alnelka — 15. 5. 2008 10:16

Ahojky holčiny, mam 1,5 letou holčičku, hezky mluvi, témer vse zopakuje, ale sama si jeste nechce hrat,  hracky ji moc nezajimaji, je strasne vztekla,zlostna,neposloucha a na nocnik nechce, tedy sedi ale nic nevykona.Napiste prosim nekdo jak je to u vas doma jestli je to normalni v tomhle věku  nebo mame malyho vzteklouska:dumbom:

potvurkapodivna — 15. 5. 2008 10:30

Myslím, že máte úplně normální dítě. Nám je tedy o něco míň, nicméně záchvaty vzteku známe od roka a teď jsem někde četla, že je to projev zdravého dítěte :lol:
Jinak o nočník jsme zatím ani nezavadily, má ho na hraní :vissla:
Ukecaná je dost, občas si vydržím hrát s hračkama, ale teď jsme celý dny venku, to je pro ní nejlepší. Jen pro maminku ne, protože ještě sama úplně nechodí, takže já jsem večer zbitá jak pes, ale dítko je spokojený a dobře spí. Venku má víc podnětů k rozvíjení než doma, tam se po chvíli začne nudit a prudit :lol:

petrželka — 15. 5. 2008 13:07

Jé, záchvaty vzteku taky známe moc dobře. Den co den. Dnes např. na pískovišti, všechny děti chodily na klouzačku po schůdkách a naše zvíře chtělo lézt předem. Žádný vysvětlování, že jsou tu i ostatní a že čekají až na ně přijde řada, nepomohlo.  Naštěstí to brzy přešlo. Musela jsem odpoutat její pozornost, šly jsme se napít a bylo dobře. :dumbom:
Jinak žvatlá skoro pořád. Chodíme ven hlavně s holkama, které mají kloučky v Kájinčině věku, ale ti skoro nepromluví.
Nočník ví že má, ale sedne si na něj tak maximálně na dvě vteřiny a už zase někam běží. Zkouším ji na něj učit, ale zatím bez výsledku.
Hračky jí taky moc neberou, to spíš dospělácký věci. Vždycky mě něčím překvapí. Včera vytáhla můj plech na pečení a dokonce si došla pro pečící papír do skřínky a začala ho na ten plech roztahovat. Nebo když vidí, že jsem v koupelně, donese košík na prádlo, sama otevře pračku a vytahuje prádlo.
No a včera odpo když jsme přišly z venku si docela vyhrála z prázdnou flaškou od piva a klíčema. Zkoušela jeden po druhým a strkala ho do hrdla té flašky a jakoby odemykala a zamykala :D:jojo: 
No prostě by toho bylo na román...

ivanka05 — 15. 5. 2008 13:10

tak si predstavte mam neter, te je rok a devet mesicu a umi jen tri slova: ájí, máma a ty vole.... hezky ze?? jinak proste mluvit nebude a nebude a vedle ni je synovec rok a sedm mesicu a ten umi skoro vsechna slova, vse zopakuje...
kazde dite je jine, takze bych se netrapila...
a nocnik, ta holcicka pouziva, chlapecek jeste ne... sedne si na nej obleceny,ale ne sleceny

a podle me nejoblibenejsi hracky jsou opravdu ty dospelacky - mobil, ovladani a podobne.

Adule — 15. 5. 2008 14:23

Marta je o neco starsi, vztekly je porad, i kdyz ted asi tyden je to lepsi, uz si neleha na zem a nekope rukama a nohama, nam dost na vzteklost zabira studena sprcha, uz jsme ji praktikovali 3x a ted staci vetsinou jen pohrozit...slova opakuje po svem, tzn. zopakuje 1. slabiku 2x, celych slov umi tak 10, jinak se zacina prat s ostatnima, bere jim hracky, a kdyz mu je nedaji, tak je i kousne...nocnik pouziva jako sedatko, ale zadnou potrebu tam nevykonava...kdyz se vycura mimo plenu, tak  je to treba na koberec nebo na kos s cerstve vypranym pradlem..
z hracek ma nejradsi anglicaky, ktere by pro nej vubec byt nemely...

Jaja78 — 15. 5. 2008 22:53

Tak my s nočníkem taky zatím nekámošíme, chytá na něm hysterický záchvat. Zkoušeli jsme to asi 3x se stejným výsledkem, však máme ještě mooooře času. Vztekat se umíme taky, většinou  se třískne hlavou o zem :rolleyes: Zato pusu má proříznutou, zopakuje úplně vše, i to, co by nemusel :dumbom: Začíná spojovat slova : tati pojď, mami dolů,... a dopoví slovíčka některých básniček. Z hraček vedou hlavně balonky a auta, a teď jsme začli jezdit na kole, to se mu taky líbí. Každý prcek je holt šikovnější vždycky na něco jiného  :hjarta:

PetaZ — 16. 5. 2008 8:02

Počkej si na vzdor dvouletého dítěte :rolleyes:

Nela v té době také už mluvila, na nočník nechodila, nehrála si...

Gia — 16. 5. 2008 12:31

Naše dítě si od doby, co se uměl posadit, začal hrát hodně sám. Ale nemluví doteď.  Pořád mluví nějaké patvary.
Kromě asi 10 zvířátek, mama, tata, Aďa, ham - konec.
Nočník stále nepoužívá.
Vztekat se taky umí pěkně, ale to asi jako každé dítě.

Piia — 16. 5. 2008 14:02

Náš malý teda toho moc srozumitelně nenapovídá, snaží se opakovat co slyší a vytváří si vlastní slova, takže jeho dorozumívání se vypadá nějak takhle: "hauví hají" " není mňamí, chci" a podobně.
Do nočníku se vyčurá když ho posadím, ale sám si řekne málokdy. Je hodně živý a neustále v pohybu, leze kde se dá a čím výš se dostane tím je spokojenější, kope do balonu, hází si  balonem s někým (a skoro pokaždé balon chytí), jí sám lžičkou z misky, sám si hraje venku na pískovišti nebo na hřišti a doma jenom když trucuje, když není po jeho tak uteče do pokojíčku, tam vysype krabici s kostkama a třídí je na hromádky, skládá spátky do krabice a podobně - vydrží u toho asi půl hodinky.
Záchvaty vzteku mívá celkem brutální. Většinou sebou švihne o zem tam kde je a snaží se do mě kopat, takže od něho odcházím a tvářím se že ho nevidím a neslyším. Ráno to ale přehnal a vztekle mě nakopl do holeně a když jsem se na něho zamračila tak se vzteknul tak, že až zapomněl dýchat a při řevu začal modrat a nereagoval na nic, tak jsem ho přenesla do koupelny a pustila na něho studenou sprchu a během pár sekund bylo po záchvatu vzteku a já měla hodné klidné dítě.