Káča — 3. 7. 2007 10:22

Máte někdo (v RD) podlahové topení? A jak jste s ním spokojeni? Budu ráda i za názory těch, kteří ho nemají.

Ota — 3. 7. 2007 10:27

Ahoj Káčo, kamarád si ho pořídil už před mnoha lety a nadmíru spokojenost.Vylezeš z vany, stoupneš na teplou podlahu.Vypadne proud a topení hřeje ještě mnoho hodin.Jen měli problém, když přišli s prckem na středisko, tak se při pohledu na radiátor ptal, co to je :-)Pohledy pacientů byly dost udivující.

BB — 3. 7. 2007 12:36

Káča napsal(a):

Máte někdo (v RD) podlahové topení? A jak jste s ním spokojeni? Budu ráda i za názory těch, kteří ho nemají.

Kvalitně udělané je pecka !!! Nekvalitně ...... tragédie  ......    tak asi tak   :vissla:

lindaB — 3. 7. 2007 13:48

ahoj Káčo,neptala ses na podlahové topení už před časem?Mám za to,že jsme si psaly maily.
My ho máme v obýváku,kuchyni  a koupelně a naprostá spokojenost.Máme tedy i radiátory,ale ten v obýváku zapínám jen, když si chci nahřát záda.
S podlahovkou můžeš topit na míň,protože je důležité teplo na nohy.Nevíří tolik prach. Děti sedí při sledování telky na zemi.Mrzí nás,že jsme ji nedali i na předsíň.
V koupelně máme elektrické a jinak teplovodní.Teplovodní je lepší,ale je třeba ho dát pod beton.Elektrické se dává rovnou pod dlažbu.Dělali jsme komplet. rekonstrukci domu,tak to šlo.
Tak že pokud máte novostavbu,nebo plánujete komplet rekonstrukci podlah tak doporučuji.

Káča — 3. 7. 2007 15:27

Děkuji za odpovědi.  lindo, je možné, že jsme si už psaly, sháním informace, kde se dá. Budeme mít novostavbu a manžel mi řekl, že si mám pořádně rozmyslet, co chci. Mám věčně studené nohy, tak by mi vyhovovala podlahovka (teplovodní), i kvůli malé. Ale mám strach, že to nevytopí... Chtěli bychom to do celého baráku (bungalov), v koupelně,WC, kuchyni a chodbě budoe dlažba, jinak zbytek (obývák, dětský, ložnice a pracovna)plovoucí podlaha. Musím podotknout, že v obýváku bude krb a manžel tvrdí, že to musí na vytopení stačit. No nevím...

lindaB — 3. 7. 2007 16:18

firma která to bude pokládat ti spočítá,kolik kabelu je třeba položit,aby se daná místnost vytopila.V obýváku máme ještě krbová kamna,dohromady s kuchyní je to prostor 40m2.Zkoušela jsem, že to vytopím během 1-2h na 27C. Což je až dost.A to obvodové zdi jsou původní, dnes se staví jinak.
tady ti posílám odkaz na článek
http://www.cech-podlaharu.org/index.php … newsID=109

Jitulda — 3. 7. 2007 20:43

Káča napsal(a):

Děkuji za odpovědi.  lindo, je možné, že jsme si už psaly, sháním informace, kde se dá. Budeme mít novostavbu a manžel mi řekl, že si mám pořádně rozmyslet, co chci. Mám věčně studené nohy, tak by mi vyhovovala podlahovka (teplovodní), i kvůli malé. Ale mám strach, že to nevytopí... Chtěli bychom to do celého baráku (bungalov), v koupelně,WC, kuchyni a chodbě budoe dlažba, jinak zbytek (obývák, dětský, ložnice a pracovna)plovoucí podlaha. Musím podotknout, že v obýváku bude krb a manžel tvrdí, že to musí na vytopení stačit. No nevím...

