len — 6. 6. 2007 13:01

Holky, nemáte náhodou některá zkušenosti se zavařováním jídel pro mrňousy? :) V červenci se chystáme na dovolenou do Krkonoš, tak teď řeším dylema, jestli koupit hotové příkrmy a nebo je uvařit doma a zavařit... Mám z toho ale strach, aby se to třeba nezkazilo nebo tak něco :usch:Malá jí jenom doma vařené, kupované jsme zatím ani nezkoušeli

cilka — 6. 6. 2007 13:33

Recepty na konzervaci jídel najdeš na kuchyňce, toto je forum zabývající se těhotenstvím, porodem a šestinedělím.
prosím i ostatní uživatelky aby vzaly na vědomí, že tyto dotazy, které sem nepatří budou buď mazány nebo přesunuty bez uvědomění uživatele.

dezy — 6. 6. 2007 15:57

Já vím, že je to ode mne asi hodně troufalé, ale to by se tady muselo smazat přes polovinu diskuzí. Když už máme po šestinedělí, tak sem nesmíme chodit? Řeší se tady příkrmy, kočárky, první hlášky, srazy, ekzémy, kojení.... Ten dotaz nebyl na zavařování marmelád, ale na příkrmy pro naše děti.  A len, pokud to někdo "nevymazal nebo nepřesunul", tak se to tady již řešilo: http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=7218 a ještě několik dalších diskuzí

Kamčitka — 6. 6. 2007 16:55

Cilko, já osobně když jsem si dávala dotaz ohledně zavařování dětských příkrmů kdysi do kuchyňky, tak mi přišly pouze teoretické návody podle zavařování jídel pro dospělé a ono to někdy bývá docela odlišné. Naproti tomu v porodních asistentkách je pravděpodobnost odpovědi podstatně větší.
Ne vždy je cenzura tím pravým způsobem, jak někomu dokazovat že je modeerátor. Nehledě na to, že jsem měla za to, že každý moderátor se stará o svou diskuzi, ty se však vyžíváš v přesunování diskuzí maminkám, které se ptají tam, kde se jim více dostane odpovědí, protože valná většina chodí jen do porodních asistentek, ne jinam. Takže bys měla smazat polovinu diskuzí, protože se netýkají porodu. Scházejí se tady maminky už dlouho po porodu a zdá se, že sem nepatří.... Trošku se vracíme  o krok zpátky, prostě jsme porodily tak bye bye babinete.

Gia — 6. 6. 2007 21:01

Já jsem tuhle zavařovala v troubě pár příkrmů, když jsme jeli na prodloužený víkend ven. Zavařovala jsem to do skleniček od jogurtů (se šroubovacím víčkem) a nechytlo se mi vůbec nic a všechno jsem vyhodila :(   Takže na dovolenou to neřeším, koupím "hnusoty" ve skleničce. Resp. bude s náma jíst z talíře naše jídlo a  "lunchmeat" bude mít jako zálohu.

len — 6. 6. 2007 21:04

Gio, já to vidím asi taky tak, přece jenom to je jistota, že to nebude zkažený! :) I když teda vůbec nevím, jak to bude Elišce šmakovat, protože jí jedině domácí stravu :cool: No holt to asi bude muset vydržet :)

Kamčitka — 6. 6. 2007 23:02

Tak tedy k tématu :)
Leni, já mám se zavařováním v troubě ty nejlepší zkušenosti. Zavařovalajsem si tak jídlo do roku Kačenky. A kromě skleniček od příkrmů ať už hipp nebo Hami, jsem nevyhodila jedinou skleničku.
Zavařuju tak už všechno, od ovoce, přes okurky. Příkrmy teĎ už ne, protože vařím normálně pro nás, solím jen malinko a malá baští s náma, taťka si to řádně zdravě přisolí :) . Ale chápu, že na dovolené s náma polotovary a konzervy jíst nebude moci :(
Zavařuju tak, že v troubě rozpálím plech s cca2-3cm vody, do toho postavím skleničky, nechám péct 20-30minut, podle toho, co v skleničkách je nebo jestli již nebylo jídlo vařené (příkrmy) . Potom skleničky ještě teplé vytáhnu, obrátím na vrstvu novin vzhůru dnem a je to. I když poslední várku neobracím, tak chytne.  Důležité je, aby to byly skleničky ne od přesnídávek, ale nejlépe se mi osvědčily od majonéz, nebo klasické na víčko se zavíráním s hlavou, ty drží nejlépe. Když skleničky zchladly, tak jsem zkusila, zda víčko drží, když ne, převařila jsem ještě jednou, ale kratší dobu. Většinou jde vidět, že víčko chytlo, je prohlé jakoby dovnitř :)  Víčka musí být perfektně čisté.

Je to jednoduché a rychlé. Chce to před dovolenou vyzkoušet :)

ita — 7. 6. 2007 14:25

V troubě jsem to nezkoušela ale běžně zavařuji i houby a maso takto: Povařené naskládám do skleniček, uzavřu a vařím hodinu na 100 st.C. Za dalších 48 hodin znovu opakuji. Nahrazuje to konzervování a potraviny se absolutně nekazí.

terry2 — 8. 6. 2007 16:05

Zavařovala jsem všechno, před patnácti lety hotového moc nebylo. Nejlépe skleničky od majonéz, pokud pod víčko tak jen s červenou gumou odspodu, je odolná mastnotám. Když se jelo k moři, převářela jsem to 2x s odstupem 3-5ti dnů. Déle to vydrží. Když vidím dnes ten výběr asi bych nezavařovala.

Kiara — 8. 6. 2007 19:57

Tak já jsem kdysi zavařovala "v troubě" a asi jsem něco dělala blbě, protože mi víčka odskákaly a zkrátka - nepovedlo se. Jsem zvyklá na klasický zavařovací hrnec a tak to dělám pořád.
Pokud byly děti malé, tak jsem se v kompotech, šťávičkách atd. přímo vyžívala. Ovšem přiznám se, že s konzervováním hotových jídel zkušenost nemám - ty jsem rovnou po uvaření zamrazila (dětské polívčičky a kojenecká jídla).
Krásnou historku mám s třešňovou šťávou, ale to už byly děti poměrně velké. Jeden rok se mi urodila obzvlášť hojná úroda třešní, takže metodou ža-ve-s jsem vyráběla pařenou šťávu - omyté třešně odstopkovat, prosypat cukrem, na dno zavařovacího hrnce nalít vodu, na to posadit dírkovanou vložku, na dírkovanou vložku umístit prázdný hrnec na zachytávání šťávy, proslazené třešně nasypat do čisté utěrky nebo látkové dětské pleny, udělat důmyslný uzel, kterým vše přivážu k poklici, poklici posadit na hrnec a vodu v hrnci uvést do varu. Pára z vařící vody louhuje ovoce tak, že šťáva z ovoce, už sterilovaná, protéká přes utěrku do prázdného hrnce. Pak je nutno přidat do horké šťávy pouze konzervační prostředek, nechat vychladnout, nalít do PET lahví a uzávěr zavoskovat. Ovšem do třetího stadia jsem se nedostala, protože na třešňovou šťávu se sletěli supi drív, než jsem stačila přidat konzervační prostředek :lol: :jojo: :lol: Já - jako matka-hospodyňka, která jsem se s celou procedůrou crcala celé odpoledne - ono jako lozit v koruně třešně s košíkem taky nic moc - jsem řvala jak tajfun :)