beruska — 4. 6. 2008 14:54

byli jste někdo na dovolené ve Slovinku?? můžete doporučit nějaký kemp nabo apartmány a přidat nějaké rady a tipy. chtěli bychom vyrazit v létě..díky

Klubko — 4. 6. 2008 15:30

Beru,

jukni na www. slovnisko.cz , turistický server.
Jinak já jsem tam byla v Julkách. Zima i léto.Nádhera, doporučuji. Slovinci jsou slušní. Mají všude slušné hotely, jídlo dobré. Čisto. Přeci jen je to nejvyspělejší země bývalé Jugoslávie.
Jinak zdražili dálniční známku. Doporučuji moc nebuzerovat rychlou jízdou. 2x nás stavěli policisté, namátková kontrola. Vše ve slušnosti,ale nenechají se asi moc ukecat.
My byli v zimě v okolí jezer Bled a Bohijn. Kousek jsou sjezdovky. Menší centra než v Rakousku,ale na dovolenou třeba s dětmi ideální.
Pokud šlapete po horách. Dodržujte značky a nechoďte mimo vyznačený terén. Na to nás upozornila paní domácí z penzionu, prý to ochránci a horská služba dost hlídá a potírá pokutami.
Jinak ceny před dvěma lety jako u nás. Doporučuji kupovat základní potraviny a stravování v menších městečkách. V turistických centrech je to dražší.  Nyní nevím jak to stouplo vysoko.

Pisatel — 4. 6. 2008 23:42

Mají i slušné kempy a aparmány u moře nevím kam jedeš ale ten servr je opravdu nej. Tam najdeš.

beruska — 5. 6. 2008 9:32

Rádi bychom kemp na pobřeží, bydlet u moře a odtud vyrážet na výlety..
za odkaz díky, hned se jdu podívat