mejada — 25. 5. 2007 19:33

Byla bych ráda zdali někdo nemá zkušenosti s klimatizací v bytě.Bydlime v podkroví a v létě je zde i 36 stupnu :grater: .

Hellga — 25. 5. 2007 19:52

Z domova zkušenost nemám :D , ale z dovči a je to přenáramná věc! :jojo: :supr: Ale ani nechci domyslet, na kolik ta "legranda" vyjde tady u nás, když jeden nejni "rentiér profesionál"?! :lol: Víš kdo by věděl? Ota! :jojo:

mejada — 25. 5. 2007 20:08

no já spíš chci právě vědět na kolik to přijde a co to umí...snad se někdo ozve kdo má doma ,hlavně zdali je lepší mobilni nebo ta jak je kus venku a kolik to spotřebuje a kolik vychladí.Na dovolene to bylo v pokoji to jo ale zajimalo by mně u bytu 71 m čtverečních :usch: řeším tuto otázku každy rok ,nakonec sem spíše u větraku a pak se ochladí a je po problému..no ale to vedro mně začíná rok od roku doma uondávat :co: víc a víc.Takže bych to ctěla začít řešit . :styrka:

Hellga — 25. 5. 2007 20:21

No, buď můžeš mít takovou tu, jako se dává do auta a ta je menší a něco se do toho leje, nebo musíš mít udělanej po celým bytě "systém" a to je asi už "majland". Já byla skromější a chtěla jsem odhlučnit strop v paneláku, byt 2+1 a bylo by to vyšlo na 90 000.-! Jenom strop! Jinak klimatizace tě v létě chladí, v zimě hřeje a měla by fungovat, i jako čistička vzduchu a měla by se dát naprogramovat tak, že by jsi ani nemusela, ba co víc, ani nesměla otevřít okno. Ta malá, nástěná, vyjde asi tak kolem 15 000,- Chladí, hřeje, jestli i čistí vzduch nevím, ale asi spíš ne a taky bude asi slyšet...

mejada — 25. 5. 2007 20:27

no jo no..tak já fakt nevím,ty levné mobilní se mně zdají pofiderní A taky sem koukala že stojí tak kolem 20000 kč i se zabudováním,což se mně nezdá až tak moc nákladné na to ža by mně to mnělo zlepšit život.Otazka zdali to splní moje očekávání . Tak čekám rady od druhych kteří museli taky toto řešit a už to mají za sebou

maya — 25. 5. 2007 20:43

Klimatizace je sice věc příjemná, ale na zdraví může bohužel působit i hodně negativně...

mejada — 25. 5. 2007 21:02

mayo..já vím ale porad jak to řešit když v létě je byt vyhřáty na víc stupnu než venku a byt se ochladí až po dřech dnech ochlazení venku.Je to pudní byt ktery má špatnou izolaci.Teplota pudy ...určitě znáte.

mejada — 25. 5. 2007 21:06

nevím jak se na zdraví připíše spát v 35 stupních..to si tělo asi moc neoddychne já chci klimatizací řešit normální přiměřenou teplotu.a ne extremni ochlazení... Nyni ve 21,20 hodin máme doma teplotu 28 stupnu.a já spim po žebřiku u střechy a tam je o 4 stupne víc.Teplo zmizi až po venkovním ochlazení a to není ještě léto.Kolik máte stupnu doma vy ?? :grater:

maya — 25. 5. 2007 23:11

Mejado, já vím, to musí být hrozný... Nevím, co bych dělala na Tvém místě - nebylo by možný spíš investovat do dobré izolace? Psala jsem to proto, že znám ze svého okolí dost lidí, co mají z klimatizace zdravotní problémy. Pokud pominu ten klasický problém s teplotními šoky (které asi nebudou Tvůj případ), tak horší je to např. s následnými virózami, anginami atd. Sama naštěstí na podobné věci netrpím, ale když jedu delší dobu klimatizovaným autobusem, je téměř pravidlem, že to vzápětí odskáču chrapotem, rýmou nebo kašlem.

mejada — 25. 5. 2007 23:17

Izolace asi nepujde celá jedna místnost obložená dřevem a druha má už takhle nízky strop,a v autobusech je extremně stažena teplota .No snad zejtra mně řeknou víc názoru.Ale jinak dík za snahu mně pomoci

Hannah — 26. 5. 2007 9:02

Mám klimatizaci starou asi deset let.Je to bedna na kolečkách s hadicí na odfuk horkého vzduchu a vodní nádržkou , která se musí tak jednou denně vylít.Vpředu  vyfukuje studený vzduch,jsou tam svislé pohyblivé lamely takže je možnost postupného obfouknutí. Nechávám jí běžet když v místnosti nikdo není , pro vychlazení prostor, zřídka jindy.Človek se totiž okamžitě nachladí,zvlášť dětem nevysvětlíš ,že se nesmí tou ledárnou nechat ovívat.Teď sháníme klimatizaci novou.Ceny jsou asi tak jak píšeš a vyšší za stabilní klimatizace,tyhle mobilní stojí tak kolem deseti tisíc.Dnes snad ale i bez té nád*žky,adsorbovaná vzdušná vlhkost snad kape do odváděného teplého vzduchu a tak se nikde nehromadí. Někde místo vyndavací nád*žky jen špunt nebo odtoková hadička.Co jsme viděli v obchodech zatím nic moc asi koupíme přes internet.

mejada — 26. 5. 2007 10:22

Diky Hannach ,a kudy dáváte ven tu hadici ..to musí jít prý bud z okna což se mně zdá hloupe jelikož tim oknem jde vzduch teply z venku nebo je potřeba mít v každé mistnosti díru ve zdi ?? A co v zimně ta díra by byla asi blbá .Možná mám hloupé otazky A jak dlouho trva než se místnost ochladí na přijatelnou teplotu ??Ptám se na spotřebu..o kolik stoupnou naklady domacnosti při letním použivání klimatizace jen v nejteplejších dnech na temperování místnosti DIK :vissla:

Hannah — 27. 5. 2007 13:50

Strkám oknem (na momentálně stinné straně domu) , díra je lepší - tak to má tchýně. (na zimu se ucpe)Hodinová cena provozu na max je kolem 4 Kč.Čas záleží na teplotě,počítej minimálně hodinu.Dneska mají klimatizace s termostatem ,nastavíš teplotu a po jejím dosažení se zařízení vypne.Mám i venkovní žaluzie které jsou prakticky celé léto stažené (na volněji aby v domě nebyla vyloženě tma) - slunce jinak okna zahřívá.Kombinaci klimatizace -žaluzie mohu jen doporučit.

martinaka — 27. 5. 2007 14:14

Klimatizaci jsme si pořídili loni samoinstalační , jinak se platí za istalaci a naplnění. Stála 14 000.
Čím má větší výkonnost tím lépe chladí. Ty levné z za 5 000 stojí za prd určitě nevychladí podkrovní byt, kde je 35 °C.

madla — 27. 5. 2007 16:17

Urcite si nekupuj mobilni, kde se strka hadice ven oknem, jede u nas naplno a skoro zadny vysledek

Bára1 — 29. 5. 2007 19:05

Mám tu mobilní a v pohodě chladí. Jenom bych asi příště volila tu s jednotkou ven, protože ta mobilní (aspoň ta moje) mi přijde dost hlučná. Hadici házím z okna ven.

mejada — 29. 5. 2007 19:24

moc dík ,tedkon se krapek ochladilo tak budu řešit později..pak si vezmu rady k srdci

Barborka — 8. 7. 2008 12:34

mejada napsal(a):

nevím jak se na zdraví připíše spát v 35 stupních..to si tělo asi moc neoddychne já chci klimatizací řešit normální přiměřenou teplotu.a ne extremni ochlazení... Nyni ve 21,20 hodin máme doma teplotu 28 stupnu.a já spim po žebřiku u střechy a tam je o 4 stupne víc.Teplo zmizi až po venkovním ochlazení a to není ještě léto.Kolik máte stupnu doma vy ?? :grater:

Tak to znám - když jsme bydleli ještě u rodičů v rodinném domku, tak v noci bylo přes 30°C! Vstávala jsem ráno v půl 5 do práce a v pokoji bylo 32 stupňů - to se nedalo vydržet, neustále promočená, hnus. Tak ti rozumím!
Teď bydlíme v paneláku a tam i v horku je naštěstí chládek! :supr:
Zato v práci v kanclu máme ráno 37 stupňů! To je síla, to vám povím. Máme ale naštěstí klimatizaci, tak se to pak trochu zlepší.

