Májajája — 8. 8. 2007 19:39

Zajímalo by mně, jaký může vzniknout příběh, když každý napíše jen jednu větu. Nejlépe maximálně jednu větu za den. Bude to slátanina? Bude to překvapivá "povídka" ?
Začnu první větou a až se vrátím v září z dovolené, možná mně tu bude čekat příjemné překvapení, třeba se přidáte......... takže první věta by mohla být značně neutrální a třeba i pravdivá, :

Májajája — 8. 8. 2007 19:41

Bylo zase nepředstavitelně dusno, venku, doma a vlastně i v práci.

Ivča K. — 8. 8. 2007 19:46

Pot mi stékal po čele a i tenouké šaty mi připadali jako huňatý kožich.

Aničkaaa — 8. 8. 2007 19:53

Ještě že byl už patek a čekal mě skvělý víkend.

briza3 — 8. 8. 2007 20:27

No skvělý víkend, čeká mě práce se zavařováním okurek.

Ariesek67 — 8. 8. 2007 20:51

A okopáváním zahrádky oprava vodovodu a spadlé zítky do sousedovi zahrádky.Víkend jak má být,ještě že se trošičku ochladí.

Ivča K. — 8. 8. 2007 21:39

A do toho všeho přišla smska od tchýně,poctí nás na víkend svou návštěvou.

Ela.. — 8. 8. 2007 21:41

Ale i štěstí se jednou unaví a osud konečně ukázal svou vlídnou tvář i mně v podobě esemesky došlé v půl čtvrté odpoledne: "zvrtla jsem si kotník, nepřijedu".

mala.popelka — 8. 8. 2007 21:59

Ačkoli nejsem škodolibá, v duchu jsem zaplesala: "do okurek se pustím v neděli, zítku opraví manžel a sobota, ta je jenom moje" :)

Maya.82 — 8. 8. 2007 22:05

To si lehnu na zahradu pustím si hudbu a budu si číst něco pěkného než se na další den pustím do těch okurek.

AndreaP. — 8. 8. 2007 22:22

Jenže osud mi nedopřává klidu, přichází další SMS od tchýně "Noha mě bolí, nechcete přijet mi trošku pomoct?"

LViktorka — 8. 8. 2007 22:27

Co můžeš udělat zítra, odlož na pozítří a tak hurá do lenošení, až to doposlouchám a dočtu, vyberu z účtu nákej ten "melounek" a davaj do free-shopu na nákupy...tak cože si to pořídím? (Tchýni jsem jako přehlídla, jo-jo...) :reta:

pinďa — 9. 8. 2007 0:02

Tak se trochu rozšoupnu, zasloužím si to. Navíc mám pro sebe celý víkend. Tchýni i okurky jsem nakonec díkybohu mohla z rozvrhu vyškrtnout. Manžel odjel se synem za tchýní-babičkou a ještě před odjezdem mi stačil vynadat kvůli těm přiblblým okurkám- prý jich je pořád plný sklep z minulého roku a nikdo to nejí. Ať si trhne nohou. Tak co podniknu jako první??? Možná se sejdu s .........

pinďa — 9. 8. 2007 0:03

Holky, těch vět je sice trochu víc, ale nedalo mi to a tu tchýni a okurky jsem prostě musela setřást.:-)

Kiara — 9. 8. 2007 0:11

AndreaP. napsal(a):

Jenže osud mi nedopřává klidu, přichází další SMS od tchýně "Noha mě bolí, nechcete přijet mi trošku pomoct?"

Než se snacha stačí prokysličit, příchází další SMS od tchýně "Na převazu nohy jsem se seznámila se šaramantním starším osamělým pánem. Jestli ke mně zase chcete přijet v neděli na oběd, tak máte smůlu - sice se ještě belhám o holi, ale Pepa tvrdí, že veškerou přípravu oběda zvládne sám pro nás pro oba. Až vás budu chtít vidět, tak se ozvu"

LViktorka — 9. 8. 2007 1:15

Už je nový den, tak mohu, ne? Tchýně je jednička, Pepa jakbysmet, -má tam být "d"?- okurky (co je jich plný sklep a než se sní, nebudem zavařovat) jsou annic a tak jdeme rozhazovat: ...tož pořídíme si mé..."košíčky!"...ještě jeden košík, košíček, ten malovaný, s uchem... jsou tam přece mé  vě-něč-ky, vla-što-vič-ky, shři-ván-ko-vé, pej-sko-vé, mi-láč-ko-vé...Čím to, že já, Manon, ač je mi xy let, čím to, že já Manon, navštěvuji Babinet, co na mně lidé mají, mě móooc zajímají a tak a tak: Babinet je můj svět...a píšu hold víc než JEDNA vět... :co:
Tož odpusťte, že se nedržím "pravidel"... :kapitulation:

Ivča K. — 9. 8. 2007 6:44

A když jsem trochu vystřízlivěla(přehnala jsem to s domácím vínečkem od souseda)rozhodla jsem se,že sousedovi půjdu vrátit demižon.Byl sám doma,rodina odjela rovněž k babičce.

Ela.. — 9. 8. 2007 8:25

Soused - svalnatý Jarouš s výstavní postavou a zánovní vilou s vyhřívaným bazénem, mi přišel otevřít s ručníkem omotaným kolem pasu, bicepsy na rukách a hrudi jen hrály a na těle se mu třpytily kapky vody, jak právě vylezl z bazénu..

lindaB — 9. 8. 2007 8:26

vrazila jsem mu demižón mezi dveřmi do ruky, sedla před domem na kolo a jela se trochu projet. (už jste se těšily, jak si to spolu rozdají, tůhle :P)
PS: To je ten soused, co mu spadla do zahrady omítka? ;)

Maya.82 — 9. 8. 2007 10:20

Na hlavní silnici jsem zabočila do prava směrem k hřebčínu. Vyjedu si na koni snad si vyženu myšlenku na polonahého souseda z hlavy.

Daniela S. — 9. 8. 2007 15:19

Už jsem zabočovala do dvora, když najednou za sebou slyším zvuk kopyt, křik a nadávky a než jsem se stihla otočit, ležela jsem pod kolem, ryla nosem v hnoji a snažila se odkulit zpod kopyt splašeného koně. Jak jsem byla vyděšená, dobře jsem zaregistrovala, že nadávající hlas je mužský.

(Holky, nemoh by mít Jaróš třeba bráchu? :kapitulation: )

Bety — 9. 8. 2007 15:25

Taky jsem byla pěkně špinavá a naštvaná, a když jsem zvedla hlavu - koukám přímo na Jaróšova bráchu!

Lucy — 9. 8. 2007 16:03

Pomohl mi se zvednout..., kolo už bylo jaxi nepojizdné, tak jsme do hřebčína došli po svejch, já belhající se, on podpírající mě... a kůň klusající vedle nás.... 

    (škoda, že za chvíli odjíždím, tyhle story miluju.....)

Anetaslad — 9. 8. 2007 16:45

Lucy napsal(a):

Pomohl mi se zvednout..., kolo už bylo jaxi nepojizdné, tak jsme do hřebčína došli po svejch, já belhající se, on podpírající mě... a kůň klusající vedle nás.... 

    (škoda, že za chvíli odjíždím, tyhle story miluju.....)

Tam mě trochu nesměle a stydlivě pomohl svléknout špinavé oblečení ošetřil odřená kolena a potom mě donesl čité oblečení po jeho bývalé přítelkyni.

mala.popelka — 9. 8. 2007 17:46

S otazníky v očích sem si prohlížela dámské oblečení na hooodně drobounkou postavu.... a sama sebe se ptala : "tohle na sebe fakt mám nasoukat???" ... Jenže co, nebudu tu přece sedět jen ve spodním prádle :rodna:

Ariesek67 — 9. 8. 2007 17:56

Holky začínáte z toho mít docela červenou knihovnu nebo i román pro ženy mám pocit,že za chvilku dojde i na nějaký ten sex.Ha ha ha ha.Jak už je pouze ve spodním prádle to nemůže jinak dopadnout.

Ela.. — 9. 8. 2007 18:10

Měla jsem obrovský vztek na záludnost osudu - já ve spodním prádelku, Jaroušův brácha nezadaný, evidentně z našeho setkání potěšený a soudě podle dvojsmyslných narážek i nadržený .. leč ač jsou Pepa s Jaroušem jednovaječná dvojčata, podobni si jsou asi jako proslulá dvojka z amerického filmu Dvojčata .. no nemám já dneska pech ?!

Anetaslad — 9. 8. 2007 18:22

Potom se ke mě přiblížil a začal mě líbat.

Ela.. — 9. 8. 2007 18:32

Rázem jsem měla pocit, že se na mě vrhl bernardýn a tento dojem umocňovala i "vůně" jeho dechu, ne nepodobná zkaženému dechu našeho Azora po konzumaci kýble s polovařenými drškami.

Ela.. — 9. 8. 2007 18:41

Holky, nevadí, že poruším pravidla, můžu pokračovat ??

Nevadilo by mi, že má každé oko jinak veliké a šišaté a že každá panenka kouká jiným směrem, nevadí mi ani jeho olysaná kštice, ze které lupy opadávají s takovou vervou, že máte pocit, že právě začalo sněžit, odpustila bych mu i propadlý hrudník a vystouplé břicho, které si musí uvazovat na kšandy, jinak by ho mlátilo při chůzi do kolen, s přimhouřením oka bych přehlédla i jednostrannou plochost lebky, v mládí mu způsobenou úrazem (byl přimáčknutý dveřmi mezi futra), ale co opravdu nezkousnu, jsou ploché nohy .. a Pepan je má tak ploché, že při chůzi s nimi plácá jako potápěč s ploutvemi pro podmořské potápění.. ne, tohle opravdu přes srdce neunesu !

lindaB — 9. 8. 2007 19:24

Ela.. napsal(a):

Měla jsem obrovský vztek na záludnost osudu - já ve spodním prádelku, Jaroušův brácha nezadaný, evidentně z našeho setkání potěšený a soudě podle dvojsmyslných narážek i nadržený .. leč ač jsou Pepa s Jaroušem jednovaječná dvojčata, podobni si jsou asi jako proslulá dvojka z amerického filmu Dvojčata .. no nemám já dneska pech ?!

Píšeš blbosti! !
Jednovaječná dvojčata vzniknou z jednoho vajíčka a z jedné spermie, tj. z jedné zygoty. Z této jediné buňky musí za 9 měsíců těhotenství ženy vzniknout kompletní novorozenec, jehož tělíčko obsahuje asi 100 biliónů různých buněk. Když se na počátku zygota rozdělí na 2 buňky, ty pak na 4 buňky a dále na 8, 16 buněk, tak v této době se může vzácně stát, že se skupina buněk 16 + 16 osamostatní a oddělí se od sebe. Každá skupinka se usadí v jiné části dělohy a vyvíjí se samostatně ve dvě naprosto identické děti, dvě kopie jednoho stejného genomu, stejných 46 chromozómů.

lindaB — 9. 8. 2007 19:33

Ela.. napsal(a):

Holky, nevadí, že poruším pravidla, můžu pokračovat ??

Nevadilo by mi, že má každé oko jinak veliké a šišaté a že každá panenka kouká jiným směrem, nevadí mi ani jeho olysaná kštice, ze které lupy opadávají s takovou vervou, že máte pocit, že právě začalo sněžit, odpustila bych mu i propadlý hrudník a vystouplé břicho, které si musí uvazovat na kšandy, jinak by ho mlátilo při chůzi do kolen, s přimhouřením oka bych přehlédla i jednostrannou plochost lebky, v mládí mu způsobenou úrazem (byl přimáčknutý dveřmi mezi futra), jsem ochotná odpustit i ten jeho neustále přiblblý výraz silně připomínající pacienty s downovým syndromem, ale co opravdu nezkousnu, jsou ploché nohy .. a Pepan je má tak ploché, že při chůzi s nimi plácá jako potápěč s ploutvemi pro podmořské potápění.. ne, tohle opravdu přes srdce neunesu !

Ty už raději nepiš ! :dumbom:
A v duchu se omluv všem lidem s Downovým syndromem - nejsou to žádní pacienti.

Omlouvám se všem ostatním pisatelkám, ale nemohla jsem si pomoct.

Ela.. — 9. 8. 2007 19:33

LindoB, já to vím, ale copak nerozumíš srandě ? Nebuď studená jak psí čumák ;-) a trochu zaimprovizuj. Je to příběh, aby se rozvinul co nejsložitěji, nejúsměvněji a přitom zajímavě. Holé věty a strohá fakta tomu asi sotva dodají šťávu, nemyslíš ?

lindaB — 9. 8. 2007 20:02

nepovídej, že to víš.. :P
příběh se přece dá napsat humorně a přitom vycházet ze skutečností, které jsou dány.Pokud nepíšeš sci-fi.
Holé věty a strohá fakta nejsou potřeba. :)

jo a lidí s DS se budu zastávat vždy.Znám spoustu dětí s tímto postižením a jedno mám doma.
Rozhodně nemají přiblblý výraz.

Ela.. — 9. 8. 2007 21:02

Víš Lindo, ono to nebylo myšleno ve zlém, ale dokážu pochopit, že se to někoho mohlo dotknout. OK, opravím to, ale že se bohužel někdy zdravotně postižení stávají středem zábavy, to už neovlivním (ostatně takový film Vesničko má středisková je celý postaven na nízké inteligenci slabomyslného mladíka). To už je téma na jiné vlákno, takže zpět k tomuto vláknu.. Jukni, zda ti to takhle vyhovuje (ale ty dvojčata opravovat nebudu, to byl opravdu úmysl).

lindaB — 9. 8. 2007 21:09

dobře, sice mám pocit, že je Pepa druhý Qausimodo,ale budiž :)

Ela.. — 9. 8. 2007 21:11

lindaB napsal(a):

dobře, sice mám pocit, že je Pepa druhý Qausimodo,ale budiž :)

Tak nějak to je myšleno .. Ale za ten DS fakt promiň, taky mám ZP dítě a znám i děti s DS, závidím jim jejich bezstarostnost a čistotu duše, která nezmizí ani s dospělostí (narozdíl od nás zdravých)..

Tak teď k tématu: nechceš přihodit pokračování ? Já se zase zapojím až zítra, dnes jsem pravidla už porušila :gloria:.

lindaB — 9. 8. 2007 21:31

Ela.. napsal(a):

lindaB napsal(a):

dobře, sice mám pocit, že je Pepa druhý Qausimodo,ale budiž :)

Tak nějak to je myšleno .. Ale za ten DS fakt promiň, taky mám ZP dítě a znám i děti s DS, závidím jim jejich bezstarostnost a čistotu duše, která nezmizí ani s dospělostí (narozdíl od nás zdravých)..

Tak teď k tématu: nechceš přihodit pokračování ? Já se zase zapojím až zítra, dnes jsem pravidla už porušila :gloria:.

omluvu přijímám
já už dnes psala, někdy ráno.Tak zase zítra.. ale hlavně, nevím jak navázat na tvůj děj :)

Astra — 9. 8. 2007 22:04

V tom se objevila ve dveřích Pepanova matka a povídá "Děvčico, ty nevypadáš, že bys zrovna došla od dióra, Pepane a ty si přitrúblý ?Co ji dáváš ty gatě po Ele, šak sa do nich nevleze.

Ivča K. — 10. 8. 2007 7:46

:lol::lol::lol::lol:

Pepan ale již dávno po mě pokukoval a teď,když mě měl přímo na prostřeném stole si to nenechal matkou kazit.Vystrčil ji za dveře,něco utrousil,ať si jde po svým a přisedl ke mě a řekl mi že se sice nevejdu do kalhot jeho bejvalky,ale to jen proto,že ona byla jako opuchlá nit,kdežto já mám pěkné plné tvary,které se mu už dávno líbí.Najednou mi připadal krásný a když se přiblížil a ucítila jsem jeho pot,chemie zapracovala a já po něm začala toužit. :hjarta::hjarta::hjarta:  :):rolleyes::vissla:

Daniela S. — 10. 8. 2007 9:19

Neomylný mobil to ale opět překazil. "Maminka s tím kotníkem musí do nemocnice, přijeď si pro kluka. Cestou se stav pro cement na zídku." A bylo po atmosféře. Kalhoty jsem natáhla, jak nejvýš to šlo, a pěšky klusala domů. Pepana ani nenapadlo mě odvézt autem, gentlemani už vymřeli...

Ivča K. — 10. 8. 2007 9:50

Daniela S. napsal(a):

Neomylný mobil to ale opět překazil. "Maminka s tím kotníkem musí do nemocnice, přijeď si pro kluka. Cestou se stav pro cement na zídku." A bylo po atmosféře. Kalhoty jsem natáhla, jak nejvýš to šlo, a pěšky klusala domů. Pepana ani nenapadlo mě odvézt autem, gentlemani už vymřeli...

Kazišuku!!!!!!!!http://sirmi.ic.cz/smajl/37.gif

OTZI — 10. 8. 2007 10:39

Gentlemani už asi vymřeli,myslela jsem si,ale v tom přede mnou zastavilo auto a vidím jak  couvá ke mě.Otevřelo se okénko a mladý sympatický muž říká: Slečno,vidím,že spěcháte,pojďte já vás svezu...

Míša Kulička — 10. 8. 2007 11:04

Už už se blýskala naděje na romantické odpoledne, ale odkráčela ve chvíli, když jsem zjistila, že sedadlo spolujezdce je obsazené. Sedám si tedy dozadu a jako ve snu slyším mužský hlas: "Jeď brouku ...."

Ela.. — 10. 8. 2007 11:13

Překvapeně se otočím na svého spolusedícího .. a dívám se do usměvavé tváře Pepánka .. a tehdy mi došlo, proč mi nenabídl odvoz, vždyť on chudák kvůli těm svým nohám plácačkám neprošel zdravotní prohlídkou a tudíž ani nemá řidičák !

Míša Kulička — 10. 8. 2007 11:18

V tu chvíli mi došlo, že oslovení "brouku" nepatřilo mě, ale řidiči. Ale Pepánek pokračuje: "... Na tu swingers party nesmíme přijet pozdě"

Ivča K. — 10. 8. 2007 11:25

Otočil se na mě a optal se,zda nechci jet s nima.

Astra — 10. 8. 2007 12:25

Souhlasila jsem. Při vjíždění do města jsem na křižovatce s hrůzou zjistila, že ve vedlejším pruhu vedle nás stojí naše auto s manželem a tchýni. Jak já vysvětlím ty dva muže a cizí kalhoty na sobě?

Daniela S. — 10. 8. 2007 12:42

Spásný nápad se dostavil ve chvíli, kdy tchyně rolovala okýnko dolů a nabírala dech na pěkně hlasitou otázku. Srolovala jsem okýnko taky a zvesela na ně volala: "Cement bude! Na kole bych ho neodvezla, tak tadyhle sousedovic brácha nám ho naloží!"

Maya.82 — 10. 8. 2007 13:37

Ty myslíš na nějaký cement, ale že sis měla přijet pro kluka to tě nezajímá, uslyšela jsem mužův velmi naštvaný hlas. To si doma vyřídíme. Zařval a auta se opět rozjeli.

Míša Kulička — 10. 8. 2007 13:55

A okamžitě zase přibrzdili - tchýně vrhla očko na Pepu a zahlaholila - "No kde se flákáš Pepane? Slíbil jsi uvařit pro nás dva dobrý oběd a pak tu tvou párty ... ?!?!?"

Daniela S. — 10. 8. 2007 13:59

Panebože, to je den. Chlapi mě neméně naštvaně vysadili u Stavebnin a odfrčeli si za svou zábavou (jo, někdo nemá tchýně, děti ani zídky, to se to žije) a já zůstala trčet za městem, v cizích nedopnutých kalhotách, s odřenýma kolenama a vidinou večerní hádky.

Míša Kulička — 10. 8. 2007 14:06

Ze dveří zrovna vycházel šikovný mladík v montérkách a blížil se k zaparkované Ávii. Okamžitě jsem dostala nápad.

Ivča K. — 10. 8. 2007 14:16

Rozběhla jsem se směrem k němu,ale jak mi byli ty gatě malé,zakopla jsem,kalhoty se rozpárali a já se mu složila k nohám jen v tangách.

Astra — 10. 8. 2007 15:42

Mladík ihned přiskočil, aby mi pomohl vstát, ale ouha, nemohla jsem se postavit. "Vždyť vy máte podvrtnutý kotník, no, já vás okamžitě odvezu na chirurgii."

Ela.. — 10. 8. 2007 16:41

Chtěl mě popadnout do náruče a odnést do auta, ale pod váhou mého dobře rostlého těla se zakymácel, zlomil v pase a poté skácel k zemi.  Ozvalo se lehké zapraskání a šťavnaté :  "Ku*va, moje koleno !" Ještě tohle scházelo !  Můj kotník rychle natékal a nešťastný mladík se držel za koleno, které rychle měnilo barvu nejdřív z sytě červené na temně fialovou a jeho velikost se v rekordním čase povážlivě zdvojnásobila.

Maya.82 — 11. 8. 2007 13:58

Naštvaně a nadávajíc vytáhl mladík mobil a zavolal nam sanitku, aby nás odvezla do nemocnice na vyšetření.

