|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Móda https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=170 » Gumove drevaky crocs https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=22021 |
| Sakura — 21. 7. 2007 2:15 |
Ahoj! Zajimal by me vas nazor na jeden z poslednich hitu mody, gumove drevaky crocs, ktere ma na noze snad kazdy druhy clovek. Vidam je na kazdem kroku, dokonce i cele rodinky takto obute. Muj nazor je, ze kdyz to nosi vsichni, neni to vubec originalni, zvlast kdyz ten design je uplne stejny, akorat jina barva. Snazi se to sice napravit tim, ze si k botam muzete dokoupit ruzne odznacky, ktere se do der v botach daji pripevnit, ale moc to asi nepomuze. Nedavno jsem byla v Praze, a tam jsem ty boty videla poprve. Koukaly na me vsude - z nohou lidi i z regalu obchodu. A kdyz jsemse vratila zpatky sem (bydlim v Japonsku), tady uplne to same. Ja bych to na nohu nevzala nikdy, ale kazdy ma svuj vkus. Jen nechapu tyhle manie. V tomto pripade nadnarodni. Slysela jsem, ze ty botky sice nevypadaji nic extra, ale jsou super pohodlne. No ja nevim, v gumovych se prece musi potit noha? At je to jakkoliv, budu rada za vas nazor. Diky! :) |
| kukusa — 21. 7. 2007 9:54 |
Sakuro tady je taky lidi hodne nosi. Taky mi pripadaj naprosto priserny, ale musim uznat, ze jsou super pohodlny! Nevlastnim je, protoze bych za tuhle hruzu nedala 40E, ale zkousela jsem si croksy svagrove a fakt jsou super pohodlne. Na doma musi byt fajn. Pry se v nich vubec nepoti. Taky koupila mini croksiky svoji skoro dvoulete dceri, na tom malem prteti jsou i hezke s takovyma kytickama a navic super prakticke!!! Nadruhou stranu jsem je taky videla na chlapovi v obleku a to bylo jak pest na voko! Ale zrejme si ten pan pripadal ohromne IN! :lol: |
| Jdhehajnx — 21. 7. 2007 11:43 |
Mě sw vůbwc nelíbí a vyhodit tisícovku za "letní holinky"? Nikdy. Taky si myslím,že se v tom musí hrozně potit noha,ale byl tu náš známý a přítel mi říká:hele on má ty boty co se ti tak líbí :lol: |
| Aknella — 17. 8. 2007 14:13 |
No lidi, viděla jsem je i na Marešovi..ale jako upřímně..já si je zkoušela, jsou super pohodlný, ale nikdy bych nenosila boty unisex:-))) |
| janísek — 17. 8. 2007 15:24 |
Holky, ty originál crocs nejsou z klasický gumy...je to nějakej "spešl" materiál, takže se nohy vážně nepotí...a jsou i lehounký... to se ale samozřejmě nedá říct o těch gumovejch napodobeninách...:-) |
| Simon — 18. 8. 2007 11:48 |
už je mám doma, tedy spíš na noze :) u nás je nosí celá rodinka, já je nechtěla, ale přemluvili mě. Jsou to maximálně pohodlný boty a noha se v nich opravdu NEPOTÍ. Že nejsem originální, to vím, ale stejné to bylo například na jaře s balerínkama - taky je měla každá ženská. |
| Jessie — 21. 8. 2007 10:05 |
Jsou to strašný boty, hlavně když jsem viděla docela roztomilej páreček mladých lidí, krásně oblečení, ale on měl zářivě zelené a ona oranžové crocsy - fakt pěst na oko. |
| Sakura — 22. 8. 2007 11:07 |
Jessie, mluvis mi z duse. Vubec tuhle "modu" nechapu. Na plaz dobry, ale do mesta jako normalni obuv??? Kdyz vidim celou rodinku takhle obutou, myslim si sve... Hlavne me prekvapilo, ze jsou docela i drahe. Stejne to za rok nikdo nebude nosit (doufam v to alespon). |
| Jessie — 24. 8. 2007 20:06 |
Dneska jsem o nich četla speciální článek, kde vysvětlovali, co přesně je to za materiál a že noha se prý vůbec nepotí - docela bych tedy pochopila černé např. u barmana (pokud by to do toho konkrétního podniku nebylo jako pěst na oko) nebo psali, že spousta zahraničních škol je objednává jako součást povinné školní uniformy. To jo, ale žádné svítivky. |
| Modroočka — 26. 8. 2007 8:30 |
Mám ráda moderní věci, ale tyhle boty na mě působí vyloženě odpudivě. |
| Aknella — 26. 8. 2007 14:43 |
