speedy81 — 1. 12. 2007 17:34

Ahoj holky :kapitulation:

tak nám došli výsledky z genetiky, kam nás poslal Dr po dvou zamklklých těhu (7tt a 13tt).

Ve zprávě píšou že karyotyp máme oba normální (já 46 XX a manžel 46 XY yqh+). Takže snad je to v pořádku. Naštěstí ;)
Ale mě našli trombofilní mutaci. :o Jsem nosičkou homozygotní mutace v MTHFR genu ( C677T ).

Prosím, prosím, nevíte co to pro mě znamená a co mě čeká v budoucnu a jestli to mohl být důvod těch neúspěšných těhu... :co:

V pondělí se objednám ke svému GynDr na poradu co dál, tak abych byla připravena :vissla: :gloria:

Díky

lenkaB — 1. 12. 2007 18:08

áá, tak Speedy vítej do klubu :dumbom:
v první řadě gratuluju k výsledkům genetiky - kdyby byl karyotyp chybný, byl by to větší problém ;)

co se týká toho nálezu - je to jedna z trombofilních mutací. jsou tři typy - protrombin, Leiden a MTHFR (z těch tří je nejmírnější) - každá má ještě navíc dva typy - heterozygot (mutace je jen na jedné alele genu) a homozygot (mutaci nesou obě alely genu), při čemž homozygotní je z těch dvou podtypů horší...
přesně tuto mutaci mám i já. Měli by Tě teď poslat na hematologii na podrobné vyšetřené - budou sledovat hlavně hladinu homocysteinu...
jedná se vlastně o poruchu srážlivosti krve - sklony k vyšší srážlivosti... tato mutace u někoho je aniž by se projevovala, ale u někoho se projevuje právě např.potraty... měly by Ti okamžitě být nasazeny vysoké dávky kys.listové a je dost možné, že v těhotenství budeš brát léky na ředění krve.
je tu také vyšší riziko (oproti ostatním) komplikací při porodu - trombózy apod... ale pokud se to ví, tak už je to OK... každopádně to před jakýmkoliv zákrokem říkej - před narkozou a třeba hormonální léčnou apod...

vyhrkla jsem toho na Tebe asi teď moc (a myslím, že i trochu nepřehledně), takže se klidně ptej - když nám přišli výsledky genetiky, taky jsem zjišťovala a moc toho na netu není :)

co se týká přístupů lékařů k tomuto, setkáš se s různými postoji - někdo to vůbec nebere v potaz, na jiném pracovišti těhulkám s touto diagnozou rovnou nasazují heparin apod...

sissi — 1. 12. 2007 18:49

Ja na vysledky genetiky cekam, tak jsem zvedava, co mi prijde. Jinak mi rikali, ze kdyby neco nasli, tak mi zavolaji a vysvetli.. Mam tam taky test na tu mutaci..

lenkaB — 1. 12. 2007 19:01

jj, Sissi, skoro všude už berou s genetikou i ty trombofilní mutace.. a je to dobře :)
Kde jste s manželem byli? v Prediku?

sissi — 1. 12. 2007 19:06

jojo, v Prediku :)

sissi — 1. 12. 2007 19:07

Myslim, ze kdyz Speedy prisli na tohle, tak je to v jejim pripade asi dobre ne?? Tohle se da lecit..a tak jit k miminku :dudlik:

lenkaB — 1. 12. 2007 19:20

jj, přesně to si myslím taky... a přiznám se, že jsem i čekala, že to bude toto... je dobře, že už se o tom ví - teď si ji pohlídají a už by miminko měla donosit ;)
jen určitě doporučuju trvat před otěhotněním na podrobném hematologickém vyšetření...

speedy81 — 1. 12. 2007 19:51

Leni, jsi zlato :hjarta: díky moc za vyčerpávající odpověď :godlike:
Ach jo, a ty taky musíš mít všechno :dumbom:

Takže jestli to dobře chápu, takže jsem dopadle ještě relativně dobře. :rodna: Teď mě tedy pošle Dr na hematologii, kde mi zjistí tu hladinu homocysteinu, jak moc je mimo normu. A podle toho mi nasadí dávku listovky. A je možné, že by v těhu stačily vysoké dávky listovky a nebo mě čekají 100% injekce na ředění krve :co: A nebo jsou možné "jen" nějaké léky? Já si ty injekce nějak nedovedu představit. :sjuk: Ale zase, co bych pro to miminko nedělala :gloria:

Sisi, tobě přeju, ať je genetika i mutace v pořádku :supr:

lenkaB — 1. 12. 2007 20:01

Speedy, to víš, ráda experimentuju - co bych si pro rozšíření poznání nenaordinovala :lol: :lol:
no, ale teď vážně... to, že tu mutaci objevili ještě neznamená, že problém dělá (i když u nás ano, jinak bychom nepotratily...)... je to prostě genetická dispozice a někdo ani neví, že to má...
listovku dostaneš 100% (resp.měla bys dostat) - kdybys chtěla, můžeš si už teď jít koupit do lékárny a začít užívat... ale pak si nechej předepisovat, protože ta, co je na předpis je opravdu mnohem účinnější ;)
já měla třeba homocystein na horní hranici normy... ale i to se různě mění...

co se týká dalšího těhu, určitě by si Tě měli hlídat hned od začátku i na hematologii. dá se užívat anopyrin, nebo potom ty injekce, ale myslím, že ty snad nebudou až tak potřeba (zas je to individuální podle doktorů - některý vidí tuto diagnozu a hned nasazuje heparin nebo fraxiparin, jiný napřed pošle na hematologii a některý nad tím jen mávne rukou - což ale po 2 potratech rozhodně není na místě :mad: )
no a jak píšeš - kdyby bylo "nejhůř", tak nafasovat raděj injekce než další potrat... injekce se potom píchají až do konce šestinedělí... ale je celkem brzo dělat závěry - uvidíš, co řeknou na hematologii ;) ale napřed jdeš určitě rozebrat výsledky k Dr, že jo? ona by Tě měla už poslat dál :) ale určitě s otěhotněním počkej, až všechno budeš mít vyšetřené a zajištěné léky ;)

kdybys něco chtěla ještě vědět, klidně se ptej... já když jsem to zjistila, tak jsem hledala na netu a nic moc jsem nenacházela, ale to už je skoro 2 roky zpět ;)

speedy81 — 1. 12. 2007 20:24

Leni, tak už toho experimentování stačilo, ne :D teď už si jen naordinuj bezproblémové těhu, jasný  :supr: To je ten správný experiment :hjarta:

Jo jo, v pondělí budu volat ke svému Dr a poradím se co dál. Jsme tak domluveni, že až přijdou výsledky, tak se mám ukázat. Ale dobré jít "připravena" :gloria:
Mám přímo v té zprávě z genetiky napsáno, že doporučují návštěvu hematologie. Tak mě můj Dr určitě pošle.

Listovku (volně prodejnou) zobu už tak měsíc ;)

Ještě budu "pátrat" po netu, co a jak...

Nebýt těch zamlkých těhu, tak ani nevím, že nějakou takovou mutaci mám... a to mám za sebou 2 narkózy. Asi to má spousta lidí a ani na to za celý život nepřijdou.

Jinak teď jsem se dočetla... pokud jste homozygot, pak jsou obě kopie vašeho genu pro MHTFR mutovány a proto svému potomkovi můžete předat pouze mutovanou alelu. Potomek tedy bude vždy alespoň heterozygot pro mutaci MTHFR. To jsou vyhlídky :/ :dumbom:

Chápu to dobře, že tedy moji oba rodiče mají tuto mutaci, když já mám mutované obě alely? Mamka má nás 3 děti a ale i 2 samovolné potraty. Samozřejmě bez vědomí, že nějakou mutaci má. Tak třeba i já se těch dětí dočkám :)

speedy81 — 1. 12. 2007 20:30

A proč se tato mutace jmenuje tak šíleně.... MTHFR C677T ... to si nemám šanci zapamatovat :dumbom: To jsem zvědavá, tak budu třeba před narkózou z hlavy tlačit ta písmena :lol:

lenkaB — 1. 12. 2007 20:34

Speedy, no, ty narkozy jsou celkem dobré... ale já měla taky jednu bez vědomí, že mám problémy s krví... ale při laparce už jsem je upozorňovala a poznačili si to do karty...

no, je dost pravděpodobné, že mamka to má taky - raděj ji na to upozorni, protože by mohla mít třeba problémy s křečovými žilami, záněty žil apod... ;) no a naše děti už mají jistotu, že budou min.heterozygoti - ale těch běhá po světě hooodně :lol:¨

ale stejně je hrozně zajímavé, že někdo to má a vůbec se mu to neprojeví - žádné problémy v těhu a nic, někdo má to samé a má problémy s trombózamy, záněty žil, při narkozách... no a někdo by to ani nevěděl, kdyby nepotratil...

lenkaB — 1. 12. 2007 20:35

Speedy, to je nějaké označení té alely nebo co :lol: stačí, když si zapamatuješ "homozygotní mutace MTHFR genu" a nebo jen trombofilní mutace - vyšší srážlivost krve... ;)

speedy81 — 1. 12. 2007 21:02

Leni, ono bude problém si zapamatovat těch pět písmen MTHFR :lol: Budu si muset vymyslet nějakou mnemotechnickou pomůcku :gloria:

Jo ještě pro zajímavost.. nevíš, jaké jsou čekačky na té hematologii? Chtěli bychom začít se novým snažením asi od února, tak snad to stihnem. Kdyžtak ještě počkáme. Kdo si počká... :dudlik:

lenkaB — 1. 12. 2007 21:17

Speedy, to asi záleží na každé nemocnici... ale myslím, že do února byste to měli stihnout krásně ;) odeberou Ti několik zkumavek (nevím, jestli jich bylo 6 nebo víc :dumbom: ) a my jsme měli výsledky tuším do 14 dnů, ale jistá si nejsem... ;) ale zdá se mi, že celé to vyšetřování na hematologii zabralo tak ten měsíc ;)

speedy81 — 1. 12. 2007 21:31

Leni, cožéééé 6 zkumavek????? :co: To jim tam umřu, dělá se mi zle, už jen z té představy :dumbom: To budu muset vzít sebou manžu, aby to pak se mnou někde neseklo. :D
Ach jo, ale co by člověk pro ten zdravý uzlíček v náručí neudělal :vissla: ;)

lenkaB — 1. 12. 2007 21:43

Speedy, ale tuším, že jen 2 byly takové větší... no, ale fakt už si to moc do detailů nepamatuju :lol:

Pet — 2. 12. 2007 15:58

Ahojky Speedy,
jak jsem ti již psala dříve přes SZ, mám také trombofilní mutaci MTHFR, ale já pouze v heterozygotním stavu. O mutaci jsem věděla již před tím nepovedeným těhotenstvím. Když jsem pak otěhotněla, byla jsem odeslána na hematologii, kde mi udělají podrobné vyšetření a že mi tam budou každý měsíc kontrolovat hladinu homocysteinu. Kontrolu jsem před tím zamlkým těhu stihla pozde jednu a hemocystein byl v normě.
Po tom potratu se rozhodli, že mi ještě udělají test na antifosolipidový syndrom. Mám již po náběru a za tři týdny se dozvím výsledek a udělají ještě jeden náběr. Pokud bude první a i druhý test ok, je vše v pořádku a nebude se konat třetí náběr. Za pozitvní se počítá, když jsou dva pozitivní náběry. Jinak je možné, že ti při příštím těhotenství nabídnou rovnou preventivně píchání injekcí. Kamarádce, která je nyní po potratu znovu těhotná a má také stejnou mutaci (také pouze v heterozygotním stavu) na hematologii dávali vybrat, zda chce rovnou píchat a nebo zkusí sledovat srážlivost a uvidí se.
Co se týká kyseliny listové, dostala jsem na předpis acidum folicum, což je velmi silná listovka a mám užívat již tři měsíce před dalším plánovaným otěhotněním. Tak ji polikám jak vzteklá :)
Doufám, že se spolu potkáme znovu například v Podzimňátkách a tentokrát dopadneme lépe než v Jarňátkách. Držím Ti palce, ať ostatní výsledky máš ok.