Ivča K. — 11. 8. 2007 14:06

Jeho koleno nakonec bylo jen lehce naražené a můj kotník byl rovněž jen podvrtnutý.Ošetřili nás a jelikož si mysleli že patříme k sobě,sanitka nás odvezla k němu domů.

briza3 — 11. 8. 2007 15:50

Byl velmi zakřiknutý, k ničemu se neměl, že by byl na kluky?

Astra — 11. 8. 2007 16:27

Po nějaké chvíli mi řekl, že pořád musí myslet na tu avii, že ji určitě nezamknul a jesli ji někdo ukradne, tak on ten průšvih nepřežije.

lenna — 11. 8. 2007 16:44

Tak jsem ho začala hladit po zdravém koleni a vysvětlila mu, že když zavolá kolegovi, tak se jistě na to auto půjde podívat a zamkne ho.

Míša Kulička — 11. 8. 2007 17:33

V tu chvíli mi došlo, že jestli do večera nedovezu ten matroš, tak toho mýho cholerika trefí. Přesunula jsem svou ruku na vnitřní stranu jeho stehna a mile jsem se usmála:
"Nemohl by tvůj kolega ...?

Ela.. — 11. 8. 2007 20:24

V očích se mu zvláštně zalesklo: "No, když ještě chvíli budeš pokračovat, můj kolega určitě bude svolný. Je silný, statný, kurážný a dobře rostlý."

Ela.. — 12. 8. 2007 9:34

Hodila jsem po něm nejvilnějším okem, jaké jsem svedla, on jen protočil panenky, otočil se směrem k hangáru a zavolal: Frantooooö !!!! Vzápětí se ve dveřích objevila vysoká svalnatá postava, chlap, že by mohl železo lámat.
"Frantooó, tady madam potřebuje odvést cement, jinak má problém se starým".
Lamželezo : "Ale jo, mladá paní, kolik toho potřebujete a kam to bude ? "PS: (to já jen abychom si nespletli rubriku pavlač se sexuální poradnou :-D)

Astra — 12. 8. 2007 10:29

Mladík se otočil směrem ke mě :"Pučím ti montérky, protože Franta by ty tvoje tanga neustál." S vděčností jsem se oblékla, dopajdala k autu, Franta naložil cement a vyrazili jsme směrem k domovu.

Maya.82 — 12. 8. 2007 14:54

Najednou mi přišla na mobil sms. Chlap a tchyně jsou u nás a schánějí se po mě. No jak vysvětlim, že mě neveze Pepa a ty monterky na sobě.

Astra — 12. 8. 2007 16:00

A do toho Franta povídá:" Stavíme se cestou u mě doma, slíbil jsem manželce, že odvezu bednu okurek její přítelkyni. Je to jen malá zajížďka." Panebože, kdy já vlastně dorazím domů, a to vysvětlování !!!

Ivča K. — 12. 8. 2007 19:20

No ale když už průšvih,tak aby to aspoň stálo za to.Souhlasila jsem a Franta uhnul na lesní cestu,že tudy je to k nim kratší.Asi v polovině lesa najednou před námi obrovská louže.Franta ji chtěl projet,ale kolo uvízlo v bahně a stáli jsme.Po chvíli to na mě všechno padlo a spustila jsem lamentování,jaký to mám život,všechno je jen na mě a teď ještě tohle a že mi nikdo nebude věřit,že jsem za to nemohla a že můj muž je žárlivej a že mu snad zahnu aby měl proč,když dostanu stejně vynadáno.Franta poslouchal a potom mě něžně pohladil po vlasech a blížil se ke mě........

Buba 1 — 12. 8. 2007 19:48

a struhol mi poriadne 2 facky, nech prestanem hystercit!

Ela.. — 12. 8. 2007 19:59

Buba 1 napsal(a):

a struhol mi poriadne 2 facky, nech prestanem hystercit!

:lol::lol::lol::dumbom:

Ivča K. — 12. 8. 2007 20:07

Ale vzápětí mě chytil kolem krku a omlouval se,co to do něho vjelo a začal mě líbat jak blázen.

Buba 1 — 12. 8. 2007 20:46

ach, preco ? Svaly mu hrali, jeho hrud sa prudko hvihala a klesala......jeho jazyk sa hral s mojim jazyckom, spolu krasne santili, a vtedy sa to stalo. Z lesa vybehol polovnicky pes, za nim druhy..... Myslivci tam mali stretavku....

Ivča K. — 12. 8. 2007 20:58

Teda ta si chudák asi nevrzne. http://sirmi.ic.cz/smajl/44.gif

Buba 1 — 12. 8. 2007 21:04

Vtom uputalo pozornost psov nieco ine, nejake male zvieratko sa mihlo v krikoch, a psi sa s ohlucujucim brechtom vrhli tam. Za chvilku sme poculi uz len vzdalujuci sa brechot. Nesputane, nezmyselne sme sa rozosmiali.

Buba 1 — 12. 8. 2007 21:05

Ivča K. napsal(a):

Teda ta si chudák asi nevrzne. http://sirmi.ic.cz/smajl/44.gif

spokojna?

lindaB — 12. 8. 2007 21:37

v tom z houští vylezlo několik myslivců, pomohli Frantovi vytlačit auto a já si oddechla. Mohli jsme pokračovat v jízdě. Franta viděl, jak jsem nervózní, proto to neprotahoval, naskočili jsme do vozu  a jelo se

Ela.. — 12. 8. 2007 21:41

Jenže pojednou lamželezo začal podivně hýkat, až se zalykat, v obličeji modrat, ještě stihl zprudla dupnout na brzdu .. a pak náhle obrátil oči v sloup a skácel se na sedadlo, tělo v podivných záškubech. Proboha, co se to s ním děje ?! Rychle jsem zapátrala v paměti a vylovila pár vzpomínek o první pomoci .. Jakže to bylo na tom kursu mladý zdravotník ? Zaklonit hlavu, otevřít pusu .. Jojo, ale .. No joooó, už to vidím, jéžiš, to je ale blbec !!!  Jak se chechtal s pusou otevřenou jak vjezd do našeho dvora, tak si spolkl vlastní jazyk. Opatrně jsem mu jazyk vytáhla zpět, lamželezo zachrčel a s úlevou se zhluboka nadechl.

lindaB — 13. 8. 2007 8:16

a já si pro změnu oddechla. Už vlastně podruhé..
Vyměnili jsme si v autě místa, Franta navigoval a já se rozjela k němu domů pro okurky. Manželka už na něj doma čekala.Když viděla, že sedím v autě, rozhodla se, že pojede s námi.

Míša Kulička — 13. 8. 2007 8:21

... upřela svůj zrak nejprve na můj dobře vyvinutý hrudník, potom na montérky, které se mi nedopatřením uvolnily a nakonec na vykukující černá tanga s rudými mašličkami, zvláštně se usmála a přilípla se vedle mě na sedadlo ....

Ivča K. — 13. 8. 2007 10:35

Začla jsem jí vyprávět svůj celodenní příběh,jak a co se mi všechno stalo a tím jsem jí chtěla vysvětlit,proč jsem takto oblečená a s jejím mužem v autě.Ona na to:"Nic si z toho nedělej dušinko,cesty osudu jsou nevyzpytatelné.";)

Buba 1 — 13. 8. 2007 11:17

A ja som si vtom momente spomenula, odkial ju poznam! Z kostola! Vzdy sedava v prvej lavici a pomaha panu fararovi s organizovanim piknikov.

Ela.. — 13. 8. 2007 11:25

A taky jí vídávám u Kauflandu, kde postává a s měsíčním úsměvem cpe lidem letáky s nápisem Správná cesta, Boží lidé, Svědkové Jehovovi..
Lamželezo, ty můj nešťastníku, teď už chápu tvůj neukojený sexuální apetit !! S tímhle doma si asi moc srandy neužiješ ..

Buba 1 — 13. 8. 2007 11:27

Ela.. napsal(a):

A taky jí vídávám u Kauflandu, kde postává a s měsíčním úsměvem cpe lidem letáky s nápisem Správná cesta, Boží lidé, Svědkové Jehovovi..
Lamželezo, ty můj nešťastníku, teď už chápu tvůj neukojený sexuální apetit !! S tímhle doma si asi moc srandy neužiješ ..

:supr::supr::supr::lol::lol:

Míša Kulička — 13. 8. 2007 12:01

A tak zatímco se mi snaží vnutit poslední výtisk Strážné věže, přemítám, jak ji hodit na krk tchýni a odjet místo ní i s lamželezem Frantou na Pepovu párty.

Ela.. — 13. 8. 2007 13:43

Spásný nápad přišel jak blesk z čistého nebe ! Vždyť je to tak jednoduché .. Tchyně je baba důvěřivá a posla božího určitě neodmítne vyslechnout, manžel, ten sice mívá hu*u plnou keců, ale jen vůči mně, matince se neodmítne ani pípnout a samotnou ji doma s poslem božím, ač v ženské podobě, určitě nenechá, obzvláště když je jediným dědicem matinky domečku, co kdyby se náááhodou matince řeči o konci světa příliš zalíbily .. No a já se z baráku můžu vypařit pod záminkou např. nákupu potravin, vyvenčení psí potvory - no, ono se prostě něco najde.
S milým úsměvem se proto otočím na svou spolusedící: "Paní Marie, dnes mi přijela na návštěvu tchyně a nemá tady nikoho, s kým by si mohla odborně popovídat o boží milosti i prstu osudu. Vy, která roznášíte světlo a milost boží mezi lidi, mohla byste si s mou milovanou maminkou popovídat, ať se u nás cítí co nejlépe ?"
Nezklamala jsem se. Marie se rozzářila ještě jasněji než nevypnutá dálková světla protijedoucího auta, zřejmě vidinou další upsané duše a radostně souhlasila.
V autě zavládla všeobecná spokojenost, Marie nasadila profesionální úsměv a z kabelky vylovila potřebné klíny do hlavy v podobě tiskopisů, časopisů a obrázk usměvavých šťastných lidiček,  Franta, který evidentně pochopil,  na mě laškovně pomrkával ze zpětného zrcátka a mě se v duši rozlinul klid a mír.. 
Takto spokojeně auto dokodrcalo do našeho dvora.

PS: trochu delší než 1 věta, ale ať se pohneme dál z místa ;-)

Míša Kulička — 13. 8. 2007 14:15

Tam už vyčkává můj milovaný cholerik i jeho rozježená matinka, očividně nachystaná na párty s Pepou. V ruce třímá adresu pronajaté samoty a už ve vratech mi hlásí, že ji tam synek musí nutně odvézt, protože je spolupořadatelka. Manžel zatím platí lamželezovi za cement a dopravu, ještě houkne, kam má ten cement složit a pak vidím jen červená světýlka našeho odjíždějícího auta.

