|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Zvěřinec https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=22 » Šneky v akvárku,pomoooooc!!! https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=27382 |
| Tajgr — 30. 1. 2008 11:37 |
Koupila jsem si do akvárka živé rostlinky a tím to začalo,zřejmě tam byli šneci nebo vajíčka,nenapadlo mně si je zkontrolovat tak je jich tam moc moc hodně.Ve zverimexu mi prodali přípravek proti šnekům ale jak tak koukám nanic.Je to taková černá šnečácká verbeš.Předtím než vyhážu rostlinky a písek tak se chci zeptat jestli neznáte nějakou radu jak je vymýtit,nebo jestli neexistuje něco co je žere.Ach jo :grater:.Děkuji. |
| ajisek — 2. 2. 2008 14:37 |
A ti šneci rostou a rostou a potom se ještě vícmnoží...!! Taky se mi to kdysi stalo. Mně funfovala jen fyzická likvidace. |
| kukusa — 2. 2. 2008 14:39 |
takovy ty cerny hajzlici - taky jsem kdysi mela akvarko, muzes je vybirat donekonecna a ty potvory se ti vzdycky stejnak pak nekde vylihnou... |
| Ela.. — 4. 2. 2008 20:38 |
Mně fungovalo vodu hodně solit. Sice to odneslo i pár rybiček a musela jsem posléze doplnit chov, ale šnek nepřežil ani jeden, sůl šneci nesnáší. Bezpečnější alternativou je rybičky na den - dva přendat do jiného akvárka, kýblu s vodou či lavoru, samozřejmě zapnout jim vzduchování a akvárko se šnekama bohatě prosolit - filtraci vypnout (klidně celým hrnkem soli). Nechat působit, druhý den ještě zopakovat, pak už jen vylít vodu, akvárko vymýt, vyčistit a nasadit rybičky - a je po šnekách. |
| Jdhehajnx — 4. 2. 2008 20:53 |
http://www.week.cz/akvarko-ako-zlikvido … php?1,1415 |
| Tajgr — 5. 2. 2008 14:46 |
Děkuju všem,zatím jsem vytahala rostlinky do okurkáče,místo pár kapek na litr jsem tam pěkně stříkla té chemie,uvidím,naposled zkusím vyvařit písek,přeci se ti šneci musí uvařit ne?Nebo se nas...ru a všechno vyhodím. :dumbom: |
| maracuja — 10. 3. 2008 9:48 |
Mřenka nádherná - Chromobotia macracanthus |
| fant007 — 12. 7. 2016 14:41 |
Na šneky doporučuji rybky co je jedí. Můj tchán měl celé akvárko plné šneku a pořídil si rybičky co je žerou a od té doby má pokoj a žádní tam nejsou :) |