilka — 11. 1. 2006 14:24

Barborko, zkus to jako u všech zvířat přes krmení! Nevím jak je ten váš velký a starý, ale pokud by mohl kousnout, tak je lepší použít tupou pinzetu. Nejlépe je dávat mu to co má rád - my skončili na cvrčkách ale i květy pampelišky a tak, to co ten váš miluje. Pravidelně, denně ale úspěch jen u mladých...

Barborka — 11. 1. 2006 15:49

Cilko,
no oni už mu jsou 2 nebo 3 roky (ani kdybys mě zabila, tak teď to nevím přesně  :D ), takže to už je asi moc starej, viď?

anka — 12. 1. 2006 1:19

Tak tedy i já vám představím náš zvěřinec.Máme 3 kočičí holčičky,tedy spíše už se sluší říct že dámy.Piškotka 12 let,Micinka 10 let a zakrslá Zuzazanka které je 8 let.Jsou to naše zlatíčka,porůznu posbíraná dětmi.
Jsou milé ,přítulné,hodné i zlobivé,občas nafoukané a drzé,ale jsou naše.
Život bez nich si už neumíme představit a tak se svámi občas podělíme o radosti i starosti jejich života a občasné kolize v našem soužítí.

anka — 12. 1. 2006 1:21

Tak tedy i já vám představím náš zvěřinec.Máme 3 kočičí holčičky,tedy spíše už se sluší říct že dámy  :) .Piškotka 12 let,Micinka 10 let a zakrslá Zuzazanka které je 8 let.Jsou to naše zlatíčka,porůznu posbíraná dětmi.
Jsou milé ,přítulné,hodné i zlobivé,občas nafoukané a drzé,ale jsou naše.
Život bez nich si už neumíme představit a tak se s vámi občas podělíme o radosti i starosti jejich života a občasné kolize v našem soužítí.

cilka — 12. 1. 2006 8:26

Cilko,
no oni už mu jsou 2 nebo 3 roky (ani kdybys mě zabila, tak teď to nevím přesně  :D ), takže to už je asi moc starej, viď?

Zkus si ho změřit, ve 3 letech by měl mít minimálně 90 cm, ze zkušenosti ti ale můžu říct, že to závisí kromě stravy, na prostoru. pokud má menší prostor, bude míň měřit. Není až tak starý, dospívá ve 4 letech. Vyzkoušej co se dá, jak jsem řekla, já ho ukecala na žrádlo. Dokonce, když jsem ho pustila po bytě, nebyl líný vylízt na stůl a jít se obsloužit z talíře. Je to chytré zvíře a kdybys viděla nějaký dokument z oblastí kde volně žijí, všimla by jsis, že žijí i ve městech, v parcích, podobně jako u nás pávi a nechávají se lidmi krmit. Ná této adrese se dozvíš víc.

http://www.volny.cz/iguana_pages/psycho.htm

Barborka — 12. 1. 2006 8:59

Cilko,
tak děkuju za rady. Zkusíme to přes to jídlo... Zkusím založit příspěvek přímo o leguánech, jestli se najde víc chovatelů...

cilka — 12. 1. 2006 18:03

Tak máme 5 koček co mají svoji hlavu, jednoho legána co se nechce socializovat, dvě vypasená morčátku, chytrou závojnatku, tři pejsky co se rádi kamarádí, dva koníky co by pořád běhali, trochu drůbeže a pár akvárií rybiček....
No lidi, chtěli jsme zvěřinec, zatím je to zvěřineček, přitlačte, pochlubte se, víte jak je to hezký, když potkám někde jinde na foru třeba Barborku a hned vím: jo ta opice(promiň ale je kouzelná a neopakovatelná)  má leguána a hned vím s jakým člověkem mám co do činění?

Dita.L — 12. 1. 2006 19:36

Cilko, ze jsou zavojnatky chytry  :P  ja to rikam porat.

My mame taky koniky, u dedy a taky spoustu kravicek a prasatek.
Jeden konik nam ale nedavno umrel na tetanus. Ted mame misto neho hribatko, tak uvidime, co z nej vyroste. Druhy konik je strasne palicaty a kdyz si usmysli, ze nechce jezdit, tak kouse, kope a skace. Je to lump :)

poblinka — 13. 1. 2006 15:45

tak u nás bydlí fenka malamuta Dany  a5 koček...4 s námi sdíli postel i  stůl.černá poloperská Eliška,perská Charlotte a její mix sy Ozzy,mourivatá Bára  a černá kočičí babičkaČert...život bez nich si naprosot neumíme představit...je to moc krásné sedět u tv na klíně předoucí kočka..já prostě kočky miluju asi jsem jí byla v minulém životě :)

poblinka — 13. 1. 2006 16:08

u nás doma bydlí 8-letá fenka malamuta Dany ...perská kočka Charlotta ,a její miyx syn Ozzy to je náš dorostenec-ještě nemá ani rok,mourovatá Bára,poloperská Eliškaa kočičí babička 4ert.Já prostě kočky miluju asi jsem jí byla v minulém životě..je to nádhera sedět u tv a na klíně předoucí kočka.Život bez nich si vůbec neumím představit