Tiina — 13. 8. 2007 14:16

Ovšem ukázalo se, že to nebude tak jednoduché, tchýně nebyla až tak prostoduchá a božího posla Marii vyhodila hned mezi dveřma, mezitím se manžel vrátil z nákupu a z auta s ním vyskočil i pes, kterýho, jak jsem byla informována cestou v parku vyvenčil, takže už nebude potřeba s ním jít. Jak já se sakra dostanu na tu party ?!

Daniela S. — 13. 8. 2007 17:19

Okurky! Při vykládání cementu vyložil Franta omylem i bednu okurek a ta teď trůnila zapomenutá v rohu dvorku.

Astra — 13. 8. 2007 18:36

Začal se mi znovu ozývat ten namožený kotník, tím řízením v autě jsem si ho asi víc rozhodila. Manžel se na mě soucitně podíval:" Miláčku, běž si odpočinout, já půjdu na bazén s Tomíkem (náš syn ), slíbil jsem mu to. Vrátíme se asi za 3 hodiny, o jídlo se nestarej, my si něco koupíme.

Maya.82 — 13. 8. 2007 22:25

Syn a manžel se vrátili domů a pak jsme si šli všichni lehmnout za ten den toho bylo na mě moc.


P.S. DÁMY DODRŽUJNTE TU JEDNU VĚTU DENNĚ JE TO VĚTŠÍ ZÁBAVA NEŽ KDYŽ JI TAM NAPÍŠETE TŘIKRÁT ZA DEN.

Buba 1 — 14. 8. 2007 3:24

Ale spanok na mna neprichadzal, tisko som zavidela muzovi, ako si spokojne pochrapkava vedla mna, vzdy mal tvrdy spanok, on ked spi, aj traktory mozu z neba padat.

Míša Kulička — 14. 8. 2007 8:51

Vzala jsem si župan a vyšla na zahradu koukat na Perseidy

Daniela S. — 14. 8. 2007 9:04

Ve tmě na dvorku jsem se ale neomylně přerazila o bednu s okurkama a jak jsem padala, vzala jsem to čelem přímo do rozbourané zídky.

Ela.. — 14. 8. 2007 9:07

Před očima se mi zablesklo a když jsem se znovu postavila, pojednou obrovské světlo a já s hrůzou třeštím oči na létající talíř, který se tiše vznáší nad naší střechou.

Ra — 14. 8. 2007 9:10

... to musím napsat holkám na Babinet, pomyslela si. Uvěří mi?

briza3 — 14. 8. 2007 12:23

Tak si holky myslím, že by to mohlo vyjít knižně!!!!!! No nejsem moc skromná, tak jako povídka v časopise.

Ivča K. — 14. 8. 2007 15:42

Z létajícího talíře vystoupil zelený mužíček s tykadýlkama a pravil:"Byla jsi vybrána jako zástupce pozemšťanů,následuj mě do kosmické lodi.Staneš se matkou prvního meziplanetárního člověka."

Daniela S. — 14. 8. 2007 16:17

No to určitě! Poslepu jsem za sebou na zemi nahmatala cihlu ze zídky, pro ten pocit, na obranu, a začala ječet na manžela: "Emanééééé, mimozemšťáááán, pusť psaaaaa!"

lindaB — 14. 8. 2007 16:37

Eman vyběhl na dvůr a divil se, proč ho volám. Nikde nikdo.. "Nepraštila ses do hlavy?" zeptal se. No jasně, vzala jsem to o zeď,vzpomněla jsem si. Na hlavě jsem si nahmatala pořádnou bouli. Eman mně vzal za ruku a vedl mně domů.

Ra — 14. 8. 2007 17:19

Koukám na Emana, nepoznávám jej, něco je na něm jiného.

marionneta — 14. 8. 2007 22:03

Kolem něj takový zvláštní jas, nejvíc v očích a stále se na mne podivně, až nepřítomně usmíval.

Maya.82 — 14. 8. 2007 22:55

No kašlu na to jdu oprvdu spát zvedla jsme se ze země a šla si znovu lehnout do postele. Usla jsem.

Buba 1 — 15. 8. 2007 3:54

Vzapeti ma zobudil buchot na branu, kto to, co to, teraz, v hodine duchov prichadza???

lindaB — 15. 8. 2007 8:44

Eman se vyhrabal z postel a šel se podívat.U vrat stál Pepa s Frantou, přijeli si, cestou z mejdanu, pro ty zapomenuté okurky.

Míša Kulička — 15. 8. 2007 8:54

A halekali: "Co sedíš furt doma, podpantoflisto?" "Poď s nama na jedno do Nonstopu...." "To nebudeš věřit, co sme dneska zažili ..."

Daniela S. — 15. 8. 2007 10:00

"No počkejte, zhýralci, kde jste nechali maminku???"

Astra — 15. 8. 2007 10:59

"No, ona se rozhodla zajít za Marií a vysvětlit jí, kudy vede ta správná cesta a kde stojí ty Strážné věže. Ha, ha, ha !!!!!" smál se Franta.

Buba 1 — 15. 8. 2007 11:25

" A vy ste ju pustili? Ved viete, ze most vzala voda!" zufalo zvolal Eman, naskocil na motorku a zmizol v tme.

Ra — 15. 8. 2007 11:39

A já zůstala v té tmě s Pepou a Frantou.

Tiina — 15. 8. 2007 11:45

Který si zbalili ty okurky a zdrhli domů v hrůze, že bych po nich mohla něco chtít.

Astra — 15. 8. 2007 11:50

Ale za chvíli byli zpátky, protože v té náladičce  a ve tmě se přešáhli a místo okurek odvezli cement.

Jarka — 15. 8. 2007 12:52

Rychle popadli správnou bednu a než jsem se stačila na cokoli zeptat, byli pryč.

Míša Kulička — 15. 8. 2007 12:55

Ale to už se vracel Eman s tchýní a Marií. Potkat je cajti, tak su v tuto chvíli poslední oficiální řidič v rodině...

Ivča K. — 15. 8. 2007 18:42

Najednou se mi zase zdálo,že jak se ke mě blíží,tak kolem nich svítí divné světlo jako by svatozář a i oči měli podivně světlé.Něco se mi na tom všem nezdálo.Že by opravdu něco mimozemského?Eman se ke mě přiblížil a já začla ječet:"Táhni ode mě ty mimozemská zrůdo!!!!!!"

Ela.. — 15. 8. 2007 19:42

.. a pak .. zase ta záře zhora, musím si zakrýt oči, záře oslepuje .. a najednou jsou "Eman", "tchyně" a "Marie" u mě, drží mě za loket a v oslňující záři paprsku se všichni vznášíme vzhůru, přímo do létajícího stroje ! Prudký dopad, otvor se zaklapl, podivný tlak a než se stačím zvednout, za kulatými otvory okének se už třpytí vesmír, hvězdy a to maličké modré v dálce - bože, snad to není ... !!

Daniela S. — 15. 8. 2007 21:13

"... snad to není plastová bedna od okurek!" Takhle si budou všichni myslet, že jsem se vrhla na rozvážení výsledků svého zavařování po příbuzných a aspoň tři dny mě nebde nikdo hledat! Ale pak mě napadlo: Doma zůstal Tom. Snad ho napadne zburcovat souseda, až se probudí a nenajde mámu doma.

lindaB — 15. 8. 2007 21:17

zůstala jsem zírat s otevřenou pusou a doširoka roztaženými zorničkami. Eman poznal že je zle a lehce se mnou zatřepal... Zapomněla jsem si vzít prášek na schyzofrenii se kterou se již několik let léčím.

Buba 1 — 16. 8. 2007 2:47

A, mimochodom, moj doktorko je velky fesak, a voniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.........

Míša Kulička — 16. 8. 2007 7:53

Skrz různé neurčité a zmatené zvuky zaznamenávám střízlivý a věcný hlas tchýně "... a Marie, hlavně dohlédněte, ať už konečně přestane chlastat. A nepouštějte jí ke kompjútru, to byste se taky jednou mohla na Babinetu dočíst, že pořádáte pochybné večírky ..."

Ra — 16. 8. 2007 9:03

Zavřela jsem oči, byla jsem tolik zmatená, tolik unavená. :grater:

Ela.. — 16. 8. 2007 9:38

Ach jo, Země se rychle vzdalovala, prášky na schizofrenii zůstaly u postele na nočním stolku, Eman, který není Emanem, se doširoka usmíval, pak z něj spadlo oblečení a kůže a přede mnou stál šedivozelený mužíček s tykadly a kůži velmi připomínající krokodýlí šupiny, ale vnímala jsem to jen napůl, únavou se mi sami zavíraly oči a do toho všeho se znovu začal ozývat podvrtnutý kotník.

Ra — 16. 8. 2007 10:01

Cítila jsem zvláštní lehkost, bolest ustupovala a já byla unášena příjemnou září a nečekaným pocitem bezpečí...

Maya.82 — 16. 8. 2007 12:30

Najednou jsem se probudila a zjistila, že to byl všechno jen sen, žádní mimozemštani nejsou.

Ela.. — 16. 8. 2007 12:35

Maya.82 napsal(a):

Najednou jsem se probudila a zjistila, že to byl všechno jen sen, žádní mimozemštani nejsou.

:mad::o:usch::rock::dumbom::fuck::co::P

Ra — 16. 8. 2007 12:46

Jak všechno je relativní, co je sen a co není? Co zdá se mi a co ne?Co je skutečnost a co není? Kde to jsem?

Míša Kulička — 16. 8. 2007 13:05

Marie se mě ptá, jestli si dám radši turka nebo česnečku a pod nos mi nenápadně strká pilulku a dobrou vodu ... "Emánkova maminka mě poprosila, abych se o vás postarala, než vám bude dobře. Teď jsou všichni na stavbě, vrátí se až k večeru...  Až vám bude lépe, popovídáme si o našem pojetí víry. Emánkova maminka mi říkala, že máte o podobné věci enormní zájem..."

Daniela S. — 16. 8. 2007 13:18

Ha! To je nějaká tchynina pomsta!

Ela.. — 17. 8. 2007 9:54

Tak to trochu popoženeme kupředu:

.. A pak jsem se probudila. Musela jsem zřejmě usnout s hlavou na stole po tom výborném víně od souseda, demižon byl prázdný do poslední kapky. Au au, chtělo by to aspirin a vlažnou koupel. Uf, to byl teda sen !!! Takových krásných a zajímavých chlapů se tam mihlo, jen to končilo jako noční můra.
Škoda, že náš soused není tak krásný jako Franta ze snu a že nemá tak zajímavého bráchu jako byl Pepan. I ten mimozemšťan nakonec nevypadal tak hrozně, jen ta tchyně je noční můra i realita v jednom.
No nic, teď si dám tu koupel a pak půjdu vrátit demižon sousedovi Frantovi, který sice jako svalnatý superman nevypadá, ale je šikovnej a když mu přislíbím půllitra slivky z našich švestek, pomůže mi  tu spadlou zídku opravit.
A pak se pustím do těch zatracených okurek !!!

Ra — 17. 8. 2007 11:49

Už moc se těším na dovolenou, pomyslela si. Potřebuju ji jako sůl!

Maya.82 — 17. 8. 2007 12:14

V koupelně jsem si zapla teplou vodu a svlíkla se.

Ra — 17. 8. 2007 13:24

U moře to bude jiný kafe :supr:

marionneta — 17. 8. 2007 23:59

No, ještě aby nám tak krachla cestovka, to by byly jiný vlny, radši nedomejšlet.

Ivča K. — 18. 8. 2007 10:20

No dost krušných myšlenek,jdu na ty okurky.

Maya.82 — 18. 8. 2007 10:34

Vytáhla jsem si okurky zavařovací sklenice, když jsem na příjezdové cestě uslyšela zvuk přijíždějícího auta.

Buba 1 — 18. 8. 2007 13:59

Vykukla som z okna; policie!

Maya.82 — 19. 8. 2007 11:10

Když jsem pozvala dál zjistila jsem, že dovezli nějakého anglického notáře, který mi přišel zdělit, že jsem po strýčkovi zdědila obrovský statek z dobytkem, konmi.

Ela.. — 19. 8. 2007 12:31

Blahem se mi zatmělo před očima.  Papaáá, spadlá omítko a obtloustlý sousede,  má budoucnost je růžovější než sladká panenka Barbie !
Stěhování do lepšího nadosah, tuhle českou ruinu střelíme (hm, třebas jí bude chtít koupit Franta, pořád brečí, že má malej pozemek a nevejde se mu tam garáž), no, jestli s sebou vezmu manžela, to si ještě rozmyslím, tchyni a blbý kecy mu sotva odpustím a takovej anglickej lord  by k zahození nebyl ! Tomíkovi anglické školství jen prospěje, konečně bude umět výborně anglicky a já si těch pár slovíček na oblbnutí milionáře snad taky do hlavy natlačím. Anglické vychrtliny jsou vedle mých ženských tvarů totálně namydlené !
Juj, zlatý strýčku z 5. kolena, ještě že celé tvé pokolení vymřelo po přeslici a na mrtvici !
Jak já ten život miluju !!!!

lenna — 19. 8. 2007 14:57

Ale nic není tak krásné, jak to vypadá, vzápětí se dovídám, že sice statek a zvířectvo ano, ale jako bonus je u statku vázán silně alkoholem zničený bratranec ze sedmého kolena , syn strýčkovy nevlastní sestry, dcery třetí manželky jeho otce, která si ho vzala z lásky, ač on byl o 40 let starší, stejně ji utrápil, tak jako ty předchozí a dvě následující.

Maya.82 — 20. 8. 2007 12:03

Ale naštěstí je tam psáno, že pokud bude bratranec nesnesitelný máme ho umístit do protialkoholní léčebny a pokud to nepůjde máme mu zakoupit byt v Praze a odstěhovat ho tam. S tím bude souhlasit.

lenna — 20. 8. 2007 17:59

Taky mě napadlo řešení, co ho odstěhovat ke tchyni, domek má velký, občas bere na byt bývalé východní Němce, co si hrají na bohaté a zazobané ač na to nemají, k bratránkovi je vázána renta, kterou tchyně jistě nezhrdne, páč je na prachy.

Ela.. — 20. 8. 2007 19:09

Ať tak či tak, teď jsem to prostě já, kdo bude diktovat podmínky a manžel může jen držet pusu a šoupat nohama, tchyně jakbysmet. Páni, já si snad k Frantovi skočím pro další demižon, tohle chce pořádnou oslavu !!!!

Míša Kulička — 21. 8. 2007 9:26

Zatrnulo mi až ve chvíli, kdy jsem si kopii závěti pročetla podrobně - Pětipokojový byt v centru Londýna podědila sestřenice, rozsáhlé hospodářství na skotské vysočině bratranec a na mě strýc pamatoval jen s malým statkem po své první ženě. Jeho adresa - Brašov, Rumunsko - mě vrátila zpět do reality ....

Ela.. — 21. 8. 2007 9:48

Nicméně, jak se ukázalo při soupisu majetku, co je malé pro anglického strýce, pro čecháčka je hotový ranč - 50 koní, 120 krav, pozemek o velikosti celé Prahy a statek 12+3, po komplexní rekonstrukci v roce 2001. Plus vinice !!!!  Uůůůůf, zlatý strýčku !!!
Rumunsko je sice země chudá, ale strýcova  první žena pocházela ze šlechtického rodu odkudsi z Transylvánie, hmmm, jak jenom se ona původně jmenovala příjmením .. ?

Daniela S. — 21. 8. 2007 10:36

No, to se dozvím, v závěti to nestojí, ale strýček by si nějakou bůhvíjakou děvečku nevzal, to ona byla minimálně hraběnka. I statek v Rumunsku může být krásný, třeba je u moře, anebo třeba bude s výhledem na nějakou pěknou historickou památku.

Tiina — 21. 8. 2007 10:52

Už si vzpomínáe, Tepes-Bathory se jmenovala příjmením ta strýcova manželka, stižená prej nějakou dědičnou genetickou zátěží.

Ela.. — 21. 8. 2007 11:05

Strýc prý svou první ženu nesnášel, často o ní prohlašoval, že mu pije krev a smrt své ženy údajně uvítal, ačkoliv byla velmi tragická, prý spadla z vikýře při  noční náměsíční pochůzce přímo na dřevěný kůl na uvazování krav.
Osud strýčka však byl také velmi pohnutý, znovu se oženil, leč jeho žena po půl roce skonala náhle na akutní chudokrevnost a po její smrti strýc začal velmi rychle chřadnout, na duši se pomátl a do roka svou ženu následoval.
Na sklonku svého života si prý velmi oblíbil tekilské červené, krvavý biftek a tatara.

Daniela S. — 21. 8. 2007 13:24

Krvavých bifteků ze 120 krav můžu nadělat pro celou rodinnou sešlost. Vždyť by to bylo pěkné, poznat své vzdálené příbuzné. Třeba se objeví i nějaký lord bratrnaec k světu, koneckonců staré šlechtické rody potřebují občas novou krev, to je obecně známo.

Maya.82 — 21. 8. 2007 17:21

Tak to se těším až touto zprávou vyrazím všem dech. Ted už jsem milionářka. Možná i víc.

Daniela S. — 22. 8. 2007 9:49

Vykašlala jsem se na okurky a oblékla nejlepší šaty, nalíčila se a učesala a čekala, až Eman dorazí od tchyně, abych mu tu novinu oznámila. A večeři nedělám, snad si můžeme dovolit zajet do okresního města do hospody Na náměstí na slavnostní hostinu. Jen aby nastartovalo auto.

Míša Kulička — 22. 8. 2007 11:45

Eman dorazil i s tchýní a ptali se mě, jestli vím, kde je náš Tom ... koukám do jeho pokojíku, Tom nikde a postel tak, jak jsem jí uklidila včera ... jenže - nedokážu si vybavit, co se včera stalo ....

Ela.. — 22. 8. 2007 20:11

Mozkové závity běží na plné obrátky, kde jen ten Tomík může být ? Hmm, měl ject s manželem za tchyní, ale šprajcnul se, že by musel zase babičce dát pusu a že ona hrozně slintá a ptal se mě, jestli může .. ůůůůůůůůffffff, už vím,  se ptal, jestli může přespat u sousedovic Honzi, že moc nerozumí biologii a že mu Honzovo starší sestra Marcela pomůže doučit se anatomii, ze které posledně vyfásl kouli.

Maya.82 — 23. 8. 2007 11:14

Jakmile jsem jim řekla kde je hned se do mě pustili jak jsem to oblečená a co, že bude s těma okurkama.

Míša Kulička — 23. 8. 2007 11:39

Odvětila jsem, že mi není dobře, jdu si lehnout a okurky ať už konečně předají těm, co je od nás v noci koupili.

lenna — 23. 8. 2007 17:48

A v posteli přemítám, co jsem komu udělala, že mě pámbůh obdařil takovou familií, nejraději bych se sbalila a prchla v širé dálavy, kde není popudlivý manžel,neurotická tchýně a pubertální synek.

Maya.82 — 24. 8. 2007 10:08

I když to není tak špatný nápad furt mě jen utlačují tak at si to tady zkusí beze mě. Já zítra vyrážím na měsíc obhlídnout statek.

Míša Kulička — 24. 8. 2007 10:51

Zapínám Net, písnu na Babinet, co je nového a hledám nejrychlejší cestu do Brašova.

Ela.. — 24. 8. 2007 10:56

Telefonicky jsem si na druhý den zarezervovala letenku do Bukurešti. Pak jsem ještě sesmolila okamžitou výpověď do práce a odeslala jí e-mailem, to by jim mohlo stačit, štěstí, že jsem ještě ve zkušebce .. Eman tak narychlo odject nemůže, což mi ale vůůůůůbec nevadí, já si aspoň chvíli odpočinu od nekonečného vyvařování, uklízení, praní a žehlení a on se naopak hezky česky bude starat o domácnost a syna tak, jak jsem to doteď sama dělala já .. A já tam mezitím pro rodinku připravím hnízdečko lásky, Tomíkovi zařídím pokojíček tak, že z toho bude paf a Emanovi zařídím vlastní vinný sklípek tak, jak si to vždycky přál. Ale i s posilovnou, já mu dám, holomkovi, že se bude jen tak pást na mých prebendách, bude makat na své figuře, až bude nakonec tak okouzlující, jako byl ten Franta ze snu .. jehož svalnaté tělo mám neustále před očima ..

lenna — 24. 8. 2007 20:06

Sobě zařídím přepychový budoár s masážní vanou a dám si stranou pár drobných pro soukromého maséra, to čistě jenom pro jistotu že by Eman zklamal ne jako muž, ale v péči o svou novou figuru, i když ono v mém věku není na škodu mít něco v záloze, Eman není nejmladší a já mám nároky stále stejné ne-li větší.

Maya.82 — 25. 8. 2007 16:07

A konečně budu mít klid od tchýně, která zůstane tady daleko ode mne. Už se těším na ty jejich xichty až jim večer oznámím, že ráno odlétám a sama.

