|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Mezilidské vztahy https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=92 » muži a hygiena.... https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=27625 |
| melajzka — 8. 2. 2008 8:16 |
Jak je to u Vašeho partnera? Jak často se myje, resp.sprchuje, umývá vlasy apod..Je to činnost dobrovolná, pravidelná nebo jako bohužel u nás už 25 let to bez dohadování, připomínání z mé strany "měl by ses jít umýt, už ses 3 dny nesprchoval..odpověď - vždyť jsem se neušpinil ....( VŠ vzdělání, práce v kanceláři). |
| mima — 8. 2. 2008 8:26 |
Můj bývalý se sprchoval jenom po sportu,t.j.út. a čt.,zuby si čistil jenom ve všední dny a jenom ráno,holil se tak jednou za deset dní a spodní prádlo měnil až když bylo na první pohled vidět,že je to potřeba...říkal,že to je normální,že to dělají všichni chlapi.Je pravda,že u jeho rodičů jsem vypozorovala podobné postupy... |
| melajzka — 8. 2. 2008 8:33 |
zuby si naštěstí čistí denně, i když by kolikrát ráno rád "zapomněl" technika šup sem, šup tam, do kartáčku kouše a saje z něj vodu( jak malé děcko) takže kartáček je tak za 14 dní k nepoužití.. Nalepila jsem pod zrcadlo v koupelně vyobrazení čistící techniky, ale prostě to dělat NEBUDE, protože ho v roce 1961 naučili čistit si zuby šmudláním zepředu dozadu a HOTOVO, prostě to tak bude dělat! |
| mima — 8. 2. 2008 8:37 |
A když mu řekneš,at se jse vykoupat,vyčistit zuby atd.udělá to?Ten můj v lepším případě,řekl za chvíli...to mohlo být i za dva dny:-),v horším,že je to můj problém když mi to vadí...on se cítí dobře...Aspon jsme uštřili za hygienické potřeby... |
| melajzka — 8. 2. 2008 8:41 |
pakliže už leží v posteli, tak nevstane, nejde prostě..ještě se cítí být dotčený, že ho buzeruju, že ho jen pozoruju, co dělá a že není špinavý...nechce slyšet, že nemusí skládat vagon uhlí, že se každý člověk v noci potí a sám se necítí....vytáčí mě to k nepříčetnosti, protože já bych mu nemytá do postele nevlezla...už mě to unavuje, a on nechápe, že když se bude sám od sebe chodit mýt, že nemám, co bych mu připomínala... |
| melajzka — 8. 2. 2008 8:43 |
musím běžet, tak jsem zvědavá, jaké tu najdu reakce, až se vrátím.... |
| janísek — 8. 2. 2008 10:44 |
Tak teda u nás naštěstí jedinej problém je to večerní čištění zubů... :) to mu musím připomínat.. :) ale ve všem ostatním je děsná "modelka".. :D každodenní sprchování, každý den čistý oblečení atd... |
| Klubko — 8. 2. 2008 10:52 |
Bohužel to není jen výsada pánů, znám i několik žen,které se sprchují 2x v týdnu :usch: |
| daika — 8. 2. 2008 11:06 |
Ahojky, tak u nás je to vcelku v klidu, jen jednu věc nechápu - ráno si vyčistí zuby (jeho zubní kartáček vydrží cca týden, tak vypadá jak štětka do wc) a když mi chce dát pusu, stejně mu z ní táhne, nechápu jak tohle zvládá, přitom zuby má naprosto bez jedinýho kazu, ale pusu si vyčistit pořádně neumí. Stejně tak se třeba 3x za den ospchuje (hodně sportovních aktivit) ale vlasy si neumyje, takže stejně "smrdí" :-))) a víte proč si vlasy neumyje? protože mu padají (vzadu na hlavě má trochu kolečko) a když si bude hlavu často mýt, budou mu padat o to víc :D jen tak pro info :-) ale voňavkama a antiperspirantama na sobě nešetří, s oblečením je to taky v pohodě, ale trenýky jsou na dva dny, s tím já prostě nehnu - ALE: jedeme-li někam na víkend, bere si pokud možno aspoň troje... jako ženská prostě nejsem schopná určitý věci pochodpit... :D |