Gabrielle — 2. 12. 2007 17:36

Ahoj Speedy, dlouho jsem tě u nás neviděla, tak jsem si tě našla aspoň tady. Je dobře, že vás s manžou vyšetřili na zjistili, kde je problém. Tak budu pořád držet palce, ať rok 2008 přinese vytoužené miminko! :hjarta:

speedy81 — 3. 12. 2007 10:58

Tak mi teď sama volala sestra od GynDra, že mám přijít v pátek na konzultaci, co podnikneme dál. Docela mě to mile překvapilo, ten "zájem", odpoledne jsem tam chtěla volat sama. Mluvila o dalším vyšetření a odběrech. Tak jsem zvědavá, co na mě vymysleli. :vissla: Jsem ráda, že se k tomu můj Dr takto staví ;) Dám pak vědět, jak to probíhalo :gloria:

Pet, hned jak jsem si přečetla tu mou zprávu z genetiky, vzpoměla jsem si na tebe, že jsi něco takového psala :rodna: A jak říkáš, teď už si nás pohlídají a třeba se opravdu potkáme opět spolu v těhulích, ale tentokrát až do konce. :supr:

Romana — 3. 12. 2007 20:42

Já jsem heterozygot pro C677T a manža taky. Na genetice nám řekli, že to má 40 % populace a je to lehká forma, horší by byl Leiden. Na potraty to prý může nebo nemusí mít vliv :dumbom: Každopádně máme Barunku a ta je možná homozygot, až bude velká tak to necháme zjistit...
Před 2 rokama jsem ophledně toho psala do gennetu:  www.gennet.cz/diskuze/diskuze.php?F=P&IDP=386

lenkaB — 4. 12. 2007 5:52

Romi, heterozygot opravdu většinou nic neznamená... homozygot je malinko horší a projevuje se u každého jinak - většina lidí o tom ani moc neví, u někoho se to bohužel projevuje potraty a je to potřeba pohlídat ;)
mimochodem, neplánujete Barči sourozence? :D

Speedy, tak to je super, že Tě hned pošlou a nemusíš si o žádné vyšetření říkat!! potom podávej průběžně info, jo? ;)

Romana — 4. 12. 2007 14:30

Leni, já vím, jsem tak trochu profesně genetik. A sourozence plánujeme, už se snažíme 3. měsíc. Chtěla jsem do snažilek, ale tam to je teda smršť :D:D:dumbom::dumbom:

lenkaB — 4. 12. 2007 14:43

Romi, říkala jsem si, že jsi nějak podezřele často tady :lol: však se tam připoj, holky jsou tam hodné a i my uměliny tam chodíme na pokec ;)

Romana — 4. 12. 2007 15:01

Leni, ty jsi umělinka? to ani nevím. to víš, já jsem spíš na Maminkách...

imomb — 5. 12. 2007 21:16

Ahoj holky, mám dotaz - jak ,,přinutit" mojeho MUDra z CAR aby mě poslal na genetikuještě před prvním nepodařeným IVF?

Nechci to jen tak, mám k tomu důvod, na straně přítele je v rodině prokázaná trombofilní mutace (táta + bratr) - na naší straně
nikdo nikdy nic takového nezjišťoval ale každopádně potíže se žílama, incuficiencí žil a bércáky...

