mala.popelka — 7. 12. 2007 19:44

Hledám konkrétní rady, tipy, zkušenosti ...
Jak je tento způsob pěstování náročný pro někoho, kdo se od rána do noci nehrabe v hlíně, jaké kytky se takto dají pěstovat...
Jestli to máte někdo vyzkoušené osobně, podělíte se o zkušenosti ?
Podotýkám - nikdy jsem tento způsob neyužívala, ale ráda bych, vzhledem k tomu, že mi při dovolené věčně někdo kytky přeleje, nedoleje, v hlíně mám mušky (což mi notně pije krev), ráda bych se toho zbavila.....

ita — 7. 12. 2007 22:00

Popelko, moje šéfová tak pěstovala v kanceláři potosy a mučenky. Viděla jsem obrovský skleník, kde tak pěstovali rajčata - 4 metrové rostliny. V minulém receptáři předváděli pěstování pokojových rostlin v keramzitu (žádné choroby a škůdci), dolévá se jen voda s hnojivem.

sisi21 — 8. 12. 2007 0:25

Tak já mám v hydroponii,zatím jen voděnky..:)

mala.popelka — 8. 12. 2007 13:06

sisi, můžu se zeptat, jak se jim daří, kde jsi sehnala vše potřebné apod ? Já jsem prohledala snad celý net a našla jen jediný použitelný shop, ale tam zas nenapoví, jak velké mám koupit nádoby, jak velké ty vnitřky, jak velkou měrku atd :/
proto hledám něčí konkrétní zkušenosti, ať ty kytky spíš nezlikviduju než jim pomůžu

sisi21 — 8. 12. 2007 22:43

popelko,..nevím pěstuji to už takhle hrozně dlouho.Dnes se prodávají  květníky,že se celé zasypou keramzitem a je u toho vodoznak,kterej sleduje jak na tom rostlina je...( já mám stále stejný , mám tam scindapsusy,).. .Do toho květníku naliji vodu   se substrátem(tekuté hnojivo nebo tabletu.,klidně do půlky),a pak jen dolejvám po čase trochou vody.O rostlinu se nestarám.Vrchní část je příklopná(takže kdykoliv se mohu do květníku podívat) a je  s dírkama..Tím vlastně prorostou pak kořeny a celej vršek je  zasypán keramzitem.
Moc jsem ti asi neporadila co???
Nevím jaké květiny chceš pěstovat, ty,ale jestli myslíš třeba fíkus,dracénu,tak to je asi tenhle způsob hydroponie..

sisi21 — 8. 12. 2007 22:54

jé dávala jsem odkaz přímo na tu stránku a ono to dalo tu hlavní,....Hmm to je divný,dej si vlevo tu zahradu,,..

Regina — 20. 4. 2008 15:20

Začínám s hydroponií, překvapilo mě, jak málo o ní prodavači v jedné osobě s majiteli zahradnictví vědí.
Když jsem na ně vybafla požadavek květináče na hydroponii a substrátu  (zeolit), tak na mě koukali s otevřenou pusou, nevěděli, oč běží!

http://hydroponie.borec.cz/
http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=677
http://kvetiny.blogspot.com/2007/08/hyd … z-pdy.html
http://www.hydroponie.cz/main.asp

Zatím to zkouším s papyrusem (cyperus)a zelencem (chlorofytum), jdou i další:
břečťan, filodendron,kalatea, scindapsus, voskovka, papřinec, dračinec, lopatkovec, kolopejka a kaktusy (samozrejme i jim podobne typy).

siva01 — 8. 8. 2012 16:39

Pokud chcete poradit jak na hydroponii, tak se zkuste zeptat pěstitelů konopí..  Hlavně těch, co pěstují doma..   Ti totiž dovedli "laboratorní" pěstování rostlin do úplně jiného levelu, než v jakém se pohybují běžní pěstitelé...

servisplyn — 4. 5. 2014 13:40

moje hydroponie
http://pavelservis.rajce.idnes.cz/HYDROPONIE
Pavel

perkel — 29. 4. 2016 18:36

Ahoj, kdo chce pomoct s hydroponií, my o ní hodně píšeme. Článek pro začátečníky na zorientování je zde: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz … estovani/. O hydroponii jsme vydali i knihu, kteoru si můžete zdarma stáhnout, najdete ji tady: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz … hydroponie . Tak příjemné čtení, ať slouží. :-)

Majki636 — 10. 8. 2021 21:08

Nemáte zkušenost i s těmi samozavlažovacími květináči co jsou tady na to hydroponické pěstování vhodné ? Funguje to ?

Myska25 — 17. 8. 2021 17:24

Funguje, je to tzv. pěstování bez půdy a když se podíváš na blueroad, tak tam mají přímo ty květináče, které potřebuješ. Taky je mám a v jednom mám bylinky, ve druhém vanilku a ve třetím rajčata a všemu se daří :)