Ela.. — 13. 1. 2006 21:56

U nás najdete kočičí mainskou mývalí princeznu Evelin (11měs.), diblíčka sladkou modrookou posvátnou kočičku birmu Ginnynku (10měs.),  tříletou toy pudlinku Sherynku a 8,5týdenního skoro bílého zlatého retrívřího kluka Dicka.  Pak dvě akvárky (jedno oáza klidu s mírumilovnými rybičkami) a druhý s dravci).. Na panelákový byt slušná úroda, co říkáte ?? :D  Ale na našeho veterináře nemáme. Bydlí v našem baráku, jen o 2 patra níž a má velkou dogu, pitbula, kokra a 3 kočky. Tak si jako totální cvok ještě nepřipadám .. :lol:

hajdu — 14. 1. 2006 18:13

Jsem tu prvně, tedy v nové verzi...
U nás doma jsou samí milovníci zvířátek. Máme momentálně tři kočky- Lady,18 let; Cecilka, 7 let a Sisi, které ovšem říkáme Cvrčku, 3 roky. Dcera má skoro roční slečnu křečka- Jackii. Měli jsme ještě minulý týden dalmatina, ale bohužel už na tom byl zdravotně velmi špatně a tak musel do zvířecího nebíčka. Ještě je tu po něm hrozně prázdno, ale jemu je jistě líp a to je důležité. Tak se zatím všichni mějte krásně a já se budu těšit, co nového se nám tu podaří vymyslet.

cruela.devil — 14. 1. 2006 20:17

Já bych vám chtěla představit našeho miláčka skoro 6ti letého dobrmanna Codyho. Jsem ráda, že tohle diskusní forum vzniklo a ráda se sem budu vracet.
http://sidi.album.cz/cody/

cilka — 23. 1. 2006 13:30

Je vás tady víc, co máte více koček v jednom bytě. Musí být moc hezké pozorovat jak si utvářejí svojí smečku, kdo má hlavní slovo, jak trestají neposluchu a tak. To se mi vždycky u zvířat moc líbilo, jak si umí zjednat pořádek. Ale taky mám tu zkušenost, že na sebe donáší a žalují. Děje se vám to taky?

Hajdu: Taky jsme měla dalmatina, byla to fenka a vypadal skoro jako křepelák, měla jsem ji moc ráda a ona byla fakt bezvadná. Bohužel byla otrávena.

Cruelo: tvůj dobrman je fakt fešák. Když mi byly asi 4 roky (jako je neä ikonce u mého profilu) začala babička chovat dobrmany. Tehdy jsme si je zamilovala, každý se jich bál ale já tvrdím, že dobrman je jako malé dítě. Jen mi to nikdo nevěří... Snad žádný pes tolik nepláče jako dobrman, když neví kde má pána.

valentinka — 24. 1. 2006 12:28

Já mám doma zase psí smečku. Do té by se kočičky už nehodily.
No a když je tak pozoruji, tak bych se od nich mohla hodně naučit. Mají dobré zákony, které ve smečce ctí.

anka — 24. 1. 2006 13:09

Je to tak.Mám 3 kočky a skutečně se chovají někdy hůř jak malé děti!Tvoří smečku,
vládne ji věkově prostřední,nejsilnější  kočka.Pokud někdo zazvoní,běží ke dveřím první prostřední kočka jako kápo.Za ní nejmladší,potom nejslabší kus,dvanáctiletá dáma.
Čekají s odstupem na povel,buď k uvítání ,nebo k útěku.
Pokud jedna z nich něco provede,drží basu,utečou všechny a ztuhnou kdesi v koutě.
Dělají slepé a hluché.A opravdu žalují,Občas se mi stane že jednu někde nedopatřením zavřu.Okamžitě je u mne Kápo,řve a běhá na místo kde je kočka zavřená.Pokud něco ukradnou,nejčastěji holce řasenku či tužku na oči,seběhnou se u toho všichni a vzápětí to utíká jedna z nich vymňoukat.Milují přestavby,jinak postavenou kytku,nově umístěný pelech...Jakmile přijde kdokoliv domů,a je něco nového,okamžitě se seběhnou a ječí jedna přes druhou.Odbíhají k nové,nebo přestěhované věci a okamžitě se musí pochlubit co mají...

cruela.devil — 27. 1. 2006 17:56

cilka napsal(a):

Je vás tady víc, co máte více koček v jednom bytě. Musí být moc hezké pozorovat jak si utvářejí svojí smečku, kdo má hlavní slovo, jak trestají neposluchu a tak. To se mi vždycky u zvířat moc líbilo, jak si umí zjednat pořádek. Ale taky mám tu zkušenost, že na sebe donáší a žalují. Děje se vám to taky?

