Hellga — 11. 7. 2007 1:00

Mám problém... Já vím, nejsem sama, ale dost mě to štve. :butter: Asi před šesti-sedmi lety, jsem začala dělat práci "v sedě". Byla mě většinou zima na nohy a tak jsem posléze začala trpět křečí do chodidel. Ze začátku nic moc, jen mě to občas vzbudilo a palec u hohy se mě vybočil, jako opici... :lol: Bolelo to, jako čert, ale když jsem měla nohy v teple, tak byl klid. Pak mě začaly nohy otékat. Nejmarkantnější to bylo před čtyřmi lety. Otekly mě od kotníků, až ke kolenům a od těch dob mě otékají pořád. Doktorka mě dala prášky a punčochy, ale nebylo to k ničemu. A teď jsem zjistila (asi to taky nebylo ze dne na den), že se mě deformují nehty na palcích nohou! :co: Piju minerálku, (celý ty leta Mattonku) a mám vysoký tlak, pokud nejsem v pantoflích, mám na nohou "kanady". Myslíte, že je to "věkem"? Minula mě padesátka a v to je skoro všechno "k věku"...:lol: Kam bych asi tak měla vyrazit na poradu? K doktorům moc nechodím, tak ani nevím "kady tady"... Nejni to k smrti, ale bolí to a obtěžuje. Každý krok cítím a to se pak těžko běhá po procházkách a tak... :D Jako by mě nestačilo, že mám "babský návaly", ještě tohle k tomu... :grater: Je mi to "žinantní" se tady ptát, ale už jsem tu četla naivnější problémky... ;) :lol:

Décima — 11. 7. 2007 11:33

Četla jsem někde, že "trnutí" v končetinách, deformace nehtů múže znamenat i nedostatek kalcia. Ty otoky nevím, ale často jsou to slabší ledviny nebo lymfatický systém. Chtělo by to možná nějakou očistnou kůru na ledviny a lymfu. Matně si vzpomínám, že kdysi Helena Růžičková dala návod, jak se krásně pročistí lymfa. Jeden nebo dva dny se pije jen čistá šťáva z pomerančů,(tuším 2 l denně, jinak se nic nejí a nepije), ta prý vyžene jedy z tý lymfy. ale přesně to nevím. Třeba si někdo vzpomene.

Hellga — 11. 7. 2007 15:34

Hm, taky už mě napadlo, že mě "něco chybí"... zinek, kalcium, či tak...:butter: Nemáme pitnou vodu, tak piju pomerančovou mattonku a krom kafe skoro nic jiného a to vlastně denně a už tak čtyři-pět let. Napadlo mě to, když jsem viděla ty reklamy s tím "připitomělým" výrazem pána, co pil jen něco, už nevím, co... :lol: Spíš jsem byla zvědavá, jestli to někdo nemá taky a co s tím dělá...nebo kam bych měla vyrazit "na poradu" a nebo, jestli je to fakt "věkem"? Po doktorech nechodím a nechci vypadat, jako trdlo...:rodna:, ale zas na druhou stranu je to fakt nepříjemná a bolestivá věc... :rolleyes:

lupina montana — 11. 7. 2007 21:14

Manža-sportovec na křeče, který měl věčně, bral hořčík.
Ale ty otoky bývají snad často následkem špatně průchozích lymfatických cest -anebo pak ledviny,že...ale nebudem malovat čerta na zeď. :dumbom:
Hellgulíno, Lueta pokud vím dělá lymfatický masáže, zkus ji zatahat za šos.
A Mattonka (mmch, taky jsem naní závislá) má všeho tak akorát, až na právě kalcium -toho má hodně, tak jestli stejný příznaky, jako nedostatek nemůže mít i přebytek kalcia?

lupina montana — 11. 7. 2007 21:22

Hellgušo, zkus tohle:
http://www.patentnimedicina.cz/diag.php

arwenah — 11. 7. 2007 22:43

Hellgo,to co popisuješ je hrozné.Doktorka Tě měla lépe vyšetřit a poslat Tě k nějakému odborníkovi.Mě "jen" otékají nohy.Doktorka mi dala punčochy a beru léky-Detralex(jen na předpis) nebo Cilkanol(i bez předpisu).

Hellga — 13. 7. 2007 0:06

Nevím, jestli je to hrozný, protože po ordinacích nechodím a nevím, co se dělá, dělat má a co třeba ne...:lol: Ale je fakt, tahle péče mě nevytrhla... :butter: Punčochy mě naměřili na oteklý nohy, tak že mě normálně padaj a nejsou mě na nic. Mlčela jsem, (jak jinak, když nevím?), no a od tý doby jsem nikde nebyla...:) Detralex, se jmenovaly ty prášky, co jsem měla napsaný k těm punčochám :supr: :jojo: a měla jsem mít nohy hozený na "vejšce" a "š*****" s nima... :D No jasně, že úspěch žádnej, ale třeba jsem blbě vrtěla... :/

Tetamáma — 13. 7. 2007 11:14

Hellgo, já jsem ve stejném věku..... :grater: Nohy mi otékaly, bolely. kroutil se mi palec.... léčím se na ortopedii, byly to zborcené klenby, v botách mám na míru vyrobené ortopedické vložky a je to mnohem lepší. I s tím palcem se prý dá něco udělat. :supr: Beru prášky na vysoký tlak a je to dobré. Jako ozdravnou kůru doporučuju pít  kopřivový čaj, tři měsíce dva šálky denně a pak měsíc vynechat. Nebo do vymizení potíží.... Já si dávám na ledviny čaj "Stop písek". :supermario: Ovšem, první co mi lékařka na otékání, vysoký tlak a nohy řekla bylo zhubnout..... Nevím, jak jsi na tom "váhově", mě se to povedlo a  celý ten komplex léčby mi fakt pomohl. :reta: Na deformace nehtů je dobrý křemík.

ita — 13. 7. 2007 12:25

Otíkají mi kotníky a občas příšerně bolí nohy i záda. Chodila jsem na akupresuru, začínala masáží šlapek, masérka mi uvolnila lymfu, říkala, že otoky jsou od zadržování vody v těle, že uvolnila i ledviy. Opravdu jsem pak běhala často na WC asi 2 dny a otoky ustaly. Akupresura stačila 1 x měsíčně. Bohužel, masérka si našla jiné zaměstnání a mně otíkají nohy dál. Normální masáž nepomáhá. Zkusím nějaký čaj na odvodnění.

Hellga — 13. 7. 2007 18:25

...asi vyrazím na tu ortopédii... :rolleyes: :jojo: