Mendy — 17. 8. 2007 17:19

.....a na to, že budou u lékařů platit i děcka pod 15-náct let? Mě je z toho...:usch: Nevím, kde ty peníze máme brát. Všechno bude dražší, ale ty výplaty jaksi nerostou......:/ To jsme to dopracovali......:grater:

Ela.. — 17. 8. 2007 18:31

Mně je z toho špatně. S ohledem na fakt, že mám děti 3 a z toho jedno zdravotně postižené, tak svolávám všechny svaté, aby takhle hrůza neprošla. Jinak se můžu rovnou nastěhovat pod most.

Mendy — 17. 8. 2007 20:45

A to chtěji, aby se rodily děti....:|

Sjuzn — 18. 8. 2007 11:10

....no comment :rolleyes:

Ela.. — 18. 8. 2007 15:49

Julínkova reforma smrti: U lékaře budou platit i miminka s rakovinou!

Tomáš Julínek


PRAHA – Tak to je teda šok! Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) bude nemilosrdně vybírat poplatek 30 Kč za návštěvu lékaře i od těžce nemocných pacientů, kteří musí k doktorovi třeba obden. Také za pobyt v nemocnici (včetně pobytu v lázních) budeme platit všichni bez výjimky. 60 Kč za den »vysolí na dřevo« i dlouhodobě a chronicky nemocné děti (rakovina, leukémie) či děti mentálně postižené. Navíc šedesátikorunový poplatek za pobyt v nemocnici zaplatí i rodič nebo jiný průvodce dítěte. Poplatky by neměly platit jen děti z ústavů a děti, jejich rodiče berou dávky pro lidi v hmotné nouzi.

„Ano poplatek za pobyt v nemocnici se vztahuje na všechny bez rozdílu. Pokud s tím bude mít nějaká rodina problém, tak se musí obrátit na sociálku a požádat o nějaké peníze,“ řekl deníku Aha! mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt. Navíc nebude žádný finanční strop za placení pobytu v nemocnici. Pokud tedy těžce nemocné miminko s jedním z rodičů stráví v nemocnici třeba půl rok, bude je to stát více než 21 000 korun! A poplatek za pobyt se týká i ozdravných zařízení a lázní.

Poplatky za pobyt v nemocnici budou muset platit i těžce nemocní detští pacienti.Ministerstvo zdravotnictví bude také vybírat poplatek 30 Kč za každou návštěvu lékaře i u těžce nemocných lidí, kteří musí často k doktorovi na prohlídku. „Od poplatků jsou osvobozeny jen chronicky a dlouhodobě nemocné děti,“ Cikrt tak potvrdil, že se poplatky vztahují i na dospělé s rakovinou, kardiaky či cukrovkáře. A za návštěvu pohotovosti zaplatíte dokonce 90 Kč – i kdybyste třeba umírali...

Přesto budou některá vyšetření od poplatků osvobozena. Třeba když půjdeme na odběr krve, tak 30 korun platit nemusíme. Když však bude odběr krve i s klinickým vyšetřením, tak už poplatek zaplatit musíme. Poplatku se vyhneme i v případě, když si u lékaře vyzvedneme jen výsledky vyšetření, nebo vám pouze vystaví recept.

A jak tomu bude v případě, když nás do nemocnice doveze sanitka třeba po autonehodě? Poplatek platit nemusíme. Pokud ale v nemocnici zůstaneme, pak už nás poplatek 60 Kč za každý den hospitalizace čeká. „Doma také utratíte za jídlo a teplo. Třicetikorunový poplatek za návštěvu a recept není nijak vysoký. Když má někdo na pivo a cigarety, tak si může dovolit zaplatit za položku na receptu,“ sdělil nám mluvčí Cikrt.

TO JE HNUS!!!!

sisi21 — 19. 8. 2007 19:36

Tak to je opravdu šok!!!.ale já se tady už ničemu nedivím.!!!!!

Ela.. — 21. 8. 2007 16:09

Schváleno, můžeme jít rovnou na pastvu. Kdo z vás to finančně utáhne ? Já asi sotva :-(

sexynet — 21. 8. 2007 16:23

Mam take nazor - tvrdy, ale je to MUJ nazor.

Osobne nechapu, KDE se v lidech bere pocit, ze maji mit stale dokola neco zdarma. Nekdy je mi z tech "socialu a komousu" na bliti.
Skolstvi zdarma, zdravotni peci zdarma, a zaplati to KDO????

Na auto, barak, pocitac, TV s domacim kinem a nejmodernejsimi mobilnimi telefony, abyste pred sousedem NAHODOU nebyli OUT, to mate, co????
A zaplatit za svy zdravi se vam nechce, CO!!!??? Me se zase nechce ze "sveho" dotovat socansky prizivniky.

Ladie — 21. 8. 2007 16:30

Sexynete, souhlasím. Pro vás je opravdu tak moc dát 30 korun za návštěvu u lékaře nebo 60,- za den v nemocnici???!!!!

Ela.. — 21. 8. 2007 16:57

Ladie napsal(a):

Sexynete, souhlasím. Pro vás je opravdu tak moc dát 30 korun za návštěvu u lékaře nebo 60,- za den v nemocnici???!!!!

Tady nejde zdaleka jen o poplatek 30 kč za každý napsaný lék a za každou návštěvu lékaře.
Řeknu vám ale ještě jeden důsledek této reformy, o kterém se absolutně nemluví, ale je nedílnou součástí právě přijaté reformy.

Mám zdravotně postiženou dceru, je jí 5,5 roku a trpí metabolickou nemocí - fenylketonurií. Kdo neví, oč se jedná, tak v játrech se nevytváří jeden enzym, tudíž dítě neumí zpracovat jednu aminokyselinu, kterou však obsahuje veškerá běžná strava. Jedinou dosud známou léčbou je, že dítě ze stravy musí vynechat naprosto vše, co obsahuje bílkoviny (což dost dobře nejde, bílkoviny jsou i rostlinného původu, takže i takové rajče obsahuje onu aminokyselinu, která je pro mou dceru toxická). Dítě - fenylketonurik smí bez omezení pouze olej, vodu, cukr, sůl, ocet, speciální nízkobílkovinné potraviny, které lze sehnat jen ve dvou obchodech v ČR a v cenách stovky kč za ks. Ve velmi omezené míře může vybrané druhy ovoce a zeleniny, vše na gramy odvážené a na fenylalanin a Kcal přepočítané. Absolutně nesmí nic od masa, nic od mléka, ořechy, oříšky, brambory, rýži, těstoviny, luštěniny, pečivo, čokoládu, sušenky, cereálie ...
Tahle strava měsíčně vychází na cca 5-6tis. kč a stát na to nepřispívá ani korunou.
Protože nízkobílkovinná strava dítěti nedodá potřebné bílkoviny k vývinu a růstu, jsou zde ještě speciální aminokyselinové směsi, které tělu dodají aminokyseliny nutné k normálnímu a zdravému vývoji. Tyto aminosměsi dítě musí konzumovat v průměru ve 3-4 dávkách denně (je to prášek po*né chuti a zápachu, který se rozmíchá ve vodě a ten dítě musí vypít).
Jen na tom, jak dítě bude dodržovat tuto šílenou dietu, na tom, že nebude jíst nic z pro něj zakázaných potravin a že bude poctivě pít své aminokyseliny, jen na tom závisí, zda z něj vyrostě zdravý a plnohodnotný dospělák, jen s odlišnou stravou, či zda mu vysoké hladiny fenylalaninu v krvi trvale poškodí mozek a dítě skončí jako těžce mentálně retardované.

Rodič pečující o takto nemocné dítě byl s dítětem doma a pobíral příspěvek při péči o osobu blízkou (PPOB), běžně do jeho 18-i let (ono totiž neustálé vážení každičkého sousta do gramů a počítání velkou násobilkou a podle moudrých tabulek vše na PHE a Kcal vůbec není jednoduché).
Od 1.1.07 vešel v platnost zákon o sociálních službách, který nahradil PPOB a tento zákon na tuto skupinu nemocných poněkud zapomněl, prostě je nezařadil do tabulek a tito nemocní jsou zřejmě náhle "zdravý".
Tento deficit měl být odstraněn zařazením těchto pacientů do druhé kategorie dle zákona o sociálních službách, tj. pacient by pobíral příspěvek 5tis. kč, ze kterého by si "platil" služby pečující osoby (ve většině případě rodiče) a tento by tudíž mohl s dítětem zůstat doma, v návrhu bylo do ukončení povinné školní docházky dítěte.
Na MPSV však tento návrh tak sesekali, že do sněmovny přišel naprostý paskvil, dle právě schválené reformy tito pacienti budou zařazení do kategorie první, příspěvek 3tis. kč. Nic proti, ale za tyto peníze si nikdo z rodičů nemůže dovolit zůstat doma, navíc tento příspěvek by měl být jen do 10-i let věku dítěte. Jakoby 11ileté dítě - fenylketonurik uměl již potraviny odvažovat na gramy, velkou násobilkou přepočítávat na PHE a Kcal, být tak uvědomělý, aby si nevzal nic ze zakázaných jídel a dobrovolně pil po*né aminokyselinové směsi. Ve školním stravování přitom dítěti jeho speciální PKU stravu nikdo nepřipraví s ohledem na velmi vysokou pracnost při jeho přípravě i na finanční náročnost, donesené jídlo z domova mu neohřejí, protože tohle nedovolují hygienické předpisy .. a dítě o hladu také zůstat nemůže, hladovění nebo-li nízký příjem Kcal má za následek katabolismus, fenylalanin uložený ve tkáních se znovu zpět vyplaví do krve a následek je stejný jako nedodržování či porušování PKU diety - vysoké hladiny PHE, poškození mozku a mentální retardace.
To těm zmetkům modrým bylo tak zatěžko dovolit rodičům PKU dětí o tyto děti pečovat alespoň do těch 15i let ? To je tak vytrhne úspora na těch 250-i nešťastníků ? Ty rodiče to už takhle mají velmi těžké, děti jakbysmet a tohle je doslova nůž do zad. Stát je tímto úplně odepsal, protože 10iletý fenylketonurik se ještě o svou stravu neumí postarat. To není kydnout na talíř den předem připravené jídlo, je to nekonečné vážení a nekonečné počítání !!!!

A těch 30 kč za každou položku na receptu ? Není to tolik, uznávám, ale jen za recept na aminokyseliny mi to půlročně bude dělat skoro 1500 kč. A kde je to ostatní ?
Děti mám celkem 3, PKU má naštěstí jen nejmladší dcera, ale pokud někdo z dětí omarodí, nemoc postupně naskáče na všechny tři a ještě se minimálně jednou otočí. Pokud každé dítě dostane atb, je to jen za recepty minimálně 90 kč, spíš víc, málokdy lékař napíše jen 1 lék + doplatky za léky a poplatky za léky typu kapky do nosu aspol. Mám jít krást rovnou, nebo si mám založit veřejnou sbírku ?

I tohle je ta úžasná reforma na ozdravení veřejných financí, jak to řekl jeden můj známý - modrý postřik na likvidaci zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných a důchodců.

Ladie — 21. 8. 2007 17:14

Eli, to že má tvoje malá fenylketonurii je mi moc líto - je to svinstvo a bohužel na celý život :(. Ale s reformou souhlasím. Už jen to, že u prarodičů jsme po jejich smrti našli neskutečné množství léků, které si nechávali napsat "do zásoby", aniž by je užívali... To, když vidím lidi ze svého okolí, kterým nic není, ale celé dny tráví běháním po doktorech... Vím, že takoví nejsou všichni, ale... A co se týká platby v nemocnicích - vždyť v tom je všechno. Dneska si za 60,- v restauraci nedáš ani blbou snídani...

Ela.. — 21. 8. 2007 17:28

3. Budou platit i děti?
Ano, všechny děti budou platit poplatek. S výjimkou těch, které jsou v
ústavech nebo jejichž rodiče jsou v hmotné nouzi.

Další výjimkou jsou děti v takzvané dispenzární péči – tedy ty, které
musí chodit k lékaři soustavně kvůli své vážné chronické nemoci – třeba
na dialýzu s ledvinami./nikoliv ty naše ZP!!!/

4. Existují výjimky, kterých se placení netýká?
Ano. Poplatek neplatí lidé, jimž bylo soudem nařízeno ochranné léčení
(sexuální nebo třeba kvůli alkoholismu). Neplatí ani ti, kterým úřady
nařídily izolaci v karanténě v nemocnici kvůli léčbě infekčního onemocnění*


Takže pokud jste sexuální deviant či notorický alkoholik, je to v pořádku a neplatíte nic. Pokud o své zdraví řádně pečujete, přesto vás stihla vážná nemoc, či jste si dovolili s vážnou nemocí se již narodit, musíte solit jak mourovatí.
To je taky v pořádku ?

Ela.. — 21. 8. 2007 17:31

Ladie napsal(a):

Eli, to že má tvoje malá fenylketonurii je mi moc líto - je to svinstvo a bohužel na celý život :(. Ale s reformou souhlasím. Už jen to, že u prarodičů jsme po jejich smrti našli neskutečné množství léků, které si nechávali napsat "do zásoby", aniž by je užívali... To, když vidím lidi ze svého okolí, kterým nic není, ale celé dny tráví běháním po doktorech... Vím, že takoví nejsou všichni, ale... A co se týká platby v nemocnicích - vždyť v tom je všechno. Dneska si za 60,- v restauraci nedáš ani blbou snídani...

Ladie, s poplatkem za pobyt v nemocnici 60 kč souhlasím. Ale jsou tam věci, které mi vůbec nesedí (viz. již výše popsané) a o kterých se vůbec nemluvilo, jako by byly druhořadé. Možná to byl účel, zabudovat to do megazákona, čím více je toho najednou, tím snáze se něco přehlédne a uteče pozornosti...
... A PKU děti tím doslova a do písmene odepsali...

sexynet — 21. 8. 2007 17:32

Promin, je mi lito (osobne lito) kazdeho nemocneho, ditete zvlast.
Muj nazor je, ze nikdo nema zadne pravo (a to ani moralni pravo) povinovat nekoho placenim za svuj, byť sebevetsi problem.
Nemam nic proti zakladani dobrocinnych organizaci, ktere pak budou dotovat ze svych penez kohokoli. Ale proc by to mel delat stat = vsichni lidi????
JA jsem proti vyplaceni socialnich podpor.

A co se tyka toho, co pises o alkoholicich a sexualnich deviantech - okamzite zavedeni verenoprospesnych poprav.

sexynet — 21. 8. 2007 17:34

Uz se k tomu nebudu dal vyjadrovat, me komousi, socani, a vubec, cela politika nesmire se.re.
Radeji delam pro sebe maximum, abych mel prachy na nevypocitatelne zivotni situace. A budu delat vse proto, abych JA platil tomuhle :).nymu statu uplne nejminimalnejsi castky.

Ra — 21. 8. 2007 17:37

To je síla Elo, jsi dobrá, že to tak dlouho zvládáš. :supr: Smekám
Držím palce!

Není problém, když pracující bude občas nemocný, problém budou mít ti dlouhodobě nemocní, závislí na lékařské péči.
Snadno se to říká zdravému člověku, s pravidelnými příjmy, ale být v kůži někoho, kdo je životně závislý na lékařské péči, musí být hodně nepříjemný. Člověk má tak problémy se svou nemocí, navíc jej budou stresovat další ... a když ne jeho, tak jeho nejbližší rodinu.

Vizitkou vyspělosti země je také to, jak se dokáže postarat o ty slabší. Jsem ráda, že jsou v této zemi ale také lidé, kteří organizují různé sbírky, charitativní akce na podporu či dotaci těm potřebným. Není málo lidí, kteří rádi přispějí...
Je mi líto, jak uvažujete Sexy, Ladie
Někdo tu charitu v sobě má a jiný zase ne. No, buďme rádi, že jsme zdraví...

Snad tato reforma chce skutečně "vyléčit" populaci... :vissla:

Ladie — 21. 8. 2007 17:40

Ra, mě litovat nemusíš. Já si za svými názory stojím.

Ota — 21. 8. 2007 19:05

Sexynete, to co píšeš nezní ani tak tvrdě, jako spíš hloupě. Kolik máš dětí, že tvrdíš, že je školství zdarma? Měl si někdy postiženého v rodině, že tvrdíš, že je zdravotnictví zdarma? Je hodně smutné, když se musejí zakládat všelijaké charity, aby se pomohlo někomu těžce nemocnému, za to ti nahoře se mají jako prasata v žitě. Jsou horší než komančové, ti aspoň nemlaskali tak nahlas. Neustále si zvyšují své platy a prebendy a to dotuješ také Ty, to už Ti asi nevadí. Kdyby si se dostal do nějakých zdravotních problémů (ti Ti nepřeju ani náhodou), nemohl pracovat, nikdo by Tě nezaměstnal, rychle by si přehodnotil. Vyspělost společnosti se projevuje hlavně solidárností a ne urážením někoho, že je socka.
A jen na vysvětlenou, nikdy jsem nebyl v žádné straně, komanče nerad a v politice jsem to dotáhl akorát na "jiskřičku" v pionýru už mě něchtěli.

sexynet — 21. 8. 2007 20:27

Oto, puvodne jsem nechtel reagovat vubec, protoze tohle je tema, ve kterem jsou me nazory zrejme jedny z neextremnejsich vubec a proste - nechci byt zly na nekoho, kdo to ma tezke i tak, beze me... Navic, muj nazor neni dulezity pro nikoho jineho, nez pro me.

Kde tvrdim, ze JE skolstvi zdarma? Kde tvrdim, ze JE zdravotnictvi zdarma? Tvrdim, ze tito lide by CHTELI vse zdarma...

Napisu jedno, kazdy si to pochopi po svem. Zakony prirody - preziji jen silni, tak to bylo zarizene, diky tomu jsme se vyvinuli v lidi. "Socialni pomoc" je lidsky nesmysl, ktery zamerne nici lidsky genom. A ja tom podil mit nebudu.

Jsem si vedom toho, ze me 80% mistnich odsoudi, ale je mi to jedno, me na 80% lidske populace nezalezi a neuzajimaji me

alexxandra — 21. 8. 2007 22:08

Nezlob se Sexynete, ale načpak si platíme takové sociální a zdravotní pojištění??? Abychom pak ještě připláceli na recepty, za návštěvy lékaře, za léky, marže atd??? Já jsem drobný podnikatel společně s partnerem, zároveň jsem zaměstnaná na pracovní úvazek (pokud nejsem na mateřské samozřejmě). Nechci ti tady popisovat, že si vše, co se týče podnikání děláme komplet sami, sedíme kolikrát do noci nad fakturami a oháníme se, aby kšeft vydělával, aby nám pokryl hypotéku, náklady a ještě něco zbylo. Zaměstnance si bohužel prozatím dovolit nemůžeme. Z tohoto podnikání já osobně platím pojištění jak soc., tak zdrav., když jsem byla v zaměstnání, tak se za mně pojištění také odvádělo. Při mém výpočtu jsem měsíčně na sociální a zdravotní odváděla včetně zaměstanavatele a podnikatelských plateb téměř deset tisíc korun. Za rok něco kolem sto dvaceti tisíc. K lékaři nechodím, jak je rok dlouhý. Jediný "luxus", který jsem si dovolila v poslední době byl porod. To byl docela drahý špás, dle výpisu pojišťovny. A ten luxus zažívám dodnes. Zaplať Pánbůh, že zvýšili rodičák, protože ze 3500,- (ještě před rokem nebylo možné si přivydělávat v neomezené výši) byl z nouzecnost. Partner se oháněl od rána do večera, aby ta blbá hypotéka byla splacená. Kolik stojí dětské potřeby (ne ty nejluxusnější) ti asi vyprávět nemusím. Makám od svých dvaceti let (nyní je mi šestadvacet), odvádím daně, oboje pojištění, nikdy jsem nebyla vedena na úřadu práce. Nezlob se na mě, ale stát, pokud chce něco od občanů vybírat, musí jim něco poskytnout (aneb jak se říká - dejte lidem chléb a hry). Jinak tu budem jak v Americe, tam není žádný sociální systém a jak se tam lidi mají??

alexxandra — 21. 8. 2007 22:12

A by the way, předpokládám, že ty jsi vystudoval ještě zdarma :-) za ty špinavý komunistický peníze. A u nás nepřežívají nejsilnější, ale ti nejšpinavější a nejpodvodnější. A to je bohužel rozdíl.

Jeňýk — 21. 8. 2007 22:42

Koukám že proti sexykolegovi jsem úplnej beránek :lol: :lol: :lol:

No ale otázka zněla co říkám na novou reformu? Já říkám, už poněkolikáté, že dokud tady nebude zaveden většinový systém, tak nikdy žádná opravdová reforma neprojde. Pořád bude třeba ustupovat "Melčákům a Pohankům". Reformu a zákony by měla dělat jedna strana a taky si za ně nést plnou zodpovědnost včetně trestní. Takhle se jedni schovávají za druhý a nikdo za nic potom nemůže.
Další věc je že čas na pořádnou reformu byl již dávno prošvihnut. Dneska kdy se lidem daří dobře a různý půjčky jen sviští, se nikdo nechce omezovat a nedejbože si platit za recept nebo jízdu sanitkou. Tyhle věci se tady měli rovnou zavést v roce 1990 a dneska už by se třeba na operaci nemuselo čekat dva roky a v nemocnicích by nevařili nepoživatelný sajrajty. Bohužel dneska si lidi berou "výhodný" půjčky i na dovolenou v Chorvatsku ale 30Kč za návštěvu lékaře je pro ně likvidační částka.

Jinak já osobně jsem pro minimálně zdvojnásobení nastavených tax Například za den v nemocnici bych nechal platit okolo 100Kč (kolik zaplatíte za 3 jídla v restauraci?) a za návštěvu lékaře 50Kč samozřejmě včetně dětí (jistě mají zodpovědné rodiče,že) Ono se totiž na tu charitu musí nejdřív vydělat a neustále brát jaksi bohužel nejde. Navíc pokud vím tak je nastaven finanční strop po jehož dosažení už dotyčný nebude platit nic.
V reformě mi taky chybí (pokud se nepletu) i zvýšené poplatky na zdravotní pojištění pro kuřáky, alkoholiky a lidi s nadváhou. To jsou nejrizikovější skupiny lidí na jejichž léčení jdou největší částky. Proč když někdo má na cigára, chlast a přežírá se, by si neměl na léčení platit víc, než člověk který se o svoje zdraví stará?

Reforma je sice pro tohle poněkud přehnaný termín ale aspoň něco..........sexynet napsal(a):

me na 80% lidske populace nezalezi a neuzajimaji me

Tohle zní opravdu dost blbě....... dávej pozor aby tě někdo z těch 80% netrefil někde na silnici nárazníkem mezi oči. To je pak se sebevědomím amen.  ;)

sexynet — 21. 8. 2007 22:45

alexxandra: To, co ty zaplatis za rok na pojisteni stoji jeden den leceni kuraka s rakovinou. A proc to mas platit ty?  On na cigarety mel 20 let? Utratil za ne za tu dobu 300.000,-? Co je mi do obeznich lidi s cukrovkou, ktery potkavam v krame s plnyma kosema narvanyma hnusama od salatu, pres jitrnice, spek, tlusty masa, sladky buchty, a jiny odpadky, sezerou to, a - doktere, me je blbe, uzdrav me.  Je to jen JEJICH problem, ne muj, tvuj, ani nikoho jinyho. Pokud ale maji takovou zivotni pojistku, kterou si plati, a ktera jim dovoluje kourit a zit nezdrave, tak klidne, to je normalni komercni obchod, proti kteremu nejsem.
Az budes potrebovat lecit ty, tak na to nebude. Uz ted vidim 3x - 4x do roka, jak nekdo shani v TV sponzora na operaci sveho ditete, protoze pojistovna mu 6 milionu na operaci neda. Celej tenhle pojebanej statni system je uplne k hovnu.
Jedinna cesta z tohodle socialniho hnoje vede pres komercializaci zdravi, s tim, ze lidi konecne do zakladu pochopi, ze o zdravi je absolutne nezbytny se starat a platit si za jeho leceni. Stejne, jako za cokoli jinyho je uplne prirozene platit a nikomu to neprijde divne.

Jsou samozrejme extremy, ano. To jsou napr. prave deti a lidi s vrozenymi vadami... Ty na tom budou spatne vzdy, at je system jakykoli.

Jeňýk — 21. 8. 2007 22:48

alexxandra napsal(a):

Jinak tu budem jak v Americe, tam není žádný sociální systém a jak se tam lidi mají??

Čoveče já bych to emerický zdravotnictví docela bral. ;)


alexxandra napsal(a):

u nás nepřežívají nejsilnější, ale ti nejšpinavější a nejpodvodnější. A to je bohužel rozdíl.

Ano to je bohužel výsledek 40letého lámání charakterů pod vládou rudé lůzy.
Kdyby se náš stát měl možnost vyvíjet normálním způsobem tak by tady nikoho ani nenapadlo že by měl něco od státu dostávat zadarmo. :rolleyes:

Jeňýk — 21. 8. 2007 22:56

Ještě jsem zabudol na jednu věc. Řeknu vám tajemství!
Ty poplatky za lepší pokoj v nemocnici, za přednostní operaci nebo i návštěvu kvalitního lékaře se už dááávno platí! Akorát že z toho naše společný zdravotnictví nevidí ani korunu ale dotyční lékaři za to mají slušný vilky a fajn dovolený. Oni si ty neplatící "socky" totiž v klidu těch pár měsíců na operaci počkají, mají to přece ZADARMO. :P

sexynet — 21. 8. 2007 22:57

A jeste - dalsi vec, ktera me opravdu dokaze rozpalit do bela, jsou lidi, kteri v hospode kvici na vladu, kritizujou kde koho, a kdyz jim sahnou na penize, muzou se posrat. Ale prijdou volby, a co udela vymasteny stado? Jde a zvoli ty samy dementy. A pak zase dalsi 4 roky drzkuje.

Vite co? Ja bych to udelal jinak - 1000,- Kč odvedenych na danich = 1 volebni hlas. At rozhodujou ti, kterych prachy zivi tyhle smejdy.
Vsechny strany bych kompletne zrusil, volili by se primo konkretni lidi do svych funkci. Dneska je tu internet, kazdy voleny mongol by mel svuj profil, mel by v profilu uvedenou funkci (ministerstvo) do ktereho se chce dostat, a lidi by ho bud zvolili a nebo ne.

Jenze to se nikdy v tyhle posrany zemi (potazmo EU) nestane, protoze by to by najednou musel nekdo konkretni nest odpovednost, musel by rozhodovat, a hlvne pracovat, takze to cele me story je tak maximalne do kyblu a vynest do kontejneru.

sexynet — 21. 8. 2007 23:01

Jeňýk napsal(a):

Ještě jsem zabudol na jednu věc. Řeknu vám tajemství!
Ty poplatky za lepší pokoj v nemocnici, za přednostní operaci nebo i návštěvu kvalitního lékaře se už dááávno platí! Akorát že z toho naše společný zdravotnictví nevidí ani korunu ale dotyční lékaři za to mají slušný vilky a fajn dovolený. Oni si ty neplatící "socky" totiž v klidu těch pár měsíců na operaci počkají, mají to přece ZADARMO. :P

Tohle me taky dostava - ON ma tolik, a JA ho :-), DOKTOR bere tolik, a JA ho :-), poslanci berou tolik a JA ho :-). Nejcastejsi argument, nejdebilnejsi argument. Samozrejme ze pokud jde o statni nemocnici a doktor ukradne prachy na svy auto, dovolenou, vilu, je to kradez a ma to resit policie.

Pokud je to soukromy doktor, klidne at si vydela miliardu, je to jeho byznys. Stejne tak vlada - ano, poslanic maji 70.000 a vic, a vite, ze jedna posrana sekretarka z dalscich 12, ktery obskakujou retarda Spidlu, vas stoji 1,5 milionu rocne? Sranda ne? :)))))))))))))))))
Cela EU ma totiz jedinny cil - zdimat vas do to jde, a kdyz to nekde, tak jeste VIC zdimat. Kdo volil vstup do EU, mel by se jit dobrovolne povesit.

Jeňýk — 21. 8. 2007 23:06

Chlapče zkus nejdřív počítat do dvaceti a pak psát. Máš zbytečně velký svaly kolem pusy. :cool:

Mě je úplně jedno kolik má dobrej doktor vil a jestli jezdí kolem zeměkoule, naopak jim to přeju.
Jen mi vadí že v tom není jakejsi systém. Normální oficiální ceník kde každej uvidí co a kolik stojí a co si může zaplatit. Chceš jít zejtra na operaci? Dej 50 tisíc a můžeš se jít připravit vedle na pokoj. Máš jen 25 tisíc? Tak přijď za měsíc......
Příjem se trochu zdaní a dobrýmu doktorovi zbyde i na to letadlo. Zdůrazňuju DOBRÝMU.

Kapiš to? :P

Judyna — 21. 8. 2007 23:43

Souhlasím s Jeňýkem, že čas na reformy je prošvihnut. Nechápu, proč se něco neudělalo v těch 90. letech, když byla všeobecná ochota u lidí. Možná vím proč - byly jiné starosti u těch, co byli tenkrát u moci - urvat co nejvíc majetku a využít doby, kdy bylo tolik neinformovaných a neorientovaných. Pro platby v nemocnicích jsem taky. Peníze, které jdou na zdrav. poj. mají jít na léčbu a ne na jídlo, elektřinu a vodu. z plateb na zdr. poj. by se měly hradit opravdu drahé léky a operace pro potřebné a velmi nemocné lidi. Solidarita je nezbytná.Takové ty běžné ne příliš drahé léky by se opravdu hradit nemusely. Znám lidi, kteří si nekoupí za své ani vitamín C.
Jinak reformou vůbec nadšena nejsem, protože já se svým mírně podprůměrným platem na tom budu spíše bitá. Ano, budu mít o něco  menší daně, ale tím, že mi vezmou přídavek na dítě a zvedne se daň z 5 na 9 procent, tak na tom budu zřejmě hůř. Dále se mi nelíbí, že daň se mně jako zaměstnanci bude počítat ze superhrubé mzdy /tedy i z dávek, které můj zaměstnavatel pak odvede jako pojištění) a podnikatelům nebo živnostníkům se daň z částky, kterou odvedou na poj. vypočítávat nebude. Nelíbí se mi, že reforma je výhodná pouze pro ty hodně nad průměrem a hodně pod průměrem.
K tomu, co píše Sexynet - nemám ráda "isty", tedy ani komunisty, ani fašisty a lidi podobně smýšlející.

aprill — 22. 8. 2007 6:53

Myslím si, že nikdy není pozdě! A raději později než nikdy.

Barbara — 22. 8. 2007 8:11

Pánové, pánové, předpokládála jsem Vaše větší znalosti, když se tady holedbáte, takže zjistěte si, kolik miliard
plyne do SR ze spotřební daně za cigarety, takže ti Vaši kuřáci a notabene alkholici Vám ještě financují léčení
nekuřáků a abstinentů. A že je zdravotnictví černá díra, kam plynou miliardy, to byste taky mohly vědět. Poplatek 30 Kč je podle mne směšný, nic neřeší, akorát zvýší náklady na administrativu. Za stravné v nemocnici bych také dala větší částku, aby si tam rodiny neodkládali své seniory /LDN/. ale nastavení daní je opičárna, kterou se nic nevyřeší, pouze se přelívají peníze na stranu těch bohatších. Přestože na ní budu profitovat, vůbec
by mi nevadilo, kdyby ty peníze měli ti, co mají platy nižší, třeba jenom proto, že bydlí na Ostravsku. Ale každý
má  to sociální cítění jiné, někdo ho nemá vůbec, jak je zde patrno a na blbosti lidské vydělává/sexynet/. Jinak
souhlas s Otou, být víc takových lidí, hned by ten život byl veselejší.

alexxandra — 22. 8. 2007 9:17

Jeňýku, právě jsi to řekl - "dotyční lékaři za to mají slušný vilky a fajn dovolený" - jenže to tak je bohužel všude. Hrabou doktoři, politici, policajti, každej si v tomhle systému chce jen a jen krást, každej má tajný konta, vilky, auta. Holt po revoluci si všichni mysleli, že budou mít zlatý trenky bez práce. Všechno se rozkradlo, všichni byli podnikatelé, zrušili se naše výrobní podniky, soběstačnost ve všem (zemědělství, průmyslová výroba, a tak dál). Abychom museli nakupovat draze ze zahraničí ty největší šmejdy.
Taky se mi třebas nelíbí, že je spousta nezaměstnaných, kteří dostávají dávky a pracovat se jim nechce. Podle mě by měli jít dělat veřejně prospěšné práce, aby věděli, že dávky nejsou zadarmo a mělo by je to motivovat k lepší práci. Vězni by dělali takové práce, jako jsou dálnice (proč dnes stojí metr dálnice 1 milion korun? asi proto, že si jednu zakázku přeprodá třicet firem, proč je máme živit z daní??), stavět baráky - proč mají nárok na nějakou minimální denní dávku na jídlo?? Když nic nedělají, koukají na telinu a mají tam celkem veget, proč je podporovat??? Radši podpořím ze svých daní matku s dětmi, nemocnou babičku, ... Celej systém je tady špatně nastaven a jak říkáš sexynete o těch kuřácích - proč naše vláda neudělá to, jako v jiných evropských vyspělých zemích, že omezí tabákový průmysl a udělá striktní zákazy? Když jdu s malým do nějaké restaurace, myslíš, že mají nekuřácké koutky? Dokonce jsou ti kuřáci tak sprostí, že si zapálí vedle mého dítěte na dětském (ohrazeném) hřišti a ještě se rozčilují, když jim řeknu, ať to cigáro típnou? Jenže vláda se tam nahoře dohaduje jen na svých zájmech, na svých korytech, docela by mě zajímalo, co mají na ty dva chytráky Melčáka a Pohanku, že jim tak jdou na ruku. A copak otočil pan Vlastimil Tlustý? Že by příslib nějakého ministerstva z něhož ho minule vyšachovali?? Je mi z toho blivno a co pan Čunek? Všichni se tam starají jen o to, aby nikdo nic nevěděl, nikdo za nic nemá zodpovědnost, každý z nich má imunitu, každý bere z našich daní tučné odměny a výhody. Já jim to nezávidím, ale ať se alespoň starají o zákony pořádně.

Jo a Jeňýku, já nechci od státu nic zadarmo! Já si platím sociální, zdravotní i docela vysoké daně z příjmu. A když státu vychovávám dalšího potencionálního platiče daní a nemohu se o nás postarat naplno, tak čekám alespoň na tu dobu nezbytně nutnou, aby se holt stát postaral aspoň tím, že nebude alespoň moje dítě platit za lékaře a třebas ani já. S dítětem musím chodit na povinné prohlídky a očkování, které je nakázáno státem, takže já musím přijít a ještě za to platit pokutu??? Za tři návštěvy dítěte třebas koupím mléko pro malého. Co když mi dítě onemocní a bude potřebovat předepsat léky? Takže si zajdu k MUDr. vysolím jí třicet Kč, pak vysolím 30,- Kč za recept a ještě si doplatím za léky. Fakt dobrá logika. Chodím na gynekologii (a to už jsem změnila x-tého gynekologa) a všude chtějí "dobrovolný příspěvek" ve výši Kč 1000,- na rok, mimoto, že úkony jsou propláceny pojišťovnou. Proč bych měla proboha ještě k tomu všemu platit třicet korun za každou návštěvu, potažmo recept. Bohužel nejsem dojná kráva. Mému dítěti budou o Vánocích dva roky a už teď ho budu zkoušet dávat do jeslí na pár dní, protože v lednu chci nastoupit do práce, aby se náš příjem zvýšil a malej tak nastoupí naplno.

sexynet — 22. 8. 2007 9:50

Barbara: Nevim, od kud mas sve informace, ale dan z tabaku rozhodne leceni kuraku ani zdaleka nepokryva. Na leceni kuraku doplacite vsichni, kdo si platite zdravotni pojsiteni.

alexxandra: hodne veci vidis podobne, jen ja to pisu jinymi slovy.

Ptas se, proc se neomezi to, ci tamto - samozrejme, ze neomezi, vzdyt by prisly o prachy. Leceni kuraku je drahe? Na to kasleme, hlavne, ze do kapes padaj zlaty cihly. To samy alkoholismus, a vsechny dalsi neduhy. Ja bych to nezakazal - prohibice neni dobre reseni - rozvine se cerny trh,  posili mafie. Ja bych jim jen prestal platit leceni. Vychcipaji za par desitek let sami, a nebude me to stat nic.

Nezamestatni to same - nula podpory. (a nebo maximalne prvni tri mesice). A ti, co argumentuji tim, ze neni prace podle jejich kvalifikace, neni prace v miste jejich bydliste, a dalsi ruzny stupidni vymluvy, tak ani ty tri mesice. Nechce se delat "podradna" prace? OK, zij si ze vzduchu. Nechecs se prestehovat do jinyho mesta? A proc? Kdyz je to jinde ve svete bezne. NULA podpory.

Vezni? To je kapitola sama pro sebe. Obnovit okamzite trest srmti, a nejtezsi recidivisty POPRAVIT. Zbytek nahnat do pracovnich taboru, stavet dalnice. Veznic je malo a jsou drahe? OK, zadny prispevky, at si na zradlo a provoz vydelaji sami vezni. Pry je draha pracovni sila, ok, ve vezeni je levne sily habadej. A ze nekdo nebude hybat rukakama? OK, zadny jidlo, zadna voda, klidne chcipni.