Káčo, my ho máme všude a jsme s ním strašně moc spokojení :supr:. V obýváku máme i krb a když začnete topit v krbu, tak vám zapne termostat a topení se vypne, ale i tak to vlaží dál. Malej se pořád válí na zemi a nestudí to tak. Jo jinak máme plovoucí podl. a dlažbu. Běžte určitě do toho, jen opravdu dobrou firmu!!!! :supermario:

Meridiana — 4. 7. 2007 10:49

Při rekonstrukci RD jsme zvolili všude dlažbu. Vše jsem změřila, obědnali jsme podlahové rohože a před pokládáním dlažky jsme je položili tam, kde jsou potřeba.Vytámění je elektrické a každá místnost má svůj jistič. Zapnu co je potřeba a neměnila bych.Plynový kotel zapínám jen při mrazech. Příště bych zvolila stejně a doporučuji každému :D

Eri — 5. 7. 2007 22:51

Trapná to otázka, ale vyplatí se to? Rozhodně s ním počítám do koupelen, ale nepřemýšlela jsem o celém bytě. Meridiana mě nahlodala. Vyjde toto vytápění dráž, levněji, nebo nastejno?
A jakou má trvanlivost? Děkuju moc. :gloria:

lindaB — 6. 7. 2007 10:52

i teplovodní topení se dá v jednotlivých místnostech regulovat.
Myslím, že se podlahovka určitě vyplatí.Pořizovací cena je sice vyšší,ale zase uspoříš na vytápění, protože topíš méně.

Káča — 6. 7. 2007 11:15

Tak jo-jdem určitě do toho. Jen mi známý říkal, že pokud chceme podlahové topení, tak určitě všude dát dlažbu. To se mi teda nechce, nedokážu si představit dlažbu třeba v obýváku, ložnici a dětském pokojíčku, nehledě na to, že když se netopí, tak to studí na nohy. Četla jsem, že jsou speciální plovoucí podlahy, určené na podlahové topení.

Eri — 6. 7. 2007 11:19

Díky Lindo. Tak jsem teď na rozpacích. Už jsme si zažádali o nový tarif na energetikách, tak ho zas půjdu zrušit :rolleyes: Každopádně díky, je to jedna z variant a celkem boduje. Mám malé děti, co si hrají nejraději na zemi. Z tohoto důvodu mi to přijde dost fajn.

lueta — 6. 7. 2007 12:34

Káčo, dlažbu můžu jedině doporučit, je to nejlepší podlahová krytina na údržbu. Mně se studená nezdá, ráda po ní chodím i naboso a když budeš mít podlahové topení, tak v zimě je to velmi příjemné a úpo*né. Plovoučku už bych si v životě nedala, máme ji v ložnici a děcáku a je na ní všechno vidět, dokonce i stopy od vody, když málo vyždímám hadr. Naši známí teď přes léto mění plovoučku v celém spodním patře domu za dlažbu, kamarádka už byla hotová z toho, že musela každý den ( někdy i dvakrát, protože je blázen :dumbom: ) vytírat, protože byl vidět každý psí chlup.

Jo a dokonce jsem někde četla, že se už vyrábí dlažba, která má nějakou povrchovou úpravu aby nestudila.

lindaB — 6. 7. 2007 15:49

já mám také všude dlažbu, akorát v ložnici mám plovoučku,ale tam zase nemám podlahovku.
Dlažba je na podlah. topení ideální, protože má nejlepší tepelnou vodivost a také se nejlépe udržuje.

Káča — 6. 7. 2007 18:24

lueto, tak ta dlažba s povrchovou úpravou by mě zajímala. Už jsem taky někde slyšela o tzv. ,,teplé" dlažbě.

