PetraF — 15. 4. 2008 9:47

ahoj všem,prdola dostal neštovice:(dle dr.máme byt min.10dní doma,jsme doma 2den a už nevíme čím prcka zabavit..máte některa zkušenost neštovicema u dětí v necelých 2letech,jak jste to zvladly?a jak reagovaly dětí na pudr,svědění apod?...popřípadě jak dlouho bylo u vas zapotřebí být doma?děkuji všem za příspěvky a přejeme hezky den

spunt — 15. 4. 2008 21:01

Petro, já na ně zatím čekám, ale je opravdu potřeba být doma tak dlouho.
Dítě je infekční a na ulici by mohlo nakazit nějakou těhulku, nebo dospělého kde jsou pak špatné následky. Proto se doporučuje být doma. Nedokážu si ani představit co by spustily maminky kdyby přišlo na písek dítě s neštovicema.

Co jsem se ptala známých, tak používali pudr a někdo také radil přidat nepatrně hypermanganu do koupele, že to pak tak nesvědí. Někdo zase říká že se děti nesmí koupat.

Jedna maminka říkala že jí dali v lékárně nějaký "lepší " pudr co stál přes stovku a děti to zvládaly dobře.

zuzanka — 15. 4. 2008 21:17

Ten hypermangan se přidává do koupele až se přestanou vyhazovat nové puchýřky a zůstanou jen suché strupy, hypermangan asi nepomůže proti svědění, ale rychlejšímu hojení jizviček.
Jak přežít s prckem doma asi neporadím a ven bych asi taky nechodila, nejde jen o to, že můžeš někoho nakazit, ale i malá je oslabená nemocí, tak aby se nezkomplikov průběh.

spunt — 15. 4. 2008 21:28

Zuzanko, máš pravdu, jsou oslabení a můžou k tomu cokoliv chytit.

Díky za osvětlení s tím hypermanganem. Alespoň budu připravenější až se jednou holky osypou.

PetraF — 16. 4. 2008 11:05

Ahoj holky,děkuji za příspěvky...ven bych nešla je mi jasne,že to může mít nasledky..ale jen mě zajimalo jetsli je to otazka těch 10dni nebo je zapotřebí zustat doma déle...dr.nám právě řekla ta za těch 10dní-budouli už stroupky tak ať přijdeme na kontrolu...my právě šíleně bojujeme jakmile malej zbystří pudr,propukne v pláč  a namazat  ho po celem tělíčku je opravdu nad me sily..v noci nespíme jelikož se budí a škrábe...jinak ohledně toho koupani nám dr.říkala-nekoupat jen umýt zadeček,ručky a pusinu...jinak se nam udělala jedna neštovička na jazyku,je to možne?první dítě,první nemoc tak jsem vyplašena....

twinha — 18. 4. 2008 19:46

Ahoj Petro, neboj se těch neštoviček nikde. Holky je měly v uších, na očních víčkách, na kačence, úplně v zadečku, v pusince, ve vláskách.... byly chudinky malí dynosauři... vydržat. Neříkala nám tenkrát Dr. nekoupat. Naopak, koupat, ale jen voda, nic víc. Žádná pěna, mejdlo, nic.
Tak vydržat. :hjarta:

Špunte, jestli na neštovice teprve čekáš, tam mám dobrou radu: jak je chytne jedna holka, dělej všechno pro to, aby je rychle chytila i druhá. Je tam pak asi tak stejný průběh. Mě to takhle radila Dr. na infekčním. Jak to jedna chytne, vyměňovat jim pyžama, ručníky, nechat je spát navzájem v postýlkách (povlečení). Nám se bohužel nezdařilo a den po tom co první holce zmizel poslední pupínek se osypala ta druhá a byl to fakt mazec  - výše popsáno, museli jsme tenkrát schovat zrcadla, plakala jak želva, když se viděla.... :grater::grater::grater:

Aneri — 1. 6. 2008 6:28

Tak to my jsme se zase chodili dívat, jak jsme krásně pomalovaní, hráli si na Indiány a když se to trochu slouplo, dítě utíkalo a honem mě uporoznilo, že tento pupínek se nebude hojit, protože je málo natřený! A když to svědilo, tak jsme jen tak lehce kolem šimrali a lechtali, aby nebyla jizvička.