| Klubko — 8. 2. 2008 11:12 |
Daiko, s těma trenkama to má hodně mužů společných. Já měním i 2x denně kalhotky, třeba když jdu na spinning a pak se osprchuji nevlezu přeci do těch zpocených... |
| mima — 8. 2. 2008 11:21 |
ten můj,když odjel na dovolenou beze mě,musela jsem ho vždy zbalit,jinak by jel v plavkách a jednom triku.No,ale stejně mi všechny trenky dovezl zpátky a čistý,chtěl mi ušetřit práci s praním,ohleduplný to muž,že:-) |
| Ladie — 8. 2. 2008 11:42 |
Tak ten můj je naprosto v pohodě. Sprcha minimálně 1 denně i s umytím vlasů (po každém sportu samozřejmost), zuby 2x denně, holí se tak 2-3x týdně (a to nejen obličej :gloria: ) Používá antiperspiranty, parfémy, spodní prádlo by na sebe 2 dny po sobě nevzal... Takže já si nemůžu stěžovat :jojo: |
| melajzka — 8. 2. 2008 12:22 |
jo, co se týče oblečení tak čisté, hadry značkové, spray používá samozřejmě, po sportu sprcha samozřejmě, trenky jak kdy, taky má pocit, že když je bude nosit dlouho, šetří mi práci :-) a nedovede pochopit, že je to naopak...holí se taky tak 3 krát týdně, ale přesto - jde mi prostě o tu každodenní hygienu, alespoň sprcha ráno a večer, nemusí ze sebe sedřít kůži a vypotřebovat sprcháč... |
| ita — 8. 2. 2008 12:34 |
U nás bez problémů, sprchuje se ráno, aby nešel upocený do práce, prádlo mění denně. Horší je to s pořádkem, kde mu co upadne, tam to nechá, obklopuje se zbytečnými věcmi, všechno je škoda vyhodit, na každé napití a zobnutí něčeho (několikrát za večer) si bere čisté nádobí... Ale zažila jsem pána z vesnice, který měl trenýrky a košili i jako pracovní oděv a sprchoval se s výměnou prádla jednou týdně. Byl tak vychován z domu. V jednom domě, kde jsme bydleli, se mě sousedka přišla ptát, jestli neperu košile na kšeft, když jich tolik suším. Taky u nich bylo zvykem koupat se a měnit prádlo jednou týdně. |
| taurus — 8. 2. 2008 12:52 |
Muj tatik jednou odjel s prateli na kola. Kdyz se po tydnu vratil, tak se ho mati ptala, jestli se myl. Pry, ze jo. Otevrela plastikovou krabicku na mydlo. A to mydlo tam bylo presne jak ho tam dala tj. ZABALENE :lol: :dumbom: :vissla:. Ale priste uz byl chytrejsi. Kdyz jel na kola znova, takna zacatku dovolene vzal zubni pastu. odmackl z ni dvacet cisel a prohlasil, ze vsichni jsou svedky toho, ze si cistil cely tyden zuby :lol: :lol: :usch:. Fakt lahudka. |
| Selima — 8. 2. 2008 13:23 |
Môj otec sa denne dobrovoľne kúpe a umýva si vlasy - až tak, že máme najvyššiu spotrebu vody v baráku... A doterajší partneri to mali podobne. Posledný ex trávieval v kúpeľni viac času ako ja, márnivec jeden márnivý :) . Dúfam, že aj tí budúci to budú tak mať, toto považujem za zásadnú vec vo vzťahu. |
| Pisatel — 8. 2. 2008 13:28 |
No trochu z jiného pohledu : "Každý správný chlap má smrdět. Špína pokud neopadává tak hřeje". |
| Selima — 8. 2. 2008 13:31 |
Inak, ja som zažila na detskom tábore - ako vedúca - že deti mydlo a náhradnú spodnú bielizeň ani nevybalili... Menšie deti sme kontrolovali, ale odmietali sme kontrolovať puberťákov nad 12 rokov; a to bývali tie najväčšie prasce... ľutovala som ich čistotnejších spolubývajúcich. |