Meridiana — 6. 7. 2007 20:06

Eri.. Koupili jsme elektrický koberec, je na míru jak jsem zadala. Máme místnosti  asi  5 na 5m.  a dá se říci, že je topení po celé místnosti. Nemůže být nikde pod nábytkem. Jeden koberec přišel asi na 3 tis. tedy není to drahé. Vytápíme s tím celé přízemí. Je teplo od nohou a teplota je po celé místnosti stejná. Pokud je dost teplo, vypínám to. Dlažba je nahřátá a vydrží. Máme mrnata, hrají si na zemi a jsou v teple . Dětičky jsou v teple a nemusí dýchat prach ze země.Podlaha se setře je hned suchá a tak nemusím děti hlídat, aby neumazali koberec :-) I když byla lonská zima teplá.plynem bych protopila určitě o třetinu  víc. Předělávali jsem rd a moc jsem o podlahách přemýšlela. Nechtěla jsem koberce a tak nakonec zvítězila dlažba.Topení máme jeden rok a jsem ráda, že jsem ho zvolila. Přeji Ti dobrou volbu pa pa

Eri — 6. 7. 2007 22:59

Meridiano, jsi zlatá. Já nejdřív chtěla všude plovačku, ale pes na tom klape a je na ní vidět každý flíček. Dlažba by byla fajn, a kdyby ještě hřála, bylo by to dokonalé. Abych byla upřímná, myslela jsem, že je to dražší.

Káča — 7. 7. 2007 11:12

Vy mi teda ale dáváte! Napřed jsem nevěděla, jestli podlahové topení zvolit. Po rozhodnutí, že ano, nastalo dilema, jestli teda v celém baráku dlažbu. Mám z toho hlavu, jako balon, je mi jasné, že nejlepší volba dlažba je, ale v dobu, kdy se netopí (jaro-začátek podzimu)musí být dlažba nepříjemná-studená, navíc když bude malá sedět na zemi (z toho mám největší strach). Neříkejte mi, že mírně topíte i přes tuto dobu. Navíc mám strach, aby naše hyperaktivní dcera (4)při lítání, nespadla (neuklouzla)a neublížila si. Je dlažba bezpečná?

lindaB — 7. 7. 2007 15:10

dlažba je určitě bezpečnější než plovoučka.Hlavně pokud jdeš třeba jen v ponožkách,tak víc klouže.
Dlažba je studenější  i v létě, ale jsem zvyklá nosit pantofle, tak mi to neva.

Hannah — 8. 7. 2007 8:37

Mám jí v kuchyni a obýváku. Zároveň mám i klasické radiátory.Podlahovku pouštíme jen jsou-li v domě lezoucí děti. Mě nedělá topení odspodu dobře.

hanina — 9. 7. 2007 8:20

My máme podlahové teplovodní topení na chodbách, Wc, v zádveří a v kuchyni, moc nás mrzí, že jsme to nedali i do obýváku, je znát rozdíl, že to tam není, tam máme pouze radiátory. Podlahovka je moc příjemná, ale my máme krb, tak si toho moc neužijeme a potom je ta dlažba samozřejmě studená. Já jsem o dlažbě do obýváku taky přemýšlela (v tom případě bysme tam to topení určitě tenkrát dali) ale dneska jsem ráda, že ji nemáme. Teď když je venku takové to sychravo, tak by to bylo určitě nepříjemné, to se hodí podle mě do přímořských oblastí. Samozřejmě, že podlahové topení nejlíp propouští teplo přes dlažbu, ale to neznamená, že nemůže být pod plovoučkou nebo linem.
My máme lino (prkna se suky atd.) a nemůžeme si ho vynachválit. Není na tom nic moc vidět a určitě to je teplejší než plovoučka. Kdo má plovoučku - nadává. Kdo má lino je spokojený. Takle to je zatím aspoň v našem okolí. Plovoučku máme jen v ložnici, naštěstí takovou moratou takže to taky docela jde, ale je o hodně studenější než to lino.
U podlahovky déle trvá než začne být "teplo" ale když se to ohřeje, tak to docela dlouho tu teplou podlahu drží a je to móóc příjemné.
Náš topenář důkladně zateplil barák a dal všude podlahovku (má všude teda dlažbu kromě myslím ložnice) těšil se jak se mu krásně ohřejou nožky, ale tvrdil, že se mu tam krásně drží teplo, tudíž mu kotel spíná málo takže podlaha nic moc. Nevím jak dneska, tohle už nám říkal tenkrát, to tam byli první rok.
Já bych to asi nějak nakombinovala, aspoň v obýváku, kde to teplo čekáme nejdřív. Podlahovka není zrovna nejlevnější záležitost, ale není to podle mě vůbec špatná investice.

Kamčitka — 9. 7. 2007 15:34

Ahoj Kači!!
Jednoznačně neváhej a dejte si kde to je jen možné podlahové vytápění. my dělali rekonstrukci, takže od betonu po strop od znova, podlahové jsme dávali teplovodní, je podstatně levnější než elektrické. Máme ho v kuchyni, v koupelně a zbytek na chodbě - tam všude je dlažba. Do obýváku jsme dali částečně plovoucí podlahu a částečně kolem krbu, kde se také hodněpřechází z chodby přes obývák do kuchyně (máme je spojené) tak dlažbu. Je to neuvěřitelný šok, když jdu na boso z ložnice přes teplou dlažbu v chodbě řes tu ledárnu v obýváku do teplé kuchyně. Lituju toho, že jsem doobýváku nedala také podlahové, na to dlažbu a bylo by to stokrát lepší. Plovoučka je hlučná, šíleně klouže a je poškrábaná od hraček od malé. Příště až budeme měnit v obýváku krytinu, tak měníme  za lyno, plovoučku už nechci ani vidět. Nahoru budemetaké dávatlino, prostě plovoučku už ani za darmo. Vypadá to pěkně, ale.... Dneska je velký výběr lyn, a halvně jsou i hrubší, krásně měkké. Na plovoučku ti něco spadne a modlíš se, aby tam nebyla dírka nebo se neuštípla hrana.
Ale určitě všude podlahové vytápění. Když je teĎ takové sychravo, tak pouštíme teplo jen do podlahy, a krásně se místnost prohřeje, tato zima co byla, tak jsme také hodně topili dolů a v některých pokojích i topení, v kuchyni máme topení na nic, tam stačí pouze podlahové. Je to obrovská úspora :) :)

Káča — 9. 7. 2007 18:17

No jo holky, to lino mně vůbec nenapadlo! Je fkt, že dnes už jsou nádherná lina-výběr a taky budou už kvalitní. Kámoška má lino (dřevo se sukama) na chodbě a WC v paneláku a já původně myslela, že je to plovoučka. Každopádně to bude měkčí a teplejší, než plovoučka.
Hele Kamčitko, Ty mně s tou Kačkou tak ,,provokuješ", to je tak nádherný dítě...

Eri — 9. 7. 2007 18:25

teplovodní x elektrické

U elektrického bych chápala, že je prostě termostat nebo něco a tím si to reguluju, topí to elektřinou samo. U teplovodního je potřeba kotel? Mám totiž nový plynový a letos chci kupovat ještě elektrický, tak jestli kupovat, ne.
Díky.

lindaB — 9. 7. 2007 19:04

ano,u teplovodního je potřeba kotel.Teď to konzultuju s manželem a říká, že úpo*nější je plyn, ale zase do podlahy nemůže jít teplejší voda než 40C. Kotel nám ji ohřívá na 70C, takže je potřeba ji ochladit.Prý ji chladíme v radiátorech.Pokud bys neměla radiátory, tak se voda ochlazuje tepelným výměníkem,nebo rozdělovníkem (princip míchací baterie). Pokud máš ale noční proud, bude pro tebe asi výhodnější elektrokotel.