Jenyk: "chlapče zkus nejdřív počítat do dvaceti a pak psát. Máš zbytečně velký svaly kolem pusy."

Mozna mam, a mozna jen nejsem pokrytecky pseudohumanisticky prizdi...ac. A mozna nemam slitovani s lidma, co maji plny huby reci ale jakmile prijde chvile, kdy se maji SAMI rozhodnout, kdy maji prevzit SAMI odpovednost, a predevsim KDY MAJI SAMI NECO UDELAT, tak je neni videt ani slyset, rozplynou se v davu. Pche, luza...

Jeňýk — 22. 8. 2007 11:12

Alexxandro kdo jinej by se měl mít dobře když ne lidi kteří dokážou léčit jiný? Jen ať si špičkovej chirurg dopřeje měsíční cestu kolem světa a volnej čas ať tráví ve vile o rozměrech Karlštejna. Proč by to neměl mít když svým uměním dokáže zachraňovat lidský životy?
Jenže ono je to u nás bohužel trochu jinak. Ti opravdu špičkový odborníci nemají žaludek na braní různých obálek, to většinou dělají ti jejich podržtaškové. Kdyby se z dnešních úplatků staly oficiální ceny tak by se tím taky značně zprůhlednilo odměňování na základě výsledků a odbornosti každýho doktora.

U politiků je to podobný. Jak už jsem psal, změnit volební systém tak aby vládla pouze vítězná strana a její představitelé měli plnou zodpovědnost za svoje rozhodnutí. Možná by to pak všechno vypadalo jinak kdyby si například za nákup Gripenů pár ministrů šlo sednout na pár let do krimu. Jenže to je dooost naivní představa.

Ono je to totiž děsně snadný tady vykřikovat spousty jednoduchejch řešení o pracovních táborech, popravách a chcípání lemplů. Jenže ono tady už pár podobných vůdců s patentem na snadný řešení problémů bylo a všichni víme jak to dopadlo. Nedávno jsem i v tom pracovním táboře (Vojna u Příbrami) byl. :rolleyes:
Tím neříkám že by se mi to taky nelíbilo kdyby tady všechno tak kráásně a jednoduše fungovalo.........

sexynet — 22. 8. 2007 11:17

Jeňýk: Jenze v tom to je - ty nejucinnejsi reseni jsou ty nejsnazsi. A co se tyka vudcu - nikdo nepise o vudcich, ja pisu o minimalisticke vlade, slozene z lidi, kteri jsou voleni primo.

Jeňýk — 22. 8. 2007 11:21

Dyk já nic neříkám, já bych to bral všema deseti. Jenže jak to prosadíš dneska kdy je na tomhle systému závislejch tolik lidí?
Obávám se že nijak...... nebo nějaká revoluce? ;)

sexynet — 22. 8. 2007 11:30

Jeňýk: Jasny, ze nijak. I ja to beru jen jako "silny reci", bez vyznamu. Ten smejd, co je okolo, ti flakaci, vsichni tihle socansky komousi (nejen u nas, ale v cele EU), vsichni tihle naraz nezmizi. Takze - dal stado ovci bude becet, a zivit vlky. A vlci se budou mit jak prasata v zite, protoze stado je stado, a jednotlivej kus bude radeji drzet hubu :D

Tiina — 22. 8. 2007 11:38

Dámy proberte se, taková věc jako zdravotnictví zadarmo nemůže dlouhodobě existovat.  A bez toho půjdeme víme kam, že jo.

Ra — 22. 8. 2007 12:31

Zakony prirody - preziji jen silni, tak to bylo zarizene, diky tomu jsme se vyvinuli v lidi. "Socialni pomoc" je lidsky nesmysl, ktery zamerne nici lidsky genom. A ja tom podil mit nebudu.

Někoho mi to z minulosti hodně připomíná, tou čistkou byl svět zbaven mnoha desítek miliónů lidí ...

Psychologové se shodují, že sociální inteligence může být často dokonce podstatnější částí našeho života než klasické IQ.

http://www.novinky.cz/krimi/policista-v … 9nsk0.html Ten policista, co je v nemocnici, riskoval svůj život pro 71letou ženu. Mělo to smysl? Byla už stará. Vždyť přežijí jen silní, ne?

alexxandra — 22. 8. 2007 12:38

Šmankote Tiino, vždyť tam do toho zdravotnictví lijem furt pojištění horem dolem, kde jsou ty prachy?? Je to jak bezedná díra. Tak jakýpak zadarmo zdravotnictví, kde jste na to přišli?? A každý rok se mi pojištění zvyšuje!

sexynet — 22. 8. 2007 12:46

Ra: To jiste muze. I kdyz - do jiste miry - zadna z hodnot IQ / EQ / etc. nema v podstate zadnou vahu.

Srovnani s klasickym(i) vudcem(vudci) nema zadne opodstatneni, protoze se v mych myslenkach jedna o diametralne neco jineho. To, co zde pisi ja, je system komercializace spolecnosti (nakonec, ta komercializace pomalu probiha) - a pravda - extremnim prenosu odpovednosti.

JA jsem pro to, prenest maximalni moznou odpovednost ze "statu" na "obcana", to je to, o co mi tu jde, a co kostrbate popisuju "zlymi slovy".
Spolu s tim jde ruku v ruce ohromne potlaceni statni moci a rozezranosti statniho aparatu.

Vedlejsimi efekty jsou samozrejme vykaslani se na povalece, a vsechny ty, ktere vy sami ve svych prispevcich zminujete, a ktere v soucasne dobe ziji jen z prizivovani se na ostatnich.

Presto, ze nejsem materialialista (ve smyslu hromadeni hmotnych statku), soukromy majetek je svaty. A NIKDO nema nejmensi pravo KRAST muj soukromy majetek, a pouzivat ho na podporu smejdu!

JA si zaplatim policii, aby mne ochranila, JA si zaplatim hasice, aby mi uhasili muj dum, JA si zaplatim pojisteni, aby me bylo pomozeno v pripade nenadale udalosti, a pokud se tak rozhodnu (jako ze ja prispivam) - JA zaplatim prispevek na nemocne deti. JA rozhodnu, kam MOJE penize pujdou.

DNES je to tak, ze MY vsichni platime, NIKDO nerozhoduje = neneseo odpovednost = NA VAS se nedostane, a VY ztaplatite vse 100x. Ale asi to tak chcete.

ME schema je opravdu velmi zjednodusene, a nedelam si iluze, ze by neslo 1000x vypelsit, ale princip fungovani spolecnostu je z nej zrejmy.
Chces nejakou "statem" poskytovanou sluzbu? OK, tak si ji "objednas", stejne jako si objednate kabelovou TV, mobilniho operatora, plyn, vodu, elektrinu.

JAKY je v tom rozdil, ze si navic budete platit jeste bezpecnost a zdravi? JAKY? Ja vam povim, jaky - ze vam to auto NAJDOU (a nebo vubec neukradnou), proze je ZIVITE, a ne jak dneska, kdy zivite VSECHNY, i "policii", ale najdou leda velky ho :-).

mala.popelka — 22. 8. 2007 12:57

sexynete, nechtěla jsem původně do téhle debaty vůbec vstupovat, ale momentálně jsi mě nadzvihnul ze židle..... super, takže si zaplatíš policajty, hasiče, lékaře, atd...... prima...... ovšem v tomhle, stejně jako ve všech jiných zemích, jsou lidé, kteří kromě základních životních potřeb (nájem jídlo apod) už na podobné tvé výmysly peníze mít nebudou..... až začne hořet nebo přijde povodeň do města, tvůj dům hasiči zachrání zatímco jejich shoří ??? Tobě odčerpají vodu, ale jejich dům nechají spadnout ??? Budeš mít autonehodu, tebe zachrání, ale spolujezdce, který si nezaplatil jejich služby, ve vraku nechají, ať si poradí ???
Tak tohohle modelu bych se sprominutím dožít nechtěla.........
Potažmo, kdyby ti ukradli kolo (auto, vykradli byt) a platil by sis "svoje" policisty, jsi naivní pokud si myslíš, že v takovém případě by to stopro našli.... a ještě naivnější, pokud se domníváš, že by se přestalo krást.....Ovšem tedy, pokud bys nezavedl právo "šáhni na můj majetek a ustřelím ti hlavu"

Ra - výstižně napsané

sexynet — 22. 8. 2007 13:06

mala.popelka: Nemam to jeste uplne vychytane a taky se tim nijak zvlast nezabyvam - nejsem zadny Mesias, abych zachranoval spolecnost vymyslenim genialnich politickych zrizeni. To, co pisu, jsou jen priklady reseni - fantazirovani - pokud chcete.

Ti hasici a policiste by mohli byt placeni podobnym zpusobem, jako zdravotni pojisteni. Platis pojisteni - prijedou, uhasi, odjedou. Vyuctuji pojistovne.

Kdyz pojistku nemas (a nebo si je proste platit nechces), prijedou, uhasi, a zaplatis vyjezd sama.

Vzdyt tech reseni by se dalo vymyslet daleko vic. Staci chtit a nebyt spokojeny s tim, co je okolo nas za humus.

Ra — 22. 8. 2007 14:01

Nemáš to ještě vychytané anebo tady mlátíme prázdnou slámu?

Není nutné sociální inteligenci anebo cítění převádět do jakýchsi hodnot,  měřit a zpochybňovat jejich váhu. Člověka tato vlastnost či její absence provází ať už v komplikovaných mezilidských vztazích anebo brzdí v jeho profesním růstu.

Rozumím ti, že je dobré přenášet větší zodpovědnost ze státu na občana.
Funkcí státu  jako „lidského společenství“ je také napomáhat dosažení všech životních úkolů lidu, takto spojeného.

Čím to, že je nám soukromý majetek tak svatý? Stopy předchozího režimu? Čím to, že chceme mít? Pro sebe, pro rodinu. I když nejsme materialisté? Čím  to? JA si zaplatím, JA, JA, MOJE.

Jak to udělat, když člověk nebude moci si zaplatit, objednat (vzhledem k vážnému úrazu, nemoci, trvalému postižení)?

sexynet — 22. 8. 2007 14:13

Tak tak to jsem rad :) Tim je receno vse :) Nemusime nic menit, a model statu, tak, jak je kolem nas, je to, co chceme, to, co se nam libi, protoze mame preci socialni citeni, jsme spolecenstvi, jsme humanisti :)

At jeste nekdy uvidim nekoho nadavat na to, jake je to okolo nas, odkazu ho na tebe :)

A jen tak mimochodem - dneska se mi uz nechce delat, posli mi prosim tak 3 tacy, abych mohl do hospody, dik! :D :D :D

Jeňýk — 22. 8. 2007 14:23

:lol: to mám radost že už nejsem jedinej zlej muž na těhle stránkách :lol:

Kolega sexynet je idealista kterej popisuje ideální svět pro člověka pravicového smýšlení. Jelikož se taky považuju za pravičáka tak s nim vcelku souhlasim. Snad jen kromě toho že bych asi dlouhodobě nezaměstnaným ponechal to životní minimum ve formě poukázek na bochník chleba a litr vody denně. Ona ta likvidace "chcíplejch" taky něco stojí a šíří se pak nemoci. :P :D

Bohužel ač bych si to přál tak toto státní zřízení je stejně reálné jako to, kde budou mít všichni stejně podle svých potřeb. :rolleyes:
Takže i nadále se tady budem hádat o reformách nereformách a o tom jestli Topolánek je lepší než Paroubek. ;)


http://www.imanuel.eu/mp3/Ceska_levice.mp3  tady ještě něco od toho vopravdickýho mesiáše. :cool:

Feuria — 22. 8. 2007 15:08

Je mi z vás hoši docela špatně :( ale komentovat to nebudu .... Každý má právo na svůj názor - né, že bych s některými věcmi nesouhlasila, ale..... tohle je silné kafé - úplná genocida !

Aneri — 22. 8. 2007 16:16

Klaus bere měsíčně 394 500 Kč. To mu přichází na učet.Prezidentský plat se nedaní. Premiér Topolánek bere 169 400 hrubého. Nyní tedy 102 442 čistého. V r. 2008 ale již 128 035 Kč a v roce 2009 132 168 Kč. To mu přinese jeho reforma financí. K tomu má měsíční náhrady ve výši 21 200 Kč a neplatí nic za bydlení. Zdravotní péče zdarma

sexynet — 22. 8. 2007 16:46

Velebnosti, jdu BLEJT


(a neni to z tech platu, podotykam)

Jdhehajnx — 22. 8. 2007 16:48

Mě teda na reformě nevadí,že bohatí budou na tom s daněmi lépe-pokud si své peníze vydělají poctivou prací,tak proč by měli být trestáni za to,že prachy maj.Ale co mi vadí je placení u doktorů. Zdravotní péče zdarma? Pche a kde? Copak si všichni povinně neplatíme zdravotní pojištění??? Tak ať ho zruší a udělají to jak v tý po** Emerice: "nejsi pojištěnej,cáluj". Ale chtít prachy za to,že jdu s děckem k lékaři (což je do jednoho roka povinné každý měsíc),to je ujetý. A kdo na tom všem zase vydělá? Neplatiči a ti "dyskrymynování,more",protože akorát dostanou další příspěvky.

sexynet — 22. 8. 2007 16:52

Luizi: Vydela? Spise neutrati, ne? Nevydela na tom nikdo - budeme radi, ze se leci a osetruje, kdyz je zdravotnictvi (a co si budeme lhat - cela spolecnost) uplne ve sra.kach.

Jsem zvedavej, co budete na svy 3 petky rikat, az se to tady polozi jak v Argentine. Totalni KRACH. Si budete zlamany nohy sadrovat doma v lavoru.

Jdhehajnx — 22. 8. 2007 17:07

Nejde mi o tři pětky,jen si myslím,že není správný chtít to po lidech vlastně dvakrát povinná socka zdrávka a ještě poplatky u doktora).Sám máš děcko a víš co stojí všechny potřeby pro něj a s malým k tomu doktorovi prostě musíš.Pro maminu samoživitelku,jsou každý tři pětky dobrý...
A o tom,že to tu jde do ho.ven víme všichni.

Jeňýk — 22. 8. 2007 17:13

Feuria napsal(a):

Je mi z vás hoši docela špatně :( ale komentovat to nebudu .... Každý má právo na svůj názor - né, že bych s některými věcmi nesouhlasila, ale..... tohle je silné kafé - úplná genocida !

Nesmíš to tolik prožívat. ;) :D

aprill — 22. 8. 2007 17:41

Aneri napsal(a):

Klaus bere měsíčně 394 500 Kč. To mu přichází na učet.Prezidentský plat se nedaní. Premiér Topolánek bere 169 400 hrubého. Nyní tedy 102 442 čistého. V r. 2008 ale již 128 035 Kč a v roce 2009 132 168 Kč. To mu přinese jeho reforma financí. K tomu má měsíční náhrady ve výši 21 200 Kč a neplatí nic za bydlení. Zdravotní péče zdarma

Hurá do politiky   a kandidovat na příslušné pozice, máš stejnou šanci jako oni !

Ladie — 22. 8. 2007 19:25

Přesně tak Aprill. Pokud někdo politikům (lékařům...) závidí plat, tak ať jde dělat to samé. Nikdo mu nebrání!

Megg — 22. 8. 2007 22:21

to SEXYNET: jak tak čtu Tvoje příspěvky, myslím, že by ses měl věnovat radši tomu Tvýmu sexu, chytrolínku :dumbom:

:pussa:

Feuria — 23. 8. 2007 12:24

Jeňýk napsal(a):

Feuria napsal(a):

Je mi z vás hoši docela špatně :( ale komentovat to nebudu .... Každý má právo na svůj názor - né, že bych s některými věcmi nesouhlasila, ale..... tohle je silné kafé - úplná genocida !

Nesmíš to tolik prožívat. ;) :D

Asi jo ;) jsem citlivá - na politiku nemám buňky - a na to být lékařkou také né :( bohužel...
To by bylo super, kdybychom opravdu mohli všichni cokoli chceme - byli všichni zdraví, měli dostatečné zázemí a stejné odrazové můstky !... jenže to jaksi nejde, že .... musí být i ti chudí, aby mohli být ti bohatí. A vo tom to je ! ... nezávidím nikomu nic. Každý ať dělá co umí - ale štvou mě některé nepochopitelné rozdíly.... v příštím životě, chci být opálená ! :rock:

sexynet — 23. 8. 2007 12:38

Megg: No vidis, a jak JA ctu prispevky ostatnich (hlavne jasnych levicaku), tak bych se klidne venoval hlazeni. Hladit, hladit, az do uplneho VYHLAZENI.

Megg — 23. 8. 2007 13:02

Každý rozumný člověk musí uznat, že je to pěkněj bor*el i když se snaží sám sebe přesvědčit, že to prostě tak bude a hotovo.
Sexynete, tuším, co si myslíš - další matka na mateřský, chtěla by nahrabat od státu co nejvíc a za hov*o, je doma, válí si pr*el, má vypřebalovanej mozek a teď se jí zdá, že to neutáhne... omyl... já jsem spokojená, miluju svoje dítě a milovala bych ho, i kdybych byla doma zadarmo a nenadělala bych nic. Nelezu od vejplaty k vejplatě, nemůžu si naříkat, přítel nás uživí. Jen mi je líto těch lidí (všeobecně), kteří na to fakt mít nebudou a vždycky na všechno doplatí obyčejnej a poctivej člověk a pracháči budou mít furt víc a víc a prostě budou pořád jen hrabat... toť můj názor.

Jůůůů, to se mi ulevilo :P

Décima — 23. 8. 2007 13:48

Nejsem ekonom, jenom zase vidím, že se zase zapomnělo na to, aby začala už konečně "vzkvétat" střední třída společnosti a nazavalovala se (když chce žít jako občan 21. století) neustále dluhy pomalu až do smrti. Poplatky u doktora řešit nebudu, neb jsem 5 let nebyla u doktora a už se to tu dost probíralo, ale souhlasím s poplatky za den v nemocnicích. Doma člověk taky utratí za jídlo apod.... V mnoha věcech souhlasím se Sexynetem, jenom mi při čtení jeho příspěvků někdy naskočí v hlavě návěstí Bílá nemoc, kde lidi přes 50 jaksi byli odejiti ... Ne každý má při narození stejnou startovní čáru, tak bych se mnohdy pro nějakou tu státní charitu přimlouvala, např pro děti z děcáku, který po 18ti vypustí ven "do džungle" Dala bych v takovýchto případech lhůtu 5-6 měsíců pro podporu. Každý se o sebe musí starat sám, parazity nebrat. Dětí si pořídit tolik, abys je uživil a ne mám 5 dětí, státe, potažmo my všichni, starej se !! I invalidi si musí uvědomit, že jsou vlastně pro společnost nadstandartní a nemít přehnané požadavky. Už mě kamenují.... Jsem ohleduplná kuřačka, porád nás buzerují, já když dostanu rakovinu plic, do 3 měsíců zhebnu, přežíravší se jedinec desetiletí se léčí na cukrovku, žlučník, páteř apod....

Sjuzn — 23. 8. 2007 14:10

Ota napsal(a):

Sexynete, to co píšeš nezní ani tak tvrdě, jako spíš hloupě. Kolik máš dětí, že tvrdíš, že je školství zdarma? Měl si někdy postiženého v rodině, že tvrdíš, že je zdravotnictví zdarma? Je hodně smutné, když se musejí zakládat všelijaké charity, aby se pomohlo někomu těžce nemocnému, za to ti nahoře se mají jako prasata v žitě. Jsou horší než komančové, ti aspoň nemlaskali tak nahlas. Neustále si zvyšují své platy a prebendy a to dotuješ také Ty, to už Ti asi nevadí. Kdyby si se dostal do nějakých zdravotních problémů (ti Ti nepřeju ani náhodou), nemohl pracovat, nikdo by Tě nezaměstnal, rychle by si přehodnotil. Vyspělost společnosti se projevuje hlavně solidárností a ne urážením někoho, že je socka.
A jen na vysvětlenou, nikdy jsem nebyl v žádné straně, komanče nerad a v politice jsem to dotáhl akorát na "jiskřičku" v pionýru už mě něchtěli.

Sexynete - přečti si Otův příspěvek dvakrát, třikrát, čtyřikrát.....snad to pochopíš...:rolleyes:

sexynet — 23. 8. 2007 14:16

Megg: To se ve mne velmi mylis. Ja nemam zadny negativni postoje vuci zenam na materske (jeste to tak).
Mam negativni postoje k:
Lidem, kteri jen drzkujou, drzkujou a NIC nedelaji proto, aby se meli lepe. (vetsinou jsou to lidi, kteri proste delat NECHTEJI!)
Lidem, kteri jen porad okola omilaji, ze PRACHACI MAJI a ONI NEMAJI. To mi leze krkem jeste o trochu vic. To je uplnej povl.

Jako by to byla snad nejaka omluva debility, to slovni spojeni  - "obyčejnej a poctivej člověk"!!! Kdyz "obyčejnej a poctivej člověk" neumi / nedokaze / nechce / zajistit sebe a rodinu, protoze musi byt ve tri v hospode, pripadne cumet na fotbal, pripadne dalsi jiny vyrazy pro ho :-) DELAT, tak to neni "byčejnej a poctivej člověk" ale dement. A nevim, proc by mi ho melo byt lito.

Sjuzn — 23. 8. 2007 14:22

Aneri napsal(a):

Klaus bere měsíčně 394 500 Kč. To mu přichází na učet.Prezidentský plat se nedaní. Premiér Topolánek bere 169 400 hrubého. Nyní tedy 102 442 čistého. V r. 2008 ale již 128 035 Kč a v roce 2009 132 168 Kč. To mu přinese jeho reforma financí. K tomu má měsíční náhrady ve výši 21 200 Kč a neplatí nic za bydlení. Zdravotní péče zdarma

A někde ty peníze vzít musí, že? A kdepak asi.....?:usch:

sexynet — 23. 8. 2007 14:27

"Vyspělost společnosti se projevuje hlavně solidárností" = coz v prenesenem slova smyslu znamena to, ze VY budete ze sveho PLATIT VSEM, kteri budou na vse srat, protoze ONI jsou zvykly si BRAT = krast, nikoli se POSTARAT, atd. (proc mam pocit hazeni hrachu na zed?)

Spolecnost bude nadale zadluzenejsi a zadluzenejsi, a TOCIT SE VE SPIRALE, uplne presne TAK, jak se nyni DEJE!
To, ze VY to kolem sebe nevidite, a VIDITE jen od vyplate k vyplate, a nejvice ze vseho vas vytoci, ze mate priplatit za to, co jste dostavali temer ZDARMA (bohuzel to neni presny vyraz, protoze jste to dostavali NA DLUH!!!!) - za to ja preci nemuzu. To, ze nevidite, ze vsehnu svou solidarnost JEDNOU ZAPLATITE, A DRAZE ZAPLATITE (vy a nebo nase deti), to VAS NEZAJIMA???

Kdyz prijde ucet za to, co ted prozerete, to se budete teprve divit. At zije socialni stat :usch:

sexynet — 23. 8. 2007 14:40

Sjuzn: Jsi skutecne tak zaslepena??? Nechce se mi tomu verit, opravdu.

To, co ma mesicne cela vlada na vyplate, je tak neskutecne mizive procento toho, kolik se VASICH penez utrati jinde (rozkrade, promrha) ze zminovat ZROVNA platy vlady pusobi nejmene trapne, mene diplomaticky potom skutecne uplne hloupe.

Cena jednoho Grippenu uzivi kazde vase dite po dobu snad 3 let. Ale TO je vsem uplne BURT, ze ty VASE prachy nekdo utratil, radeji budete nadavat nad 30 korunama.

(nejak mi v tomto threadu zacinaji dochazet slusne terminy pro popisovani faktu)

sexynet — 23. 8. 2007 14:43

A predstavte si, ze jeden z majitelu CEZu dal JEN tak (paní Šulcová, PŘEDSTAVTE SI TO!!! JEN TAK!!) Sto milionů ZE SVÉHO nějakému Pražskému gymnáziu!!! KDE na to VZAL? Kde by je vzal, zdrazi vam elektrinu o 30%, HEHE.

Décima — 23. 8. 2007 15:03

Se tak nečertěte. Když opomenu ty "pracanty" v hospodě apod. nemůžou všichni úspěšně podnikat, jak radil Klaus jednomu dědovi, co nadával v Kotli na důchod. To ani nejde, každý má svoji "inteligenci", vrozené vlohy a možnosti  jinde. Kdopak spraví páně Klausovi hajzl, až začne přetékat, ale v tom to není, jádro pudla je myslím v diletantismu a korupci. Proč jsou u nás dálnice 3x dražší než jinde v EU, byty jsou předražené, pan ředitel v Plzni ve stáním podniku a se státní dotací si napíše milionové odměny z našich daní atd.... Lidi byli na začátku 90. let nadšení a ty opasky si nějak radostněji utahovali, měli ideál a víru. Bohužel, jak to bývá "revoluce" vždy požírá své děti a přijdou úředníci... Vinu dávám snad úmyslnému chaosu v zákonech (v chaosu a různých výjimkách se tak dobře korumpuje a krade) Na velký vychcánky typu Kožený a spol. se nabalili menší ... Ryba smrdí od hlavy. Ani se lidem nedivím, že teď nadávají, taková je holt člověčí povaha, myslím všude na světě

Feuria — 23. 8. 2007 15:35

Souhlasím - také s Tebou sexynete v podstatě souhlasím - ohledně toho jednoho úhlu pohledu, ale jsou opravdu lidé, kteří to nemají lehké a né svou shnilostí a vlastní vinou...stát by se měl prostě umět o ty své ovce postarat. Ale neměl by dávat možnost vzniku právě zmiňovaným korubcím, tunelům a šmelinám!!!
Já nikomu nic nezávidím, ale ráda bych normálně žila a né jen přežívala...změnit to bohužel zatím neumím.... ale snažím se.
Asi ses do té situace nikdy nedostal. Buď tomu rád.

sexynet — 23. 8. 2007 15:49

Feuria: Jo jo, stat... Stat jsme my vsichni. Tvuj soused treba uplatil nejakeho urednika, aby pro sebe ziskal nejake vyhody (treba ve vyberovem rizeni, napr.) a pro zmenu muj soused je ten urednik, ktery ten uplatek vzal. My vsichni jsme odpovedni za sve zivoty, a my jsme TEN stat.
Ja se od 15 staram sam o sebe, nikdy mi nikdo nic nedal (dobre, komousi zakladni skolu - vyuceni jsem si odpracoval pro podnik, pro ktery jsem se vyucil elektrikarem) a na vse jsem si musel vydelat sam - abych si vydelal na byt, musel jsem nechat skoly a sel makat. Proto mam asi tak extremni nazory - tyto nazory vznikly na zaklade zkusenosti s touto spolecnosti - nikdo me "neucil" co si mam myslet. A asi i proto me tolik vadi lidi, kteri misto vlastni snahy jen breci, a hazi vinu za svuj udel na jine (stat, kohokoli). Nikdo me ale ani nenaucil mit s nimi slitovani.

Ano, pokud by byl stat "zdravy" (neprolezly smejdem) a nezadluzeny, tak muze rozdavat kazdemu, co hrdlo raci, vzdy rozdava VASE penize.
Ja bych v takove situaci klidne dal zenam na materske (dovolena je slovo, ktere se na to skutecne nehodi) plny plat. Klidne bych po lidech, kteri si plati zdravotni pojisteni, nechtel uz ani korunu, vse, co znamena slovo "socialni" bych byl ochoten (az na vyjimky chronickych odpiracu zamestnani, povalece, a jiny smejd) platit v plne vysi. Tezka situace muze potkat kazdeho.

Ale ty penize nejsou, protoze je sraci, ktere jsme si zvolili, utratili (a dale utraceji) za veci, o kterych NEMATE narok rozhodovat. A tim jsme zase na zacatku mych extremnich nazoru - revoluce, minimalisticka vlada, defenestrace soucasne vlad, vystoupeni z EU, omezeni armady (mozna slouceni armady a policie do jedne slozky - nevim, proc mame dve "ozbrojene" slozky, obe uplne na ho :-)) atd. atd. atd...

Megg — 23. 8. 2007 16:37

Sexynete: divím se, že celý dny vysedáváš na foru a čteš po nás ty hnusy... tys měl být poslancem a ne se tady takhle zahazovat, tady je Tě fakt škoda :fuck:

Feuria — 23. 8. 2007 16:43

Sexynet : Jo - tak s tímto příspěvkem docela souhlasím ....

sexynet — 23. 8. 2007 17:02

Megg: Neboj, mam uplne jiny zaliby a jiny cile, politika me vubec nezajima a socialni situace v CR je mi u zadku jeste vic :)
Na toto tema se tady "rozciluju" protoze me nadzvedavaj konkretni prispevky konretnich lidi. A pokud jeden clovek prestane verit vsemu, co pisou v Blesku a davaj na TV H@vno, bude to muj uspech :D

Ota — 23. 8. 2007 17:08

Jo, tak pan geroj, tady chce nás "socky" uvést na pravou víru..Připomínáš mě Brouka Pytlíka, ale s ním byla aspoň sranda. Chlape, to necejtíš ten smrad samochvály.. Raď tady v počítačích, když jim rozumíš. Za to Ti budem vděční.

Aneri — 23. 8. 2007 17:47

Oto, zdravím !!! Nezlob se, ale to je tvoje chyba, že jsi to nedotáh dál, jak na "jiskřičku" :-), mohl ses mít líp :-), kašli na sexíka, on je z jiné planety, bere to přes sex a nemá slitování...o tom to je. To mu pak chybí jasně i další vlastnosti....ale žádný strom neroste do nebe...

Sjuzn — 23. 8. 2007 17:53

sexynet napsal(a):

A predstavte si, ze jeden z majitelu CEZu dal JEN tak (paní Šulcová, PŘEDSTAVTE SI TO!!! JEN TAK!!) Sto milionů ZE SVÉHO nějakému Pražskému gymnáziu!!! KDE na to VZAL? Kde by je vzal, zdrazi vam elektrinu o 30%, HEHE.

Jak vám? Snad NÁM VŠEM, ne?

sexynet — 23. 8. 2007 19:35

No jo, no, nekdo ma a jiny nema. Zivot neni a nebude spravedlivej...
Nakonec - me to muze byt tak uplne jedno, na co vy nadavate, a co resite, s cim jste spokojeni a s cim ne... Me se to dotyka skutecne malo.
Ja diky svym nazorum a postojum nedostatkem netrpim :D

Nezapomente, ze az priste budete na neco nadavat, tak si za to muzete akorat sami :D
A tim toto vlakno pro me definitivne konci, muzete si tu brecet, jak oni maji a vy ne a kolik bere Klaus, a kolik bere duchod pí Šulcová po 40 letech v gumarnach Hlohouce SK

:-)))))))))))))))

Sjuzn — 23. 8. 2007 20:38

To víš. Každý si potřebujeme zanadávat. To občas pomůže.

Ale ty jsi tu byl ze všech nejostřejší a nejvulgárnější. Rozjel jsi se, jako náklaďák ;) A nakonec napíšeš, že je ti to všechno jedno, že nic neřešíš...:rolleyes:

Petr100 — 24. 8. 2007 7:57

Byl jsem pár dní mimo a s potěšením jsem přečetl diskusi. Takže několik kontrolních otázek. Jak je možné, že je u nás největší nemocnost? Jak je možné, že je u nás nejdelší nemocnost? Jak je možné, že je u nás největší spotřeba léků? Jak je možné, že je u nás největší návštěvnost lékařů? Vážení/ někteří/ socialismus s "lidskou" tváří skončil a již se nikdy nevrátí. Ale vydržte, po příštích volbách zřejmě bude vládnout bolševická banda v čele s Paroubkem, společně s komunisty v čele s StBákem Filipem a ti všechno opět napraví.

mala.popelka — 24. 8. 2007 9:42

Petře, hezké kontrolní otázky..... ale:
až u nás bude opravdu fungovat mechanismus kontrol (ať už ze strany sociálky nebo zaměstnavatele) nemocných, pak to nebude fungovat tak, aby někdo seděl 3měsíce na nemocenské a přitom tu dobu trávil v Chorvatsku přivyděláváním si.... a to vše s nemocenským lístkem na zuby !!! (takový příklad znám)

ale pokud mám mluvit za sebe, odpovím ti na ty otázky takto:
za posledních 5 let jsem kromě zubaře a gynekologa (pravidelné prohlídky preventivní snad nezavrhuješ) byla u svojí obvodní lékařky cca 5krát, nemocenskou jsem měla 2krát (myslím, že zápal plic se moc simulovat nedá a ten druhý případ byl bohužel ještě smutnější), ano po dobu měsíc a měsíc, ale za simulanta bych se určitě neoznačila.... Pravidelně žádné léky neberu a neskaduju si je v kredenci a když jsem měla nějakou další chřipku nebo angínu, sice jsem si vyzvedla ATB (normálně bych si zašla do lékárny a koupila si je, ale to možné není) a nenechala se vypsat na nemocenskou, protože moji práci by za mě stejně nikdo neudělal a bylo to značně nepraktické.... vysedávání v čekárnách mezi bandou dalších chrblajících, naříkajících atd. občanů není můj oblíbený sport...
Takže si nemyslím, že jsem kdoví jaký příživník a svědomí mám docela čisté.... asi tak

Ra — 24. 8. 2007 9:51

Moc nerozumím tomu, proč nadávat na stát, na systém.  Sám Sexy řekl, že stát jsou lidi a zároveň že soukromý majetek je svatý.  Je to jenom na lidech, v různých postaveních, na každém jednom. Má-li někdo možnost si „přivydělat“, logicky to udělá. Záleží na člověku, zda je mu svatý soukromý majetek a  má tu možnost přelévat peníze z jiných účtů na ten svůj.  Dělalo se to v minulém režimu také. Jen o tom novináři  nemluvili, nepsali.

Myslíte, že v dnešní době najdete šlechetné lidi, které byste mohli zvolit a které budou ochotni jít do politiky? Kteří nebudou myslet na ten svůj svatý majetek?

Nerozumím tomu, proč se Sexy tady tolik durdíš, chtěl bys změnu a když tě Megg vybídla jít do politiky, řekneš, že je ti to vlastně jedno a nezajímá tě to, že máš jiné záliby.  Když to řekne každý, máme to, co máme. Pak ti nezbývá nežli ten režim tolerovat a nemá význam se vytáčet.  Každý se staráme sami  o sebe na různých úrovních  a politici jsou jenom lépe vidět. Je tam to JÁ, JÁ, MOJE. Jak to říkáš ty, Sexy.  Stejně tomu bylo v minulém režimu, každý chtěl přežít, mít klid,  staral se sám o sebe, že s tím nic nenadělá. Většina lidí zavřela oči, bylo jim to jedno, doma anebo v těch hospodách si zanadávala, zohýbala páteř a jenom pár lidí tomu bylo ochotných čelit s následky.  Proto mohl režim vzkvétat, s naší tichou podporou, stejně jako i dnes korupce, obohacování se a další, co nám vadí a jenom se tady na Babinetu anebo v hospodách  vztekáme, osočujeme ty, co s námi  přímo nesouhlasí (neumíme ani věcně diskutovat, bez urážení).

Je to o lhostejnosti v nás samotných. Je to smutný. Je to náš osobní problém. Proto máme vládu a režim takový, jaký si zasloužíme, jaký naším nastavením podporujeme. :grater:

Evice — 24. 8. 2007 10:24

Zajímavý pohled na věc.  http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonom … nomika_wag

helena — 24. 8. 2007 10:35

Petře, ještě bych doplnila Popelku. Když zaměstnavatel řekne "není práce, přijďte za tři měsíce", většina zaměstnanců jde radši na nemocenskou než na pracák, protože jim to systém umožňuje, tak proč toho nevyužít. To je normální, že si vždycky vybereš to, co je výhodnější. Spotřeba léků - dost lidí pamatuje lítání a "žebrání" po lékárnách o nedostatkové přípravky - tak pro jistotu si to nechají napsat hned 2x, co kdyby... A když lékaři reagují jako moje obvoďačka, která se divila, že na relativně banální potíže nechci aspoň týdenní neschopenku, ale pouze diagnózu a odpovídající léčbu (což pobyt v posteli fakt nebyl), tak čemu se divíš?

Judyna — 25. 8. 2007 14:13

Vám vážně nikomu nevadí, že hodně rodin příjde o přídavky? Já se svým lehce podprůměrným platem o ně tedy příjdu a rozhodně mi to vadí. K doktorovi jdu jen když potřebuji, ale přídavky mi budou chybět každý měsíc.

Sjuzn — 25. 8. 2007 19:44

Judyna napsal(a):

Vám vážně nikomu nevadí, že hodně rodin příjde o přídavky? Já se svým lehce podprůměrným platem o ně tedy příjdu a rozhodně mi to vadí. K doktorovi jdu jen když potřebuji, ale přídavky mi budou chybět každý měsíc.

