tygřík... — 26. 10. 2007 19:00

Ahoj všichni, tak jsem se fakt dokopala a na angličtinu se přihlásila a teď mám takový pomenší problémek...chodím do středně pokročilých, je nás tam pět a já mám takovej blbej pocit, že mluvím jenom já....ne, že bych snad byla tak chytrá, to ne, myslím, že co do znalostí jsme na tom všichni tak ňák nastejno, jen mi příjde, že všichni maj takovou hrůzu z toho, že by řekli něco špatně, že radši skoro nic neříkaj, já zas mluvím hodně, protože prostě i když to neřeknu dobře, tak tím, že mě když učitel následně opraví si to jaksi líp zapamatuju...ovšem posledně už jsem měla úplnou alergii na svůj hlas, tak jsem pak už ani nepřiznávala, že vím a mlčela jsem.....co mám dělat? Nechci být ostatním protivná.....   :grater:

Fatimah — 1. 11. 2007 23:24

Tygříku, myslím, že nezapojování se je problém ostatních... je na učiteli, aby zapojil do debaty ostatní. Pokud odpovídáš po krátké odmlce - tedy dáš šanci ostatním promluvit, nevidím, proč by sis měla dělat starosti. Pokud bys jaksi nedala ostatním příležitost, mohlo by to být otravné, ale pokud jim tu šanci dáš a oni ji nevyužijí, možná spíš něž alergičtí jsou ti vděční, že nemusí mluvit.
Časem se třeba rozmluví a pokud ne, ber to tak, že máš skoro soukromého učitele ;o)
Jinak pokud je ti to opravdu nepříjemné, promluvi si po nebo před hodinou s učitelem, řekni mu o svých pocitech, zda nejsi příliš aktivní.. ať ti řekně svůj názor. Ale opravdu si nemyslím, že by sis měla dělat výčitky.

tygřík... — 21. 11. 2007 11:21

díky Fatimah, už je to v poho, ostatní už se osmělili a blekotáme jeden přes druhýho...