Lucka 1 — 26. 6. 2008 8:40

Ahojky,potřebuju radu :kapitulation: :kapitulation: :kapitulation:

zítra odlítáme k moři a malá včera dostala chrapot :( zatím k tomu nemá nic víc,tak by to snad mohlo být i od slunka,né? Co ji na to mám dát? Zatím jsem dala jsme med do čaje a 5 kapek Bromhexinu .... :dumbom:

Žanet — 26. 6. 2008 9:25

Na chrapot pomáhají rozpustné tablety calcium - ale nevím od kolika věku jsou a co pak pomáhá, tak to je vývar z cibule a medu. Půlku cibule dáš do hrníčku, zaleješ vařicí vodou, necháš luhovat asi 10minutek a pak to hooodně osladíš medem. Sice nevím, jestli ti to malá bude pít, ale třeba jí to zkus vmíchat do čaje.

Pinky — 26. 6. 2008 9:49

Lucí, my měli kdysi pro malýho neco z homeopatik, bylo to výborný, ale nevzpomenu si na název :rolleyes:

Myslím, že když se zeptáš v lékárně, tak ti řeknou. Nám tehdy lékárnice řekla, že si to u ní kupují po kilech učitelky, že je to super na hlasivky
a taky že bylo :supr::supr::supr:

Lucka 1 — 26. 6. 2008 11:06

Pinky a to se dá koupit normálně v lekárně?
Žanet díky,cibuli jsme ji udělala,ale nechtěla to ani ze stříkačky,ale torchu jsme do ní nacpala,budu to zkoušet i v průběhu dne a udělám ji na oběd cibulovej vývar se zeleninou.... :dumbom:

Pinky — 26. 6. 2008 11:08

JJ. Normálně bez receptu, tam kde mají homeopatika :supr:

Hezkou dovolenou. :storstark: My jedeme dneska, ale autem do Chorvatska :dumbom:

Lucka 1 — 26. 6. 2008 11:36

tak si to užijte :supr: a zvládněte cestu bez problémů :)

já už mám depku z toho,že nemám ještě sbaleno a že na malou něco leze :dumbom: ...no snad ne

spunt — 26. 6. 2008 12:32

Lucko, já dělala ten cibulový sirup jen že jsem nakrájela cibuli a zasypala cukrem, když to pustilo trochu šťávu, přidala jsem med. Ta cibule tam není pak vůbec cítit, je to sladký sirup.

A také je moc dobrý priznicův obklad.
Namoč kapesník do studené vody, vyždímej a dej ho na krk , pak zavaž suchým šátkem nebo plenkou.
Někdo ještě dává přes ten mokrý kapesník igelit.

Vy se z těch nemocí ne a ne vyhrabat.

Natálko, už toho bylo dost, po vyspinkání budeš zdravá, těšit se k moři s maminkou :D

REŇAS — 26. 6. 2008 20:52

Luci,koukla jsem tu dost pozdě,to kalcium je pravda,malá to dali v nemocnici u laryngitidy,kterou také doprovází chrapot,rozhodně nestraším,že to vy máte,tam jsou ještě jiné příznaky,v tom věku jako tvá malá dostala to calcium ve formě sirupu,ale není moc dobrý,ty rozpustné tablety dostala,až teď,jak je větší,ty nejsou pro tak malé děti. Jinak doporučili nám,v nemocnici olejový zábal,nahřát olej,a né horký!!! nalít na plenku nebo něco a zabalit kolem krčku.  Tak,ať to malé pomůže,co ti tu radí. Cibuli děláme také. Také přeji  hezkou a pohodovou dovolenou. :jojo:

BerusMon — 26. 6. 2008 22:35

Jejda, ja vim, ze kdyz mati zacala chraptet, doporucila ji mudra strikat vincentku do krku aspon 10x za den..tak nevim, zda to funguje i tak na malinke ditko. Hezkou dovcu bez problemu.