jako jo, třeba jako přezůvky do školy je to fajn, ale vidět kluka s holkou, jak se drží za ruce, a oba mají stejné boty, je děs:-) |
| lenna — 26. 8. 2007 19:12 |
žná na noe působí odpudivě, ale já stojím 10 hodin na nohách a proo jsem je dostala od přítele k narozeninám. Když jsem je viděla, tak jsem byla v šoku, že tohle bych měla nosit, ale po půl roce na ně nedám dopustit, hlavně to musí být originálky, protože ty gumové šunty od ťamanů nebo Hypernovy či Kauflandu nemají nic materiálově společného s těmi co mám já, i když je pravda, že když jsem narazila na záručák s cenou, udělalo se mi mdlo. |
| Aknella — 26. 8. 2007 19:49 |
no já taky stojím na nohách pořád a stačej mi žabky:-) já vím jsou asi jsou super pohodlný, ale prostě jsou hnusný:-) |
| janísek — 7. 9. 2007 12:18 |
| Oxi — 7. 9. 2007 14:39 |
Gumove drevaky? Som mylne predpokladal, ze drevaky mozu byt len z dreva :co::/ |
| Tiina — 7. 9. 2007 16:04 |
Mě tedy příjdou vyloženě po*ný |
| Ladie — 7. 9. 2007 16:42 |
No tak ta představa, že si koupím tyhle hrůzy např. v růžové barvě a nebude mi líto těch peněz (myslím, že jsem viděla cenu 1200,-) mě opravdu děsí!!! FUJ!! |
| han — 7. 9. 2007 17:07 |
Tak to je fakt síla.Ale já jsem si pořídila bílý,nosím je k džínům a jsou fakt super!Pohodlný a krásně větraj. |
| Aknella — 9. 9. 2007 20:49 |
no přesně .. jako vidět chlapa kterej je fakt super upravenej a pak ty šíleně výrazný boty..no bílá ještě jde, nebo takový ty hnědý či šedivý..ale ty křikravý barvy no :usch: |
| choysia — 18. 9. 2007 19:07 |
:skurt: ...proti gustu....ale mě se to nelíbí..možná na zahrádku, až budu kropit záhony, tak nepohrdnu :co: |
| geisha — 11. 12. 2007 22:48 |
no, jako ja jsem originalky nezkousela, jen kdesi prave v hypernove fake a musim rict, ze ac jsem potrebovala boty k vode a myslela jsem si, ze to budou lip drzici zabky, tak mi to vubec nesedelo. Sirokansky az hruza. Ale obecne mi vzhledove neva, akorat je ma kazdy...a novinka, kdesi jsem cetla o zimnich crocskach:D s teplou vlozkou uvnitr:-) |
| PetaZ — 12. 12. 2007 21:59 |
Z počátku mi přišly dost hnusný, ale teď mi přijdou dost krásně hnusný a ty s tím beránkem jsou úlet :D Nicméně, bych tu letní variantu brala, protože se mi dost potí nohy a v normálních sandálech origo neorigo nic moc "vůně", takže bych riskla crocsíky, ale ta cena.. No, a ještě jsou dost široký, tak aby tam moje útlá nožka moc neplavala a rozhodně jdu do barvičky khaki nebo latté kafé :D |
| Skřítulka — 6. 6. 2008 14:19 |
tak koukám, je to skoro rok, co začala tato diskuse o Crocs, a pořád je vidím na nohou spousty lidí. Nejdřív jsem tuto módu taky moc nechápala, ale teď jsem si trochu pozjišťovala, z čeho jsou vyrobeny (že to není žádná guma), jak jsou univerzální a pohodlné, lehoučké... :supr: A světe div se, když jsme je pozorovala na lidech (teď nedávno v pražské ZOO je měl každý třetí), nepříšly mi ošklivé, ale naopak docela hezké, pohodlné a veselé (samo k tomu musí být člověk vhodně oblečený - tak, jako by byl k sandálům, žádné superšaty nebo oblek). |
| ajaE — 2. 7. 2008 22:30 |
Cauky.no ja se mohu s vami podelit o moje zkusenosti.uz z dalky jsou priserne,tak jsem si je taky koupila(no nedej za ne 3 euro)jsou opravdu pohodlne,na dovcu a pod.Ja je nosim na zahradu kdyz jdu zalevat,ta voda tak krasne vytece z tech direk a nohy jsou taky hned umyte,jsou priserne ale prakticke a krasne lehounke!! |
| Sakura — 3. 7. 2008 2:18 |