Máš si nechat udělat tepelný audit. Abys nevyhodila peníze za kotel, když máš třeba velké tepelné ztráty.To by  ti nejdřív doporučili zateplit dům.

hanina — 9. 7. 2007 19:19

My máme právě taky lino jako prkna se sukama a každej se diví, že je to lino. Už nám na to 2 x spadlo dřevo a rozseklo se to, uplně ve mě hrklo. Ale vzala jsem příborový nůž a vrátila jsem to jakoby zpátky a není to vůbec vidět, protože tam máme ty suky a léta atd. V kuchyni mě taky každou chvíli něco spadne, nějakej sekaneček tam už taky je, ale vidět to prostě není. Mamka má v kuchyni asi 6 let dlažbu a má to příšerně omlácené. :dumbom:

Eri — 9. 7. 2007 23:22

lindaB napsal(a):

ano,u teplovodního je potřeba kotel.Teď to konzultuju s manželem a říká, že úpo*nější je plyn, ale zase do podlahy nemůže jít teplejší voda než 40C. Kotel nám ji ohřívá na 70C, takže je potřeba ji ochladit.Prý ji chladíme v radiátorech.Pokud bys neměla radiátory, tak se voda ochlazuje tepelným výměníkem,nebo rozdělovníkem (princip míchací baterie). Pokud máš ale noční proud, bude pro tebe asi výhodnější elektrokotel.

Máš si nechat udělat tepelný audit. Abys nevyhodila peníze za kotel, když máš třeba velké tepelné ztráty.To by  ti nejdřív doporučili zateplit dům.

Lindo díky! :supr:

Já netušila, že do podlahy může jít jen 40 stupňů. Ale snad to půjde na kotli nastavit - já tohle neřešila, tak nevím. :dumbom:
Radiátory mám, mám tu ústřední topení. O noční proud jsem si zažádala, ještě nevím, zda mi to na energetikách povolí. To jsem nevěděla, že se dělá tepelný audit. Už jsem to manželovi nadhodila a nebyl proti, ale prý to nepůjde do podkroví, protože je tam dřevěná podlaha. Že by se to prý pálilo. Tak nevím, při 40 stupních snad ne.
Každopádně díky, obrátíme se na firmu, ať nám poradí, co bude nejlepší.

lindaB — 10. 7. 2007 17:20

Eri,pokud si nastavíš na kotli jen 40C a ten ti ohřívá zároveń vodu na mytí pak jí budeš mít málo,protože už jí nenamícháš  se studenou.
Řeší se to tím rozdělovníkem..ale to ti firma poradí.
podlahovku máme také jen dole.Nahoru plánujeme radiátory

Eri — 10. 7. 2007 18:11

Já mám vodu zvlášť, ale chtěli jsme to spojit. Máš pravdu, to mě opět nenapadlo. To bychom se nevykoupali. :D No jo, já jsem člověk, co defacto vyrostl v Praze na vafkách a karmě, nějak mě tahle věci obcházejí obloukem. :dumbom:
Tak zase díky moc! :supr:

lindaB — 10. 7. 2007 18:30

já vyrostla v paneláku s ústředním topením a teplou vodou, která  se ohřívá neznámo kde :-). Taky se učím za pochodu

Eri — 10. 7. 2007 19:03

Každopádně už jsi ale o hódně tříd výš než já. :)
Já jsem fakt začátečník.  Viz prodej uhlí a 2x vylitý bazén :lol:
Takže Ti díky za všechno, asi do toho topení půjdem. :supr:

lindaB — 10. 7. 2007 20:21

2x vylitý bazén, co to je?
S bazénem si taky nevím rady..Koupili jsme nadzemní 3 x 0,75cm.
14 dní byla voda v pohodě, teď je jak rybníček Brčálník.

Eri — 10. 7. 2007 21:08

Lindo, já si Tě vezmu domů jako pohlazení po duši, jo? :godlike:
Já si ze všeho dělám tragédii. Ten druhej bazén jsem už obrečela, jaký jsem střevo. :dumbom:
Snad se zaučím. :)

lindaB — 10. 7. 2007 21:52

jak se ti vylil bazén a jak velký a co to uhlí? .-)

Eri — 10. 7. 2007 22:23

On se nevylil, my ho museli vylít. Pěkně kyblíkama. 5 kubíků. Už dvakrát. Nejdřív jsme špatně " zařízli " zahradu- máme ji malinko do kopce, takže jsme srovnávali terén. Evidentně málo, protože se nám bazén po napuštění stěhoval k sousedům pod námi. Moc šťastní z toho nebyli, tak jsme zalili zahradu a kopali dál. Podruhé nám zezelenal, tak jsme na radu známého použili modrou skalici a voda zmodrala. Pak zbělela, zešedla, nakonec skoro zčernala. Takže jsme znovu rotovali s kýblíkama, tentokrát jsme zalévali pozemek, co k ničemu nevyužíváme. Udělali jsme z něj skládku nebezpečného odpadu. :lol: Nakonec jsem pro pobavení sousedů bazén vytřela mopem.
No a uhlí? Stěhovali jsme se v srpnu, zkušennost žádná, tady kromě plynového kotle i kotel na TP, tak jsme si opět nechali poradit a zakoupili 100 metráků uhlí. Prý je to daleko levnější. Kotel na TP po týdnu řachnul, čoudilo to všade, plameny až z komína, vibrovalo a řvalo topení v celém baráku, protože při tom odešlo i čerpadlo........ manžel v práci, já tady mimino a 4 letého kluka a vybírala jsem hořící uhlí z kotle a nosila do ohniště venku, protože mi z trubky od kotle stříkala ventilem vařící voda. Byla jsem na mrtvici, takže se od té doby topilo plynem. A uhlí jsem měla plnou stodolu. Teprve ( ! ) minulý čtvrtek si ho odvezl pán ze vsi. Dali jsme ho skoro za polovinu. :D Sme ušetřili. :lol:
No, nejsem expert?
Taky jsme koupili kultivátor. Vůbec jsme nevěděli, jak to funguje, takže nejdřív manžel přejel políčko i s kolečkama. Pak si v návodu přečetl, že kolečka musí na práci pryč, tak je sundal, ale stále jsme ještě nepochopili, že se kultivátor taky musí tak trochu zahrabat. :rolleyes: Takže manžel s vítězoslavným úsměvem přes hodinu ťapal kultivátorem po zahradě a já byla šťastná, jakýho mám doma šikulu. Ale druhý den nám tchán předvedl, jak se to dělá, tak už víme, jak na to. :supr:
A takovýhle věcí bylo...... mohla bych napsat román.  :D

lindaB — 10. 7. 2007 22:34

tak to je výborný,hotovej kozlík šikula. :-) Nás možná čeká vylití bazénu taky.
Proč jste nenacucli hadici a vodu pomalu nevypustili?
Toho kotle bych se taky bála.Kotel na pevná paliva tu bývalí majitelé měli, při rekonstrukci jsme ho odpojili  a teď stojí na dvoře.

Eri — 10. 7. 2007 22:46

Protože máme bazén bohužel blízko sousedovic zahrady. A od bazénu je to z kopečka. To víš, že to bylo první, co jsme udělali. Jenže za chvíli  měli sousedi ze slepic kachny :gloria: Naštěstí jsou to bezva lidi, takže pohoda. :supr:

Káča — 11. 7. 2007 9:51

Ježiši holky, todleto mě taky všechno čeká????? Naštěstí máme na pozemku dva bývalé chovné rybníčky (teď vypuštěné), tak z jednoho bude později přírodní, koupací jezírko. S bazénem bych si asi taky neporadila....Ale Eri-za pár let se tomu budete s manželem smát, to prostě patří k tomu.

han — 11. 7. 2007 10:15

Eri napsal(a):

Každopádně už jsi ale o hódně tříd výš než já. :)
Já jsem fakt začátečník.  Viz prodej uhlí a 2x vylitý bazén :lol:
Takže Ti díky za všechno, asi do toho topení půjdem. :supr:

Tak tomuhle rozumím,koupili jsme bazén,asi ten co má lindaB.Taky se stěhoval k
sousedům.Je to téměř rovina-ani by člověk neřekl,co?Máme strašně malý pozemek,tak jsme nechtěli kopat,bazén koupila kamarádka.
Koupili jsme menší,trochu padá,takže stejně kopat budem!
Ale co je horší,pořád se kazí voda.Pravda je,že dávám jen savo.