Asi to nikomu nevadí, jak vidíš. Všichni budou rádi platit za všechno jednou tolik a rádi přijdou o veškeré výhody. Jistě jsi přečetla, co napsal např. Sexynet. Ten bude platit všechno dobrovolně a rád se všeho vzdá, ve prospěch státu.
No tak teď nevím :rolleyes: ale zdá se mi, že tohle už tu bylo někdy před r.89. Ještě chybí STB a bude to kompletní. Pak tady může psát "ať žije socialismus" Zřejmě má bohaté zkušenosti :reta:

Judyna — 25. 8. 2007 22:19

Jojo. Možná ale, že o tom lidi ještě pořádně nevědí, protože představitelé vlády pořád jen říkají, jak se lidem díky nižší dani zvedne plat, ale už neříkají, co všechno vezmou a dají to vlastníkům firem, hodně bohatým lidem a nějaké drobky snad i živnostníkům. A toto někdo zaplatit musí. Copak to lidé nevidí, že velké množství z nich státu odvede víc než dosud?
A StB dnes už sice není, ale zkus být v opozici proti ODS. Hned jsi za bolševika. Akorát se za to nezavírá (zatím).

sexynet — 26. 8. 2007 10:45

Sjuzn: Nevladej mi laskave do huby co sem nerek! Zda se, ze neumis nejen cist, ale ani chapat primitivni vety! Co to blabolis? JA pisu o tom, ze budu platit neco statu? JA jsem ultrapravicak,  tak se laskave prober, a neotirej se o me s tema svyma komouskyma kydama.

Sjuzn — 26. 8. 2007 19:55

sexynet napsal(a):

Sjuzn: Nevladej mi laskave do huby co sem nerek! Zda se, ze neumis nejen cist, ale ani chapat primitivni vety! Co to blabolis? JA pisu o tom, ze budu platit neco statu? JA jsem ultrapravicak,  tak se laskave prober, a neotirej se o me s tema svyma komouskyma kydama.

Taky jsem tu někde nahoře četla, že je ti to jedno a že se tě to nakonec dotýká málo. Tvoje primitivní věty chápu totiž dokonale. Tvůj slovník je nepřehlédnutelný.

Obdivuju, jak se někteří lidé nechají vytočit....:co: :lol:

mala.popelka — 26. 8. 2007 19:57

vážení, prosím, abyste se zřekli osobních invektiv a napadání :kapitulation:

sexynet — 26. 8. 2007 21:59

Sjuzn: Ano, blbost a primitivita me vytoci spolehlive.

Sjuzn — 26. 8. 2007 22:22

Judyna napsal(a):

Jojo. Možná ale, že o tom lidi ještě pořádně nevědí, protože představitelé vlády pořád jen říkají, jak se lidem díky nižší dani zvedne plat, ale už neříkají, co všechno vezmou a dají to vlastníkům firem, hodně bohatým lidem a nějaké drobky snad i živnostníkům. A toto někdo zaplatit musí. Copak to lidé nevidí, že velké množství z nich státu odvede víc než dosud?
A StB dnes už sice není, ale zkus být v opozici proti ODS. Hned jsi za bolševika. Akorát se za to nezavírá (zatím).

A kdyby jen za bolševika. Také za blbce, primitiva a já nevím, co ještě.
No, moudřejší ustoupí.......:jojo:

Petr100 — 27. 8. 2007 7:38

helena napsal(a):

Petře, ještě bych doplnila Popelku. Když zaměstnavatel řekne "není práce, přijďte za tři měsíce", většina zaměstnanců jde radši na nemocenskou než na pracák, protože jim to systém umožňuje, tak proč toho nevyužít. To je normální, že si vždycky vybereš to, co je výhodnější. Spotřeba léků - dost lidí pamatuje lítání a "žebrání" po lékárnách o nedostatkové přípravky - tak pro jistotu si to nechají napsat hned 2x, co kdyby... A když lékaři reagují jako moje obvoďačka, která se divila, že na relativně banální potíže nechci aspoň týdenní neschopenku, ale pouze diagnózu a odpovídající léčbu (což pobyt v posteli fakt nebyl), tak čemu se divíš?

Heleno, popsala jsi to přesně. Já se nedivím ničemu, jen mně překvapují názory některých místních, kteří netuší, do jaké "záhuby" se řítíme bez reforem. Přitom toto je reforma v "uvozovkách". Podle mě by reforma financí a zdravotnictví vypadala úplně jinak. A s důchodovou reformou se ještě nezačalo. To bude řevu. Chápu ale, že dohadovat se s lidovci a zeleňáky musí být otřesná věc. Pokračování reforem nás bezpodmínečně čeká. To, že jsme "prožrali" za posledních 8 roků za vlády bolševiků téměř jeden bilion se nyní bude muset zaplatit.

Ota — 27. 8. 2007 7:57

Ahoj Petře, zdravím. A co říkáš na to, jak dostali naši posranci před pár dny další putyku (devátou v pořadí)  za nějakejch 5 mega? Ty přeci pak musejí někde chybět. A vládne už někdo jiný. Neměla by ta reforma začít zezhora?

Petr100 — 27. 8. 2007 8:31

Ahoj Oto, s.re mě to neskonale a nejen toto. Oni si zřejmě myslí, že trpělivost pravicových voličů je nekonečná. Stále  přemýšlím o tom, jestli se nevykašlat na volby. Potom ale uvidím v televizi psychopata Ratha, synka z StBácké rodiny, Paroubka/zvracím/ nebo StBáka Filipa a říkám si, nemohu jim dát hlas tím, že nepůjdu k volbám. Takže raději o tom moc nepřemýšlím. Přeji krásný usměvavý slunečný den.

spunt — 27. 8. 2007 14:37

Ahojtě,
přiznám se že jsem si přečetla pouze první a poslední stranu.
Stačilo mi to. Někteří si tvrdě budou hlásit své a odmítají slyšet cokoliv co není jejich názor.

Mě je jasné, že reforma je potřeba, ale stále se rozhazují peníze naprosto zbytečně a nechat zpoplatnit návštěvy u lékaře dětí je více než drsné. Naprosto souhlasím s Otou že by se mělo začít nahoře u samotných pánů poslanců, ty se zřejmě nikdy neuvědomí co je to žít z dělnického platu a rodičovského příspěvku. Ten je mimochodem jeden nezávisle na počtu dětí ( jak si občas někdo myslí že já beru 2x 7600 :dumbom: ) A ohánět se množstvím hypoték a tím že kuřák to prokouří v cigaretách je zvláštní. Copak má hypotéku každý? Každý kouří, chlastá, jezdí autem?

Sexynete, Jeňýku, já mám odlišný názor. Je mi totiž strašně líto, že čím dál tím více lidí začíná kalkulovat o tom, zda a kolik dětí si pořídí pouze z finančního hlediska.
Jeňýku, spolu jsme o tom již párkrát diskutovali. Momentálně jsme doma 4 . Myslíš si že mám na každý den na jídlo 4x 60 Kč :co: ? Ha ha :grater:
Sexynete, ano souhlasím že je spousta lidí, kteří si naberou hypotéky, létají na dovolené, nosí značkové hadry, mají elektroniku atd.... a zdá se jim 30kč za lékaře moc. Ale jsou také lidé, kteří cigarety nekouří, oblékají se v sekáčích a u Vietnamců, na dovolenou jedou max v Čechách pod stan ( když už), nechodí do restaurace na jídlo, protože levnější je to doma uvařit..... Patřím do druhé skupiny. Nikdy jsem si moc nevyskakovala a v podstatě nikdy nic extra neměla. Krom dvou dětí. A pro informaci, zdravotnictví není zdarma. Když jdeš do nemocnice, všechny léky které dlouhodobě užíváš si musíš vzít s sebou. Když má dítě teplotu, řeknou Ti kupte si paralenový sirup. Na většinu léků co jsem kdy pro holky dostala jsem doplácela nemalé částky.
Když narážíš na cukrovku, víš o tom že je cukrovka dědičná a že cukrovka se nerovná obezita? A že ne každý nemocný člověk porušuje dietu a kupuje si přesně to co nesmí? A že naopak někteří tlustí lidé kteří sportují jsou zdravější než někteří vychrtlíci co nic nedělají a jsou hubení protože nejedí?

Můj názor je že to zase odskáčí sociálně slabí ( nemyslím tím jen lidé na podpoře atp.)  že se bude běžně stávat, že protože v rodině kde je více dětí a chytnou chřipku maminky půjdou koupit botičky na trh nebo do sekáče, protože na zdravotní nebudou mít.
A tím jim zadělají na další problémy s klenbou a s páteří a aby měli na lékaře tak ošidí kvalitu stravy a tím nastanou další potíže atd.....

Všechno se zdraží včetně energie ( jak bylo v tv, zdražíme abychom se vyrovnali cenám  v unii - i když těsně před tímto vstupem řekli že ČEZ byla společnost s nejvyššími zisky), zavedou se poplatky u lékaře,za recepty, za nemocnici, seberou se přídavky, potraviny se zdraží, u nás se zdražila i školka a platy nikdo zvedat nebude. Tak proč si vlastně stěžujeme? :dumbom:

host eska — 27. 8. 2007 16:45

Petr100 napsal(a):

Byl jsem pár dní mimo a s potěšením jsem přečetl diskusi. Takže několik kontrolních otázek. Jak je možné, že je u nás největší nemocnost? Jak je možné, že je u nás nejdelší nemocnost? Jak je možné, že je u nás největší spotřeba léků? Jak je možné, že je u nás největší návštěvnost lékařů? Vážení/ někteří/ socialismus s "lidskou" tváří skončil a již se nikdy nevrátí. Ale vydržte, po příštích volbách zřejmě bude vládnout bolševická banda v čele s Paroubkem, společně s komunisty v čele s StBákem Filipem a ti všechno opět napraví.

Petře,
všude je něco :D
Tak já ti povím za příklad zadařilé placené péče v Itálii, jak jsme to viděla.
Jak je možné, že tam má tolik Italů tak zkažené zuby??
Jak je možné že mi donesl kamarád antbiotikum na bolení v krku a řekl, jednu dvě si vycucej?
Jak je možné, že při zánětu oka se na mě koukla nějaká magistra přes pult a dala mi dvoje ATB?
Jak je možné, že můj kamarád má vykloubené koleno a čeká na operaci 8 měsíců? (A bude si i něco platit, samozřejmě )
:D

Buď budeš řešit A nebo B
a vo tom to je. Vyber si :D

Petr100 — 27. 8. 2007 18:20

Hostesko, neznám odpověďi. Zřejmě je v Itálii stejný bordel jako u nás. Sousedka čekala na kyčelní kloub tři roky. Poslední dobou nemohla vůbec chodit. Někde jsem četl, že se konečně  chystá  pořádná reforma zdravotnictví a potom se možná něco zlepší. Současné schválené změny toho moc nevyřeší. Je to jen začátek.

Kiara — 27. 8. 2007 18:42

sexynet napsal(a):

Sjuzn: Ano, blbost a primitivita me vytoci spolehlive.

Nemáš se nechat :D
Mě dneska vytočila faktura za elektřinu, kterou jsem měla ve schránce, to bys koukal jak :jojo: Dveře od baráku jsem si otevřela a zavřela trošičku nahlas a nohou :lol: panč musím zase šmátnout do kešeně a akce, které jsem si plánovala, nad těma můžu tak akorát vzít kapesník a hořce zaplakat. Ono bude zase dobře, ale faktura byla holt rána do vazu, kterou jsem rozdejchávala čtvrt hoďky :P

sexynet — 27. 8. 2007 19:54

Kiara: No jo, vzdyt ja vim... Vis jak to je, kazdy mame stejny moznosti. Ja uz na dne byl - par mesicu bez prace, nezaplaceny kompletne vsechny poplatky 4 mesice dozadu, vyhruzne dopisy o vylouceni z drzstva za neplaceni splatky bytu, a NIKDO, kdo by mi pomohl. Banky 0 bodu, sance na pujcku zadna, pomoc od statu? HAHA, NULA NIC. Takze se probrat, zacit mrskat pr..., prestat brecet, jak je ten svet zlej, a MAKAT, dve prace, roky zadna dovolena, zadny volno, NIC! A pak, po letech, si muzu dovolit klidne 4 deti, 2 auta, a barak, cokoli, jen kdyz se mi bude chtit...

Kiaro, pak se nediv, ze me vytaci to, co me vytaci...

Décima — 28. 8. 2007 8:43

Nesouhlasím s tím, že všichni máme stejné možnosti a stejnou startovní čáru. Předem podotýkám, že moje rodina patří k těm bohatším, muž úspěšně podniká, trvalo to taky dlouho, něž jsme se prokousali ze sraček (RaJ se rozpadl, PSO taky apod... ) oba bez práce, 2 malé děti. Manžel se dost snažil, taky roky žádná dovolená, , domů přišel až když děti spaly... Někdy si říkám, za jakou to bylo cenu, ale to je jiný příběh... Ono se to říká, měj dvě zaměstnání, žádný volno, třeba  samotný ženský s dětmi apod...a nebo muž je furt včudu a všecičko je na ženský (myslím která taky chodí do práce + domácnost, výchova dětí) apod..... Jistě, můžeme říct, že každý je strůjcem svého štěstí, ale někdy dá život člověku  zabrat... Já si vážím každé práce. I ten bohatý podnikatel potřebuje ty dělníky, nemůže stihnout všechno, dobře je zaplatit, aby nemuseli krást nebo žít od vejplaty k vejplatě. To neznamená, že když jsme  milionáři, musíme  se chovat  k těm, co nejsou od pána Boha tak schopní a chytří, jako hovada. Každý potřebuje nakonec každého, proto je někdo chytřejší, druhý možná méně, tak dělá svou práci, třeba uklízí. Tak to bylo ve světě nastavený a tak to asi musí i být. Člověk si musí zachovat srdce, dát člověku i druhou šanci, nebýt lakomec a přizdisráč. Přej a bude Ti přáno se nám vždy vyplatilo ... Samozřejmě nemluvím o notorických netáhlech ...

Ra — 28. 8. 2007 9:28

Décima napsal(a):

To neznamená, že když jsme  milionáři, musíme  se chovat  k těm, co nejsou od pána Boha tak schopní a chytří, jako hovada. Každý potřebuje nakonec každého, proto je někdo chytřejší, druhý možná méně, tak dělá svou práci, třeba uklízí. Tak to bylo ve světě nastavený a tak to asi musí i být. Člověk si musí zachovat srdce, dát člověku i druhou šanci, nebýt lakomec a přizdisráč. Přej a bude Ti přáno se nám vždy vyplatilo ... Samozřejmě nemluvím o notorických netáhlech ...

:supr:

krásná slova, až člověka hladí, díky :gloria:

:hjarta:

(...koukám, že jsme všichni tři vedle sebe byli registrovaní 18. :co:...)

helena — 28. 8. 2007 10:43

Taky souhlas. Nedávno si stěžovali ředitelé učňáků, že nemají žáky. Všichni chtějí studovat za každou cenu (nebo to možná chtějí jejich rodiče) a práce ručičkama se jaksi nenosí - každý se vidí jako ten milionář. Já mimo běžnou práci chodím už léta uklízet, potíže mi to nedělá, každá kačka dobrá a nakonec mám aspoň pohyb. Ovšem tuhle se jedna holčina nechala slyšet, že ona by nikdy bordel po cizích neuklízela, že se jí to ekluje. Tak se jí ptám "a co když nebudeš mít jinou možnost?" a ona povídá "já přece budu mít školu, to by bylo pod moji úroveň." Obávám se, že ani nemusí být milionářka na to, aby se chovala jako výše zmíněné hovado.

sexynet — 28. 8. 2007 11:01

Kdo bere ohledy, at pak neskuci, ze JIM to plati ze sveho.

Na jednu stranu bucite, jak strasny je nebrat ohledy a kdesi cosi, copak ti chudaci maji delat, ale na druhou stranu bucite uplne stejne, kdyz vam sahnout na prachy, co? Klasika...

Budme strasne humanni, jsme preci lide, ozyva se ze stejnych ust, ze kterych se ozyvaji protesty o rustu dani, plateb za sluzby a kdesi cosi...

Fakt votres, tohle mysleni... :( :( :( :(

helena — 28. 8. 2007 11:22

sexynet - skučí se proto, že nejsou stejné podmínky pro každého. Ono záleží na tom, kterým JIM jdou příspěvky z mých daní, víš. Vidím podstatný rozdíl v tom, jestli se z nedostatku financí ruší chráněné dílny (viz včerejší TV zprávy), nebo jestli přispívám na v podstatě bezstarostný život někomu, kdo si dojde 1x měsíčně pro dávky a učí i své děti, že do práce se chodit nemusí, protože ONI se postarají.
Mimo to ti, kteří berou ohledy, většinou neskučí. Držkujou převážně ti bezohlední.

sexynet — 28. 8. 2007 13:19

helena: "nebo jestli přispívám na v podstatě bezstarostný život někomu, kdo si dojde 1x měsíčně pro dávky a učí i své děti, že do práce se chodit nemusí, protože ONI se postarají"

...a presne kvuli takovym vecem se TADY hlavne rozciluju. At si me lidi klidne nazyvaji, jak chteji,  JA jsem pro totalni omezeni takovychto "podpor", a hned by chraneny dilny rozhodne zbylo. Jenze to NE, protoze by NEKDO musel zase vytahnout 30 korun nekde jinde, nejen u doktora.

Ra — 28. 8. 2007 13:38

helena napsal(a):

Mimo to ti, kteří berou ohledy, většinou neskučí. Držkujou převážně ti bezohlední.

:godlike:

"Nejlepší věcí, kterou můžeš dostat v životě, nejsou peníze ani to, co jen za peníze opatřit lze. Musíš pracovat pro své lidství právě tolik jako pro peníze a přičinit se stejně, abys je získal i udržel."Theodor Parker

spunt — 28. 8. 2007 14:00

Jenže sexynete, ty se rozčiluješ až tak že se to v podstatě týká i mě.
Já také skučím.
Představ si že nemám na den 4x 60 kč na jídlo ( porovnání s poplatkem v nemocnici). Ale naprosto souhlasím s nějakou symbolickou částkou, kdyby řekli že mám platit 20 kč za den, tak ani nepípnu.
Je to o tom co jsem psala jinde, že dělník, táta od rodiny maká 8 hodin v práci, někam dojíždí MHD, za celý den si sedne na 20 min k obědu a to ho často vytáhnou na nějakou havárku a nestihne se ani najíst a že žena bere rodičák, tak když zaplatí poplatky za bydlení ( ne pronájem, nebo hypotéku - kde by na to vzali) tak počítají každou korunu, každý rohlík aby jim zbytečně netvrdl na strouhanku, a tito lidé prostě neví kde na to budou brát.
Až bude nejnižší plat za dělnické profese stačit na uživení rodiny a takovéto poplatky tak si nikdo stěžovat nebude.


Samozřejmě že když někdo dělat nechce a stěžuje si že nemá na poplatky, je to jeho problém, ale jak píše Helena, dnes chce každý školu a dobré zaměstnání. A než by šli vysokoškoláci dělat práci pro středoškoláka, raději si nechají dávat podporu,protože se přeci nebudou snižovat k nějaké "obyčejné" práci. Málokde potkáš v obchodě vyučenou prodavačku která Ti poradí.

Samozřejmě se mi nelíbí že i z mé trošky peněz se živí jistá část obyvatelstva ,ale ty hážeš všechny do jednoho pytle.

sexynet — 28. 8. 2007 14:22

"Až bude nejnižší plat za dělnické profese stačit na uživení rodiny" - jenze to je prave ten omyl zameny priciny a dusledku.

Pricina neni v tom, ze delnik ma maly plat - to je az dusledek. At ma delnik klidne 60 mesicne, kdyz bude cena jeho prace na takveto urovni.

Vite, kde zacina kolotoc "delnik ma maly plat"? U nejcastejsi otazky nakupujiciho - "kde levneji".

Spolu s tim souvici pochopitelne otevreni se trhu a pracovnich sil. Ja mam svedomi cisty, ja hlasoval proti EU... Ale protoze byly ovce zmatene, a podlehly reklamni kampani na EU, jsme dneska periferni trh pro zbozi, ktere nema kvalitu a je defakto vozeno k nam to, co se uz jinde ve vyspelejsich zemich neproda ani ve vyprodejich.

Je to obrovsky komplikovany kolotoc machinaci, lzi a polopravd, ktery vede k jedinnemu cily - vytriskat z "novych" zemi co nejvetsi mnozstvi penez. A ovce tleskaji, kupuji odpad.

Ono se to snadno rekne - nekupujte levny smejdy, nezamestnavejte ukrajince a slovaky. Jenze tuto cestu jste (jsme) si sami davno uzavreli...
Kvalitni a moderni veci se do CR vubec nevyrabi (byly by samozrejme drazsi, nez dovoz, ze), a cech nebude preci delat podradne prace. A tak NASE penize jsou dale vyvazeny ze zeme a spirala se uzavira...

Politika EU je vlastne naprosto dokonaly marketing - aneb JAK vnutit lidem nejvetsi :-X tak, aby jeste tleskali a meli z toho radost. Huh, to bych fakt blil.

Kdyz to pochopite jako celek, zjistite, PROC doslo na placeni 30 Kč u lekare.

sexynet — 28. 8. 2007 14:22

Asi pisu paty pres devaty, a asi zustanu nepochopen, ale presto muj sloh omluvte...

Kotěvbotě — 28. 8. 2007 14:52

To Sexynet,
chápu tě docela dobře.

Jinak, dnes mě vytočil můj soused, je to lempl na pátou, práci nevynalezl, pořád se jen poflakuje na podporách, sociálních dávkách a víte, co mi dneska řekl, když jsem přijela z noční směny? Že nechápe, jak můžu na noční chodit, že on by to v životě nedělal! No do mě vjel vztek! :dumbom:Tak mu povídám, že dělá dobře, že takoví blbci, jako já ho jistě uživí.

Včera jsem zrovinka četla v novinách o tom, že od Nového roku se nebude první tři dny platit vůbec nemocenská a když bude člověk bez práce, tak dostane 2020,- a hotovo. Docela mě to vytočilo, páč na to dojedou jen ty poctiví, kteří opravdu marodí jednou za pět let s angínou. Ale zase na takový, jako můj soused je to potřeba. Proč by dělal, když se o něj stát postará :dumbom:

helena — 28. 8. 2007 15:03

sexynete, pleteš se. cena práce dělníka může být klidně na těch 60, ale zlatý voči, kdyby dostal aspoň polovinu. Protože on musí "uživit" všechny ty, kteří jsou nad ním a ještě vyprodukovat firmě zisk. Takže bere dejme tomu třetinu (hahaha), z čehož zas logicky plyne jeho snaha "kde levněji" a kupuje ten "odpad", protože jeho výrobci jsou zaměřeni právě na tuhle skupinu a jí podobné. Ty zmiňované ":-Xů jim nikdo nenutí, oni nemívají jinou volbu... už se tu psalo, že každý nemá na to, být podnikatelem, milionářem a vůbec za vodou - někdo ti musí upéct chleba, vyčistit ulice nebo prošťouchnout hajzlík.

Décima — 28. 8. 2007 15:10

sexynet napsal(a):

Asi pisu paty pres devaty, a asi zustanu nepochopen, ale presto muj sloh omluvte...

Já taky chápu Tvý rozhořčení neb jsem jakási zastydlá vlastenka. Taky mě vadí, že tkz. rodinné stříbro státu je v trapu. Nemůžu si pomoct, ale myslím, že strategic. průmyslu (energie, voda ...) by se stát neměl vzdávat. Z naší země se stává pomalu skladiště Evropy, stačí se podíval na nenávratně zničenou kvalitní ornou půdu za Prahou a jinde, zastavenou velkoareály  skladů apod. Já dnes už věřím jedině snad Janu Husovi :)

sexynet — 28. 8. 2007 15:18

helena: Nezlob se na mne, ale mylis se. Ukrajinsky delnik ma prumerne kolem 25.000 - 30.000,- cisteho.
Ovsem, je pravda, ze je na stavbe od 6.00 do 20.00 i dele, vcetne sobot.

Druha vec - co je to zase za mysleni, "zivit ty nad sebou"!!!??? Myslis si, ze ti nad nim, kteri mu sefuji, si svuj plat nezasouzi nebo co? Myslis si asi, ze je to desna prca, ridit kolektiv lidi, tak, aby vykazoval zisk. Zrejme jsi zksuena manazerka s vystudovanym MBA...

Petr100 — 28. 8. 2007 15:21

Kotěvbotě napsal(a):

To Sexynet,
chápu tě docela dobře.

Jinak, dnes mě vytočil můj soused, je to lempl na pátou, práci nevynalezl, pořád se jen poflakuje na podporách, sociálních dávkách a víte, co mi dneska řekl, když jsem přijela z noční směny? Že nechápe, jak můžu na noční chodit, že on by to v životě nedělal! No do mě vjel vztek! :dumbom:Tak mu povídám, že dělá dobře, že takoví blbci, jako já ho jistě uživí.

Včera jsem zrovinka četla v novinách o tom, že od Nového roku se nebude první tři dny platit vůbec nemocenská a když bude člověk bez práce, tak dostane 2020,- a hotovo. Docela mě to vytočilo, páč na to dojedou jen ty poctiví, kteří opravdu marodí jednou za pět let s angínou. Ale zase na takový, jako můj soused je to potřeba. Proč by dělal, když se o něj stát postará :dumbom:

Kotě, četla jsi již jaké jsou nové návrhy? Asi pořádně nečetla. Pokud budeš marodit jednou za pět let, tak tě tři nezaplacené dny nezabijí. Nikdo se však již "neflákne" marodem, protože přijdou malíři, je třeba vykopat brambory, musím ostříhat vinohrad, budou vyměňovat vanu v koupelně.............................Přečti si pořádně, co čeká tvého souseda. Rok pracák a potom fertk. Ani nemocenská. 2020,. kaček měsíčně a hotovo. Pokud kouří, tak mu to nebude stačit ani na cigarety. Možná začne chodit i na tu noční. Ty ho přestaneš živit a stát se o něho již  nepostará. A o to začíná kráčet.

spunt — 28. 8. 2007 15:40

Sexynete, nevím kam na ty čísla chodíš.
Kamarád truhlář, dělající 8 hod denně měl nějakých 7 čistého. Tak utekl od svého řemesla a šel na stavbu. Děla nějakých těch 10 hodin denně, v zimě v létě v dešti, stále venku. Před 3 lety se tím dostal na nějakých krásných 16 tisíc čistého.

Sexynete, já chápu, že vést firmu, nebo lidi je také umění a že více studovaný člověk má mít lepší plat. Ale nevím proč by měl mít dělník dejme tomu 14 tisíc měsíčně a majitel firmy 100 tisíc + plus auto na firmu a spoustu dalších věcí.
Já unii také netleskala, ale nějak mi to nepomůže....

sexynet — 28. 8. 2007 15:57

spunt: Kam na ty cisla chodim - z praxe. Delal jsem drive ve firme, ktera zamestnavala ukrajinske delniky. A je to par let zpet, a pochybuji, ze by se jim platy snizovaly.

To co pises nize:

"Ale nevím proč by měl mít dělník dejme tomu 14 tisíc měsíčně a majitel firmy 100 tisíc + plus auto na firmu a spoustu dalších věcí."

Je  predpokladam dusledek 40 let temna. On tu firmu zalozil, je to majitel, proto mu plyne veskery zisk. A platy nastavi takove, za jake mu to lidi budou ochotni delat jeste v dostatecne kvalite. To je uplne normalni.

Opravdu nechapu, kde se v lidech bere pocit nejakeho vztahu nebo snad umery mezi platem majitele a jeho zamestnance. :(

aprill — 28. 8. 2007 16:17

A než by šli vysokoškoláci dělat práci pro středoškoláka, raději si nechají dávat podporu,protože se přeci nebudou snižovat k nějaké "obyčejné" práci.Věř tomu, že na úřadu práce je jen minimum vysokoškoláků a  jen mizivé množství vysokoškoláků pobírá dávky hmotné nouze.  A ti s tím  nejnižším vzděláním nepracují, protože jim zaměstanavatel nenabízí jako nástupní plat 30.000 Kč :dumbom: .

Kotěvbotě — 28. 8. 2007 16:23

Tak nejnižší vzdělání mám a pracuji i přesto, že mi zaměstnavatel nenabídl 30,-tis měsíčně. A chodí k nám na brigádu o prázdninách vysokoškoláci a jsou to fajn lidé. Pracovití.
Takže je to zas jen o lidech. Ne o vzdělání.

mag — 28. 8. 2007 16:24

Kotěvbotě napsal(a):

To Sexynet,
chápu tě docela dobře.

Jinak, dnes mě vytočil můj soused, je to lempl na pátou, práci nevynalezl, pořád se jen poflakuje na podporách, sociálních dávkách a víte, co mi dneska řekl, když jsem přijela z noční směny? Že nechápe, jak můžu na noční chodit, že on by to v životě nedělal! No do mě vjel vztek! :dumbom:Tak mu povídám, že dělá dobře, že takoví blbci, jako já ho jistě uživí.

Včera jsem zrovinka četla v novinách o tom, že od Nového roku se nebude první tři dny platit vůbec nemocenská a když bude člověk bez práce, tak dostane 2020,- a hotovo. Docela mě to vytočilo, páč na to dojedou jen ty poctiví, kteří opravdu marodí jednou za pět let s angínou. Ale zase na takový, jako můj soused je to potřeba. Proč by dělal, když se o něj stát postará :dumbom:

Kdo bude bez práce víc jak rok, netýká se to lidí nad 55, to proto aby se vyplatilo i zametat chodník.

Že nikoho nrzaráží, že se nemocenská proplácí i o víkendech.

aprill — 28. 8. 2007 16:25

Kotěvbotě napsal(a):

Tak nejnižší vzdělání mám a pracuji i přesto, že mi zaměstnavatel nenabídl 30,-tis měsíčně. A chodí k nám na brigádu o prázdninách vysokoškoláci a jsou to fajn lidé. Pracovití.
Takže je to zas jen o lidech. Ne o vzdělání.

Tak jinak, ti s nejnižším vzděláním dlouhé roky vedeni v evidenci úřadu práce a pobírající dávky........
Už je to lepší?

Petr100 — 28. 8. 2007 20:48

Dobrý příspěvek z dnešní debaty na jedněch www.

No neviděl bych to tak černě, myslím , že to ocení každý doopravdy nemocný při čekání v čekárně. Při každé návštěvě svého praktického lékaře vždy trnu, jestli přede mnou bude sedět dvacet nebo třicet důchodců, co si nutně potřebují popovídat s moji lékařkou o tom, jak je na ně doma zlá snacha nebo jak se pohádala ze sousedkou. Nebo si v klidu a v pohodě vysedí dvě hodinky v čekárně recept na parallen za 8,50Kč. Bavil jsem se o tom s moji lékařkou, jsou z toho na nervi, nemůžou je vyhodit a tak následně nemají čas na normální nemocné pacienty, kteří opravdu potřebují nějakou pomoc nebo vyšetření. Podle její osobní zkušenosti má v čekárně tak 30-40% pacošů, co vůbec nepatří do ordinace ale přímo do lékárny . Takže očekávám, že od ledna ten dav zdravých důchodců zmizí a bude se k lékaři chodit opravdu jen z nemocí.

Judyna — 28. 8. 2007 20:56

Décimo, fakt dobrý.
Já jsem si vědoma toho, že reforma by měla přijít, ale znovu opakuji, proč to má odnášet jen někdo, proč ne všichni? A ještě nám budou do očí lhát, že je to výhodně pro všechny. Chudáci rodiny s dětmi, které dosud využívají společného zdanění. Ty to odnesou nejvíce. A pak státní zaměstnanci.

Petr100 — 29. 8. 2007 7:51

Judyna napsal(a):

Décimo, fakt dobrý.
Já jsem si vědoma toho, že reforma by měla přijít, ale znovu opakuji, proč to má odnášet jen někdo, proč ne všichni? A ještě nám budou do očí lhát, že je to výhodně pro všechny. Chudáci rodiny s dětmi, které dosud využívají společného zdanění. Ty to odnesou nejvíce. A pak státní zaměstnanci.

Judyno, múžeš mě vysvětlit, jak budou postiženy rodiny , které využívají nyní společné zdanění? Já tomu fakt nerozumím.

Ota — 29. 8. 2007 8:05

Ahoj Petře, zdravím Tě. Společné zdanění vláda zrušila.
http://ekonomika.idnes.cz/nizsi-dane-ma … onomika_dp

Petr100 — 29. 8. 2007 8:22

Zdravím Oto, to samozřejmě vím. Jen bych chtěl, aby Judyna vysvětlila, proč budou postiženy. Nejlépe na nějakém příkladu.

helena — 29. 8. 2007 9:37

petr100 - příklad máš tady. Netýká se to všech rodin, ale to, že některé budou postiženy z článku vyplývá.

http://aktualne.centrum.cz/finance/dane … ?id=384203

Petr100 — 29. 8. 2007 9:46

Heleno, při každé reformě někdo prodělá a někdo vydělá. Moje neteř na tom vydělá, spočítali si to.

helena — 29. 8. 2007 10:21

petře - chtěl jsi příklad, máš ho. Já netvrdila, že je to nevýhodné pro všechny. Ale fakt je, že třeba já na reformě "vydělám" cca 10,-Kč měsíčně, zvýšení DPH v to nepočítaje.

sexynet — 29. 8. 2007 12:10

Ja si vydelam predevsim hejbanim vlastniho zadku, ne zavislosti na "politickych bourich" tohodle bananistanu...
To uz me vic se.e celkova danova zatez kolem 73% - 73 procent z mych vydelanych penez mi krade stat.

Ra — 29. 8. 2007 12:35

sexynet napsal(a):

Ja si vydelam predevsim hejbanim vlastniho zadku, ne zavislosti na "politickych bourich" tohodle bananistanu...
To uz me vic se.e celkova danova zatez kolem 73% - 73 procent z mych vydelanych penez mi krade stat.

já myslela, že děláš do počítačů ...

sexynet — 29. 8. 2007 12:37

Ra: Vtipne. :lol:

helena — 29. 8. 2007 12:43

sexynet - kdybych měla čekat na to, co "vydělám" na státu, čekala bych nejspíš pod některým útulným mostem. Takže fakt nejsi jediný, kdo se živí prací, ještě nás několik v republice je :-)

sexynet — 29. 8. 2007 12:57

helena: Uff, ja uz mel dojem, ze snad delam sam nebo co :)  Metro plny lidi od rana do vecera, na silnicich to samy, zacpy od rana do vecera, na babinetu se to keca od rana do vercera, tak jsem si uz rikal, kdo ze to vubec v tomhle state pracuje? :D :D :D

helena — 29. 8. 2007 13:24

Jo, holoubku, to si musíš umět zorganizovat práci, víš :-) Proč bych nekecala na babinetu, když jsem momentálně ažúr a druhé zaměstnání mě čeká až odpůldne? Domácnost nepočítám, ta se přece udržuje sama :-)) A zácpy na silnicích - to jsou přece všechno pracující, kteří vozí zboží sem a tam :-)))

Petr100 — 29. 8. 2007 13:34

helena napsal(a):

petře - chtěl jsi příklad, máš ho. Já netvrdila, že je to nevýhodné pro všechny. Ale fakt je, že třeba já na reformě "vydělám" cca 10,-Kč měsíčně, zvýšení DPH v to nepočítaje.

Heleno, proč pleteš DPH k zrušení společného zadanění manželů? Pokud na reformě vyděláš jen 10 kaček tak si myslím, že máš solidní plat. Koho jsi tedy měla na mysli, že prodělá?

helena — 29. 8. 2007 14:18

Petře, jde o dvě různé věci:
A) Spol. zdanění - někdo přece jen prodělá (viz odkaz).
B) Můj lehký povzdech, že na reformě skutečně vydělám, tudíž sliby jsou splněny, ale to, co zaplatím na zvýšeném
    dépéháčku, ta částka určitě nepokryje.

unhappy — 29. 8. 2007 14:48

:skurt:  sexynete ...i ty jeden chudáčku...kdybys nepracoval ty, tak snad už nikdo v téhle republice  :D:grater:
:godlike: děkuji bohu, že jsou takový lidi jako ty:co:

Sjuzn — 29. 8. 2007 15:18

unhappy napsal(a):

:skurt:  sexynete ...i ty jeden chudáčku...kdybys nepracoval ty, tak snad už nikdo v téhle republice  :D:grater:
:godlike: děkuji bohu, že jsou takový lidi jako ty:co:

:lol:............:supr:

sexynet — 29. 8. 2007 16:31

unhappy: Vida, takova pripadna prezdivka :D

Judyna — 29. 8. 2007 17:07

Petr100 napsal(a):

Zdravím Oto, to samozřejmě vím. Jen bych chtěl, aby Judyna vysvětlila, proč budou postiženy. Nejlépe na nějakém příkladu.

Ota s Helenou již reagovali dostatečně. Já nemůžu dát konkrétní čísla, ale soused, který spol. zdanění využívá a spočítal si to, příjde prý zhruba o 10 000 Kč ročně.
Když budu psát o sobě (to už můžu být konkrétní), vydělám na reformě zhruba 420 Kč měsíčně, vezmou mi ovšem přídavek 360 Kč měsíčně. O zvýšeném DPH se zde bavit musíme, protože je součástí reformy. Takže ten rozdíl zhruba 60 korun v můj prospěch zvýšení dolní sazby DPH rozhodně nepokryje. Další důležitou věcí je, že v budoucnu se budou snižovat odpočty(jak tvrdí vláda), takže budu prodělávat víc.

Judyna — 29. 8. 2007 17:08

A plat mám lehce podrůměrný, to už jsem zde psala.

Petr100 — 29. 8. 2007 17:24

Judyna napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Zdravím Oto, to samozřejmě vím. Jen bych chtěl, aby Judyna vysvětlila, proč budou postiženy. Nejlépe na nějakém příkladu.

