křepelka — 12. 11. 2007 9:28

minulý týden jsem viděla ve zprávách na Nově jak mladíček na Slovensku ubil svého psa, vlčáka palicí a vše si natáčel na video. Bohužel jsem to nestihla hned přepnout a viděla to! Dva dny jsem to měla v sobě a bylo mi na nic. Prosím vás co se to děje, co to je za zábavu??!! Když jsem viděla ty oči toho pejska vyhrkly mi slzy. Ale ono se to zase bude maximálně řešit jako přestupek, vždyť je to jenom zvíře a tak tyrani zase budou týrat a zabijet zvířata, vždyt se jim nic nestane. Kdyby to bylo na mně tak bych takovému člověku napařila aspon tři roky nepodmíněně a obecně prospěšné práce k tomu. Moc se omlouvám za tak pesimistický příspěvek ale nemohu se toho nějak zbavit! Viděli jste to také?

Hani — 12. 11. 2007 10:42

Jo, viděla jsem to taky a ještě jsem to nerozdejchala.
Nevím, jestli s tím něco můžeme dělat, naplňuje mě to bezmocí.
Ale při té příležitosti jsem si vzpomněla, jak mi můj známý vyprávěl, jak se zabíjí zvířata na jatkách a řeknu ti, že to bylo stejně drsný. Mám teď v sobě hokej, protože s tím nesouhlasím, ale přitom si v supermarketu to maso koupím, takže to vlastně nepřímo podporuji. Přitom neumím být vegeatrián. Ach jo. :( Navíc prase má prý úplně stejnou inteligenci jako pes, takže ani takhle si to neokecám. :(

křepelka — 12. 11. 2007 11:00

No vidím to stejně, taky mám ráda maso a jím ho. U mě je to snad trošičku jiné v tom, že můj táta chová zvířata která se mají dobře (výběh, mohou se pást na trávě, prostorné chlívky, nedostávají ATB atd.). Kamarádka byla na exkurzi na jatkách a od té doby je vegetarián! Más pravdu, drůbež, prasata i krávy jsou ve většině velkochovech v nedobrých podmínkách a co si asi prožijí na jatkách uff. Je to na zvážení každého z nás zda kupovat maso či ne ale já osobně nejsem odpůrcem masa zvláště u dětí a dnes se už může sehnat i biomaso, kamarádka říkala že není o moc dražší a není vyhnané antibiotikama a je prý moc dobré, takže můžeš se poptat. Víš ale ubít pro svou zábavu psa a nechat ho umírat a koukat na něj je fakt hnusota a doufám že ty boží mlýny ještě melou! Jinak táta chová prasátko a je to opravdu jako pes. Táta zavolá a Máňa běží ke dvířkám a nechá se drbat a hladit. Pak ale nemůžu koukat jak ho vezou na porážku, to bych už pak nejedla.

Maya.82 — 12. 11. 2007 11:36

Tak tohle video jsem viděla taky a chtěla jsem ho tu hodit. At vidi i ostatní co se děje. Já bych tomu hajzlovi udělala přesně to samé.

Maya.82 — 12. 11. 2007 11:40

To by chtělo změnu zákonů aby se to fakt nějak trestalo. Ale jak toho docílit jinak než vyházet politiky s okna?? Dámy neznáte někdo nějaký email na nějakýho politika, že by jsme mu to video poslaly. At přestanou řešit kraviny a zkusí se zabývat něčím takovým třeba a ne tim kdo kde koho sfackal a kdo má oskud prachy na vilu.
Bože tohle mě vytáčí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mag — 12. 11. 2007 11:44

Ve sněmovně je nový trestní zákon, pracuje se na něm už od revoluce. Ministr Pospíšil dal veřejnosti uniátní možnost tento zákon připomínkovat, hodně se o tom mluvilo.

Připomínkovala jste některá, když chcete vyhazovat politiky z okna?

Jinak to video bylo fakt otřesný, ten pejsek strašně plakal.

Ra — 12. 11. 2007 11:48

ahoj holky,
souhlasím s vámi, že všechna zvířata cítí, ty jejich pohledy! :grater:

Ráda bych se zeptala, co vás vede k tomu si to maso stejně koupit?

:hjarta:

Maya.82 — 12. 11. 2007 11:49

Jo jenže jsem o tom, že něco takového je nevěděla. TAAK JSEM NEMOHLA NIC PŘIPOMENOUT.

mag — 12. 11. 2007 11:52

Maya.82 napsal(a):

Jo jenže jsem o tom, že něco takového je nevěděla. TAAK JSEM NEMOHLA NIC PŘIPOMENOUT.