Meridiana — 11. 7. 2007 11:03

Eri napsal(a):

Protože máme bazén bohužel blízko sousedovic zahrady. A od bazénu je to z kopečka. To víš, že to bylo první, co jsme udělali. Jenže za chvíli  měli sousedi ze slepic kachny :gloria: Naštěstí jsou to bezva lidi, takže pohoda. :supr:

:D:D:D   aspon se doma nenudíte   :D:D:D
My máme rajčata v květníkách a jak byl ten vítr, tak zase pořád padaly na zem. Tak je ten můj přitlouk k zemi  :D je pyšný, že už nepadají, ale jsou pořád suchý, protože voda vyteče tou dírou ven  :D:D:D a ta voda v bazénu nám taky nakonec zčernala  :D ale to se musí vychytat hlavně je potřeba pořádná filtrace. :D

lindaB — 11. 7. 2007 17:15

u toho bazénu je jen kartušová filtrace.Je to takový ten laciný z Baumaxu za necelé 2 tis.Voda by byla v pohodě, dávala jsem tam vločkovač a nějaký sajrajt na řasy, ale jak teď pršelo, filtraci jsem vypnula, by se nedostala voda do elektriky a to byla chyba. :)  Bazén máme také jen postavený na trávě a nějaké fólii, ale nepadá

Lucca — 15. 12. 2009 15:53

Přemýšlíme o podlahovém vytápění , díky za toto téma. Jinak pokud zavedeme podlahové vytápění taky jsme přemýšleli, jestli zvolit kachličky, stejný problém, jako Káča.

lenuska.CZ — 28. 1. 2010 15:22

Ahoj,

podlahové vytápění můžu doporučit, lze i do částí bytu (ptala ses už i jinde tuším), takže není nutná instalace do celého baráku/bytu.

Blossom — 28. 1. 2010 17:24

Mám zkušenost s podlahovým vytápěním v koupelně - super!

Ale neumím si nějak představit, mít kvůli podlahovému topení všude dlažbu, taky si myslím, že v měsících kdy se netopí je dlažba strašně studená. Reálně i tak nějak psychicky, řekla bych...
Já mám zatím kromě té koupelny po celém bytě korek a ten mi vyhovuje maximálně - je na dotek pořád teplý, neměla jsem obavy, když byly děti malé a seděly neustále na zemi.

Nemáte někdo zkušenost - může být podlahové vytápění pod korkem? O tom jsem nikde zatím neslyšela...

Irik — 28. 1. 2010 19:06

Plánujeme podlahovku v celém RD. Původně jsme ji chtěli jen v přízemí + koupelny a nahoře radiátory, ale pak nás kamarád, který takto podlahovku má, přesvědčil dát ji do celého baráku. Tvrdil, že dnes lituje, že ji do patra nedal...že když příjde k dětem do pokojíků, má tam vždy pocit větší zimy a jakési "nepohody" než dole. Nechali jsme se nacenit 2 varianty topení...1.radiátory všude, 2.podlahovka všude. Druhá varianta s podlahovkou vychází tak o 20-30 % dráž, což nám nepřišlo až tak závratné. Pořizovací náklady jsou vyšší, ale to se zase vrátí na spotřebě...netopí se tolik jako do radiatorů.