Ela.. — 25. 8. 2007 16:23

Druhý den ráno jsem si naházela do kufru něco málo ze svých hadříků (zbytek si koupím nové), z účtu vybrala pár drobných (haha, teď mi 50tis. připadá jako drobný, ještě včera jsem si myslela, že je to celé jmění), Eman mě odvezl na letiště, synátor se celou cestu pubertálně pochechtával, že jsme se v noci loučili značně bouřlivě (Eman se překonával, takhle neřádil ani při líbánkách, ještě teď moje chůze lehce připomínala chůzi robota), bouřlivé objetí a pak už vzhůru k nebesům, vstříc dálavě, s ověřenou kopií darovacího dekretu v kabelce (originál zůstal u notáře), vstříc růžové budoucnosti, tučnému kontu a  sladké Transylvánii. Jak já se těšííííím !!

Maya.82 — 26. 8. 2007 16:00

Když jsem taxíkem dojela před statek nestačila jsem se divit. Byl obrovský a nádherný měl minimálně 15 místností, po jeho pravé straně byly obrovské výběhy s konmi, cvalovka a stáje pro koně. Po pravé straně bylo posezení, bazén venkovní i vnitřní. No nádhera.

lenna — 26. 8. 2007 19:04

Když jsem se podívala na ty bazény, tak jsem usoudila, že jistě mají bazénologa a u jízdáren sličného a mužného trenéra. Rozhodně se tu nebudu nudit, ovšem pokud k těm 15 pokojům mají rotu uklizeček, jinak prchám do okolních lesů, a že jsou pěkně husté.

Ivča K. — 26. 8. 2007 19:07

Naproti mě šel statný chlap.Představil se jako správce usedlosti.Hovořil čistou češtinou,vesnice byla českou kolonií a všichni obyvatelé uměli obě řeči.Uvedl mě do domu,abych se ubytovala a osvěžila po cestě a potom,že mi ukáže celé moje království.

Ela.. — 26. 8. 2007 19:26

Vnitřek domu mě velmi překvapil. Na oknech visely těžké závěsy, které bránily slunečním paprskům ozářit obrovské místnosti, nikde žádná zrcadla, ty prý nenajdu nikde v tomto kraji, zdejší obyvatelé je prostě nemají v oblibě a specialitou tohoto kraje je, že zde nikdo nesnáší česnek. Já si bez něj jídlo představit neumím, ale byla jsem ujištěna, že do měsíce jej prý nebudu snášet i já. Nu což, jiný kraj, jiný mrav, přizpůsobím se.
Okolní krajina působila pohádkovým dojmem, temné hluboké lesy a doménou krajiny byla zřícenina starého hradu na kopci hned za vesnicí.

Míša Kulička — 27. 8. 2007 7:45

Ještě jsem ani neprošla celý dům, když zvonil pošťák s telegramem: "Tom si zlomil ruku. Zustavame. Poslal jsem za tebou maminku, abys nebyla na vsechno sama."
Nevěřila jsem, čeho je schopen. Přečetla jsem si to asi 3x po sobě ... Při čtvrtém pokusu jsem uslyšela klapnutí dveří nějakého auta a rázný hlas své oblíbené tchýně, která se patrně nemohla dopočítat zavazadel.

Tiina — 27. 8. 2007 11:59

Tchýni jsem ani nenechala z auta pořádně vystoupit, ale obratem jsem jí do něj zase posadila a poslala zpátky, pouze jsem jí ještě stačila říct všechno co si o ní myslím. Řekla bych, že to baba hned tak nerozdýchá.

Astra — 27. 8. 2007 12:34

Jenže tchýně byla za pět minut zpátky, řekla, že synovi slíbila, že mi tady pomůže a sliby se musí dodržovat. Za moje názory se na mě nezlobí, každý máme nějaký názor a budeme mít dost času si o všem v klidu popovídat. Nevěřila jsem svým uším, ale pomohla jsem jí s ubytováním.

Míša Kulička — 27. 8. 2007 12:54

A když vytáhla dárkový koš plný mých nejoblíbenějších pochutin a láhev červeného šampáňa, byla moje.

Maya.82 — 27. 8. 2007 13:27

Ale ted už toho mám tak akorát dost šampano nešampano přece se mi nebude furt plést do života taed když vidí, že mám peníze tak mi podstrojuje a nosi dárečky a přitom celé to roky na mě řvala jak její synáčka netahám z peněz. Zavolala jsem taxi posadila tam tchýni a řekla jí at vzkáže mému chlapovi, že tu zůstávám a pokud chce at přijede, ale bez tchýně pokud se tu ukáže s ní tak tu nemusí jezdit. Bud já nebo ona.

Míša Kulička — 27. 8. 2007 13:50

:kapitulation: Mayo, ty ji fakt chceš nechat na tak velkém statku makat samotnou? Konečně má možnost tchýni pořádně zapřáhnout ... třeba jí dát na starosti oba vepříny... :lol:

Astra — 27. 8. 2007 13:55

Tchýně se mile usmála:"Dušinko, nějak nám to šampáňo vlezlo do hlavy, pojďme spát , ráno moudřejší večera. Eman by byl už zase na větvi, že má  těch ženských žabomyších válek dost." Odpotácely jsme se každá do svého pokoje  a já přemýšlela, jak ji ráno zapřáhnu, že ještě ráda odjede.

lenna — 27. 8. 2007 15:38

to jsem ale nepočítala s tím, že se ráno probudím a ještě v 10 tchyně nežebrala o kafe, bez kterého ráno odmítá fungovat, tak mrknu do jejího apartmá a ona tam na posteli s místním správcem v objetí. Prý se jí v noci udělalo šoufl a při procházce na nočním vzduchu narazila na pána, který sice česky neuměl ale umělé dýchání byl ochoten poskytnout i několikrát za noc.

Ela.. — 27. 8. 2007 16:14

Stěžovala si taky na komáry, že prý jich v noci musela mít plný pokoj a ukázala mi dva kousance na krku. To snad ani nemohl být komár, ale pořádné hovado, díry to nadělalo pořádné, asi nejsme zvyklý na tropický hmyz, taky tchyně hned pofňukávala, jak se z toho cítí slabá a ke snídani spořádala tatara a na oběd požádala o krvavý biftek. Chudinka, asi ten hmyz byl jedovatý a teď jí horečka zatemnila rozum, jak jí moc nemusím, tohle jsem jí opravdu nepřála.
Pán "zachránce" se vypařil hned ráno, ani jsem jeho odchod nezpozorovala.
Tchyni jsem nechala odpočívat v posteli a vyrazila na zdejší pracovní úřad práce podat si žádost na uklízečku, hospodyňku, zahradníka a kuchařku.

Tiina — 27. 8. 2007 16:25

Když jsem se vrátila, tchyně vypadala už líp, tak jsem jí sbalila věci, odvezla na letiště, posadila do letadla a zamávala jí, vím určitě, že když se letadlo odlepilo od země, tchýně v něm byla.

( a holky neštvete mě :-)

Ivča K. — 28. 8. 2007 0:19

Vrátila jsem se na statek,ale jelikož už se smrákalo zalezla jsem do svého pokoje uvelebila se v divanu a pustila si televizi.Běželi rumunské televizní noviny a právě ukazovali havárii letadla,které odlétalo dnes v podvečer směr česká republika.Havárii nikdo nepřežil,pouze několik cestujících po havárii záhadně zmizelo.Pilot letadla byl údajně úplně bílý a na krku měl dva veliké štípance.

http://sirmi.ic.cz/horor/58.gif  :tesi:

Ela.. — 28. 8. 2007 9:00

Hned jsem si vzpomněla na tchyni. Pilot asi zapomněl vystříkat letadlo proti hmyzu a s pasažéry se nalodilo pár mega komárů. Nu, snad tchyně netrpěla a měla to rychle za sebou.
Ten den jsem se cítila poprvé jako znovuzrozená, osvobozená z okovů a v takové euforii, že jsm si musela odskočit do města koupit něco pěkného na sebe. To se přeci musí oslavit !
Cestou z města jsem se opět kochala zdejší krajinou. Je to zvláštní divoký kraj a má opravdu svá specifika, mají zde hřbitovy ale zřejmě nejsou příliš věřící, nikde nejsou žádné kříže. To by se tady vyřádila Marie, kdyby to věděla ! Ale Marie je hodně daleko, naštěstí a já se tady začala opravdu cítit jako doma. Jako bych sem už dávno patřila.

Míša Kulička — 28. 8. 2007 19:26

Najednou vidím stopařku. Je mi nějaká povědomá. Zastavuju, otvírám dveře ... a už se na mě ze sedadla spolujezdce kření - tchýně. Mé oko nedostudovaného stomatologa ihned postřehlo, že něco s jejím úsměvem není v pořádku ...

Ela.. — 29. 8. 2007 11:18

Úsměv je jaksi nakřivo, což má za následek vymknutá čelist, ale jinak baba jedna vypadá slušně živě, jen poněkud pobledlá. Prý jako jediná přežila pád letadla a jestli mi prý nevadí, že by se u na statku trochu zmátořila. To víš, matinko, že mi to vadí a velmi, ale co mám dělat, já se tě snad nezbavím !!!
A prý, že má hlad, v letadle jim naservírovali řízek se salátem a to ona prý nemusí .. hm, hlavně že ještě v Čechách se tím cpala jak nezjedená !! Nojo, tady přičmuchla k vyššímu standartu a už jí řízeček nevoní. Prý bifteček a krvavý ! Pcheé, na to ať zapomene, just dnes nechám uvařit špagety !

Tiina — 29. 8. 2007 11:35

A jak jsem si tak dávala dohromady události posledních dní - najednou mi to začalo docházet..jsme v Rumunsku, ty podivné kousance, fakt, že tchýně přežila pád letadla, ta pobledlost, nechuť k jídlu...je to jasný. Baba dostane česnekovou terapii + sluneční lázeň.

Míša Kulička — 29. 8. 2007 12:04

"To víš, že jo ... takovej sajrajt mi cpát - česnek ... pfuj ... " ušklíbla se nahlas tchýně a mě při pohledu do zpětného zrcátka pomalu ale jistě docházela má nezáviděníhodná situace... Ještěže mám na krku křížek po babičce....

Maya.82 — 29. 8. 2007 12:06

(No já myslela, že ten příběh bude trochu reálný, ale vy jste tu mezitím udělali s tchýně upíra)

Přišla jsem na statek vzala obří kůl a zabodla ho tchýni i tomu povedenému správci do srdce. No nestačila jsem se divit když se jejich těla vypařila.

(Snad už je konečně po ní.)

Ela.. — 29. 8. 2007 14:35

Maya.82 napsal(a):

(No já myslela, že ten příběh bude trochu reálný, ale vy jste tu mezitím udělali s tchýně upíra)

Přišla jsem na statek vzala obří kůl a zabodla ho tchýni i tomu povedenému správci do srdce. No nestačila jsem se divit když se jejich těla vypařila.