Hajdu: Taky jsme měla dalmatina, byla to fenka a vypadal skoro jako křepelák, měla jsem ji moc ráda a ona byla fakt bezvadná. Bohužel byla otrávena.

Cruelo: tvůj dobrman je fakt fešák. Když mi byly asi 4 roky (jako je neä ikonce u mého profilu) začala babička chovat dobrmany. Tehdy jsme si je zamilovala, každý se jich bál ale já tvrdím, že dobrman je jako malé dítě. Jen mi to nikdo nevěří... Snad žádný pes tolik nepláče jako dobrman, když neví kde má pána.

Díky :) je fakt, že respekt budí, ale když ho člověk pozná líp, tak zjistí, že to je obrovskej mazel. A setsakra si hlídá, aby nás venku neztratil z dohledu...ale jak chytne stopu na zajce,tak je mu to asi úplně jedno. To pak letí jak střela, hystericky štěká, protože toho zajce nemůže v životě dohonit :D

anka — 29. 1. 2006 19:29

Tak k těm trestům v kočičí smečce.Dnes v noci si dovolila má nejmladší kočka vlézt
do postele k mým nohám.U hlavy mi spí ta prostřední / náš buldok /.
Měli jste vidět to tóčo.V mžiku jsem byla v pozoru vedle postele a jen jsem stihla zaregistrovat chlupatou řvoucí kouli valící se z ložnice.Jedna se zakousla do druhé
a pustily se až ve chvíli kdy se mé ruce blížily k jejich hřbetům.Stihly zdrhnout,ale za půl hodiny už jsem opět slyšela bručení z obou koutů své postele.

Ela.. — 30. 1. 2006 7:45

:lol::lol:Koukám, že jste taky měli veselou noc :P  U nás začíná nějaká viroza, tak se mi do postele zase nastěhovala nejmladší dcera. Takže to pak vypadalo následovně - těsně za hlavou ležela jedna čiči. U pravého boku přimáčklá druhá čiči, na levém boku přimáčklá dcera (odstrčila manžela :lol:), na nohách naše toy pudlinka a ze spodu postele se pořád snažil vystrkovat nos štěněčí kluk zlatého retrívra. Takže obě čiči každou chvíli hučeli jak pyliňák a pudlinka si taky hrdinně hájila svůj revír tím, že chvílemi poňafávala (běžně neštěká, jen mi to silně připomálo takové ty štěkací pejsky na dálkové ovládání, div že jsem nehledala knoflík, kterým jí mám vypnout :/). A ten retrívří mrňous měl z toho takovou bžundu, že štěstím bez sebe celou noc vrtěl ocasem a bouchal s ním do ticha noci jak kladivem. Sexy noc:mad: Teď se zberchávám kafem, snad to pomůže, jsem jak praštěná ..:(

Dita.L — 30. 1. 2006 8:53

Ela.. napsal(a):

:lol::lol:Koukám, že jste taky měli veselou noc :P  U nás začíná nějaká viroza, tak se mi do postele zase nastěhovala nejmladší dcera. Takže to pak vypadalo následovně - těsně za hlavou ležela jedna čiči. U pravého boku přimáčklá druhá čiči, na levém boku přimáčklá dcera (odstrčila manžela :lol:), na nohách naše toy pudlinka a ze spodu postele se pořád snažil vystrkovat nos štěněčí kluk zlatého retrívra. Takže obě čiči každou chvíli hučeli jak pyliňák a pudlinka si taky hrdinně hájila svůj revír tím, že chvílemi poňafávala (běžně neštěká, jen mi to silně připomálo takové ty štěkací pejsky na dálkové ovládání, div že jsem nehledala knoflík, kterým jí mám vypnout :/). A ten retrívří mrňous měl z toho takovou bžundu, že štěstím bez sebe celou noc vrtěl ocasem a bouchal s ním do ticha noci jak kladivem. Sexy noc:mad: Teď se zberchávám kafem, snad to pomůže, jsem jak praštěná ..:(

jakpak se takhle muzes vyspat :lol: ja bych ani nevstala. Taky obcas hledam knoflik na vypnuti, ale ten nas pripomina spize Zeryka :lol:

Ela.. — 30. 1. 2006 9:32

no, nevyspala ..:( Kafe nepomohlo. Jo a to ještě to moje lidský mládě vstalo ve 4h ráno s tím, že jde na oo a že se bojí, tak jsem šmatlala s ní, čímž se ale zcela probralo psí mimino, takže jsem si 5 minut poté šla odstát chvilku ven před barák, než se pro změnu vyvenčí on. Myslím, že dneska odpadnu ještě před Ordinací ..;)

Pešta — 30. 1. 2006 17:40

Ahoj, chci Vám představit své miláčky. Máme 5 let mladého Zlatého retrievra, moc chytré zvířátko jmenuje se Ronek a je to nejchytřjší pes na světě. Potom nás zlobí 11 letá maltézačka Kety. Dita už mi radila jak na ní, ale moc se nedaří, starýho psa novým kouskům nenaučíš.  Moje dcera má králíčka Míšu  a morčátko Lízu. A  kolem mě se pořád promenáduje čičina Míca. Zažili jsme toho s nima dost, tak se s Váma určitě podělim.

Kralka — 30. 1. 2006 17:45

Ahojky já mám Pejska Kykynku ... je ot kříženec Pražského krysaříka a jezevčíka, pak mám dvě andulky Agátku a Kryštova ... a králíka Adélu ... ale je to chlap. Když jsem si ho kupovala, paní prodavačka mě ujišťovala, že je to fakt samice ... ne nebyla ...

Hana12345 — 30. 1. 2006 18:25

S námi doma žije náš malý pes Bertík, a o trošku větší psí holka Terezka. Kromě pejsanů, které máme stále, s námi doma občas bývaly andulky, morče, křečci a rybičky. Teď  už chodíme všichni do práce a na více zvířátek bychom neměli čas, tak máme jen ty dva pejsany. Ale docela si s nimi užíváme.

Tiina — 31. 1. 2006 14:16

Tak jo, jmenuju se Míša, jsem dobrman a dneska mám narozeniny, heč...je mi jeden :-)).  Dal jsem si krásný dárek - minulý týden jsem vysklil okno a pořezal si packy, tak mě včera vezli k paní doktorce.....vám řeknu, byla tam v čekárně taková jedna krásná fenka v tom zajímavém období a oni mi nedovolil si s ní hrát!!!! Prej váhový rozdíl 30 kilo je moc či co...ty lidi..nic nechápou. Ale jinak jsem byl statečnej, dostal jsem injekci, ani jsem nepíp a doma mě panička matlá nějakou mastičkou...no fuj....

jo a taky mám svoje stránky  http://benitto.tvuj.net/misa/

cilka — 31. 1. 2006 14:20

Teda ty paničky jsou fakt hrozný.... Brzo se uzdrav, blíží se jaro....

Hellga — 3. 2. 2006 23:47

http://www.punbb.org/img/small_logo.png

evčina — 5. 2. 2006 9:59

Ahojky,už jste pár dní nikdo nenapsal nic o zvířátkách.Tak já vám představím naši andulku jmenuje se Ludvík.Naučila se pískat melodii z mého mobilu a také zvuk přicházející sms.Stále dokola vyzvání a vyzvání a do toho sms,že jsem si změnila melodii,protože se stalo,že jsem běžela že mě zvoní mobil a on to náš Ludvík.Uvidíme jestli se naučí taky tu novou.Chytrý andulák..........   
                                    http://www.gify.nou.cz/obr17_ptaci_soubory/566.gif

Fanny — 6. 2. 2006 16:06

Jmenuji se Rocky a jsem černobílý kříženec: otec - NF = novofundlák, to je takový velký černý medvěd, matka - dalmatin/labrador. Mám moc rád paničku, která mi dává různé dobrůtky a které s oblibou vždycky odnesu bačkory. Pak miluju mladého páníčka, s kterým chodím na procházky, vždycky čekám u dveří až se vrátí ze školy. Taky s ním hrozně rád běhám, nejradši mám hru na schovku. A pak mám ještě další členy rodiny, kteří ale bydlí jinde a vidím je jen občas. S nimi rád běhám vedle kola. Mají mého velkého kámoše Juráše, s kterým se vždycky předháníme kdo je lepší.  v létě jsme hodně spolu  a rádi  oba řádíme u vody.

Eva36 — 8. 2. 2006 15:42

Tiina napsal(a):

Tak jo, jmenuju se Míša, jsem dobrman a dneska mám narozeniny, heč...je mi jeden :-)).  Dal jsem si krásný dárek - minulý týden jsem vysklil okno a pořezal si packy, tak mě včera vezli k paní doktorce.....vám řeknu, byla tam v čekárně taková jedna krásná fenka v tom zajímavém období a oni mi nedovolil si s ní hrát!!!! Prej váhový rozdíl 30 kilo je moc či co...ty lidi..nic nechápou. Ale jinak jsem byl statečnej, dostal jsem injekci, ani jsem nepíp a doma mě panička matlá nějakou mastičkou...no fuj....

jo a taky mám svoje stránky  http://benitto.tvuj.net/misa/

:D Náš leonberger si taky myslí, že lidé jsou tupci, když vůbec necítí, že fenka má právě své krásné období....nejlepší je, jak se u nás snaží dostat na kníračku (váhový rozdíl cca 40 kg)...a ona by, potvora, snad i držela...musíme je hlídat, protože je fakt otázka času, kdy těm dvěma milencům dojde, že když si ona vyskočí na lavičku, tak....a to by bylo, aby to nevyšlo!

kasi — 15. 2. 2006 23:17

U nás doma bydlí tři shic-tzu maminka 15 let a její děti Arletka a Rady 13 roků.. a jeden nemecký ovčák tříletý.. Je to veselý je pozorovat. Každý má jinou povahu. Nejstarší Kačence se už trochu rozjíždějí nožičky a padají zuby ale je jí všude plno.. Jsem ráda že tato rubrika vznikla, já mám moc ráda zvířátka..Měli jsme fenku německýho ovčáka nalezence, měla super povahu. Zemřela na  rakovinu plic a to se říká že je to z kouření a u nás nekouří nikdo.. Je ji škoda..

Hellga — 28. 2. 2006 0:58

My smíme bydlet s třemi briťáky ;). Dvy modří, Hanýs 5,5 roku, Piškot 5let a různooký bílý roční Kulíšek, švícko, co strejdům provětrává faldy... :lol: Je to ten nejrozpustilejší a nejšpinavější kluk, v celé střední Evropě a důstojnost strýců denně utrpí. Třeba když Hanýs předůstojně kráčí na setkání a na dohled od ostatních odněkud malej vyletí, štípne ho do zadku a uteče takovým fofrem, že ani pohlavek nestačí dostat... :lol: No, jak pak jeden před známými vypadá, že? :/

Světluška — 5. 3. 2006 22:39

S námi bydlí jedenáctiletý Dalmatin Andy a desetiletý kocour jméno nemá říkáme mu prostě kocoure.
Jaště nedávno jsme měli dvě želvy nádherné ale vyrostly do takových rozměrů,že se nevešly do akvária
tak jsme je darovali do zverexu.


http://lascaus.wz.cz/kocky/151.gif

Monika 1 — 7. 3. 2006 14:18

Barborka napsal(a):

Cilko,
leguán je nádherný zvíře. Jenže se nám ho nedaří pořád ochočit... Stále se to lepší, ale moc pomalu a stále má z nás strach. Takže na něj ani nemůžeme sáhnout... Nevím, co s tím?

Ahoj, taky máme 3-letého Honzíka. Zpočátku na sebe taky nenechal sáhnout, sekal ocasem a asi by i kousl. Přibližovali jsme se k němu tím způsobem, že jsme mu štětečkem v terárku ometali podestýlku z vyhřívacího kamene, postupně si zvykal, že si ,, nevšímáme jeho" a jen nás pozoroval. Občas jsme se tedy přiblížili i k němu a když se našponoval, přivřel oči, věděli jsme, že je vyhráno - chtěl hladit. Teď už nás pozná po hlase - začne nás zdravit kýváním hlavy.

anetka — 20. 3. 2006 21:39

cilka napsal(a):

Všichni se tu jakž takž známe, ale neznáme pejsky, kočičky, prasátka, myšky, luguány a jiné potvůrky co nám tak ovlivňují život. My, lidé o sobě víme co se dá, tedy co kdo napíše, ale o zvířecím příteli zpravidla nic nepíšem a já myslím, že je to škoda. Proto říkám, představte  se...

Jsem na těchto stránkách nově ale moc se mi líbí, už proto že miluji zvířata. A tak i já si dovolím představit mé ( a také mé rodiny) ratolesti. Jsou to krásné 3 slečny rozetových morčátek, mláďátko osmáka degu, divoká fenka Pražského krysaříka a akvárko plné rybiček - to jest doma. Na zahradě máme slepičky, králíky, husy. krůty a taky poštovní holuby. Je toho docela dost, ale jelikož chceme s přítelem žít v domku ( domácí zvířátka patří taťkovi) tak určitě přibyde nějaký pejsek z útulku a snad i kočička na myšky.... Jo a té paní či slečně co nám představila dobrmana - je opravdu nádherný a moc povedené fotky

maggie7 — 20. 3. 2006 22:37

Ahoj, tak u nás v baráčku máme černou fenku lízinku z rodu anglických kokršpanělů, je jí 5 let a narodila se 6.září. Pak tu přebývá kocour mourek, je mu 7 let a narodil se 14.května .Je v barvě svého jména;) Máme taky 3 želvy zelenavé, jsou bráchy a ten je nepojmenoval a pak moje dva pískomily Karolínu a kikinu, jsou jim asi 2 roky a bydlí ve velikým terárku. Všechno naše zvířectvo mám moc ráda:par::hjarta:

ctyr,listek — 21. 3. 2006 9:52

Ahoj,tak já se taky přidám.Máme Niku, dvoulenou fenku labrad.retrívra (s něčím křížená),ale doma ju máme rok-máme ju z útulku.Potom 10letou Mindu(po půl roce si na ňu Nika už zvykla:O)).Potom rybičky,dvě vodní želvy.Měli jsme ještě andulku,ale po 3letech umřela:O((((Taky v akvárku žábu,ale moc vyrostla,tak plave u známých.NO a počítají se do toho myšičky,když k nám zavítají ze dvora:O))))Ty už nepočítám:O))))
         zatím ahoj

Tiina — 17. 4. 2007 10:26

My máme dobrmana Míšu, dvouletý cvok, ale největší mazlík na světě. Vždycky se směju, když mi někdo vypráví jakou jsou dobrmani zlí a nebezpečný...jo jasně...úplný baskervilové.

A pak máme Adélku, Matýska, Mikeše a Plesnivku..aka rodina koček a to doslova, Adélka je maminka všech tří. Jsou to kočky venkovní, což tedy znamená, že nechodí do domu...ale bydlí na psí boudě co stojí v předsíni :-)

ADRIANA 1 — 17. 4. 2007 12:28

jeeeeeeeeej, toto som si až teraz všimla :)
mňa tu asi poznáte, furt niečo riešim :D
mám 10mesačného bradáča-vo vašom jazyku knírač. a ten nám ku šťastiu celkom stačí. :D je to satan, nemá chviľku kľud, stále by sa len hral a lietal a robil neplechu. a moc ho lubime :hjarta: včera svokra povedala že šak ho dáme preč keď budeme mať dieťa. nromálne ma to rozhorčilo. ANI ZA SVET!

lindaB — 17. 4. 2007 17:24

my máme doma 7 let agamu vodní. Je to samec, je krásně zbarvenej a neagresivní.

teď máme zamluvené štěně bernského salašnického psa.

křepelka — 24. 4. 2007 19:54

Tak mi máme akvarium a v něm krásné rybičky, dvě dámy rozetových morčat, dvě dámy osmáčků které na sebe nedají dopustit a když jsou puštěny tak si dávají hlasité avízo kde se právě nachází:-)) a dvouletou fenečku Pražského krysaříka, což je mazlík a zároveň pěkný čert. Měli jsem 12 let fenečku Jezevčíka, ale už je v psím nebíčku. Poté co nám zemřela jsme koupili štěňátko Pražského krysaříka a splinili tak přání mamce. Dnes je jí tento psí kamarád velkou oporou a vzpruhou do života. Není nad zvířecí kámoše!

Ivana*M — 25. 4. 2007 18:21

[img]Car044.jpg[/img]
[img]leden11.jpg.bmp[/img]

Hanicka76 — 27. 4. 2007 9:30

Ahoj vsem ! Ja mam doma 8 leteho kocoura Misu  a od pondeli tohoto tydne mlade kuny Steiny (3 tydny stare) a od vcerejska nam pribylo i druhe mlade kuny Henry.O ty mladata se staram,protoze prisli o mamu :grater: jsou velice roztomile,vypadaji jak male kocicky.Jsou zakonem chraneny,i kdyz nekteri lidi maji na tyto zviratka vztek..i Ty maji pravo na zivot!!! :hjarta:

Maya.82 — 27. 4. 2007 20:15

Nazdárek lidičky tak já mám doma německého ovčáka fenku, která má rok a půl a jmenuje se Montána. Ale jinak příští týden by měly přibýt rybičky, 2 škorpioni a chameleon.

Jarča — 3. 5. 2007 14:26

Ahojky, my máme doma 2 pinče - psa a fenku, Tima a Kelly a na dvorku německého ovčáka Zuzanu. A v kleci morče Hermionu, ale už jsme jí tak vykrmili, že je jako pekari...
Ted se ale budu stěhovat k rodičům, tak bohužel Zuzanu musím nechat tady, protože naši mají 2 feny - NO Sáru a nalezence - labradorku Arču...Když se k tomu přidají moji pinčíci a Hermiona...plný barák zvířat..

lupina montana — 3. 5. 2007 16:08

Maya.82 napsal(a):

Nazdárek lidičky tak já mám doma německého ovčáka fenku, která má rok a půl a jmenuje se Montána. Ale jinak příští týden by měly přibýt rybičky, 2 škorpioni a chameleon.

Ale tak to ji velmi srdečně zdravím!! Soukmenovkyni! :lol: :lol:
Taky jsme mívali plný dům různých potvor a potvůrek; teď už jen Vilíka - to je černý kocour, narozený 13. v pátek - a Málinku, čili Amélii, černou pětiměsíční ovčandu. Ta sice nemá tak dramatické datum narození, jako Vilda, ale zato vypadá jako Anubis, egyptský šakalí bůh.
Momentálně má růstové problémy, tak dostala od paní doktorky hausarest, ba přímo zákaz všeho běhání a skákání, na 14 dní prej minimálně, tak si moc neumíme představit, jak to bude za pár dní vypadat.... :grater:
No a Vilda žije svůj šťastný kocouří život: vyspinkat se, seřvat paničku, že není dost rychlá, napapat se a ven -porvat se a ... noo, plodit a plodit... :lol:

Dana — 30. 5. 2007 7:36

Ahoj, já mám doma dva retrívry, 8 měsíčního Kuzmíka a asi 11 letého Beníka. Zatím nám to stačí, ale vypadá to, že nám brzy přibude do smečky ještě jeden retrívr, zase z útulku, pokud si ho zatím někdo nevezme. Tentokrát počkáme až do domečku, v paneláku už jsme celkem se dvěma psy nahečmaní :D

Borufka — 10. 7. 2007 16:02

Ani my nebydlíme sami.Naším miláčkem je stříbrná pudlice Bessi.Na podzim jí bude už 8 let.ale je stále hravá .Společnost jí dělá dvouletý kocour Mikeš.To ale není vše.Nejstarší syn má Fenku špice-malou Nellinku.Nejmladší syn má bišonku Lakky a bíleho kocoura Samma.Jen prostřední syn zvolil trochu jiný DRUH!Má tři krajty.Už se stalo ,že jedna utekla a běhala si po bytě nežli jsme jí vypátraly.No a maminka má střední pudlici Báru.Tak si dovedete představit jak je u nás veselo ,když se všechny psí holky sejdou!A až na malé neschody si celkem rozumí!

Pampeliska — 14. 7. 2007 19:10

My máme doma malou trpaličí jezevčičku Ašinku, má 3 roky. Je to malý nezbeda, naše zlatíčko a mazel. Hodně rozumí co po ní chceme,
ale jako jezevčík má svoji hlavu a poslechne až se zachce jí. My ale tohle plemeno máme rádi i přes tuto vlastnost, protože když se na Vás podívá těma svýma očičkama a dá hlavičku na stranu má všchno odpuštěno. Dcera má také pejska jmenuje se Kuba. Když přijdou k nám ( bydlíme ve stejném městě) Kubík se s Ašinkou vítá, jako by se dlouho neviděli a pak spolu řádí na zahradě. Lumpíci.

markéta — 29. 7. 2007 19:41

Tak tedy mi už taky nejsme sami :) převčírem se k nám přistěhovala...pro mě naprosto nečekaně...1,5 měsíce stará, krásná zlatá retrívřice :) pojmenovali jsme jí Honey, protože je slaďoučká jako medík, ale barvu má bílou. Zatím je to malá trumpetka, čůrá kde může, hryže co může a hodně spinká, ale brzy se snad naučí co se naučit má. Je to naše :hjarta: během pár dní jsme si jí zamilovali. Je dost přítulná a mazlivá a tim nás pokaždý dostane.

leny.wood — 19. 8. 2007 13:44

Ahojky, u nás to od rána do večera píská, táta je totiž chovatel papoušků :) A aby se to nepletlo, doma mám tři korelky - 3, 2 a 1 rok - Žolík, Kuba a Vilda (všechno ale samice :lol: ).  Pod jejich klecí má "bejvák" kanár Kájouš, kt. jsem chytla na zahradě, když tam lítal jak divej - a co se z něj nevyklubalo - samice :lol: . Naštěstí to zachraňuje náš 10ti letý jezevčík Broček - kříženec jezevčíka dlouhosrstého a hladkosrtsého, kt. jsme zachránili před životem na ulici a případným odchytem a odjezdem do útulku. Někdo ho totiž vyhodil na začátku naší vesnice z auta a sprostě odjel. Táta si ho všiml a poslal nás pro něj - to bylo před asi 7 lety. Chudák, byl celý zubožený, zato teď už vypadá pěkně :D . V tu dobu, kdy jsme ho přijali do rodiny, jsme měli ještě fenku jezevčíka, Aidinku, ale tu nám srazilo auto :grater:

Jé a ještě nesmím zapomenout na nový přírůstek - plyšového soba, kt. má stylové jméno Sobík :lol::lol:

Kdyby to bylo na mně, tak mám spoustu zvířátek - kůň, další pejsek, chameleon, činčila, had, fretka atd., ale bohužel mi nic není dovoleno :grater: Koně chápu, není kam dát, ale to ostatní :/ - holt si musím počkat na vlastní domeček :jojo:

lupina montana — 19. 8. 2007 18:11

leny, já jsem kdysi chovala australské travní, ale protože jsem měla malé děti, moc jsem tomu nedala.
Ale měla jsem mezi nimi jednoho miláčka; papouška Bourkova.......letos jsem si ho chtěla pořídit znova a zjistila jsem že ho v čechách nikdo nechová........to je moc zajímavej ptáček, trylkuje, jako kos na jaře :):)

A naše Amálka je děsně vám šikovnej psík......je jí 8 měsíců a už umí veškerou základní poslušnost :)
Zrovna dneska jsme ji s dcerou učily nosit mvěci z místa na místo a moc jí to jde, tak jsem zvažovala, jestli by se jí nelíbilo nějaké to házení lítacím talířem :)
Dokonce jí jde docela i hledání, jenže já na normální cvičák nechci, ty, co jsou v okolí se mi nelíbí; ráda bych nějakou "školu hrou", jestli někdo víte, prozraďte!

