lenka.0323 — 30. 12. 2007 23:15

PROSÍM všechny maminky,  mám riskovat a čekat na last minute se 2 dětmi 2 a 8 let?? zvažujeme Tunis, Turecko, Bulharsko, Itálie, v podstatě vše za normální peníze, nemůžeme si dovolit vypláznout 50-60 tis. za dovču před prázdninami:-) chceme poprvé si užít, letět a nestarat se o jídlo a přitom za rozumné penízky. letos jsme byli v Chorvatsku, bylo fajn, vyšlo to finančně dobře, ale ta cesta autem a stejně jsem se musela starat o jídlo:-( děkuji za všechny tipy na hotely i země. lenka

cilka — 31. 12. 2007 9:12

Leni, pokud chceš last minut, tak nemůžeš očekávat rady ohledně hotelu a pod, protože last je prostě last.
I s dvěmi dětmi se dá v pohodě vyrazit, jen je to náročné hlavně na čas. Nejdříve si naplánuješ čas, kdy asi chcete, můžete, třeba si řekneš první půlka září.... A pak denně od rána sedíš na webu a hledáš a když najdeš opravdu se může stát, že odjezd bude za dva dny, tedy je to poněkud náročnější na organizai. Také nečekej, že budete hned u moře a vše bude jak ze žurnálu, lasty zbývají hlavně z míst, kam se nikomu moc nechce.
Dobrou zkušenost mám na serveru - last.cz - nejen kvůli lastům, ale hlavně kvůli péči o zákazníka, dodrželi do puntíku, co slíbili.
na - etravel.cz - se dá hledat přímo dovolená s dětmi zdarma.
zvaž ale spíš možnost first minute, vyjde tě to skoro stejně draho jako last, ale budeš si moc vybrat, co se ti líbí. Lasty mají největší slevu opravdu až těsně před odletem. A záloha na zaplacení nebývá tak veliká.

estelle — 31. 12. 2007 11:38

Nevim, kolik vás pojede, ale pokud pojedete dva dospělí a dvě děti, tak si myslím, že leteckej zájezd moc "výhodně"  nevyjde a že se možná celkově k těm 45-50tis. vyšplhá. A to v tom počítám last minute a žádné velké rozhazování. Přece jenom, do Tunisu nebo do Turecka, je lepší si koupit "lepší" hotel. Třeba u tuniských hotelů, dám příklad, vidíš cenu LM za 5.990,-Kč a řekneš si, to by šlo. Realita však může být taková, že hotel není přímo u moře, podmínky pro rodiny s dětmi taky nejsou ideální... Na tohle je třeba se informovat. Navíc je dobré si uvědomit, že v těhle zemích bývá systém "hvězdiček" u hotelů trochu jiný, co tam znamená 3, tady stěží 2, spíše jedna.
Byla sem třikrát v Tunisku a vždy LM, přijde mi zbytečné platit normální cenu. Ale aby to mělo určitou "úroveň" - tj. včetně jídla - vždy sem měla polopenzi, tak to nikdy nebylo levnější jak 13.000 na osobu (s poplatkama, prostě se všim všudy). K tomu musíš připočítat peníze, co si vyměníš... A musím říct, že i tak je těžký v týhle cenový katagorii vybrat. A to sem se ještě nemusela dívat na to, zda je hotel vhodný pro děti.
Jestli můžu radit, určitě nečekej s dětmi na LM, ale kup first minute, vyjde ti to téměř stejně a jak psala cilka, můžeš si v klidu v pohodě vybrat hotel, na všechno bude dost času. Protože těch 45-50tis do toho "vrazíš" tak jako tak a žádný "luxus" to teda nebude.
Myslim, že Turecko na tom bude podobně. Egypt by vyšel asi ještě dráž. Jiné země netuším...
V podstatě sem chtěla reagovat na ty částky, jak jsi psala, jenom tě "uvést do reality".

Verunka a Vanesska — 2. 1. 2008 9:42

Ahojky,

mi jsme jeli minulý rok na začátku října do Tunisu na poslední chvíli a sehnali jsme 4 hvězdičky s all inclusive a za tři dospělé osoby a jedno miminko se vším všudy jsem zaplatila 35 tis. Dalo to trošku práce, ale zaúkolovala jsem cestovky v mém okolí a prohlížela internet. Dovolená byla fantastická, takže si myslím, že se to zvládnout dá

eskyna — 20. 1. 2008 15:09

Tak my jsme byli v září 2 dospěláci + 2 děti v Řecku.Kombinovaná doprava (let +bus) na 17dní za 21000Kč. Pravda- bez jídla,ale jídlo se dalo formou stravenek dokoupit na místě. My jsme si vařili a jelikož bylo září,tak ceny potravin byly stejné jako u nás-dokonce o něco levnější  :lol: Takže dovča super,apartmány luxusní,k moři 30 kroků a i s jídlem a nákupem blbůstek za 32000Kč.