Ad. podlahová krytina...rozhodli jsme se, že do obýváku, kuchyně, koupelen a chodeb dáme dlažbu, do ložnic a pracoven plovoučku, do děcáků lino. Nejsem odpůrce plovoučky. V bytě máme plovoučku velmi kvalitní, má dezén dřeva, není hladká,  neklouže, neodírá se, není poškrábaná ani po 10 letech, žádný problém...takže hodně záleží na výběru konkrétního výrobku. Lino je pro mě prostě jenom guma. Lino, i se sebelepší nápodobou dřeva, jde na dobře osvětlených místech hned poznat, takže třeba do obýváku bych ho osobně nevolila, ale v dětských pokojích o něm uvažuji pro snadnou údržbu a měkkost.

tzvonicek — 14. 5. 2010 5:04

Dobrý den.
Podlahové krytiny nad podlahovku.
Korek - ne
lino, lamino - ano za splnění určitých podmínek
dlažba - ano

doplněno- dřevo masiv lze, nesmí překročit tl. 1,6 mm a pod topením musí být kvalitní tep.izolace
osobně to nedoporučuji, dřevo masiv bych nahradil kvalitní plovoucí podlahou pro polahové vytápění

Banka — 16. 5. 2010 22:08

Dobrý den, koukám tu na diskusi o podlahovém topení. Povídáte tu o podlahách plovoucích o dlažbě či linu, ale niko tu nezmínil podlahu dřevěnou. Máte s tím někdo zkušenosti? Chtěla bych to do obýváku, ale zároveň bych chtěla podlahovku. nějak se mi neche mít v obýváku radiátory. jinak na chodbách asi bude dlažba a v patře lino. myslím, že je to celkem příjemné a docela dost to vydrží :). Nahoře bude vytápění radiátory, slyšela jsem, že s podlavovým topením se špatně spí a to já spím už takle blbě:butter:

laminanonte — 17. 5. 2010 8:32

Banka napsal(a):

Dobrý den, koukám tu na diskusi o podlahovém topení. Povídáte tu o podlahách plovoucích o dlažbě či linu, ale niko tu nezmínil podlahu dřevěnou. Máte s tím někdo zkušenosti? Chtěla bych to do obýváku, ale zároveň bych chtěla podlahovku. nějak se mi neche mít v obýváku radiátory. jinak na chodbách asi bude dlažba a v patře lino. myslím, že je to celkem příjemné a docela dost to vydrží :). Nahoře bude vytápění radiátory, slyšela jsem, že s podlavovým topením se špatně spí a to já spím už takle blbě:butter:

samozřejmě, že to lze, ale dřevo má malou tepelnou vodivost, takže efektivnost řešení není taková, jako u dlažby.A také je třeba si uvědomit, že dřevo bude víc pracovat, takže budou vznikat spáry.
Tloušťka prken by měla být do 15mm. U silnějších by docházelo k tepelným ztrátám.

EliskaV — 1. 9. 2010 11:05

Podlahové topení máme skoro 2 roky v domě z roku cca 1450 - takže víc jak metrové kamenné zdi a 100% spokojení. Akorát pozor na firmu, topenáři to udělali dobře, ale ti co nám vylévali anhydrit vytrhali některé dilatační lišty, takže nám na přechodu mezi místnostmi praskly dvě dlaždice. Podlahu mám z části dlažbu (chodba, kuchyň, koupelna), z části plovoucí laminátovou podlahu (vhodné jsou téměř všechny, akorát se dává speciální dírkovaný miralon). Na údržbu super. Docela to šetří náklady za energii, protože topíš na míň stupňů než u klasických radiátorů, protože tím jak jde teplo od země máš pocit, že ti je teplo. Máme elektrokotel, u kotle na TP musíš pořídit navíc akumulační nádrž, jinak si to nějak prý nerozumí (prostě do podlahovky se topí na stupně a ne jako smyslu zbavená - to topí tchán do radiátorů :-). To budeme dělat teď na podzim. Určitě bych si do domu nedala už nic jiného:D