3 Euro? Tak to asi nebudou original? No to je vcelku jedno, je to vse na jedno brdo a vse "made in China" :). Ja jsem ted byla nucena zakoupit jeden par pro syna (vyplazla jsem za to 4000 jenu, coz je asi 700Kc), protoze si to prala tchyne - ze to je pry prakticke kdyz si treba s malym bude hrat na balkone nebo kdyz pojedou treba nakoupit na kole, do mesta mu to pry davat nebude. A ze pry se ted delaji i s masinkou Tomasem a ze to je roztomile. no tak jsem to pro jeji potrebu zakoupila, ale poprosila jsem ji, at mu to obouva, jen kdyz budou sami dva spolu, protoze ja ty boty opravdu nemam rada a nechci je obouvat ani malemu. Takze moje averze vuci botkam stale trva i po roce... to si radsi na nohu vemu zabky nebo jine sandale s jinym designem, ale kdyz se to nekomu libi, proc ne. Uz jsem si na to po tom roce zvykla, kdyz to ma nekdo na noze. |
| Oxi — 3. 7. 2008 8:41 |
Ktory idiot vymyslel nazov "Gumove drevaky"? |
| ajaE — 8. 7. 2008 17:41 |
No presne staly 2.99,samo ze to nejsou orginaly,ale to me nejukuje,na zahradu jsou prima,takove spravne osklive zadveracky. |
| alexxandra — 31. 7. 2008 15:26 |
Já tomu říkám zahradní galoše - povýšili to na módu. Dřív je prodávali v Bauhausech, ještě jsme se smáli, že si je může obout snad jen úchyl :-)) No vidíte a dnes je to hit. Já bych je nechtěla ani zadarmo :-) |
| Fidorka — 20. 8. 2008 13:54 |
Crocsy (mluvím o Crocsech, nikoli gumových fejkách od Vietví) většinou lidi děsně pomlouvaj, dokud je nezkusí. |
| Fidorka — 20. 8. 2008 13:58 |
Jo a taky na nich oceňuju, že mám schovanou a přitom luftující nohu, i když nemám zrovna perfektní pedikůru. Obdivuju sebevědomí některých lidí třeba s oprýskaným lakem nebo přerostlými nehty, kteří nosí vietnamky, střevíce a prostě otevřené boty :usch: |
| misha88 — 20. 8. 2008 14:24 |
Teprve teď jsem objevila diskuzi, jsem asi ignorant :) ,ale loni jsem si jich na nikom nevšimla. Že se jmenují takhle, crocsy, jsem nevěděla ještě před minutou. Od letošního června jsem je potkala na spoustě lidí, nějak mě to nenapadlo hodnotit a soudit. Na táboře je měla jedna moje spoluvedoucí, tak jsem je důkladně prozkoumala, hodili se do vody atd. To jsem si řekla že můžou být fajn, ale rychle na ně pak zase zapomněla, kupovat si je mě nenapadlo. Cenu jsem nezkoumala, vídám je u vietnamců za 300 +-, ve Sportech přes litra. To se asi pozná originál, že:)!! Že je nosí x lidí mi je/bylo fuk. |
| Klubko — 20. 8. 2008 15:26 |
Mám je už 5 let na zahradě a pleju v nich. To je vše. Na normální nošení to nechci. Má to každý. Původně bota vymyšlená pro americké rybáře,aby se jim na mokré lodi nesmekaly nohy. |
| Musim — 20. 8. 2008 20:38 |
No, mne se taky hnusí, hlavně proto,že je má "každý". Na zahradu a k vodě bych je brala. Alespoň už vím, co to je, nechápala jsem lidi kolem a ty šílené barvy! |
| jája-pája — 20. 8. 2008 20:49 |
pod to se podepíšu :supr: |
| bloncka — 20. 8. 2008 22:26 |
Taky se mi ani trochu nelíbí. Určitě jsou pohodlný a zdravý - to jsou ale bavlněný tepláky nebo župan taky a taky je nenosím mezi lidi. Připadala bych si v těch botách jako Šmoula. Jde mi o čistě estetické hledisko. U malých dětí nebo na pláži či na zahradě to ještě jakžtakž chápu. Ale do města? Nikdy. |
| Ladie — 20. 8. 2008 22:41 |
Já už četla, že byly původně vyrobený pro rybáře, pro veslaře... |
| bloncka — 20. 8. 2008 22:58 |
Jo, tak teď teprve mě napadlo podívat se přímo na jejich stránky :dumbom: Originally, Crocs™ Shoes were intended as a boating/outdoor shoe because of its slip-resistant, non-marking sole. |
| Fidorka — 21. 8. 2008 8:07 |
Co je pohodlnýho a zdravýho na županu nebo teplákách? |
| Klubko — 21. 8. 2008 9:01 |
To jo, Fidorko, jako pracovní obuv do práce taky chápu.Já taky nechodím v přezůvkách ven :) |
| Fidorka — 21. 8. 2008 9:23 |
Já pochybuju že je někdo nosí z tohohle důvodu, ostatně mohla bys mi říct kterej guru to vypustil do světa? |
| bloncka — 21. 8. 2008 19:00 |
Fidorko, kde vidíš jedovatost? :co: Nenapsala jsem, že jsou hnusné, po*né, takové či makové - nejsem arbitr. Napsala jsem, že mně se nelíbí. To je můj subjektivní názor a Ty ho těžko změníš. Nechápu, co Tě vyprovokovalo k takové reakci, vždyť Tobě je přece jedno, co si kdo myslí, ne?
