selaviii — 14. 8. 2007 8:50

Různě po těle se mi dělají kožní výrustky, na víčkách, na krku, v podpaždí, prostě kdekoliv. Na víčkách mi je odstranili na očním a s ostatními jsem zašla na kožní. Jenže tam odstraní jenom ty, co vadí, za které zachytávám např. oblečením a ostatní - to je kosmetický zákrok, který se platí a na to nemám. Nemáte nějakou "babskou" radu, jak se toho zbavit?

Bety — 14. 8. 2007 12:33

To je naprosto jednoduché - podvážeš je pevně tenkou nití a necháš tak, až odpadnou.

kety — 14. 8. 2007 13:24

Zní to sice hrozně, ale asi se nemáš čeho obávat, jednou jsem měla taky takový výrůstek na krku, lékař mi ho rychlým zákrokem odstranil a já jsem se tehdy ptala, že co by se stalo, kdybych o něj třeba zavadila řetízkem a ten výrůstek by se vytrhl. Tak mi řekl, že nic, že stačí na to běžná dezinfekce a je to.

Ennyen — 14. 8. 2007 15:13

Já jsem si takový výrůstek včera "usekla" holicím strojkem a nic se nedělo.Jen jsem si to zakápla dezinfekcí. Teď jsem jeden objevila v dekoltu,tak taky půjde :-)

Marjan — 25. 9. 2007 22:33

Bradavičky se odstraňují na podzim a v zimních měsících elektrokauterem, není to nebezpečný zákrok. ...jinak babičky je dřív skutečně odstraňovaly podvázáním nití a bradavička uschla a odpadla. ...Elektrokauterem se odstraní všechny ostatní, které jsou malé a je to úkon jednoduchý a rychlý, jen se "ťuknou" a ony dále nerostou.
Místo se pak musí ošetřit a následné dny ošetřovat dětským pudrem a udržovat v suchosti.Nepouštějte se do odstraňování,protože tam kde je pigment,tam se má podívat na ně lékař...zdraví Martina

Majki636 — 11. 1. 2019 20:25

mohla bych obnovit diskuzi a ještě se zeptat ohledně odstranění ? Vy co jste na odstrnění byly, tak nezůstávají po něm jizvy ?

Romuska — 14. 1. 2019 13:19

Výrůstky i různé bradavičky odstraňovat nejlépe v době, kdy se člověk neopaluje. Je to vcelku bezbolestné. Já měla na zádech malinký výrůstek, krásně mě byl odstraněn, ale malou jisvičku mám.

Lajla03 — 19. 1. 2019 15:59

Mamka byla taky na odstranění v obličejové části a jizvy jí teda nezůstaly, je to hlavně o výběru odstranění, protože po klasickém vyříznutí nebo laseru jizva logicky zůstane kdežto po odstranění plazmou ne.

Majki636 — 19. 2. 2019 19:18

Co je to Lajlo prosím za ošetřená, že po něm nezůstává jizva ?