| Selima — 8. 2. 2008 13:32 |
A jeden moravský stréc nás na dovolenke v Egypte poučoval: "Správný chlap musí smrdět ečše aj na fotke..." :skurt: |
| mima — 8. 2. 2008 13:55 |
Já jezdím na tábory jako zdravotnice a když jsem jednoho chlapce poslala po týdnu do sprchy,tak šel,ale oblékl si stejné věci.Tak jem ho poslala znovu a i převlíct a on šel a oblíkl si to triko naruby:-) |
| helena — 8. 2. 2008 14:12 |
To my taky - a jeden z důvodů byl právě tenhle a byl velmi rozhodující. Snesu, když chlap není zrovna navoněněj (i když je to velký +), když voní jen tělem, ale čistým. Jenže dobytka, který vystačí v létě týden, v zimě i tři s umytím rukou a převlíká se ve stejných intervalech, holení považuje za změkčilost a pyžamo za ženský kapric ("máš málo prádla?"), to opravdu ne. Prů... je ten, že nikomu nevysvětlím, že bych ho musela koupat a převlíkat pod narkózou - takže chodí špinavej, nevoňavej a celkově značně bezdomoveckého vzhledu - ale ta nestarající se ženská jsem bohužel já. Jemu snad ani nevadí, že už pár let spí jinde a ne se mnou (ve všech významech), jemu nezáleží na dětech, na okolí... detaily nejsou podstatné, ale věřte, že to stojí za h... |
| Selima — 8. 2. 2008 15:52 |
:usch: :usch: |
| jancas — 8. 2. 2008 17:46 |
no u nás je to velmi podobné. já bych do postele neumytá teda nevlezla,ale můj přítel se proste myje jednou za tři dny a už mu musím taky říct,že by se mohl umýt a umýt si vlasy. ze začátku mě to dost vadilo,ale ted už to moc neřeším,jenom po pár dnech mu řeknu, že by se mohl taky umýt, že nežije v pralese :-) pravda je,že je na to zvyklý z domu,což jsem vypozorovala, když jsme spolu ještě nebydleli a já jenom občas u nich přespávala. Jeho máti ze mě byla ze začátku na nervy,že se každý den myju kvůli spotřebě vody, ale já prostě od našich jsem na to zvyklá. dokonce na chatě kvůli mě vyvrtali studnu a koupili sprchový kout a bojler na teplou vodu,pač já jsem řekla,že pokud se nebudu moci umýt,tak tam víc jak dva dny nevydržím a ty dva dny jen s největším sebezapřením. |
| jancas — 8. 2. 2008 17:50 |
ale jinak co se týče oblečení,tak to zase na sebe dbá. denně čistá košila, antiperspiranty používá tak,že z bytu málem dělá "plynovou komoru" :-)))), holí se co tři dny, ale občas mu to taky musím připomenout,pač se mi líbí hladce oholený :-) jen to koupání nebo sprchování by mohlo být každý den... chjo |
| MajkaMu — 11. 2. 2008 6:55 |
Přečetla jsem si vaše příspěvky a ačkoliv jinak moc nereaguji, nedalo mi abych nenapsala. Nedovedu si vůbec představit, že bychom se doma všichni denně neosprchovali a nevyměnili si prádlo. Zuby si čistíme 2 x denně, manžel se holí denně. A jít do postele neumytí to se nám nikdy nestalo. |
| Damila — 11. 2. 2008 7:14 |
Fuj, tak to mě teda dost děsí, jací chlapi dokážou být prasata!!! A ještě víc zhrozená jsem, že i některé ženy...! |
| Račice dračice — 11. 2. 2008 10:39 |
Tak to by mě také zajímalo, jak může čistotná ženská spát s chlapem, který se týden nemyje:usch::usch: |
| Myška — 11. 2. 2008 11:11 |