Ota s Helenou již reagovali dostatečně. Já nemůžu dát konkrétní čísla, ale soused, který spol. zdanění využívá a spočítal si to, příjde prý zhruba o 10 000 Kč ročně.
Když budu psát o sobě (to už můžu být konkrétní), vydělám na reformě zhruba 420 Kč měsíčně, vezmou mi ovšem přídavek 360 Kč měsíčně. O zvýšeném DPH se zde bavit musíme, protože je součástí reformy. Takže ten rozdíl zhruba 60 korun v můj prospěch zvýšení dolní sazby DPH rozhodně nepokryje. Další důležitou věcí je, že v budoucnu se budou snižovat odpočty(jak tvrdí vláda), takže budu prodělávat víc.

Judyno, o kolik jsi přišla na DPH za vládnutí bolševiků za posledních 8 roků, kteří zvyšovali DPH několikrát? Sousd má smůlu.

Evelin — 29. 8. 2007 18:11

Sexynete, štveš mne. To, že jsi byl na pracáku nebylo totižto dno. Kdyby si byl zažil skutečné dno, kam až člověk může vlastní a nejlépe, nevlastní vinou klesnout, tak bys mluvil pokorněji. Já taky pracovala naplno, jela jsem 5 let za svým cílem, denně 16 hod práce. Když tě tvůj nebližší, komu nejvíc věříš podrazí a obere tě o vše a ty za něj budeš splácet 10 let, pak něco suď.
Ty asi nevíš, jak rychle se můžeš ocitnout ve vězení anebo být odsouzen za něco, kde jsi nebyl, o čem nevíš a v čem nejedeš. A kolik let a námahy a peněz tě bude stát, abys dokázal svou nevinu.....Všichni uznají, že si morálně nevinný, ale peníze a to zklamání...to to nikdo nevrátí. Víru už vůbec ne a nemluvím o víře v boha.
Až budeš mít neplánovaně! v rodine dítě s postižením a uvidíš, jaká práce a lítání to je, pak uvidíš, kolik tě to bude stát a věř tomu, že ani doted to ale vůbec zadarmo nebylo. A budeš-li chtít pomoci dítěti, tak uděláš vše,aby sedělo, chodilo a bylo samostatné, pak budeš chodit pravidelně i ke 100 doktorům a koupíš všechny léky ve víře, že pomůžeš....Víš, až tě kousne klíště, tak možná pochopíš, jak s tebou může zamávat borelioza. Nebo stačí virusek, který lítá kolem a bud na tebe sedne anebo ne. Taková chlamydie – třeba plicní je mnamka, z které tě lékaři nevyléčí …..jen za 20 let umřeš z toho na rakovinu...
A to máš štěstí, že nejsi ženská a zaměstnavatel se tě zásadně jako muže neptá, máte děti? A u tebe není ani důležité to, že už ti je 35 pryč (copak žena pak ztrácí svůj rozum, že je najednou stará?).
A kdybys měl vrozenou nemoc od dětství, viděl by si, co to je makat naplno, neboť si seberou automaticky v dospělosti nálepku....osoba se sníženou pracovní schopností a žij si, jak chceš. Nemysli si, že zdravotnictví tady je proto, aby vyléčilo nemoci. Farmaceutickým firmám se to nehodí.
Myslíš si, že zdravotnictví ruinují zrovna děti a důchodci? Že si děti dětské nemoci vymýšlejí? Proč  nepotrestat matku samoživitelku (která se zaboha nedomůže výživného), že ji seberou i ty tři dny nemocenské? Mé veškeré dovolené šly na návštěvy doktora s dítětem anebo na mé nemoci!
Vždy jsem si stanovila cíl a vždy jsem ho „předtím“ dosáhla-zamlada????. Kdyby nic, můj život se dělí na dobu – než se narodilo  dítě a dobu, co jsem nerada samoživitelka. Zbytečně mám VŠ, stačí nadmíru nemocné dítě a žena je nula. Jsem ráda, že mám SŠ práci.... Zbytečně umím plynule víc cizích řečí, pro firmu jsem překvalifikovaná. Nikdo mi nepomůže, nejmín stát. Sociální úřednice si na mne smlsne, nechá vše prodat z bytu a pak je ironická, co chce VŠ za podporu, co má pak dělat |SŠ?
Kdo mi má vychovávat dítě. Ano, mívala jsem 2-3 zaměstnání, ale už nemohu. Dohnaly mne nemoce-mé. Věk se neptá, NIKOHO. Neraduj se, i na tebe dojde. Pokud je člověk mlád, nepřipouští si to...to neexistuje.
A přitom to je otázka mžiku a tvůj život je v háji.Jak mám po změnách vyžít z 19.000 hrubého? Když zase začnu makat 12-16 hod denně, kdo mne bude vychovávat dítě? Z čeho zaplatím hlídání a naco ji pak vůbec mám, když ji bude vychovávat cizí člověk? Našla-li bych si takové místo.Třeba bych našla pouze normální, třeba pokladní v supermarketu a pak si přivydělám jen tolik, že se budeme mít snad normálně,ale nic víc.
Nevím, zda jsi provokatér anebo co. Ale vážně nevíš, o čem život ženské s dětma je. Nemluvím o potvorách, ale o nás, blbých. A to proto, že dnes se slušnost nenosí a kdo je slušný, je dle míry slušnosti potrestnán.
A tyto reformy skutečné reformy nejsou. Jsou to kecy, to nejsme my, kdo ty peníze rozfofrováváme. Děkuji tímto našim velepolitikům, že mne zařadili do nejchudší vrstvy lidí. V práci mne nepřidají-školství. Jiné místo si hledám, ale můj věk se blíží k 50, takže KOHO zajímá dle moderní společnosti taková stará rachotina!To musí být komunistický blb, ne?
A co že nikomu nevadí, že si poslanci zvýšili příspěvky z 3.OOO na 17.OOO měsíčně? Kolik jich je? 200 plus senát. Spočítej si, kolik je to ale fakt zbytečných výdajů a uvažuj. TO musíme kosmeticky zaplatit, to není reforma.
Proč já nemám od zaměstnavatele tytéž příspěvky? Já udělám chybu a letím. Co to je za kravinu, že schválí balíček, nikdo neví přesně jaký a hned si nato udějí fintu?!
Mají tvořit ZAKONY ne finty!

Judyna — 29. 8. 2007 18:24

Petře, ano, minulá vláda DPH taky zvyšovala, ale aspoń u toho neměla ty kecy o snižování dańové zátěže, kterých má tato bolševická vláda plnou pusu a pak zvýší daně. Mě štve, že z nás dělají blbce s těmi řečmi, jak je to pro všechny výhodné. Copak si myslí, že jsou lidé tak hloupí a neumějí si to spočítat? (Abys porozumněl termínu tato bolševická vláda - myslím, že v ní sedí zrovna tolik bývalých komunistů, jako ve vládě předešlé).
Evelin to napsala dobře. A ve školství opravdu budou chudáci.  Problematiku žen samoživitelek znám taky moc dobře. Pokud se máma chce věnovat dítěti, nemůže být od rána do večera v práci. A když je nemocné, škoda mluvit....

Evelin — 29. 8. 2007 18:53

Judyno, máš pravdu. Expertýzy těchto reforem ukazují /alespon u bank/, že 3/4 - třičtvrtiny národa se budou mít hůř, nebot jim vzrostou výdaje! Až budu v práci, můžu Vám se navěsit adresy s oficielními ????tabulkami, které banka má na svých stránkách. Ale toto v novinách nenajdete....to jsou interní informace, ale já jsem je získala. To, že nám říkají, jaké máme platy dle statistiky je hezké, ale to jsou údaje statistické. My tady dole víme, jaké máme náklady a co jak se zdražuje.
Za komunizmu se vždy zdražovalo k 1.8 a k 1.1. Kde je rozdíl tamta a tato vláda? Tamta-to byly amatéři-žabaři. Tamta-před 1989. Tito umělci, to je KLASA. Nikdo z nás i neuměl představit, jak nás může plánovaně stát ožebračovat a obrat o vydělané peníze. A to jsou zdaněné, když je dostanem, pak zaplatíme ještě jednou dan za zboží a vše kolem.
Ještě nám nezdanili nedýchatelný vzduch, deštovou vodu a sníh, jo vítr ještě taky ne.  I když jo, nebot vyrábí elektřinu.... Ten nápad s přidáváním bia do paliv je dobrý. Další nápad, jak zdražit benzin a naftu. A to vše si necháme líbit, to je to nejsmutnější.

sexynet — 29. 8. 2007 19:59

Evelin:

I kdyz s tebou v nekterych vecech souhlasim, v jinych ne. Promin, ale nemyslim si, ze ja bych byl zodpovedny za neci rozhodnuti, za neci nemoci a za neci zivot vubec a nemam zadny zajem mu na nic prispivat ze svych dani. Mam zajem si platit ze svych dani maximalne zajisteni bezpecneho, funkcniho komercniho prostredi, nic vic me nezajima. Dokud muzu, poradim si, az nebudu moct, pujdu do riti.

Co je to za duvody, ktere uvadis???? Ja mam za ne odpovednost? Ja, Franta, Martin, Monika, KDO je odpovedny za TVE problemy??? Kdo?
Ja tady nekde pisu, ze TY muzes za MOJE problemy? Nikdo jiny za ne nenese zadnou odpovednost, jen a pouze JA sam si vyzeru, co jsem si navaril.

Kdyz chytnu virus, a budu nevylecitelne nemocnej, sam radeji ukoncim svuj zivot - se CTI a hlavou HRDE vztycenou, a ne jak mrzak, co s natazenou rukou skemra na chodniku pred bufetem... Kdyz bude muj syn smrtelne nemocny - co nadelam, proste jsem s zenou nemeli ten spravny genom. Myslis, ze kdyby dostal leukemii, ze bych 3 roky dival, jak trpi??? MYSLIS si to??? Tak ver, ze i pres nase zkur.eny zakony bych svemu synovi pomohl, aby netrpel, tako je moje laska. A klidne si to odsedim. Takovy je zakon prirody a NIKDO, NIKDO nema zaruku, ze dostal plne funkcni telo a ze bude zdravy do smrti.


Vis, uprimne je mi lito, kdyz vidim nemocne lidi, nemocne deti, postizene... Mrzi mne to, a rikam si - kdybych to dokazal, mavnutim ruky je uzdravim, jako mesias... Vis, tam, kde mam firmu, chodim kourit ven, a casto potkavam jednu maminku, ma syna na voditku, protoze mu narostli dlane v ramenou. Pokazde, kdyz ji vidim, mi ukapne slza... Jenze mesias nejsem. Jsem polozka v tabulce, nic vic. A pak dostanu vzdy strasny VZTEK az NENAVIST - na lidi, kteri dopusti, ze se takove dite narodi. Ze je nekdo takovej deb.il, ze tohle dopusti... Ne buh, ale CLOVEK, a jeho pokrytecka, samoliba vypatlanost a pseudohumanita muze za toto utrpeni...

Muzete si klidne o me myslet, cokoli chcete, je to vase plne pravo, me se to jen velmi malo dotyka...

Petr100 — 29. 8. 2007 20:03

Judyno, já tedy o zvyšování daní nic nevím. Nicméně běžte příště všichni spořádaně k volbám, ať vyhrají bolševici a budete mít pokoj. Zruší poplatky u doktorů,......vrátí daně tam kde byly/ zvýší je/................., zavedou milionářskou daň/to budete jásat/........................ a státní dluh se bude krásně zvyšovat. Naše děcka a vnuci, až to budou muset jednou splácet, tak se z toho  pos.rou.

Evelin, nechybí tě socialistické závazky?

Evelin — 29. 8. 2007 20:11

Hele, to je typický mužský srabovský postoj. KDyby šlo do tuhého, nezabiješ, jen si to myslíš.
Kdybych dítě nevypiplala, je byla by na vozíku, sedák! Ale je normální, rozumíš, normální! KDybych postupovala dle tvého názoru, nežije ona, ale ani já. Já bych bez ní neměla důvod tady na tom pos....m světě být.
A mne se ptá kdo, když i já musím ze svého platu přispívat těm, kteří si za své nemoce můžou! Třeba feták nebo alkoholik...Až se ti dítě, které se ti bude rodit přidusí koho zabiješ? ŽENU? porodníka? dítě?sebe?
Tak at mi stát vrátí, co ode mne dosud vybral a já se o sebe postarám sama. A ta mamina nejspíš asi nevěděla že dítě bude postižené! To může být následek léků, které ji třeba zrovna předepsal gynekolog...viz Conterger...aféra kdysi v minulosti na západě. Takže všechny děti s DOWNem-do plynu?
Už nebudu s tebou diskutovat. Tvůj pád na pusinu bude hodně tvrdý, jestli-to někdy vůbec pochopíš.

Evelin — 29. 8. 2007 20:18

Petře 100, kolik let budete ještě obvinovat lidi z toho, že jsou komunistický? Já tam nikdy nebyla! Četla jsem diskusi o stravenkách....
A poplatky u doktorů se zruší, udělali to tedy i na dle Vás komunistickém Slovensku poté, co padla předešlá vláda. Ty kraviny, co schválili, nejsou výplody CZ supermozků. V Madarsku to zavedli hned po 90 letech a vytvořili hodně chudých důchodců a rodin. Jak ještě obrat důchodce? Nechat ho platit léky, protože je každý z nich nemocen a jídlo. Na nájem už nebude mít a brzy pojde. Když už si dovolí obírat stát o peníze!!!!!, které si na něm stát celý život vynucoval a vzal.
Vážně věříte tomu, že my děláme ten státní dluh? Ne ti, co dali miliardové úvěry, rozprodali málem zadarmo tradické firmy CZ státu? NEchali naschvál zruinovat české podniky? Ne ti, co tam sedí a dělají paskvily a vrchní velitel, který tvrdí, že peníze nesmrdí?

sexynet — 29. 8. 2007 20:20

Evelin: Mysli si co chces. Nevis o me a o tom, ceho vseho jsem schopen, vubec nic, a soudis me tady jako bys byla nevim co..
Ja si tady na rozdil od tebe (a vetsiny) na reformy a zivot, byt sebetvrdsi, neztezuju, pokud jsi si vsimla. Porad si myslite, ze tu neco resim, ne, neresim, nejmin ze vseho sebe.

Evelin — 29. 8. 2007 20:26

Jenže toto jsou stránky, kde si ženské chtějí pomoci, poradi ta zrovna si postěžovat. Nebot třeba není kde jinde, třeba je tam nikdo nevyslechne.
A když budu držet hubu a krok, tak si tato vláda bude dál dělat co chce a to já nechci. Bude počítat se stádem blbců, kterí mu sežerou vše, co mu předloží k sežrání. Tak vypadá demokracie?

sexynet — 29. 8. 2007 20:40

Evelin: No vidis, a nenapadlo te, ze to sem pisu prave proto, ze to, co dela nase soucasna i minula vlada, ze nechci, stejne jako ty? Ze chci korektni prostredi, zajisteni bezpeci, ze chci pro sebe a sve nejblizsi perspektivu stabilni spolecnosti? Ze nechci dluzit "nevimkomu" kazdy rok o dalsich 30 tacu vic. Ze me otravuji vyhlasky, opravujici vyhlasky k vyhlaskam spatnych zakonu? Ze me uz tak strasne ale strasne se.e svet okolo, ve svy pokrytecky demenci, zivot spolecnosti na dluh, a naprosteho nezajmu lidi o osud tyhle zeme, podpore smejdů a budizknicemů, zkorumpovane, neschopne policii, ktera nam bude tvrdit, ze nema lidi, ze nemuze vyhnat kapsare, povalece, nasilniky, zlodeje a vrahy z mest, vlada, ktera lidem LŽE od A do Z, a jedinny, co je zajima, je vlastni koryto a firmy svych pribuznych a znamych! Klidne a bez spetky soucitu budu psat veci, ktery budou mit na lidi, kteri je ctou, ucinky nuklearni hlavice!

Vadi mi, ze je vsem vsechno JEDNO. Plny huby kecu o tom, co delaji pro to, aby to tak nebylo, ale kdyz se zamerim na konretniho jedince, opet vidim jen ulejvaka, ktery mysli jen na to, aby uz byl patek, zabalil to ve dve, a mohl na chate cumet na vyvoleny, pripadne jinou unikatni sracku.
A u voleb zaskrtne jmeno toho, koho naposledy videl v poradu pred zpravama...

Mam verit, ze se neco zmeni, nebo se mam pridat na stranu tech, kteri si jen vylevaji vztek v patek odpoledne nad pivem?
(pripadne v pracovni dobe nad babinetem)

Evelin — 29. 8. 2007 20:57

No, ale ty napadáš nás, co se snažíme makat a přežít a že už není na nás kde brát?
A víš, že jsem přesně čekala, kdy začneš, proč sem píšu v pracovní době??? smůla, mám dovolenou, píšu o svém volnu.
Ty nevidíš, že taktika vlády je rozeštvat totálně lidi proti sobě at se my sežerem a je necháme být? Stará taktika a lidi vždy naletí.

Judyna — 29. 8. 2007 20:58

Petr100 napsal(a):

Judyno, já tedy o zvyšování daní nic nevím. Nicméně běžte příště všichni spořádaně k volbám, ať vyhrají bolševici a budete mít pokoj. Zruší poplatky u doktorů,......vrátí daně tam kde byly/ zvýší je/................., zavedou milionářskou daň/to budete jásat/........................ a státní dluh se bude krásně zvyšovat. Naše děcka a vnuci, až to budou muset jednou splácet, tak se z toho  pos.rou.

Evelin, nechybí tě socialistické závazky?

Petře, pár řádku nahoru už jsem to psala, ale pro Tebe tedy ještě jednou: já státu odvedu víc peněz, protože na daňové reformě vydělám měsíčně zhruba 60 korun a to nepokryje ZVÝŠENÍ DPH z 5 na 9 procent. A časem bude vláda podle svých slov snižovat daňové úlevy, čili státu odvedu ještě víc. Ono totiž 15 procent ze superhrubé mzdy je přibližně 23 procent ze mzdy hrubé, víš?To už je pořádné zvýšení (bez dańových úlev). A znovu se opakuji - proti poplatkům u lékaře já osobně nejsem.

sexynet — 29. 8. 2007 21:09

Evelin: Dobre, mozna jsem v techto konkretnich diskusich tvrdsi ve vyrazech, ale nezlob se, proste me nadzvedne, ze nekdo nema 30 korun na recept, ale protelefonuje a proposle SMS za 12 stovek... Ma internet, na benzin, aby jezdil autem do prace. Mozna to neni zrovna tvuj konkretni pripad, proto to preci nemuze nikdo brat osobne, ja taky nevim, kdo na tom jak je. Proto pisu obecne a ne konkretne.

Ohledne prace a psani na babinet - viz vyse. Pisu obecne. Kdyz to vztahujes na sebe, za to ja nemuzu. Nebo jsi tu snad sama?

A k poslednimu - ja neverim, ze vlada chce lidi rozestvat. To spise verim, ze "blbou naladu" (o ktere psal Klaus pred lety) zde vytvari media, jen a pouze MEDIA. Ty mohou za to, ze lidi informuji zpravami, ktere jsou stylizovane do negativ. Vezmi si kterekoli noviny, a cti - samy negativni :-X. Proc lidi bavi cist o nestesti, o tom, co se kde zase posra.lo, o tom, kdo koho zabil, prejel, podvedl???? Narvou si to do hlavy, a pak maj blbou naladu. Bohuzel, na soucasnem zpravodaskem systemu neni jedinne pozitivum.

Kdysi kdesi kdosi napsal, ze miliony lidi zbranema nepresvedcis, ale ukecas je pomoci medii za 10 minut. Tak je to v tyhle (a nejen v tyhle) zemi.

Petr100 — 30. 8. 2007 7:14

Judyna napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Judyno, já tedy o zvyšování daní nic nevím. Nicméně běžte příště všichni spořádaně k volbám, ať vyhrají bolševici a budete mít pokoj. Zruší poplatky u doktorů,......vrátí daně tam kde byly/ zvýší je/................., zavedou milionářskou daň/to budete jásat/........................ a státní dluh se bude krásně zvyšovat. Naše děcka a vnuci, až to budou muset jednou splácet, tak se z toho  pos.rou.

Evelin, nechybí tě socialistické závazky?

Petře, pár řádku nahoru už jsem to psala, ale pro Tebe tedy ještě jednou: já státu odvedu víc peněz, protože na daňové reformě vydělám měsíčně zhruba 60 korun a to nepokryje ZVÝŠENÍ DPH z 5 na 9 procent. A časem bude vláda podle svých slov snižovat daňové úlevy, čili státu odvedu ještě víc. Ono totiž 15 procent ze superhrubé mzdy je přibližně 23 procent ze mzdy hrubé, víš?To už je pořádné zvýšení (bez dańových úlev). A znovu se opakuji - proti poplatkům u lékaře já osobně nejsem.

Judyno, máš nějaké řešení, jak zastavit zadlužování republiky, jak začít splácet dluh republiky, jak umravnit zdravotnický moloch? Myslím si, že tyto "reformy" jsou jen začátek a musí přijít další a pořádné. Nechme tuto "reformu" rok fungovat a potom se zeptejme, v čem byla dobrá a v čem špatná. Já vím jedno. Když na Slovensku Dzurinda provedl reformu/ o které se nám může jen zdát/, klesla nezaměstnanost z 20% na dnešních 8%, klesla spořeba léků o 30%, nemocnost o 25%, růst slovenské ekonomiky je letos 9%.........

Iveta X — 30. 8. 2007 9:39

Kdopak mi vysvětlí, co zdravotnická reforma přinese do našeho zdravotnictví, když vybírané popolatky u lékaře i v lékárnách mají zůstat těm, kdo je vybere. Tudíž na nich zbohatnou doktoři a lékárníci, ale žádné finance nepřitečou do veřejného zdravotnictví jako takového. Dál nebude na operace a léčbu těžce nemocných lidí a dětí, zase dál budou rodiče vypisovat veřejné sbírky. Proč tyhle poplatky, co se zavádějí, nejdou na nějaký účet veřejného zdravotnictví?

Petr100 — 30. 8. 2007 9:48

Iveta X napsal(a):

Kdopak mi vysvětlí, co zdravotnická reforma přinese do našeho zdravotnictví, když vybírané popolatky u lékaře i v lékárnách mají zůstat těm, kdo je vybere. Tudíž na nich zbohatnou doktoři a lékárníci, ale žádné finance nepřitečou do veřejného zdravotnictví jako takového. Dál nebude na operace a léčbu těžce nemocných lidí a dětí, zase dál budou rodiče vypisovat veřejné sbírky. Proč tyhle poplatky, co se zavádějí, nejdou na nějaký účet veřejného zdravotnictví?

Iveto, ono nejde vůbec o pitomých 30 kaček ale o to, že se plýtvá s léky, zneužívá se nemocenská...........Toto se možná trochu zlepší. Co to je veřejné zdravotnictví? Doktoři a lékárníci jsou placeni z čeho??

helena — 30. 8. 2007 9:57

sexynet - dovolím si tě citovat ze 2 příspěvků:

"Promin, ale nemyslim si, ze ja bych byl zodpovedny za neci rozhodnuti, za neci nemoci a za neci zivot vubec a nemam zadny zajem mu na nic prispivat ze svych dani. Mam zajem si platit ze svych dani maximalne zajisteni bezpecneho, funkcniho komercniho prostredi, nic vic me nezajima."
"jedinny, co je zajima, je vlastni koryto "

Jak to tak vypadá, Je zajímá vlastní koryto, což je špatně, ale TY nemáš zodpovědnost a zájem o jiné, což už tak špatně není. Že by proto, že v tom druhém případě se jedná o tebe?

sexynet — 30. 8. 2007 10:19

helena: To, jak jsi to podala, je nesmyl - prevratis myslenku naruby, otocis ji, zmuchlas, narovnas, a pak s ni argumentujes.

K tomu, aby tvuj argument nebyl jen logicky nesmysl, potrebujes, abych ja byl ve vlade. Pak bys mela pravdu. Ale jelikoz ja ve vlade nejsem, tak tvuj argument je standardni, matouci, prevracejici a predevsim LZIVY a proto tak oblibeny politiky...

helena — 30. 8. 2007 11:38

Ale na to přece nemusíš být ve vládě. Ty nemáš zájem nikomu kromě sebe na nic přispívat, i tvoje daně by měly zajišťovat tvoje pohodlí a bezpečí. A když se o sebe starají politikové, vadí ti to. Nebo to, že se někdo stane politikem ho automaticky musí změnit v nezištného anděla plného ohledů, zatímco ti nepolitici se můžou starat jen o svoje blaho bez jakýchkoli ohledů na ostatní, protože "každý je zodpovědný sám za sebe"?

sexynet — 30. 8. 2007 12:53

helena: Stale to chapes spatne. Ja se staram o sebe, ano. Ale NIKOLI na ukor ostatnich. Kdezto politici ziji VYHRADNE z nas, ostatnich...

helena — 30. 8. 2007 13:15

A zase špatně. Tím, že se chceš starat jen o sebe a "nemáš zájem přispívat ze svých daní" třeba nemocným, ale jen na svoje "bezpečné funknční komerční prostředí", už vlastně tak trochu na jejich úkor žiješ. Jistěže za jejich nemoci nejsi zodpovědný - ale kdyby tě nedejbože potkalo nějaké neštěstí, budeš mluvit stejně? Takových frajerů jsem pár viděla - plnou pusu keců o tom, jak by to "čestně skončili" a pak se chytali každé možnosti, jak si ten blbej život udržet aspoň drápkem.

Judyna — 30. 8. 2007 13:38

Petr100 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Judyno, já tedy o zvyšování daní nic nevím. Nicméně běžte příště všichni spořádaně k volbám, ať vyhrají bolševici a budete mít pokoj. Zruší poplatky u doktorů,......vrátí daně tam kde byly/ zvýší je/................., zavedou milionářskou daň/to budete jásat/........................ a státní dluh se bude krásně zvyšovat. Naše děcka a vnuci, až to budou muset jednou splácet, tak se z toho  pos.rou.

Evelin, nechybí tě socialistické závazky?

Petře, pár řádku nahoru už jsem to psala, ale pro Tebe tedy ještě jednou: já státu odvedu víc peněz, protože na daňové reformě vydělám měsíčně zhruba 60 korun a to nepokryje ZVÝŠENÍ DPH z 5 na 9 procent. A časem bude vláda podle svých slov snižovat daňové úlevy, čili státu odvedu ještě víc. Ono totiž 15 procent ze superhrubé mzdy je přibližně 23 procent ze mzdy hrubé, víš?To už je pořádné zvýšení (bez dańových úlev). A znovu se opakuji - proti poplatkům u lékaře já osobně nejsem.

Judyno, máš nějaké řešení, jak zastavit zadlužování republiky, jak začít splácet dluh republiky, jak umravnit zdravotnický moloch? Myslím si, že tyto "reformy" jsou jen začátek a musí přijít další a pořádné. Nechme tuto "reformu" rok fungovat a potom se zeptejme, v čem byla dobrá a v čem špatná. Já vím jedno. Když na Slovensku Dzurinda provedl reformu/ o které se nám může jen zdát/, klesla nezaměstnanost z 20% na dnešních 8%, klesla spořeba léků o 30%, nemocnost o 25%, růst slovenské ekonomiky je letos 9%.........

Petře, Ty pořád mluvíš o něčem jiném než já. Já jsem pro reformu, ale ať to neodnáší jen někdo, ale všichni. Ať se prostě do šetření zapojí všichni. TAKhle to odnesou jen zaměstnanci a hlavně ti státní. A ještě mám poslouchat kecy o tom, jak je to provšechny výhodné. To  mi vadí., KDYŽ ZE MNĚ NĚKDO DĚLÁ BLBCE, KTERÝ NEUMÍ POČÍTAT. Ale to už jsem tady psala několikrát. Určitá reforma potřeba je, ale AŤ POSTIHNE VŠECHNY.

Judyna — 30. 8. 2007 13:44

Chtěla bych vidět zatrvrzelé pravičáky, kdyby si ze svého měli platit školství a zdravotnictví. To by jim ty peníze ušetřené na poj. a daních rozhodně nestačily. Proto je nutná solidarita. Dnes chodí do školy moje dítě a pak budu přispívat zas na nějaké jiné. Moje známá žijící v Americe vykládala, jak se nadosmrti zadlužili kvůli těžké nemoci jednoho člena rodiny. Tady když dostaneš leukémii (o tu šlo), tak Tě léčí prakticky zdarma. Pokud to nepotřebuješ, přispíváš těm, kteří potřebují, protože nikdy nevíš, jestli sám někdy nebudeš potřebným.

helena — 30. 8. 2007 13:53

Na každého reforma dopadá jinak, že?

|Dnes 30. srpna 2007
V době, kdy policie nemá na nové vybavení a obrací každou korun, se ministerstvo vnitra pustilo do rozsáhlých oprav svého sídla v Praze na Letné. Za renovaci pátého patra, kde má pracovnu ministr Ivan Langer a jeho nejbližší podřízení, zaplatí přes 19 milionů korun.
Blesk 21. srpna 2007
Nový nábytek, vymalování a opravy elektrických rozvodů a parket - to vše za zhruba milion korun. Naposledy se kancelář premiéra upravovala před 12 lety.

Iveta X — 30. 8. 2007 14:00

Petr100 napsal(a):

Iveta X napsal(a):

Kdopak mi vysvětlí, co zdravotnická reforma přinese do našeho zdravotnictví, když vybírané popolatky u lékaře i v lékárnách mají zůstat těm, kdo je vybere. Tudíž na nich zbohatnou doktoři a lékárníci, ale žádné finance nepřitečou do veřejného zdravotnictví jako takového. Dál nebude na operace a léčbu těžce nemocných lidí a dětí, zase dál budou rodiče vypisovat veřejné sbírky. Proč tyhle poplatky, co se zavádějí, nejdou na nějaký účet veřejného zdravotnictví?

Iveto, ono nejde vůbec o pitomých 30 kaček ale o to, že se plýtvá s léky, zneužívá se nemocenská...........Toto se možná trochu zlepší. Co to je veřejné zdravotnictví? Doktoři a lékárníci jsou placeni z čeho??

To je ale právě to - reforma přinese zisk doktorům a lékárníkům, ale pořád nepřibudou peníze na drahé operace, který je nutné platit z veřejných financí, to je ten solidární systém, co se tu pořád připomíná. Trochu přibudou peníze nemocnicím, který možná koupí lepší vybavení, pokud si finance nerozdělí doktoři mezi sebou na mzdy. Jediný asi s čím souhlasím je to, že si lidi rozmyslí plýtvat s léky.

spunt — 30. 8. 2007 14:11

Sexynete, ale to je to co se nelíbí mě. Když mluvčí řekne že lidé mají na hypotéky a na cigarety a je jim líto 30 Kč za lékaře.
Ty řekneš že máme na net, na benzín do auta, prosmskujeme několik stovek....

NEJSME na tom všichni stejně. Nekouřím, nepiju, nemám hypotéku, na net si vydělávám dotazníkama přes net (plně mi to pokryje náklady :D ), auto mám pro jistotu kvůli dětem abych mohla jet na pohotovost ( výjezdy lékařů k pacientům se zrušily - a to jsem byla zrovna na pohotovosti s dcerou že má 40°C horečku a volali z klokánka že mají dítě s horečkou jestli přijede lékař, prý si mají zajistit odvoz nebo přinejhorším volat 155 :co: ), nebo semtam na levnější nákup, letos jsme už najezdili celých 130 km. Jo a auto mám nové heč. Prodala jsem svojí stodvacítku a pořídila favorita - jen 20 let starého (na technické mi totiž řekli že mají zavřené obě oči,ale příště že už má raději auto shodit ze skály že 100% neprojdu)
Z mobilu utratím cca 100 Kč měsíčně ( manželovi do práce mohu volat jen na mobil).

Dle některých jsem si neměla pořizovat děti, když na to nemám.


V některých chvílích hážeš všechny do jednoho pytle a pak řekneš že neznáš něčí konkrétní situaci. Tady je ta má.

Když máš firmu  v Praze, tak dej vědět až budeš potřebovat nějakou ženskou na výpomoc nějaké přepisování či zadávání něčeho do PC, nebo něco co zvládnu. A slibuju, že když si budu něco přivydělávat od Tebe, že přestanu skuhrat a budu spokojená :D :lol: . Vím že to neprojde ale zkusila jsem to , tak promiň :rodna:

Je dost rodin, které jsou na tom jako ta naše.
Bohužel je i dost které utrácí za kraviny a stěžují si.

Chápu Té rozhořčení, já také zírala když mi jedna maminka řekla že si loni kupovali domu plazmovou TV za 60 tisíc, byli v létě na dovolené u moře, ale manžel nechtěl aby dceři zaplatili "navíc" očkování proti žloutence za tisícovku :co: a nadávají že budou platit u lékaře.
Nebo v jiné rodině si tatínek koupí auto za 600 tisíc a manželce nadává že si chce koupit nové kvalitní golfky za 10 tisíc :co:

Jenže takoví nejsme všichni.

Já např. se snažím našetřit holkám až povyrostou na to očkování proti rakovině děložního čípku. I kdybych si měla kupovat boty u vietnamců a zašívat si oblečení a odbývat se v jídle , tak jim to dám. Pro mě je to priorita. Zdraví dětí je důležitější než plochý monitor u PC ( po kterém touží mažel, ale holt má smůlu, tenhle byl za stovku a ještě slouží).

sexynet — 30. 8. 2007 14:32

OK, ok, ok, pro me nema dalsiho vyznamu tato diskuse. Ja ze svych postoju neustopim ani o milimetr, na solidaritu kaslu, nemam zajem nekoho podporovat a po nikom nic nechci. Delejte si dal vlastni  zadluzenou, socialistickou spolecnost, pak si tady o ni piste, jak je to vsechno na ho :-), a budte dal nespokojeny. Ja se s dovolenim nepridam. Je mi z ni totiz nevolno.

spunt — 30. 8. 2007 15:05

Sexynete, ty nechceš ustoupit ani o píď a po ostatních chceš aby řekli že máš pravdu?

Víš když byl 89´tvrdilo se , že se tak 5 let budeme mít hůř, pak cca 5 -7 let stejně a pak už jen lépe a lépe.

Moje maminka se má hůře a hůře. Ale to je jedno.
Záleží v jaké společnosti lidí se se pohybuješ, jaký vzorek lidí posuzuješ.

Když napíšu jak se mám já , konkrétně tak raději odstoupíš než bys reagoval.
HOrší je že nemůže reagovat spousta lidí co se na net nedostnou. To by sis přečetl příspěvky z čeho musí hospodařit.

Než jsem podruhé otěhotněla , chtěla jsem si přivydělat nějakou korunu abych si koupila nějaké oblečení ( po pěti letech) a tak jsem chtěla jít na noční do samoobsluhu na brigádu. O víkendu. Asi bych pak padala na ústa, ale jít dělat za příplatky za noc a za víkend se vyplatí. Jenže jaké bylo mé nemilé překvapení když nabízeli 55 kč / hodinu hrubého.

Už několikrát jsem psala, že je potřeba s financema něco dělat. Je potřeba reforma, ale tato cesta akorát rozhodí docela dobrý systém péče o děti. Nikdy jsem nepsala ať mi stát zvedne rodičák na dvacet tisíc a dává peníze na děti ať mohu mít třetí. Jen že bohužel jsou lidé kteří pracují za nevelké peníze a rodina musí vyjít. TO že je každého volba co bude dělat je hezké, ale nemohou všichni dělat na lukrativních místech a brát dobré platy. To je to co nechceš uznat Ty.

Petr100 — 30. 8. 2007 15:56

Judyna napsal(a):

Chtěla bych vidět zatrvrzelé pravičáky, kdyby si ze svého měli platit školství a zdravotnictví. To by jim ty peníze ušetřené na poj. a daních rozhodně nestačily. Proto je nutná solidarita. Dnes chodí do školy moje dítě a pak budu přispívat zas na nějaké jiné. Moje známá žijící v Americe vykládala, jak se nadosmrti zadlužili kvůli těžké nemoci jednoho člena rodiny. Tady když dostaneš leukémii (o tu šlo), tak Tě léčí prakticky zdarma. Pokud to nepotřebuješ, přispíváš těm, kteří potřebují, protože nikdy nevíš, jestli sám někdy nebudeš potřebným.

Judyno, zeptej se své známé, proč si neplatili pojistku.

Judyna — 30. 8. 2007 18:41

....vzhledem k tomu, že jsou to vysokoškolští učitelé, předpokládám, že si ji platili. Že by to nestačilo?

Petr100 — 30. 8. 2007 20:37

Juidyno, jak vidíš, nestačilo.

Judyna — 30. 8. 2007 20:56

No právě, kdežto tady Ti pojistka stačí na všechno a přemrštěně vysoká mi nepřipadá. Ono možná kdyby se v tom našem zdravotnictví lépe hospodařilo, tak by bylo peněz dost.

Petr100 — 30. 8. 2007 21:04

Ne možná, ale je skoro pozdě. Jeden příbuzný je ředitel okresního špitálu. Kdybych sem napsal, co někdy vypráví, tak by tomu nikdo nevěřil. Zdravotnictví je bezedná díra na peníze. Doufám, že změny, které plánuje Julínek budou k něčemu dobré.