Musim — 8. 7. 2008 18:03

Pokud si vzpomenu na návštěvu v bytě v Thajsku, tam má klimatizaci každý, ale pro nás efekt žádný. Možná oni pozorují rozdíl v horku, ale pro nás dal by se krájet. Ventilátory mají i taxíky, busy, všude. hotel...ledárna...
Já přez den zatahuji meziokenní rolety(zavřená okna samozřejmě), pak záclonu a ještě závěs a větrám pouze v noci nebo nadránem. V šílených horkách se povede udržet někdy rozdíl i 10st. Když už je v bytě 26+, to už v noci nespím anebo hůř. Mám stropní ventilátor,to celkem pomůže anebo přenosnou čističku vzduchu. Jenže v horku ten vzduch studený není, co vyfukuje, nicméně, je to proud vzduchu.
U mne se nesmí hýbat vzduch, protože mám hned housera...mám chladovou alergii, jsem citlivá na hlavu a kříž. Když v práci bylo 35 +, já radši měkla, než by mne ofukovalo něco studeného... klimatizaci z duše nenávidím, at už je kdekoliv a jakkoliv malá.

ivik12 — 10. 7. 2008 21:44

Ahoj Mejado, tak to máme stejný problém. Máme byt v podkroví a někdy taky 36 stupňů. Letos jsme si koupili mobilní klimatizaci s tou rourou. Stála necelých pět tisís. Můž udělal díru na tu trubku a ta vede na chodbu (máme domeček). Je to skvělý. Samozřejmě nejančím a nastavuji si tu teplotu rozumně, abych potom když vyjdu ven neměla šoky.
Jediný problém vidím v tom, že si někdo tu hadici nemůže takhle vyvést a má jí vyvedenou z okna, tudíž okno je přiotevřené a zase mu proudí dovnitř teply vzduch. Prodali nám k tomu takové šikovné udělátko s dírou, které tohle vyřeší, ale to se dá použít na zašupovací okno.
Já jsem ale moc spokojená.

Musim — 10. 7. 2008 22:30

No, v těch "horkých" zemích to všichni tak mají. Díra  z okna ven a krabice venku...nebo na balkoně. U mne by to tedy nešlo, památkové chráněná zona...

mejada — 11. 7. 2008 19:24

Tak mám už klimošku a super.Celková cena 30500.Je to zabudovaný u stropu a na střeše druhá část .Byla draha jelikož už sem vybrala nejméně hlučnou a hlavně energeticky po*n.Zatím nechávám vychladit ve vedrech před spaním a pak raději vypnu jelikož i tak sem to dělala v zahraničí na dovolené. V noci se také bojim nastydnutí..a přeci jenom je to vice nepřirozené.Ale ta úleva.

konstance — 12. 7. 2008 22:01

klimatizace skodi zdravi!!!! odejdou vam klouby!!!! to minimalne.. fuj. zlikvidovat :skurt:

topazio — 12. 7. 2008 22:17

Taky  jsme s manželem přemýšleli o  klimatizaci, ale museli bysme bourat zdi, což by nám asi nedovoli-li, bydlíme totiž v domě, který je státní památka a je chráněný státem, jsme rekonstruovali koupelnu a kuchyň, to nám naštěstí povolili, ale ta klimatizace by asi neprošla.

Musim napsal(a):

No, v těch "horkých" zemích to všichni tak mají. Díra  z okna ven a krabice venku...nebo na balkoně. U mne by to tedy nešlo, památkové chráněná zona...

jarka.modra — 27. 5. 2016 14:09

kdo jeste premysli o mobilni klimatizaci, tak my jsme jednu minuly rok porizovali a objednavali jsme z webu chytry-obchod.cz

jarka.modra — 16. 8. 2016 15:59

jarka.modra napsal(a):

kdo jeste premysli o mobilni klimatizaci, tak my jsme jednu minuly rok porizovali a objednavali jsme z webu chytry-obchod.cz

Kdyby měl někdo zájem tak přesněji jsme koupili tuto klimatizaci: http://www.chytry-obchod.cz/mobilni-kli … u-APD-9-CR

osmnactka18 — 28. 1. 2017 16:43

mejada napsal(a):

Byla bych ráda zdali někdo nemá zkušenosti s klimatizací v bytě.Bydlime v podkroví a v létě je zde i 36 stupnu :grater: .

Zdravím, hele myslím si, že nebude třeba něčeho extra razantního, jako je rozvod po celém bytě. Ten chlad se přece normálně šíří vzduchem. Zkuste kontaktovat http://www.remko.cz/. My jsme tu kupovali a jsme moc spokojení, uričtě vám poradí nějaké varianty a vy pak uvidíte, jestli do toho půjdete. Jo a všimla jsem si, že mají i půjčovnu, tak byste to mohla vlastně nejdřív vyzkoušet :)