Dnes jsem o to žádala sestřičku ale tvářila se jako kdybych chtěla aby mi to snad ona zaplatila
(že prý to snad má vliv až když otěhotním- no právě, když otěhotním, nerada bych o to přišla
- mám jen ty 3 pokusy a žádnou jinou šanci na zázrak....;(
a zítra si to mám jít vyříkat přímo s MUDrem - tak potřebuju nějaké argumenty, jenže nevím, jestli mi budou co k čemu
už když sem mu říkala, že jdeme na imuno, tvářil se úsměšně, a říkal, že to je stejně k ničemu... no já i MUDr
Madar na imunu si to nemyslíme ;)

Děkuju za každý názor a hlavně tu radu !!!

PS: je omezená možnost kde to vyšetření dělají ? Př. Praha  + Brno, nebo je těch míst více ?
a je nutné abych měla žádanku jen Z CAR ? V nejhorším bych poprosila obvodní doktorku - praktickou myslím...

lenkaB — 6. 12. 2007 5:37

imomb, pokud je porucha srážlivosti v rodině na straně přítele, těhotenství to neohrozí... ale pokud chceš mít jistotu, můžeš říct Dr., že máte v rodině (z Tvé strany) časté problémy se záněty žil apod.... chápu, že vzhledem k Tvé situaci je lepší mít všechna vyšetření před 1.IVF... a mimochodem, pokud se Dr tváří neochotně, utíkala bych od něj pryč... mně dělali kompletní vyšetření (vč.nějaké základní imunologie) hned při prvních vyšetřeních v CAR... myslím, že v dnešní době už by mělo být automatické, že Ti udělají napřed kompletní vyšetření a pak teprve přistupují k léčbě...

mufina1 — 6. 12. 2007 8:48

Imomb nezodpovím všechny tvé dotazy, ale snad jen tolik... mě odmítli napsat doporučení na imuno v CAR taky... prý prostě buď po dvou potratech nebo nepodařených IVF... šla jsem za obvodní lékařkou a ta mi to napsala naprosto bez problémů - spíš ještě naopak tvrdila, že nechápe, proč to nepíší předem...
nevím sice určitě, zda obvoďák může napsat i genetiku, ale když může imuno, tak proč ne....
takže bych jim tam asi řekla to co ti píše Lenka a pokud na to nepřistoupí, mazala bych k obvodní...
moc držím palce... :hjarta: :supr:

imomb — 6. 12. 2007 13:24

Děkuji ;)

Doufám, že už to tak nedopadne, já totiž pro žádanku na imuno byla taky u obvoďačky :rodna:
bez mrknutí oka to napsala, nevěděla totiž vůbec o co jde ;)
a jak sem pak zjistila, udělala sem dobře, když to pak v CAR MUDr. zpochybnil... :dumbom:

Jen právě nevim, jestli mi to může obvodní napsat a kam pak s tím vůbec mám jít ? :co:
Neznám žádný takový pracoviště...
Ta sestra včera řikala něco o tom, že mě tam MUDr musí objednat a proto mám dnes přijít,
ale možná jen vůbec nevěděla o co mi jde.. :vissla:

Mimochodem, trošku mě šokovalo, že mě na cytologii poslala zpět k mému obv.gyn., že
prý to je prevence a tu si mám zajistit tam, přitom při té první návštěvě a vyš. v CAR se
mě přímo MUDr. ptal, kdy sem ji měla naposledy a že by mi ji nabral - to sem z toho blázen
Normálně by mi o nic nešlo a došla bych si tam, jenže on mě ten můj obvod. MUDr.  poslal
na opakovanou operaci - průchodnost a my s CAR jsme se shodli na tom, že je to zbytečný
- ten se asi bude tvářit ! :rock:

mufina1 — 6. 12. 2007 13:54

Imomb prosím tě v kterém CAR jsi byla??????????