Petr100 — 30. 8. 2007 21:12

Judyno, ještě něco. Náhodou dnes příspěvek na NP o americkém zdravotnictví. Stojí za přečtení.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-pe … ranici_wag

Aneri — 30. 8. 2007 23:42

Petře - ono se těžko připojištuje z minimální mzdy a pokud ve městě lépe placená práce není....... a člověk chodí po lékařích, že se necítí zdráv a oni mu 10 let tvrdí, že je v pořádku a pak řeknou, máte atopický ekzem, máte neléčenou boreliozu, máte rakovinu krve - tak to bych nejraději všechny lékaře postřílela. Při troše zodpovědnosti by na to měli přijít dříve, ale všichni se na mě napakovali a vydělali si, avšak mě nepomohli... A za to budou chtít poplatek? Ty nemoci i chronicitu mi zavinili oni...tak to už je pak výhodnější umřít...a vidím, jak ty maminy chodí s dětma a lékaři je zanedbávají, to je k pláči....myslím, že tuto společnost nic dobrého nečeká! Co je lepší : bohatý a zdravý, nebo chudý a nemocný ?

Petr100 — 31. 8. 2007 6:29

Aneri, byla řeč o pojištění v Americe. Nejlepší je být zdravý a bohatý. Samozřejmě.

helena — 31. 8. 2007 6:31

na solidaritu kaslu, nemam zajem nekoho podporovat a po nikom nic nechci

Sexynete, tenhle postoj může lehce změnit jeden opilec za volantem. Už vidím, jak na hasiče, kteří tě vystřihují z vraku a lidi od záchranky řveš výše uvedené...

Petr100 — 31. 8. 2007 7:47

Judyna napsal(a):

No právě, kdežto tady Ti pojistka stačí na všechno a přemrštěně vysoká mi nepřipadá. Ono možná kdyby se v tom našem zdravotnictví lépe hospodařilo, tak by bylo peněz dost.

Judyno, zde je potvrzení tvého přání- lépe hospodařit. Z dnešní zpráv. Vinohradská nemocnice vyrobila za první kvartál dluh 60 mil. Přitom loni na jaře ji psychopat Rath oddlužil částkou 100 mil.  Takže budou propouštět, snižovat platy. Já bych byl pro uzavření a dluh aby zaplatili doktoři, kterým minulé vedení enormě navýšilo platy.

Judyna — 31. 8. 2007 22:04

Po zhlédnutí dnešních zpráv je jasné, kdo nejvíc ponese tíhu reformy. Po důchodcích (možná před nimi) to budou opravdu státní zaměnstnanci. Viz dnešní zpráva o1.5% zvýšení platu u učitelů a očekávaném zhruba 7-8% v podnicích. Pan Kalousek mě pobavil, když řekl, že když bude míń lidí, bude víc peněz. Už vidím nadšení rodičů, kteří posílají své děti do školy, kde je ve třídách 30-40 dětí a přitom se dělá nová reforma školství.
Heleno, Sexynetovi nic zlého nepřeju, už tak toho má zřejmě dost, ale tvůj příspěvek je velmi výstižný.
Petře - shodneme se v tom, že je potřeba dobře hospodařit, to je jasné.

Helča — 1. 9. 2007 20:50

Tak jsem se vrhla do čtení tohoto vlákna a nevycházím z údivu.
Politiku beru jako fakt, k volbám chodím, abych měla čisté svědomí a nebrblala, kdo zas v té vládě sedí.....a taky jsem pochopila, že když se tam dostane někdo s čistým srdcem i úmysly a začne těm protřelým kalit vodu, tak nemá šanci ve vládě dlouho přežít.
Stejně je to všechno špína a intriky - platy mají tak do kantýny, peníze jim hlavně !plynou z toho, jak lobují. A taky z toho, že jsou u zdroje informací.

My Češi jsme divnej národ, ať bude u koryta ten či onen, stejně nebudeme nikdy s ničím spokojení. Ono to ani dost dobře nejde. Chudí závidí bohatým, bohatým na chudých nezáleží , pro ně je to póvl   (viz názor  Sexynet     :dumbom:), co se mu nechce dělat a za svou chudobu si může sám. Já myslím, že to není tak jednoznačné. K tomu, aby se člověk dostal na ulici a živořil leckdy stačí i rozvod.  :jojo:

V hospodě u píva se taky bude vždycky kritizovat a ať člověk chce či nechce, stejně to vždycky ty volby Praha převálcuje, páč ti pivaři a největší kritici často k volbám nejdou....prej na to serou.  " No - to je tedy řešení ".

Když tady psal Sexynet o platech Ukrajinců, tak se mi válem vyvalily oči z důlku. Jsem z Velké  Moravy   :D   a tady teda Ukrajinci mají tak třetinu a to za to uživí celou svou rodinu na Ukrajině.:co:

Každej režim měl to svý. Tatíček Masaryček se dnes vychvaluje do nebes a přitom nechal střílet do dělníků. Komouši páchali křivdy na lidech a konstruovali kdoví co ( to teda byl humus) .
Ale názory chytrolínů, že komouši můžou za všechno co je dnes špatného mě taky vytáčí. Ne všechno bylo špatné a systém zdravotnictví nám dříve záviděli. Já vím, že technika a léky tady byly pouze z Ruska, ale systém jedné zdravotní pojišťovny by našemu zdravotnictví ještě dnes prospěl.

Obraz společnosti tvoří i bezdomovec a podle mě nejvíc svědčí  o chudobě státu.
Jen mě štve, že jsme chudej stát teď, měli jsme prakticky kromě ropy v této zemi všechno. Byli jsme soběstační. Teď se všechno dováží a kolem dokola všechno krachuje. Majetky státu se prodávají, nakonec tady nebude českýho nic. Což je mi líto.

sexynet — 1. 9. 2007 21:42

Helčo, jdi si zopaknout dejepis zakladni skoly, nez te tu nekdo znalejsi sejme stokrat hur, jak ja. To, co tady ted vypravis, je jak propaganda z Severni Koree.

Helča — 2. 9. 2007 0:07

sexynet napsal(a):

Helčo, jdi si zopaknout dejepis zakladni skoly, nez te tu nekdo znalejsi sejme stokrat hur, jak ja. To, co tady ted vypravis, je jak propaganda z Severni Koree.

Oč ti jde ? O Masaryka? V letech 23-28 do těch nezaměstnaných a chudých stříleli asi mravenci, ne?

Jo, že se dnes vykládá, že Masaryk o tom nevěděl a šlo to mimo něj, tomu já nevěřím.

Petr100 — 2. 9. 2007 6:18

Helčo, s úsměvem jsem přečetl tvoje myšlenky. Prosím o konkrétní odpověď. Kdo nám dříve záviděl zdravotnictví??????? Pokud nechal Masaryk střílet do komunistů, tak to schvaluji. Jsem sice přesvědčen, že žádný takový příkaz nedal, ale budiž. Já bych střílel komunisty i dnes.

Helča — 2. 9. 2007 8:38

V r. 91 tady byl Němec, nevím jeho jméno a řekl, že to co my ve zdravotnictví zatracujeme, to oni objevují a co děláme se zdravotnictvím, to maj za sebou z let sedmdesátých. Nevím, kdo chce, aby zdravotnictví dopadlo jako v Americe, kdy pro jednu operaci jde do háje celá rodina, páč je zruinovaná.

Taky si pamatuju, že nám Němci záviděli Slušovice a zemědělství, dokonce k nám jezdili Francouzi. Nebylo vše zlé, za tím si stojím. Já bych taky nechtěla zpět komunismus jako takový, jen stojím za tím, že  systém zdravotnictví byl z větší části vychytaný.

Nemám nic proti poctivým podnikatelům. Ale to, co se v této zemi děje v oblasti hospodářství a co všechno některým lidem prochází, se mi nelíbí. Zlikvidovat banku a dostat ještě zlatej padák, to přeci není v pořádku.

Zákony by se měli dělat pro obyčejné lidi, těch je tady snad nejvíce. Obyčejní lidi vytvářejí hodnoty, a kdyby všichni začali podnikat, jak tady někteří říkáte, tak nevím, kdo bude dělat.


Co je podle tebe Evropská unie? Nemáš pocit, že je to obdoba RVHP? Já tedy ano.

Co jsem se dívala na net, na fóra s politikou, všude to pak končí urážkami a ponižováním někoho za názory. Nestojí mi to za to se k tomu vracet. Co jsem napsala, to jsem napsala. Mít vlastní názor je podstatou bytí a všem je to dovoleno, tak buďme rádi, že to tak je.


:kapitulation::kapitulation::kapitulation:

Petr100 — 2. 9. 2007 9:37

Helčo jasny, je správné, že máš svůj názor. O zdravotnictví před převratem memíním diskutovat, mám v příbuzenstvu tři doktory a jednu zdr. sestru. Vím jak to bylo. Určitě nevíš,/ani nechtěj vědět/ kolik jsem musel dát primáři nejmenované brněnské nemocnice aby moje žena mohla být operována pod jeho dohledem.
Slušovice- perfektní soc. moloch, kam cpal stát peníze horem spodem. Ano fungovali, ale co ostatních 99,9999999% jezéďáckých družstev?
Nejkouzelnější je tvoje věta-Zákony by se měli dělat pro obyčejné lidi, těch je tady snad nejvíce. Obyčejní lidi vytvářejí hodnoty, a kdyby všichni začali podnikat, jak tady někteří říkáte, tak nevím, kdo bude dělat.
Podle této teorie ne-obyčejní lidé nevytváří hodnoty a ti co podnikají nedělají nic.
Samozřejmě EU nemá s RVHP vůbec nic společného. Spousta věcí mně na ní vadí. Hlavně dotace zemědělcům.
Pod tvoji poslední větu se podepisuji.

Helča — 2. 9. 2007 10:08

Podplácení bude vždy fungovat. Člověk pro své děti, či jak píšeš pro svou ženu, udělá cokoliv. Jen na to ale mít. Také mám v příbuzenstvu zdravotníky.

Soukromá sanatoria jsou placená, zase je to o penězích a když budeš na to mít, abys sponzoroval nemocnici, zase máš péči zajištěnou a lepší, než ten, co na to nemá. Kdyby ten bezdomovec co umřel před nemocnicí nebyl bezdomovec, tak by žil.

Nemá to cenu se dohadovat, vše se odvíjí od toho, kolik kdo má peněz. Argumenty, typu - však podnikej, co ti brání a to je tvoje vina, že jsi na tom tak jak jsi. To je pořád dokolečka.


Pokud je podnikatel poctivý, tak bych mu dala státní zakázky a ještě postavila pomník.
Nechtěla jsem říct, že podnikatelé nevytvářejí hodnoty, ale když by mu tam nikdo z těch dělníků nedělal, tak se i podnikatel může jít pást.

Politické názory dělají vždy paseku, v rodině, mezi přáteli, mezi kolegy v práci. Když mám doma návštěvu z příbuzenstva, snažím se takovému tématu vyhýbat. Nevím proč jsem se tady do toho zapletla.
Ale z tvé strany cítím toleranci, a naštěstí nejsi arogantní. Tak by to mělo být.   :godlike:


Ještě jsem si vzpomněla, moje maminka ležela v nemocnici po mozkové mrtvici, měla afasii (porucha v řeči, takřka žádná slovní zásoba), ztratila polykací reflex, byla odsávána, no nebudu to tady popisovat.
Byla však myslící. A předčasem v jedné nejmenované nemocnici z téhož města,  ji noční sestra bila po ruce za to, že mamka nespala a svým kašlem budila na intenzivce ostatní, asi nejvíc tu sestru. Myslíš, že bych jí ,mít na to, nezajistila tu nejlepší péči? Vzala jsem si ji na revers domů a tu nejlepší péči měla pak ode mne.

Kde bych si měla tenkrát stěžovat a jak to dokazovat. Ale to je jiná parketa.

Petr100 — 2. 9. 2007 14:15

Helčo, "ale když by mu tam nikdo z těch dělníků nedělal, tak se i podnikatel může jít pást". Platí to oboustraně. Pokud jim podnikatel nedá práci, mohou se jít také pást. Bude trvat ještě nějakou generci kdy se lidé smíří bez reptání s tím, že jsou bohatí lidé, kteří si mohou dovolit hodně a lidé chudí, kteří si mohou dovolit málo. To platilo, platí a bude platit. Pouze za vlády bolševiků to neplatilo. Tehdy byli všichni chudí.

Helča — 2. 9. 2007 14:38

Otázkou však je, komu by ta chudoba víc vadila.  :lol:

A to, že za komančů byli všichni chudí  - považuju za nejlepší fór tohoto roku.

Myslíš, že ty vytváříš více hodnot, než ten podřízený dělník? Sníš toho víc? Jezdíš dvěmi auty současně?

Petr100 — 2. 9. 2007 15:07

Helča napsal(a):

Otázkou však je, komu by ta chudoba víc vadila.  :lol:

A to, že za komančů byli všichni chudí  - považuju za nejlepší fór tohoto roku.

Myslíš, že ty vytváříš více hodnot, než ten podřízený dělník? Sníš toho víc? Jezdíš dvěmi auty současně?

Nepovažuj to za fór. Bohatší byla komunistická elita, masnaři, zelináři, taxikáři, vexláci....., v podstatě i tito lidé byli žebráci.
Co má společného s vytvořenou hodnotou, jestli toho víc sníš? Při mé nižší inteligenci to nechápu. Kdo vytváří více hodnot je otázka do diskuse.  Já seženu práci, zajistím prodej výrobků a vyplatím vždy v termínu mzdu. Moji zaměstnanci tyto výrobky vyrobí. A nyní řekni, kdo vytvoří větší hodnotu. Zaměstnanci, kteří vyrábí, nebo já, který jsem v uvozovkách živitel rodin mých zaměstnanců. Jsem zvědavý, co odpovíš.

sexynet — 2. 9. 2007 16:44

Opravdu jsem si myslel, ze me nazory jsou masakr :) Ale vidim, ze Helča me trumfuje snad v kazdem prispevku :lol:

Tywe, decka, kdyz VYMYSLIM napad, nevytvorim VUBEC zadnou hodnotu, a KLIDNE budu diky tomu bohatsi, nez vy vsichni dohromady, vy snad zijete mimo realitu nebo uz fakt nevim. Nejakej delnas kroutici sroubky k prevodovkam muze chrochtat blahem, ze dostane aspon 10 tacu, protoze ho nahradi za 10 minut kdokoli jinej. Jenze tenhle delnas nikdy nic poradnyho nevymysli. :)

Ota — 2. 9. 2007 17:16

Nebýt těch "nemyslících dělňasů", tak by ti "nejchytřejší" pošli hladem.

sexynet — 2. 9. 2007 17:22

Dobry pokus, ale naprosto mylny. Nejchytrejsi bez delnasu si to udelaj v nejhorsim pripade sami.
Stejne tak, jako veskery vyvoj, delaj ti, kteri mysli, a az je vymysleno, rozjizdi se pasova vyroba, prichazi na radu delnas.

sexynet — 2. 9. 2007 17:23

Presne tohle je klasicky pripad nemyslicich delnasu a kohokoli - od uklizecky, az po ja nevim koho - myslis si, ze se to bez nich neobejde. Obejde, uplne v pohode obejde.

Ota — 2. 9. 2007 17:26

Marně přemejšlím, koho Ty si ještě neurazil.

Sjuzn — 2. 9. 2007 17:32

sexynet napsal(a):

Presne tohle je klasicky pripad nemyslicich delnasu a kohokoli - od uklizecky, az po ja nevim koho - myslis si, ze se to bez nich neobejde. Obejde, uplne v pohode obejde.

Teda ty seš frajer! Je vidět, že na tebe ještě nedošlo! Myslela jsem si, že ma tvé příspěvky už nebudu reagovat, ale tohle je tedy silný kafe! Rozmazlenej, pražskej debílek, co vohrnuje rypák nad kde čím!
Tebe, ani nikoho z tvé rodiny ještě nepostihlo žádné neštěstí, viď? Rakovina, nemocné dítě, autonehoda.....páč kdyby jo, tak bys tu neplkal takový zhovadilosti!
Nemám už slov, jsi ty vůbec člověk? Pochybuju o tom. Takový jako ty u nás na vsi trestají tím, že jim hoději pytel na hlavu a seřežou je jako žito. Tady jsou tvrdý hoši, který konají, ne jen plkají blbě na netu, jako ty. Zajímalo by mně, co ty vlastně vůbec umíš, krom toho, že tu plácáš nesmysly a do každého se navážíš?
Nový fantom babinetu......:dumbom:

sexynet — 2. 9. 2007 17:36

Ota: PROSIM????? To je snad vtip, ne? Ja URAZIL delnika, ze jsem napsal, ze se bez nej ti, kteri MYSLI, obejdou??? Tak tohle zase nebere hlava me.

Sjuzn  Jsi vedle, jak ta jedle. Me nazory vznikly predevsim na tom, co za :-X jsem si prozil. Nekoho :-X polozej, ze fnuka po zbytek zivota, me posilily, tak, ze je to pro vas nezkosnutelny.

Pravda cloveka nejvic SERE, co?

Modroočka — 2. 9. 2007 17:36

Sexy, ty jsi nějak namyšlenej, ne? Já teda dělňas nejsem, ale řekni mi, kdopak ti ušije botičky, kdopak ti ušije ty hadry, co máš na sobě, kdo ti upeče rohlíčky, vyrobí nábytek, postaví barák, přivede k baráku plyn, vodu, elektriku, vyrobí ti auto, kterým so vizíš pr..., je toho hodně, co dělá "dělnická lůza". Ty jsi všeuměl, klobouk dolů před tebou. Ty jsi naprosto jedinečný člověk, hluboce se ti klaním. Vždyť bys bez těch dělňasů byl pěkně v pr..li, protože všechno, co k životu potřebuješ, prošlo rukama těch dělňasů, kterýma, zdá se, tak pohrdáš. Vrať se na zem, kdyby byli na zemi jen ti chytrolíni, tak chodíte nahatý, žijete na stromě a umřete hlady, protože sice máte mozkovny, ale ty jsou vám ku ho..u, když vám ty vaše výmysly nemá kdo udělat. Jdi do Mekky na šneky s takovým názorem. Proč ty lidi urážíš?

Sjuzn — 2. 9. 2007 17:40

Sexynet- když se na tebou tak zamyslím, je mi tě vlastně líto, páč ty jsi chudák a kdoví, co ještě. Jdi si raději prudit na ty své oplzlé, erotické stránky. Zřejmě vážne nemáš co na práci.A když se navážíš do poctivě pracujících, tak abys nebyl jednou rád, že ti sestřičky utřou někde v domově důchodců pr.........:fuck:

Sjuzn — 2. 9. 2007 17:42

sexynet napsal(a):

Ota: PROSIM????? To je snad vtip, ne? Ja URAZIL delnika, ze jsem napsal, ze se bez nej ti, kteri MYSLI, obejdou??? Tak tohle zase nebere hlava me.

Sjuzn  Jsi vedle, jak ta jedle. Me nazory vznikly predevsim na tom, co za :-X jsem si prozil. Nekoho :-X polozej, ze fnuka po zbytek zivota, me posilily, tak, ze je to pro vas nezkosnutelny.

Pravda cloveka nejvic SERE, co?

Žejo.....?????:lol:

Modroočka — 2. 9. 2007 17:43

Koukám, že se Sexy vypařil................;)

Ota — 2. 9. 2007 17:45

Ty se vyjadřuješ arogantně o všech ostatních, kdyby totiž "dělňas" nemyslel, tak by těžko mohl dělat svojí práci, toť vše. Modroočka Ti myslím odpověděla jednoznačně.

Ota — 2. 9. 2007 17:47

Modroočka napsal(a):

Koukám, že se Sexy vypařil................;)

Modroočko, jásáš předčasně, tihle se běžně vyskytují na všech fórech...

Modroočka — 2. 9. 2007 17:49

No tak ať se Sexy vybouří, kde to jen jde, zřejmě má potřebu si někde něco dokazovat.........

Sjuzn — 2. 9. 2007 17:50

Kdoví, co je vůbec zač. Možná pucuje někde v Praze na nádraží veřejný záchodky a tady si léčí ty své komplexy :jojo:

Sjuzn — 2. 9. 2007 17:51

Už se těším, s čím na nás zas přijde....:lol:

Helča — 2. 9. 2007 17:51

to Sexynet:

Copak jsi vymyslel ty? Tys to akorát okopčil ze západu, tak co se tady vytahuješ a povyšuješ nad ostatní.

Helča — 2. 9. 2007 18:01

Petr100:


Tys ty moje dvě věty dal do jedný, což dává úplně jiný smysl.


Podnikatel a dělník tvoří společně celek. Mašina taky nepofrčí bez šroubu, každá součástka ve stroji má svou funkci a tak vidím vztah podnikatel, dělník a návazně, to co popisuješ - prodej atd. Musí fungovat všechno, abys mohl vydělat ty a mohl zplatit i lidi. Když nebudeš prodávat, tak k čemu ti bude to co vyrobíš. K čemu budou natřískané obchody tvým zbožím, když si ho nikdo nekoupí, protože na to nebude mít.

Tím, jestli toho sníš víc, jsem myslela jedině to, že jíst snad musíme všichni. Rozdíl je jen v tom, co jíme.  Zase se to odvíjí od toho, kolik kdo má peněz.

Jenže, když se nad tím zamyslím....podle některých třebas nemyslím, ale to je mi jedno...mám pocit, že někteří už dělají z majetku takové hromady, že už z té hůry ani nevidí, co se děje dole.

Když podnikatel podniká a lidem platí minimální mzdu a on si užívá, tak v tom vidím jediné...obohacuje se na úkor jiných. To pak není podnikatel, ale zmetek.

Chtěla bych ale slyšet tu spokojenost těch tvých zaměstnanců, pokud nějaká je.

Petr100 — 2. 9. 2007 18:19

Helčo, - "Když podnikatel podniká a lidem platí minimální mzdu a on si užívá, tak v tom vidím jediné...obohacuje se na úkor jiných. To pak není podnikatel, ale zmetek"-  Máš štěstí, že jsi nepoužila slovo vykořisťovatel. To jsem již někdy slyšel. Dokonce 45 roků.  Ukončeme tuto debatu, jsme každý na jiném břehu řeky. A nezáviď, že někdo má majetku hromady.

Modroočka — 2. 9. 2007 18:25

Lidi, vy mě fakt bavíte, jeden si myslí, že je nejchytřejší a bez dělníků se obejde, druhý si zase myslí, že když podniká a má nějaký majetek, tak mu ten, co nepodniká a má jiný názor, závidí, ach jo............ Nejhorší je, když si někdo myslí, že je lepší, než ten druhý, protože je chytřejší, nebo toho víc má, nebo podniká. Ty břehy řeky.....když se ta řeka vylije z břehů, tak se v ní utopíte stejně a jedno, z kterého břehu jste tam zahučeli.

Helča — 2. 9. 2007 18:37

Petr100 napsal(a):

Helčo, - "Když podnikatel podniká a lidem platí minimální mzdu a on si užívá, tak v tom vidím jediné...obohacuje se na úkor jiných. To pak není podnikatel, ale zmetek"-  Máš štěstí, že jsi nepoužila slovo vykořisťovatel. To jsem již někdy slyšel. Dokonce 45 roků.  Ukončeme tuto debatu, jsme každý na jiném břehu řeky. A nezáviď, že někdo má majetku hromady.

Kristepane, ty myslíš, že závidím? Já mám dost ke svému životu. Mám dost pro své děti a nic nám neschází. TO CO POTŘEBUJU k životu, podotýkám.

Každej potřebujeme něco jiného, asi to bude těmi břehy.

Pokud by si ,to co jsem napsala poslouchal 45 roků, tak klobouk dolů. Kolipa ti je? 65????   :albert:

Ukončeme tuto debatu, protože to není břehy ale lidmi.

Helča — 2. 9. 2007 18:38

Modroočka napsal(a):

Lidi, vy mě fakt bavíte, jeden si myslí, že je nejchytřejší a bez dělníků se obejde, druhý si zase myslí, že když podniká a má nějaký majetek, tak mu ten, co nepodniká a má jiný názor, závidí, ach jo............ Nejhorší je, když si někdo myslí, že je lepší, než ten druhý, protože je chytřejší, nebo toho víc má, nebo podniká. Ty břehy řeky.....když se ta řeka vylije z břehů, tak se v ní utopíte stejně a jedno, z kterého břehu jste tam zahučeli.

:supr::godlike::supr::godlike::supr::godlike::supr::godlike::supr::godlike::supr::godlike::supr::godlike:

Iveta X — 2. 9. 2007 18:43

Petr100 napsal(a):

Helčo, - "Když podnikatel podniká a lidem platí minimální mzdu a on si užívá, tak v tom vidím jediné...obohacuje se na úkor jiných. To pak není podnikatel, ale zmetek"-  Máš štěstí, že jsi nepoužila slovo vykořisťovatel. To jsem již někdy slyšel. Dokonce 45 roků.  Ukončeme tuto debatu, jsme každý na jiném břehu řeky. A nezáviď, že někdo má majetku hromady.

Já bych ale v tomhle případě klidně použila slovo vykořisťovatel. To přeci není výmysl komunistického slovníku. Komunisté ho jen často používali a tak to mají s nimi lidi spojený. Věřím na boží mlýny a to mě trochu uklidňuje.

Helča — 2. 9. 2007 18:48

Petře100


a ještě douška: Jestli umíš podnikat, jako počítat (45 let?), tak to ti tví zaměstnanci chrochtají blahem.

Iveta X — 2. 9. 2007 19:04

Ještě chci říct, jak mě přijde hloupý tak jednoznačně odsuzovat, že za socialismu bylo všechno do mrtě špatný a dneska jak je všechno skvělý. Nejsem zastánce starých časů, ale náš stát má do demokratickýho státu pořád hodně daleko. Tak jak jsem dřív nesnášela vše, co souviselo se Sovětským svazem, tak teď jsem alergická na tu "skvělou Ameriku". Co se proboha změnilo? Vždyť dneska zase platí - USA, náš vzor. Opět nemáme jako národ svůj názor a opět jdeme za někým jako osel za jetelem.  A ještě k těm našim skvělým podnikatelům - z větší části jsou to opravdu zloději a vykořisťovatelé. Těm poctivým a slušným se tímto omlouvám. Jen jako příklad můžu uvést - v maloměstě, kde bydlím jsou dvě cukrárny a v každé stojí kopeček zmrzliny 10 Kč. Tolik nestojí ani ve Varech na kolonádě. Majitelka cukráren samozřejmě vyplácí zaměstnankyním jen minimální mzdy. Ne že by tak prodělávala, ale kdyby přidala na výplatách, tak by si přeci nemohla dovolit postavit další barák pro dceru, nemohla by přikoupit další vedlejší obchod atd. Nic s tím nenadělám, ale dětem raději koupím nanuka v samoobsluze, než abych  jí nechala vydělat. A můžete mi taky napsat, že jí závidím, to je přeci tady hodně častý argument.....

sexynet — 2. 9. 2007 19:09

LOOOOOOOOOOOL :)))) Chciju smichy :-))))))))))))))))))))))
Pravicova LISKA v levicackem kurniku :) KVO KVO KVO :-))))))))))))))))))))))

Lidi, ja nemam fakt potrebu si neco dokazat, kor tady na vas... Co si myslite, ze tim tady ziskavam?
Ja uz si vse dokazal... Zacal jsem jako delnas, jsem vyucenej elektrikar, tahal jsem 3 roky kabely, nosil monterky, svacil rohlik a salat z papiru, a k tomu zlutou limonadu :D

Nejze jsem vyrostl, nezakrnel jsem, a je ze me neco vic. Lidi si nejsou rovny, jsou ruzny, jako vsechno. Nekdo je min, nekdo je vic. Tak to proste je.

Co je to za hloupe nazory, ze je nejaka spravedlnost? Zadna neni! Ha, prekvani, co? Takze nekdo bude vzdy lepsi, nekdo horsi, nekdo bude nula po cely zivot, a nekdo vezme odpovednost do svych rukou, a udela neco proto, aby se mel lip, nez druhej. To je normalni...

Meli byste prejmenovat tenhle thread na - Buralni nelidsky krveziznivy SEXYNET tyranyzuje ubohe levicacke chudaky.
A ja budu strasne rad, kdyz budu ZLEJ. Na kazdyho levicaka.

sexynet — 2. 9. 2007 19:11

Uz jsem sem 2x nechtel psat, ale TED me to asi zacne poradne bavit! :lol: Bude maso! :lol: :lol: :lol:

sexynet — 2. 9. 2007 19:13

KAZDEJ podnikatel podnika PROTO, aby vytriskal MAXIMUM!!!! Ktera TUPA hlava to jeste nepochopila, at se prihlasi u tabule :))))))))))))))))))))))))
ZADNE slitovani, zamestnaci jsou POUHE vyrobni prostredky v tabulce, ostatni nikoho nesere. Nejmim ze vseho majitele. (jo majitele, ty serou jiny veci - darmozrouti, flakaci - ty je potreba VYHAZET na dlazbu)

Modroočka — 2. 9. 2007 19:14

sexynet napsal(a):

Uz jsem sem 2x nechtel psat, ale TED me to asi zacne poradne bavit! :lol: Bude maso! :lol: :lol: :lol:

Nebude, protože ten blbej řezník je taky dělňas, takže maso bude jedině v případě, že si ho zbouráš sám.
A proč, sakra, děláš něco, co nechceš? Když nechci psát, tak nepíšu.

Kotěvbotě — 2. 9. 2007 19:14

sexynet napsal(a):

KAZDEJ podnikatel podnika PROTO, aby vytriskal MAXIMUM!!!! Ktera TUPA hlava to jeste nepochopila, at se prihlasi u tabule :))))))))))))))))))))))))
ZADNE slitovani, zamestnaci jsou POUHE vyrobni prostredky v tabulce, ostatni nikoho nesere. Nejmim ze vseho majitele. (jo majitele, ty serou jiny veci - darmozrouti, flakaci - ty je potreba VYHAZET na dlazbu)

Tomuhle říkám debata na úrovni¨:rolleyes:
Ty jsi opravdu chudák:usch:

Modroočka — 2. 9. 2007 19:16

A bude pr..., to se pobavíme, Sexy, pokračuj........................mě to bavííííííí   :lol:

sexynet — 2. 9. 2007 19:16

Modroočka: Myslis, ze bezne inteligentni opice si neumi pripravit maso? LOL kde to jsme... Pripravit si maso snad umi kazdej ne?

sexynet — 2. 9. 2007 19:17

Kotěvbotě: Jasny, zato vy jen cekate, ze vas nekdo bude platit za nic, co?

sexynet — 2. 9. 2007 19:18

Modroočka: Jdu do toho, neboj!

Modroočka — 2. 9. 2007 19:18

Hele Sexy, já přece vím, že ty umíš úplně všechno....

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:19

Už se bavíme i s manželem! Fakt zábava :supr:

Tak co tam ještě máš pro nás? Lepší jak televize:supr:

sexynet — 2. 9. 2007 19:20

A co takovy urednici? To je panecku VERBEZ! Socanska chazka, vsude je jich 3 pr... - kdo je LINEJ jak VES, jde delat UREDNIKA.
Statni sprava - to je panecku socialni jistota, co? Nablito.

sexynet — 2. 9. 2007 19:21

1 urednik na 2 lidi, to snad je ceska rarita!

Modroočka — 2. 9. 2007 19:21

Sexy, ještě...................

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:21

sexynet napsal(a):

LOOOOOOOOOOOL :)))) Chciju smichy :-))))))))))))))))))))))
Pravicova LISKA v levicackem kurniku :) KVO KVO KVO :-))))))))))))))))))))))

Lidi, ja nemam fakt potrebu si neco dokazat, kor tady na vas... Co si myslite, ze tim tady ziskavam?
Ja uz si vse dokazal... Zacal jsem jako delnas, jsem vyucenej elektrikar, tahal jsem 3 roky kabely, nosil monterky, svacil rohlik a salat z papiru, a k tomu zlutou limonadu :D

Nejze jsem vyrostl, nezakrnel jsem, a je ze me neco vic. Lidi si nejsou rovny, jsou ruzny, jako vsechno. Nekdo je min, nekdo je vic. Tak to proste je.

Co je to za hloupe nazory, ze je nejaka spravedlnost? Zadna neni! Ha, prekvani, co? Takze nekdo bude vzdy lepsi, nekdo horsi, nekdo bude nula po cely zivot, a nekdo vezme odpovednost do svych rukou, a udela neco proto, aby se mel lip, nez druhej. To je normalni...

Meli byste prejmenovat tenhle thread na - Buralni nelidsky krveziznivy SEXYNET tyranyzuje ubohe levicacke chudaky.
A ja budu strasne rad, kdyz budu ZLEJ. Na kazdyho levicaka.

Ohohó!!! Tak ty jseš něco víc, jo? Hmmm..tak hlavě ať ti to vydrží!

Jinak chlapče, už seš tu všem akorát pro smích. Všichni jen čekají co napíšeš, aby se pobavili.....:lol:

sexynet — 2. 9. 2007 19:22

Tak, co tu jeste mame za prizdisrace - rychle mi neco poradte!

Modroočka — 2. 9. 2007 19:24

Tak pokračuj, Sexy, pokračuj, fakt mě to děsně baví

sexynet — 2. 9. 2007 19:24

Sjuzn: Ja tady budu delat chvili saska, ale vy s tema svejma "nazorama" budete k smichu ostatnim -  po zbytek zivota. :D :D :D

Modroočka — 2. 9. 2007 19:24

Tak co je, Sexy, co máš ještě v zásobě?

sexynet — 2. 9. 2007 19:25

Doufam, ze prijde jeste jedna REFORMA, s velkym R. Abosolutni KAPITALISMUS.

Modroočka — 2. 9. 2007 19:25

No, jen tak dál...

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:26

Jen do toho. Tady je to anonymní, tady můžeš :lol: Zajímalo by mně, jestli máš takovou hubu i na veřejnosti?

sexynet — 2. 9. 2007 19:26

Modroočka: Ale, nejak mi dochazi stava, to, co tady ctu, jsou slaby blaboly, v podstate jen 17 let srarej komunistickej vycichlej odvar...
JO, takova diskuze s mladymi pionyry, se soucasnou komunistikou omladinou, do ty bych si zastrilel - by litaly streva a mozky vzduchem...

Modroočka — 2. 9. 2007 19:27

Ty, Sexy, s tebou je teda houby zábava

sexynet — 2. 9. 2007 19:28

Sjuzn: JA tu anonymne nejsem ty .... dosad urazku dle vlastni chuti....(abych Otovi udelal radost - aspon jednoho urazim jmenovite) :) Jenze to bys musela umet ty informace najit, co? :D

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:29

M:Pu docházejí baterie. Asi se zase půjde nabít na Sexynet..

sexynet — 2. 9. 2007 19:29

Nekdo holt bude lama do smrti, ze si otevre seznam.cz, protoze "to je ten internet" a do vyhledavaciho pole bude psat "w w w . s t r a n k a . cz :)
Asi me dneska odvezou, protoze mi praskne branice :D :D :D :D

Modroočka — 2. 9. 2007 19:30

Sexy, fakt nuda.........furt nuda

sexynet — 2. 9. 2007 19:31

Modroočka: No jo, houby zabava, co mam delat? Stado malo huci, asi zacaly zpravy na hovně, ... aha, fakt, ono je pul vosmy. No jo, to si slo dat ubucene stado pravidelnou davku demence....

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:31

sexynet napsal(a):

Sjuzn: JA tu anonymne nejsem ty .... dosad urazku dle vlastni chuti....(abych Otovi udelal radost - aspon jednoho urazim jmenovite) :) Jenze to bys musela umet ty informace najit, co? :D

Už se vaří, už bublá....:lol:

Tak se potrefená husa zase ozvala, viď? Sexíku..:lol:

Iveta X — 2. 9. 2007 19:32

Sexynete, připomínáš mi Martina Hranáče z TV, podobný hovado. Ale Ty ho asi nebudeš znát, Ty náš milý kapitalisto.....

Modroočka — 2. 9. 2007 19:32

Sexy, zklamal jsi mě na celé čáře, fakt

sexynet — 2. 9. 2007 19:33

Martin Hranac mi nic nerika, na kulturni porady pro menecenne se nedivam

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:33

Jediný kdo se tu porád čílí jsi ty. A to jsi kdesi psal, že se tu jen rozčilujeme my.
Ty teda dokážeš bublat.Jó, u týhle bedny je každej král...:/

sexynet — 2. 9. 2007 19:34

Modroočka: njn, nemuzu slouzit vsem. Nemam tu zadne sparing partnery. Sjuzn je jen slaby odvar, na poradny argumnenty nema IQ. A ostatni se radeji nepridaji, aby si neposkodily babineti imidž :)

(ja na imidž seru, ale to oni nevedi) :D

Modroočka — 2. 9. 2007 19:35

Ale jsem ráda, Sexy, že jsem měla možnost tady na Babinetu poznat tak jedinečného, dokonalého, inteligentního a vše umějicího člověka jako jsi ty, teď jsem konečně poznala, jak jsem hloupá, nedokonalá a přízemní. Ještě žes mi otevřel oči a ukázal mi, jak špatně na tom jsem. Děkuji ti.