Vidíš ten rozdíl? Ty zobecňuješ, píšeš o druhých, zatímco já píšu jen o sobě a svých pocitech, svých teplákách a svém županu. Tvoje sukně a nohy neřeším ;) |
| Sakura — 23. 8. 2008 12:36 |
Fidorko, proč napadáš názor těch, které jsou slušné, jen mají opačný názor? Bloncka má docela rozumný názor. Říká, že rozumí, že jsou zdravé a pohodlné, ale že by je do města nevzala. Co se ti na tom nelíbí? Ať si každý nosí co chce, ale tyhle boty jsou opravdu jak pěst na oko. A nosit je jen proto, abych zakryla špatnou pedikůru?? |
| mag — 23. 8. 2008 17:31 |
Já mám klasické croc Cayman, myslela jsem si, že jsou to nejpohodlnější boty na světě, teď jsem si koupila crocs Mary jane a ty jsou ještě mnohem lepší a dají se nosit i do města nejen na ven, protože jsou podstatně užší, víc tvarované a navíc mají ještě jeden úzký pásek přes nárt. A jsou to nejpohodlnější boty, co jsem kdy měla :supr: |
| tapirka — 5. 4. 2011 23:52 |
crocsy maji spoustu barev i modelů..stačí kouknout na web. Našla jsem stránky, které se věnují botám crocs -nepovolená reklama |
| milca3 — 26. 5. 2011 16:16 |
nepovolená reklama |
| Marcia111 — 26. 5. 2011 16:44 |
No aspon tu nepovolenou reklamu trochu znicim! :rock: Uplne stejne crocsky, ktere tento web nabizi za 1080 jsem koupila malemu k mori za mnohem nizsi cenu a to za 810. :supr: Takze da se koupit i levneji, jenom poradne hledat. |
| Mikolka — 9. 2. 2012 15:41 |
Ahoj, crocsy mám už druhým rokem a jsem z nich nadšená. Musíte je prostě zkusit, než je odsoudíte. Jsou pohodlné, lehké a praktické. Není jim co vytknout. I když investujete, peníze se vám záhy vrátí službou a trvanlivostí. Vřele všem doporučuju. Já jsem je koupila na reklama Mají i kamennou prodejnu v Kravařích u Hlučína, kde si je můžete vyzkoušet. :fuck: |
| Adelajdaa — 12. 2. 2012 14:26 |
Mně se teda crocsy také vzhledově nijak zvlášť nelíbí. Ale před několika lety jsem si je pořídila, potřebovala jsem tenkrát boty do lodi a do vody, co by ale šlo i na sucho, a mně vadí kecky nebo sandále, když se nacucají vodou a dovnitř se dostne bláto. Musím uznat, že co crocsy ztrácí na vzhledu, to dohání praktická stránka. Jsou opravdu pohodlné, dají se nosit s páskem na patě nebo bez, dobře tvarované, omývatelné, rychle uschnou... Do města a do práce bych si je také nevzala, kvůli tomu vzhledu, ale na zahradu a na vodu, proč ne :D Viděla jsem, že croscy nosí i lékaři v nemocnicích nebo lákárnice, přijde mi to jako dobrá volba. |