Káča — 19. 8. 2007 18:52

Já myslela,že tady najdu fotky a pokochám se a ono nic!

lupina montana — 19. 8. 2007 19:10

Tak jsem Káčo kvůlivá tobě propasírovala dvě fota Dámou;
Amálka Důstojná a
Amálka, která při stlaní postele odmítla slézt :lol:

http://foto.dama.cz/img/154/154764s.jpg
http://foto.dama.cz/img/154/154768s.jpg
Hmmm...akorát by mě zajímalo, proč se to nahrálo tak prťavý..asi jsem něco opomněla :co:

Macex — 19. 8. 2007 19:14

Lupino, zase to tak malý nedělej, ten pes vypadá na té druhé fotce, jako krysa pod prostěradlem....

Ladie — 19. 8. 2007 19:51

Tak u nás bydlí dvouletá číča Annie (prostě Anča, Andula). Je to strašlivé zlobidlo, v každičké chvilce, kdy nespí, vymýšlí nějaké lotroviny a snaží se nás co nejvíc naštvat. No co, každý máme jiný smysl života... :D http://www.chytrazena.cz/fotoalbum/doma … /574-ladie

lupina montana — 19. 8. 2007 20:01

Macku!!
Já ti dám krysu!!!! :dumbom::dumbom::dumbom:
A není to žádnej "ten pes".....je to Malina :dumbom:
A nevím, proč se mi nahrály tak malý..normálně jsou normální.... :co::co::butter:

Bety — 19. 8. 2007 20:02

Lupina montana: na Dámě napřed na tu fotku klikni aby se zvětšla do náhledu a teprve z toho náhledu ji dávej sem!

Bety — 19. 8. 2007 20:03

:D a pak budou normálně normální! :lol: :gloria:

lupina montana — 19. 8. 2007 20:03

Ha!
To bylo to, co jsem zapomněla!
Bety -Ď :storstark:

Bety — 19. 8. 2007 20:06

:supr:

lupina montana — 19. 8. 2007 20:06

http://foto.dama.cz/img/154/154768.jpg
Tak....
Maconi....... :dumbom::lol:

Bety — 19. 8. 2007 20:09

:lol: fakt to není žádná krysa!  :supr:

Eri — 19. 8. 2007 22:19

Lupino, je nádherná! :godlike:

lupina montana — 19. 8. 2007 22:23

Děkju........ :rodna::rodna::):jojo:
Je to naše muchlinka...egyptská :lol:

http://foto.dama.cz/img/154/154764.jpg

Eri — 19. 8. 2007 22:32

Sfinga jak vyšitá :supr:
Je opravdu krásná, vznešená, hrdá ......
Hodila bych sem naší Sardel, ale netuším, jak se to dělá.

Jinak se taky hlásím. Zatím máme jen kříženku dobrmana a / nejspíš / labradora, Sáru a samičku trpasličího králíka, Jiřího Kájínka. Plánujeme slepičky, kachny a králíci. :D
Měli jsme ještě Beníčka, ale loni nám umřel :grater:

lupina montana — 19. 8. 2007 22:53

Njn...Anúpev jak vyšitej :lol:
Počkej, Eri..Kájínek...to je TA KRÁLÍK??????? :co::co::co:

Eri — 19. 8. 2007 23:06

:D
TA králík. Kájínek, protože si dřív ráda zalezla do domečku a kopala tunel. Monte Christo bylo moc dlouhý, tak Kájínek.

lupina montana — 19. 8. 2007 23:34

:lol::lol::lol::godlike:
A taky neochvějně tvrdí, že je nevinná...........? :co::lol:

Eri — 19. 8. 2007 23:37

:supr:

Bety — 30. 8. 2007 19:47

Moji BO malinois - maminka - víc jak devět let

http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotodbllqjmwzn129342.jpg

a synek - skoro šest let

http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotopvzkcbehcg129341.jpg

dagi — 30. 8. 2007 20:05

ahoj holky!

u nás zvířátka milujeme :D. máme voříška bobiška, toho jsme si vzali z útulku, fenečku knírače ajenku jsme museli nechat loni utratit, byla už hodně nemocná - to byl náš mazlík! dále chováme chameleonici pepinu, králíka filípka a dvě vodní želvy - boženku a huberta :hjarta:.

http://foto.dama.cz/img/160/160828.jpg

Bety — 30. 8. 2007 20:28

To je krásný králíček