No můj dneska už manžel je asi taky klasický příklad chlapa. Žil na vesnici, takže přehnaná hygiena nehrozila, zuby ho čistit nikdo pořádně nenaučil, takže si "občas" zapomněl čistit zuby i dva dny, poněvadž si je čistil jen večer a když mu "nezbyl" čas a byl unavený, tak už se prostě z postele nezvedl. Naštěstí ho problémy se zubama poučily, te%d si čistí zuby 2x denně, na internetu si našel správný postup a dokonce včera koupil kartáčk asi za 100Kč, prý aby měl i čistítko na jazyk, správně formované štětinky, správnou velikost a byl měkký. Najednou je expert. Má i ústní vodu.Ale se sprchováním je to ještě občas kříž, já se koupu téměř denně, vynechám jen když jsem celý den doma atřeba se učím, u toho se fakt nezašpiním ani nezpotím, v létě i 3x denně, používám antiperspirant, někdy i vůni, depiluju se, vlasy si myju aspoň 3x týdně. Můj se holil obden starou žiletkou a mýdlem, dnes má moderní strojek, gel na holení a holí se každý den kromě neděle.Bohužel s oblečením je to horší. Tam se mi podařilo dosáhnout jen malého zlepšení. Když se ke mně stěhoval, měl asi 3 trenky a 3 ponožky. Pak jsem mu pěkné trenky koupila na Vánoce a líbily se mu. Teď jsem ve skříni našla další 2 trenky ještě zabalené a asi 5 ponožek, taky nových. Bohužel ale stále nosí jen jedny rifle(nerad nakupuje, vždycky až když jsou odrbané), černé trička a mikiny tmavé (má asi 4). Boty měl taky jedny na léto a jedny na zimu. Co jsme manželé má 2 nové na jaro a podzim, jedny sandály sportovní na léto, nové zimní boty a ještě ho s létem vyženu koupit si tenisky na výlety. Takže pomalu ale jistě se mi ho daří měnit. Nechci nic špatného, vždyť dbát o sebe je normální, ne? Je fakt, že na vojně nebyl, tam by ho to možná naučili a já bych si někdy nemusela připadat jak matka malého fakana, nebo dozorkyně. |
| Selima — 11. 2. 2008 11:35 |
No, je fakt, že ja to asi tiež mám z domu nastavené, že čistota musí byť aj u chlapov... Písala som už, že môj otec sa denne výdatne kúpe, takže vodárne by nám už pomaly mohli dať množstevné zľavy... Brat si v detstve neumýval zuby zo zásady, ale niekedy v puberte sa to zlomilo, on si prečítal, že ideálne je umývať si ich 40!!! slovom štyridsať - minút 2x denne a odvtedy sme sa už ostatní do kúpeľne skoro nedostali. A bratranec bol od decka taký až chúlostivý, že odmietal ísť na veľkú potrebu mimo domov(ani v škole nie), lebo sa potom nemohol umyť :usch: . Radšej pribehol domov zohnutý vo dvoje, ale ako dobrý gazda, vždy domov priniesol... :vissla: Takže to asi nejako máme v rodine. A aj moji chlapi boli spontánne čistotní, niekedy možno až prehnane. Ale mne sa to vždy zdá lepšie ako opačný extrém... :skurt: |
| helena — 11. 2. 2008 11:45 |
Těžko, Račice, nejdřív těžko a pak už vůbec ne... On se třeba zezačátku sprchne, když mu jde o TO, ale už pomíjí takový "prokotiny" jako si umejt hlavu, vyčisti zuby nebo oholit, neb má dojem, že osprchování stačí. Tak ho nejdřív upozorníš (ač se to nezdá, ono se to říká docela blbě), pak párkrát odmítneš, čímž je k hygieně jaksi "donucen" a nakonec zjistíš, že tě vlastně nebaví opakovat to samý do úplnýho zblbnutí... Já časem došla k přesvědčení, že jednak to takhle nechci, druhak mu zřejmě nestojím za to, aby se před tím uvedl do přijatelného stavu - a jestliže nedokáže/nechce slyšet, co mu říkám a "vyhovět" mi, tak není důvod, abych já "vyhověla" jemu... |
| Damila — 11. 2. 2008 11:58 |
Heleno, |
| Račice dračice — 11. 2. 2008 12:06 |
Heleno, hm.....:skurt: |
| helena — 11. 2. 2008 12:40 |