imomb — 6. 12. 2007 22:56

zatím jen ve spolupracující ambulanci CAR u MUDr Sochůrka v MB

Tak žádánku mám, ale byl to boj ! Nechtěl mi to dát a kdybych nevypadala, že bez ní neodejdu tak mi ji nedá ! :kapitulation:
Prý proč a nač? A že sem moc hrrr a že chci všechno a nemám důvod a že nejdřív má jít na to vyšetření mamka
a babička a když to budou mít tak pak teprve bude ,,důvod" vyšetřit mne ! Tak to sem vážně neměla v úmyslu... :co:
Přes 20 min jsem musela říkat důvody proč to proboha chci, měla sem chuť vztekle vstát a před prásknutím dveřma
ještě říct ať si to strčí někam a že si o  tu žádanku řeknu obvoďačce.. :rock:
Protože, sem vypadala jako debil, proč to chci, když to má přítel v rodině ale já to nevim a přítel mě nemůže ohrozit
a my ještě žádné dítě namáme, tak o co mi JDE ?! Koho chci chránit ? Vždyť to dítě před tím (jako trombofilní mutaci)
neuchráním, zvlášť když ještě žádný nečekám ! :butter:
Takže sem asi jako hysterka, :sjuk: že bych ráda o to případně počaté dítě nechtěla přijít, jen proto, že se něco
neodhalilo... Ale kdybych 1-2x potratila, tak to by to šlo... :dumbom:

No upřeně sem koukala před sebe prodýchávala a nakonec řekla, že jestli si myslí, že sem tam jen proto, že
nemám co dělat, tak že se plete a že mi imuno taky rozmlouval a DR. Madar říkal, že je dobře, že sme přišli :supr:
a on na to, že mi tam něco najsou, že všem něco najdou ! TAk já zas, že snad jen těm, který asi něco mají a on,
že ne, že všechny se vrací min. s 1/2-1 tabl. Prednisonu apod. No jestli je tam posílá až po opakovaném potratu není
se co divit ! V čekárně na imunu bylo napsáno, že až u 70% párů, které potráceli se prokázala nějaká imuno porucha...
TAk nakonec se mě ptal co teda chci, chci žádánku ? (no chápete to ? proč sem tam asi byla...) tak on mi teda něco napíš
tak já, že to bde moc hodnej.... a výsledek ? Napsal mi tam, že to chci na vlastní žádost a bla bla...no prostě že sem trapná,
no nevadí, hlavně, že to mám ;)))) :dumbom::gloria::rodna::godlike::supr:

lenkaB — 7. 12. 2007 5:40

imomb, to je fakt příšerný přístup :mad: asi bych okamžitě zvažovala přestup do jiného CAR...

imomb — 7. 12. 2007 11:06

Jojo Leni, kdybych to do toho nejližšího neměměla přes 80 km už bych tam nejspíš taky byla....
Jenže pak to měření folíků, nebo já nevim, co se to a jak často při IVF všechno vyšetřuje,
nevim, jak bych to zvládala leda, že bych si tam zapaltila hotel a na to už nám fakt asi nezbyde ;)

Jinak jsem se pokusila objednat - ale u sv. Klimenta kam mi dal MUDr číslo mají místo až 7.1.
to by se nám zase všechno posunulo.... neporadíte někdo kam jinam to zkusit v Praze ? Díkyy    :offtopic:

Ronja — 7. 12. 2007 12:27

IMOMB 7. 1. není tak špatný, teď budou vánoce a mezi svátkama asi nikde nejsou, uvidíš že to uteče. Jinak ten tvůj doktor mě teda štve, toho bych nakopla :dumbom:

imomb — 7. 12. 2007 15:02

no já sem z toho taky blázen, ne, že bych měla o doktorech a jejich schopnosti empatie už předtím nějaké extra minění
- ale to bylo spíš z doslechu a já si na všechno dělám raději názor sama - nikdy sem po doktorech nelítala až teď ;(
a je to teda katastrofa, co doktor to problém, jedinou vyjímkou a pohlazení na dušičku byl MUDr Madar - to bylo
překvapující ;)