Iveta X — 2. 9. 2007 19:36

sexynet napsal(a):

Martin Hranac mi nic nerika, na kulturni porady pro menecenne se nedivam

Já jsem si to myslela, Ty intelektuále. Je to ke Tvý škodě, Hranáč je takovej trapnej  sebestřednej šašek, třeba by Tě to potom trklo....

sexynet — 2. 9. 2007 19:36

De facto jsme asi v zaveru diskuse, coz? Livicacky socky si pobreci, ze zaplati 30 korun navic, a pristi mesic si ze splinu koupi za 1000 kredit do mobilu, aby to mohli rict kamoskam, a my ostatni, co pohrdame 80% sveta se s 20% stejne smyslejicich pustime do vykoristovani techto nul

sexynet — 2. 9. 2007 19:37

Iveta X: Vida, mohl by tady pulce z vas prednaset. Myslim, ze by to bylo aspon k necemu :-)))))))))))))))

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:38

Jestěsi užívejte týhle debaty. Páč brzy nám to tu admin skrouhne a budem mít po...:(

Modroočka — 2. 9. 2007 19:38

Děcka, neblbněte, vždyť on si z vás dělá vysloveně pr.... Copak to nevidíte? To není diskuze, to je normální komedie. Sexy, není to špatný, ale je to pořád ještě slabota, přitlač, přitlač, ať to stojí za to.................. No, tak honem, ukaž, co v tobě ještě je....

sexynet — 2. 9. 2007 19:38

Ja vam neco povim, kdybych MEL TU MOC, zavedu vam v tyhle zemi VOJENSKEJ REZIM! To by vam poradne provetralo ty vase komousky nazory.

sexynet — 2. 9. 2007 19:39

Modroočka: Melu z posledniho :))))))))

sexynet — 2. 9. 2007 19:40

Dneska nedostanete za 3 dny nemocensky zaplaceno. V mem rezimu by KAZDY nemocny dostal kulku do hlavy. Tak, a mame vyreseno zdravotnictvi! Jsem GENIUS!

Modroočka — 2. 9. 2007 19:40

Tak tos mě fakt dost hrubě zklamal, myslela jsem, že jsi lepší, fakt

sexynet — 2. 9. 2007 19:40

Kurna, ja jsem genialni, sakry - doufam, ze to tady nekdo monitoruje! Nechco, aby me myslenky zapadly na dno nejakyho zensky kurniku! Musim si udelat kopie do PDF

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:40

Modroočka napsal(a):

Děcka, neblbněte, vždyť on si z vás dělá vysloveně pr.... Copak to nevidíte? To není diskuze, to je normální komedie. Sexy, není to špatný, ale je to pořád ještě slabota, přitlač, přitlač, ať to stojí za to.................. No, tak honem, ukaž, co v tobě ještě je....

Nevím, kdo si dělá z koho pr... :lol:

sexynet — 2. 9. 2007 19:41

Vyresime nezamestnanost - FLAKACE - nucene prace! Jiste, to bude ono!

sexynet — 2. 9. 2007 19:42

Ted me na chvili omluvte, musim se jit vyfotit. Udelam si letaky, abych se vylepil na lampy. Zakladam politicou stranu!

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:42

sexynet napsal(a):

Vyresime nezamestnanost - FLAKACE - nucene prace! Jiste, to bude ono!

Jó! Tak v tom s tebou souhlasím. A začneš jistě u sebe, viď?

Modroočka — 2. 9. 2007 19:43

Sju, máš tam SZ

Modroočka — 2. 9. 2007 19:44

sexynet napsal(a):

Ted me na chvili omluvte, musim se jit vyfotit. Udelam si letaky, abych se vylepil na lampy. Zakladam politicou stranu!

Sexy, pošli mi fotku, takový unikát, jako jsi ty, chci mít vylepený nad postelí

Sjuzn — 2. 9. 2007 19:47

Sexy, pošli mi fotku, takový unikát, jako jsi ty, chci mít vylepený nad postelí
Já ci takýýýý!!

Iveta X — 2. 9. 2007 19:47

Poslední bitva vzplála....

sexynet — 2. 9. 2007 19:48

Hele, vy anonymky, ze se ani nepriznate, kdo z vas volil komouse co? Ani anonymne se k tomu nepriznate, co?

Modroočka — 2. 9. 2007 19:51

Sexy, ty mě normálně už opravdu silně nudíš.....nemáš tam něco inteligentnějšího, ale jinak ti slibuju, už budu volit jenom tebe

Modroočka — 2. 9. 2007 19:52

Ale chci fotku i s podpisem, něco za něco

Jo a odhalil jsi mě, ještě nosím i pionýrský šátek a rudou zástavu mám pod postelí

Iveta X — 2. 9. 2007 19:53

Tak já se anonymně přiznávám, že jsem je nevolila, ale kdybych si měla vybrat mezi nima a Tvou vznikající politickou stranou, tak hádej koho bych volila.....

sexynet — 2. 9. 2007 19:55

Ja uz tu nic nemam, musim jit delat neco uzitecnejsiho nez tu mlatit prazdnou slamu...

Zakladni myslenka na zaver: pro me je hlavni, ze nejsem stejnej, jako nekteri mistni, co si musi chodit stezovat na nejaky ty "internety", jak jim vadi tohle a tamto... Takouvej zoufalec doufam nikdy nebudu.

Iveta X — 2. 9. 2007 19:56

To víš, že nejsi zoufalec, vždyť Ty vlastně na žádný fóra nechodíš, že jo....

Modroočka — 2. 9. 2007 19:56

Ale jsi, protože sem chodíš...... tak se měj a dělej něco užitečnějšího, protože to, co jsi tady dnes předvedl, byla nuda k uzoufání. Ahoj a hezký zbytek večera

sexynet — 2. 9. 2007 19:59

Ja na forta chodim, jen tak kecat. Ale poradit se? Na babinetu mozna 2x - okna a ten sexynet :)
Nevim, proc bych se mel ptat na kazdou debilitu, kterou si prumerne vycvicena opice vyresi za 3 minuty

sexynet — 2. 9. 2007 20:01

Otazka za 5000 - "Je lepsi si pr... namazat kafrem nebo motorovou naftou"? Zeptame se publika :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Modroočka — 2. 9. 2007 20:02

Tak to už dnes nic nebude, co? Škoda, mohlo se to hezky rozjet, tak nic............

Modroočka — 2. 9. 2007 20:02

sexynet napsal(a):

Otazka za 5000 - "Je lepsi si pr... namazat kafrem nebo motorovou naftou"? Zeptame se publika :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

tygří mastí....................čau

sexynet — 2. 9. 2007 20:03

Modroočka: Umis taky neco jinyho? Mysli, ze tohle uz jsem od tebe cetl :D

sexynet — 2. 9. 2007 20:03

Modroočka Prohralas - neporadila ses s publikem :)

sexynet — 2. 9. 2007 20:04

Aha, Brno - a jeste venkov, nemam dalsich otazek :D :D :D :D

Modroočka — 2. 9. 2007 20:10

No jo, Praha, tam jsou ti NEJ... Sexy, mě nemůžeš urazit, na to nemáš, jsi v tom dost chabej

Modroočka — 2. 9. 2007 20:11

Nemáš úroveň, škoda, mohla to být docela zábava

Modroočka — 2. 9. 2007 20:13

Nebo máš ještě nějaký eso v rukávu? Co? Tak se ukaž, neříkej, že to je všechno......

sexynet — 2. 9. 2007 20:13

Uroven? Naopak - na rozdil od mistni levicacke elity ja uroven mam.

Modroočka — 2. 9. 2007 20:15

No jo, tak to jsem ráda, že si pokecám s někým na úrovni, fakt a když je ještě k tomu z Prahy...........

sexynet — 2. 9. 2007 20:15

JJ, Praha je pro elitu zaklad. 15km od Prahy vlastne zacina buranov, znas to sama - holiny, vidle, teplaky Adobas... Nazory jak ze zvlastni skoly.

sexynet — 2. 9. 2007 20:16

Jeste ze tu ta Praha je, jinak by tu byl jeste rezim jak za Stalina.

Modroočka — 2. 9. 2007 20:17

Jo, to je přesně ono, proto jsme rádi, že vás, Pražáky máme, abyste nám ukázali, jak má vypadat život na úrovni.....:supr:

Modroočka — 2. 9. 2007 20:18

Tak co dál, ještě něco, Sexy, přece mě nezklameš, pokračuj.........

sexynet — 2. 9. 2007 20:19

No jo, si to fakt vezmi - kamarad, reditel jedne velke firmy, koupil dum nekde za Prahou - a vis co ta mistni luza dela? Vodi mu psy srat pred branku, dvakrat mu klicema zdrapaly Mercedes - proste totalni zavistivy hajzlove - jsem mu psal - porid si kamery, a strilej to.

sexynet — 2. 9. 2007 20:20

Kolik potrebuju na to sedme srdciko? Asi 5000 prispevku, co?

Modroočka — 2. 9. 2007 20:20

Tak, správně, jen tak na ně, postřílet a všechny, i ty, co ještě nic neudělali, protože co kdyby náhodou chtěli, že jo, tak raději preventivně.........

sexynet — 2. 9. 2007 20:21

Kurna! Ted jsem si to posral - polozil jsem stupidni dotaz, na ktery si umim najit odoved sam! Aaaaaaaaaaa prohral jsem!

sexynet — 2. 9. 2007 20:22

Modroočka: Ale zase to neprehanej, dobry buran muze za 7 tacu ridit traktor. Kdyz nebude chodit srat milionari pred branku, tak ho usetrim!

Modroočka — 2. 9. 2007 20:25

Hele, mojí babičce chodil jeden pán nechat srát psa už za komunistů a byl to bývalej kapitalista, je jedno, co byl, byl prostě prase, já po svým psovi hovna uklízím.

Modroočka — 2. 9. 2007 20:25

Sexy a řekni mi, proč je u tebe dělník buran. Já znám spoustu titulovaných buranů

sexynet — 2. 9. 2007 20:29

Ja nerikam preci "delnik" = "buran", muze byt klidne titulovany buran :)
Jenze tady v Praze proste burana pozname, i kdyby to byl profesor - proste to poznas. Neumi se oblect, neumi se chovat...

sexynet — 2. 9. 2007 20:30

Ale nedelej si s tim moc hlavu - rodilych Prazaku je v Praze tak 100.000. Zbytek jsou buransky naplavy...

Modroočka — 2. 9. 2007 20:31

No jo, ale takový máte vy v Praze i my v Brně, to je všude, jenže on někdy člověk nejde soudit jen podle hader, buran chodí i ve značkových hadrech. To je těžký. U nás ve firmě je jeden šéf, potrpí si na titul, na kvalitní hadry, na drahý auto a je to pořád křupan nejvyššího kalibru, chová se jako prase

Modroočka — 2. 9. 2007 20:35

sexynet napsal(a):

Ale nedelej si s tim moc hlavu - rodilych Prazaku je v Praze tak 100.000. Zbytek jsou buransky naplavy...

Nedělám, já znám i pár rodilých Pražáků, co se nepovyšují jenom proto, že jsou z Prahy. Oni to totiž nemají zapotřebí.

sexynet — 2. 9. 2007 20:36

Jo, ale rodilej Prazak se takhle vetsinou nechova - tedy pokud nechce, aby byl na okraji spolecnosti. Proste by se svym chovanim neprezil, vsichni by se na nej vykaceli...

My mame zase jiny "speciality" :)

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:36

A jak se že se pozná ten buran??

sexynet — 2. 9. 2007 20:36

Sama vis, jak to je... Nekdo to zapotrebi bude mit vzdy.

Modroočka — 2. 9. 2007 20:36

Že pohrdá lidma, myslí si, že on je ten nej...no však víš, ne, Sju

sexynet — 2. 9. 2007 20:37

A hele kdo je zpatky, Sjuzn :) Kdysi jsem videl nejaky nemeckej beckovej horror a tam taky vrah porad volal Sjjuuuuuuuuuuzzzzzzzznnnnnnnnnnn :D

Modroočka — 2. 9. 2007 20:37

Sju, buranství totiž není jen v tom, co má člověk na sobě, ale i v tom, jak se chová....................chápeš, že?

sexynet — 2. 9. 2007 20:38

Modroočka: Ne, spatne, buran nechape nic, buran stoji, a cumi, umi 3 slova - pivo, pica, vole :)

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:38

No, já byla ve sprše, víš.
A :sova:za chvilku do hajánek......

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:39

sexynet napsal(a):

Modroočka: Ne, spatne, buran nechape nic, buran stoji, a cumi, umi 3 slova - pivo, pica, vole :)

Jo, taky to ty nejsi. Ty umíš víc. Ty umíš naštěstí víc....:vissla:

sexynet — 2. 9. 2007 20:41

Tssssssss, tobe ani nedojde, ze bych se nikdy nemohl povazovat za BOSSE, kdybych umel jen 3 slova!

Modroočka — 2. 9. 2007 20:42

Jo, tak takových máte i v Praze hromadu, nedávno jsem tak byla na poradě a bylo jich tam jako máku, v jednom obchodě, s dost drahýma hadrama a chlapec tam vykřikoval za každým druhým slovem p..a, a podle řeči to byl typický Pražák

Modroočka — 2. 9. 2007 20:43

sexynet napsal(a):

Tssssssss, tobe ani nedojde, ze bych se nikdy nemohl povazovat za BOSSE, kdybych umel jen 3 slova!

No jo, tak takhle je to..........................:lol:

Petr100 — 2. 9. 2007 20:43

Iveta X napsal(a):

Ještě chci říct, jak mě přijde hloupý tak jednoznačně odsuzovat, že za socialismu bylo všechno do mrtě špatný a dneska jak je všechno skvělý. Nejsem zastánce starých časů, ale náš stát má do demokratickýho státu pořád hodně daleko. Tak jak jsem dřív nesnášela vše, co souviselo se Sovětským svazem, tak teď jsem alergická na tu "skvělou Ameriku". Co se proboha změnilo? Vždyť dneska zase platí - USA, náš vzor. Opět nemáme jako národ svůj názor a opět jdeme za někým jako osel za jetelem.  A ještě k těm našim skvělým podnikatelům - z větší části jsou to opravdu zloději a vykořisťovatelé. Těm poctivým a slušným se tímto omlouvám. Jen jako příklad můžu uvést - v maloměstě, kde bydlím jsou dvě cukrárny a v každé stojí kopeček zmrzliny 10 Kč. Tolik nestojí ani ve Varech na kolonádě. Majitelka cukráren samozřejmě vyplácí zaměstnankyním jen minimální mzdy. Ne že by tak prodělávala, ale kdyby přidala na výplatách, tak by si přeci nemohla dovolit postavit další barák pro dceru, nemohla by přikoupit další vedlejší obchod atd. Nic s tím nenadělám, ale dětem raději koupím nanuka v samoobsluze, než abych  jí nechala vydělat. A můžete mi taky napsat, že jí závidím, to je přeci tady hodně častý argument.....

Iveto, klasika v tvém levicovém  myšlení. Samozřejmě, že ji závidíš postavené domy, jinak by jsi o tom nepsala.  Takže já tě zadarmo poradím. Otevři třetí cukrárnu a prodávej zmrzku za 5,- kaček. Zaměstnancům dej pořádnou výplatu, myslím že 15.000,- čistá ruka by to spravila. A budeš vysmátá a nebudeš muset ani kupovat nanuka v samce. Ale hlavně, vykořisťovatelky milionářky cukrářky za pár měsíců zkrachují, protože všichni budou kupovat zmrzku jen u tebe. No a potom můžeš veškerý zisk rozdělovat mezi zaměstnance. Jak prosté. A neříkej, že to nejde. Jenom chtít a jde všechno. Živnostňák je za tisícovku, na to určitě máš. Tak přeji krásný večer a zítra to rozjeď.

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:44

Ukrajinský BOSS? Co má kolem krku pět řetězů, jako kdyby utekl z bejkárny a prsteny na ruce? Člověče.......:godlike:

Petr100 — 2. 9. 2007 20:44

Modroočko, co orchideje? Rostou?

sexynet — 2. 9. 2007 20:45

Jo, to asi byla ta nova generace - Hip Hop, drahy mikiny, a vlizano...
Jedinej, kdo ma povoleno mluvit sposte jsou rokeri a metalaci, ale ty zase nechodi do kramu pro "sampony a stetky" :)

sexynet — 2. 9. 2007 20:46

Sjuzn: Ne, ja mam zidovske predky!

sexynet — 2. 9. 2007 20:47

Petr100: Dobra snaha, ale - snad - 15 kilova ocelova palice na podbijeni prazcu je na tyto nazory snad vhodnejsi :)

Modroočka — 2. 9. 2007 20:47

Petr100 napsal(a):

Modroočko, co orchideje? Rostou?

Jo, jo, rostou a já tady za chvilku vyrostu taky. Mimochodem, já si jdu ten živnosťák vyřídit zítra taky. Taky jdu makat sama na sebe.

Modroočka — 2. 9. 2007 20:48

sexynet napsal(a):

Sjuzn: Ne, ja mam zidovske predky!

Zajímavé, já taky. A komunisti sebrali babičce a dědovi tři činžáky, taky nějaký podíly v dolech.

sexynet — 2. 9. 2007 20:48

Modroočka: OPRAVDU!? SKUTECNE!?

Modroočka — 2. 9. 2007 20:49

opravdu, skutečně,

sexynet — 2. 9. 2007 20:50

Modroočka: Tak jestli budes skutecne podnikat, das tomu 16 hodin denne, budes drit do umoru, mit zamestnance (bacha na levickacky vohnouty!) bez dovolenych, bez volnych vikendu, zadny "v patek ve tri na chate", TAK TO BUDES TAKY PATRIT MEZI ELITU!!!!!

sexynet — 2. 9. 2007 20:52

Dost dobry studium pro zacatek je na strance http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2002112901
Predevsim se zamer na zmr***** a VOHNOUTY! To si poctes! :)

Petr100 — 2. 9. 2007 20:52

Modroočka napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Modroočko, co orchideje? Rostou?

Jo, jo, rostou a já tady za chvilku vyrostu taky. Mimochodem, já si jdu ten živnosťák vyřídit zítra taky. Taky jdu makat sama na sebe.

Máš moji neskonalou úctu, pokud se do toho pustíš. Držím palce a přeji dobré nervy. Ale hlavně nikde potom nepiš, že máš zaměstnance. Bude z tebe největší vyvrhel této společnost.

Iveta X — 2. 9. 2007 20:52

Jo Petře, je to jednoduchý - takhle napsaný. Myslíš, že mě to nenapadlo? Tohle je ale příliš konkrétní případ a tady je zrovna velká korupční aféra, nechci se k tomu rozepisovat. Máš pravdu, že je to tím, že jsme malý město a není prostě konkurence. A pokud jde o závist. Věř, že v obchodu bych rozhodně podnikat nechtěla. Nastupuju na rekvalifikaci a chtěla bych dělat sama na sebe, ale v úplně jiným směru. Spíš mám vztek, že existuje protekce a příbuzenská provázanost atd., co si budeme povídat.

sexynet — 2. 9. 2007 20:53

Takovej malej, kratkej vytah, abys taky vedela, CO za lidi si rika o PENIZE!!!!


- kde napsáno, že jsem to měl udělat ?

- já myslel, že to udělá on

- ať si to dělá sám, když má takovej plat.

- tenhle měsíc mám už tři hodiny přesčasů.

- to bych se nedostal na svačinu

- vykašli se na něj, on zabrzdí

- skončíme o půl hodiny dřív a zajdeme si na jedno.

- za to můžou ti nahoře

- to je dobrý, na to stejně nikdo nekouká

- to udělal počítač

- při mým platu nemohou ani lepší práci chtít

- já měl vždycky šéfa idiota

- kdybych byl na jeho místě, tak bych to určitě dělal líp

- vykašli se na to, co z toho máš?

Modroočka — 2. 9. 2007 20:53

Neměj péči, já budu dělat sama na sebe a za sebe, ale ne proto, že musím, ale proto, že chci. Jinak jsem doteď zaměstnaná. A zaměstnance mít nebudu, budu svůj vlastní zaměstnanec. Ale to nic nemění na mých názorech, o kterých stejně nic nevíš, protože jsem je tady nikde nijak výrazně nezmiňovala.

sexynet — 2. 9. 2007 20:54

Kdyz uslysis byt jedinnou hlasku z vyse uvedenych, okamzite je vyhod na paragraf 53!

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:55

sexynet napsal(a):

Takovej malej, kratkej vytah, abys taky vedela, CO za lidi si rika o PENIZE!!!!


- kde napsáno, že jsem to měl udělat ?

- já myslel, že to udělá on

- ať si to dělá sám, když má takovej plat.

- tenhle měsíc mám už tři hodiny přesčasů.

- to bych se nedostal na svačinu

- vykašli se na něj, on zabrzdí

- skončíme o půl hodiny dřív a zajdeme si na jedno.

- za to můžou ti nahoře

- to je dobrý, na to stejně nikdo nekouká

- to udělal počítač

- při mým platu nemohou ani lepší práci chtít

- já měl vždycky šéfa idiota

- kdybych byl na jeho místě, tak bych to určitě dělal líp

- vykašli se na to, co z toho máš?

No a pak má člověk koupit jednu jedinou zdravou věc, kterou by nemusel reklamovat! :dumbom:

sexynet — 2. 9. 2007 20:56

Tak jasny, ze se podnika proto, ze makat clovek CHCE. Kdyz clovek makat nechce, najde si teply misto nejde ve statni sprave.

Modroočka — 2. 9. 2007 20:56

sexynet napsal(a):

Takovej malej, kratkej vytah, abys taky vedela, CO za lidi si rika o PENIZE!!!!


- kde napsáno, že jsem to měl udělat ?

- já myslel, že to udělá on

- ať si to dělá sám, když má takovej plat.

- tenhle měsíc mám už tři hodiny přesčasů.

- to bych se nedostal na svačinu

- vykašli se na něj, on zabrzdí

- skončíme o půl hodiny dřív a zajdeme si na jedno.

- za to můžou ti nahoře

- to je dobrý, na to stejně nikdo nekouká

- to udělal počítač

- při mým platu nemohou ani lepší práci chtít

- já měl vždycky šéfa idiota

- kdybych byl na jeho místě, tak bych to určitě dělal líp

- vykašli se na to, co z toho máš?

Sexy, ale já jsem zaměstnanec a takhle to u nás nefunguje, musíme makat, všichni, nemáme čas na vysedávání u kafe a tlachání, čímž nechci říct, že bysme ten čas mít měli. Jsme placení za práci, ne za kecání, ale to beru i jako zaměstnanec.

sexynet — 2. 9. 2007 20:57

Sjuzn, sjuzn, sjuzn... ty hlavicko moudra... tohle je O VAS :))))))))))))))

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:57

sexynet napsal(a):

Sjuzn, sjuzn, sjuzn... ty hlavicko moudra... tohle je O VAS :))))))))))))))

O mě ne. Já jsem na podpoře prosím.....:rodna:

sexynet — 2. 9. 2007 20:58

Sjuzn: Prave me ranila mrtvice... Zabila jsi cloveka.

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:58

sexynet napsal(a):

Sjuzn: Prave me ranila mrtvice... Zabila jsi cloveka.

No, to víš, mě stát uživí.:lol:

Sjuzn — 2. 9. 2007 20:59

A představ si. Máme s manželem svůj dům, v garáži nové auto, doma pc s internetem....to je ten stát štědrý, co?

Modroočka — 2. 9. 2007 20:59

Petr100: já ale budu dělat SAMA na sebe. Zkusím to, nevím, jestli mi to vyjde a jestli mi to půjde, udělám proto maximum, ale nechci sedět doma a říkat, že by mi to stejně nešlo a přitom to ani nezkusit. Musím to zkusit a snažit se, aby to prostě šlo.

Modroočka — 2. 9. 2007 21:01

Sexy, ale nemůžou být všichni zaměstnavatelé, musí být i zaměstnanci. A ani ti nemusí být nutně vyžírkové a flákači.

Modroočka — 2. 9. 2007 21:05

Aha, Sexy už je po smrti, když ho ranila ta mrtvice. Sju, jak jsi mohla.........................:lol:

sexynet — 2. 9. 2007 21:06

Modroočka: Jasny, jasny, vzdyt nerikam VSICHNI. Jen je nezbytne nutne bojovat s vohnouty, a jinym smejdem. BOJOVAT! Ne jim ustupovat.

Sjuzn: Vidis, a ja nemam nic z toho, nez jen firmu, a ten pocitac :)

Sjuzn — 2. 9. 2007 21:12

Modroočka napsal(a):

Aha, Sexy už je po smrti, když ho ranila ta mrtvice. Sju, jak jsi mohla.........................:lol:

Já za to nemůžu....:grater: To on asi závistí. Porád tu nedhazuje, že puknem vzteky jak závidíme když někdo něco má a teď sám........chudáček....:grater:

Modroočka — 2. 9. 2007 21:13

Tak už se tady nebudeme vzájemně napadat, jsme snad inteligentní, nakonec máme každý právo na vlastní názor, tak si ho nebudeme upírat.
Jinak já nemám ani dům, jen byt družstevní byt v paneláku, nemám ani auto a ani velký úspory. Jako zaměstnanec se neflákám, nemám na to v práci čas. A pokud budu dělat sama na sebe, tak ho nebudu mít asi už vůbec.

Sjuzn — 2. 9. 2007 21:17

Já taky nemám dům a ani to auto. A na podpoře taky nejsem. Já jsem lhala.....:grater::grater:

Modroočka — 2. 9. 2007 21:18

A ještě něco, nejsem opravdu závistivá, nebudu si otravovat život přemýšlením nad tím, že někdo má to a ono a já ne.

sexynet — 2. 9. 2007 21:18

Sjuzn: Zklamu te - kdyz se rozdavala zavist, vschni okolo dostali dost, a na me zadna nezbyla :( A JAK by se mi ted v podnikani HODILA!
Zase jsem dostal rozum, no... A ten evidentne na jine taky nezbyl :D

Modroočka — 2. 9. 2007 21:19

Sjuzn napsal(a):

Já taky nemám dům a ani to auto. A na podpoře taky nejsem. Já jsem lhala.....:grater::grater:

Teda Sju, jak jsi mohla.....................:P  :lol:

sexynet — 2. 9. 2007 21:20

Sjuzn napsal(a):

Já taky nemám dům a ani to auto. A na podpoře taky nejsem. Já jsem lhala.....:grater::grater:

Zkazila jsi mi cely vecer! Ajjajaj, a ja uz myslel, ze mam chyceny perfektni vzorek, ktery vsem ukazu jako odstrasujici priklad!

Modroočka — 2. 9. 2007 21:20

Tak a máš po žoužalkách, že, Sexy

sexynet — 2. 9. 2007 21:21

Jo

Sjuzn — 2. 9. 2007 21:22

sexynet napsal(a):

Sjuzn: Zklamu te - kdyz se rozdavala zavist, vschni okolo dostali dost, a na me zadna nezbyla :( A JAK by se mi ted v podnikani HODILA!
Zase jsem dostal rozum, no... A ten evidentne na jine taky nezbyl :D

Jistě. Máš ve všem pravdu. Naprostou pravdu....:godlike: Jsi chytrý, inteligentní, odvážný a jistě také hezký, mladý muž.

Tak dobrou noc.....:sova:

sexynet — 2. 9. 2007 21:22

Kurna, reknete, ze jste nekdo levicak, ze volite komunisty, at si ten vecer jeste napravim! :D

Modroočka — 2. 9. 2007 21:24

No, tak jsme si pěkně pokecali, ale já jdu vyndat prádlo z pračky, vyklidit myčku, vyvenčit trhače a pak jdu spát, ráno vstávám na šestou do práce, vrtět si pr...í na kancelářské židli a zevlovat u kafe. Dobrou noc

Modroočka — 2. 9. 2007 21:24

Sexy, já je nevolila, nikdy, ani soc.dem

Modroočka — 2. 9. 2007 21:25

Zklamala jsem tě, Sexy?

sexynet — 2. 9. 2007 21:31

Modroočka: Trochu... Ani se neflakas? A co kafe? V pracovni dobe? Nic? Ani hodinovy obedy? A co domu - chodis driv?

Modroočka — 2. 9. 2007 21:36

Na oběd mám půl hoďky, nesmím přetáhnout, kafe piju, spíš upíjím, ale při práci, domů jít dřív můžu, jen když mám nadděláno, jinak ne. Nemáme fakt čas se flákat, nejde to a já opravdu zastávám názor, asi nezvyklý, že do práce chodím PRACOVAT. Můžu prohodit pár slov s kolegyní na chodbě, to ano, ale na vykecávání fakt nemám čas.

Modroočka — 2. 9. 2007 21:40

A pokud tě zajímá, koho jsem opravdu volila, je to tady - Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

spunt — 2. 9. 2007 23:01

Tedy teď jsem úplně zmatená rodilá Pražačka.
Uf.
Tak jako když nepodnikám a jsem dělník, tak jsem automaticky levičák a závidím podnikatelům majetek?

Když nechci podporovat vydřiducha který má kopeček zmrzliny za 10,- a jdu si ho koupit jinam levněji, tak mám levičácké myšlení? ( mimochodem to jste asi neviděli ceny v Praze na Václaváku :lol: :( ) . Nebo když jsem chlápkovi těsně pod Pražským hradem nechtěla dát 60 Kč za 0,5 litru čisté balené vody tak myslím levicově?

Sexy, jsi jeden z mála, který byl dělníkem a možná si práci rukama pamatuje a tak by jsi si toho spoustu udělal sám, ale nejsou všichni takový. A neměl by jsi mít trošku ohleduplnější názor protože víš jak se někteří dělníci v práci nadřou a svačí junior z papíru že by měli mít také nějaký solidní plat? Že jsou mezi námi úředníci co se v práci nadřou, ale i tací si zahřívají křesílko, hrají na PC třetinu pracovní doby odpočívají a mají 3x větší plat než kopáč?

sexynet — 2. 9. 2007 23:31

spunt: Proc te stale trapi plat delnika? Vzdyt kazda prace se preci odviji od nabidky a poptavky. Kdyz jako majitel firmy potrebuju zamestnat delnika, nabidnu nejmensi moznou castku, od ktere mi to bude nekdo ochoty delat. Kdyz mi to nebude ochoty nikdo delat, musim nabidnout vyssi platy.

Vzdy prace je zbozi jako kazde jine... Ja kupuju, ty prodavas. Kdyz dam malo, neprdavej. A kdyz prodas za malo, tak si pak nestezuj. Co je tady nejasneho?

spunt — 3. 9. 2007 0:00

Mě je nejasné co je za  levičácké myšlení když si nejdu koupit zmrzlinu někam kde jí mají předraženou a jdu jinam?

Možná mě trápí plat dělníka protože ho mám doma a sama jsem v podstatě dělník, i když v mé profesi mě naštěstí ještě nedostihli "levnější" zaměstnanci z jiných zemí.
Ale aby to nevyznělo nějak zle, já jsem začala chodit s dělníkem a dělníka jsem si vzala a rozhodně mu nikdy nebudu doma dělat dusno, že má dělnický plat, protože jsem to dopředu věděla. Věděla jsem že holt budou věci které mít nebudeme, ale netušila jsem že se budeme mít hůře...

A také můj selský rozum nechápe, ten narůstající rozdíl. Chápu že vedení firmy a lidí není jednoduché, chápu že když má někdo vysokou školu že by měl mít vyšší plat než kopáč, ale nechápu proč by měl někdo zaplatit 10ti kopáčům za měsíční práci 100 tisíc a sám si nechat dalších 100 tisíc pro sebe.  Protože ve srovnání s tou koupí levnější zmrzliny jinde je zaměstnávání levnější pracovní síly přeci také levičácké myšlení. A není to o tom že majiteli firmy něco závidím. Já všem přeji že se mají dobře. A rozhodně nekoukám jestli má někdo doma něco lepšího než já, jen ať má . Hlavně když si na to dokáže vydělat a není to na úkor rodiny nebo zdraví nebo svých zaměstnanců.

helena — 3. 9. 2007 7:04

Jéžiš - a já včera krom běžné domácí údržby umyla 16 pater, pak sebe (abych z uklízečky udělala dámu http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png) a šla hajat, protože vstávám v půl páté, abych na šestou seděla v kanclu u podnikatele, protože jsem blbá.
Kdybych si místo toho četla tuhle diskusi, tak bych byla poučená a od nejbližšího termínu bych začla pracovat jako státní ouředník nebo, lépe, podnikatelka - bestie.
Jó, člověk se stále učí...

Helča — 3. 9. 2007 9:50

sexynet napsal(a):

Ted me na chvili omluvte, musim se jit vyfotit. Udelam si letaky, abych se vylepil na lampy. Zakladam politicou stranu!

S Miroslavem Sládkem? Ten byl taky tak arogantní.
Tolik ponížení a urážek jsem na jednom místě fakt nikdy nečetla.

Nick3594 — 3. 9. 2007 10:18

Sexynet napsal(a):

Evelin: I kdyz s tebou v nekterych vecech souhlasim, v jinych ne. Promin, ale nemyslim si, ze ja bych byl zodpovedny za neci rozhodnuti, za neci nemoci a za neci zivot vubec a nemam zadny zajem mu na nic prispivat ze svych dani. Mam zajem si platit ze svych dani maximalne zajisteni bezpecneho, funkcniho komercniho prostredi, nic vic me nezajima. Dokud muzu, poradim si, az nebudu moct, pujdu do riti.

Co je to za duvody, ktere uvadis???? Ja mam za ne odpovednost? Ja, Franta, Martin, Monika, KDO je odpovedny za TVE problemy??? Kdo?
Ja tady nekde pisu, ze TY muzes za MOJE problemy? Nikdo jiny za ne nenese zadnou odpovednost, jen a pouze JA sam si vyzeru, co jsem si navaril.

Kdyz chytnu virus, a budu nevylecitelne nemocnej, sam radeji ukoncim svuj zivot - se CTI a hlavou HRDE vztycenou, a ne jak mrzak, co s natazenou rukou skemra na chodniku pred bufetem... Kdyz bude muj syn smrtelne nemocny - co nadelam, proste jsem s zenou nemeli ten spravny genom. Myslis, ze kdyby dostal leukemii, ze bych 3 roky dival, jak trpi??? MYSLIS si to??? Tak ver, ze i pres nase zkur.eny zakony bych svemu synovi pomohl, aby netrpel, tako je moje laska. A klidne si to odsedim. Takovy je zakon prirody a NIKDO, NIKDO nema zaruku, ze dostal plne funkcni telo a ze bude zdravy do smrti.


Vis, uprimne je mi lito, kdyz vidim nemocne lidi, nemocne deti, postizene... Mrzi mne to, a rikam si - kdybych to dokazal, mavnutim ruky je uzdravim, jako mesias... Vis, tam, kde mam firmu, chodim kourit ven, a casto potkavam jednu maminku, ma syna na voditku, protoze mu narostli dlane v ramenou. Pokazde, kdyz ji vidim, mi ukapne slza... Jenze mesias nejsem. Jsem polozka v tabulce, nic vic. A pak dostanu vzdy strasny VZTEK az NENAVIST - na lidi, kteri dopusti, ze se takove dite narodi. Ze je nekdo takovej deb.il, ze tohle dopusti... Ne buh, ale CLOVEK, a jeho pokrytecka, samoliba vypatlanost a pseudohumanita muze za toto utrpeni...

Muzete si klidne o me myslet, cokoli chcete, je to vase plne pravo, me se to jen velmi malo dotyka...

Ano Sexynete, jsem debil, pokrytec, vypatlanec a pseudohumanista. Přítel je nositelem genu neurofibromatóza. Mít zdravé dítě je šance 50 na 50. A i když bude nositelem genu, projevy mohou být různé - od zanedbatelných kožních až po velice vážné. A já se rozhodla s plným vědomím a svědomím, že dítě svého partnera CHCI.

Kdo jsi, že rozhoduješ o životě jiných? Že bys klidně zprovodil někoho ze světa, jen proto, že nesplňuje Tvá měřítka dokonalosti? Takže když tvůj syn nebude vyhovovat tvým měřítkům zdravotní dokonalosti, tak ho prostě sprovodíš ze světa a je to. Proč by ses měl dívat, jak on trpí? Ulehčíš tak přece jemu a hlavně SOBĚ....Tomu ty říkáš láska? Já tomu říkám čisté sobectví. PROTOŽE TY SE NA TO NEBUDEŠ MUSET DÍVAT, TY NEBUDEŠ MUSET TRPĚT !!!!!!!
Navíc, jak můžeš vědět, že se ti narodí zdravé dítě? Nikdy záruku nemáš, NIKDY. Mojí kamarádky bratrovi se teď narodil těžký Down. Byli na testech a nic nezjistili........ Oba jsou zdraví a mladí. Moje sestra s ex švagrem jsou zdraví a narodilo se jim dítě s poškozeným střevem. Takže všechny postižené děti a lidi bys zabil a nechal jen zdravé jedince. Tomu říkám LÁSKA. Zákon přírody? Jenže milý hochu, my nejsme zvířata, ale lidé. Navíc utrpením člověk zraje, je více lidský, má více pochopení a empatie......
Obávám se, že výše Tvé sociální inteligence je na nule.  :rock:

Helča — 3. 9. 2007 11:26

Kdo si tady fakt pozorně přečte názory Sexyneta, tak si musí pomyslet, že ten člověk je nebezpečnej už i sám sobě.
Já mám rodičák a můj muž je po operaci kolene, na nemocenské. Já vím, že ty názory Sexyneta jsou nadsazené, ale kdyby to bylo jak by chtěl on, tak tady chcípneme hlady. Nebo bych musela manžela spláchnout, dítě pověsit na prádelní šňůru a nejlíp se rovnou zakopat, abych nevyužívala stát.
Sexynet bude mít asi u baráku 4 pitbuly, aby ho neobtěžovali nedej bože "socky a bezdomovci"  a když ano, tak je nima nechá sežrat.
Mohl by založit stranu bez sociálních jistot, s revolverem ve znaku a motem: vyvolení.