(Snad už je konečně po ní.)

Jé, Mayo, tys to vzala pořádně hopem a hezky od podlahy (tedy od kůlu) :dumbom::lol::supr:

Maya.82 — 29. 8. 2007 15:16

No jo Ela ona už se ta tcýně vážně nedala snést. Tak snad ji už nikdo neoživý jinak ji zas budu muset zabít.

Ela.. — 29. 8. 2007 15:36

Tak jo, budeme se držet scénáře, že se tchyně a správce po kůlu do srdce vypařila..
Tak pokračování.. no, trochu delší, ale ať se pohneme dál:

Po bytě jsem rozvěsila sušený česnek, kuchařce jsem pro dnešek dala volno a uvařila si poctivou českou česnekajdu s dobře česnekovými topinami.  Sice do hodiny se po domě začal linout další pach, způsobený kvašením česnekového pyré v zažívacím traktu, ale aspoň jsem měla jistotu, že v noci nedostanu nevítanou návštěvu.
.. Nicméně .. návštěva přišla. Uprostřed noci mě vzbudila tajemná postava s kolíkem na nose a tmavými brýlemi, která se zoufale držela za pusu a hekala, že se mu vylomil zub špičák. Monstrum žádalo o pomoc, asi mu můj nedokončený diplom ze stomatologie nevadil.
Nejsem nelida a protože mi tak rychle pomohl jednou provždy od dotěrné tchyně, pomoc jsem poskytla.  Ostatně - jeden nikdy neví, kdy se mu kontakty ze záhrobí můžou hodit.
A jako správný čecháček "něco za něco"  jsme tu noc uzavřeli dohodu - já se na jeho jídelníčku nikdy neocitnu a on si smlsne vždy jen na tom, na kom se společně dohodneme.
Tak si říkám, že ..
.. že ráno skočím na poštu poslat Marii telegraficky pozvání, jak jí znám, zaručeně neodmítne  :-))
Život je tak sladký !!!

Míša Kulička — 30. 8. 2007 10:54

V noci jsem ale nespala moc klidně. Začalo mi všechno docházet. Vysvětlit Emanovi, že jsem jeho matku probodla kůlem, protože byla upír, to asi nebude jednoduché. A vůbec, jak ji pohřbíme? Vždyť ani nemáme její tělo? A Eman svou matinku zbožňoval, určitě pověří CSI Prágl vyšetřováním ... a já si místo dědictví budu užívat kriminálu nebo blázince ...

Ela.. — 30. 8. 2007 12:04

Naštěstí nejsou svědci a není ani tělo, Eman si navíc myslí, že jeho maminka zemřela při pádu letadla. Kdepak, žádný kriminál nebo blázinec. Eman se o proměně matinky v upíra sotva dozví a o kůlu budu taktně mlčet.

Maya.82 — 30. 8. 2007 12:30

Když jsem se ráno probudila do sluncem zalitého pokoje všimla jsem si, že po zdech nevysí česnek.  Hlasité halekání s chodby mi připomělo něco blízkého Pane bože tchýně tak to byl jen sen!! Náramně se mi ulevilo to asi to šampanské.


(Holky vidite to jste mě donutily vrátit tchýnu do života!! Ale radši tchýnu než upíry to by s toho byla pěkná magořina. No však já ju zabiju jindy. :)  )

Míša Kulička — 30. 8. 2007 12:38

Ještě jsem se ani pořádně neprotáhla a tchýně už stojí ve dveřích ... "No to je dost - dojičky daly výpověď, protože už půl roku neviděly ani vindru a mlíkaři přijedou za 3 hodiny, tak je těch 150 krav na nás ... pak musíme nakrmit prasátka a sehnat někoho, kdo nám pomůže se sklizní. Večer zase dojit. Jo a správce nemá čas, opravuje v kravíně chlazení, jinak nám prý zítra nevemou večerní mlíko. Už to včerejší je nachystané pro prasata a je to škoda.... " Nevěřícně koukám na staré montérky s laclem, které mi podává.

Tiina — 30. 8. 2007 14:39

Klid, hlavně klid, tchýni jsem usadila ať se uklidní, zašla jsem do vsi a podařilo se mi přemluvit aspoň pár lidí, aby se vrátili zpět do práce, s tím, že výplatu dostanu ještě dnes večer. Pak jsem strávila poučných pár hodin nad účetnictvím a následkem takto získaných poznatků letěl správce na hodinu, zloděj jeden mizerná.

Míša Kulička — 31. 8. 2007 7:46

Jenže - peníze jsou v čudu a statek plnej lidí - sice pracovitých, ale očekávajících nemalý bakšiš za odvedenou práci. Že bych sjela do banky? Ale pujčí mi tady vůbec, vždyť jsem cizinka... A co bude s opravou toho chlazení? Možná jsem se s tím správcem unáhlila ...
Ale Eman - ten by mi ale mohl něco z našich úspor do začátku poslat. Přes Western Union by to mohlo být za pár hodin tu.

Maya.82 — 31. 8. 2007 12:16

No, ale vlastně na co já bych si půjčovala jen najdu tu kartu nebo aspon číslo učtu s těma pár milionama co měl strýček někde na kanarských ostrovech v bance. Není nad to být vlastník nějakých sto milionu korun.

Daniela S. — 31. 8. 2007 15:25

To by měl vědět právník, kde jsou vlastně uložené veškeré peníze, jenže tomu se celý den nedá dovolat, telefon bere někdo mluvící španělsky a mobil je vypnutý.

Míša Kulička — 31. 8. 2007 19:23

Na okno mi ťukají 4 ženské s vidlemi, že mají hotovo a kdeže jsou ty slíbené prachy ...

Májajája — 31. 8. 2007 23:07

Pane jo!! tak to jsem nečekala, tolik fantazie a zvratů. vidím že moji virtuální chudinku nenecháte ani na minutku dýcht bez tchýně a o clhapa si ani neškrtne :D
jste to ale nepřejícné babinetky!!! :):)

Maya.82 — 1. 9. 2007 11:23

Vzala jsem telefon konečně mi to zvedl právník a slíbil mi, že do půl hodinky i karty i nějaké peníze přiveze. Zklidnila jsem ty 4 ženské, že za půl hodinky.

Petr100 — 1. 9. 2007 11:58

Chci vás varovat před něčím, co se mi stalo. Stal jsem se obětí
chytrých podvodnic v jednom hypermarketu a mohlo by se to stát i vám.
    Jak podvodnice pracují: Dvě hezké 18-leté dívky přijdou k autu, když
dáváte nákup do kufru, začnou vám umývat sklo a jejich prsa doslova
vypadávají z blůzky. Kdo by se nepodíval, že.
    Když jim poděkujete a nabídnete peníze za práci, řeknou "Ne" a
požádají vás, zda byste je nezavezli k dalšímu hypermarketu. Když
souhlasíte, obě se posadí na zadní sedadlo. V průběhu cesty se začnou
navzájem sexuálně dráždit. Pak jedna z nich přeleze na přední sedadlo a
udělá vám to pusou, zatímco druhá vám ukradne peněženku!!
    Mně ukradli pěněženku minulý týden v úterý, ve středu, dvakrát ve
čtvrtek, pak v pátek, v sobotu a naposledy včera večer!!! :)

Astra — 1. 9. 2007 22:41

Petr100 napsal(a):

Chci vás varovat před něčím, co se mi stalo. Stal jsem se obětí
chytrých podvodnic v jednom hypermarketu a mohlo by se to stát i vám.
    Jak podvodnice pracují: Dvě hezké 18-leté dívky přijdou k autu, když
dáváte nákup do kufru, začnou vám umývat sklo a jejich prsa doslova
vypadávají z blůzky. Kdo by se nepodíval, že.
    Když jim poděkujete a nabídnete peníze za práci, řeknou "Ne" a
požádají vás, zda byste je nezavezli k dalšímu hypermarketu. Když
souhlasíte, obě se posadí na zadní sedadlo. V průběhu cesty se začnou
navzájem sexuálně dráždit. Pak jedna z nich přeleze na přední sedadlo a
udělá vám to pusou, zatímco druhá vám ukradne peněženku!!
    Mně ukradli pěněženku minulý týden v úterý, ve středu, dvakrát ve
čtvrtek, pak v pátek, v sobotu a naposledy včera večer!!! :)

Tak to je příběh ze života !!!! Žádné vymýšlení, žádná fantasie a ještě k tomu se to vše odehrálo bez tchýně !!!:supr: :supr::supr::supr:

Maya.82 — 1. 9. 2007 23:15

Petr100 napsal(a):

Chci vás varovat před něčím, co se mi stalo. Stal jsem se obětí
chytrých podvodnic v jednom hypermarketu a mohlo by se to stát i vám.
    Jak podvodnice pracují: Dvě hezké 18-leté dívky přijdou k autu, když
dáváte nákup do kufru, začnou vám umývat sklo a jejich prsa doslova
vypadávají z blůzky. Kdo by se nepodíval, že.
    Když jim poděkujete a nabídnete peníze za práci, řeknou "Ne" a
požádají vás, zda byste je nezavezli k dalšímu hypermarketu. Když
souhlasíte, obě se posadí na zadní sedadlo. V průběhu cesty se začnou
navzájem sexuálně dráždit. Pak jedna z nich přeleze na přední sedadlo a
udělá vám to pusou, zatímco druhá vám ukradne peněženku!!
    Mně ukradli pěněženku minulý týden v úterý, ve středu, dvakrát ve
čtvrtek, pak v pátek, v sobotu a naposledy včera večer!!! :)

Tak tohle je starý fígl který u nás funguje už tři roky,.- Sorry, ale to se ti to asi hodně líbilo když si každý den byl okradený o pěněženku.

JO A S TIMHLE PŘÍBĚHEM TO NEMÁ CO DĚLAT NE???

Maya.82 — 2. 9. 2007 1:26

Právníkm dojel předal mi mé karty a nějakou hotovost já jsem zaplatila lidem a nechala si osedlat toho nejkrásnějšího koně a vydala se s mladým krásným podkoním na projíždku po statku. Byl tak obrovský a rozlehlý. Patřilo k němu i několik lesů.