No já jen, že za všechno můžou vždycky jen politici, neboj, udělali to jiní.

Maya.82 — 12. 11. 2007 11:56

mag napsal(a):

Maya.82 napsal(a):

Jo jenže jsem o tom, že něco takového je nevěděla. TAAK JSEM NEMOHLA NIC PŘIPOMENOUT.

No já jen, že za všechno můžou vždycky jen politici, neboj, udělali to jiní.

Tak je to aspon na koho svést. ;) :vissla:

Hani — 12. 11. 2007 12:49

Ra napsal(a):

Ráda bych se zeptala, co vás vede k tomu si to maso stejně koupit?

Jo, Ra, to bych taky ráda věděla... asi moje pažravost nebo co, fakt mi to vegetariánství nejde. :( Ale už se mi podařilo odbouat uzeniny, tak se mi třeba jednou podaří i ten zbytek. Možná že kdybych ty zvířata měla zamordovat sama, tak by ze mně byl vegetarián okamžitě.

Ra — 13. 11. 2007 12:10

asi ano ...

:hjarta:

Ankaa — 23. 11. 2007 23:22

Na Slovensku bol ďalši prípad týrania zvieraťa. Žena priviazala psíka o koľaje!!! Tu si môžete pozrieť viac - http://www.psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=9&t=10

janeta — 29. 3. 2008 14:21

Včera ukazovali ve zprávách ani jsem se nekoukla jajk Na S lovensku nějaký hajzlové polili psa benzínem a zapálili udělala bych jim to samé jsou to bezcitní lidi

Damila — 29. 3. 2008 14:27

Fuj, že jsem to vlákno vůbec otvírala!
Zkazilo mi to náladu. :(

AlixaZS — 29. 3. 2008 14:45

janeta napsal(a):

Včera ukazovali ve zprávách ani jsem se nekoukla jajk Na S lovensku nějaký hajzlové polili psa benzínem a zapálili udělala bych jim to samé jsou to bezcitní lidi

:usch:  taky bych jim to oplatila, aby věděli, co tomu zvířeti způsobili za bolest... :grater:

leny.wood — 29. 3. 2008 15:14

na tohle už nemám slov :grater: naštěstí jsem to neviděla. ještě teď mi je při tom pomyšlení, jak to ty pejsky bolí, špatně. co to je za lidi? takoví si nezaslouží žít....

Selima — 29. 3. 2008 15:31

janeta napsal(a):

Včera ukazovali ve zprávách ani jsem se nekoukla jajk Na S lovensku nějaký hajzlové polili psa benzínem a zapálili udělala bych jim to samé jsou to bezcitní lidi

No, tí hajzli ale nehovorili po slovensky, takže bohvieodkiaľ to video je... To je video na internete, vieš? Takže naša polícia síce začala vyšetrovanie a trestné stíhanie, ale bohvie, či to nie je z cudziny... Ja osobne som musela odísť, lebo naši odmietli vypnúť telku a ja som nevládala ani pozerať, ani počúvať to... bola by som tú telku roztrieskala... a dostať sa mi do rúk tí 12-ročná smradi, zapálim ich... Keby to bolo moje decko, tak najprv zabijem jeho a potom seba.

mirka.. — 4. 4. 2008 15:08

nemá cenu se nad takovými zprávami pozastavovat...žijeme v bezprávním státě v tomto ohledu,klidně si můžete na ulici střílet do psů, jakkoli je zabít za minimální finanční pokutu....kdo si napříkald myslel, že ti hajzlové, co opili kočku a pak jí nechali roztrhat psem dostanou třeba rok nebo i ty dva co mohli ze zákona dostat, tak se spletl jako já...za takové malé přestupky se dotávají pouze hodiny veřejně prospěšných prací! vždyt skoro nedošlo k týrání ,že. čím víc studuju zákon o týrání zvířat, tim vic se mi chce zvracet, je to spíš zákon o tom jak chránit zrůdy, co týrají ostatní.

Danda — 8. 4. 2008 13:35

No je to smutne,ze chalan dostal iba podmienku.Sice sa prokurator odvolal,ale neverim,ze to pomoze.Znova sa stal podobny pripad,tak teraz rokuju o zmene zakona.Aspon na Slovensku.Ja si myslim,ze je to hlevne vo vychove deti a prirodzenej inteligencii.Clovek,ktory vyrasta v normalnom prostredi a je vedeny k laske ku zvieratku taku ohavnost nespravi.