Jeňýk — 3. 9. 2007 11:35

Hm, koukám jak tady idiotismus kvete a to jsem si myslel, že výhradně u příznivců levého spektra politické scény. :rolleyes:

Achjo, stydím se že jsem taky z Prahy, podnikatel a pravicově smýšlející. Opravdu bych byl nerad v jedné řadě se zde přítomným SPRÁVNÝM CHLAPEM s tvrdými názory (na internetu) prokládanými drsnými výrazy. :rolleyes:  :rolleyes:
Právě díky podobným tvorům tady bohužel i nadále budeme potkávat mladé komunisty a jiné levičáky. Není totiž větší slasti než nasírat různá individua tvářící se že nad ně není a rozbíjet jim jejich vozy značek Audi či BMW. Skoro bych se někdy přidal........

sexynet — 3. 9. 2007 11:46

Nepochopili jste doted vubec nic. Az snad na Petr100.

Judyna — 3. 9. 2007 11:53

No Jeńýku, nezbývá mi než souhlasit. Já na Sexyneta nereaguji, protože si opravdu myslím, že není  v pořádku (pakliže si z nás všech nedělá srandu).
O reformě to tady bohužel není. Myslela jsem, že se tu o ní ještě něco dozvím, popř. poopravím názory.

Décima — 3. 9. 2007 12:04

Jsem asi naivní, pořád jsem si myslela, že Sexynet je takový ten brouk Pytlík, práce všeho druhu, a prudič, co se baví, jak ostatní nadzvedne ... ale říci, že si někdo za to může sám, když má postižené dítě, to už je moc. Níkdo neví, čím ho život dostane a pod čím se sehne a když tu "tíhu" důstojně ponese , patří mu moje úcta.
Některé postřehy má dobré a zdravé, ale někdy mě mrazí a obávám se , když takové hlasy budou ve společnosti sílit, komunisti to mají za dvě volební období vyhraný .....

Jeňýk — 3. 9. 2007 12:10

sexynet napsal(a):

Nepochopili jste doted vubec nic. Az snad na Petr100.

Géniové bývají nepochopeni...... nejsme hodni Vaší velikosti. Promiňte pane velkopodnikateli z Prahy.

helena — 3. 9. 2007 12:25

Je zajímavé, že si nepřipadám jako nechápavý nesvéprávný blbeček... :-))
Ale máš pravdu, Jeňýku - třeba ho pochopí některá z příštích zdravých, bohatých, podnikajících generací. A pokud ho někdo zahluší (nebylo by divu s jeho názory), bude z něho možná i mučedník :-)

Nick3594 — 3. 9. 2007 12:31

My jsme pochopili to, co jsi zde napsal. Jednou mi jeden člověk řekl: Jestliže se tvé okolí bude k tobě vyjadřovat shodně a negativně, pak chyba není v nich, ale v tobě. Hledej, co je v tobě špatně. Byla to velice moudrá rada. Předávám ti ji. Přemýšlej, proč reagujeme tak jak reagujeme místo tvého dětinského vyjádření, že jsme vůbec nic nepochopili. My jsme Tvůj postoj pochopili a nelíbí se nám. Toť vše. A jestliže jednou onemocníš a zprovodíš se rychle ze světa, pak je to jen a pouze opět ukázka tvé vlastní slabosti, nic víc.

Helča — 3. 9. 2007 12:34

Décima napsal(a):

Jsem asi naivní, pořád jsem si myslela, že Sexynet je takový ten brouk Pytlík, práce všeho druhu, a prudič, co se baví, jak ostatní nadzvedne ... ale říci, že si někdo za to může sám, když má postižené dítě, to už je moc. Níkdo neví, čím ho život dostane a pod čím se sehne a když tu "tíhu" důstojně ponese , patří mu moje úcta.
Některé postřehy má dobré a zdravé, ale někdy mě mrazí a obávám se , když takové hlasy budou ve společnosti sílit, komunisti to mají za dvě volební období vyhraný .....

To jsem si myslela i já, že je prudič a zároveň i  srandista s příšerně černým humorem. Znám takové šašky. Ale je rozdíl mluvit a psát.


Ale tohle bylo fakt přehnaný , drsný , hrubý , bezohledný. vulgární .
Sexynete, napiš nám kolik jsi měl promile.

Nick3594 — 3. 9. 2007 13:03

Sexynet napsal(a):

Osobne nechapu, KDE se v lidech bere pocit, ze maji mit stale dokola neco zdarma. Nekdy je mi z tech "socialu a komousu" na bliti.
Skolstvi zdarma, zdravotni peci zdarma, a zaplati to KDO????

Na auto, barak, pocitac, TV s domacim kinem a nejmodernejsimi mobilnimi telefony, abyste pred sousedem NAHODOU nebyli OUT, to mate, co????
A zaplatit za svy zdravi se vam nechce, CO!!!??? Me se zase nechce ze "sveho" dotovat socansky prizivniky.

Osobně nechápu, proč mám ze svých daní platit platy poslanců a politiků, dále proč mám platit jejich vládní limuzíny, proč mají imunitu i když jsou úřadu zbaveni, proč dostávají tučné platy i když již v politice dávno nejsou, proč mám ze svých daní platit vytunelované peníze, a penězi daňových poplatníků se kryjí díry v rozpočtu. Proč mám platit ty kašpary, kteří si říkají politikové, kteří se jen ožírají v poslanecké kantýně, další z nich svůj čas ve sněmovně/senátu prospí.... To co vychází z jejich rukou je skutečně zoufalství. Také nechci platit sociální dávky cikánům, flákačům a příživníkům, ale tahle reforma, to je skutečně humus.

Helča — 3. 9. 2007 13:13

Jé, neviděli jste včera Topola v TV na jedničce?  :rodna:"Ten krásně zpíííííval."  :lyssna: Mohl zpívat o oktávu výš a o kilometr dál. Získává si hlasy u etnika a ještě ke všemu v deliriu.

Modroočka — 3. 9. 2007 13:30

Ale Sexy přece nemá chybu, je naprosto dokonalý, geniální a ve všem soběstačný. Navíc je Pražák. To je prostě on, Sexy. Diskuze s ním mě natolik pobavila, že jsem ztratila komplexy z toho, že jsem zaměstnanec (i když už ne na dlouho), že jsem drban z lontu a ještě k tomu od Brna, že nejsem tak geniální jako on. Já jsem, na rozdíl od něj, úplně normální. A jsem spokojená. Nemusím si nic dokazovat urážením lidí, kteří se liší ode mě vzděláním, v názorech, ve stylu oblékání, v majetkových poměrech, prostě v čemkoliv. Já dělím lidi na slušné a na ty ostatní. Je mi jedno, koho kdo volí, kdo se čím živí, kdo v čem jezdí a kdo má co na sobě. Podle Sexyho jsme tady nejspíš polointeligentní, levicoví burani, vyžírkové a flákači. Tak ještě že Sexyho máme, abychom věděli, jak má vypadat elita národa.

sexynet — 3. 9. 2007 13:40

Je zajimave sledovat, jak dokonale jdou prekroutit vety a myslenky, ktere jsem psal :-)

Jeste par dnu, a budu tady za komunistu :lol: No nic. Fakt skoda slov.

Nick3594 — 3. 9. 2007 13:55

Sexynete, já jsem pouze citovala tvé věty. Víš co je zajímavé? Tady tě nechápeme, na psychologické jsi vyštípal Slávka, hm hm, je to skutečně v nás nebo v tobě? Co ty na to?

Modroočka — 3. 9. 2007 14:03

Volím pravici, zastávám názor, že do práce člověk chodí pracovat, ne se bavit a zabíjet čas. 
Ale neurážím lidi okolo sebe. Sexy, jsi tlachal, co si nevidí ani na špičku nosu.

Modroočka — 3. 9. 2007 14:06

Sexy, možná by ses měl zamyslet, jak svůj problém vyřešit.........................tvůj problém je totiž tvoje samolibost, nabubřelost a pocit vlastní nadřazenosti

Helča — 3. 9. 2007 14:08

sexynet napsal(a):

KAZDEJ podnikatel podnika PROTO, aby vytriskal MAXIMUM!!!! Ktera TUPA hlava to jeste nepochopila, at se prihlasi u tabule :))))))))))))))))))))))))
ZADNE slitovani, zamestnaci jsou POUHE vyrobni prostredky v tabulce, ostatni nikoho nesere. Nejmim ze vseho majitele. (jo majitele, ty serou jiny veci - darmozrouti, flakaci - ty je potreba VYHAZET na dlazbu)

Z takového jednoho pana podnikatele se mi chce zvracet. Psovi třikrát za den dával kuře obrané už od kostí. Když mu pak onemoccněl a zemřel , tak jeho kancelářské zaměstnankyně šly psovi na funus, pohřeb stál asi 50 tisíc. Luxusní rakev i náhrobní kámen.

Ale když jeho zaměstnanci utrhla mašina nohu, tak se zdálo, že toho chudáka bez nohy ještě zedře z kůže. Počítal každou korunu, jen aby mu nedal něco navíc, přitom je zajištěnej až do pátého kolena.
Je normální, aby znamenal více pes než lidská bytost?

Do pytle, tohle je fakt do nebevolající vytřískávání maxima. No ale Sexynete, ty bys to přeci vyřešil, jak ses zmínil - kulkou. Hnusně černej humorista, nebo psychopat.    :rodna:

Kamilie — 3. 9. 2007 14:23

Jo Helčo, tak přesně tohle pozoruju o rychlozbohatlíků, že pro korunu si vyvrtají do kolena tři díry, tedy u svého zaměstnance....ale doma má toho nejdražšího bojového psa, kterého olizuje z té samé lásky. Pak vymění první manželku, s kterou vše rozběhl a druhou, mladou, neopotřebovanou...atraktivní, má vše nej-nej.
V mých očích toto není podnikatel, ale blbec-tupec, i když má prachy a mou úctu nemá.
Tyto lidi nechápou, že každý jeden pracující člověk v jeho firmě je důležitý právě proto, aby výroba běžela a mohl mít svůj zisk... Každý jeden, i ta uklizečka!

Míša Kulička — 4. 9. 2007 9:01

Sexíku, božíčku, ty jsi fakt včéra a předevčírem asi neměl dobrý den, viď?

Špunte, na tom, že hledáš, kde je co levnější, není nic špatného. Naopak, chováš se zdravě ekonomicky, přesně dle zákonů nabídky a poptávky. Mimochodem, taky mě jedno hnusný dvoudecový preso za stovku na Staromáku vyléčilo. Do Práglu dnes jezdím výsadně s vlastním kafem v termosce, a řízkem v chlebu a ubrousku ;). - Ne, ale prostě beru centrum Prahy jako rýžovačku pro tůristy, která prostě nejni pro mě. Je to tak ve všech významnějších městech na světě. Může tě hřát u srdíčka, že to napomáhá k vyrovnané platební bilanci našeho státu :).

Lvice, chápu tvou touhu po děťátku, ale to riziko, že se nenarodí zdravé, na sebe bereš především ty. Ty s tím musíš počítat a připravit se na to nejen duševně, ale i po stránce materiální, pracovní, finanční. Opravdu není možné spoléhat se v tomto jen na pomoc státu. A není to o tom, že bych ti miminko nepřála nebo tě od tvého úmyslu zrazovala, protože to, co píšu, se v podstatě týká všech lidí, kteří se rozhodli přivést na svět dítě. Jen myslím, že by každý měl své rozhodnutí přijmout se vší odpovědností a nespoléhat se na solidaritu nebo milosrdnost okolí.

Modroočko, hodně štěstí a pevných nervů na úřadech :).

Helčo, Kamilie - takových podnikatelů, které tu popisujete, je mizivé procento. Jen jsou, bohužel, víc vidět :/. A koneckonců, člověk si může vybrat, u koho chce pracovat a za jakou mzdu. Jen musí na sobě víc máknout, pokud chce získat lépe placené místo.

Petr100 — 4. 9. 2007 9:15

Míšo, pravdu díš.
"takových podnikatelů, které tu popisujete, je mizivé procento. Jen jsou, bohužel, víc vidět . A koneckonců, člověk si může vybrat, u koho chce pracovat a za jakou mzdu. Jen musí na sobě víc máknout, pokud chce získat lépe placené místo".
Nevzpomínám si, kdy byl v telce naposledy pořad o slušných zaměstnavatelích a spokojených zaměstnancích. Lidi zajímají podvodníci a ne slušní lidé.

petra72 — 4. 9. 2007 15:35

sexynet napsal(a):

Takovej malej, kratkej vytah, abys taky vedela, CO za lidi si rika o PENIZE!!!!


- kde napsáno, že jsem to měl udělat ?

- já myslel, že to udělá on

- ať si to dělá sám, když má takovej plat.

- tenhle měsíc mám už tři hodiny přesčasů.

- to bych se nedostal na svačinu

- vykašli se na něj, on zabrzdí

- skončíme o půl hodiny dřív a zajdeme si na jedno.

- za to můžou ti nahoře

- to je dobrý, na to stejně nikdo nekouká

- to udělal počítač

- při mým platu nemohou ani lepší práci chtít

- já měl vždycky šéfa idiota

- kdybych byl na jeho místě, tak bych to určitě dělal líp

- vykašli se na to, co z toho máš?

K tomu bych ještě já osobně dodala - Pracuju jen do výše svého platu. (takže od 10,00 už na práci ani nesáhnu)...

Musim — 4. 9. 2007 16:09

Hm, já už taky, ale nově pracuji pouze do té míry, jako má kolegyně. Ona nepracuje...a dostává odměny a já jo, a odměny prd. Tak, teď už mne to nemusí mrzet.... Ale je mne líto, že jinde bych mohla pracovat "normálně" a vydělat taky normálně. Ty prachy totižto potřebujíííí. Nové místo hledám.

host eska — 4. 9. 2007 20:58

Petr100 napsal(a):

Dobrý příspěvek z dnešní debaty na jedněch www.

No neviděl bych to tak černě, myslím , že to ocení každý doopravdy nemocný při čekání v čekárně. Při každé návštěvě svého praktického lékaře vždy trnu, jestli přede mnou bude sedět dvacet nebo třicet důchodců, co si nutně potřebují popovídat s moji lékařkou o tom, jak je na ně doma zlá snacha nebo jak se pohádala ze sousedkou. Nebo si v klidu a v pohodě vysedí dvě hodinky v čekárně recept na parallen za 8,50Kč. Bavil jsem se o tom s moji lékařkou, jsou z toho na nervi, nemůžou je vyhodit a tak následně nemají čas na normální nemocné pacienty, kteří opravdu potřebují nějakou pomoc nebo vyšetření. Podle její osobní zkušenosti má v čekárně tak 30-40% pacošů, co vůbec nepatří do ordinace ale přímo do lékárny . Takže očekávám, že od ledna ten dav zdravých důchodců zmizí a bude se k lékaři chodit opravdu jen z nemocí.

Vy  a vaše logika. Vy si slibujte od toho poplatku třicet korun, že nebudete čekat u doktora?
Možná tak rok dva nebo i pět, ale pak se s zmenšením množství pacientů samozřejmě i zmenší množství lékařů. Pokud nechcete čekat, budete muset chodit k privátnímu doktorovi, kterýmu opravdu zaplatíte. Nejen sympolicky.
Vidíte všechno tak jednoduše, to mě fascinuje :kapitulation:
Navic těch třicet korun ani nezůstane tomu doktorovi, takže to nemá žádný opravdový smysl.

Jeňýk — 4. 9. 2007 21:43

Teda dámy, to od vás ale není hezký takhle vystrnadit takovýho chlapáka. Všimli jste si vůbec že pan podnikatel na úrovni z Prahy se na vás zlobí? Odstranil si fotku a už sem vůbec ale vůbec nepřijde, ba ani očkem jistě nenahlédne. ;)
Teď aby jste si dávaly pozor až na vás zase bude na dálnici svítit a troubit nějakej blb v Audi nebo BMW(nebo že by Favoritovi?), aby neměl na dveřích napsáno www. jeho nick.cz ;) . Bude totiž dost uraženej na celej svět! :lol:P.S. Smutný na tom je, že nejspíš to všechno opravdu myslel vážně. Fakt sem si občas myslel že má jen vytříbený smysl pro to jak vás tady řádně nadzvednout. :rolleyes: Čest jeho památce, amen. :P

P.P.S Ještě bych doporučil nekupovat elektroniku v "prvním vchodě panelového domu přímo naproti objektu "DELTA" na Praze 6. Nějak bych měl obavy že při reklamaci čehokoliv, dostanu přes d*žku anžto jsem obyčejná socka která tomu vůbec nerozumí. :cool:

Kotěvbotě — 4. 9. 2007 22:03

Jo. A já ho měla docela ráda. Ale po tom, co tu předvedl.....:usch:

Jdhehajnx — 4. 9. 2007 22:20

Čumim,čumim a nestačim čumět. Že někdo může něco dohnat do takovýho extrému,pomalu bejt druhym Hitlerem (zabít nemocný a nepracující),pak všechny nařknout,že ho nechápou a překrucujou co napsal,nakonec si odvážně zmizet fotku a všechny informace z profilu a odplachtit s nosem hore,óoo jak dospělé. A to vypadal docela normálně. Jdu blejt. Ale předtím ještě pouvažuju,jestli si nezmizim z jména tu Prahu-po tom co tu nejmenovaný pražák předvedl...
Jo k tématu:za tyhle dva tejdny jsem nechala pětset po lékárnách,byla šestkrát u doktora a tak jsem ráda,že zatím jim to neplatím... Na péči si nemůžu stěžovat,u zubařky,kerá ani nebyla moje a přesto mě vzala a pomohla mi,jsem i čekala,že si něco řekne,ale komu čest,tomu čest.Řekla mi jen:"přijďte zítra" a "zítra" mi popřála brzké uzdravení a kdyby něco ať hned mažu k ní,dokud se mlj zubař nevrátí. Jo ještě jsou mezi námi i hodní lidé.

Modroočka — 4. 9. 2007 23:13

Hluboce se omlouvám, jestli jsem chudáka Sexyho odrovnala. Nicméně za vším, co jsem tady napsala, si stojím.

Míša Kulička — 4. 9. 2007 23:49

host eska napsal(a):

Navic těch třicet korun ani nezůstane tomu doktorovi, takže to nemá žádný opravdový smysl.

Já teda nevím, ale v tom návrhu jsem četla, že tyto peníze budou dalším příjmem privátních lékařů. Že by došlo ke změně?

Jinak mě vadí současný systém, kdy na jedné straně mají někteří lidé domácí lékárničky přeplněné dávno prošlými acylpiryny, paraleny, ibalginy, nosními kapkami, různými mastičkami apod., které většinou dostali zadara nebo za babku, a které v podstatě z větší části ani nepotřebovali (a nespotřebovali) ....
A na druhé straně jsou chronicky nebo dlouhodobě nemocní lidé, kteří musí dávat tisícové i desetitísícové pálky za životně důležité léky (protože jsou třeba alergičtí zrovna na ten, který je plně hrazený pojišťovnou).
Jestli mi něco na reformě vadí, tak to, že tento problém nijak zvlášť neřeší.

Jeňýk — 4. 9. 2007 23:54

Modroočka napsal(a):

Hluboce se omlouvám, jestli jsem chudáka Sexyho odrovnala. Nicméně za vším, co jsem tady napsala, si stojím.

Naopak, při tý vaší debatě se pán projevil tak že bych s chutí prolez monitorem a nakopal mu víme co....

Já totiž v tý Praze žiju taky a s podobnejma týpkama se tady setkávám takřka denně. Jednou je to nabubřelej debil kterej má pocit že když má poslední model Audi tak mu musí jít všichni z cesty.
Jindy zas idiot venčící svoje luxusní plemeno čokla tím stylem že otravuje všechny okolo sebe a ještě za ním zůstává podělanej chodník (Lupino nebij mě ;) )
No a ve finále mě dorazí když jsem někde na Šumavě v hospodě a vleze tam pražská rodinka s tatínkem kterej se začne hlasitě předvádět jakej je frajer z Prahy a snaží se všechny stavět do pozoru.

Petr100 — 5. 9. 2007 7:13

host eska napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Dobrý příspěvek z dnešní debaty na jedněch www.

No neviděl bych to tak černě, myslím , že to ocení každý doopravdy nemocný při čekání v čekárně. Při každé návštěvě svého praktického lékaře vždy trnu, jestli přede mnou bude sedět dvacet nebo třicet důchodců, co si nutně potřebují popovídat s moji lékařkou o tom, jak je na ně doma zlá snacha nebo jak se pohádala ze sousedkou. Nebo si v klidu a v pohodě vysedí dvě hodinky v čekárně recept na parallen za 8,50Kč. Bavil jsem se o tom s moji lékařkou, jsou z toho na nervi, nemůžou je vyhodit a tak následně nemají čas na normální nemocné pacienty, kteří opravdu potřebují nějakou pomoc nebo vyšetření. Podle její osobní zkušenosti má v čekárně tak 30-40% pacošů, co vůbec nepatří do ordinace ale přímo do lékárny . Takže očekávám, že od ledna ten dav zdravých důchodců zmizí a bude se k lékaři chodit opravdu jen z nemocí.

Vy  a vaše logika. Vy si slibujte od toho poplatku třicet korun, že nebudete čekat u doktora?
Možná tak rok dva nebo i pět, ale pak se s zmenšením množství pacientů samozřejmě i zmenší množství lékařů. Pokud nechcete čekat, budete muset chodit k privátnímu doktorovi, kterýmu opravdu zaplatíte. Nejen sympolicky.
Vidíte všechno tak jednoduše, to mě fascinuje :kapitulation:
Navic těch třicet korun ani nezůstane tomu doktorovi, takže to nemá žádný opravdový smysl.

Hostesko, komu bude odevzdávat těch 30 kaček??????

Míša Kulička — 5. 9. 2007 7:52

Jeňýk napsal(a):

No a ve finále mě dorazí když jsem někde na Šumavě v hospodě a vleze tam pražská rodinka s tatínkem kterej se začne hlasitě předvádět jakej je frajer z Prahy a snaží se všechny stavět do pozoru.

A nejlepší jsou takoví, co znaj mouku až z hypermarketu, ale radí ti, jak máš pěstovat pšenici (nebo ještě lépe vinařovi někde od Mikulova, jak udělat dobrý víno) :supr:. Jj, ty miluju, ti jsou fakt jedlí :lol: ... Ale oni jim to místňáci dávaj dost často sežrat a pak čteš na netu stesky: "Proč nás, malé hodné pražáčky, nikdo nemá rád" :lol:.

Nick3594 — 5. 9. 2007 9:25

Míša Kulička napsal(a):

Lvice, chápu tvou touhu po děťátku, ale to riziko, že se nenarodí zdravé, na sebe bereš především ty. Ty s tím musíš počítat a připravit se na to nejen duševně, ale i po stránce materiální, pracovní, finanční. Opravdu není možné spoléhat se v tomto jen na pomoc státu. A není to o tom, že bych ti miminko nepřála nebo tě od tvého úmyslu zrazovala, protože to, co píšu, se v podstatě týká všech lidí, kteří se rozhodli přivést na svět dítě. Jen myslím, že by každý měl své rozhodnutí přijmout se vší odpovědností a nespoléhat se na solidaritu nebo milosrdnost okolí.

Míšo, nevím, kde jsi vzala informaci, že se spoléhám na pomoc státu. Pokud vím, tak jsem to nikde nepsala. Mohu tě ubezpečit, že jsem na tom finančně celkem dobře a nemám problém se o své dítě postarat i po finanční stránce.......
Zřejmě se domníváš, že patřím mezi další typ lidí, kteří si pořídí dítě za každou cenu a teď se o mě státe postarej, něco ve stylu romských spoluobčanů. Pak tě mohu ubezpečit, že tvá domněnka je zcela mylná.

Nick3594 — 5. 9. 2007 9:43

No Jeňýku a já jsem mu asi dodala na psychologické :lol:. Tam se rozvášnil tak, že mě počastoval tolika vulgárními výrazy, až mi z toho šly oči šejdrem :lol:. Naštěstí už toto téma bylo z netu odstraněno. :tesi:

Sestra taky  podniká, je Pražanda :lol:, pravicově orientovaná a chovala se stejně jako Sexynet. Pak jí Pánbůh obdařil nemocným dítětem a dostala tolikrát přes čumáček, že své chování musela hodně změnit :D. Všeho dočasu, jednoho krásného dne i na Sexyneta přijde řada. Tak ať si to zatím užívá :D.

Ale nezmizel úplně, neodregistroval se ;). No ale nehažme všechny podnikatele do jednoho pytle :D. Můj bývalý kolega je taky těžce za vodou, je taky svým způsobem střelený, ale každému je ochoten pomoci, jsou i podnikatelé, kteří mají své kvality..... Je to v člověku a ne v tom, zda je podnikatel a je z Prahy :).

Míša Kulička — 5. 9. 2007 9:53

lvice napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Lvice, chápu tvou touhu po děťátku, ale to riziko, že se nenarodí zdravé, na sebe bereš především ty. Ty s tím musíš počítat a připravit se na to nejen duševně, ale i po stránce materiální, pracovní, finanční. Opravdu není možné spoléhat se v tomto jen na pomoc státu. A není to o tom, že bych ti miminko nepřála nebo tě od tvého úmyslu zrazovala, protože to, co píšu, se v podstatě týká všech lidí, kteří se rozhodli přivést na svět dítě. Jen myslím, že by každý měl své rozhodnutí přijmout se vší odpovědností a nespoléhat se na solidaritu nebo milosrdnost okolí.

Míšo, nevím, kde jsi vzala informaci, že se spoléhám na pomoc státu. Pokud vím, tak jsem to nikde nepsala. Mohu tě ubezpečit, že jsem na tom finančně celkem dobře a nemám problém se o své dítě postarat i po finanční stránce.......
Zřejmě se domníváš, že patřím mezi další typ lidí, kteří si pořídí dítě za každou cenu a teď se o mě státe postarej, něco ve stylu romských spoluobčanů. Pak tě mohu ubezpečit, že tvá domněnka je zcela mylná.

Tak to pak jo :supr:. Asi jsem to psala i pod dojmem jiných příspěvků, takže sorry.
Každopádně držím palec, ať je děťátko zdravé :hjarta:.

Jeňýk — 5. 9. 2007 11:09

lvice napsal(a):

Je to v člověku a ne v tom, zda je podnikatel a je z Prahy :).

Jo přesně tak, idioti jsou v každým koutě světa.
Opravdu směšný pak je když obyčejný šejdíř, kterej si otevřel obchod v panelákový kočárkárně, ze sebe dělá málem vládce světa. Myslim že přesně s tímto typem blba jsme tady měli tu čest...... :cool:

Nick3594 — 5. 9. 2007 12:10

Jeňýku, pýcha předchází pád..... :jojo:

Míšo, díky. Nechávám to na Vesmíru, ten ví, co potřebuju, nejlépe.....:jojo:. Ale věřím tomu, že zdravé bude.... :hjarta:

Modroočka — 5. 9. 2007 18:23

Jeňýk napsal(a):

lvice napsal(a):

Je to v člověku a ne v tom, zda je podnikatel a je z Prahy :).

Jo přesně tak, idioti jsou v každým koutě světa.
Opravdu směšný pak je když obyčejný šejdíř, kterej si otevřel obchod v panelákový kočárkárně, ze sebe dělá málem vládce světa. Myslim že přesně s tímto typem blba jsme tady měli tu čest...... :cool:

Ano, tak nějak to vidím. Ale já si myslím, že jsem se s ním bavila hezky, slušně, na úrovni, přesto, že podle jeho měřítek jsem balvan z drbanova a buran od Brna. Pablb, který si myslí, že za Nuselským mostem začíná divočina je opravdu k politování. Jestli jsem ho urazila, tak myslím, že slušně a tak, jak si zasloužil.

Jeňýk — 5. 9. 2007 20:37

Modroočka napsal(a):

Jestli jsem ho urazila, tak myslím, že slušně a tak, jak si zasloužil.

Tyhle lidi nemůžeš slušně urazit, oni nemají mozkovou kapacitu na to aby pochopili že je někdo uráží.
Ono vůbec je zajímavý se podívat na datum jeho registrace a počet příspěvků. Docela dost na borce který nemá zapotřebí vysedávat na diskusích a kecat nesmysly, jak sám kdesi napsal. :D
No ale budiž mu země internetová lehká....... zasmrděl a zmizel, buďme rádi. ;)

Feuria — 6. 9. 2007 7:03

To bylo dílo :co:

Feuria — 6. 9. 2007 7:04

Myslím tím samozřejmě bo bo borečka z Prahy :) bo bo borec borec boreček jo :D

Modroočka — 6. 9. 2007 17:26

Jendo, je mi jedno, jestli jsem ho urazila nebo ne, ale pokud jsem aspoň trochu přispěla k tomu, aby od něj byl pokoj, jsem ráda. Ty jeho psychopatické názory mě opravdu nebavily.  Už jsem v životě poznala hodně blbů, ale tenhle byl opravdu unikát. Ten neuměl nic jiného, než jen urážet lidi okolo. Chtěla bych vědět, co tak světoborného v životě dokázal, že se tak nabubřele chová.
Jinak srdečně zdravím všechny Pražáky, tady od nás, od Brna. :supr:

Helča — 6. 9. 2007 23:59

Modroočko, já si myslím, že tady bude časem zase - pod jiným nickem. Napadlo mě, že takovej se nerad vzdává a názory měnit nebude. A taky si říkám, jestli nebyl zablokován. Já provozovat diskuzní fórum, tak bych nesnesla příspěvky takového typu. Svoboda slova je sice svoboda slova, ale hranice musí být.

Modroočka — 7. 9. 2007 16:01

Helčo, myslím, že když sem začne zase vypisovat ty svoje bláboly, poznáme ho podle stylu určitě brzo. Tenhle týpek se prostě nedá přehlédnout.

Judyna — 7. 9. 2007 16:18

Lidi, co blázníte? To vás ten člověk tak zaujal, že mu věnujete tolik času? To se mu tedy povedlo.

Modroočka — 7. 9. 2007 16:59

Mě ani tak nezaujal, jako spíš dobře pobavil. Zažila jsem fakt hodně, ale takového exota aby člověk pohledal. Uznej, že s ním byla psina.

Míša Kulička — 10. 9. 2007 12:17

Modroočka napsal(a):

Mě ani tak nezaujal, jako spíš dobře pobavil. Zažila jsem fakt hodně, ale takového exota aby člověk pohledal. Uznej, že s ním byla psina.

Nejen psina, někdy aj tak rozumně rozumoval :) ... já myslím, že tady to byl spíš takový jeho úlet, mně se na jiných vláknech zdál docela normální, ikdyž jsme občas měli rozdílné názory

Kotěvbotě — 11. 9. 2007 17:41

Mendy napsal(a):

.....a na to, že budou u lékařů platit i děcka pod 15-náct let? Mě je z toho...:usch: Nevím, kde ty peníze máme brát. Všechno bude dražší, ale ty výplaty jaksi nerostou......:/ To jsme to dopracovali......:grater:

Ani by mi tolik nevadilo, že u doktora zaplatím 30,- nakonec člověk kolikrát vyhodí víc peněz za úplný blbosti.
Ale to, že např. rohlík nyní stojí už 2,- Dnes jsem byla nakupovat a když jsem viděla, že 1kg kuřecího masa už stojí 150,- tak mi bylo jaksi na :usch: To pořád melou, jak se od Novýho roku bude zdražovat, ale vlastně se zdražuje postupně pořád a všechno :usch:

Kotěvbotě — 11. 9. 2007 18:21

A další hnus je, že člověk pořád platí ze svého. Když jsem po rodičích zdědila chalupu, musela jsem zaplatit daně a nemalé! Když máma zdědila po smrti táty auto, pole a les, musela zaplatit daně. Rovněž nemalé. To je hnus, hnusáckej! Pořád se státu serou jen peníze. Platit, platit, platit a úplně za všechno. Vys**t se jim na to...:usch: Přitom, co my dostaneme od státu?

Petr100 — 11. 9. 2007 19:10

Kotě, kdyby bylo ráno, tak bych se zeptal, jestli jsi se špatně nevyspala. Za auto matinka určitě nic neplatila. V "reformě" je zrušená dědická daň. Od státu dostáváš hodně. Kdo pořád mele, že se bude od příštího roku zdražovat?

Modroočka — 11. 9. 2007 19:16

Ahoj Petře, tak od 1. října začínám. Mám z toho docela nervy, ale věřím si.

Petr100 — 11. 9. 2007 20:00

Ahoj Modroočko, prozraď předmět podnikání. Nejdůležitější je sebedůvěra a optimismus.

Modroočka — 11. 9. 2007 20:03

Masáže -  sportovní, relaxační, klasické (erotické nedělám, to doporučuji automasáž), lávové kameny a tak, baví mě to.

Modroočka — 11. 9. 2007 20:05

A já si věřím, půjde mi to, a kdyby ne, posune mě to zase někam jinam, nebudu skuhrat doma na kanapi, že to nejde.

Petr100 — 11. 9. 2007 20:09

Dobrá perspektivní věc, záleží na tom, kde to bude, je třeba udělat pořádnou reklamu.

Modroočka — 12. 9. 2007 4:26

Bude to v Brně, kousek od středu města, vedle TJ , je tam i fitko, kadeřnictví, kosmetika, nějaká vinárna. V pátek si jdu nechat udělat vizitky, mám kamarádku v nemocnici, další v sexshopu, brácha má spoustu kolegů a kamarádů, takže mi ty vizitky rozhodí. Nechám si udělat i nějaký letáčky, prostě musím trochu investovat, abych mohla vydělávat. Vím, že začátek nebude tak lehký, ale časem se to určitě rozjede. MUSÍ!!!!  Věřím tomu.
Tohle by mi asi soudruzi kdysi nedovolili. Mimochodem, jednu moji známou učil M. Grebeníček, co o něm říkala, to si asi umíte představit. A starého G. zná moje kolegyně, prý to byl, slušně řečeno, absolutně bezcharakterní člověk, víc psát raději nebudu, navíc...................no, o mrtvých jen dobře.

Ota — 12. 9. 2007 6:53

Modroočko, přeji úspěch :-)

Petr100 — 12. 9. 2007 7:56

Modroočko, uzavírá se reklama do Zlatých stránek. Doporučuji. 50% zákazníků mám ze Zlatých stránek. Mám vyzkoušeno všechno, vč. rozhlasu. Rozhlas nebrat.

Míša Kulička — 12. 9. 2007 12:10

Modroočko a kde přesně to bude, že bychom zašli ... :)
Jinak držím palec :supr:

Modroočka — 12. 9. 2007 18:35

Děkuju, já věřím, že to půjde.

Modroočko, zbytek tvého příspěvku byl vymazán, protože byl jednoznačně reklamou na tvé služby a ta neplacená nepatří v žádném případě na sklo. Nestalo se tak mnohem dříve jen díky tomu, že jsme na tento příspěvek byli upozorněni až nyní. Doufám, že se napříště podobných příspěvků, porušujících Pravidla Fora.babinet.cz, vyvaruješ
Děkuji za pochopení
mala.popelka

Kotěvbotě — 12. 9. 2007 18:46

Petr100 napsal(a):

Kotě, kdyby bylo ráno, tak bych se zeptal, jestli jsi se špatně nevyspala. Za auto matinka určitě nic neplatila. V "reformě" je zrušená dědická daň. Od státu dostáváš hodně. Kdo pořád mele, že se bude od příštího roku zdražovat?

Tak to se budeš chlapče divit, ale platila i za to auto. Nevím, jak je to teď, ale před 12-ti lety platila.

Petr100 — 12. 9. 2007 20:11

Kotěvbotě napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Kotě, kdyby bylo ráno, tak bych se zeptal, jestli jsi se špatně nevyspala. Za auto matinka určitě nic neplatila. V "reformě" je zrušená dědická daň. Od státu dostáváš hodně. Kdo pořád mele, že se bude od příštího roku zdražovat?

Tak to se budeš chlapče divit, ale platila i za to auto. Nevím, jak je to teď, ale před 12-ti lety platila.

Tak to je možné, mnoho roků se  do 1 mil. neplatí.

Josephine — 4. 5. 2008 10:42

Jeňýk napsal(a):

alexxandra napsal(a):

Jinak tu budem jak v Americe, tam není žádný sociální systém a jak se tam lidi mají??

Čoveče já bych to emerický zdravotnictví docela bral. ;)


alexxandra napsal(a):

u nás nepřežívají nejsilnější, ale ti nejšpinavější a nejpodvodnější. A to je bohužel rozdíl.