Kiara — 2. 9. 2007 1:39

Petr100 napsal(a):

Chci vás varovat před něčím, co se mi stalo. Stal jsem se obětí
chytrých podvodnic v jednom hypermarketu a mohlo by se to stát i vám.
    Jak podvodnice pracují: Dvě hezké 18-leté dívky přijdou k autu, když
dáváte nákup do kufru, začnou vám umývat sklo a jejich prsa doslova
vypadávají z blůzky. Kdo by se nepodíval, že.
    Když jim poděkujete a nabídnete peníze za práci, řeknou "Ne" a
požádají vás, zda byste je nezavezli k dalšímu hypermarketu. Když
souhlasíte, obě se posadí na zadní sedadlo. V průběhu cesty se začnou
navzájem sexuálně dráždit. Pak jedna z nich přeleze na přední sedadlo a
udělá vám to pusou, zatímco druhá vám ukradne peněženku!!
    Mně ukradli pěněženku minulý týden v úterý, ve středu, dvakrát ve
čtvrtek, pak v pátek, v sobotu a naposledy včera večer!!! :)

Tak takováhle oběť se nazývá "Nepoučitelnej blb " :lol: :cool:

Kiara — 2. 9. 2007 2:06

Maya.82 napsal(a):

Právníkm dojel předal mi mé karty a nějakou hotovost já jsem zaplatila lidem a nechala si osedlat toho nejkrásnějšího koně a vydala se s mladým krásným podkoním na projíždku po statku. Byl tak obrovský a rozlehlý. Patřilo k němu i několik lesů.

Ve chvíli, kdy jsem s mladým podkoním bok po boku klusala temným hvozdem, obloha se náhle setměla a z mraků jednak začaly padat těžké krůpěje, druhak oblohu protínaly záblesky blížící se bouře. Můj kůň se značně znepokojil, ale já jsem přecenila situaci a pobídla jsem ho do cvalu. Zanechala jsem mladého podkoního daleko za sebou, avšak při úderu blesku se můj kůň splašil natolik, že mě shodil se hřbetu a zmizel v lese.
Probrala jsem se s palčivou bolestí v pochroumaném kotníku v lesním domku - součásti mého panství. Hlava mi třeštila, v krbu planul oheň a nade mnou - ležící na kožešině blízko krbu se skláněl mladý, krásný podkoní se starostlivým výrazem ve tváři.

Kiara — 2. 9. 2007 2:17

Tak, a teď si vyberte :P
Copak asi řekl mladý podkoní hlavní hrdince, ležící na kožešině blízko krbu, sotva se probrala z mdlob?
A) Proboha, už jsem se o tebe doopravdy strachoval, miláčku... :hjarta:
B) Proboha, babi, kde máte zuby?!? :lol::reta::lol:

Buba 1 — 2. 9. 2007 2:18

Neboj sa, uz som zavolal mobilom o pomoc, povedal. A naozaj, zapocuvala som sa do rychlo sa priblizujuceho  rachotu vrtulnika. Esteze mladeho, krasneho podkoniho manzelka pracuje v rychlej leteckej zachrannej sluzbe, a je najlepsim pilotom s tromi vyznamenaniami!

Míša Kulička — 2. 9. 2007 9:21

Záchranáři zjistili, že jsem cizinka a k tomu ještě nepojištěná, tak hned zjišťovali, zda jsem solventní. Když jim došlo, že asi ano, vytasili se s částkou, za kterou by měli v Praze dům a v Brně dva. To mě rozčílilo, že jsem milé záchranáře okamžitě vyhodila ... koneckonců, až na pár modřin a odřenin se mi nic nestalo.

Maya.82 — 3. 9. 2007 0:51

Vyšla jsem z boudy nasedla znovu na koně a oba jsme se pomalým krokem vydali zpět na statek.

Míša Kulička — 3. 9. 2007 9:59

Na statku se o mě kupodivu postarala tchýně, na modřiny a boule dala obklady, nějakou domácí medicínu na bolest a nechala mě spát. Prý už se o všechno postará. Nevím, co to bylo za dryák, ale tu noc jsem opět měla příšerně živé upíří sny ...

Tiina — 4. 9. 2007 11:18

Ráno jsem se vzbudila, hlava jak střep, všechno mě bolelo..jestli já ještě někdy vlezu na koně! A to ještě ke všemu má dneska přijet nový správce.

Maya.82 — 4. 9. 2007 17:09

Vylezla jsem s postele oblíkla jsem se a sešla dolů na snídani.

Míša Kulička — 4. 9. 2007 19:07

Tam už sedí tchýně v družném hovoru s mužem stejné věkové kategorie. Prý nový správce. Má velké plus - umí velmi dobře česky - je to totiž jeden z rumunských Čechů. Sedí spolu nad účetní knihou a oba dva kroutí nevěřícně  hlavou...

Tiina — 5. 9. 2007 16:53

A já se jim ani nedivím, taky jsem kroutila, minulý správce kradl jako straka a ani se nějak nesnažil to zakrývat, tak doufám, že tenhle bude lepší.

Míša Kulička — 5. 9. 2007 18:25

Tchýně se na mě jen podívala a říká: "Holka moje zlatá, ty jsi celá dobitá! Jdi si ještě lehnout, já ti za chvíli přinesu kafe a bábovku. Pozítří přijede Emánek s malým a pak to tu vezmem pořádně do parády."

Maya.82 — 6. 9. 2007 17:52

Odvětila jsem ji, že se chci jít podívat do stájí na koně protože někteří závodí a já koně miluju tak si to nenecham ujít.

Míša Kulička — 7. 9. 2007 12:08

"No seš normální? Ještě jsi ani nenapsala závěť a nevyřídila pojistku pro Emánka a chceš riskovat znova?"

Maya.82 — 8. 9. 2007 14:21

Proč bych měla psát závět nebo mu pořizovat pojistku to at si udělá laskavě sám a to co dělám já může být všem ukradené.

Míša Kulička — 8. 9. 2007 14:33

"No to né, teď jsi živitel rodiny, všichni jsou na tebe odkázaní ... nené, za hodinku přijede Emánek i s pojišťovákama a notářem a sepíšeme hezky tvou závěť a pojistku ve prospěch Emánka a Emánkovu ve prospěch tebe ..."
Zdálo se mi, že tchýnin úsměv už zase narušují horní špičáky :)

Kiara — 8. 9. 2007 17:52

"Hmmm... maminko, samozřejmě že máte pravdu..." zachrčela jsem lstivě.
"Ale víte co, čím vyšší cílová částka u pojistky, tím i vyšší pojistné, které bude chtít pojišťovák zaplatit za nás oba dva ihned. Opravte mě, jestli se pletu, ale momentální stav našich účetních knih shledal náš nový správce jako značně neuspokojivý, takže uzavření životní pojistky pro nás oba je momentálně zhola nemožné."
Tchyniny horní špičáky zajely nazpět do ústní dutiny, načež její tvář nabyla maskovitého výrazu a bylo vidět, jak zaskočena nepříjemným faktem usilovně přemýšlí...

Maya.82 — 9. 9. 2007 14:46

Jenže Emánek mě už i s maminkou začíná delší dobu pěkně štvát tak si holt bude muset vybrat bud já nebo maminka. Ted když mám peníze jim jsem dobrá, ale když nebyly to bylo řečí, ponižování a kraválu. Tudle, nudle.

Ela.. — 10. 9. 2007 7:46

Tchyně s novým správcem odjeli vyzvednout Emana na letiště, ale letadlo mělo z důvodu nepřízně počasí zpoždění 14hodin, takže se příjemně opozdili, nicméně správce se ukázal jako gentleman a tchyni zpestřil dlouhé čekání prohlídkou Bukurešti, muzeí i kostelů, takže se baba jedna nenudila a dlouhé čekání přečkala bez psychické úhony.
A já taky .. Jakmile odjeli, rozhodla jsem se narychlo uspořádat seznamovací večírek pro své zaměstnance. Koneckonců, všem se bude lépe pracovat, když se budeme vzájemně znát a důvěřovat si. Byla to akce kulový blesk a byla vydařená .. a já také nepřišla zkrátka, konečně po měsících odříkání a smůly na patách se i na mě usmálo štěstí a než dorazila tchyně se zbytkem mé rodinky, stihla jsem za pomoci hospodyňky, která na mě spiklenecky mrkala (zřejmě jí potěšilo, že i já jsem jen člověk) uklidit následky mejdanu i ustlat rozházenou postel včetně sundání spodního prádélka z lustru, toť vše bylo důsledkem mého laškování se zdejším traktoristou Dimitrejem, mimochodem velmi hezkým a statným mladíkem s roztomilou pihou na levé půlce svalnatého pozadí.
Jediné, co drobátko kazilo příjemnou pohodičku, bylo pomyšlení na skutečnost, že při mém rychlém odjezdu z Čech zůstaly doma v šuplíku talbletky antiko a tudíž vášnivé objetí může přivodit doživotní následky. Červíček pochybností hlodal, co kdyby, náhodou.., druhá část mozku mě zase přesvědčovala, že je to v pohodě, že teď určitě své dny nemám .. ale co kdyby ..  přeci jen .. ? Nicméně, ikdyby, nááhodou, svede se to na Emana. Ostatně dodnes netuší, že Tomík je následek pracovního silvestrovského mejdanu, kdy se tehdá Eman společensky zrušil natolik, že přede všemi předvedl striptýz na stole, který nakonec nedokončil a usnul ve stoje s kalhoty spadlými na kolenou. Tato kulturní vsuvka však tehdy rozvášnila říďu natolik, že jsme spolu skončili pod stolem (právě pod tím stolem, na kterém spal Eman) a položili základní kámen k vytvoření celistvé rodiny.PS: Omlouvám se za delší rozpis, nějak nám ten příběh usínal a ač už 9 stran, naše  chudinka si ještě ani netento, tak teď si aspoň drobátko užila .. :vissla:

Taky by se to už dalo zakončit: A žili v zemi transylvánské šťastně až do smrti, dokud jim konto vystačilo a upíři nevysáli .. :dumbom::gloria:

Míša Kulička — 11. 9. 2007 10:29

Po příjezdu rodinky jsem Emana vášnivě líbla, Tomíkovi ukázala jeho pokoj, koně i ostatní zvířectvo ... a až při večeři mi to došlo - tchýně se nevrátila ... ani nový správce ... a ani příruční pokladna s výplatami pro personál, šekovou knížkou a cennými papíry. Eman na mě kouká dost vyjeveně - vždyť matinka prý byla celou dobu s nimi a starala se o Tomíka ... No přece nejsem blázen?

Tiina — 11. 9. 2007 11:25

Nakonec se ukázalo, že pokladna i šeky jsou v kanceláři, ale tchýně a správce nikde....zřejmě se někde zašili a já doufám, že nadlouho, nejlépe navždy.

Májajája — 21. 9. 2007 22:53

Konečně budu mít příležitost zase Emanovi ukázat že je ve mně ještě jiskra :D a tchýně mně u toho nebude otravovat. Zatáhnu ho hezky do ložnice, otočím klíčem a doufám že nám ten barák nezhoří .to by byla přece jenom  škoda.