Damilo - já mu vyhovět nemusím - a taky jsem s tím přestala. Taky proto jsem to slovíčko dala do uvozovek. Mimo to on to kvůli sobě nedělá - on vydrží nemytý poměrně dlouho. Takže buď "kvůli mně" (abych nepyskovala) nebo aby si za... - ale to mu zřejmě za to nestálo. |
| Damila — 11. 2. 2008 12:42 |
Heleno, |
| Račice dračice — 11. 2. 2008 12:51 |
Heleno, |
| mima — 11. 2. 2008 13:55 |
Naprostá absence hygieny byl jeden z mnoha důvodů,proč jsem z minulého vztahu odešla.I když mi je 26,intimně jsme spolu nežili,nebo minimálně-právě proto.A ted o mě všude tvrdí,že jsem frigidní:-) |
| helena — 11. 2. 2008 14:21 |
mimo - vedle něčeho podobného se frigidka stane i ze sexuální dračice... |
| Mikeš — 11. 2. 2008 14:29 |
... možná i z Račice :D |
| mima — 11. 2. 2008 14:31 |
To máš pravdu,ted mám voňavého,čistého partnera a musí přede mnou utíkat:-)A to jsem zvládala sex třeba jen 5krát do roka a nechyběl mi,ve svých letech...Jsem zdravotní sestra a k tomu s velkou fantazií,takže si živě umím představit ty pobíhající bacily všude:-) |
| mia — 11. 2. 2008 15:43 |
Tak o něm Ty na oplátku zase všude vykládej,jaký je to smraďoch. |
| Račice dračice — 11. 2. 2008 16:21 |
No na tom vem jed kocoure:D:D |
| Tiina — 11. 2. 2008 16:45 |
Tedy já jenom zírám...asi žije v jiném světě nebo je to výchovou či co, ale fakt neznám žádné takové čuně, jaké tady popisujete. Měla jsme, naivně zdá se, za to, že jedna sprcha za den plus čištění si zubů tak dvakrát, třikrát denně + deodorant je naprosté, každým dodržované minimum :-(. Mít doma čuně, co se myje jednou týdně, vyrazím ho po týdnu. |
| Simonas — 12. 2. 2008 8:46 |
Po prectenich vasich prispevku jsem mela pocit, ze jsem cely zivot zila v pohadce a asi mela stesti. Nikdy jsem nemela pritele, ktery by se nemyl, nemenil denne pradlo, necistil si zuby (nekteri si je cistili po kazdem jidle), nevonel nebo dokonce se neholil (vsichni se holili nejen na tvarich). Muj pritel je velmi cistotny, kazde rano se sprchuje, cisti zuby, oblekne se do cisteho, navoni se a jde do prace. Kdyz prijde domu, tak prvni co udela je, ze skoci do sprchy a nasledne se navoni, aby mi pry vonel a nemela vedle sebe upocene, smradlave prase. Po sportovnich aktivitach je to samozrejmosti, sve propocene veci tajne haze do pracky, abych se jich nemusela dotykat (myslim, ze je to velmi ohleduplne). Taky si neustale cisti usi a nehty - nekolikrat denne. A umyva se vzdy, kdyz jde na velkou. Vsechny tyto navyky se u nas v rodine praktikovaly a vsemi- takze jsem to povazovala za normalni i u svych pritelu. Hygiena je zalezitosti rodiny - tak jak se to dela u nich doma, tak si to vas mily prinese k vam. Taky nechapu zeny, ktere mohou spat s nekym, kdo smrdi nebo je nemyty. Prijde mi to nechutne pro oba. |
| Oxi — 12. 2. 2008 9:05 |
|
| Pisatel — 12. 2. 2008 10:31 |
:offtopic: koukám, že cikáni tě odnaučili hodně :) /odkaz ja jiné vlákenko/ Ty asi raději když tě někdo oblíže a vyčistí tak kožíšek že? :kapitulation: |
| Musim — 12. 2. 2008 11:31 |
Já taky měla? přítele, kterého už nemám. Rád pracoval fyzicky a klasicky tvrdil, chlap musí smrdět, resp. nevoňet! Vždy přišel v upocené košili (prý ale původně byla čistá a voňavá), dech pusy-nic moc, spíš hrůza. Když jsem se spojila s jeho matkou, dostal na Vánoce ode mne i jí, spraye, šampony (na vlasy i tělo), dezodorant. Dokonce jsem ho musela upozorňovat, resp. ptát se ho, prosim tě, myl sis dnes zuby? pak jsem vysloveně říkala, umi si zuby, NIC. I k zubaři jsem ho dovedla, aby mu spravili zuby. A to mu už bylo 40! Pravda, poprvé se ženil v 35-ti. Jiné jídlo než od maminky si nevzal... |
| Holčička — 12. 2. 2008 14:20 |
Jo jo, lidé si musí vonět, jinak to nemá smysl.... Můj drahý taky není bůhvíjaký čistotník, ale zase voní. Protože mu Olda Špajzů voní, navíc to vydrží celý den, a je to tudíž dostatečně pohodlné. |
| Oxi — 12. 2. 2008 14:31 |
Takze prekryvat smrad OldSpajsom je OK? Tomu hovoris hygiena? :lol: |
| Selima — 12. 2. 2008 17:35 |
:D To je ako "cigánska sprcha" - pfft pfft sprejom a sme čistí... |
| Simonas — 12. 2. 2008 18:17 |
Selimo ty jsi me rozesmala, boziiiii |
| martinF — 14. 2. 2008 14:36 |
ta moje je hrozný prase, jdu se ráno vymočit do dřezu a ona tam má nádobí ze včerejška :-)) |
| Michaela.43 — 14. 2. 2008 14:55 |
Martine, |
| martinF — 14. 2. 2008 14:58 |
mám myčku, jenom jsem to tu chtěl trochu odlehčit, když už nás kluky nějaké dámy nazývají prasetem :) |
| Klubko — 14. 2. 2008 15:02 |
já bych teda holku, která se štítí vzít do ruky moje propocený tričko po fotbalu asi nemohl mít doma :-) |
| PPavlaa — 14. 2. 2008 21:37 |
Můj ex byl vždycky čistej a voňavej :) nikdy jsem mu nemusela říkat, aby šel do sprchy, vzal si čistý oblečení atd, v tomhle na něj nemůžu říct púůl slova... |
| Andrýsek — 15. 2. 2008 8:53 |
přítel je čistotný naštěstí až moc...jediný problém je stříhání nehtů na nohou...vypadá to jak nebezpečné útočné zbraně, ale jako správný chlap nesnáší bolest a při stříhání se vždycky střihne, bolí to a nehty má moc tvrdý...a navíc je málo času a pořád výmluvy..no, snad ho k tomu o víkendu dokopu:-) |
| sunyata — 15. 2. 2008 18:17 |
Muj pritel je taky cistotny, sprchuje se, meni pradlo. Nekdy pres vikend rad vynecha holeni, to pak vypada jako rumcajs. Ale to mi nevadi. |
| Irenka21 — 15. 2. 2008 20:17 |
Chlap se musí k čistotě vést odmala a nepolevovat, doma mám tři čistotné exempláře, ale malé jsem si vychovala sama a tchýně , ať mám výhrady jakékoli, se jako matka také osvědčila. |
| taurus — 16. 2. 2008 7:48 |
Byla bych v klidu. Zhruba ve veku tve dcery jsem byla pomerne solidni prase. Dokonce jsme se o tom s kamaradkou bavily a ona mi rekla, ze to mela taky tak. Proste jsem treba fixlovala, ze se sprchuju. Pustila jsem si sprchu ale nevlezla jsem do ni...:usch:. Frekvenci cisteni zubu ani komentovat nebudu. Kdyby mi nekdo porad nestal za zadkem, tak si je snad ani cistit nebudu. Nastesti me to preslo a dneska se pochopitelne sprchuji minimalne jednou denne, co se tyce cisteni zubu tak snad trpim i nejakou obscesi (muzu se vratit z flamu nadrana tak, ze sotva stojim na nohou ale zuby si proste MUSIM vycistit). Takze bych verila, ze ji to prejde. |
| Damila — 16. 2. 2008 7:51 |
:D:D:D |
| taurus — 16. 2. 2008 7:52 |
Jinak je pochopitelne nutne, aby chlap dodrzoval pravidelnou hygienu ale je pravda, ze kdyz se mirne zpoti a je to "chlap, co mi voni", tak mi to ani moc nevadi ba naopak se mi z toho delaji mzitky pred ocima a jsem jak urvana ze retezu :gloria: :lol:. |
| Selima — 16. 2. 2008 8:49 |
:jojo: Mám to podobne, ale s dovetkom, že to má byť čerstvý pot, a nie dvojtýždňový! :D |