Jinak teda můj MUdr mě poslal na operaci aniž by mi řekl A, pak mě chtěl poslat na další - opětovná laparka pro
potvrzení neprůchodnosti - což mě se po 3 měsících od traumatizujícího zákroku u Apolináře a následném necitelném
oznámení při ranní vizitě (a před dalšími 9ti cizími pacienty), že jsem pro ně sterilní bez předchozího upozornění - nechtělo
Pak jsem zjistila, že mě na ten druhý zákrok zřejmě poslal kvůli další cystě, o které mi pro jistotu nic neřekl, takže sem
se o ní dozvěděla až při vstup. vyšetření v CAR... PAk ten spermiogram na zdejší sexuologii...HOROR !!!!!
a teď MUDr, který mě učil na zdrávce před 10ti lety a já si o něm myslela, jak je fajn a on mě takhle šokoval...
kdybych nechtěla mimčo, žádnej doktor by mě 10 let neviděl... !!!  :rock:  :fuck:

No nic, to do tohohle tématu nepatří... No 7.1. je vlastně za měsíc, takže IVF se posune až někdy na únor (už sme ho kvůli
imunu posunuli z listopadu na leden..) to se holt nedá nic dělat, mám panickej strach z neúspěchu... :kapitulation:

Nety — 8. 12. 2007 10:06

MTHFR mám taky, kamarádka taky, normální těhu a ani na to nic nebrala....  Spousta lidí o tom ani neví... Spíš je nepříjemné, když je to v kombinaci s něčím jiným, ale jinak jsou podstatně závažnější  onemocnění v oblasti hematologie. :pussa:

lenkaB — 8. 12. 2007 21:17

Nety, ono totiž dost záleží na tom, jakou přesně mutaci máš - jak jsem psala už několikrát, u někoho to nic neznamená, někdo bez léčby neudrží těhotenství...

Speedy, ještě něco pro Tebe: http://www.repromeda.cz/genetika/cs/ind … _mthfr.php

speedy81 — 8. 12. 2007 22:50

Slíbila jsem, že dám vědět, jak to dopadlo u měho obvodního Gyndra...

tak sice mi neřekl nic nového (díky vašim informacím jsem byla připravena :godlike:), ale ochotně se snažil mi to všechno laicky vysvětlit ;) V pondělí budu volat na hemetologii do Budějic abych se objednala na vyšetení hodnot homocysteinu (kéž bych to bylo do Vánoc :gloria: ). Jinak mi bez jakékoli prosby napsal 3 krabičky té silné listovky, takže super, mám co zobat :supr: A mimochodem je z té skupiny doktorů, kteří by každopádně píchali celé těhu injekce. :sjuk: Ach jo, už se s tím začínám smiřovat... A při odchodu Dr řekl, že teď už si mě na hemetologii ohlídají a tentokrát to těhu vyjde... tak mu musím přeci věřit :D

Leni, díky za odkaz, je to tam krásně vysvětlené ;)

Imomb, přeju ti, aby ta genetika, kterou sis musela tak tvrdě vynutit, vyšla podle tvých představ :jojo:

Pěkný zbytek víkendu :godlike:

imomb — 12. 12. 2007 2:16

Speedy děkuju, taky doufám, že to vyjde nejlíp negativně ;)

přeju hodně zdaru v dalším snažení a pokud se zadaří, tak ať vám to na 100% vyjde !!! ;)

speedy81 — 22. 1. 2008 14:37

Tak mám za sebou návštěvu hematologie ;)
Objednávala jsem se na začátku prosince, takže čekačka víc jak měsíc :dumbom: Už jsem se s tím tak nějak smířila, že pořád na něco čekám :D


V ordinaci byl mladší pan doktor s příjemným vystupováním ;) A vůbec to nevidí tak tragicky, potvrdil mi to co jste tady říkaly... prý tu špatnou srážlivost má v dnešní době spoustu lidí (až 40% populace vyspělých zemí) a že to spoustě nedělá neplechu ani v těhu, pokud se to pohlídá. Nabrali mi odběry (6 ampulí :usch: ) a za 3 týdny mi domů přijdou výsledky s "pokyny" co dál. :supr:

Ale říkal podle toho, že nemám jiné obtíže, které by signalizovali špatnou srážlivost (křečáky - koukal mi na lýtka a prý super, natékání nohou, antikoncepci jsem v nevědomosti brala 8 let bez jakýchkoli obtíží, v rodině žádné problémy...) předpokládá, že ten hormon homocystein bude +- v normě, tudíž v těhotenství by mělo stačit zobat silnou listovku na předpis a mimo těhu prý není potřeba nic pokud člověk jí vyváženou strava a žije aktivně. Jé, kéž by měl pravdu :gloria:

A kdyby se ty odběry ukázaly mimo normu, tak budu muset ještě na jeden srovnávací odběr do Budějic a pak případně stačí, aby mě "hlídali" u nás a nemusela bych tak daleko jezdit :supr:

A prý se můžem začít snažit (pokud gynekolog povolí) a nečekat na tyto výsledky. Já teda raději na ty výsledky počkám, nic neuteče a budu klidnější, když budu mít dobré výsledky v ruce... Čekám takovou dobu, tak teď měsíc sem měsíc tam ;)

Jo a dnes jsem zaplatila svůj první třicetikorunový poplatek :lol:


IMOMB... a jak ty? Kdy budeš mít výsledky té genetiky?

lenkaB — 22. 1. 2008 16:36

Speedy, tak to je super :) myslím, že Ti spadl velký šutr ze srdce, co? ;)

imomb — 23. 1. 2008 2:42

Speedy, tak ti přeju, ať ti celých těch 6 ampulí vyjde negativně ;)

my byli v Gennetu, brali nám asi jen 2 - zatím, pobavili mě, když
říkali, že mám skvělýho doktora, když mě posílá sám od sebe před IVF :dumbom:
Výseldky budou cca za měsíc, co se týče mutací atd. ale výsledky karyotypu
(z vlastní iniciativy nabídla tamní doktorka) budou až do 3 měsíců...
Což by bylo v poho, měla jsem za to, že žádost na pojišťovně běží od prosince
a tak mi to teď schválí no kolem toho 4 můžem začít stimulovat a 7.2 by byly ty hlavní výsledky.

Jenže !!! nesla jsem sestřičce do CAR peníze na doplatek Puregonu (cca 5,3tis) jak mi řekla v pros.
a ona mě šokovala, že mi o ty léky ještě nepožádali a požádají teprve až mi přijdou výsledky z tý genetiky!!!
Tzn. za měsíc + měsíc schválení, to ještě ta lepší varianta a s odůvodněním, že sme se mohli DOHODNOUT
ale když JÁ sem chtěla tu genetiku, tak teď ať SI počkám!! No nas...la mě tak, že sem nemohla ani mluvit,
to je mi péče... (a to jsem se až těsně před návštěvou Gennetu dozvěděla, že můj taťka měl taky problémy
se srážlivostí a bere Secatoxin na ředění, to sem vůběc nevěděla... Takže důvod k vyšetření sem vážně měla ;(

Když u pominu všechno okolo, tak ten přístup je děsněj, člověk je na nervy, že možná nikdy nebude mít děti,
a jak se to všechno protahuje, tak se to stupňuje a oni s ním jednají jako kdybych tam chodila snad za trest :(
A to vážně nejsem konfliktní typ ! Jsem max. příjemná atd.. jen prostě pro mě MUDr přestal být pánbůh...
Už to chci mít za sebou a doktora vidět max. dětskýho ;)

miljir — 29. 1. 2016 22:45

Ta mutace prý ještě není nejhorší. Například kyselinu listovou jde dodat v doplňku stravy, když se pár snaží o miminko. Jen je důležité vybrat, aby tam již byl její aktivní folát a tělo s tím nemělo práci.

Tichoucka — 31. 1. 2016 13:05

O tom mi říkala sestra, že něco četla na internetu. Ale oni jsou přípravky, které ho obsahují, jen teĎ nevím jak se jmenuje.