Ano to je bohužel výsledek 40letého lámání charakterů pod vládou rudé lůzy.
Kdyby se náš stát měl možnost vyvíjet normálním způsobem tak by tady nikoho ani nenapadlo že by měl něco od státu dostávat zadarmo. :rolleyes:

žiješ v zajímavém avšak neexistujícím ideálním světě. lámání charakterů? kde? slušný člověk je vždy slušným člověkem.hajzl je hajzlem.
to "emerický zdravotnictví" znamená, že ti třeba pojišťovna nepovolí operaci kvůli rakovině, protože aby ušetřili, tak prohlásí, že to není nutné. podívej se laskavě na film "sicko" od M.Moorea. Tam se dovíš, jak úžasně na tom v USA jsou. část lidí vždy chce něco dostávat zadarmo. ale nevím, proč bych měla platit, když si už platím sociální a zdravotní a za rok chodím akorát na preventivní prohlídky: gynekologie,mamologie,obvoďák,stomatolog. a že mám občas chřipku? no tak si vezmu paralen nebo acylpyrin a když je horečka 39 - tak penicilin.ale je to už šest let, co jsem si ten penicilin vzala. nikdy jsem k doktorovi nešla posedět si do čekárny. otravují mne i preventivky,ale je to pro mne povinnost, tak to chápu. zdraví musí být pod kontrolou. loni diagnostikované astma. za to si také mohu? léky mne stojí běžně dvě stovky. alergie - flonidan- za to si také mohu? ibuprofen na migrény - za to si také mohu? přestaň vše svalovat na méně šťastné, než jsi ty. ty se chceš vrátit do kapitalismu počátku 19.století. tak si sestroj stroj času a vypadni. ale tady si uvědom, že jsi v  civilizované zemi a v 21.století. tvoje myšlení tomu neodpovídá. jsi větší ideolog než kdysi vedoucí ideologického oddělení ÚV KSČ. tvá ideologie je: jsi nemocný, tak chcípni. já jsem zdravý, tak je mi úplně jedno, co s tebou bude. chcípni,i když jsi celý život platil pojištění. tvá ideologie je : bezohlednost a bezcitnost

Petr100 — 4. 5. 2008 19:59

Josephine, já myslím, že máš jinou nemoc.

Jeňýk — 5. 5. 2008 0:02

Petr100 napsal(a):

Josephine, já myslím, že máš jinou nemoc.

Jojo, člověk by i slzu uronil......... :D

Pisatel — 5. 5. 2008 5:58

Josephine tady pánům nejde o lidi, a o jejich "slušný život", ale o zisk do vlastní kapsičky a jen o ten jejich nejdokonalejší názor a jediné možné řešení. :(

Jeňýk — 5. 5. 2008 10:01

Jasný náčelníku, vy zas máte názor vždycky a na všechno, že?

Udělal jsem si takovou malou hitparádu toho k čemu jste se také vyslovil:

Prsty v pochvě a hygiena
Uklízecí fígle
Jakým způsobem jste zjistili nevěru?
Jak začít znova věřit??
Vibrátor?!
Problém s hracími automaty
trvale bydliste po rozvodu manzelstvi
Kočičky - napište své zkušenosti
Sex? Neznám.
Je lež potřebná???
milenky ženatých
Hledám přítelkyni nebo převoznici 1
Neplatič alimentů
Život v páru bez sexu
Jak si zvýšit sebevědomí?
Manžel chce byť mojim sexuálnym otrokom
Jde odpustit a ustát nevěru??
Vražda na kríži nebola spasením!
Venušiny kuličky.
Orgasmus
Maminka masochistka
oralny sex? problem alebo nie?
Je sex něco co je nám vlastní a nebo je to něco, čeho se musíme bát?


Obdivuhodný rozsah vědomostí.......... a to jsem sem vybral jen pár témátek. :lol:

Pandorraa — 5. 5. 2008 10:18

Jeníku, koukám, že ti ten Pisatel fakt nedá spát. Tolik energie, tolik pozornosti.
Tolik "hrátek s čertem".
Není už na čase, abys se nad sebou vážně zamyslel? Vždyť se jen podívej, co to s tebou udělalo.
Dávno už nejsi nad věcí.
Z bodrého chasníka vzteklá kreatura.
A nezkoušej na mne žádnou satiru. Na mě to naplatí, vidím, co vidím, čtu, co čtu.

Jeňýk — 5. 5. 2008 10:59

Pandorraa napsal(a):

Jeníku, koukám, že ti ten Pisatel fakt nedá spát. Tolik energie, tolik pozornosti.
Tolik "hrátek s čertem".
Není už na čase, abys se nad sebou vážně zamyslel? Vždyť se jen podívej, co to s tebou udělalo.
Dávno už nejsi nad věcí.
Z bodrého chasníka vzteklá kreatura.
A nezkoušej na mne žádnou satiru. Na mě to naplatí, vidím, co vidím, čtu, co čtu.

Pandorro ty máš teda výrazy, prej "vzteklá kreatura"  :D
Proč bych měl bejt vzteklej, čoveče? Kvůli nešťastníkovi pro kterýho je Babinet jedinou možností seberealizace? Ale jdi......
Já myslim že už víš že mám tuhle občasnou úchylku vést nekonečný slovní "okopávání kotníků". Proč bych se ale kvůli tomu měl vztekat? To spíš tak nějak tuším že tenhle problém bude asi na druhý straně, že mě jaksi přes internet nelze postavit do haptáku a za trest poslat uklízet latríny........ :D
Satiru na tebe samozřejmě nezkouším, to bych si přece ani nikdy nedovolil když vím že občas vidíš i skrz monitor. ;) :P

Tak a jdu rozmlátit další sadu nádobí........ :mad:

Pandorraa — 5. 5. 2008 13:51

Jeníku, chlapče!
No mrkni na ten svůj avatar.
Kde je ten bezstarostný bodrý chlapec?
Pokud tě zdejší diskuse pohla tímhle směrem, není to věru jen Pisatel, kdo má problém se "stavěním druhých do haptáku" :(

Jeňýk — 5. 5. 2008 15:45

Tak avatárek....... :D

Jojo všimnul jsem si že tady někteří lidé přikládají těmhle obrázkům jakousi magickou moc a dávají jim větší význam než ve skutečnosti mají. Dokonce je někteří snad i mění dle nálady a síly kterou podle nich vyzařují........ :rolleyes:

Já si tam holt dal takovýho satanáše, když už ho tady ze mě někteří dělají. :D Třeba to zase časem vyměním za nějakého hodného strýčka. ;)

Že by to ale nějak souviselo se stavem mého duševna, tak to opravdu ne. :D

Pandorraa — 5. 5. 2008 16:33

Jeníku,
člověk nikdy nic nedělá pro nic, vždycky pro něco.
A to i tehdy, když si to vůbec neuvědomuje.

Jeňýk — 5. 5. 2008 18:14

Pandorraa napsal(a):

Jeníku,
člověk nikdy nic nedělá pro nic, vždycky pro něco.
A to i tehdy, když si to vůbec neuvědomuje.

Ano, prosim. ;)
Tak se tady třeba projevujou nějaký moje hluboko zasunutý komplexy z vojenských autorit a v dávném dětství mě třeba osahával kněz...... proto ty satanský obrázky. :cool:

Nebóóó prostě tak nějak nedokážu brát smrtelně vážně ani pohřeb vlastních rodičů........ tož si vyber. ;)

Petr100 — 5. 5. 2008 18:44

Jeňýk napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Jeníku,
člověk nikdy nic nedělá pro nic, vždycky pro něco.
A to i tehdy, když si to vůbec neuvědomuje.

Ano, prosim. ;)
Tak se tady třeba projevujou nějaký moje hluboko zasunutý komplexy z vojenských autorit a v dávném dětství mě třeba osahával kněz...... proto ty satanský obrázky. :cool:

Nebóóó prostě tak nějak nedokážu brát smrtelně vážně ani pohřeb vlastních rodičů........ tož si vyber. ;)

Jeňo, ty jsi nikdy nedostal pochvalu před Rozvinutou zástavou? Já tedy ne. Já to dotáhl na četaře a potom mě degradovali na vojína.

Míša Kulička — 6. 5. 2008 7:54

Jeňýk napsal(a):

Jojo všimnul jsem si že tady někteří lidé přikládají těmhle obrázkům jakousi magickou moc a dávají jim větší význam než ve skutečnosti mají.

Protože ty obrázky spíš vypovídají o tom, jací by chtěli být nebo kde by chtěli být ... přesněji, jak by chtěli, aby je lidé vnímali ...
... ale je fakt, že tebe furt vnímám jako bodrýho stréca, ať už si dáš na obrázek cokoliv :rock:

Pandorraa — 6. 5. 2008 8:46

Petr100 napsal(a):

Jeňýk napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Jeníku,
člověk nikdy nic nedělá pro nic, vždycky pro něco.
A to i tehdy, když si to vůbec neuvědomuje.

Ano, prosim. ;)
Tak se tady třeba projevujou nějaký moje hluboko zasunutý komplexy z vojenských autorit a v dávném dětství mě třeba osahával kněz...... proto ty satanský obrázky. :cool:

Nebóóó prostě tak nějak nedokážu brát smrtelně vážně ani pohřeb vlastních rodičů........ tož si vyber. ;)

Jeňo, ty jsi nikdy nedostal pochvalu před Rozvinutou zástavou? Já tedy ne. Já to dotáhl na četaře a potom mě degradovali na vojína.

Jjj... tohle vypadá na těžký mindráky nejen z dávného dětství a nuceně vojenského období :jojo:;):vissla:

Jeňýk — 6. 5. 2008 11:28

Pandorraa napsal(a):

Jjj... tohle vypadá na těžký mindráky nejen z dávného dětství a nuceně vojenského období :jojo:;):vissla:

No vidíš že to víš........ dyk se na mě podívej. Poslední ročník kterej odkroutil celý dva roky, 21dní poctivě odsezenejch v armádním kriminále a tisíce kilometrů strávenejch v jednom autě s dementama v důstojnickejch uniformách. Můžu já je mít rád? :D :lol:

Dětství prožitý v komunistickým školství kde nám vymejvali hlavy tím že Plzeň osvobodili sovětští vojáci maskovaní krémem na boty tak dokonale, že vypadali jako černoši. To nemluvím o povinným dojídání červený řepy, hrachový kaše a ledvinek. :D Odtud asi zase pramení můj odpor k jakýmukoliv vymejvání hlav debilitama typu že nám nad hlavama FBI rozprašuje jakousi chemickou látku aby ovlivnila naše myšlení a jiné podobné lahůdky. ;)


Míša Kulička napsal(a):

Protože ty obrázky spíš vypovídají o tom, jací by chtěli být nebo kde by chtěli být ... přesněji, jak by chtěli, aby je lidé vnímali ...

... ale je fakt, že tebe furt vnímám jako bodrýho stréca, ať už si dáš na obrázek cokoliv

Ono to taky tak nějak nejspíš bude. ;) Po těch letech co se na Babinetu vyskytuju se už těžko můžu maskovat za nějakej obrázek. :cool:

Petr100 — 6. 5. 2008 11:38

Jeňýk napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Jjj... tohle vypadá na těžký mindráky nejen z dávného dětství a nuceně vojenského období :jojo:;):vissla:

No vidíš že to víš........ dyk se na mě podívej. Poslední ročník kterej odkroutil celý dva roky, 21dní poctivě odsezenejch v armádním kriminále a tisíce kilometrů strávenejch v jednom autě s dementama v důstojnickejch uniformách. Můžu já je mít rád? :D :lol:

Dětství prožitý v komunistickým školství kde nám vymejvali hlavy tím že Plzeň osvobodili sovětští vojáci maskovaní krémem na boty tak dokonale, že vypadali jako černoši. To nemluvím o povinným dojídání červený řepy, hrachový kaše a ledvinek. :D Odtud asi zase pramení můj odpor k jakýmukoliv vymejvání hlav debilitama typu že nám nad hlavama FBI rozprašuje jakousi chemickou látku aby ovlivnila naše myšlení a jiné podobné lahůdky. ;)


Míša Kulička napsal(a):

Protože ty obrázky spíš vypovídají o tom, jací by chtěli být nebo kde by chtěli být ... přesněji, jak by chtěli, aby je lidé vnímali ...

... ale je fakt, že tebe furt vnímám jako bodrýho stréca, ať už si dáš na obrázek cokoliv

Ono to taky tak nějak nejspíš bude. ;) Po těch letech co se na Babinetu vyskytuju se už těžko můžu maskovat za nějakej obrázek. :cool:

Kdepak jakousi chemickou látku, AMERICKÝHO BROUKA!

Míša Kulička — 6. 5. 2008 11:59

Petr100 napsal(a):

Jeňýk napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Jjj... tohle vypadá na těžký mindráky nejen z dávného dětství a nuceně vojenského období :jojo:;):vissla:

No vidíš že to víš........ dyk se na mě podívej. Poslední ročník kterej odkroutil celý dva roky, 21dní poctivě odsezenejch v armádním kriminále a tisíce kilometrů strávenejch v jednom autě s dementama v důstojnickejch uniformách. Můžu já je mít rád? :D :lol:

Dětství prožitý v komunistickým školství kde nám vymejvali hlavy tím že Plzeň osvobodili sovětští vojáci maskovaní krémem na boty tak dokonale, že vypadali jako černoši. To nemluvím o povinným dojídání červený řepy, hrachový kaše a ledvinek. :D Odtud asi zase pramení můj odpor k jakýmukoliv vymejvání hlav debilitama typu že nám nad hlavama FBI rozprašuje jakousi chemickou látku aby ovlivnila naše myšlení a jiné podobné lahůdky. ;)

Kdepak jakousi chemickou látku, AMERICKÝHO BROUKA!

Jen brouka? A nic víc? A co teda ovlivňuje mé pošahané myšlení? :co::lol:

Jeňýk — 6. 5. 2008 12:14

Míša Kulička napsal(a):

Jen brouka? A nic víc? A co teda ovlivňuje mé pošahané myšlení? :co::lol:

Míšo ty nevíš nic o tom že globální vláda přidává do paliva letadel jakousi chemickou látku která ovlivňuje lidstvo? ;)

http://smit.wz.cz/zrcadlo/image/200711222240_tjeonP5220124.jpg  Podívej se třeba na tohle...... člověk by řek že to jsou obyčejný mraky a přitom to je chemikálie která nám rozežírá mozek. Taky už se bojíš?
Já už nevycházím ven jinak než s prezervativama na všech končetinách a hlavě......... dýchání zajišťuju přes hadici s uhlíkovým filtrem vymontovaným z digestoře přivázaným na opasku. :rolleyes:

Jen mě vrtá hlavou jak je možný že mě za mlada rodiče nechávali nezodpovědně venku na pískovišti když se takhle "stříkalo" po obloze odjakživa. :cool:

Míša Kulička — 6. 5. 2008 12:19

Jo ty myslíš todlenctok? Neřikej, že sis na to ještě nepořídil CBčko????? :co:

http://www.aeomis.com/haarp.html :lol::lol::lol:

Jeňýk — 6. 5. 2008 12:21

Míša Kulička napsal(a):

Jo ty myslíš todlenctok? Neřikej, že sis na to ještě nepořídil CBčko????? :co:

http://www.aeomis.com/haarp.html :lol::lol::lol:

Jojo přesně tohle mám na balkoně........... to bys neřekla jak mi tam teď pořád pálí slunko i v noci...... no fakt nekecám. :D


On o tom píše i velký učitel některých z nás......... http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=4831  ;) :D

Míša Kulička — 6. 5. 2008 12:43

A já furt, že mě letos ten pyl ňáko netrápí a můj alergiemi stižený organismus už dlouho nepostihl astmatický záchvat ... a jim prostě jen došly prachy, takže na naše bezvýznamné městečko už nesypou to chemsvinstvo :supr::lol:

mirka.. — 8. 5. 2008 17:57

doted jsem poplatky ve zdravotnictví tak nějak ignorovala. studuju, a když mě občas přepadne nemoc, dojdu si k doktorce a těch 60kč tam nechám, i s receptem. navíc, ještě k doplatku. jistě, mě to nezruinuje, dostávám peníze od našich, protože veškerý čas trávím nad skriptama, občas jdu na nějakou brigádu, když vyšetřím čas...ale absolutně nechápu, prostě nepobírám...proč se moje kamarádka musela dívat, jak jí pomalu a bolestivě umírá tatínek a přispívat mamince ze své brigády na to aby pokryly náklady na jeho pobyt v nemocnici.Dostal rakovinu, inoperabilní karcinom jater. Prostě jen čekání na smrt. Proč jeho rodina musela platit ? jistě, když jde někdo na zákrok, nebo je nemocný, pár dní si poleží, zaplatí....ale já se na tohle koukám asi i z toho lidskýho hlediska...a nechápu že rodina, která kouká na pomalou a bolestivou smrt jednoho z nich ještě musí platit za to, že umírá. Kámoška řikala že měl horzný bolesti, že by ho nejradši zabila sama, kdyby nějak mohla, že to je nelidský a doktoři mu ještě odmítli dát morfium, že prý je drahé...no já doufám, že mě v pravý čas přejede vlak a budu to mít rychle za sebou!než ještě platit za vlastní smrt! prostě eutanazie tu povolená není...ale tohle ano...donutit někoho v bolesti zemřít za peníze. všichni tu mluvíte o těch 30 korunách...ty opravdu nikoho nezničí...ale nikdo už nehledí na ty u kterých tomu tak není. když už se státu nechce podpořít lidi, co prostě umírají a nic s tim nemohou udělat, měl by jim aspon umožnit zemřít lépe. a ne z nich ještě vysávat peníze. hnus.

Mendy — 9. 5. 2008 7:28

mirka.. napsal(a):

doted jsem poplatky ve zdravotnictví tak nějak ignorovala. studuju, a když mě občas přepadne nemoc, dojdu si k doktorce a těch 60kč tam nechám, i s receptem. navíc, ještě k doplatku. jistě, mě to nezruinuje, dostávám peníze od našich, protože veškerý čas trávím nad skriptama, občas jdu na nějakou brigádu, když vyšetřím čas...ale absolutně nechápu, prostě nepobírám...proč se moje kamarádka musela dívat, jak jí pomalu a bolestivě umírá tatínek a přispívat mamince ze své brigády na to aby pokryly náklady na jeho pobyt v nemocnici.Dostal rakovinu, inoperabilní karcinom jater. Prostě jen čekání na smrt. Proč jeho rodina musela platit ? jistě, když jde někdo na zákrok, nebo je nemocný, pár dní si poleží, zaplatí....ale já se na tohle koukám asi i z toho lidskýho hlediska...a nechápu že rodina, která kouká na pomalou a bolestivou smrt jednoho z nich ještě musí platit za to, že umírá. Kámoška řikala že měl horzný bolesti, že by ho nejradši zabila sama, kdyby nějak mohla, že to je nelidský a doktoři mu ještě odmítli dát morfium, že prý je drahé...no já doufám, že mě v pravý čas přejede vlak a budu to mít rychle za sebou!než ještě platit za vlastní smrt! prostě eutanazie tu povolená není...ale tohle ano...donutit někoho v bolesti zemřít za peníze. všichni tu mluvíte o těch 30 korunách...ty opravdu nikoho nezničí...ale nikdo už nehledí na ty u kterých tomu tak není. když už se státu nechce podpořít lidi, co prostě umírají a nic s tim nemohou udělat, měl by jim aspon umožnit zemřít lépe. a ne z nich ještě vysávat peníze. hnus.

Také jsem se musela dívat na takovouto smrt příbuzného :(
Nicméně, pan Topolánek prohlásil, že poplatky náš národ simulantů vyléčí. Zřejmě pozapomněl, že i on může umírat v bolestech.......jak smutné!

mag — 9. 5. 2008 10:27

Mendy napsal(a):

mirka.. napsal(a):

doted jsem poplatky ve zdravotnictví tak nějak ignorovala. studuju, a když mě občas přepadne nemoc, dojdu si k doktorce a těch 60kč tam nechám, i s receptem. navíc, ještě k doplatku. jistě, mě to nezruinuje, dostávám peníze od našich, protože veškerý čas trávím nad skriptama, občas jdu na nějakou brigádu, když vyšetřím čas...ale absolutně nechápu, prostě nepobírám...proč se moje kamarádka musela dívat, jak jí pomalu a bolestivě umírá tatínek a přispívat mamince ze své brigády na to aby pokryly náklady na jeho pobyt v nemocnici.Dostal rakovinu, inoperabilní karcinom jater. Prostě jen čekání na smrt. Proč jeho rodina musela platit ? jistě, když jde někdo na zákrok, nebo je nemocný, pár dní si poleží, zaplatí....ale já se na tohle koukám asi i z toho lidskýho hlediska...a nechápu že rodina, která kouká na pomalou a bolestivou smrt jednoho z nich ještě musí platit za to, že umírá. Kámoška řikala že měl horzný bolesti, že by ho nejradši zabila sama, kdyby nějak mohla, že to je nelidský a doktoři mu ještě odmítli dát morfium, že prý je drahé...no já doufám, že mě v pravý čas přejede vlak a budu to mít rychle za sebou!než ještě platit za vlastní smrt! prostě eutanazie tu povolená není...ale tohle ano...donutit někoho v bolesti zemřít za peníze. všichni tu mluvíte o těch 30 korunách...ty opravdu nikoho nezničí...ale nikdo už nehledí na ty u kterých tomu tak není. když už se státu nechce podpořít lidi, co prostě umírají a nic s tim nemohou udělat, měl by jim aspon umožnit zemřít lépe. a ne z nich ještě vysávat peníze. hnus.

Také jsem se musela dívat na takovouto smrt příbuzného :(
Nicméně, pan Topolánek prohlásil, že poplatky náš národ simulantů vyléčí. Zřejmě pozapomněl, že i on může umírat v bolestech.......jak smutné!

Nechci, aby to znělo cynicky, je samozřejmě strašné, vidět umírat milovanou osobu. Ale ona osoba snad bere nemocenskou nebo invalidní důchod, takže si péči v nemocnici hradí sama.

Sněhová vločka — 9. 5. 2008 10:58

mag napsal(a):

Mendy napsal(a):

mirka.. napsal(a):

doted jsem poplatky ve zdravotnictví tak nějak ignorovala. studuju, a když mě občas přepadne nemoc, dojdu si k doktorce a těch 60kč tam nechám, i s receptem. navíc, ještě k doplatku. jistě, mě to nezruinuje, dostávám peníze od našich, protože veškerý čas trávím nad skriptama, občas jdu na nějakou brigádu, když vyšetřím čas...ale absolutně nechápu, prostě nepobírám...proč se moje kamarádka musela dívat, jak jí pomalu a bolestivě umírá tatínek a přispívat mamince ze své brigády na to aby pokryly náklady na jeho pobyt v nemocnici.Dostal rakovinu, inoperabilní karcinom jater. Prostě jen čekání na smrt. Proč jeho rodina musela platit ? jistě, když jde někdo na zákrok, nebo je nemocný, pár dní si poleží, zaplatí....ale já se na tohle koukám asi i z toho lidskýho hlediska...a nechápu že rodina, která kouká na pomalou a bolestivou smrt jednoho z nich ještě musí platit za to, že umírá. Kámoška řikala že měl horzný bolesti, že by ho nejradši zabila sama, kdyby nějak mohla, že to je nelidský a doktoři mu ještě odmítli dát morfium, že prý je drahé...no já doufám, že mě v pravý čas přejede vlak a budu to mít rychle za sebou!než ještě platit za vlastní smrt! prostě eutanazie tu povolená není...ale tohle ano...donutit někoho v bolesti zemřít za peníze. všichni tu mluvíte o těch 30 korunách...ty opravdu nikoho nezničí...ale nikdo už nehledí na ty u kterých tomu tak není. když už se státu nechce podpořít lidi, co prostě umírají a nic s tim nemohou udělat, měl by jim aspon umožnit zemřít lépe. a ne z nich ještě vysávat peníze. hnus.

Také jsem se musela dívat na takovouto smrt příbuzného :(
Nicméně, pan Topolánek prohlásil, že poplatky náš národ simulantů vyléčí. Zřejmě pozapomněl, že i on může umírat v bolestech.......jak smutné!

Nechci, aby to znělo cynicky, je samozřejmě strašné, vidět umírat milovanou osobu. Ale ona osoba snad bere nemocenskou nebo invalidní důchod, takže si péči v nemocnici hradí sama.

Napadlo mě to samé co Mag, i když samozřejmě nechci nijak zlehčovat tuto rodinnou tragedii. Copak důchod či nemocenská toho pána nestačili na těch 60 Kč denně? Na co mu vlastně rodina přispívala (krom třeba přilepšení v jídle)? Navíc dnes již existují hospice, kde je možno důstojně s veškerou péčí dožít. Ale tam je nutno zřejmě přispět více, než 60 Kč denně. A to je hlavně o našich prioritách, co sobě nebo svým bližním pořídíme.

mirka.. — 9. 5. 2008 12:46

mě spíš udivuje, že ten člověk platit musí než že by neměl jak. stát mu nedovolí zemřít pomocí eutanazie a ještě od něj vybírá peníze. no, to jen tak, že člověk než ptká něco takhle osobně, tak řiká, no jo, 30kč, to je jako nic...a ted už se na to koukám jinak. i s tim kdo všechno musí platit, za pseudopéči v našich nemocnicích. radši se du zase učit.

Petr100 — 9. 5. 2008 13:11

Mirko di se rači učit. Uděláš lépe.

Sněhová vločka — 9. 5. 2008 13:45

mirka.. napsal(a):

mě spíš udivuje, že ten člověk platit musí než že by neměl jak. stát mu nedovolí zemřít pomocí eutanazie a ještě od něj vybírá peníze. no, to jen tak, že člověk než ptká něco takhle osobně, tak řiká, no jo, 30kč, to je jako nic...a ted už se na to koukám jinak. i s tim kdo všechno musí platit, za pseudopéči v našich nemocnicích. radši se du zase učit.

Pokud si vážně nemocný člověk opravdu přeje zemřít, je to velmi jednoduché... Volání po úřední etuanazii chápu v případech lidí, kteří jsou v bezvědomí či bez možnosti se pohnout. Pokud má člověk vlastní vůli a zbytek sil, může to vyřešit sám a důstojně.
Jinak péče v nemocnicích je myslím placená z veřejného pojištění. To, na co člověk přispívá 60 Kč denně je jídlo, voda, energie, prádlo... A nazývat práci lékařů a sester pseudopéčí bych si takhle šmahem netroufla, zdá se mi to trochu jako znevažování.

Tacvud — 22. 9. 2008 23:21

To všechno máme za to že jsem ty nenažrance nechaly u koryt. Je třeba se postavit na odpor. Dnes mi bylo z ministersva zdravotnictví řečeno že je správné že platíme i při kontrole. Takže už se neplatí jen když příjdeme s malou (jelikož má špatné srdce a klinickou bronchitidu) k lékaři (to už jsem jakž takž překous) už chtějí peníze i za kontrolu. Tak to je moc!!!!!! Doktorka mi řekla že na kontolu nemusím chodit (a pak na mně pošle svin.ě sociálku). Začaly říkat že se jedná vlasně o kontrolní vyšetření a to je již placené. Je to vyšetření. Prých chcou vyvolat diskuzi mezi doktorem a nemocným. Takže dojné kravičky sem a plaťte. Je spíše potřeba vyvolat diskuzi mezi lidmi s následnou DEFENESTRACÍ ... ať si uvědomí z čích jsou peněz placení.

Petr100 — 23. 9. 2008 7:08

Tacvud napsal(a):

To všechno máme za to že jsem ty nenažrance nechaly u koryt. Je třeba se postavit na odpor. Dnes mi bylo z ministersva zdravotnictví řečeno že je správné že platíme i při kontrole. Takže už se neplatí jen když příjdeme s malou (jelikož má špatné srdce a klinickou bronchitidu) k lékaři (to už jsem jakž takž překous) už chtějí peníze i za kontrolu. Tak to je moc!!!!!! Doktorka mi řekla že na kontolu nemusím chodit (a pak na mně pošle svin.ě sociálku). Začaly říkat že se jedná vlasně o kontrolní vyšetření a to je již placené. Je to vyšetření. Prých chcou vyvolat diskuzi mezi doktorem a nemocným. Takže dojné kravičky sem a plaťte. Je spíše potřeba vyvolat diskuzi mezi lidmi s následnou DEFENESTRACÍ ... ať si uvědomí z čích jsou peněz placení.

Souhlasím s defenestrací. Socany a komunisty vyhodit z okna.

Jeňýk — 23. 9. 2008 10:21

Tacvud napsal(a):

Je spíše potřeba vyvolat diskuzi mezi lidmi s následnou DEFENESTRACÍ ... ať si uvědomí z čích jsou peněz placení.

1. Již vzhůru psanci této země,
   již vzhůru všichni, jež hlad zhnět!
   Teď právo duní v jícnu temně
   a výbuch zahřmí naposled.
   Od minulosti spějme zpátky,
   otroci, vzhůru k cílům svým!
   Již chví se světa základ vratký,
   my ničím nejsme, buďme vším!

R: [: Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod.
      Internacionála je zítřka lidský rod. :]

2. Dělníci, rolníci, též bratři,
   jsme velkou stranou dělnickou.
   Všem lidem jenom zemně patří
   a zahaleči ať již jdou!
   Dost napásla se naší muky
   vran, supů hejna kroužící,
   rozptýlí den příští jich shluky,
   věčně vzplá slunce zářící.

R: [: Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod.
      Internacionála je zítřka lidský rod. :]

Petr100 — 23. 9. 2008 10:56

Jeňo, ještě že jsi to připomněl. Málem bych zapomněl.

Míša Kulička — 23. 9. 2008 10:57

Ještě tu o těch otrocích, tu jsem jako děcko děsně prožívala ... jak vono to jenom bylo?

Jeňýk — 23. 9. 2008 11:18

Míša Kulička napsal(a):

Ještě tu o těch otrocích, tu jsem jako děcko děsně prožívala ... jak vono to jenom bylo?

Ó, zazni písni vznešená,
o práci která vrozena
přírodou lidstvu jest.
Vše, čeho člověk užívá,
z šlechetné práce vyplývá.
Buď práci čest,
buď práci čest. (Ta čest.)

sloka 2
Ta práce, matka pokroku
a s ní armáda otroků
jde hájit svoji čest
Zásada naše na světě
po šťastném boji rozkvete.
Buď práci čest,
buď práci čest. (Ta čest.)   :cool:


Já jsem na rozdíl od vás na změnu připraven.......... učte se! ;)

Míša Kulička — 23. 9. 2008 11:24

jojojo, to je vonó ... armáda otroků, ta mě dostávala - a mého otce taky, když sem mu to tenkrát několikrát zapěla při galejích na zahradě :lol: ... normálně mě vstoupila slza do oka :lol:

Petr100 — 23. 9. 2008 12:32

Vy si teda z toho děláte srandu. Takové vážné věci.

helena — 23. 9. 2008 12:36

ta mě dostávala - a mého otce taky, když sem mu to tenkrát několikrát zapěla při galejích na zahradě... normálně mě vstoupila slza do oka
Když tě bacil rejčem jako odměnu za zpěv??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Míša Kulička — 23. 9. 2008 12:40

Nééé, teď, při tej vzpomínce :lol::lol::lol:

Petře, srandu? Kdepak, my se připravujem, abychom byli připraveni ... myslíte, že časem zase zavedou 1. máje? A při Olympiádě jsem si vzpomněla na Spartakiádu ... třeba se rozpomene aj Vojta Filipůj, až se dostane k lizu a zase začnem pěkně kolektivně cvičit ... :tesi::lol:

Petr100 — 23. 9. 2008 12:45

Chtěla jsi jistě napsat AGENT STB Vojta Filipůj!!!!!!

Míša Kulička — 23. 9. 2008 13:04

Jj, chtěla, ale zapomněla ... na tu sklerózu Češi jednou dojedou :)

Pandorraa — 23. 9. 2008 13:17

Míša Kulička napsal(a):

... na tu sklerózu Češi jednou dojedou :)

Nejen Češi.
Touhle sklerozo trpí lidstvo poslední dobou obecně.

Míša Kulička — 2. 10. 2008 12:26

Jsem našla vcelku zajímavej článek. Myslím, že by mohl patřit sem :jojo:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=3231

Nena — 10. 10. 2008 19:57

Nemám slov ,celá naše politika by měla jít do ha...lu.....co pokaždé slyším v tv nebo v rádiu je ubohý....vždycky se šíleně vytočím a vypínám...

Petr100 — 14. 10. 2008 15:43

No vidíte, že to jde, i simulanti chodili do práce.
ČSÚ: Díky reformě ubyla čtvrtina nemocných zaměstnanců
http://domaci.ihned.cz/c1-29019240-csu- … amestnancu

Pisatel — 15. 10. 2008 7:10

Petr100 napsal(a):

No vidíte, že to jde, i simulanti chodili do práce.
ČSÚ: Díky reformě ubyla čtvrtina nemocných zaměstnanců
http://domaci.ihned.cz/c1-29019240-csu- … amestnancu

O nikoli, odjeli si užívat zasloužených dnů volna od natažených rukou pravicových lékařů :lol: :lol:

Petr100 — 1. 11. 2008 11:22

Tisíce léků jsou ode dneška levnější
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot … ?id=620920

mirka.. — 1. 11. 2008 13:15

A nazývat práci lékařů a sester pseudopéčí bych si takhle šmahem netroufla, zdá se mi to trochu jako znevažování.

pokud bys umírala, břišní a hrudní dutinu plnou vody.tedy nepředstavitelné bolesti..a doktoři by ti odmítli dát morfium, protože je to drahé..možná bys změnila názor. neřikám, že jsou takoví všichni..ale na více místech se setkáš s tím, že kdy už člověku nejde pomoci, tak se na něho kašle, šak proč do něj vrážet peníze, když stejně umře.že...

a taky v tomhle stavu, v nemocnici se moc dobře nepáchá sebevražda..vážně nemocný člověk i když je při vědomí, tak to neznamená, že dokáže udělat tohle. jinak to je moc fajn názor...těm co není pomoci a maj volný ruce, ty se šak možou zabít sami..

Pisatel — 6. 11. 2008 10:42

Petr100 napsal(a):

Tisíce léků jsou ode dneška levnější
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot … ?id=620920

Komora: Regulační poplatky zvýšily administrativu, nikoli příjmy
Praha - Zatímco lékaři si přičtou poplatky pacientů do příjmů, lékárníci je odečtou z ceny léku a pacient zaplatí o to méně. Lékárníci tak z poplatků pacientů nic nemají, je to pro ně jen zbytečná administrativa. Výhodnější by pro ně bylo, kdyby se poplatky v lékárnách plošně zrušily. ČTK to řekl mluvčí České lékárnické komory Aleš Krebs.

Petr100 — 6. 11. 2008 12:22

Pisateli, nejvyšší čas všechny poplatky zrušit.

Judyna — 6. 11. 2008 12:24

Petr100 napsal(a):

Pisateli, nejvyšší čas všechny poplatky zrušit.

No, když to říkáš i Ty....:jojo:

Petra101 — 6. 11. 2008 15:25

Z Babinetu: 
11:59 – ČLK: Přebytky na účtech pojišťoven jsou protiprávní
Praha - Přebytky na účtech zdravotních pojišťoven dosáhnou na konci roku 40 miliard korun. Je to zhruba pětina peněz, které zdravotnictví za rok spotřebuje. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka hromadí pojišťovny přebytky na svých účtech protiprávně. Měly by je dát zdravotnickým zařízením na léčení pacientů.

A pak že nejsou peníze.

Judyna — 6. 11. 2008 16:34

Přeci je teď nebudou cpát do zdravotnických zařízení, když se ještě možná všechno zprivatizuje. To pak bude kapitálek.
Takové peníze, které by měly jít do systému leží někde na kupce a přitom se dělá zle kvůli zrušení 30 korunového poplatku, které tak poškodí zdravotnická zařízení.

Petr100 — 6. 11. 2008 18:47

Petra101 napsal(a):

Z Babinetu: 
11:59 – ČLK: Přebytky na účtech pojišťoven jsou protiprávní
Praha - Přebytky na účtech zdravotních pojišťoven dosáhnou na konci roku 40 miliard korun. Je to zhruba pětina peněz, které zdravotnictví za rok spotřebuje. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka hromadí pojišťovny přebytky na svých účtech protiprávně. Měly by je dát zdravotnickým zařízením na léčení pacientů.

A pak že nejsou peníze.

Nejvyšší čas, aby Kubka podal trestní oznámení. Když je to protiprávní. Nebo možná Česká lékařská odborová komora/ neplést s Lékařským odborovým klubem/.

Petr100 — 6. 11. 2008 18:48

Judyna napsal(a):

Přeci je teď nebudou cpát do zdravotnických zařízení, když se ještě možná všechno zprivatizuje. To pak bude kapitálek.
Takové peníze, které by měly jít do systému leží někde na kupce a přitom se dělá zle kvůli zrušení 30 korunového poplatku, které tak poškodí zdravotnická zařízení.

Poplatek se někde ruší?

Judyna — 6. 11. 2008 23:09

Petr100 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Přeci je teď nebudou cpát do zdravotnických zařízení, když se ještě možná všechno zprivatizuje. To pak bude kapitálek.
Takové peníze, které by měly jít do systému leží někde na kupce a přitom se dělá zle kvůli zrušení 30 korunového poplatku, které tak poškodí zdravotnická zařízení.

Poplatek se někde ruší?

Ne, ale Ty o tom pořád píšeš.

Pisatel — 7. 11. 2008 8:39

Judyna napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Přeci je teď nebudou cpát do zdravotnických zařízení, když se ještě možná všechno zprivatizuje. To pak bude kapitálek.
Takové peníze, které by měly jít do systému leží někde na kupce a přitom se dělá zle kvůli zrušení 30 korunového poplatku, které tak poškodí zdravotnická zařízení.

Poplatek se někde ruší?

Ne, ale Ty o tom pořád píšeš.

Ale on pořád něco píše, to je přeci jeho práce. :lol:

tendruhej — 28. 3. 2009 0:19

Nena napsal(a):

Nemám slov ,celá naše politika by měla jít do ha...lu.....co pokaždé slyším v tv nebo v rádiu je ubohý....vždycky se šíleně vytočím a vypínám...

Celou politiku si vybíráme Vy i já,tak s tím něco dělejte a nic nevypínejte